Szampon "bez SLS" z SLS? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-15, 11:43   #1
patusqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 17

Szampon "bez SLS" z SLS?


Witam. Zachęcona dobrymi opiniami o szablonach bez SLS poszłam do drogerii i kupiłam szampon "Recepty Babuszki Agfii" na którym z każdej strony jest wypisane ze bez tego i tamtego W domu usiadłam na spokojnie patrze a tam drugi z kolei składnik to Sodium Laureth Sulfate. Moze mi ktoś pomoc to ogarnąć w jakiś logiczny sposób?
patusqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 12:28   #2
Boguusia_haha
Przyczajenie
 
Avatar Boguusia_haha
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: Szampon "bez SLS" z SLS?

Jeżeli w składzie jest Sodium... to właśnie jest to SLS i widocznie nabijają w butelke :P Zauważyłam, że często można znaleźć takie szampony w drogeriach właśnie. Mój szampon też ma napisane, że jest parabenów itd a w skladzie jest inaczej ale już go zużyję. Myślę, że lepiej kupować szampony w aptece, chociaż pewnie więcej kosztują. Albo szampony dla dzieci, one często są bez SLS
__________________
86kg -> 83kg -> 80kg
Boguusia_haha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 12:33   #3
patusqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 17
Dot.: Szampon "bez SLS" z SLS?

Szkoda tylko ze tak uchwalone "naturalne" szampony Babuszki okazują się bublem
patusqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 18:58   #4
katsummer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Surrey UK
Wiadomości: 357
Szampon "bez SLS" z SLS?

Dziewczyny, sodium laureth sulfate to SLES, mniej drażniący. SLS to sodium lauryl sulfate. Aczkolwiek w naturalnych szamponach i tak be Wystarczy, że w składzie jest jakiś ekstrakt naturalny i już bach, niby szampon tez naturalny. No nie do końca. Trzeba czytać składy i nie dać sie nabrać.
Ja ostatnio zaczęłam myć włosy mydłem w płynie Yope i bardzo sobie chwalę.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez katsummer
Czas edycji: 2018-02-15 o 19:01
katsummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 14:41   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szampon "bez SLS" z SLS?

Bardzo łatwo jest pisać, że szampon nie zawiera SLS, bo bardzo rzadko jakiś go zawiera.
Przeważnie są stosowane inne, łagodniejsze od SLS siarczany, najczęściej Sodium Laureth Sulfate a w naturalnych szamponach Sodium Coco Sulfate (np. Alterra).

Sam fakt, że szampon zawiera siarczany czy to SLES czy SCES nie czyni go od razu agresywnym. Wszystko zależy od zawartości tego składnika, od tego, jakie jeszcze składniki są w składzie i od całej receptury. Jeśli jednak ktoś jest wrażliwy na siarczany, to raczej nie zrobi mu różnicy czy to będzie SLES z koncernowego szamponu czy SCES z ekologicznego. Wtedy trzeba szukać szamponów bazujących na innych, łagodniejszych substancjach myjących.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 13:05   #6
Madziara93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 37
Dot.: Szampon "bez SLS" z SLS?

Kurcze, a chciałam właśnie zamawiać szampon od babuszki Agafii i teraz już nie wiem co zrobić...
Madziara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 08:34   #7
kosAgataa
Przyczajenie
 
Avatar kosAgataa
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3
Dot.: Szampon "bez SLS" z SLS?

To jeżeli zależy Ci na tym, żeby nie było w nim SLS to nie zamawiaj Ja mam jakiś szampon rosyjski bez SLS i czuję podczas mycia, że jest inny niż reszta szamponów, ale niestety nie wiem jak się nazywa bo nie umiem tego czytać :P
__________________
Pozbierać jest się dziesięć razy trudniej, niż rozsypać.
kosAgataa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-16, 19:37   #8
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Szampon "bez SLS" z SLS?

Cytat:
Napisane przez patusqa Pokaż wiadomość
Witam. Zachęcona dobrymi opiniami o szablonach bez SLS poszłam do drogerii i kupiłam szampon "Recepty Babuszki Agfii" na którym z każdej strony jest wypisane ze bez tego i tamtego W domu usiadłam na spokojnie patrze a tam drugi z kolei składnik to Sodium Laureth Sulfate. Moze mi ktoś pomoc to ogarnąć w jakiś logiczny sposób?
Zmienili recepturę, kiedyś one były bez SLS, od kiedy produkowane są w Estonii to już nie to samo. Składy są jak w zwykłym drogeryjnym szamponie. Widocznie naklejki na przód butelki zostały im stare
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 09:35   #9
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Szampon "bez SLS" z SLS?

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Zmienili recepturę, kiedyś one były bez SLS, od kiedy produkowane są w Estonii to już nie to samo. Składy są jak w zwykłym drogeryjnym szamponie. Widocznie naklejki na przód butelki zostały im stare
no niestety kiedyś lubiłam kosmetyki tej marki, ale teraz... zresztą, te rzeczy nie są dla każdego; ja muszę uważać, bo po mydle Agafii, którymkolwiek, włosy mogę mieć miękkie, ale co z tego, skoro przy okazji pojawia się na nich łupież. Mam wrażenie, że to cała seria bardziej służy włosom grubym, mocnym, a nie delikatnym, jak moje.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2018-03-18 o 15:37
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-19, 19:21   #10
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Szampon "bez SLS" z SLS?

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
no niestety kiedyś lubiłam kosmetyki tej marki, ale teraz... zresztą, te rzeczy nie są dla każdego; ja muszę uważać, bo po mydle Agafii, którymkolwiek, włosy mogę mieć miękkie, ale co z tego, skoro przy okazji pojawia się na nich łupież. Mam wrażenie, że to cała seria bardziej służy włosom grubym, mocnym, a nie delikatnym, jak moje.
Teraz po prostu niczym się nie różni od zwykłych kosmetyków z przypadkowej drogerii Odkąd zmienili składy, to nie kupuję, wcześniej bardzo mi służyła i lubiłam jej używać. teraz nie wiem, jakby było, ale nie mam ochoty testować.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 11:58   #11
Akarada
Raczkowanie
 
Avatar Akarada
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Purpurowa Oranżada
Wiadomości: 30
Dot.: Szampon "bez SLS" z SLS?

Dziewczyny ja stosowałam swego czasu produkty Babci agafi, myśle że nie są takie złe w porównaniu do tych chemicznych marek dostępnych w drogreriach. Ostatnio potrzebowalam kupić odżywkę so wlosów, spieszylam sie i wziełam Fructis, pierwszą lepsza z półki. Przy pierwszym użyciu, odużył mnie strasznie chemiczny zapach - jakby farby do włosów! to bylo straszne, jak czuć tą chemię! ostatnio też zaczełam skupiać się na poszukiwaniu naturalnych kosmetyków i niestety rozczaruje Was, ale w Aptekach wcale nie jest tak wesoło, produkty w aptece kosztują duzo drożej a i tam są naszpikowane nieznanymi składnikami. Do sedna! trafiłam na stronę xxx...

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-10-03 o 12:19 Powód: reklama
Akarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-03 12:58:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.