Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-22, 09:00   #3331
Iris1988
Rozeznanie
 
Avatar Iris1988
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia
Wiadomości: 508
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
ja na pogodzie długoterminowej tj 16 dni cały czas widze temp 28-30 więc chyba Cię to nie ominie

:-( to mnie teraz pocieszylas:-P








Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
Iris1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 09:07   #3332
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Tyle popisałam i zamknęłam przeglądarkę

kularek Z Matyldką też byliśmy nad morzem jak miała 2 miesiące, fajnie było
Gdzie kupiłaś tak tanio pneumokoki?!
Zazdraszczam chrzcin, my mamy tylko chrzestną, w dodatku nie wiemy kiedy chrzciny zrobimy, być może dopiero na Boże Narodzenie, bo wtedy dopiero zjedzie tżta siostra.. a dobrze by było, żeby na chrzcinach byli... Szkoda, bo wolałabym ochrzcić małego wcześniej.. ;/
wiewióra oby poszło szybko i sprawnie
aga_tka gratulacje!!!
malwiska oby poszło po Twojej myśli Jak się czujesz przeterminowana? Chyba nie jest tak źle co?
Domi Gratulacje skończonego miesiąca, teraz już będzie z górki Generalnie dla mnie już po raz drugi ten pierwszy miesiąc jest gorszy niż cała ciąża i poród razem wzięte

Z karmieniem nienajlepiej... Mały ssie coraz gorzej.. trakktuje cyca jak smoka, pomymla (nie ssie) i odpływa... Zaczynam już wątpić nawet w karmienie mieszane... Generalnie gdybym nie ściągała pokarmu to jestem pewna że moja laktacja umarłaby śmiercią naturalną Butlę za to mały wciąga aż miło i niestety zwykle w butli jest mm, bo ja ściągam za każdym razem nie więcej niż 20ml

Joanna czemu się nie chwaliłaś że sama jesteś dzieciem lipcowym?! Wszystkiego naj, naj, najlepsiejszego kochana Samych radości w gronie powiększonej rodziny noi udanych plonów na Twoim ukochanym ogródku Buuuuziory
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 09:08   #3333
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

U mnie jakieś marudzenie od rana :/ aaa pieluchy wielo podejście 2 tyłek urósł. Młoda wczoraj 3750... wielka baba...

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Kularek a co Ty takie tanie pneumokoki dostałaś? U mnie 1 dawka 300...
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 09:09   #3334
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Witam się 2 dni po terminie.
Skurczy brak, bóle w krzyżu ustały...
Chodzę i wariuję już... stopy opuchnięte... koszmar jakiś przez ten gorąc...
Dziś mam wizytę u mojej pani doktor. Zobaczymy co powie... 3majcie kciuki.

Pozdrawiam nie rozpakowane, rozumiem was doskonale... oszaleć można...
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 09:20   #3335
simka234
Wtajemniczenie
 
Avatar simka234
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Domi_00 Pokaż wiadomość
Mamaya, nigdzie nie słyszałam o tym, że maluchy karmione piersią trzeba poic wodą. Wręcz przeciwnie, wszystkie położne i pediatrzy mówili mi, że przy kp nie trzeba. Jak jest gorąco to należy dziecko po prostu częściej przystawiac. A spotkałam wiele osób, które mogłam zapytać o radę. Nie wiem zatem skąd aż tak radykalna opinia...


Agatka, gratulacje!
Ja karnie KP i przepajam małego niby mi mówili ze nie trzeba ale mimo wszystko tak jest lepiej
Jak nie chce to i tak się nie napije a pierwszy pokarm jest do napicia a ja odciagam trochę bo ma wzdęcia straszne poza tym podaje mu asmag to muszę go rozpuścić w czyms
Na wzdęcia polecał kropelki Sab simplex i na jelita biogaia probiotyk i kupa łatwiej idzie
A mały miał takie bóle brzucha -kolki i jem kminek( położna mi doradziła) można tez przełamać woda z kominkiem dziecko i powiem wam ze juz SA pierwsze efekty tego moje dziecko się uspokoiło i juz tak go nie boli
__________________
[COLOR="Blue"]Skończyłem ROK!!!!:

,, Ty masz juz ROK -I tysiąc lat masz i więcej. Początkiem i końcem świata jest Twoje malutkie serce. Ty jesteś jabłkiem i drzewem, Obłokiem, gwiazdą, rozumem.-Przez ciebie to, czego nie wiem, Już umiem.
Kocham
simka234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 09:44   #3336
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Debesciara nie jest tak do końca zle bo ciągle licze na jutrzejszy dzień tylko martwie się bo mam tą cholerną cukrzyce a oni sobie nic z tego nie robią :/


Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Witam się 2 dni po terminie.
Skurczy brak, bóle w krzyżu ustały...
Chodzę i wariuję już... stopy opuchnięte... koszmar jakiś przez ten gorąc...
Dziś mam wizytę u mojej pani doktor. Zobaczymy co powie... 3majcie kciuki.

Pozdrawiam nie rozpakowane, rozumiem was doskonale... oszaleć można...
wydaje mi się że im bardziej chcemy tym wolniej się to wszystko toczy... ja jutro mam kolejna wizyte w szpitalu i zobaczymy
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 10:00   #3337
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Hej dziewczyny
Trzymam kciuki za rozpakowujace się mamy
Agatka gratulacje!
Debesciara dziękuję Ci bardzo i Malwiska tobie też.
My po strasznej nocy, chyba przez te upały mała co 1,5 godziny wstawała , oczy to mam jak zombie . Zasnela teraz więc też idę spać, a co tam trzeba korzystać. Miłego dnia mamusie ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 10:00   #3338
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

debesciara a moze maly ma za krotkie wedzidelko jezyka i tak ssie sprawdzali mu w szpitalu?
simka a jak jesz ten kminek taki w ziarnach czy mielisz sprzedaj patenta.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 10:04   #3339
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Iza, no to - wybacz - ale nie wiem kto Ci takich głupot naopowiadał. Dziecko w taką pogodę należy przepajać wodą. Czy karmione piersią czy mlekiem modyfikowanym. Kiedy jest tak wielki upał to nawet Dzieci kp potrzebują wody. Oczywiscie nie w takich ilościach jak Maluchy na mm, ale jak najbardziej rownież potrzebują. Zarówno w szpitalu, jak i podczas rozmowy z dwiema położnymi srodowiskowymi, a także Naszym pediatrą, usłyszałam to samo. Z resztą jednym z pierwszych pytań położnych i pediatry było "ale pamięta Pani o przepajaniu Syna?"

Caramel, Jeremi pije wodę dość chętnie. Oczywiscie nie wpycham Mu jej na siłę, ale często jest tak, że zaczyna ssać "na sucho", do karmienia jeszcze dużo czasu i wtedy woda idzie w ruch
Bywa tez tak, ze ssie, ssie i nagle pluje tą wodą, ale dbam o to, zeby przynajmniej usta Mu zwilżyć Kiedy w mieszkaniu jest ok. 27 stopni to naprawde nie jest trudno przepoić Maleńkiego
dawałam pić wodę mojej Małej po urodzeniu
później piła też herbatki z koperkiem

ja osobiście nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że maluchowi może wystarczyć tylko mleko - wiem, że to dziwne, ale dla mnie to jakaś abstrakcja.

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Domi_00 Pokaż wiadomość
Mamaya, nigdzie nie słyszałam o tym, że maluchy karmione piersią trzeba poic wodą. Wręcz przeciwnie, wszystkie położne i pediatrzy mówili mi, że przy kp nie trzeba. Jak jest gorąco to należy dziecko po prostu częściej przystawiac. A spotkałam wiele osób, które mogłam zapytać o radę. Nie wiem zatem skąd aż tak radykalna opinia...


Agatka, gratulacje!
moim zdaniem trzeba bardziej zwracać uwage na potrzeby dziecka niż na to, co mówią lekarze - skoro moja mała super chciała pić wodę i były takie sytuacje, że płakała, a gdy dałam jej pić przestawała to chyba znak, że była spragniona.

