Jak o nim zapomnieć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-16, 17:52   #1
Trishkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 15

Jak o nim zapomnieć?


jak zapomnieć o byłym chlooaku? Zmieniłam numer telefonu na który pisał nawet kilka miesięcy po rozstaniu, nie przeglądam jego social mediów, próbuje zająć głowę nauką, a najgorsze że i tak mi się czasem śni i cały dzień prawie mam zły humor. Stworzył fejk konto i napisał do mnie na messengerze. Poprosił o ostatnia rozmowę. Było to 19 czerwca. Mieliśmy porozmawiać we dwoje, a on przyjechał wówczas ze swoim dobrym kolega i partnerką (osoba towarzyszącą) z którą dzień wcześniej był na weselu. Był pijany, mówił że mnie kocha, zaczął się fo mnie tulić na jej oczkach. Odpychalam go. Pojechalismy na koncerty we czwórkę. Tamten kolega miał się zająć "ta dziewczyna".ogolnie mega dziwna akcja. Jak były zaczął trzeźwieć mówił że przykro i szkoda mu się zrobiło tamtej dziewczyny z wesela ♀️♀️♀️ potem już tylko napisał jedną wiadomość po tym całym wydarzeniu. Poczułam się okropnie. Ogólnie też wypisywał do mnie ssmy po pijaku gdy był na tym callymn weselu, chociaż ja już ich nie otrzymałam bo zmieniłam numer. Ma mnóstwo koleżanek, utrzymuję kontakt z ex, która mówi na mnie zle rzeczy.. Czuję się tak źle i rozczarowania. .. Nie wiem co ze sobą zrobić. Ucielam kontakt całkowicie
Trishkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 18:01   #2
93c415117c97e4de5dd6a9da4f68eac238056681_62f82d1ce6160
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 1 085
Dot.: Jak o nim zapomnieć?

Cytat:
Napisane przez Trishkaa Pokaż wiadomość
Był pijany, mówił że mnie kocha, zaczął się fo mnie tulić na jej oczkach. Odpychalam go. Pojechalismy na koncerty we czwórkę.
Whaaat? xd

Chyba musisz to przeboleć i podejmować racjonalne decyzje, np: nie jeździć z nim na koncerty po takich kwasach.
93c415117c97e4de5dd6a9da4f68eac238056681_62f82d1ce6160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 18:34   #3
minttee
Zadomowienie
 
Avatar minttee
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Jak o nim zapomnieć?

Odpychałaś go a później pojechałaś z nim na koncert?
minttee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 18:36   #4
Metakobieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 22
Dot.: Jak o nim zapomnieć?

Moim zdaniem najlepszy sposób - to praca. Weź zacznij jakiś projekt - szybko stanie ci lepiej.
Metakobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 18:39   #5
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Jak o nim zapomnieć?

Dokładnie - po co gdziekolwiek z nim jechałaś?


Najlepszy sposób - uciąć kontakt, zablokować gdzie się da, nie śledzić jego social mediów, zacznie pisać z fejkowych kont czy innych numerów to też od razu blokować i nie odpisywać. Czas w końcu zrobi swoje.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 18:48   #6
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Jak o nim zapomnieć?

Nie myśl, nie zakładaj wątków o nim, znajdź hobby, posprzątaj w pokoju, pomyj okna, matka będzie ci wdzięczna, czytaj książki, spotykaj się ze znajomymi.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 20:34   #7
Agnom
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 246
Dot.: Jak o nim zapomnieć?

Jak do ciebie napisał, to powinnaś od razu go zablokować. Ty sama sobie utrudniasz.
Agnom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-17, 00:08   #8
ElBelzebub
Raczkowanie
 
Avatar ElBelzebub
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 391
Dot.: Jak o nim zapomnieć?

Musisz zrobić wszystko, co tylko możesz, aby o nim nie myśleć.

