farbowanie włosów z pasemkami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-17, 21:54   #1
angela_s85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 70

farbowanie włosów z pasemkami


witam, mam brązowe naturalne włosy. od roku rozjaśniam pasemka. załączam zdjęcie jak wyglądają w tej chwili. Rozjaśniacz dość mocno niszczy moje włosy, ale bardzo chciałabym pozostać przy jasnych, ponieważ bardzo dobrze czuję się w tym kolorze. poza tym nie ukrywam, że wizyty u fryzjera dość mocno szarpią mnie po kieszeni. Moje pytanie brzmi - czy nakładając farbę (np. wellaton bardzo jasny blond) będzie efekt? jak to będzie ewentualnie wyglądało na pasemkach ? czy ktoś może robił już takie eksperymenty? dzięki z góry za odpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (22,3 KB, 63 załadowań)
angela_s85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 10:05   #2
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: farbowanie włosów z pasemkami

Włosy po rozjaśniaczu są odbarwione i nałożenie farby może spowodować nieoczekiwane kolory Poza tym farba będzie się bardzo szybko wypłukiwać z włosów, nawet po 3 myciach - tak było u mnie.
Możesz oczywiście spróbować położyć farbę na całość, wtedy po kilku myciach będziesz wiedziała czy farba się spłukuje szybko czy nie. Jeśli się spłucze szybko, to konieczna będzie pigmentacja - bardzo proste do wykonania w domu Mnie uratowala właśnie pigmentacja.
Powiedz jaki poziom koloru chcesz mieć? Taki jak na zdjęciu?

Jeszcze tylko wazna rzecz: Wybierając farbę uważaj, żeby w numeracji były zera po przecinku. Np. 9/0 czy 8/0 lub pisane 8,0 itd.
Po rozjaśniaczu to najbezpieczniejsze odcienie. Inne mogą ci wyjść zielono.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2013-11-18 o 10:07
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 10:30   #3
angela_s85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 70
Dot.: farbowanie włosów z pasemkami

dziękuję za odpowiedź. chciałabym mieć jaśniejszy niż na zdjeciu, choć wiem że to będzie trudne... teraz fryzjerka zrobiła mi pól na pół z brązowymi, żeby ich tak nie niszczyć i właśnie boję się przy blond farbie o te brązowe pasma :/ co to jest ta pigmentacja?
angela_s85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 11:25   #4
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: farbowanie włosów z pasemkami

Nic sie nie musisz bać o te brązowe pasma
Zajrzyj na wątek 'Brązowowłose farbowane' bo tam dyskutujemy również o rozjaśnianiu brązów za pomocą farb, co niby w teorii nie jest mozliwe.

A pigmentacja, to prosty zabieg. Ma sprawić wtłoczenie barwnika do środka odbarwionego włosa. Wrzuć w wyszukiwarkę, bo jest tego mnóstwo w sieci.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 13:11   #5
angela_s85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 70
Dot.: farbowanie włosów z pasemkami

trochę się boję... ale lepsze farbowanie niż rozjaśnianie prawda? gorzej jak mi wyjdzie jakaś masakra kolorowa na włosach... mówisz, żeby się nie bać i spróbować ?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

spróbuje może 8/0 albo 9/0 wellaton, tylko ciekawe jak wyglądać będą moje odrosty przy tych farbach... :/
angela_s85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 14:13   #6
angela_s85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 70
Dot.: farbowanie włosów z pasemkami

chciałabym uzyskać kolor jak na zdjęciu poniżej... jak myślicie - jaką farbą mogę to zrobić?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mccarthy1a2413(1).jpg (13,9 KB, 18 załadowań)
angela_s85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 08:00   #7
angela_s85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 70
Dot.: farbowanie włosów z pasemkami

dziewczyny proszę Was o jeszcze jedną radę... po tych pasemkach zrobiło mi się straszne siano na głowie... jak mogę je ratować? włosy się puszą niemiłosiernie... czy taka farba nie pogorszy jeszcze ich kondycji?
angela_s85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 19:26   #8
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: farbowanie włosów z pasemkami

