Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-05, 10:40   #4081
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Powiem wam ze juz wiem ze nie ma nic gorszego niz cierpienie wlasnego dziecka i nie wazne ze niby to tylko przeziebienie ale jak sie widzi lezki w tych malutkich oczkach i slyszy z jakim trudem oddycha przez ten katar to chce sie rwac wlosy z glowy. Nawet nie chce myslec co musi czuc rodzic dziecka powaznie chorego. Macierzynstwo naprawde odkrywa poklady takich uczuc o ktorych czlowiek nawet sie nie spodziewal ze ma w sobie.

Mamaya no dlatego ide do polskiej lekarki bo irlandczycy duzo chorob zostawiaja naturalnemu biegowi a ze maly nie ma goraczki to kazali obserwowac a ja chce mu pomoc szybko bo dla takiego dziecka to mega wysilek, doroslemu ciezko zniesc i odrazu leci po lekarstwa a co dopiero 1,5miesiecznemu niemowleciu.

Przy okazji bycia u tego irl lekarza dal mi masc na wysypke hydrokortyzon przeciez to steryd niech sie czuje ze ja to zastosuje po jednym jego rzucie oka. Najlepsze ze juz to kupilam bo recepty nie moglam rozczytac i dopiero jak w domu zobaczylam poczytalam co to, to dzis im to ide oddac, nie bede tym dziecka smarowac. Przeciez sterydy sie daje jak juz nic innego nie pomaga a ja mam od tego zaczac? Nie rozumiem tej ich mentalnosci jedne problemy bagatelizuja a przy innych odrazu z grubej rury.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 10:51   #4082
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
Denerwuje mnie
On myśli że opieka nad malutkim dzieckiem jest taka łatwa! Od początku siedzę z nią ciągle sama i on nawet nie wie ile nasze dziecko śpi, ile je itp. Wczoraj był wcześniej w domu i zdziwiony zapytał czego Mała jeszcze nie śpi, a nie spala może z pół godziny on chyba myśli ze dziecko śpi 23 h/dobę a ja się nudzę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

A najgorzej rozwala mnie to, że na każdy jej płacz mówi, że jest głodna

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mój tż usypia Oliwke wieczorem po kąpieli i raz sie tylko namęczył i już był zły :P kąpać też kąpie i powiem wam że dobrze mu idzie...
mój tz też późno wraca do domu i mało widzi dziecko, tylko że ja mu się pare dni wypłakiwałam w rękaw i mówiłam co mnie martwi i boli i mój tż można tak powiedzieć że obchodzi sie ze mna jak z jajkiem
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 10:51   #4083
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Fame zostaw go z mala na pol dnia skoro wiekszosc corka przespii to niech i on sie ponudzi a co bedziesz sie tylko ty tak obijala kurde im to sie tak wydaje ze to jest takie hop siup. Moj ogolnie jest wyrozumialy nie marudzi ale czasem tez przygwozdzi jakims tekstem, typu trzeba mu pieluche zmienic. A ja sie wsciekam ze zawsze to bezosobowe trzeba w domysle jest zono ty musisz. Wiem ze poki co to ja zmieniam bo tz robi to wolno a maly bardzo nie lubi przebierania i sie denerwuje bardzo wiec zmieniam ja dzieki czemu jednemu i drugiemu oszczedze stresu a dla mnie to nie problem. Od listopada tz bedzie musial zaczac ogarniac malego i pocwiczyc kapanie samemu bo teraz razem to robimy. Ja od stycznia wracam do pracy na nocki wiec tz bedzie musial kapac i bede musiala malego nauczyc pic z butelki bo jeszcze ani razu nie pil.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 10:56   #4084
cinnilla88
Raczkowanie
 
Avatar cinnilla88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 309
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Wlasnie zauwazylam jakie odparzenie ma moje dziecko w faldce na szyi... chcialam jej wytrzec brudy ktore tam siedziały. Jak wycieralam to krew sie pojawila. Moge to odparzenie posmarowac linomagiem ktorego uzywam tez na odparzenia do tylka?

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
__________________
PROSIMY O GŁOS! CODZIENNIE MOŻNA GŁOSOWAĆ NA LAURĘ TUTAJ
cinnilla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 11:09   #4085
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Wlasnie zauwazylam jakie odparzenie ma moje dziecko w faldce na szyi... chcialam jej wytrzec brudy ktore tam siedziały. Jak wycieralam to krew sie pojawila. Moge to odparzenie posmarowac linomagiem ktorego uzywam tez na odparzenia do tylka?

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
Ja bym zasypala mąką ziemniaczaną ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 11:26   #4086
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Hej.
Zdrowka dla chorowitkow

U nas chrzciny odbywaja sie na mszy w trzecia niedziele miesiaca, jesli ktos chce w inna niedziele, to przed msza. My tak mielismy poprzednio i byly przed msza, dalismy 200zl.

Moj synek nieswiadomie usmiecha sie od urodzenia a teraz to juz chyba i swiadomie, jak np miziam go po policzku a jak jest najedzony to jakie zachwyty wydaje z siebie slodzinka moja kochana.

