Zespół jelita drażliwego - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-25, 08:52   #3301
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Jestem już po Dobrze, że nie brałam narkozy, bo faktycznie nie warto. Ogólnie nie było tak źle, opinii w internecie mnie niepotrzebnie przeraziły , teraz tylko lekko czuję ból za mostkiem. Najgorszy moment wkładania rurki do żołądka (samo przełknięcie ok), ale da się przeżyć, bo nic nie boli. Miałam pobierane wycinki do badania hist. z nadżerki, którą stwierdzono w antrum żołądka, błona śluzowa jest zaczerwieniona+ mam przepuklinę rozworu przełykowego przepony. Test na Helicobacter ujemny Za 3 tyg. wyniki i zobaczymy co dalej.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 19:48   #3302
Afrolla_113
Raczkowanie
 
Avatar Afrolla_113
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 69
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Jestem już po Dobrze, że nie brałam narkozy, bo faktycznie nie warto. Ogólnie nie było tak źle, opinii w internecie mnie niepotrzebnie przeraziły , teraz tylko lekko czuję ból za mostkiem. Najgorszy moment wkładania rurki do żołądka (samo przełknięcie ok), ale da się przeżyć, bo nic nie boli. Miałam pobierane wycinki do badania hist. z nadżerki, którą stwierdzono w antrum żołądka, błona śluzowa jest zaczerwieniona+ mam przepuklinę rozworu przełykowego przepony. Test na Helicobacter ujemny Za 3 tyg. wyniki i zobaczymy co dalej.
O widzisz, jednak każdy ma inne zdanie i trzeba to przeżyć na własnej skórze Ja odpoczywam trochę od problemów z jelitkami i zaczynam ćwiczenia. Podobno bardzo dobrze działają.
Afrolla_113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 20:18   #3303
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Afrolla_113 Pokaż wiadomość
O widzisz, jednak każdy ma inne zdanie i trzeba to przeżyć na własnej skórze Ja odpoczywam trochę od problemów z jelitkami i zaczynam ćwiczenia. Podobno bardzo dobrze działają.
Zdecydowanie A czułaś jakiś dyskomfort po samym badaniu, kiedy to mija? Bo mnie cały dzień lekko pobolewa za mostkiem+ żołądek (jakbym ciągle miała tę rurę)... Jakie ćwiczenia?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 21:06   #3304
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

wlasnie, jakie cwiczenia? Moze tez zadzialaja na kregoslup? ;]
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 11:36   #3305
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Jestem już po Dobrze, że nie brałam narkozy, bo faktycznie nie warto. Ogólnie nie było tak źle, opinii w internecie mnie niepotrzebnie przeraziły , teraz tylko lekko czuję ból za mostkiem. Najgorszy moment wkładania rurki do żołądka (samo przełknięcie ok), ale da się przeżyć, bo nic nie boli. Miałam pobierane wycinki do badania hist. z nadżerki, którą stwierdzono w antrum żołądka, błona śluzowa jest zaczerwieniona+ mam przepuklinę rozworu przełykowego przepony. Test na Helicobacter ujemny Za 3 tyg. wyniki i zobaczymy co dalej.
Najważniejsze, że już wiesz co Ci dolega i jesteś po badaniu! Ja nie byłam tak odważna, by nie brać narkozy , więc gratuluję Ci Też mam przepuklinę i zaczerwienione antrum, tylko bez nadżerek ;p Napisz jak wyniki Dostałaś jakieś leki?

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie A czułaś jakiś dyskomfort po samym badaniu, kiedy to mija? Bo mnie cały dzień lekko pobolewa za mostkiem+ żołądek (jakbym ciągle miała tę rurę)... Jakie ćwiczenia?
Wtrącę się :p U mnie po badaniu był lekki dyskomfort, ale na szczęście szybko minął i nie bolało nic Lekarz uprzedzał, że może pobolewać i nawet może mnie mdlić, mogę wymiotować ,ale na szczęście nic takiego u mnie nie wystąpiło

Ech... coraz częściej czytając sporadycznie to forum dostrzegam oczywistość, praktycznie każda osoba rzekomo z Zespołem Jelita Drażliwego ma zupełnie inne dolegliwości ,które wcale tym zespołem nie są... Trzeba na upartego dążyć do badań, dobrze ,że nam się udało
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!

