Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-27, 11:06   #3631
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez i like it Pokaż wiadomość
pszczoła poproś aby dziecia zabrali choć na 3 h abyś mogła odpocząć i zregenerować siły trzymaj się kochana każda z nas przezywa chyba kryzys kp ale nie możemy się tak łatwo poddawać

dzięki, za odpowiedz w sprawie higieny stosuję się do zasady od góry do dołu bo wiem,że to świętość natomiast boję się wycierać tą maź tak jak pisała debesciara zabraniają jej wycierać ale moje słonko dwa razy narobiło tak,że prawie po pępek wyszło więc musiałam ją Tam dokładnie przetrzeć,mam nadzieje,że nie popelniłam jakiegos strasznego błędu. Położna bedzie dopiero we wtorek...

co do pieluszek to jak skończę to opakowanie pampek to mam zamiar eksperymentować z dadami czylia za jakieś 68 pieluszek podzielę się wrażeniami

Mam zamiar powoli wprowadzać jakis system karmienia bo jak na razie karmimy na żądanie ale powoli robi się to coraz bardziej męczące... co sądzicie o tym, bo do końca nie jestem przekonana???jak jest u Was?

i jeszcze jedno pytanie ja dlugo po nacięciu, rana względnie pozwala normalnie funkcjonować tj, siadać, wstawać z łóżka itp? ja obecnie jakieś akrobacje normalnie odprawiam, bo boli nie znośnie przy tych czynnościach poduchę poporodowa już mam podmywam się tantum rosa i pryskam od dziś octeniseptem mam nadzieję,że efekty przyjdą szybko...

Sorry,za tyle pytań
To nie ja pisałam o tej mazi, fakt faktem że nie trzeba jej usuwać z uporem maniaka, ale jeśli była kupna ekslozja tak jak piszesz to KONIECZNIE trzeba między wargami dobrze wyczyścić Kiedyś słyszałam taka historię, że dziewczyna słyszała o tym że między wargami nie powinno się czyścić pipki, no i wcale tego nie robiła i jak tam lekarz zajrzał to myślał że upadnie, smród bród i ogólna maskara ;/ Jak masz opory przed wycieraniem po takiej eksplozji, to zanurz małąw wodzie i po prostu delikatnie tam przemyj
Jeśli chodzi o dady, też wczoraj kupiłam małe opakowanie i potem w domu zrobiłam analizę kosztów to stwierdziłam że więcej zapłaciłam za dady niż za premium care w rossmanowej promocji... Bo premium care 44zł za 78szt, a dady 15zł za 28szt. Także przynajmniej jeśli chodzi o "1" to cena nie powala. Natomiast wczoraj testowałam pieluchy tescowe (miałam próbkę) i muszę przyznać że są całkiem fajnie, porządnie wykończone, chłonność w porównaniu z pemium care słabsza, ale zadowalająca
Co do karmienia na żądanie to nie wiem jak to u Ciebie wygląda, ale u mnie mimo że mam mało pokarmu, po 4-5 godzinach mam wrażenie że piersi mi eksplodują i pamiętam jak mi połozna łumaczyła, że karmienie na żądanie nie oznacza tylko żądania dziecka, jeśli czujesz że masz bardzo pełne piersi, albo Ci z nich cieknie to to wtedy Ty masz prawo żądać od dziecka żeby jadło właśnie teraz, mimo że np śpi
A co do rany to widać nie ma reguły, bo moja rana nie dokuczała mi wcale lub prawie wcale niemal zaraz po porodzie, Ok 7-10 dni po porodzie do szału doprowadzały mnie hemoroidy i przez nie nie mogłam normalnie siadać, ale rana to tyle co nic, jedno drażniące zakończenie szycia, taka pętelka, która z czasem ponoć ma sama odpaść, ale tego bym bólem nie nazwała. A od początku psikałam się tylko i wyłącznie octeniseptem Ehhh trzymam kciuki żeby u Ciebie też szybko ból ustąpił
Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
wróciłam wczoraj ze szpitala, teraz nie bardzo mogę, wpadłam tylko się zameldować, dzieciaki zagłaszczą mi małą, więc muszę cały czas pilnować, żeby było delikatnie mąż ma ich potem zabrać do kościoła to jak będę mieć siłę i Basia będzie spać to zajrzę
Witaj spowrotem! Trochę Cię potrzymali w szpitalu, napisz w wolnej chwili co tam u Ciebie

pszczoła głowa do góry, z pewnością jeszcze wiele przeciwności przed Tobą, ale nie możesz się załamywać - dla dobra Twojego dziecka, ono to wyczuwa. Na rozkręcenie laktacji masz jeszcze czas, jeśli się nie uda będziesz dokarmiać i tyle