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Iris1988 Pokaż wiadomość
7 ja mam postanowienie urodzic 3.08 wybaczcie ale mama ma urodziny wtedy a znak lew wydaje mi sie super





Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
moj termin
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 10:11   #3340
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez wiewiora1986 Pokaż wiadomość
Melduje się z porodówki bóle pleców zakończyły się odejściem wód o 6 i czekam na rozwinięcie akcji. Trzymajcie kciuki!
trzymam mocno! odezwij się w wolnej chwili

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
Z karmieniem nienajlepiej... Mały ssie coraz gorzej.. trakktuje cyca jak smoka, pomymla (nie ssie) i odpływa... Zaczynam już wątpić nawet w karmienie mieszane... Generalnie gdybym nie ściągała pokarmu to jestem pewna że moja laktacja umarłaby śmiercią naturalną Butlę za to mały wciąga aż miło i niestety zwykle w butli jest mm, bo ja ściągam za każdym razem nie więcej niż 20ml
widzisz podobnie jest u mnie.. na początku nie miałam dużo pokarmu i Małej nie wystarczało więc dostawała butlę jeszcze w szpitalu, a potem jak laktacja się rozkręciła to nie chciała ssać, bo wiadomo.. trzeba się namęczyć a nie tak jak z butelki. mimo długich i ciężkich prób stwierdziłam, że nie będę jej męczyć, bo strasznie się denerwowała i płakała przy cycu i nie jest to przyjemne ani dla mnie ani dla niej. teraz troszkę odciągam i czasami przystawiam ją do piersi ale najczęściej kończy się to rykiem i kopaniem

I like it i jak tam? daj znać co i jak

Asia Wszystkiego naaaajlepsiejszego!


Miałam coś pisać, ale nie wiem już co...
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 10:19   #3341
Iris1988
Rozeznanie
 
Avatar Iris1988
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia
Wiadomości: 508
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
moj termin
wiem podziel się
Iris1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 10:29   #3342
pszczola189
Rozeznanie
 
Avatar pszczola189
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 615
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Jejku, ten upał mnie wykończy.. Chce już urodzić..




Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
__________________
19.11.2013 Dwie kreseczki
TP: 21.07.2014

ADAŚ ur. 26.07.2014
waga: 2790g
długość: 54cm

: love:
pszczola189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 10:43   #3343
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Iris1988 Pokaż wiadomość
wiem podziel się
mogę oddać, ja chcę wcześniej

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez pszczola189 Pokaż wiadomość
Jejku, ten upał mnie wykończy.. Chce już urodzić..




Sent from my Lumia 610 using Tapatalk
nic mi nie mów, ja 1 raz w zyciu mam spuchnięte nogi.
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 10:56   #3344
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Fame a jakie smoczki macie?
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 11:06   #3345
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
Fame a jakie smoczki macie?
no takie wolnoprzepływowe 0+
a dla takich Maleństw mogą być inne?
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 11:20   #3346
TaTekla
Raczkowanie
 
Avatar TaTekla
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 310
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
nie chce Cię zamartwiać ale mój tż też się na początku cieszył ale po paru dniach stwierdził że jednak mogę go wykończyć póki co mamy przerwe dwa dni i dzisiaj może znów zadziałamy albo jutro
moja koleżanka przed chwilą właśnie mówiła, żebym uważała, bo Ona przed porodem 'zajechała' swojego męża, tylko nie chodziło Jej o wywołanie, po prostu miała takie ciągoty, a On miał dość

Iris ja słyszałam , że do końca lipca na bank będą upały

Asia wszystkiego najlepszego

Właśnie wyszła ode mnie położna, pytałam o to przepajanie i powiedziała, że niekoniecznie musi to być woda lub herbatka. wg Niej wiele mam przepaja dzieci nieświadomie, bo przystawiają do piersi na 3-5 minut i wtedy pokarm jest wodnisty i to właśnie służy przepajaniu. Powiedziała też o kryzysach laktacyjnych, które u każdej kobiety zdarzają się w innym czasie po kilku tygodniach lub miesiącach, trwają ok 2 dni i że to jest ogromne wyzwanie bo wystarczy dwie doby,żeby dziecko odzwyczaiło się od cycka i wtedy trzeba siły, żeby przyzwyczaić dziecko jeszcze raz do ssania. Ogólnie bardzo pozytywna Pani, czuję, że będzie mi i małemu z Nią dobrze
TaTekla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 11:21   #3347
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Fame, a próbowałaś smoka dla wcześniaków? Jimmy jak sie krztusił ciagnąć z butli ze smokiem jedyneczką to kupiłam smoka dla wcześniaków i dopóki nie nauczył sie fajnie ssać jedynek to uzywalismy tych Ale to była u Nas kwestia kilku dni dosłownie.

