Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-20, 15:17   #1531
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ja używałam szamponu Lully. Ma ładny skład, delikatny. Ale tak strasznie nie domywa włosów. :/
To po co sie z nim męczysz skoro nie domywa weź sobie jakiś mocniejszy.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 15:18   #1532
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Eluvtus Pokaż wiadomość
Ale mam w planach nieprzyzwoite spa dzisiaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj ja też z Moim tż w wannie planuje umyć włosy, i dać bambusowego Biovaxa niech sobie"działa" zaten czas :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 20:31   #1533
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
To po co sie z nim męczysz skoro nie domywa weź sobie jakiś mocniejszy.
Tak też zrobiłam.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 20:43   #1534
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ja za Biolavenem tęsknię, bo fajnie zmiękczał mi włosy. Próbowałam myć wersją do ciała (nie ma protein, a sporo nawilżaczy), ale nie sprawdziło się to kompletnie. Teraz się trzymam mocno tej bezproteinowej diety

Jestem już po pierwszym podejściu do Seri Line Przed myciem na godzinę naolejowałam głowę oliwą zmieszaną z miodlą indyjską. Musiałam myć 3 razy, a i tak były jakieś dziwne i zaczynałam żałować. Podcięłam włosy na mokro, na odżywkę, z kucykiem nad czołem. W czasie suszenia byłam pewna, że czeka mnie bad hair day, bo w dotyku były jakieś twarde i tępe, ale teraz się uleżały i są naprawdę dobre. Ładnie błyszczą, końce są zdyscyplinowane. Gładkość całkiem spoko. Podcięłam jakoś ze 2 cm, teraz zamiast prostej linii mam delikatne U

Biolaven do wlosow ma proteiny? Nie wiedziałam, az później zajrze w skład


Co do Seri to moim zdaniem nie powinnas tak kombinować. Ta maska jest bardzo bogata składowo, wiec jak ja używasz to najlepszy jest umiar Tym bardziej, ze Ty masz zdrowe wlosy. Gdy po nia siegam to myje Fitomedem , nakładam na 2-3 minuty i później tylko serum na konce i wlosy takie ze milosc


Z olejami, z dodatkami w bardzo szybkim tempie obciazala mi wlosy i efekt nie był już ten. Nie zestawiam ja także z delikatnymi szamponami.


A ja ostatnio mam bad hair day caly czas , nie wiem co się dzieje. Skalp szybko mi się przetłuszcza, po obcięciu konce zaczely być suche i sa takie wystrzępione. Nie wiem o co chodzi Chyba te nożyczki z Rossa stracily swoja zywotnosc . Wlosybez objetosci i bez zycia , matowe


Widzialam, ze dziewczyny robily sobie spa, wiec i ja zrobiłam Nalozylam "rudego" Biovaxa , dalam dwie kapki potrojego zelu ha i dalam trochę protein, pod czepek na ponad 30 minut. Wlosy nawet fajne, choć dalej schna, wiec nie wiem co przyniesie mi kolejna godzina heheh
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 13:13   #1535
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Bylam u fryzjera, sciela mi maszynka jakies 8 cm i zrobila delikatne ombre 1477138408262.jpg
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 10:13   #1536
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
Bylam u fryzjera, sciela mi maszynka jakies 8 cm i zrobila delikatne ombre Załącznik 6702691
Też podcinałam maszynka jakiś czas temu 😄teraz staram się bardziej dbać o włosy i od podciecia nie prostuje 😎😎 a robiłam to bardzo często 😐 No i jutro idę po lepszą suszarkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 13:42   #1537
Eluvtus
Zakorzenienie
 
Avatar Eluvtus
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 045
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

A ja olej z orzechow wloskich mam na glowie

Chyba sobie dredy czerwone doczepie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Out here I'm judge, jury and executioner.
Eluvtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-23, 16:29   #1538
tequilav
Przyczajenie
 