Marianna faktycznie z karmieniem masz bajkę U nas już teraz też jest fajnie oby tak dalej

Edytowane przez debesciara
Czas edycji: 2014-07-27 o 11:10
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 11:18   #3632
cinnilla88
Raczkowanie
 
Avatar cinnilla88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 309
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Co do naciecia i szwow mi po 3 tygodniach odpadla ta petelka która najbardziej mnie uwierala. Myslalam, ze oszaleje dopoki byla. Specjalna poduszka trochę pomagala.

Teraz najgorsze sa dla mnie hemoroidy które mam na zewnatrz... i dwa razy krwawily... czy ktoras z Was tez takie ma po porodzie? Wchlaniaja sie Wam, bo ja niby smaruje mascia ale jakoś różnicy nie widzę. ..

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
__________________
PROSIMY O GŁOS! CODZIENNIE MOŻNA GŁOSOWAĆ NA LAURĘ TUTAJ
cinnilla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 11:34   #3633
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Co do naciecia i szwow mi po 3 tygodniach odpadla ta petelka która najbardziej mnie uwierala. Myslalam, ze oszaleje dopoki byla. Specjalna poduszka trochę pomagala.

Teraz najgorsze sa dla mnie hemoroidy które mam na zewnatrz... i dwa razy krwawily... czy ktoras z Was tez takie ma po porodzie? Wchlaniaja sie Wam, bo ja niby smaruje mascia ale jakoś różnicy nie widzę. ..

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
No widzisz u mnie odwrotnie, pętelka wciąż jest, ale już się z nią oswoiłam, a hemeroidy się wchłonęły, smarowałam je tylko ok tygodnia i po tym czasie zaczęły się wchłaniać, na tę chwilę już nie mam tego problemu Ale pamiętam że po pierwszym porodzie trwało to dłużej, może zalezy to od stopnia lub czasu porodowego wysiłku bo poprzednio dłużej się męczyłam i hemoeroidy utrzymywały się dłużej Położna radziła mi przykładać do nich pogotowaną ok 10 min cebulę..
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 11:37   #3634
i like it
Rozeznanie
 
Avatar i like it
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
i like it, ja bym na Twoim miejscu w ogóle nie wybudzała Jeśli Mała przybiera na wadze to nie ma sensu
właśnie nie wiem czy przybiera, dowiem sie we wtorek jak przyjdzie polozna i ja zwazy ale wydaje mi sie,ze jest okey bo mala ulewa tyle co nic tylko raz dokarmiałam przez ostatnie dwa dni butla bo mi braklo pokarmu a tak to piersi wiec wąłsnie do konca trudno mi stwierdzic ile zjada i czy przybiera
Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
To nie ja pisałam o tej mazi, fakt faktem że nie trzeba jej usuwać z uporem maniaka, ale jeśli była kupna ekslozja tak jak piszesz to KONIECZNIE trzeba między wargami dobrze wyczyścić Kiedyś słyszałam taka historię, że dziewczyna słyszała o tym że między wargami nie powinno się czyścić pipki, no i wcale tego nie robiła i jak tam lekarz zajrzał to myślał że upadnie, smród bród i ogólna maskara ;/ Jak masz opory przed wycieraniem po takiej eksplozji, to zanurz małąw wodzie i po prostu delikatnie tam przemyj
Jeśli chodzi o dady, też wczoraj kupiłam małe opakowanie i potem w domu zrobiłam analizę kosztów to stwierdziłam że więcej zapłaciłam za dady niż za premium care w rossmanowej promocji... Bo premium care 44zł za 78szt, a dady 15zł za 28szt. Także przynajmniej jeśli chodzi o "1" to cena nie powala. Natomiast wczoraj testowałam pieluchy tescowe (miałam próbkę) i muszę przyznać że są całkiem fajnie, porządnie wykończone, chłonność w porównaniu z pemium care słabsza, ale zadowalająca
Co do karmienia na żądanie to nie wiem jak to u Ciebie wygląda, ale u mnie mimo że mam mało pokarmu, po 4-5 godzinach mam wrażenie że piersi mi eksplodują i pamiętam jak mi połozna łumaczyła, że karmienie na żądanie nie oznacza tylko żądania dziecka, jeśli czujesz że masz bardzo pełne piersi, albo Ci z nich cieknie to to wtedy Ty masz prawo żądać od dziecka żeby jadło właśnie teraz, mimo że np śpi
A co do rany to widać nie ma reguły, bo moja rana nie dokuczała mi wcale lub prawie wcale niemal zaraz po porodzie, Ok 7-10 dni po porodzie do szału doprowadzały mnie hemoroidy i przez nie nie mogłam normalnie siadać, ale rana to tyle co nic, jedno drażniące zakończenie szycia, taka pętelka, która z czasem ponoć ma sama odpaść, ale tego bym bólem nie nazwała. A od początku psikałam się tylko i wyłącznie octeniseptem Ehhh trzymam kciuki żeby u Ciebie też szybko ból ustąpił