Czekam na kumpla, potrzebuje ludzi
Wczoraj miałam strasznego dola, dzisiaj rano z reszta tez... Czekam jak głupia na sierpień, wtedy przyjeżdża na trzy tygodnie z Nowego Jorku moja przyjaciółka A pozniej na wrzesień, marze juz o tym, zeby wyjechać nad morze
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 11:36   #3348
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Fame, a próbowałaś smoka dla wcześniaków? Jimmy jak sie krztusił ciagnąć z butli ze smokiem jedyneczką to kupiłam smoka dla wcześniaków i dopóki nie nauczył sie fajnie ssać jedynek to uzywalismy tych Ale to była u Nas kwestia kilku dni dosłownie.

Czekam na kumpla, potrzebuje ludzi
Wczoraj miałam strasznego dola, dzisiaj rano z reszta tez... Czekam jak głupia na sierpień, wtedy przyjeżdża na trzy tygodnie z Nowego Jorku moja przyjaciółka A pozniej na wrzesień, marze juz o tym, zeby wyjechać nad morze
nie próbowałam, nawet nie pomyślałam o takim rozwiązaniu chociaż teraz to i tak pewnie za późno bo Mała nauczyła się już tych smoczków a z jeszcze wolniejszymi będzie pewnie to samo co z cycem- nerwy..
no nie wiem.. najgorsze jest to, że teraz postąpiłabym inaczej, może częściej przystawiałabym ją do piersi na samym początku, ale to moje pierwsze dziecko, zero doświadczenia, skąd mogłam wiedzieć, że wyjdzie tak jak wyjdzie.. trudno

Mamaya to czego nie spotykasz się z ludźmi? Wiem, że z dzieckiem to trochę utrudnienie, ale zawsze może ktoś Cię odwiedzić, albo spotkać się gdzieś na mieście..
Ja po porodzie zrobiłam się dzikusem nie chce mi się żadnych rozrywek, odwiedzin itp. Jedyne czego w wolnej chwili potrzebuję to snu może z czasem też zabraknie mi towarzystwa
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 11:56   #3349
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Fame, nie bardzo mogę wychodzić z domu jak jestem sama, bo nie zniosę samodzielnie wózka. Odwiedzają mnie znajomi i to jest bardzo fajne, w sobotę planuję zostawić Małego z moją mamą i spotkać się z koleżanką na nitkowanie brwi

Z tym smokiem nie jest wcale za pozno. Ja po około 2 tygodniach kupiłam Małemu te smoczki dla wcześniaków I nawet jak bedzie sie denerwować to wyjdzie Jej na dobre
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 12:18   #3350
Iza188
Rozeznanie
 
Avatar Iza188
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 625
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

famedebesciara
Jestem najlepszym przykładem ze KP da sie uratować. Od 10go lipca mały był karmiony mm z butli, normalnym smokiem takim "cielistym" przez cały pobyt w szpitalu udało mi sie go przystawic dosłownie 5 razy moze i to zawsze z pomocą położnej i z kapturkiem. Od samego początku ściągałam laktatorem tyle pokarmu ile sie da. Po każdym karmieniu butla siedziałam godzinę na laktatorze ręcznym. Ściągam 20-30 ml. Potem przeszłam na elektryczny i ściągałam metoda 753. W ten sposób udało mi sie podawać wiecej mojego mleka niz mm aż w końcu mm nie było potrzebne. Czasami próbowałam przystawic ale nie udawało sie.
Od soboty 19go po wizycie położnej od laktacji okazało sie ze mały potrafi ssac tylko poprostu przyzwyczaił sie do butli. Wiec pracowaliśmy dalej i przy każdym karmieniu była próba przystawienia do cyca, trochę butli z moim mlekiem o znowu próba...raz possał 3 min raz 5 min. W pierwszej dobie pracy wisiał na cycu 1,2 h drugiej juz 2h i odpowiednio mniej pił z butli. Dzisiaj nie dostał butli jeszcze ani razu W piątek mamy skontrolować wagę i zejść z dokarmianiem do 0.
Nie jest to łatwe, szczególnie rozchulanie laktacji u siebie i ściąganie pokarmu jak mały juz śpi - wyparzanie buteleczek, laktatora itd... Ale jeżeli ktoś chce to jest nadzieja i warto poszukać jakiejś dobrej poradni laktacyjnej w swoim mieście. U mnie skończyło sie na 2 wizytach.
Sama w życiu bym nie wpadła jak wyjść z tej sytuacji.

