Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-10, 20:15   #631
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
No w końcu to sproszkowana masa perłowa z muszli więc jak śmierdzi to znaczy ze nie oszukana
wiadomo;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 15:05   #632
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Używałyście juz gotowych pudrów sypkich ze stronki? Czekam na relacje


Witam, ja zakupiłam gotowca. Wykańczający do cery tłustej. Łatwo się kręci, ładnie matuje, trochę kryje. Już innego nie chcę używać
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 09:29   #633
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cześć dziewczyny, planuję kupno moździerza do kręcenia własnych kosmetyków (: nie wiem jednak, jak jest najlepszy. Najbardziej popularne są marmurowe i porcelanowe. Widziałam także mosiężne. Na kolorówce sprzedają moździerz porcelanowy, ale mnie bardziej podoba się taki z marmuru.

Proszę, pomóżcie w wyborze (:
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 10:43   #634
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

ja bym wziela porcelanke metal moze wchodzic w reakcje a porcelanka jest bardziej bezpieczna. nawet w laboratorium nigdy nie uzywalismy nic metalowego. tylko albo plastik albo szklo albo wlasnie porcelana
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 16:35   #635
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;24426497]Cześć dziewczyny, planuję kupno moździerza do kręcenia własnych kosmetyków (: nie wiem jednak, jak jest najlepszy. Najbardziej popularne są marmurowe i porcelanowe. Widziałam także mosiężne. Na kolorówce sprzedają moździerz porcelanowy, ale mnie bardziej podoba się taki z marmuru.

Proszę, pomóżcie w wyborze (:[/QUOTE]Najlepszy będzie moździerz marmurowy lub porcelanowy. Nawet marmur sprawdzi się lepiej, bo porcelana czasem może "odprysnąć" kiedy wkłada się za dużo siły w mieszanie.
Ale nie lepiej było by za cenę marmurowego moździerza kupić młynek? Będzie dużo praktyczniej...
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 19:42   #636
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

no właśnie, na allegro znalazłam zarówno marmurowe moździerze, jak i małe młynki w cenie ok. 10 zł.

nie chcę na razie inwestować w drogi młynek, ponieważ dopiero zaczynam. boję się, że te tanie okażą się badziewne. dlatego chciałam kupić moździerz (:
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 21:34   #637
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;24440743]no właśnie, na allegro znalazłam zarówno marmurowe moździerze, jak i małe młynki w cenie ok. 10 zł.

nie chcę na razie inwestować w drogi młynek, ponieważ dopiero zaczynam. boję się, że te tanie okażą się badziewne. dlatego chciałam kupić moździerz (:[/QUOTE]
Ja mam tylko moździerz, ale to strasznie niepraktyczne (również z tego względu, że jest malutki). Wszystko pyli się przy mieszaniu, trzeba używać masek, w pomieszczeniu później jest dużo kurzu... Mało wygodne. I efekty nie są rewelacyjne, najczęściej przed/po mieszaniu w moździerzu trzeba użyć woreczka strunowego.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 18:39   #638
maat7
Raczkowanie
 
Avatar maat7
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

No i zaszalałam sobie – miał być tlenek do przyciemnienia podkładu EDM, a w koszyku znalazły się produkty do zmasowanej produkcji błyszczyków, bo jakoś mnie tak naszło na widok tych cudownych kolorów i ... przestałam się kontrolować Mam nadzieję, że starczy mi silnej woli, aby „wyprodukować” i pobawić się pigmentami w „małego mieszacza”. Na całe szczęście mogę ten proces podzielić sobie na tzw. etapy głównie weekendowe.

A oto plon mojego szaleństwa:
Tlenek brązowy i błękit ultramarynowy, a jako że wartość przekroczyła 100 zł dorzuciłam próbkę tlenku opalonego – zobaczymy co tym wykombinuję ze zbyt jasnym podkładem EDM