Witaj spowrotem! Trochę Cię potrzymali w szpitalu, napisz w wolnej chwili co tam u Ciebie

pszczoła głowa do góry, z pewnością jeszcze wiele przeciwności przed Tobą, ale nie możesz się załamywać - dla dobra Twojego dziecka, ono to wyczuwa. Na rozkręcenie laktacji masz jeszcze czas, jeśli się nie uda będziesz dokarmiać i tyle

Marianna faktycznie z karmieniem masz bajkę U nas już teraz też jest fajnie oby tak dalej
sorry za pomylke,ale mala wyczyscilam dokladnie bo sobie własnie nie wyobrażam zostawić tam kupsztala. na drugi dzien maz byla z powrotem wiec mysle ze jest okey
co do piersi to nie mam jeszcze nadmiaru pokarmu i jakoś tego nie odczuwam po prostu piersi staja sie znowu twarde/pelne ale nie boli poki co ale zobaczymy za kilka dni,choc tak jak mowie najdluzsza przerwe mielismy 5 h
Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Co do naciecia i szwow mi po 3 tygodniach odpadla ta petelka która najbardziej mnie uwierala. Myslalam, ze oszaleje dopoki byla. Specjalna poduszka trochę pomagala.

Teraz najgorsze sa dla mnie hemoroidy które mam na zewnatrz... i dwa razy krwawily... czy ktoras z Was tez takie ma po porodzie? Wchlaniaja sie Wam, bo ja niby smaruje mascia ale jakoś różnicy nie widzę. ..

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
hmmm ja nie mam problemu z szwami tylko z uczuciem ciagniecia, pieczenia przy siadaniu /wstawaniu...masakra jakas boje sie,że mi tam coś pęknie ja hemoroidy mialam już przed teraz smaruje i czekam na efekty...
i like it jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 12:11   #3635
cinnilla88
Raczkowanie
 
Avatar cinnilla88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 309
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
No widzisz u mnie odwrotnie, pętelka wciąż jest, ale już się z nią oswoiłam, a hemeroidy się wchłonęły, smarowałam je tylko ok tygodnia i po tym czasie zaczęły się wchłaniać, na tę chwilę już nie mam tego problemu Ale pamiętam że po pierwszym porodzie trwało to dłużej, może zalezy to od stopnia lub czasu porodowego wysiłku bo poprzednio dłużej się męczyłam i hemoeroidy utrzymywały się dłużej Położna radziła mi przykładać do nich pogotowaną ok 10 min cebulę..
Wolalabym meczyc sie z ta petelka niz hemoroidami... ja sie boje, ze one nie wchlona mi się

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez i like it Pokaż wiadomość

hmmm ja nie mam problemu z szwami tylko z uczuciem ciagniecia, pieczenia przy siadaniu /wstawaniu...masakra jakas boje sie,że mi tam coś pęknie ja hemoroidy mialam już przed teraz smaruje i czekam na efekty...
A czym smarujesz?


Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
__________________
PROSIMY O GŁOS! CODZIENNIE MOŻNA GŁOSOWAĆ NA LAURĘ TUTAJ
cinnilla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 14:15   #3636
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

dziękuję wszystkim za pocieszenie trochę mi głupio, bo tylko narzekam, ale widzę, że nie tylko ja Musimy dziewczyny wziąć się w garść

Agnes pytałaś czemu nie palę skoro nie karmię piersią...
na pewno tak jak mamaya nie chce truć małej, ale największym powodem jest to, że szkoda mi zmarnować tych 9miesięcy, bo wcześniej paliłam ok 7 lat i wielokrotnie próbowałam rzucić. jak teraz się skuszę to znowu będę palić, a nie chcę do tego wracać

agatka witaj!