Apropos smoków od butli to ważna jest tez technika podawania. Nie należy przechylac butli tylko trzymać ja poziomo zeby mleko samoistnie nie napływało do buzi. No chybaze macie smoczki z zaworkami, które temu zapobiegają.
Jeżeli w kacikach ust zbiera sie mleko tzn. Ze mleko z butli leci za szybko. - oczywiście wszystko to pisze w kontekście pogodzenia KP z dokarmianiem z buteleczki.

Edytowane przez Iza188
Czas edycji: 2014-07-22 o 12:22
Iza188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 12:18   #3351
i like it
Rozeznanie
 
Avatar i like it
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Hej dziewczyny, melduje się z patologii
Od samego rana badania klucie itp. Juz jestem zabalonikowana ale jeszcze nie wiem jak to do końca jest bo podpieli mnie pod ktg od razu.samo zalozenie nie boli ale jest dziwne.bardziej bolal wenflon.zmykam odezwę się później.
i like it jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 12:25   #3352
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez i like it Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, melduje się z patologii
Od samego rana badania klucie itp. Juz jestem zabalonikowana ale jeszcze nie wiem jak to do końca jest bo podpieli mnie pod ktg od razu.samo zalozenie nie boli ale jest dziwne.bardziej bolal wenflon.zmykam odezwę się później.
dawaj znać jak tylko będziesz miała możliwość
dzięki wam dziewczyny - te które nie urodziły jeszcze jakoś żyje z dnia na dzień czekając na niedziele i może to egoistyczne ale wiem że nie zostałam tak do końca sama w dwupaku
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 12:29   #3353
Iza188
Rozeznanie
 
Avatar Iza188
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 625
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez i like it Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, melduje się z patologii
Od samego rana badania klucie itp. Juz jestem zabalonikowana ale jeszcze nie wiem jak to do końca jest bo podpieli mnie pod ktg od razu.samo zalozenie nie boli ale jest dziwne.bardziej bolal wenflon.zmykam odezwę się później.
Wlasnie mi przypomniałas jak na porodowce młoda polozna mi wnflon zakładała mowię
- strasznie boli, miałam wiele razy zakładane wklucie i to nie powinno tak bolec
Ona na to
- niech sie pani przyzwyczai, skurcze porodowe bolą bardziej..
No to ja do niej
- byc moze ale na serio cos jest nie tak.
Ta sie dalej pcha i pcha, gada cos o jakichś zastawkach żył, w końcu milimetr przed końcem zrezygnowała i stwierdziła ze moze faktycznie żyła pękła!
Ostatecznie wklula sie w wierzch dłoni, juz bez problemów większych.
Siniaka mam do dzisiaj na pół nadgarstka.....
Jak sobie przypomnę ten ból....wrrrrr

Trzymam kciuki zeby balonik szybko zadziałał

Edytowane przez Iza188
Czas edycji: 2014-07-22 o 12:31
Iza188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 12:58   #3354
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Fame, nie bardzo mogę wychodzić z domu jak jestem sama, bo nie zniosę samodzielnie wózka. Odwiedzają mnie znajomi i to jest bardzo fajne, w sobotę planuję zostawić Małego z moją mamą i spotkać się z koleżanką na nitkowanie brwi

Z tym smokiem nie jest wcale za pozno. Ja po około 2 tygodniach kupiłam Małemu te smoczki dla wcześniaków I nawet jak bedzie sie denerwować to wyjdzie Jej na dobre
mamaya gdzie nitkujecie brwi w Wawie? Czy same to potraficie robic?
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 13:01   #3355
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez agnes208 Pokaż wiadomość
debesciara a moze maly ma za krotkie wedzidelko jezyka i tak ssie sprawdzali mu w szpitalu?
simka a jak jesz ten kminek taki w ziarnach czy mielisz sprzedaj patenta.
Wiesz co patrzyłam już wcześniej i być może ma, ja jako dziecko miałam i Matyldka też, ale ja wiem że on potrafi ssać, problem w tym że mu się nie chce
Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
nie próbowałam, nawet nie pomyślałam o takim rozwiązaniu chociaż teraz to i tak pewnie za późno bo Mała nauczyła się już tych smoczków a z jeszcze wolniejszymi będzie pewnie to samo co z cycem- nerwy..
no nie wiem.. najgorsze jest to, że teraz postąpiłabym inaczej, może częściej przystawiałabym ją do piersi na samym początku, ale to moje pierwsze dziecko, zero doświadczenia, skąd mogłam wiedzieć, że wyjdzie tak jak wyjdzie.. trudno