Do błyszczyków wzięłam próbki Cosmic Carolyn, Tibetan Ochra, Queen Kathryn, Strawberry Pop!, Bordeaux – mam cichą nadzieję, że w realu barwy będą również urzekające jak na zdjęciach .
Dorzuciłam jeszcze naturalnie bagietki, łyżeczki, zlewki, aby mieć czym odmierzać, mieszać i wyskrobywać (woreczki strunowe mam w sporym zapasie), do tego kolumienka pojemniczków na błyszczyki nakładane paluchem i opakowanie na błyszczyk z gąbeczką (ciekawa jestem czy będzie można użyć go ponownie ).
No i skoro poszłam tak szeroko to wzięłam jeszcze pełnowymiarowe opakowania wosku Candelilla, olej Jojoba WATER CLEAR i olej rycynowy (to co było w gotowych zestawach – a ponieważ mam jeszcze sporo odsypek Mac’a w różo-czerwieniach to zamierzam przemienić i tę część szuflady w błyszczyki (pomadki też lubię, ale wpierw muszę zużyć mój 10-letni zapas , choć niczego nie wykluczam jak się zrealizuję w tej gałęzi przemysłu udomowionego).
Dla zwiększenia efektu błyszczyków puder jedwabny i dwutlenek tytanu (to do ew. rozjaśnienia cieni i innych zabaw w „mieszam prochy, ale nie wiem co mi wyjdzie”
No i oczywiście pigmenty z przeznaczeniem na cienie, ew. róże (bazę TKB mam z wcześniejszego shoppingu): Apple Blossom, Natural Beige, Coral Beige, Atena, Moon Stone, Starluster, Diamond Dust.


Ciekawi mnie teraz co zapomniałam kupić

Tak sobie patrząc na swoje zamówienie zastanawiam się czy starczy mi sił i wyobraźni, żeby nie pogubić się w tym gąszczu przepisów – możecie polecić coś fajnego i łatwego dla początkującej, jakieś stronki, linki, własne doświadczenie? No i podpowiedzieć jakie kolory ze sobą mieszane dają fajny efekt. Absolutnie brak mi tej wyobraźni – mam nadzieję, że natchnienie przyjdzie w trakcie mieszania.


Oczywiście obiecuję, że będę się chwalić produkcją domową (ale raczej tylko tą udaną). Trzymajcie kciuki bo przesyłka jest już do mnie w drodze - oj będzie się działo w weekend
maat7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 09:53   #639
maat7
Raczkowanie
 
Avatar maat7
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Przepraszam za post pod postem, ale nie wiem gdzie w edycji dodaje się zdjęcia
A chciałam szybciutko wkleić moje zakupy, swatche kolorów na "ciele" wkleję później jak zacznę rozsypywać wszystko do pudełek.
Zdjęcie 1: opakowania do błyszczyków + baza do produkcji w postaci oleju jojoba water clear i oleju rycynowego (krótkie terminy przydatności bo do 06/2011, ale i cena niezbyt wysoka, więc … mam nadzieję tylko że w gotowym produkcie nic nie będzie „jełczało”) oraz woreczek 10g wosku Candelilla (termin przydatności – do stycznia 2012).
Zdjęcie 2: Tlenek opalony i brązowy, błękit ultramarynowy, puder jedwabny mikronizowany (ważny do kwietnia 2011 ciutkę krótko do diabła i teraz sie zastanawiam czy pakować go do błyszczyków czy sobie darować ?!?!). W pudełeczku dwutlenek tytanu (do października 2011). Dostałam również 2 próbki bezpłatne : Soft Pink(piękny róż - błyszczyk + cienie z niego chyba powstaną) i stearynian magnezu (sprawdzić muszę co mogę z nim "powywijać").
Zdjęcie 3: miki Extra Bright, Starluster, Diamond Dust
Zdjęcie 4: miki przeznaczone na cienie Moon (na zdjęciu opalizuje zielonkawo, ale to odcień taki jak w górnym prawym rogu w brąz idący), Atena , Coral Beige i Natural Beige.
Zdjęcie 5: miki błyszczykowe oszałamiające swoimi barwami w woreczku Strawberry Pop, Cosmic Carolyn, Tibetan Ochra, Bordeaux, Queen Kathryn, Apple Blossom (będzie z tego też śliczny delikatnie różowy cień, na róż ciutkę za jasny).