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
Kiedyś słyszałam taka historię, że dziewczyna słyszała o tym że między wargami nie powinno się czyścić pipki, no i wcale tego nie robiła i jak tam lekarz zajrzał to myślał że upadnie, smród bród i ogólna maskara ;/
mdleje: zostwie to bez komentarza..

Pampersy jedynki z Pampers dzisiaj się skończyły i napoczęłam 2 i są ok. spróbowałam też 1 z dady, ale moim zdaniem strata pieniędzy.. i tak więcej ich się zużywa, bo nie są chłonne.

Co do zabierania dziecka po porodzie to po cc zabierają położne na noc i przynoszą na karmienie, no chyba, że któraś matka chce mieć przy sobie to oczywiście nie ma problemu.
Mnie po sn też zabrały ale tylko na kilka godz w nocy, żebym mogła się wyspać.

Jeśli chodzi o ranę po nacięciu to mnie strasznie ciągnęły szwy, ale po 5 dniach poszłam na zdjęcie, nie czekałam aż same się rozpuszczą i poczułam natychmiastową ulgę
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 16:40   #3637
Iris1988
Rozeznanie
 
Avatar Iris1988
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia
Wiadomości: 508
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Jade do mamy snilo jej sie ze wody mi u niej odeszly jutro termin okolo 12 mam byc na ktg. Nie chce zapeszac ale wyrobilismy sie z remontem dzisiaj mylam lazienke w salonie tylko tv trzeba powiesic i kuchnie pomalowac. Takze idziemy na swoje i dobrze bo juz mam dosc remontu, nogi mi puchna i zmeczona juz jestem:-( juz chce rodzic


Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
Iris1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 16:49   #3638
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

U mnie nadal bez zmian, jestem podwójna.
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 17:15   #3639
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Fame masz rację z fajkami u mnie było ppodobnie po pierwszej ciąży i tylko raz zapaliłam jak skończyłam kp i to R1 a więc słabiznę straszną i miałam taki helikopter w głowie że myślałam że upadnę
Nie wracajcie do nałogu, nie warto

A co do dad 1 zgadzam się w zupełności Chłonność fatal error Beznadziejne są.. dziwię się bardzo bo przy Matylce używałam dad chyba od rozmiaru 3 przez jakies 1,5 roku, czasem na przemian z pampersami jak udało się kupić okazyjnie, a te "1" na tle większych rozmiarów których używałam to koszmar jakiś ;/
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 17:56   #3640
Iris1988
Rozeznanie
 
Avatar Iris1988
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia
Wiadomości: 508
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
Fame masz rację z fajkami u mnie było ppodobnie po pierwszej ciąży i tylko raz zapaliłam jak skończyłam kp i to R1 a więc słabiznę straszną i miałam taki helikopter w głowie że myślałam że upadnę


Nie wracajcie do nałogu, nie warto





A co do dad 1 zgadzam się w zupełności Chłonność fatal error Beznadziejne są.. dziwię się bardzo bo przy Matylce używałam dad chyba od rozmiaru 3 przez jakies 1,5 roku, czasem na przemian z pampersami jak udało się kupić okazyjnie, a te "1" na tle większych rozmiarów których używałam to koszmar jakiś ;/

kurcze to zrobilam glupstwo chyba ze mam dady 1, ale w sumie pierwsze dni to i tak ida jak woda prawda?





Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
Iris1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 18:11   #3641
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cześć

Co do pieluch, to my po 0 pampers PC używamy 1 zielonego pampersa i jeszcze 2 paczki dady, które wg mnie są ok, zważywszy, że przewijam co 2-3 godziny nie przeleją się.

A co do kup, to chyba większość dzieciaczków robi kilka w niewielkim odstępie czasowym, już się przy synku nauczyłam, że lepiej chwilę poczekać

Do czegoś jeszcze miałam się odnieść, ale nie pamiętam
-------------
U nas miły rodzinny dzionek, teraz jestem sama w domu z dziećmi i muszę ogarnąć podwójne mycie...
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 18:23   #3642
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Czyli że większe rozmiary dadów już lepsze są? Może jeszcze kiedyś spróbuję.

Wiecie co, z dnia na dzień jak patrzę się tak na Małą to jakbym widziała miniaturkę mojego męża jest tak podobna i nawet spi w takich dziwnych pozycjach jak tż

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 18:43   #3643
cinnilla88
Raczkowanie
 
Avatar cinnilla88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 309
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

My pierwsza paczke mielismy pampersow ale ktore to były dokładnie to nie powiem, ale byly naprawde ok. Kolejne tez byly pampersy , ktore dostalismy i byly fatalne bo nie chlonely sikow i kup. Teraz juz ktoras paczke jedziemy na dadach i jestesmy zadowoleni. Ladnie chlona, wiadomo jak Laura walnie wielka kupe to czasem sie z pampersa wyleje.