Avatar tequilav
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Ja niedawno byłam czarna a teraz jestem blond, włosy oczywiście od połowy spalone, ale ja się uparłam że ich nie zetnę i koniec !!! Podcięłam sobie tylko trochę sama koronę i włoski przy twarzy, wcierałam w te włosy wszelkie naturalne kosmetyki jakie mam - a mam tego całe kartony... Dopiero szampon i odżywka, które dostałam od mojej klientki - pomogły. Dostałam od niej piwne szampony SAELA -coś niesamowitego, natychmiast podzieliłam się nimi z koleżankami i teraz wszystkie tego używamy. Nie wiem jakie efekty dają szampony piwne innych firm ale ten jest rewelacyjny, a przede wszystkim odżywka ;P
Do tego nakładam jeszcze olejek biowax lub alterra(super pachnie, i jest perfumowany naturalnymi olejkami zapachowymi;P) A na koniec jak już je przeciągnę prostownicą na 120 stopni by jeszcze dodatkowo wygładzić, psikam je sprayem dr Sante z keratyna i olejem arganaowym - efekty są super - nikt patrząc na moje włosy nie powiedziałby że są zjarane ;D
tequilav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-23, 21:11   #1539
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
Bylam u fryzjera, sciela mi maszynka jakies 8 cm i zrobila delikatne ombre Załącznik 6702691


Ale ladny efekt A o co chodzi z ta metoda ciecia maszynka? Lepsza niż nożyczki? Bo już ktorys raz się spotykam z ta metoda.


Ja bylam w ten weekend u fryzjera, ale nie na podcięcie, tylk0 szlam na wesele i chciałam ladnego dobieranca żeby mi się długo utrzymal


Zaproponowala podcięcie trochę zeszla mi z kształtu U, które miałam, zobaczymy. Przy kształcie U fajnie mi się wlosy ukladaly. A już miałam taaakie długie wlosy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 12:04   #1540
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Biolaven do wlosow ma proteiny? Nie wiedziałam, az później zajrze w skład


Co do Seri to moim zdaniem nie powinnas tak kombinować. Ta maska jest bardzo bogata składowo, wiec jak ja używasz to najlepszy jest umiar Tym bardziej, ze Ty masz zdrowe wlosy. Gdy po nia siegam to myje Fitomedem , nakładam na 2-3 minuty i później tylko serum na konce i wlosy takie ze milosc


Z olejami, z dodatkami w bardzo szybkim tempie obciazala mi wlosy i efekt nie był już ten. Nie zestawiam ja także z delikatnymi szamponami.


A ja ostatnio mam bad hair day caly czas , nie wiem co się dzieje. Skalp szybko mi się przetłuszcza, po obcięciu konce zaczely być suche i sa takie wystrzępione. Nie wiem o co chodzi Chyba te nożyczki z Rossa stracily swoja zywotnosc . Wlosybez objetosci i bez zycia , matowe


Widzialam, ze dziewczyny robily sobie spa, wiec i ja zrobiłam Nalozylam "rudego" Biovaxa , dalam dwie kapki potrojego zelu ha i dalam trochę protein, pod czepek na ponad 30 minut. Wlosy nawet fajne, choć dalej schna, wiec nie wiem co przyniesie mi kolejna godzina heheh
Dokładniej to hydrolizat owsiany

Znowu masz rację Umiar zawsze wskazany. Będę obserwować

Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
Bylam u fryzjera, sciela mi maszynka jakies 8 cm i zrobila delikatne ombre Załącznik 6702691
Bardzo mi się podoba! Tak naturalnie to wygląda


Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ale ladny efekt A o co chodzi z ta metoda ciecia maszynka? Lepsza niż nożyczki? Bo już ktorys raz się spotykam z ta metoda.


Ja bylam w ten weekend u fryzjera, ale nie na podcięcie, tylk0 szlam na wesele i chciałam ladnego dobieranca żeby mi się długo utrzymal


Zaproponowala podcięcie trochę zeszla mi z kształtu U, które miałam, zobaczymy. Przy kształcie U fajnie mi się wlosy ukladaly. A już miałam taaakie długie wlosy.
Mnie zazwyczaj strzygą maszynką w salonie Ale nożyczki też w ciągłym użyciu. Zapisałam się na środę, bo to moje samodzielne skrócenie końców wyszło źle. Nowy fryzjer, cykam się
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 06:47   #1541
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
Bylam u fryzjera, sciela mi maszynka jakies 8 cm i zrobila delikatne ombre
Świetnie to wygląda

U mnie włosowy zastój więc mało się udzielam
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 09:06   #1542
Tasia001
Raczkowanie
 
Avatar Tasia001
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 237
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
Bylam u fryzjera, sciela mi maszynka jakies 8 cm i zrobila delikatne ombre Załącznik 6702691
Jak dla mnie BOMBA!!

