Czy straż miejska ma prawo odebrać nam psa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-20, 11:27   #1
candicedolly
Raczkowanie
 
Avatar candicedolly
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 55
Question

Czy straż miejska ma prawo odebrać nam psa?


Słuchajcie, mam pytanie. Czy straż miejska oprócz mandatu może zabrać mi psa? Jakaś sąsiadka zadzwoniła na straż, ponieważ mój pies rzekomo ujada w domu 24/24 h - 7 dni w tygodniu. Niestety Pani nie chciała mi udzielić informacji, kto to był. Stwierdzili, że gdybym nie przyszła w tym momencie, rozwaliliby mi drzwi i zabrali psa. Mój pies owszem ujadał, ale jak miał rok, teraz ma 3 lata i nie ujada wcale, bo bawi się z moim szczurkiem. Zawsze ją wypuszczam jak wychodzimy z domu i ma towarzysza, a tak często płakała, za maleństwa , bo cierpi na syndrom osamotnienia.
__________________
Cel musi być odległy, porywający, wielki i konkretny.
candicedolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 12:04   #2
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Czy straż miejska?

Moga zawiadomic fundacje i ona moze zabrac psa, jesli stwierdzi, ze nalezycie o niego nie dbacie.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 14:34   #3
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Czy straż miejska?

Jedna osoba nie ma możliwości doprowadzić do odebrania psa, ale jeśli wiecej osób złoży skragi, to służby mają wręcz obowiązek zapewnić psu bezpieczeństwo i opiekę.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 15:33   #4
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czy straż miejska?

jeśli nie ma dowodów na znęcanie się nad zwierzęciem, to nikt ci psa nie zabierze, a nawet jeśli w innym przypadku by były dowody, że ktoś się źle opiekuje psem, to najpierw dostaje się pouczenie czy mandat. Na pewno nikt nikomu od razu psa nie zabierze, bo wtedy utrzymanie psa spada na gminę, a żadna gmina się do tego nie śpieszy.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 16:25   #5
candicedolly
Raczkowanie
 
Avatar candicedolly
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 55
Dot.: Czy straż miejska?

Całe szczęście, żeby nie było. Nikt z domowników nad psem się nie znęca, ludzie się śmieją, że ma lepiej niż nie jedno dziecko. Dziękuję za odpowiedź.
__________________
Cel musi być odległy, porywający, wielki i konkretny.
candicedolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 17:59   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy straż miejska?

Jak nie zabiorą! to po cholerę mają samochody z paką dla zwierząt?
Poza tym my jak dzwoniliśmy to powiedzieli facetowi wprost, że za drugim razem psa zabierają a on dostaje minimum mandat.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
jeśli nie ma dowodów na znęcanie się nad zwierzęciem, to nikt ci psa nie zabierze, a nawet jeśli w innym przypadku by były dowody, że ktoś się źle opiekuje psem, to najpierw dostaje się pouczenie czy mandat. Na pewno nikt nikomu od razu psa nie zabierze, bo wtedy utrzymanie psa spada na gminę, a żadna gmina się do tego nie śpieszy.
nie na gminę. Zostaje odwieziony do schroniska albo do fundacji, to zależy od miasta. nie wiem skąd w ogóle miałoby to obchodzić gminę.

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jedna osoba nie ma możliwości doprowadzić do odebrania psa, ale jeśli wiecej osób złoży skragi, to służby mają wręcz obowiązek zapewnić psu bezpieczeństwo i opiekę.
może jedna osoba doprowadzić do odebrania psa, wiem z doświadczenia. dzwonisz, przypominam, ANONIMOWO.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 19:10   #7
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Czy straż miejska?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie na gminę. Zostaje odwieziony do schroniska albo do fundacji, to zależy od miasta. nie wiem skąd w ogóle miałoby to obchodzić gminę.
wiem, że gmina czy miasto pokrywa koszty odłowienia i opieki nad bezdomnymi zwierzętami, również zwierzętami z interwencji straży miejskiej, więc wydaje mi się, że w przypadku odebrania psa i przekazania do schroniska czy do innego punktu również gmina za to płaci (bo ktoś musi takiego psa utrzymywać)
Słyszałam niedawno o przypadku, gdy psy żyły w rażących warunkach i pomimo starań inspekcji weterynaryjnej psy nie zostały odebrane właścicielowi, bo urząd miasta nie widział podstaw
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 19:38   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy straż miejska?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
wiem, że gmina czy miasto pokrywa koszty odłowienia i opieki nad bezdomnymi zwierzętami, również zwierzętami z interwencji straży miejskiej, więc wydaje mi się, że w przypadku odebrania psa i przekazania do schroniska czy do innego punktu również gmina za to płaci (bo ktoś musi takiego psa utrzymywać)
Słyszałam niedawno o przypadku, gdy psy żyły w rażących warunkach i pomimo starań inspekcji weterynaryjnej psy nie zostały odebrane właścicielowi, bo urząd miasta nie widział podstaw
oczywiście wszystko zależy do konkretnego przypadku. tak samo jak są pseudohodowle. wszystkim się nie pomoże tak od razu, mimo chęci. Ale tak, uważam, że dobrze, że straż reaguje na wezwania do zwierzaków. Ja dzwoniłam raz o 3 w nocy bo psina pod klatką wyła ponad 2 godziny. psa zabrali od razu. facet zaczął go szukać dopiero koło 7 rano!!! a to były już przymrozki w nocy. rozumiem wypuścić na siku ale nie zabrać do domu z powrotem? i tak, postąpiłabym tak ponownie, mimo, że wiem, że ten pies do niego wrócił a mógł być w schronisku co też nie byłoby dla niego na korzyść.

jednak raz dzwoniliśmy z rodzicami bo facet miał w nosie psa, latał, potrafił wyjść za furtkę a wszystkiego i wszystkich się bał, wielki pies, ze strachu by mógł zaatakować. i wtedy straż tego psa nie zabrała, odprowadziła do domu ale od razu było powiedziane, że następnym razem zabierają bo to ze szkodą dla psa jest i minimum dla niego mandat.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 09:37   #9
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Czy straż miejska ma prawo odebrać nam psa?