Mamaya to czego nie spotykasz się z ludźmi? Wiem, że z dzieckiem to trochę utrudnienie, ale zawsze może ktoś Cię odwiedzić, albo spotkać się gdzieś na mieście..
Ja po porodzie zrobiłam się dzikusem nie chce mi się żadnych rozrywek, odwiedzin itp. Jedyne czego w wolnej chwili potrzebuję to snu może z czasem też zabraknie mi towarzystwa
No widzisz, ja przy drugim dziecku znów popełniłam gdzieś błąd Z Matylką było podobnie jak u Ciebie w szpitalu chętnie ją częstowano mm, teraz się zaparłam i nie dałam, bo wiedziałam że butla to zguba.. No ale niestety wydaje się że tym razem mój błąd tkwił w nieodciąganiu pokarmu na początku, bo wydawało mi się że jest go dużo.. nie przewidziałam jednak, że maluch przy żółtaczce leniwie je i tym sposobem cycki sobie odpuściły produkcję mleka... Cóż, zdaje się że w moim przypadku, kp to będzie do trzech razy sztuka....
Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
famedebesciara
Jestem najlepszym przykładem ze KP da sie uratować. Od 10go lipca mały był karmiony mm z butli, normalnym smokiem takim "cielistym" przez cały pobyt w szpitalu udało mi sie go przystawic dosłownie 5 razy moze i to zawsze z pomocą położnej i z kapturkiem. Od samego początku ściągałam laktatorem tyle pokarmu ile sie da. Po każdym karmieniu butla siedziałam godzinę na laktatorze ręcznym. Ściągam 20-30 ml. Potem przeszłam na elektryczny i ściągałam metoda 753. W ten sposób udało mi sie podawać wiecej mojego mleka niz mm aż w końcu mm nie było potrzebne. Czasami próbowałam przystawic ale nie udawało sie.
Od soboty 19go po wizycie położnej od laktacji okazało sie ze mały potrafi ssac tylko poprostu przyzwyczaił sie do butli. Wiec pracowaliśmy dalej i przy każdym karmieniu była próba przystawienia do cyca, trochę butli z moim mlekiem o znowu próba...raz possał 3 min raz 5 min. W pierwszej dobie pracy wisiał na cycu 1,2 h drugiej juz 2h i odpowiednio mniej pił z butli. Dzisiaj nie dostał butli jeszcze ani razu W piątek mamy skontrolować wagę i zejść z dokarmianiem do 0.
Nie jest to łatwe, szczególnie rozchulanie laktacji u siebie i ściąganie pokarmu jak mały juz śpi - wyparzanie buteleczek, laktatora itd... Ale jeżeli ktoś chce to jest nadzieja i warto poszukać jakiejś dobrej poradni laktacyjnej w swoim mieście. U mnie skończyło sie na 2 wizytach.
Sama w życiu bym nie wpadła jak wyjść z tej sytuacji.