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

A ja ostatnio mam bad hair day caly czas , nie wiem co się dzieje. Skalp szybko mi się przetłuszcza, po obcięciu konce zaczely być suche i sa takie wystrzępione. Nie wiem o co chodzi Chyba te nożyczki z Rossa stracily swoja zywotnosc . Wlosybez objetosci i bez zycia , matowe


Widzialam, ze dziewczyny robily sobie spa, wiec i ja zrobiłam Nalozylam "rudego" Biovaxa , dalam dwie kapki potrojego zelu ha i dalam trochę protein, pod czepek na ponad 30 minut. Wlosy nawet fajne, choć dalej schna, wiec nie wiem co przyniesie mi kolejna godzina heheh
U mnie też włosy coś nie bardzo... choć było już lepiej.

A skalp to chyba przetłuszcza się od pogody, ogrzewania itd bo też to zauważyłam razem z włączeniem ogrzewania. I do tego ciągle pada, więc kaptur na głowę (z parasolem nie dam rady, bo mam wózek do pchania i przedszkolaka przy nodze )
__________________
strat: 03-07-2017 BYŁO: 74,1kg JEST: 74,1kg CEL: 62kg
Tasia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 20:44   #1543
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Dokładniej to hydrolizat owsiany

Znowu masz rację Umiar zawsze wskazany. Będę obserwować



Bardzo mi się podoba! Tak naturalnie to wygląda




Mnie zazwyczaj strzygą maszynką w salonie Ale nożyczki też w ciągłym użyciu. Zapisałam się na środę, bo to moje samodzielne skrócenie końców wyszło źle. Nowy fryzjer, cykam się

Dziwna sprawa, ze nie zauwazylam tych protein A jeszcze dziwniejsza, ze szampon krzywdy mi nie zrobil, bo naprawdę bardzo fajnie się sprawdzal. Może proteiny w szamponie przy tak krótkim kontakcie z włosami nie maja szans, by zadzialac


U mnie wlosy fajnie się ukladaja. Poki co zostawiam ten kształt co mam. Ale i tak wroce do U, bo jak tylko odrosną to sama będę sobie podcinac.

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Tasia001 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie BOMBA!!



U mnie też włosy coś nie bardzo... choć było już lepiej.

A skalp to chyba przetłuszcza się od pogody, ogrzewania itd bo też to zauważyłam razem z włączeniem ogrzewania. I do tego ciągle pada, więc kaptur na głowę (z parasolem nie dam rady, bo mam wózek do pchania i przedszkolaka przy nodze )

U mnie już nawet wrocily do swojej formy. Dwa mycia pod rząd nakladalam rudego Biovaxa na 30 minut Dzisiaj w ruch poszla Seri z kapka oleju. Chyba brakowało im czegos bardziej odżywczego
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 10:02   #1544
klaudek884
Z Krainy Snów
 
Avatar klaudek884
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Hej Co prawda włosomaniactwo zaczęłam 4 lata temu, ale wciąż czuję się początkująca i wciąż zaczynam od nowa bo ciężko mi uzyskać taki efekt jaki bym chciała. Co prawda zapuściłam naturalki i włosy są w dużo lepszej kondycji, ale wciąż wypadają i się kruszą.

Przez ostatni miesiąc moja pielęgnacja wyglądała tak:
- olejowanie na mokro na maskę przed myciem (oliva z olivek i maska Bingo Spa) przed każdym myciem, lub co drugie mycie
- mycie Facelle lub Baby Dream
- zabezpieczenie końcówek jedwab Green Pharmacy
- czasami mycie Barwą naturalną lub Alterrą

Nabawiłam się swędzenia głowy i lekkiego łupieżu Koleżanka z forum zasugerowała, że to nie domycie, bardzo możliwe, szczególnie że olej ciężko zmyć:/

Dlatego porzucam tak częste olejowanie, oraz słabe szampony. Spróbuje takiej pielęgnacji:

- olejowanie dwa razy w tygodniu
- mycie Garnier Fructis, barwa naturalna
- odżywka Garnier Oleo Repair lub Avokado i Masło Shea
- raz w tygodniu maska Bingo Spa
- po każdym myciu płukanka z siemienia lnianego
zabezpieczenie końcówek

Mam nadzieję, że nie przesuszę włosów:/ Chociaż płukanka powinna trochę pomóc nie?
klaudek884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 10:43   #1545
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Dzieki dziewczyny za komplementy nie wiem czemu na telefonie nie moge cytowac. A ciecie maszynka ponoc sprawia, ze wlosy beda dluzej trzymac sie w ryzach niz po nozyczkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 16:55   #1546
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dziwna sprawa, ze nie zauwazylam tych protein A jeszcze dziwniejsza, ze szampon krzywdy mi nie zrobil, bo naprawdę bardzo fajnie się sprawdzal. Może proteiny w szamponie przy tak krótkim kontakcie z włosami nie maja szans, by zadzialac


U mnie wlosy fajnie się ukladaja. Poki co zostawiam ten kształt co mam. Ale i tak wroce do U, bo jak tylko odrosną to sama będę sobie podcinac.

U mnie już nawet wrocily do swojej formy. Dwa mycia pod rząd nakladalam rudego Biovaxa na 30 minut Dzisiaj w ruch poszla Seri z kapka oleju. Chyba brakowało im czegos bardziej odżywczego
Ja kiedyś gdzieś czytałam, że proteiny owsiane są troszkę bezpieczniejsze, niż jedwab czy keratyna (wielkość cząsteczek czy cośtam ) Jak się mylę, to poprawcie bez ogródek
Trzymam się diety bezproteinowej i dzięki Waszym wskazówkom są w coraz lepszej kondycji, już mniej się puszą.

A jak Ci podcięła? Na prosto bardziej?

Ja już po strzyżeniu Nowy fryzjer nie był tak sympatyczny, jak poprzedni, ale jeśli chodzi o najważniejsze, czyli fryzurę, to jestem zadowolona. Mam kształt V, nie mogę na razie jakoś szczególnie szaleć (chciałam takie ostrzejsze V), bo są na to za krótkie. Całość wykonana maszynką.
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55

Edytowane przez Pjerniczek
Czas edycji: 2016-10-28 o 16:57
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 19:18   #1547
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez klaudek884 Pokaż wiadomość
Hej Co prawda włosomaniactwo zaczęłam 4 lata temu, ale wciąż czuję się początkująca i wciąż zaczynam od nowa bo ciężko mi uzyskać taki efekt jaki bym chciała. Co prawda zapuściłam naturalki i włosy są w dużo lepszej kondycji, ale wciąż wypadają i się kruszą.

Przez ostatni miesiąc moja pielęgnacja wyglądała tak:
- olejowanie na mokro na maskę przed myciem (oliva z olivek i maska Bingo Spa) przed każdym myciem, lub co drugie mycie
- mycie Facelle lub Baby Dream
- zabezpieczenie końcówek jedwab Green Pharmacy
- czasami mycie Barwą naturalną lub Alterrą

Nabawiłam się swędzenia głowy i lekkiego łupieżu Koleżanka z forum zasugerowała, że to nie domycie, bardzo możliwe, szczególnie że olej ciężko zmyć:/

Dlatego porzucam tak częste olejowanie, oraz słabe szampony. Spróbuje takiej pielęgnacji:

- olejowanie dwa razy w tygodniu
- mycie Garnier Fructis, barwa naturalna
- odżywka Garnier Oleo Repair lub Avokado i Masło Shea
- raz w tygodniu maska Bingo Spa
- po każdym myciu płukanka z siemienia lnianego
zabezpieczenie końcówek

Mam nadzieję, że nie przesuszę włosów:/ Chociaż płukanka powinna trochę pomóc nie?
Płukanka nawilży. Ja bym postawiła też na bardziej treściwszą maskę do włosów.
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 19:37   #1548
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ja kiedyś gdzieś czytałam, że proteiny owsiane są troszkę bezpieczniejsze, niż jedwab czy keratyna (wielkość cząsteczek czy cośtam ) Jak się mylę, to poprawcie bez ogródek
Trzymam się diety bezproteinowej i dzięki Waszym wskazówkom są w coraz lepszej kondycji, już mniej się puszą.