Edytowane przez Sapphiere_Alice
Czas edycji: 2014-03-26 o 11:38
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 12:21   #3306
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Sapphiere_Alice Pokaż wiadomość
Najważniejsze, że już wiesz co Ci dolega i jesteś po badaniu! Ja nie byłam tak odważna, by nie brać narkozy , więc gratuluję Ci Też mam przepuklinę i zaczerwienione antrum, tylko bez nadżerek ;p Napisz jak wyniki Dostałaś jakieś leki?

Heh, na razie jeszcze nic nie wiem Nie wiadomo czy od tego te bóle... Tak jak już wcześniej pisałam, mnie boli najczęściej dół brzucha i pod lewym żebrem, żołądek rzadziej (dlatego nie spodziewałam się, że cokolwiek tam znajdą). Gastroskopia była zrobiona z powodu podejrzeń wrzodów, jak się okazało takie same objawy jak wrzody, może dawać właśnie ta nadżerka i przepuklina. Rozmawiałam o tym z lek., która stwierdziła, że gastroskopia, zwłaszcza wyniki wycinków pozwolą wykluczyć poważniejsze choroby, ale ten ból może być zupełnie z tym niezwiązany Na ostatniej wizycie gastro. zapowiedziała, że jeśli nic nie wyjdzie w gastroskopii, to będziemy szukać dalej przyczyny i ja tego się trzymam, bo wydaje mi się, że główny problem leży w jelitach. Leki biorę te, co wcześniej (Helides+ inne na jelita), podejrzenie wrzodów było od 1 wizyty i już wtedy dostałam leki

Cytat:
Wtrącę się :p U mnie po badaniu był lekki dyskomfort, ale na szczęście szybko minął i nie bolało nic Lekarz uprzedzał, że może pobolewać i nawet może mnie mdlić, mogę wymiotować ,ale na szczęście nic takiego u mnie nie wystąpiło
Mdłości też miałam Na szczęście dziś jest już lepiej, niewiele boli. Szczerze? Bałam się okropnie tej całej gastro. i wszystkiego co z tym związane, tak, że teraz sama się śmieję z tego

Cytat:
Ech... coraz częściej czytając sporadycznie to forum dostrzegam oczywistość, praktycznie każda osoba rzekomo z Zespołem Jelita Drażliwego ma zupełnie inne dolegliwości ,które wcale tym zespołem nie są... Trzeba na upartego dążyć do badań, dobrze ,że nam się udało
Racja, ale niestety bardzo wiele zależy od lekarzy, a ci są niechętni do jakichkolwiek badań. Zwykle kończy się na diagnozie IBS, byle jakie leki się dostaje i tyle. No i oczywiście najczęściej słyszy się, że coś z psychiką jest nie tak Podczytuję sobie forum o IBS i naprawdę jestem w szoku, jak wielu lekarzy potrafi wmawiać, że każdy objaw to IBS i do psychiatry trzeba z tym iść. Ja na szczęście trafiłam na świetną gastro., która o psychice ani słowa nie wspomniała i naprawdę chce dociec przyczyny moich problemów, ale wiem, że takich lekarzy jest naprawdę mało. Wystarczy, że poszłam po skierowanie do lek. rodzinnego na gastroskopię... Oczywiście wystawione z wielką łaską i zdziwieniem, że po co mi gastro. jak mnie w dole brzucha boli. Jasne, że pewnie kolonoskopia jest bardziej przydatna w takich przypadkach, ale jak mówię, że gastro. podejrzewa też wrzody, to nie rozumiem tego zdziwienia i patrzenia na mnie jak na hipochondryczkę A co do badań, to jeśli będzie taka możliwość, to ja się chyba zdecyduję na kolonoskopię jednak. Owszem, boję się bardzo (jeszcze bardziej niż gastro. heh), ale chcę się dowiedzieć co mi w końcu dolega. Dopiero jak wyniki będą ok, to będę mogła ze spokojem przyjąć do wiadomości, że to IBS. Szkoda, że to wszystko tyle trwa (całe diagnozowanie), a ja i tak mam te badania w przyspieszonym trybie...