Po pierwsze - powiedz mu wprost, że nie życzysz sobie żadnego kontaktu z jego strony, a potem konsekwentnie nie zgadzaj się na żadne spotkania czy rozmowy, nie odbieraj telefonu (lub rozłączaj się jak zadzwoni z innego numeru) i nie odpowiadaj na wiadomości czy sms-y. Jeżeli on będzie szukał tego kontaktu to blokuj, gdzie się da (w tym fałszywe konta), zmień numer telefonu czy zrób sobie wakacje od mediów społecznościowych. Może to trochę zająć, ale jeżeli będziesz konsekwentna to w końcu odpuści.

Po drugie - ogranicz do minimum ilość rzeczy, które sprawiają, że o nim myślisz. Wykasuj archiwum rozmów, stare sms-y czy wspólne zdjęcia (ew. jak coś chcesz zachować to przed usunięciem zgraj na jakiegoś pendrive'a i schowaj), nie wchodź na jego social media, wyrzuć albo pochowaj wszystkie przedmioty (np. prezenty), które Ci o nim przypominają, unikaj chodzenia w "wasze" miejsca czy słuchania "waszej" muzyki, poproś wspólnych znajomych, żeby w Twoim towarzystwie raczej nie poruszali jego tematu, itd.

Po trzecie - szukaj sobie absorbujących zajęć. Spotykaj się z ludźmi, rozwijaj zainteresowania, zajmij się pracą i/albo obowiązkami, wyjedź gdzieś na jakiś czas jak masz możliwość, itp. Dobrze robi też aktywność fizyczna, zwłaszcza na wieczór - często wieczorem bardziej się rozmyśla i ma się wtedy gorszy nastrój, jak się zmęczysz przed to nie będziesz miała siły się dołować i szybciej zaśniesz.

Po czwarte - dbaj o swój nastrój. Jeżeli masz jakieś czynności, które poprawiają Ci humor, np. jakieś seriale, które się bawią, albo osoby w otoczeniu z fajnym poczuciem humoru - korzystaj, ile wlezie. Spełniaj swoje zachcianki (np. jak masz ochotę to spędź wieczór z lodami i netflixem). Jednocześnie unikaj czynności i sytuacji, które Cię wprawiają w melancholię, np. smutnej muzyki, ckliwych filmów, itp.

Reszta to kwestia czasu.

Edytowane przez ElBelzebub
Czas edycji: 2022-07-17 o 00:24
ElBelzebub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-17, 08:28   #9
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Jak o nim zapomnieć?

Wystarczy naprawdę powiedzieć sobie dość. Zrozumieć, że facet zachowuje się niepoważnie, skoro próbował jednocześnie na tym samym koncercie kręcić z Tobą i inną dziewczyn. No dno totalne. Jak tak można? Kto tak robi?

Kiedy zrozumiesz w końcu, jakie żałosne było jego zachowanie, będzie Ci o wiele łatwiej zapomnieć.



A z takich technicznych kwestii, to zablokowanie numeru bardzo pomaga.



Plus zajęcie się innymi sprawami. Przypomnij sobie, co najbardziej lubiłaś robić przed tym związkiem i zacznij znów to robić. Może lubisz czytać, biegać, oglądać seriale, pływać, rozwiązywać krzyżówki, grać w gry, oglądać youtuba, malować paznokcie, słuchać muzyki. To to właśnie rób. Ile wlezie.



No i warto postawić sobie nowy cel, na przykład skończyć studia, zdać jakiś ważny egzamin, osiągnąć coś w pracy. Chodzi o coś dużego. Postaw sobie taki cel, na tyle czasochłonny i trudny, żeby był dla Ciebie wyzwaniem.



A przede wszystkim dobrze jest też spotykać się z koleżankami i rodziną. Rozmawiać (o wszystkim, byle nie eksie). To tak pięknie pokaże Ci, jak jesteś ważna, lubiana i ceniona przez innych ludzi.



Ja powiem szczerze, że zapominanie o złych ludziach jest mega proste. Wystarczy czas i skupienie się na dobrych ludziach oraz zajęcia się swoimi sprawami.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-17 09:28:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.