Odmówienie przyjścia na ślub w ostatniej chwili - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-18, 13:49   #1
Benyiskierka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1

Odmówienie przyjścia na ślub w ostatniej chwili


Witajcie. Znalazłam się w dosyć nieprzyjemnej sytuacji, mianowicie z powodów rodzinno/zdrowotnych odmówiłam pójścia na ślub kuzyna w ostatniej chwili. Było mi tak wstyd z tego powodu i czułam ogromne poczucie winy, tym bardziej że wszystko mieliśmy naszykowane prezent itd, teraz minął już rok, mieliśmy w planach do nich jechać z tym prezentem ale zawsze coś , i nie po drodze, a widywaliśmy się bardzo rzadko,praktycznie w nastoletnim wieku, jak myslicie czy w dobrym tonie będzie teraz wysłanie do kuzyna prezentu czy dac sobie na wstrzymanie? Przyznam że jest to dla mnie sytuacja bardzo nieprzyjemna, ale niestety tak nieraz w życiu jest że się popełnia błedy. Czekam na odzew.
Benyiskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 14:31   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Odmówienie przyjścia na ślub w ostatniej chwili

Cytat:
Napisane przez Benyiskierka Pokaż wiadomość
Witajcie. Znalazłam się w dosyć nieprzyjemnej sytuacji, mianowicie z powodów rodzinno/zdrowotnych odmówiłam pójścia na ślub kuzyna w ostatniej chwili. Było mi tak wstyd z tego powodu i czułam ogromne poczucie winy, tym bardziej że wszystko mieliśmy naszykowane prezent itd, teraz minął już rok, mieliśmy w planach do nich jechać z tym prezentem ale zawsze coś , i nie po drodze, a widywaliśmy się bardzo rzadko,praktycznie w nastoletnim wieku, jak myslicie czy w dobrym tonie będzie teraz wysłanie do kuzyna prezentu czy dac sobie na wstrzymanie? Przyznam że jest to dla mnie sytuacja bardzo nieprzyjemna, ale niestety tak nieraz w życiu jest że się popełnia błedy. Czekam na odzew.
Wysyłanie prezentu rok po ślubie to według mnie kiepski pomysł. Wręcz prezent, jak pojedziesz do kuzyna.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 14:58   #3
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: Odmówienie przyjścia na ślub w ostatniej chwili

Wysyłanie prezentu pocztą rok po ślubie - faktycznie kiepski pomysł. Moim zdaniem powinnaś się spotkać z kuzynem i jego żoną i dopiero wręczyć prezent. Szkoda, że się tak późno obudziłaś
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 08:20   #4
Asfes
Przyczajenie
 
Avatar Asfes
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 10
Dot.: Odmówienie przyjścia na ślub w ostatniej chwili

Ja na wesela chodzę, jeśli nie mam oczywiście poważnych powodów, aby nie pójść. Zaproszenie traktuję bowiem jako zaszczyt i uważam, że skoro dla kogoś jestem na tyle ważna, aby mnie zaprosić, to odmówić nie wypada. Ale to oczywiście Wasza sprawa. Musicie jasno i dobitnie powiedzieć, że nie chcecie narażać kogoś na wydatek, bo i tak nie będziecie. Wydaje mi się, że zapraszający nie powinien oczekiwać podanie powodu odmowy, a jedynie deklaracji czy się będzie czy nie.
__________________
Pamiętaj, nic się nie zmieni jeśli nie weźmiesz swoich spraw w swoje własne ręce.
Asfes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 15:19   #5
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Odmówienie przyjścia na ślub w ostatniej chwili

Moim zdaniem najlepiej byłoby od razu wysłać ten prezent.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-29 16:19:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.