Tak w ogóle, nie ma któraś z Was może na zbyciu 2 op. Meteospasmylu? Brakuje mi tyle mniej więcej do wizyty u gastro., a na kolejną ciekawą wizytę u rodzinnego nie mam za bardzo czasu, ani tym bardziej ochoty.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2014-03-26 o 12:24
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 16:57   #3307
narCOMAnka_23
Raczkowanie
 
Avatar narCOMAnka_23
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 169
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Afrolla_113 Pokaż wiadomość
Czyli muszę odlożyć pieniążki i pójść w tym kierunku albo jest jeszcze możliwosć, że zapytam o to moją lekarkę jak pójdę odebrać wynik histopato. Martwię się.
Z tego postu wnioskuję, że miałaś robioną gastroskopię z wycinkami, tak? Z jakich miejsc miałaś pobierane wycinki? Jeśli z dwunastnicy to w badaniach histopat wyjdzie, czy masz celiakię czy nie.
Po co robić dodatkowo badania na przeciwciała z krwi?
Gastroskopia da 100% pewność.
narCOMAnka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 13:05   #3308
Afrolla_113
Raczkowanie
 
Avatar Afrolla_113
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 69
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
wlasnie, jakie cwiczenia? Moze tez zadzialaja na kregoslup? ;]
To zwykłe ćwiczenia fitness. U mnie problemy mogą być na tle nerwowym, chyba to rodzinne, więc staram się uspokoić i zająć czymś, co mnie ciekawi

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez narCOMAnka_23 Pokaż wiadomość
Z tego postu wnioskuję, że miałaś robioną gastroskopię z wycinkami, tak? Z jakich miejsc miałaś pobierane wycinki? Jeśli z dwunastnicy to w badaniach histopat wyjdzie, czy masz celiakię czy nie.
Po co robić dodatkowo badania na przeciwciała z krwi?
Gastroskopia da 100% pewność.
Gastro miałam rok temu bez wycinków (nie wiem dlaczego, nie znałam się na tym, więc nie robiłam afery). A miesiąc temu miałam sigmoidoskopię z wycięciem polipa odbytnicy i to badano. Może źle to ujęłam jako 'wycinek'. Wynik ocenił wstępnie profesor (podobno zawsze to robi ze wszystkimi badaniami z danego tygodnia) i podpisał literką N jako, ze mam się nie przejmować, tak powiedzieli. Swojej lekarki nie mogłam złapać ;/
Afrolla_113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 18:42   #3309
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Zespół jelita drażliwego

hej dziewczyny. musze do was dolaczyc. ok 5 lat temu diagnoza zespol jelita drazliwego. raz bylo lepiej, raz gorzej.
teraz jest masakra:
wzdecia,
zalarcia, uczucie mdlosci i ciezaru.
proboje sobie pomagac colonem C, siemieniem lnianym i mieta.. cos wam jeszcze pomaga?

Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 19:34   #3310
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. musze do was dolaczyc. ok 5 lat temu diagnoza zespol jelita drazliwego. raz bylo lepiej, raz gorzej.
teraz jest masakra:
wzdecia,
zalarcia, uczucie mdlosci i ciezaru.
proboje sobie pomagac colonem C, siemieniem lnianym i mieta.. cos wam jeszcze pomaga?