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
__________________
PROSIMY O GŁOS! CODZIENNIE MOŻNA GŁOSOWAĆ NA LAURĘ TUTAJ
cinnilla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 19:22   #3644
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Czytam was pobieznie.... my caly dzien na cycu
Myslalam ze takie dzieeci wiecej spia a moja praktycznie nie spi. Je 40 min niby usypia a gdy ja odkladam to jest to samo, szukanie cyca i wiercenie sie. Nie wiem co mam robic

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 19:32   #3645
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Iris1988 Pokaż wiadomość
kurcze to zrobilam glupstwo chyba ze mam dady 1, ale w sumie pierwsze dni to i tak ida jak woda prawda?

Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
Może Tobie spasują poza tym przez pierwsze dni dzieć nie zlewa tak pieluch, więc wg mnie dadzą radę z resztą ja te swoje też zużyję, ale zakupu nie powtórzę, przynajmniej w tym rozmiarze/ Jeśli szukasz taniego zamiennika to polecam tesco loves baby
Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
My pierwsza paczke mielismy pampersow ale ktore to były dokładnie to nie powiem, ale byly naprawde ok. Kolejne tez byly pampersy , ktore dostalismy i byly fatalne bo nie chlonely sikow i kup. Teraz juz ktoras paczke jedziemy na dadach i jestesmy zadowoleni. Ladnie chlona, wiadomo jak Laura walnie wielka kupe to czasem sie z pampersa wyleje.

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
Chłonąć może i chłoną ale nie masz wrażenia że w dotyku zlana dada jest bardzo nieprzyjemnie mokra? Wg mnie w zestawieniu z pampersami pc, pampersami zwykłymi i tesco, dady wypadają bardzo blado
ale fakt faktem każda z nas musi wypróbować różne firmy i wybrać najlpsze dla swojego dziecka

Fame większe rozmiary dad wypróuj, na 4 jecgaliśmy ponad rok i byłam bardzo zadowolona

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Czytam was pobieznie.... my caly dzien na cycu
Myslalam ze takie dzieeci wiecej spia a moja praktycznie nie spi. Je 40 min niby usypia a gdy ja odkladam to jest to samo, szukanie cyca i wiercenie sie. Nie wiem co mam robic

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
a kontrolujecie wagę? u nas było podobnie... ale ponoć niektóre dzieci tak mają w tym pierwszym okresie..
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 19:50   #3646
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

malwiska, wszystko zależy od Dziecka. Generalnie standard jest taki, ze Maluchy przesypiają większa cześć doby. Jimmy tak miał przez jakies 2 - 3 tygodnie, teraz ma bardzo długie okresy czuwania. Ja z kolei podobno byłam Dzieckiem, które spalo ekstremalnie mało, pediatrzy byli w szoku. I rownież non stop wisialam na cycu
Spróbuj moze delikatnego głaskania Oliwki po brwiach, mnie to usypiało jak byłam mała i teraz stosuję tę metodę przy Jeremim Jak dotąd sprawdza sie idealnie
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 20:42   #3647
kularek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 328
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

mamaya - dzięki szkoad tylko, że auchan to jedyny hipermarket, który nam nie po drodze a dokładniej to z 50 km do niego mamy więc jeździmy tylko na na prawdę duże zakupy -sposobu z brwiami spróbuję i ja bo jak można tyle niespać ? ! narazie wmawiam sobie, że to wina upałów .... zobaczymy jak będzie chłodniej


pszczola - głowa do góry - tylko w szpitalu jest tak beznadziejnie - w domu będzie o niebo lepiej


i like it - no nie wiem czy tak do końca niemożliwe - przy pierwszym synku zawsze wiedziałam kiedy będzie jadł bo prawie od samego początku do ok pół roku jadł prawie równo co 2 godz pozostałą część czasu głównie spał
teraz jest trochę gorzej ale powoli coś się ustala tzn. je o godz 15, 16:30 potem dopiero po kąpieli -kąpiel o 18:30-19, nast karmienie ok 22:00, w nocy po 01:00 i kolejne nad ranem ok. 04:00 a potem już jak wstajemy -a do tej 15:00 pije kiedy chce a najlepiej większość czasu przy cycu - ale mam nadzieję, że to też się wkrótce zmieni

te goziny to są nie tak, że dokładniej a tak mniej więcej ale dla mnie dużo bo mogę już coś sobie zaplanować
mi też bardzo rana dokuczała - tantum rosa nie dała rady i przechodzić mi zaczeło po ctenisepcie właśnie - po pierwszym użyciu czułam się o niebo lepiej a taka większa poprawa gdzieś po 3 dniach była