Słuchajcie to co mi radzicie z tym pudrem jedwabnym? Ignorować termin i wrzucać do mieszanki błyszczykowej?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_8307.jpg (56,0 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_8312.jpg (49,1 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_8316.jpg (40,1 KB, 111 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_8317.jpg (46,7 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_8319.jpg (49,3 KB, 157 załadowań)
maat7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 11:00   #640
Pestka6
Raczkowanie
 
Avatar Pestka6
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 43
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

maat7 pochwal się jak sprawują się błyszczyki bo od jakiegoś czasu czaje sie na nie

zmartwiły mnie takie krótkie daty ważności
Pestka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:13   #641
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Thumbs up Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ja kupiłam bazę i tylko dodaję kolorki. Łatwizna, a zrobienie kosmetyku zajmuje 3 minuty . Błyszczyk fajnie pielęgnuje moje usta. Polecam Wszystkim.
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 10:57   #642
maat7
Raczkowanie
 
Avatar maat7
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

No i zrobiłam swoje własne błyszczyki Baza to pół na pół olej rycynowy z olejem jojoba (bardziej na oko ta połowa) + łyżeczka mała pudru jedwabnego i dla zapachu 3 krople olejku Monoi Frangipani (pachnie obłędnie – jakbym znalazła wodę perfumowaną o tym właśnie zapachu pozostałabym jej wierna do końca mych dni – czyli będę musiała rozglądnąć się na Wizażu czy ktoś, gdzieś, jakoś nie robi własnych zapachów ).
Generalnie bazy zrobiłam dużo za dużo, więc zamiast testowego błyszczyka wyszły mi 3 sztuki i 3 małe pojemniczki, które objętościowo napełnią opakowania na błyszczyki i stanowią rezerwę. Na całe szczęście udało mi się „odzyskać” opakowanie po błyszczyku Joko – teraz żałuję każdej wyrzuconej do kosza sztuki. Tylko wymywanie takiego pojemnika jest piekielnie uciążliwe – macie na to jakąś radę lub własne sposoby?
No ale do błyszczyków powracając:
Na zdjęciu 1 wszystkie 3 sztuki: od lewej Bordeaux (3 miarki pigmentu) oraz maleńka miarka (0,15 ml) pigmentu Extra Brigt (na zdjęciu wpada w brąz, ale jest bardziej wiśniowy w realu), w środku Cosmic Carolyn (3 miarki pigmentu) i po prawej błyszczyk Cosmic Carolyn wzbogacony Tibetan Ochra (1 miarką) i minimalnym dodatkiem Diamond Dusk.

Zdjęcie 2 to kolory na skórze w świetle dziennym bez lampy (mam strasznie białą skórę - aż strach na nią patrzeć, przepraszam Was za ew. szok estetyczny) - niestety światło jest fatalne, a mnie trudno utrzymać aparat jedną ręką i ustawić ostrość - stąd i jakość dość marna

Podsumowanie – przygotowanie błyszczyka to rzeczywiście prosta i nieskomplikowana sprawa. Dobrze że sobie urządziłam odpowiednio miejsce pracy mając wszędzie do dyspozycji papier kuchenny, bo pigment potrafi oprószyć się w nieoczekiwanych miejscach, a odstawianie kieliszka miarowego wiąże się z tłustymi śladami, o mieszadełkach nie wspominając. No i lejąc do pojemnika na błyszczyk nie wolno do pełna, tylko takie 3 / 4, aby je potem ładnie zamknąć. Już teraz wiem, że Bordeaux pójdzie do poprawki bo jak na mój gust jest mocno za ciemny i ciut za bardzo "rozwodniony", tzn. nakładając go robią się smugi koloru Pozostałe nadają jedynie lekką nutkę koloru przy pięknym połysku, nie lepią ust, są ciutkę za płynne, trzeba aplikować kilka razy na usta, aby je pokryć w całości. Poza tym są takie normalnie błyszczykowate i drogeryjno-podobne Ale następnym razem (bo będzie ich sporo) kupię gotową bazę i będę jedynie dodawała pigmenty, ulepszacze i aromaty i mam nadzieję, że konsystencja będzie lepsza
A robiła może któraś z Was odcień Nude Lips? Zastanawiam się jakie pigmenty pomieszać, aby wyszedł lekko różowy, naturalny beż.