Wysłane z mojego samsunga s4
Mi pomógł (w końcu) Meteospasmyl. To jest lek na receptę, ma działanie rozkurczowe i poprawiające motorykę. Przed tym leczeniem bolało mnie po każdym posiłku, teraz biorę M. przed 3 głównymi i jest znacznie lepiej. Ze wzdęciami też się natomiast męczę, na razie nic nie pomaga. Colon C biorę, ma dobre opinie, ale ja na razie rewelacji nie zauważyłam.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2014-03-29 o 19:36
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 19:44   #3311
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Mi pomógł (w końcu) Meteospasmyl. To jest lek na receptę, ma działanie rozkurczowe i poprawiające motorykę. Przed tym leczeniem bolało mnie po każdym posiłku, teraz biorę M. przed 3 głównymi i jest znacznie lepiej. Ze wzdęciami też się natomiast męczę, na razie nic nie pomaga. Colon C biorę, ma dobre opinie, ale ja na razie rewelacji nie zauważyłam.
colon C mi troche pomaga z wzdeciami.
z lekiem na racepte nie ma problemu:p zbyt duzo znajomych farmaceutow

Wysłane z mojego samsunga s4
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 08:05   #3312
seedofwonder
Raczkowanie
 
Avatar seedofwonder
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 492
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ja zawsze jak mam gdzieś wyjść i wiem, że będę poza domem, to bardzo mało jem. Też tak robicie? :/
seedofwonder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 09:53   #3313
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Afrolla_113 Pokaż wiadomość
To zwykłe ćwiczenia fitness. U mnie problemy mogą być na tle nerwowym, chyba to rodzinne, więc staram się uspokoić i zająć czymś, co mnie ciekawi

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------



Gastro miałam rok temu bez wycinków (nie wiem dlaczego, nie znałam się na tym, więc nie robiłam afery). A miesiąc temu miałam sigmoidoskopię z wycięciem polipa odbytnicy i to badano. Może źle to ujęłam jako 'wycinek'. Wynik ocenił wstępnie profesor (podobno zawsze to robi ze wszystkimi badaniami z danego tygodnia) i podpisał literką N jako, ze mam się nie przejmować, tak powiedzieli. Swojej lekarki nie mogłam złapać ;/
no to trafilas sobie na "lekarzy" a nie na lekarzy. Ja na Twoim miejscu w ogole bym sie nie czula przebadana.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 17:14   #3314
Afrolla_113
Raczkowanie
 
Avatar Afrolla_113
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 69
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
no to trafilas sobie na "lekarzy" a nie na lekarzy. Ja na Twoim miejscu w ogole bym sie nie czula przebadana.
To już akurat nie moja wina.
Afrolla_113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 18:21   #3315
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
no to trafilas sobie na "lekarzy" a nie na lekarzy. Ja na Twoim miejscu w ogole bym sie nie czula przebadana.
Też tak pomyślałam Nie chcę się wymądrzać, bo ja akurat jestem na początku diagnostyki i nie wiem jak to u mnie się skończy, ale Afrolla ja na Twoim miejscu chyba szukałabym dalej pomocy, na pewno nie czułabym spokoju po takim zachowaniu lekarzy.

Sapphiere_Alice, mam pytanie do Ciebie. Czy w związku z przepukliną przełykową miałaś jakąś dietę, brałaś jakieś inne leki niż te zmniejszające kwas solny? U mnie po gastroskopii bóle w nadbrzuszu się nasiliły Od dwóch dni jestem na diecie (jak przy wrzodach żołądka) i jest minimalna poprawa. Nie wiem od czego to (przepuklina czy nadżerka), dzień po gastro. miałam też dość mocne duszności. Podobno ta przepuklina może dawać takie objawy...

I pytanie ogólne- jak długo czekałyście na wyniki wycinków pobranych podczas gastroskopii?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 19:57   #3316
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Afrolla_113 Pokaż wiadomość
To już akurat nie moja wina.
oczywiscie, ze nie. Jednak warto by sie zastanowic nad zmiana lekarza, bo jak na razie niby cos Ci tam robia, mecza badaniami endoskopowymi a tak naprawde stoisz w miejscu. Szkoda czasu i Ciebie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 14:20   #3317
hedwigaa
Raczkowanie
 