A jak Ci podcięła? Na prosto bardziej?

Ja już po strzyżeniu Nowy fryzjer nie był tak sympatyczny, jak poprzedni, ale jeśli chodzi o najważniejsze, czyli fryzurę, to jestem zadowolona. Mam kształt V, nie mogę na razie jakoś szczególnie szaleć (chciałam takie ostrzejsze V), bo są na to za krótkie. Całość wykonana maszynką.

Myslalam, ze bezpieczne proteiny to oksymoron Nie no zartuje. Calkiem możliwe, zwazywszy, ze krzywdy ten szampon mi nie zrobil.


Swoja droga probowalas może szampon albo odzywke nawilzajaca z Vianka? Maja fajne składy. Ale po tej odżywczej masce jestem trochę zrazona


Podciela mi jakas tam swoja technika na prosto z ok. 1,5 cm. Powiedzialam, ze absplutnie zadnego cieniowania No i widze jednak roznice miedzy nożyczkami u niej, a tymi rosmanowskimi. Mam teraz taka ladna, prosta linie, nie mam zadnych zmiażdżonych koncowek, koncowki sa grube. Po tych rosmanowskich wlosy po ostatnim podcieiu były beznadziejne.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 00:08   #1549
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Myslalam, ze bezpieczne proteiny to oksymoron Nie no zartuje. Calkiem możliwe, zwazywszy, ze krzywdy ten szampon mi nie zrobil.


Swoja droga probowalas może szampon albo odzywke nawilzajaca z Vianka? Maja fajne składy. Ale po tej odżywczej masce jestem trochę zrazona


Podciela mi jakas tam swoja technika na prosto z ok. 1,5 cm. Powiedzialam, ze absplutnie zadnego cieniowania No i widze jednak roznice miedzy nożyczkami u niej, a tymi rosmanowskimi. Mam teraz taka ladna, prosta linie, nie mam zadnych zmiażdżonych koncowek, koncowki sa grube. Po tych rosmanowskich wlosy po ostatnim podcieiu były beznadziejne.
Viankowych produktów jeszcze nie miałam Mam zamiar wypróbować za jakiś czas.

Prawda, po strzyżeniu dobrymi nożyczkami różnica jest kolosalna. Cieszę się z moich Jaguarów, przyjemnie i szybciutko się nimi tnie, a kiedyś męczyłam się, podcinając nożyczkami do papieru
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-30, 05:26   #1550
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Myslalam, ze bezpieczne proteiny to oksymoron Nie no zartuje. Calkiem możliwe, zwazywszy, ze krzywdy ten szampon mi nie zrobil.
Jak komuś proteiny szkodzą to ich nie używa. Ja sięgam po odżywkę proteinowa raz w tygodniu i jest spoko.
Proteiny w szamponach maja o wiele słabsze działanie niż w maskach i odzywkach na tym poziomie dają efekt mięsistych, lejących wlosow i ułatwiają rozczesywanie.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 10:36   #1551
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Jak komuś proteiny szkodzą to ich nie używa. Ja sięgam po odżywkę proteinowa raz w tygodniu i jest spoko.
Proteiny w szamponach maja o wiele słabsze działanie niż w maskach i odzywkach na tym poziomie dają efekt mięsistych, lejących wlosow i ułatwiają rozczesywanie.


Tez tak myslalam, ze chwilowy kontakt z włosami + deteregenty , będą oslabialy działanie protein

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Viankowych produktów jeszcze nie miałam Mam zamiar wypróbować za jakiś czas.