Cytat:
Napisane przez angela_s85 Pokaż wiadomość
dziewczyny proszę Was o jeszcze jedną radę... po tych pasemkach zrobiło mi się straszne siano na głowie... jak mogę je ratować? włosy się puszą niemiłosiernie... czy taka farba nie pogorszy jeszcze ich kondycji?
Z pasemek powolutku schodz... albo rob je rzadziej i nie mazac po calej dlugosci tylko na odroscie.
Jesli wlosy juz teraz sa slabe i puszace, farba im zdrowia nie doda.
Mozesz ewentualnie wlosy odzywiac: kompres olejowy na godzine dwie przed myciem, lagodne szampony i bogate maski, unikac prasowania i lokowania wlosow, unikac lakierow do wlosow i pianek, ktore ostro usztywniaja. Spokojnie mozesz sobie kupic gloss/nablyszczacz do wlosow, ktory mimo zawartosci odrobiny alkoholu, ma w sobie tez sporo woskow i olejkow nablyszczajacych. Kup sobie jedwab na koncowki, wlosy plucz woda z octem jablkowym.

No i.... lepiej troche te puszace pasemka pocieniowac, ale nie na calej dlugosci, tak jakies ostatnie 10 cm od koncowek. Troche lepiej wlosy beda wygladac, a stosujac dobra pielegnacje to i te jasniejsze odrosna mocniejsze.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 07:41   #9
angela_s85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 70
Dot.: farbowanie włosów z pasemkami

dziękuję za odpowiedź... kupiłam już odżywkę i maskę, teraz rozglądam się za jakimś olejem... mówisz żeby pomału schodzić z pasemek, tylko że ja chciałabym właśnie zostać przy jasnych włosach, dlatego się zastanawiam, czy farbowanie, które rozjaśni moje włosy o kilka tonów jest bezpieczniejsze od rozjaśniania
angela_s85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 20:38   #10
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: farbowanie włosów z pasemkami

Cytat:
Napisane przez angela_s85 Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź... kupiłam już odżywkę i maskę, teraz rozglądam się za jakimś olejem... mówisz żeby pomału schodzić z pasemek, tylko że ja chciałabym właśnie zostać przy jasnych włosach, dlatego się zastanawiam, czy farbowanie, które rozjaśni moje włosy o kilka tonów jest bezpieczniejsze od rozjaśniania
To zle zrozumialam . Najlepiej, jak pasemek nie bedziesz farbowac farba rozjasniajaca, najlepiej jak je jakosc 'ominiesz', inaczej istnieje ryzyko, ze Ci sie zmienia w gume lub sucha kredowa biel nie do odratowania.

Farbowanie farbami rozjasniajacymi jest bezpieczniejsze od rozjasniaczy, ale tez trzeba ostro patrzyc na zegarek zarowno przy nakladaniu, jak i trzymaniu mieszanki na glowie. Poza tym, nigdy nie przeciagaj 2 razy farby rozjasniajacej po tym samym fragmencie wlosow - grozi wypaleniem. Farbujesz rozjasniajaca farba tylko odrosty, na koniec farbowania tylko przeciagasz po dlugosci.

Mialam mala jazde raz, jak zbyt dlugo gadalam przez telefon z mieszanka na glowie - farba rozjasniajaca. Gdyby to byl rozjasniacz, bylabym lysa. Odpukac w niemalowane.

Podsumowujac - bezpieczniejsze, ale krzywde tez mozna sobie zrobic. I dobrze miec kogos do pomocy, zwlaszcza przy farbowaniu odrostow, bo z rozjasniajaca farba to jednak ostroznosc wskazana wieksza, niz przy zwyklych.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 21:25   #11
angela_s85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 70
Dot.: farbowanie włosów z pasemkami

bardzo bardzo dziękuję ja na szczęście nic nie robię sama, chodzę do fryzjera... tylko zaczęłam się obawiać w pewnym momencie o stan moich włosów. Fryzjerka sama zasugerowała, żeby włosy troszkę przyciemnić i traktować je później farbą, stąd moje pytanie... tak fajnie czuje się w dość jasnych włosach,ale trudno... dla ich lepszej kondycji chyba jestem w stanie się pogodzić z ciemniejszymi ...
angela_s85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:32.