Avatar hedwigaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Opiszę Wam moją historię, mam nadzieję, że mi pomożecie. Wszystko zaczęło się jakoś 1,5 roku temu. Na przemian zaparcia i biegunka, ból brzucha ( czasem nawet coś w stylu kolki ) zazwyczaj po posiłku. Liczba wypróżnień zwiększała się podczas trwania miesiączki, która była zawsze bardzo bolesna i obfita. Ciągłe uczucie pełności, wzdęcia i dziwne burczenie i odgłosy z brzucha. Chodziłam do różnych lekarzy i różne były diagnozy od zapalenia pęcherza, po nerwice i alergie pokarmowe, jednak zrobiłam testy alergiczne i nie mam alergii pokarmowej! Nigdy nie skierowano mnie na gastroskopie ani nie powiedziano mi o zespole jelita drażliwego. Nadal mam te uciążliwe dolegliwości. Czasem jest dobrze, ale niektóre dni są po prostu fatalne. Boję się wychodzić z domu i czuję, że się izoluję, ponieważ w domu czuję się najbezpieczniej. Zanim wyjdę układam sobie w głowie najgorsze scenariusze. Jak myślicie czy jest to ZJD? Macie jakieś rady? Jak poradzić sobie ze strachem wychodzenia z domu?
__________________
Keep calm and wear your bitch face.
hedwigaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 20:22   #3318
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Też tak pomyślałam Nie chcę się wymądrzać, bo ja akurat jestem na początku diagnostyki i nie wiem jak to u mnie się skończy, ale Afrolla ja na Twoim miejscu chyba szukałabym dalej pomocy, na pewno nie czułabym spokoju po takim zachowaniu lekarzy.

Sapphiere_Alice, mam pytanie do Ciebie. Czy w związku z przepukliną przełykową miałaś jakąś dietę, brałaś jakieś inne leki niż te zmniejszające kwas solny? U mnie po gastroskopii bóle w nadbrzuszu się nasiliły Od dwóch dni jestem na diecie (jak przy wrzodach żołądka) i jest minimalna poprawa. Nie wiem od czego to (przepuklina czy nadżerka), dzień po gastro. miałam też dość mocne duszności. Podobno ta przepuklina może dawać takie objawy...

I pytanie ogólne- jak długo czekałyście na wyniki wycinków pobranych podczas gastroskopii?
U mnie nie wiadomo czy to z alergii ,czy przez przepuklinę, ale miewałam duszności i to na tyle silne, że raz chłopak chciał wzywać karetkę, bo myślałam, że się uduszę i przez 10 minut praktycznie nie mogłam oddechu brać, a jak mi się to udawało ,to niepełnie. I tu właśnie sprawa taka, że nie mam leków na to, nie wiem co z tym, idę w kwietniu do kolejnego gastro już na nfz ;p i zapytam o to, ale dopiero 28 kwietnia.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez hedwigaa Pokaż wiadomość
Opiszę Wam moją historię, mam nadzieję, że mi pomożecie. Wszystko zaczęło się jakoś 1,5 roku temu. Na przemian zaparcia i biegunka, ból brzucha ( czasem nawet coś w stylu kolki ) zazwyczaj po posiłku. Liczba wypróżnień zwiększała się podczas trwania miesiączki, która była zawsze bardzo bolesna i obfita. Ciągłe uczucie pełności, wzdęcia i dziwne burczenie i odgłosy z brzucha. Chodziłam do różnych lekarzy i różne były diagnozy od zapalenia pęcherza, po nerwice i alergie pokarmowe, jednak zrobiłam testy alergiczne i nie mam alergii pokarmowej! Nigdy nie skierowano mnie na gastroskopie ani nie powiedziano mi o zespole jelita drażliwego. Nadal mam te uciążliwe dolegliwości. Czasem jest dobrze, ale niektóre dni są po prostu fatalne. Boję się wychodzić z domu i czuję, że się izoluję, ponieważ w domu czuję się najbezpieczniej. Zanim wyjdę układam sobie w głowie najgorsze scenariusze. Jak myślicie czy jest to ZJD? Macie jakieś rady? Jak poradzić sobie ze strachem wychodzenia z domu?
Badania, badania ,badania. Chodzić do lekarzy, nalegać na skierowania, kłamać, że pojawiła się krew...bo inaczej skierowania Ci nie dadzą...A bez kolonoskopii i gastroskopii z wycinkami ani rusz ... ZJD to naprawdę inne schorzenia! Mikroskopowe zapalenia, zapalenia ,wrzody, nadżerki, polipy i inne...Albo ...kłopoty z trzustką, tarczycą...wiele można wymieniać ,mało kto tu NAPRAWDĘ miał ZJD... Dlatego nalegaj na badania, nie pozwól ,by Twoje życie było wieczną izolacją...ja poszłam na badania bo miałam dość izolowania się, biegunki mnie niszczyły..Na strach nie ma metod, bo układ pokarmowy rządzi się swoimi prawami, stres -faktycznie pogarsza objawy, ale nie jest przeważnie przyczyną! A z innej beczki- zdarzyło się kiedyś to, czego się bałaś? To jest: np. narobić w spodnie? pierdnąć przy kimś itp? Szczerze. Uważam, że rozmowa o problemie zmniejsza całą jego wagę.
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!