Apropos smoków od butli to ważna jest tez technika podawania. Nie należy przechylac butli tylko trzymać ja poziomo zeby mleko samoistnie nie napływało do buzi. No chybaze macie smoczki z zaworkami, które temu zapobiegają.
Jeżeli w kacikach ust zbiera sie mleko tzn. Ze mleko z butli leci za szybko. - oczywiście wszystko to pisze w kontekście pogodzenia KP z dokarmianiem z buteleczki.
No właśnie dobry doradca to podstawa.. u nas poradni nie ma, przynajmniej takiej z prawdziwego zdarzenia, żałuję że nie wzięłam namiaru do doradczyni ze szpitala, bo była fajna..
Bardzo Ci gratuluję, żę rozchulałaś laktację, ja jeszcze walczę, ale nie wiem jak to będzie bo sił mi brakuje...
Dzięki za radę z butlą, ja mam jedną z Aventu i z niej właśnie samo leci (tyle że daję w niej wodę), a drugą z Lovi - aktywne ssanie i właśnie nią podaję mleko i tu smoka trzeba zassać żeby coś poleciało
Cytat:
Napisane przez i like it Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, melduje się z patologii
Od samego rana badania klucie itp. Juz jestem zabalonikowana ale jeszcze nie wiem jak to do końca jest bo podpieli mnie pod ktg od razu.samo zalozenie nie boli ale jest dziwne.bardziej bolal wenflon.zmykam odezwę się później.
oby się rozkręciło i szybko poszło
Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
Wlasnie mi przypomniałas jak na porodowce młoda polozna mi wnflon zakładała mowię
- strasznie boli, miałam wiele razy zakładane wklucie i to nie powinno tak bolec
Ona na to
- niech sie pani przyzwyczai, skurcze porodowe bolą bardziej..
No to ja do niej
- byc moze ale na serio cos jest nie tak.
Ta sie dalej pcha i pcha, gada cos o jakichś zastawkach żył, w końcu milimetr przed końcem zrezygnowała i stwierdziła ze moze faktycznie żyła pękła!
Ostatecznie wklula sie w wierzch dłoni, juz bez problemów większych.
Siniaka mam do dzisiaj na pół nadgarstka.....
Jak sobie przypomnę ten ból....wrrrrr

Trzymam kciuki zeby balonik szybko zadziałał
Właśnie! U mnie z welfronem było podobnie, jakaś młoda pielęgniarka mi się wkłówała.. i ja naprawdę nie boję się igieł ani krwi.. ale one (potem doszła położna) z moją ręką zrobiły sobie krwawą jadkę.. potem ta ręka przez cały poród przypominała o sobie... Na tamtą chwilę kolejne źródło bólu nie było mi potrzebne

===
Pisałam tą wiadomość do Was i jednocześnie mały ssał pierś i już dawno tak porządnie mi cyca nie opróżnił Pewnie to jednorazowy epizod, ale zawsze to coś
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 13:16   #3356
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Fame właśnie smoki dla wcześniaka chciałam Ci zaproponować. One są prostsze bo dzieciaczki tyle siły nie mają. Dr Browns ma fajne. Chyba za reklamę mi powinni płacić :p
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 13:16   #3357
simka234
Wtajemniczenie
 
Avatar simka234
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez agnes208 Pokaż wiadomość
debesciara a moze maly ma za krotkie wedzidelko jezyka i tak ssie sprawdzali mu w szpitalu?
simka a jak jesz ten kminek taki w ziarnach czy mielisz sprzedaj patenta.
W ziarnach jem ok 3/4 lyzeczek przed posilkami
A dzieciaków i to zagotowujesz wodę z kominkiem i ja dosladzalam glukoza troszkę i tak to się ma..
SPI mi Babel na brzuchu chyba się chce poprzytulac
__________________
[COLOR="Blue"]Skończyłem ROK!!!!:

,, Ty masz juz ROK -I tysiąc lat masz i więcej. Początkiem i końcem świata jest Twoje malutkie serce. Ty jesteś jabłkiem i drzewem, Obłokiem, gwiazdą, rozumem.-Przez ciebie to, czego nie wiem, Już umiem.
Kocham
simka234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 13:25   #3358
Iris1988
Rozeznanie
 
Avatar Iris1988
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia
Wiadomości: 508
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
mogę oddać, ja chcę wcześniej
bierz zatem mój termin :0 zawsze to pare dni różnicy

Cytat:
Napisane przez TaTekla Pokaż wiadomość
Iris ja słyszałam , że do końca lipca na bank będą upały