No i zmiksowałam również z bazą TKB (1:1) pigment Atena (zdjęcie 3 po lewej bez bazy, po prawej z bazą) i Moon Star (zdjęcie 4 z lewej strony Moon Star bez bazy i obok z bazą TKB, a w głębi Atena -widać lekki przebłysk fioletu).

Generalnie miki są bardziej żywe bez TKB, ona je wybiela dość mocno, ale nie odbiera im poświaty. Będę musiała zobaczyć czy faktycznie nakładana solo na oko bez bazy TKB będzie miała gorszą przyczepność. Poeksperymentuję sobie w przyszły weekend Ale kolory mi się podobają - Atena to taki przybrudzony fioletem brąz, w sam raz do zaakcentowania załamania oka, dobrze będzie pasował do różów i złota, zaś Moon Star wydaje się być bardzo bezpiecznym, jasno-neutralnym brązem - do Nude-Look nada się idealnie (wypróbuję ten pigment również w błyszczyku).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_8323.jpg (31,8 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_8327.jpg (19,0 KB, 152 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_8329.jpg (23,5 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_8335.jpg (17,9 KB, 88 załadowań)

Edytowane przez maat7
Czas edycji: 2011-01-23 o 10:58
maat7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 09:25   #643
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witam
Musiałam znaleźć ten wątek jak tylko poznałam tę stronę, przez chwilę nawet wystraszyłam się, że jeszcze takiego nie ma
Jeszcze nigdy sama nie robiłam pudru, tzn. mieszałam bambusa BU z jedwabnym BU i próbką podkładu EDM (intensive) ale ta mieszanka mnie strasznie wysusza. W ogóle ten podkład EDM sam w sobie też mnie wysusza, podkreśla suche policzki (które smaruję na okrągło różnymi tłustościami ) Czytam właśnie cały wątek, jestem na stronie 10 (prawie połowa ) i wyciągam wnioski, łączę informacje i niebawem sama coś stworzę. Najchętniej ograniczyłabym się do jakiegoś pudru z samej miki (jeszcze nie wiem jakiej), jedwabnego i może np. węglan wapnia?
Nie chcę mi się bawić w primer, podkład i puder, chcę 3w1 tzn chcę się nie świecić od tłustego kremu i mieć gładką buzię w kolory się nie będę na razie bawić bo lubię być blada a jeszcze przypadkiem zrobiłabym jakiś ciemny kolor.
Bardzo fajnie, że jest ten wątek, chociaż już mylę nazwy, i miesza mi się to wszystko, ale to już wina mojego nieogranięcia

No, to wracam do czytania, strona 11 się kłania.
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 15:00   #644
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Witam
Musiałam znaleźć ten wątek jak tylko poznałam tę stronę, przez chwilę nawet wystraszyłam się, że jeszcze takiego nie ma
Jeszcze nigdy sama nie robiłam pudru, tzn. mieszałam bambusa BU z jedwabnym BU i próbką podkładu EDM (intensive) ale ta mieszanka mnie strasznie wysusza. W ogóle ten podkład EDM sam w sobie też mnie wysusza, podkreśla suche policzki (które smaruję na okrągło różnymi tłustościami ) Czytam właśnie cały wątek, jestem na stronie 10 (prawie połowa ) i wyciągam wnioski, łączę informacje i niebawem sama coś stworzę. Najchętniej ograniczyłabym się do jakiegoś pudru z samej miki (jeszcze nie wiem jakiej), jedwabnego i może np. węglan wapnia?
Nie chcę mi się bawić w primer, podkład i puder, chcę 3w1 tzn chcę się nie świecić od tłustego kremu i mieć gładką buzię w kolory się nie będę na razie bawić bo lubię być blada a jeszcze przypadkiem zrobiłabym jakiś ciemny kolor.
Bardzo fajnie, że jest ten wątek, chociaż już mylę nazwy, i miesza mi się to wszystko, ale to już wina mojego nieogranięcia

No, to wracam do czytania, strona 11 się kłania.