Debeściara - jak policzyłam to mi też dada1 wyszła drożej niż w rossmanie w promocji - a orientujesz się może co ile mniej więcej są takie promocje w rossmanie ? tescowe pieluchy też mam i sa trochę lepsze od dady według mnie - ale jednak co pampersy to pampersy


malwiska - nic się nie martw - będzie coraz lepiej - u nas też tak było na początku i myślałam, ze oszaleje -teraz po miesiącu jest już lepiej a z tym spaniem to nawet mi nie mów bo mój tez mało śpi ale chyba też trochę więcej niż na początku


dziewczyny a ile dziennie kup robią wasze pociechy ? - zwłaszcza te, które mają już ok. miesiąca i karmione piersią


komuś miałam jeszcze odpisać na ulewanie - nam teraz też się trafiało i brzuszek bolał - od tygodnia bierzemy 2 x 2,5 ml debridat i jest dużo lepiej
kularek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 20:45   #3648
i like it
Rozeznanie
 
Avatar i like it
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Wolalabym meczyc sie z ta petelka niz hemoroidami... ja sie boje, ze one nie wchlona mi się

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------



A czym smarujesz?


Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
proktis m i posterisan naprzemiennie i podcieram tylko dzieciowymi chusteczkami oraz mówiąc nie dyskretnie przy podmywaniu probuję pokazać im gdzie ich miejsce wcześniej zadziałało więc liczę,ze teraz też

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
dziękuję wszystkim za pocieszenie trochę mi głupio, bo tylko narzekam, ale widzę, że nie tylko ja Musimy dziewczyny wziąć się w garść

Agnes pytałaś czemu nie palę skoro nie karmię piersią...
na pewno tak jak mamaya nie chce truć małej, ale największym powodem jest to, że szkoda mi zmarnować tych 9miesięcy, bo wcześniej paliłam ok 7 lat i wielokrotnie próbowałam rzucić. jak teraz się skuszę to znowu będę palić, a nie chcę do tego wracać

agatka witaj!


mdleje: zostwie to bez komentarza..

Pampersy jedynki z Pampers dzisiaj się skończyły i napoczęłam 2 i są ok. spróbowałam też 1 z dady, ale moim zdaniem strata pieniędzy.. i tak więcej ich się zużywa, bo nie są chłonne.

Co do zabierania dziecka po porodzie to po cc zabierają położne na noc i przynoszą na karmienie, no chyba, że któraś matka chce mieć przy sobie to oczywiście nie ma problemu.
Mnie po sn też zabrały ale tylko na kilka godz w nocy, żebym mogła się wyspać.

Jeśli chodzi o ranę po nacięciu to mnie strasznie ciągnęły szwy, ale po 5 dniach poszłam na zdjęcie, nie czekałam aż same się rozpuszczą i poczułam natychmiastową ulgę
o kurczę nawet nie wiedziałam,że się tak da z tymi szwami - zapytam polozną jak ona to widzi
a z nastrojami to każda z nas ma teraz przesrane nie ważne czy przed czy p rozwiązaniu ważne,że mamy siebie i mozemy się wygadać

Cytat:
Napisane przez Iris1988 Pokaż wiadomość
Jade do mamy snilo jej sie ze wody mi u niej odeszly jutro termin okolo 12 mam byc na ktg. Nie chce zapeszac ale wyrobilismy sie z remontem dzisiaj mylam lazienke w salonie tylko tv trzeba powiesic i kuchnie pomalowac. Takze idziemy na swoje i dobrze bo juz mam dosc remontu, nogi mi puchna i zmeczona juz jestem:-( juz chce rodzic


Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
klask i:
Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
U mnie nadal bez zmian, jestem podwójna.



ehhh witam się wieczornie
kryzys zażegnany, zlew naprawiony kuchnia na swoim miejscu, tz ogarnął jak zwykle wszystko.Mamy dziś za sobą pierwszą kąpiel i nie było tak źle. Naoglądaliśmy się filmów na youtubie plus krótka telekonferencja z babcią i poszło sprawnie i przyjemnie Mała teraz śpi jak zabita szczęśliwa i pachnąca
i like it jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 22:04   #3649
robaczek-85
Rozeznanie
 