Prawda, po strzyżeniu dobrymi nożyczkami różnica jest kolosalna. Cieszę się z moich Jaguarów, przyjemnie i szybciutko się nimi tnie, a kiedyś męczyłam się, podcinając nożyczkami do papieru


Co do tych nawilzajacych Viankow, to czytałam, ze maja fajne składy i działanie Ale trochę tez kosztują, wiec się zastanawiam czy warto inwestować. Nie mam już prawie zadnych zapasow Wiec nowości kusza ,oj kusza


Za to chyba spadla mi porowatość wlosow. Ostatnio wlosy miałam mega kiepskie. Nawet nalozylam olej odżywczy, fajna odzywke emolientowo-humektantowa. Wlosy ladne, ale szybko mi się przetluscily. Uzylam wczoraj szamponu z SLS , wlosy nie sa przesuszone , a wrocila im puszystość i miesistosc, nie ma strakow
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 14:37   #1552
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Jak komuś proteiny szkodzą to ich nie używa. Ja sięgam po odżywkę proteinowa raz w tygodniu i jest spoko.
Proteiny w szamponach maja o wiele słabsze działanie niż w maskach i odzywkach na tym poziomie dają efekt mięsistych, lejących wlosow i ułatwiają rozczesywanie.
A dziwnym trafem szampony i odżywki b/s są głównymi winowajcami przeproteinowania w znakomitej większości przypadków
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 14:45   #1553
EwelinaBobek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Jak komuś proteiny szkodzą to ich nie używa. Ja sięgam po odżywkę proteinowa raz w tygodniu i jest spoko.
Proteiny w szamponach maja o wiele słabsze działanie niż w maskach i odzywkach na tym poziomie dają efekt mięsistych, lejących wlosow i ułatwiają rozczesywanie.
A mogą komuś szkodzić? Jest to w ogóle możliwe?
__________________
reklama
EwelinaBobek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 15:12   #1554
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez EwelinaBobek Pokaż wiadomość
A mogą komuś szkodzić? Jest to w ogóle możliwe?
Jak najbardziej. Istnieje włosowa "jednostka chorobowa" zwana przeproteinowaniem, dość często spotykana. Jedne włosy, niezależnie od ilości stosowanych protein nie doznają go nigdy, inne muszą bardzo uważać.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 15:18   #1555
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Moje włosy wogole nie lubią protein nie używam ich wogole.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 15:40   #1556
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Ja, niestety, muszę uważać na proteiny Raz w tygodniu to za dużo dla moich, leczę teraz przeproteinowanie. Który to już raz, ech Zobaczymy za parę miesięcy, może w ogóle ich nie potrzebuję.
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55

Edytowane przez Pjerniczek
Czas edycji: 2016-10-31 o 15:42
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 16:59   #1557
Ferrivia
Raczkowanie
 
Avatar Ferrivia
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 94
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Mi w sumie jest idealnie tak raz w tygodniu, za to nie znoszą maski jajecznej ani w ogóle protein z jajka. Innych jeszcze dokładnie nie sprawdziłam
Ferrivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 19:23   #1558
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Mi proteiny to raz na pol roku stykna


Naotmiast co do przeproteinowania, to czasami sobie mysle, ze dobrze ze na ten Wizaz trafiłam. Przeproteinowanie może być czasami naprawdę niefajne w skutkach lacznie z sianem na włosach i efektem popalonych koncowek.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 19:40   #1559
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Mi proteiny to raz na pol roku stykna


Naotmiast co do przeproteinowania, to czasami sobie mysle, ze dobrze ze na ten Wizaz trafiłam. Przeproteinowanie może być czasami naprawdę niefajne w skutkach lacznie z sianem na włosach i efektem popalonych koncowek.
Dokładnie. Ile to kobiet na ulicach chodzi z przeproteinowanymi i są nieświadome. Człowiek nie wie, kombinuje, traci czas i pieniądze na nowe kosmetyki. A proteiny hojnie przez producentów dodawane.
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 09:47   #1560
Ferrivia
Raczkowanie
 
Avatar Ferrivia
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 94
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz. V

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ile to kobiet na ulicach chodzi z przeproteinowanymi i są nieświadome. Człowiek nie wie, kombinuje, traci czas i pieniądze na nowe kosmetyki. A proteiny hojnie przez producentów dodawane.
Ja próbuję mojej mamie przetłumaczyć, że przeproteinowała trochę i żeby odstawiła proteiny na chociaż chwilę, ale ona do chodzi do wniosku, że to zabobony i dalej korzysta z odżywki proteinowej
__________________
34/52 📖

Instagram
Ferrivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-12 14:05:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.