Jeśli Cię nie nadchnie po przeczytaniu, to napisz maila do kolorówki, Oni chętnie pomogą. Tym sposobem ukręciłam sobie zielony korektor na moje rumieńce

---------- Dopisano o 16:00 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez maat7 Pokaż wiadomość
No i zrobiłam swoje własne błyszczyki Baza to pół na pół olej rycynowy z olejem jojoba (bardziej na oko ta połowa) + łyżeczka mała pudru jedwabnego i dla zapachu 3 krople olejku Monoi Frangipani (pachnie obłędnie – jakbym znalazła wodę perfumowaną o tym właśnie zapachu pozostałabym jej wierna do końca mych dni – czyli będę musiała rozglądnąć się na Wizażu czy ktoś, gdzieś, jakoś nie robi własnych zapachów ).
Generalnie bazy zrobiłam dużo za dużo, więc zamiast testowego błyszczyka wyszły mi 3 sztuki i 3 małe pojemniczki, które objętościowo napełnią opakowania na błyszczyki i stanowią rezerwę. Na całe szczęście udało mi się „odzyskać” opakowanie po błyszczyku Joko – teraz żałuję każdej wyrzuconej do kosza sztuki. Tylko wymywanie takiego pojemnika jest piekielnie uciążliwe – macie na to jakąś radę lub własne sposoby?
No ale do błyszczyków powracając:
Na zdjęciu 1 wszystkie 3 sztuki: od lewej Bordeaux (3 miarki pigmentu) oraz maleńka miarka (0,15 ml) pigmentu Extra Brigt (na zdjęciu wpada w brąz, ale jest bardziej wiśniowy w realu), w środku Cosmic Carolyn (3 miarki pigmentu) i po prawej błyszczyk Cosmic Carolyn wzbogacony Tibetan Ochra (1 miarką) i minimalnym dodatkiem Diamond Dusk.

Zdjęcie 2 to kolory na skórze w świetle dziennym bez lampy (mam strasznie białą skórę - aż strach na nią patrzeć, przepraszam Was za ew. szok estetyczny) - niestety światło jest fatalne, a mnie trudno utrzymać aparat jedną ręką i ustawić ostrość - stąd i jakość dość marna

Podsumowanie – przygotowanie błyszczyka to rzeczywiście prosta i nieskomplikowana sprawa. Dobrze że sobie urządziłam odpowiednio miejsce pracy mając wszędzie do dyspozycji papier kuchenny, bo pigment potrafi oprószyć się w nieoczekiwanych miejscach, a odstawianie kieliszka miarowego wiąże się z tłustymi śladami, o mieszadełkach nie wspominając. No i lejąc do pojemnika na błyszczyk nie wolno do pełna, tylko takie 3 / 4, aby je potem ładnie zamknąć. Już teraz wiem, że Bordeaux pójdzie do poprawki bo jak na mój gust jest mocno za ciemny i ciut za bardzo "rozwodniony", tzn. nakładając go robią się smugi koloru Pozostałe nadają jedynie lekką nutkę koloru przy pięknym połysku, nie lepią ust, są ciutkę za płynne, trzeba aplikować kilka razy na usta, aby je pokryć w całości. Poza tym są takie normalnie błyszczykowate i drogeryjno-podobne Ale następnym razem (bo będzie ich sporo) kupię gotową bazę i będę jedynie dodawała pigmenty, ulepszacze i aromaty i mam nadzieję, że konsystencja będzie lepsza
A robiła może któraś z Was odcień Nude Lips? Zastanawiam się jakie pigmenty pomieszać, aby wyszedł lekko różowy, naturalny beż.

No i zmiksowałam również z bazą TKB (1:1) pigment Atena (zdjęcie 3 po lewej bez bazy, po prawej z bazą) i Moon Star (zdjęcie 4 z lewej strony Moon Star bez bazy i obok z bazą TKB, a w głębi Atena -widać lekki przebłysk fioletu).

Generalnie miki są bardziej żywe bez TKB, ona je wybiela dość mocno, ale nie odbiera im poświaty. Będę musiała zobaczyć czy faktycznie nakładana solo na oko bez bazy TKB będzie miała gorszą przyczepność. Poeksperymentuję sobie w przyszły weekend Ale kolory mi się podobają - Atena to taki przybrudzony fioletem brąz, w sam raz do zaakcentowania załamania oka, dobrze będzie pasował do różów i złota, zaś Moon Star wydaje się być bardzo bezpiecznym, jasno-neutralnym brązem - do Nude-Look nada się idealnie (wypróbuję ten pigment również w błyszczyku).