Lokatorzy maja prawo zglaszac ujadajacego psa do :
1-strazy miejskiej
2-policje
3-spoldzielnie mieszkaniowe
4-wlasciciele budynkow
5-otoz animals

Takie organizacje jak schronisko nie zajmuja sie odbieraniem psow bo komus ujada w domu, tylko ma mozliwosc wziecia pod swoj dach kiedy zwierze zostanie odebrane z jakis rażących przyczyn. Zapewne ujadanie nie jest takim punktem. Jesli ktos zglosi do Otozu to inspektor ma prawo zawolac policje i interweniowac. Od niego zalezy co ustali,czy warunki ma dobre i zwierze nie jest krzywdzone.
Jesli uzna ze nie ma poswieconej mu uwagi wystarczajaco ,pewnie da pouczenie.
Włącz sobie kamerke albo dyktafon jak Cie nie ma w domu i zobaczysz co robi pies. Nie wybielaj ze nie szczeka i nie ujada bo nie ma Cie w domu wiec nie wiesz.
Przypilnuj na 100% czy jest szczepiony ,odrobaczony bo beda na pewno chcieli zwrocic uwage w ksiazeczce.
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 18:11   #10
Figamaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Figamaga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 994
Dot.: Czy straż miejska ma prawo odebrać nam psa?

Art. 7 ust.3 Ustawy o ochronie zwierząt jasno mówi kto i w jakich przypadkach może odebrać zwierzę właścicielowi.
W przypadkach niecierpiących zwłoki, gdy dalsze pozostawanie zwierzęcia u do-tychczasowego właściciela lub opiekuna zagraża jego życiu lub zdrowiu, poli-cjant, strażnik gminny lub upoważniony przedstawiciel organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, odbiera mu zwierzę, zawiadamiając o tym niezwłocznie wójta (burmistrza, prezydenta miasta), celem podjęcia decyzji w przedmiocie odebrania zwierzęcia.
Istnieje także postępowanie administracyjne odbioru psa - atr.7 ust.1 wyżej wymienionej ustawy.
Oba punkty dotyczą znęcania się nad zwierzęciem! Jeśli nie ma znamion popełnienia wykroczenia lub przestępstwa, nikt nie ma prawa odebrać psa. Gdyby doszło do odbioru psa, tylko ze względu na szczekanie, bez obdukcji weterynarza, spokojnie wygrasz proces.

Pomijam fakt łamania ciszy nocnej czy jakiegoś prawa spółdzielni do zachowania ciszy i spokoju sąsiedzkiego. Za to pewnie może grozić mandat i ewentualne utarczki i nieprzyjemności.
A jeśli psiak ma lęk separacyjny, warto zainwestować w spotkanie z behawiorystą.
__________________
Pomagamy!!! www.otoz-tarnow.pl
Podaruj nam 1% KRS 0 0 0 0 0 6 9 7 3 0

Figamaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 19:32   #11
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Czy straż miejska?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Jak nie zabiorą! to po cholerę mają samochody z paką dla zwierząt?
Poza tym my jak dzwoniliśmy to powiedzieli facetowi wprost, że za drugim razem psa zabierają a on dostaje minimum mandat.
Oczywiście, że mogą zabrać i to wcale nie jest zła sprawa patrząc jak niektórzy zajmują się zwierzakami...
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 08:34   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy straż miejska?

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że mogą zabrać i to wcale nie jest zła sprawa patrząc jak niektórzy zajmują się zwierzakami...
I ja uważam, że jak już kilka razy jest zgłoszone, że pies wyje albo szczeka (a to może być równie dobrze oznaką, że siedzi sam w domu całe dnie, co też nie jest dla niego dobre) to mają prawo go zabrać. I bardzo dobrze.
Decydujesz się na zwierzę to o nie dbaj.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 08:59   #13
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Czy straż miejska?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
I ja uważam, że jak już kilka razy jest zgłoszone, że pies wyje albo szczeka (a to może być równie dobrze oznaką, że siedzi sam w domu całe dnie, co też nie jest dla niego dobre) to mają prawo go zabrać. I bardzo dobrze.
Decydujesz się na zwierzę to o nie dbaj.
Widzę, że się rozumiemy. No właśnie, gdyby straż miejska nie zabierała zwierząt z niektórych domów byłoby dużo gorzej niż jest.
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 10:07   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy straż miejska?

Cytat:
Napisane przez aisha21 Pokaż wiadomość
Widzę, że się rozumiemy. No właśnie, gdyby straż miejska nie zabierała zwierząt z niektórych domów byłoby dużo gorzej niż jest.
Tak, zrozumiałyśmy się w 100%.
Ja też raz dzwoniłam na straż miejską w nocy bo pies wył pod klatką. Zabrali psa od razu. I miałam wyrzuty sumienia, nie powiem, bo martwiłam się czy nie trafi np. do schroniska.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-08 11:07:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.