Avatar robaczek-85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 525
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

My kupujemy w kauflandzie, bo stała cena 1 to 21,5. Cora ma 6 tyg i dalej używamy 1 bo ona raczej drobna jest. Kupy robi 1-2 dziennie je tylko cyca, karmie co ok 3 godz w nocy mamy dłuższą przerwe.
Rana po cc bolała mnie krotko, nic nie ciągnie, pamiętam ze po pierwszej cc była masakra, dlugo ciągnęła blizna( ponad pol roku) a do tego okolice rany były jakby bez czucia. z koleżanka stwierdzilysmy ze lepiej zachowuje się rana po szwach samorozpuszczalnych, zapytam doktorkę na wizycie.
Kindze i Wojtkowi pepek odpadł dokładnie po 16 dniach, ale oboje mieli grube pepowinki, młodego pielęgnowania spirytusem 70% a kinga octinoseptem- wyszlo na to samo
__________________
Wojtulek 29.01.2009

1.11.2012

Kingusia 18.06.2014
Moje rękodzieło

Kuchennie
robaczek-85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 22:27   #3650
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

MALWISKA z dnia na dzień będzie coraz lepiej może Oliwka potrzebuje teraz cyca i bliskości

MAMAYA ja też uwielbiam od dziecka mizianie po brwiach w sumie to po całej twarzy i ciele

KULAREK moja co prawda nie karmiona już piersią, ale robi 1 kupkę dziennie (taką na prawdę porządną ), czasaami 2.

I LIKE IT zapytaj się położnej o te szwy. Mnie od razu lekarz powiedział, że po ok 7 dniach powinny się zacząć rozpuszczac, ale jeśli będę chciała to po 5 dniach mogę przyjść na ściąganie i powiem Ci że na prawdę ulga natychmiastowa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-27, 22:51   #3651
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Kularek moje 5tyg dziecie robi ok 2-3 plus jakies kleksy jak ja to nazywam z pierdami wylatujace czasem. Do tej pory zdazyl nam sie jeden dzien ze kupsztala nie bylo.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 00:06   #3652
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Hej. Po kapieli dziecko zjadlo ok 21 i dopiero o 24:30 sie przebudzilo. Teraz zjadlo i zalega na rece bo sie boje ze sie przebudzi. Troche chlodmiej sir zrobilo wiec chyba ja to uspokoilo.
Wagi nie kontroluje bo nie mam ale chyba kupoe dla swietego spoloju.
Dxiecko odlozone i spi
Mam prosbe do lktorejs z was o wyslanie mi na pw wido.osci ktora z dziewczyn urodzila z danymi. Wybaczcie ale puki co jestem tylko na komorce i ciezko mi jest ogarnac. A chcialam bardzo uzupelnic pierwsza strone w wolnym czasie no i opisac wam swoj porod ktory mam spisany na kartce ktora pisalam w szpitalu zeby mi nic nie umknelo. Pozdr i ide spac

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 05:41   #3653
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Zaparcia dzien drugi. Sprawdzone sposoby srednio dzialaja. Poddaje sie, dzwonie dzis do pediatry umowic sie na popoludnie na wizyte
A tak doraznie co polecacie z lekow? Jak przysnie to zawinelabym go w chuste i polecialabym do apteki.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 05:54   #3654
cinnilla88
Raczkowanie
 
Avatar cinnilla88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 309
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Ines3037200 Pokaż wiadomość
Zaparcia dzien drugi. Sprawdzone sposoby srednio dzialaja. Poddaje sie, dzwonie dzis do pediatry umowic sie na popoludnie na wizyte
A tak doraznie co polecacie z lekow? Jak przysnie to zawinelabym go w chuste i polecialabym do apteki.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja Laurze podaje Biogaie profilaktycznie. Odpukac, bo poki co kupy wali codziennie. Moze sprobuj z tym.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 06:54 ---------- Poprzedni post napisano o 06:53 ----------

Tylko cena sie nie przeraz. Ja za ta mala buteleczke zaplacilam 45 zl

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
PROSIMY O GŁOS! CODZIENNIE MOŻNA GŁOSOWAĆ NA LAURĘ TUTAJ
cinnilla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 05:55   #3655
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Ines, ja podaję Lacidofil. On reguluje kupy, wzmacnia układ trawienny. Pediatra Nam przepisal. Mamy podawać 2x dziennie jedną kapsulkę przez 10 dni

No i Nam pediatra powiedział, ze te wszystkie Espumisany, Esputikony, BioGaie i inne są niewskazane dla takich Maleństw. A jest on gastrologiem w Centrum Zdrowia Dziecka, wiec naprawde jestem spokojna, ze moge mu zaufać.