Fajne kolorki Ci wyszły. Pzwolisz, że będą moją inspiracją??
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 20:20   #645
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Smile Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

witam,
zastanawiam sie czy cyklometikon albo dimetikon moze być użyty jako baza pod cienie? czy któraś wizażanka posiada może owe silikony?
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 20:29   #646
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez matine Pokaż wiadomość
witam,
zastanawiam sie czy cyklometikon albo dimetikon moze być użyty jako baza pod cienie? czy któraś wizażanka posiada może owe silikony?


Też się na nie przyczaiłam
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 20:36   #647
matine
Raczkowanie
 
Avatar matine
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 298
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
Też się na nie przyczaiłam
tak od wczoraj wlasnie mi chodzi to po głowie, gdyby sie nadawało to byłaby chyba najtańsza baza pod cienie
matine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 20:54   #648
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez matine Pokaż wiadomość
tak od wczoraj wlasnie mi chodzi to po głowie, gdyby sie nadawało to byłaby chyba najtańsza baza pod cienie

To razem czekamy na opinie
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 21:00   #649
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

solo raczej nie radze. Zajrzyjcie do watku o kreceniu własnych kosmetyków mineralnych, wstawiałam tam pomysł na baze pod cienie.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 21:28   #650
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
solo raczej nie radze. Zajrzyjcie do watku o kreceniu własnych kosmetyków mineralnych, wstawiałam tam pomysł na baze pod cienie.

WIELKIE DZIĘKI, już tam biegnę
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 21:55   #651
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
Jeśli Cię nie nadchnie po przeczytaniu, to napisz maila do kolorówki, Oni chętnie pomogą. Tym sposobem ukręciłam sobie zielony korektor na moje rumieńce
Napisałam, szybko dostałam odp. jestem zachwycona! Pani mi poradziła z sensem, widać, że wie co mówi.
A ten korektor na rumieńce nie wysusza? ja też mam rumiane poliki, ale wszystkie sypkie rzeczy mnie wysuszają Podaj przepis, proszę.
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 22:37   #652
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Napisałam, szybko dostałam odp. jestem zachwycona! Pani mi poradziła z sensem, widać, że wie co mówi.
A ten korektor na rumieńce nie wysusza? ja też mam rumiane poliki, ale wszystkie sypkie rzeczy mnie wysuszają Podaj przepis, proszę.