Edytowane przez Sapphiere_Alice
Czas edycji: 2014-03-31 o 20:23
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 20:25   #3319
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Sapphiere_Alice Pokaż wiadomość
U mnie nie wiadomo czy to z alergii ,czy przez przepuklinę, ale miewałam duszności i to na tyle silne, że raz chłopak chciał wzywać karetkę, bo myślałam, że się uduszę i przez 10 minut praktycznie nie mogłam oddechu brać, a jak mi się to udawało ,to niepełnie. I tu właśnie sprawa taka, że nie mam leków na to, nie wiem co z tym, idę w kwietniu do kolejnego gastro już na nfz ;p i zapytam o to, ale dopiero 28 kwietnia.
To ja będę wcześniej coś wiedziała, bo wybieram się do gastro. za tydzień, maksymalnie za dwa Podobno na przepuklinę bierze się m.in. inhibitory pompy protonowej, czyli coś co już biorę
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 20:36   #3320
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół jelita drażliwego

A to ja też już biorę
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 21:44   #3321
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Sapphiere_Alice Pokaż wiadomość
A to ja też już biorę
A co bierzesz i w jakiej dawce? Tak z ciekawości pytam, bo się zastanawiam czy ja nie biorę za mało, skoro ostatnio mam takie problemy z żołądkiem. Ja biorę Helides obecnie, 40 mg, ale za kilka dni przechodzę na Omeprazol, bo H. się kończy.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 16:18   #3322
hedwigaa
Raczkowanie
 
Avatar hedwigaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Sapphiere_Alice Pokaż wiadomość
U mnie nie wiadomo czy to z alergii ,czy przez przepuklinę, ale miewałam duszności i to na tyle silne, że raz chłopak chciał wzywać karetkę, bo myślałam, że się uduszę i przez 10 minut praktycznie nie mogłam oddechu brać, a jak mi się to udawało ,to niepełnie. I tu właśnie sprawa taka, że nie mam leków na to, nie wiem co z tym, idę w kwietniu do kolejnego gastro już na nfz ;p i zapytam o to, ale dopiero 28 kwietnia.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------