Właśnie wyszła ode mnie położna, pytałam o to przepajanie i powiedziała, że niekoniecznie musi to być woda lub herbatka. wg Niej wiele mam przepaja dzieci nieświadomie, bo przystawiają do piersi na 3-5 minut i wtedy pokarm jest wodnisty i to właśnie służy przepajaniu. Powiedziała też o kryzysach laktacyjnych, które u każdej kobiety zdarzają się w innym czasie po kilku tygodniach lub miesiącach, trwają ok 2 dni i że to jest ogromne wyzwanie bo wystarczy dwie doby,żeby dziecko odzwyczaiło się od cycka i wtedy trzeba siły, żeby przyzwyczaić dziecko jeszcze raz do ssania. Ogólnie bardzo pozytywna Pani, czuję, że będzie mi i małemu z Nią dobrze
niestety te upały to pewniak ja już w kwietniu na jakiejś letniej prognozie widziałam że będą upały tylko nikt mi z mojej rodziny w to nie wierzył a teraz pytaja jak żyje i współczują

fajnie że trafiła się Wam super położna zawsze jest lepiej mieć oparcie w kimś doświadczonym, kogo z chęcią przyjmiesz w domu


Zrobiłam leczo pychota teściowa mi się już zaczyna do garów wtrącać pomału...robi ze mnie kogoś kto nigdy nie dusił cebuli i dziwi się jak mówie że wiem jak to czy tamto się robi. Kurcze rok mieszkaliśmy sami na wynajmowanym mieszkaniu to chyba coś jedliśmy. Nie kumam jej zdziwienia.
Iris1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 14:47   #3359
Domi_00
Rozeznanie
 
Avatar Domi_00
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 853
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
famedebesciara
Jestem najlepszym przykładem ze KP da sie uratować. Od 10go lipca mały był karmiony mm z butli, normalnym smokiem takim "cielistym" przez cały pobyt w szpitalu udało mi sie go przystawic dosłownie 5 razy moze i to zawsze z pomocą położnej i z kapturkiem. Od samego początku ściągałam laktatorem tyle pokarmu ile sie da. Po każdym karmieniu butla siedziałam godzinę na laktatorze ręcznym. Ściągam 20-30 ml. Potem przeszłam na elektryczny i ściągałam metoda 753. W ten sposób udało mi sie podawać wiecej mojego mleka niz mm aż w końcu mm nie było potrzebne. Czasami próbowałam przystawic ale nie udawało sie.
Od soboty 19go po wizycie położnej od laktacji okazało sie ze mały potrafi ssac tylko poprostu przyzwyczaił sie do butli. Wiec pracowaliśmy dalej i przy każdym karmieniu była próba przystawienia do cyca, trochę butli z moim mlekiem o znowu próba...raz possał 3 min raz 5 min. W pierwszej dobie pracy wisiał na cycu 1,2 h drugiej juz 2h i odpowiednio mniej pił z butli. Dzisiaj nie dostał butli jeszcze ani razu W piątek mamy skontrolować wagę i zejść z dokarmianiem do 0.
Nie jest to łatwe, szczególnie rozchulanie laktacji u siebie i ściąganie pokarmu jak mały juz śpi - wyparzanie buteleczek, laktatora itd... Ale jeżeli ktoś chce to jest nadzieja i warto poszukać jakiejś dobrej poradni laktacyjnej w swoim mieście. U mnie skończyło sie na 2 wizytach.
Sama w życiu bym nie wpadła jak wyjść z tej sytuacji.

Apropos smoków od butli to ważna jest tez technika podawania. Nie należy przechylac butli tylko trzymać ja poziomo zeby mleko samoistnie nie napływało do buzi. No chybaze macie smoczki z zaworkami, które temu zapobiegają.
Jeżeli w kacikach ust zbiera sie mleko tzn. Ze mleko z butli leci za szybko. - oczywiście wszystko to pisze w kontekście pogodzenia KP z dokarmianiem z buteleczki.
Iza, dokładnie w ten sam sposób ja też uratowalam kp. I właśnie mała wisi przy piersi, ssie sobie radośnie, a mleko modyfikowane podaję juz bardzo rzadko fakt, kosztuje to dużo energii ale daje efekty

Do wszystkich dziewczyn, którym puchną stopy: zobaczycie jak bardzo będziecie w szoku, kiedy ta opuchlizna zacznie schodzić tak kilka dni po porodzie. Mnie się wydawało, że am najmniejsze i najszczuplejsze stopki świata tak się człowiek do serdelkow przyzwyczaił.
Domi_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 14:58   #3360
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

irsin, robimy w podziemiach przy Centralnym Sama boję się robić

Celebrinfea, ja też muszę zgłosić się do Brown'sa po wynagrodzenie za reklamę Jimmy akceptuje tylko Brown'sa
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-20 13:13:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:12.