Oj to nie będzie Tobie pasował, mój jest sypki i się pyli ale już wiem jak sobie z tym poradzić. Poszukaj adusiadu Ona jest ekspertem. Generalnie wypełniacz, substancja poprawiająca przyczepność, mika, jedwab lub alantoina, pigmenty żółty i zielony. Możesz popatrzeć na przepisy na podkłady żeby poradzić sobie z proporcjami. Jeśli masz suchoty na buzi to dziewczyny oleje dodają i myślę, że u Ciebie to się sprawdzi. Ale może coś robię źle, dopiero się uczę. Ehhhh to takie przyjemne tworzyć coś samemu
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 07:52   #653
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
Oj to nie będzie Tobie pasował, mój jest sypki i się pyli ale już wiem jak sobie z tym poradzić. Poszukaj adusiadu Ona jest ekspertem. Generalnie wypełniacz, substancja poprawiająca przyczepność, mika, jedwab lub alantoina, pigmenty żółty i zielony. Możesz popatrzeć na przepisy na podkłady żeby poradzić sobie z proporcjami. Jeśli masz suchoty na buzi to dziewczyny oleje dodają i myślę, że u Ciebie to się sprawdzi. Ale może coś robię źle, dopiero się uczę. Ehhhh to takie przyjemne tworzyć coś samemu
No właśnie na innym wątku przeczytałam o dodawaniu olei ale nie umiem sobie tego wyobrazić jak do czegoś sypkiego dodać olej i żeby to wciąż było sypkie eh, chyba muszę jeszcze duuuużo poczytać.
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:57   #654
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No właśnie na innym wątku przeczytałam o dodawaniu olei ale nie umiem sobie tego wyobrazić jak do czegoś sypkiego dodać olej i żeby to wciąż było sypkie eh, chyba muszę jeszcze duuuużo poczytać.
Nie czytaj tylko działaj, dziewczyny dochodzą do wszystkiego metodą prób i błędów. Ja zrobię też z olejem i zrobię to tak : najpierw utrę proszek, i potem będę dodawać po kropelce oleju, i pomerdam i zobaczę. Jak nie wyjdzie to proszek będę dosypywać do oleju i merdać, a jak znów nie wyjdzie to się zabiję
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 14:38   #655
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
Nie czytaj tylko działaj, dziewczyny dochodzą do wszystkiego metodą prób i błędów. Ja zrobię też z olejem i zrobię to tak : najpierw utrę proszek, i potem będę dodawać po kropelce oleju, i pomerdam i zobaczę. Jak nie wyjdzie to proszek będę dosypywać do oleju i merdać, a jak znów nie wyjdzie to się zabiję
No wiem, wiem ale nie chciałabym czegoś zmarnować i musieć wyrzucić. Nie stać mnie na zamawianie wszystkiego w wielkich ilościach a potem urządzać laboratorium w pokoju, wolę najpierw wszystko przemyślec może są na to jakieś proporcje, zobaczę.
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 15:04   #656
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No właśnie na innym wątku przeczytałam o dodawaniu olei ale nie umiem sobie tego wyobrazić jak do czegoś sypkiego dodać olej i żeby to wciąż było sypkie eh, chyba muszę jeszcze duuuużo poczytać.
Lepiej czytaj. Próbowane na ślepo nic nie da.
Jeśli chodzi o dodawanie oleju to ja próbowałam z próbką EDMu i to nie był dobry pomysł... Jeśli chodzi o olej dałam mniej niż krople oleju z winogron i do tego proszku na jedno, dwa użycia. Niestety zrobiła mi się i tak "klucha". Myślę, że dodawanie oleju ma sens tylko przy mieszaniu w młynku większych ilości produktu (dodając do tego kroplę lub dwie oleju).
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 17:49   #657
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Smile Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Lepiej czytaj. Próbowane na ślepo nic nie da.
Jeśli chodzi o dodawanie oleju to ja próbowałam z próbką EDMu i to nie był dobry pomysł... Jeśli chodzi o olej dałam mniej niż krople oleju z winogron i do tego proszku na jedno, dwa użycia. Niestety zrobiła mi się i tak "klucha". Myślę, że dodawanie oleju ma sens tylko przy mieszaniu w młynku większych ilości produktu (dodając do tego kroplę lub dwie oleju).
No tak, taka klucha to jest problem. Hm, no dobrze to ja też sięgnę po wiedze.
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 18:03   #658
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez cirill666 Pokaż wiadomość
Oj to nie będzie Tobie pasował, mój jest sypki i się pyli ale już wiem jak sobie z tym poradzić. Poszukaj adusiadu Ona jest ekspertem. Generalnie wypełniacz, substancja poprawiająca przyczepność, mika, jedwab lub alantoina, pigmenty żółty i zielony. Możesz popatrzeć na przepisy na podkłady żeby poradzić sobie z proporcjami. Jeśli masz suchoty na buzi to dziewczyny oleje dodają i myślę, że u Ciebie to się sprawdzi. Ale może coś robię źle, dopiero się uczę. Ehhhh to takie przyjemne tworzyć coś samemu
Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No właśnie na innym wątku przeczytałam o dodawaniu olei ale nie umiem sobie tego wyobrazić jak do czegoś sypkiego dodać olej i żeby to wciąż było sypkie eh, chyba muszę jeszcze duuuużo poczytać.
Oto link do Bloga Adusiadu,tam jest wszystko o kręceniu swojego korektora i nie tylko
http://duafterdark.blogspot.com/search/label/korektory
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:12   #659
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Oto link do Bloga Adusiadu,tam jest wszystko o kręceniu swojego korektora i nie tylko
http://duafterdark.blogspot.com/search/label/korektory
Dzięki, biorę się za czytanie
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:53   #660
cirill666
Raczkowanie
 
Avatar cirill666
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 67
Smile Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Oto link do Bloga Adusiadu,tam jest wszystko o kręceniu swojego korektora i nie tylko
http://duafterdark.blogspot.com/search/label/korektory

Bardzo dziękuję , już tam zaglądam : roza:
cirill666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.