Badania, badania ,badania. Chodzić do lekarzy, nalegać na skierowania, kłamać, że pojawiła się krew...bo inaczej skierowania Ci nie dadzą...A bez kolonoskopii i gastroskopii z wycinkami ani rusz ... ZJD to naprawdę inne schorzenia! Mikroskopowe zapalenia, zapalenia ,wrzody, nadżerki, polipy i inne...Albo ...kłopoty z trzustką, tarczycą...wiele można wymieniać ,mało kto tu NAPRAWDĘ miał ZJD... Dlatego nalegaj na badania, nie pozwól ,by Twoje życie było wieczną izolacją...ja poszłam na badania bo miałam dość izolowania się, biegunki mnie niszczyły..Na strach nie ma metod, bo układ pokarmowy rządzi się swoimi prawami, stres -faktycznie pogarsza objawy, ale nie jest przeważnie przyczyną! A z innej beczki- zdarzyło się kiedyś to, czego się bałaś? To jest: np. narobić w spodnie? pierdnąć przy kimś itp? Szczerze. Uważam, że rozmowa o problemie zmniejsza całą jego wagę.
Nie, nigdy nic takiego mi się nie zdarzyło. Wrzody są wykluczone. Powinnam udać się po skierowanie na gastroskopię?
Jak sobie przyrównałam wszystkie moje dolegliwości z zespołem jelita drażliwego, stwierdziłam, że w końcu znalazłam chorobę, która nie daje mi spokojnie żyć, no ale skoro mówisz, że to nie jest jednak zjd to będę szukać dalej...
__________________
Keep calm and wear your bitch face.
hedwigaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 19:59   #3323
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez hedwigaa Pokaż wiadomość
Nie, nigdy nic takiego mi się nie zdarzyło. Wrzody są wykluczone. Powinnam udać się po skierowanie na gastroskopię?
Jak sobie przyrównałam wszystkie moje dolegliwości z zespołem jelita drażliwego, stwierdziłam, że w końcu znalazłam chorobę, która nie daje mi spokojnie żyć, no ale skoro mówisz, że to nie jest jednak zjd to będę szukać dalej...
Na jakiej podstawie wrzody są wykluczone skoro nie miałaś gastroskopii?
Hedwigaa, to może być ZJD, ale nie musi. Sporo osób początkowo zakwalifikowanych do chorujących na ZJD, później przekonuje się, że jednak jest inna przyczyna dolegliwości. Dlatego diagnozę ZJD powinno się postawić dopiero po wykonaniu gastroskopii i kolonoskopii wraz z wycinkami.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 22:03   #3324
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Dokładnie, badania zawsze trzeba wykonać, a nie samemu stawiać diagnozy i dawać zwieść się lekarzom ,że ZJD... nie dowiesz się, póki nie zrobisz kolo i gastroskopii. A ja biorę rano controloc40 przed śniadaniem i na noc Proursan ;p Będę włączać Asamax (lek na zapalenie jelit i wrzodziejące zapalenie) ,ale w przerwie świątecznej
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 23:24   #3325
hedwigaa
Raczkowanie
 
Avatar hedwigaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Na jakiej podstawie wrzody są wykluczone skoro nie miałaś gastroskopii?
Hedwigaa, to może być ZJD, ale nie musi. Sporo osób początkowo zakwalifikowanych do chorujących na ZJD, później przekonuje się, że jednak jest inna przyczyna dolegliwości. Dlatego diagnozę ZJD powinno się postawić dopiero po wykonaniu gastroskopii i kolonoskopii wraz z wycinkami.
Miałam robione badanie krwi pod kątem helicobacter pylori i okazało się, że nie mam. Lekarze wtedy stwierdzili, że wykluczają wrzody. Leżałam wtedy w szpitalu i wykonali mi wszystkie podstawowe badania. Trafiłam tam, bo skarżyłam się na bóle brzucha, ale nikt nie dał mi skierowana na gastroskopię, wyszło, że mam torbiel na jajniku, no ale ciągle jest tak samo... wątpie żeby torbiel był sprawcą tego wszystkiego.
__________________
Keep calm and wear your bitch face.
hedwigaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 08:04   #3326
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez hedwigaa Pokaż wiadomość
Miałam robione badanie krwi pod kątem helicobacter pylori i okazało się, że nie mam. Lekarze wtedy stwierdzili, że wykluczają wrzody. Leżałam wtedy w szpitalu i wykonali mi wszystkie podstawowe badania. Trafiłam tam, bo skarżyłam się na bóle brzucha, ale nikt nie dał mi skierowana na gastroskopię, wyszło, że mam torbiel na jajniku, no ale ciągle jest tak samo... wątpie żeby torbiel był sprawcą tego wszystkiego.
Ale wrzody=/= Helicobacter pylori i odwrotnie Ja mam objawy wrzodów, w gastroskopii stan "przed wrzodowy", a HP nie mam HP odpowiada za około 80% wrzodów, ale reszta jest spowodowana innymi czynnikami.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 14:53   #3327
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Ale głupi lekarz... chyba tylko idiota wyklucza wrzody przez badanie i to z krwi na helicobacter! ... Nic oprócz gastroskopii nie może wykluczyć wrzodów. Niekompetencja takich osób jak ten lekarz mnie przeraża... ;/ Wrzody powstają nawet z nerwów, nie trzeba bakterii do tego..