Edytowane przez mamaya
Czas edycji: 2014-07-28 o 05:58
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 05:57   #3656
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Melduje sie po nocy. Udalo nam sie przespac od 21;30 do 24:30 a pozniej od 1 do ok 4 no i komiec dpbrego bo do teraz vo gpdzine sie budzi. Przed chwilka zjadla i usnela wiec jest szansa ze spokojnie przespi. Trzymajcie kciuki

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 06:00   #3657
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Dziekuje za odp, ale znam nowy sposob. Napisac na forum
Ledwo wyslalam posta, zaraz kupsko wielkie poszlo
Biogaje wczoraj dostal pierwszy raz, bo mi sie przypomnialo, ze w wyprawce ze szpitala bylo 5 ml, bede mu dawac co dzien.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 06:06   #3658
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Ines, ja podaję Lacidofil. On reguluje kupy, wzmacnia układ trawienny. Pediatra Nam przepisal. Mamy podawać 2x dziennie jedną kapsulkę przez 10 dni

No i Nam pediatra powiedział, ze te wszystkie Espumisany, Esputikony, BioGaie i inne są niewskazane dla takich Maleństw. A jest on gastrologiem w Centrum Zdrowia Dziecka, wiec naprawde jestem spokojna, ze moge mu zaufać.
Ja brałam to przy antybiotyku. Czy to dla dzieci coś innego? Ja miałam takie kapsułki z białym proszkiem w środku i bez recepty. A ty Mamaya jakie masz? Strasznie ciekawa jestem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 06:13   #3659
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

O, lacidofil 3 razy tanszy od biogai, a i to bakterie i to bakterie.
Zakupie
Joanna doczytalam ze ten lacidofil z mlekiem sie rozrabia.

Moje dziecko dzis juz 5 kg wazy
I od kilku dni zaczyna mordeczke cieszyc

Malwiska to Ci dziecie elegancko co mniej wiecej 3h zajada mamy praktycznie te same godziny jedzenia, mozemy sie spotykac na forum znad cyca czy butelki

Edytowane przez Ines3037200
Czas edycji: 2014-07-28 o 06:15
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 06:14   #3660
i like it
Rozeznanie
 
Avatar i like it
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
MALWISKA z dnia na dzień będzie coraz lepiej może Oliwka potrzebuje teraz cyca i bliskości

MAMAYA ja też uwielbiam od dziecka mizianie po brwiach w sumie to po całej twarzy i ciele

KULAREK moja co prawda nie karmiona już piersią, ale robi 1 kupkę dziennie (taką na prawdę porządną ), czasaami 2.

I LIKE IT zapytaj się położnej o te szwy. Mnie od razu lekarz powiedział, że po ok 7 dniach powinny się zacząć rozpuszczac, ale jeśli będę chciała to po 5 dniach mogę przyjść na ściąganie i powiem Ci że na prawdę ulga natychmiastowa

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dzięki wielkie zapytam koniecznie wydaje mi się,że to właśnie te szwy tak mocno jeszcze trzymaja bo tak to jest juz okey

Cytat:
Napisane przez Ines3037200 Pokaż wiadomość
Zaparcia dzien drugi. Sprawdzone sposoby srednio dzialaja. Poddaje sie, dzwonie dzis do pediatry umowic sie na popoludnie na wizyte
A tak doraznie co polecacie z lekow? Jak przysnie to zawinelabym go w chuste i polecialabym do apteki.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja pije codziennie sok/kompot z jabłek dobrze dziala na mnie i na Małą. ja po 4 dniach od porodu bez problemowo pomimo stresu zalatwilam sprawe w łazience a Mała cały czas robi kupsztale jak złoto

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Melduje sie po nocy. Udalo nam sie przespac od 21;30 do 24:30 a pozniej od 1 do ok 4 no i komiec dpbrego bo do teraz vo gpdzine sie budzi. Przed chwilka zjadla i usnela wiec jest szansa ze spokojnie przespi. Trzymajcie kciuki

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
klask i:

my dzis przespalismy od 20 do 23, następnie do 2.30 a teraz właśnie się budzimy al taka jak mamaya pisała czekam az sama sie w pełni obudzi
i like it jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-20 13:13:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.