Dziewczyny, co u Was? u mnie ostatnio straszna nerwówka...same stresy, negatywne emocje i nie wiem czy to przez to, ale po dwóch dniach notorycznych nerwów, płakania odezwał się mój żołądek. Odezwał to znaczy zaczęło mnie w nim znowu piec i kłuć. Wiem już ,że mam zapalenie, więc nie boję się co to może być, ale zastanawia mnie czy przez stres dolegliwości mogły wrócić? Do tej pory leczenie przynosiło dobre efekty, nawet ciągła zgaga przeszła. Diety nie zmieniłam..Dalej jem gotowane, starte warzywa i owoce, kanapki bezglutenowe, bułeczki bezglutenowe, makarony bezglutenowe itp. Np. dziś jadłam na śniadanie parówkę gotowaną z bułeczką bezglutenową. Na obiad gotowaną pierś z kurczaka, ziemniaki i surówkę z marchewką, oraz jabłkiem. I jak na razie tylko tyle. Nerwy dalej mam, bo ogólnie chodzę strasznie przygnębiona...nie tylko jelitowo-żołądkowymi problemami
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!

Edytowane przez Sapphiere_Alice
Czas edycji: 2014-04-03 o 14:21
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 15:51   #3328
nnowakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: Zespół jelita drażliwego

.

Edytowane przez nnowakowa
Czas edycji: 2015-02-27 o 18:38
nnowakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 16:14   #3329
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Może zamiast controloc20 powinnaś zażywać controloc40 i Debretin, czy Tribux?
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 16:38   #3330
narCOMAnka_23
Raczkowanie
 
Avatar narCOMAnka_23
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 169
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Alice ja mam zapalenie żołądka od prawie 2 lat. Raz lepiej, raz gorzej (też miewam uczucie pieczenia, kłucia, skurcze żołądka) i nic na to nie poradzę. Leki, relaks, dieta nie pomagają w 100%.

Obecnie stosuję kilka ograniczeń żywieniowych:
1) dieta bezglutenowa (unikam także skrobi pszennej bezglutenowej) - jeśli masz alergię na pszenicę czytaj dokładnie składy produktów bg,
2) dieta bezmleczna (zero mleka, serów, śmietany, twarogu itd.),
3) zero cukru (miód, dżem, słodycze, czekolada, cukier),
4) ograniczenie smażonego i ostrych przypraw,
5) zero alkoholu,
6) zero kawy i mocnej herbaty,
7) tylko lekkie owoce (zero cytrusów) i warzywa.
Zobaczymy jak będę się czuła. Jak na razie (miesiąc diety, ale tylko bg i bezmlecznej) spowodował, że nie wiem co to ból brzucha i biegunki Pobolewa mnie jeszcze żołądek i stawy, stąd tak restrykcyjna dieta.
Alice jesz wędliny, parówki itd. bezglutenowe?
Przy diecie bg trzeba też uważać na skrobie pszenną, aromaty, zagęstniki.

nnowakowa jedyny lek jaki działał na mój brzuch (chociaż rzadko), to Debutir. U mnie niestety leki nie działają. Robiłaś badania w kierunku pasożytów, krwi utajonej w kale, czy alergii/nietolerancji pokarmowej? Robiłaś podstawową morfologię, OB, CRP, TSH?? Musisz zacząć się badać, zacznij od podstaw.

mariusz1994 najlepiej weź ulotkę tego leku i spytaj lekarza lub farmaceutę.

Edytowane przez narCOMAnka_23
Czas edycji: 2014-04-03 o 16:41
narCOMAnka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-18 11:39:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.