Dziewczyny fajne tytuly
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 11:27   #4087
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
Denerwuje mnie
On myśli że opieka nad malutkim dzieckiem jest taka łatwa! Od początku siedzę z nią ciągle sama i on nawet nie wie ile nasze dziecko śpi, ile je itp. Wczoraj był wcześniej w domu i zdziwiony zapytał czego Mała jeszcze nie śpi, a nie spala może z pół godziny on chyba myśli ze dziecko śpi 23 h/dobę a ja się nudzę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

A najgorzej rozwala mnie to, że na każdy jej płacz mówi, że jest głodna

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jakbym slyszala mojego
on niby siedzi w domu 2 tyg. ale cudow w pomocy nie ma... trochę się starszymi zajmie ale bez szalu, poumawial się na jakies egzaminy w tym czasie i ciagle się uczy, albo odpoczywa po nauce

Cytat:
Napisane przez agnes208 Pokaż wiadomość
Fame zostaw go z mala na pol dnia skoro wiekszosc corka przespii to niech i on sie ponudzi a co bedziesz sie tylko ty tak obijala kurde im to sie tak wydaje ze to jest takie hop siup. Moj ogolnie jest wyrozumialy nie marudzi ale czasem tez przygwozdzi jakims tekstem, typu trzeba mu pieluche zmienic. A ja sie wsciekam ze zawsze to bezosobowe trzeba w domysle jest zono ty musisz. Wiem ze poki co to ja zmieniam bo tz robi to wolno a maly bardzo nie lubi przebierania i sie denerwuje bardzo wiec zmieniam ja dzieki czemu jednemu i drugiemu oszczedze stresu a dla mnie to nie problem. Od listopada tz bedzie musial zaczac ogarniac malego i pocwiczyc kapanie samemu bo teraz razem to robimy. Ja od stycznia wracam do pracy na nocki wiec tz bedzie musial kapac i bede musiala malego nauczyc pic z butelki bo jeszcze ani razu nie pil.
tylko żeby jemu później się zachciało te pieluchy zmieniać... mój twierdził że zacznie jak Jeremi trochę podrośnie, bo się boi takiego małego... a potem ciągle coś wymyślał i w sumie nigdy nie przebiera pieluch jak nie musi, bo nie ma kto inny... jedynie w szpitalu teraz mi przebieral jak był zebym nie musiala wstawac
a do butli latwiej mężowi będzie przyzwyczaić, bo dziecko jak czuje mleko matki w zasięgu, to mniej chętnie pije z butli - dlatego to zadanie lepiej powierzyć komus innemu niż mama... chyba ze maz będzie się mocno stresowal, to stres przejdzie na dziecko i będzie jeszcze gorzej, ale to najwyżej wtedy Ty spróbujesz


Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Wlasnie zauwazylam jakie odparzenie ma moje dziecko w faldce na szyi... chcialam jej wytrzec brudy ktore tam siedziały. Jak wycieralam to krew sie pojawila. Moge to odparzenie posmarowac linomagiem ktorego uzywam tez na odparzenia do tylka?

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
ja bym była raczej za przesuszeniem... raczej nie smaruj niczym tłustym... moim zdaniem w pieluszce tłuste działa jako odgraniczenie nowej kupy od rany, bo rany się niby najlepiej goją "na sucho", możesz tez psiknąć okteniseptem... od linomagu się nie powinno nic złego dziać, ale w sumie nie wiadomo od czego to odparzenie - od przegrzania, zadrapania czy co...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 11:55   #4088
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
Denerwuje mnie
On myśli że opieka nad malutkim dzieckiem jest taka łatwa! Od początku siedzę z nią ciągle sama i on nawet nie wie ile nasze dziecko śpi, ile je itp. Wczoraj był wcześniej w domu i zdziwiony zapytał czego Mała jeszcze nie śpi, a nie spala może z pół godziny on chyba myśli ze dziecko śpi 23 h/dobę a ja się nudzę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

A najgorzej rozwala mnie to, że na każdy jej płacz mówi, że jest głodna

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
heh u mnie było identycznie jak Matyldka była mała, teraz jest trochę bardziej uświadomiony ale też bez szału... Generalnie jeśli chcesz żeby był świadomy ile jest pracy przy dziecko to albo tak jak dziewczyny mówią zostaw go z małą na parę godzin, albo nawijaj w kółko co robiłas cały dzień ;p

aga_tka jak masz jakieś sprawdzone linki odnośnie chusty to podrzuć proszę Kupiłam chuste i lezy grzecznie uprana i złozona w szafie.. bo nie wiem jak się za nią zabrać Przy Matyldce nie miałam jej wcale, teraz mogłaby się przydać, zwłaszcza na wypad w góry który planujemy... Mam miesiąc czasu na opanowanie sztuki chustowania

No, nadrobione pobieżnie, dzieci śpią, idę spać
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 12:18   #4089
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
heh u mnie było identycznie jak Matyldka była mała, teraz jest trochę bardziej uświadomiony ale też bez szału... Generalnie jeśli chcesz żeby był świadomy ile jest pracy przy dziecko to albo tak jak dziewczyny mówią zostaw go z małą na parę godzin, albo nawijaj w kółko co robiłas cały dzień ;p

aga_tka jak masz jakieś sprawdzone linki odnośnie chusty to podrzuć proszę Kupiłam chuste i lezy grzecznie uprana i złozona w szafie.. bo nie wiem jak się za nią zabrać Przy Matyldce nie miałam jej wcale, teraz mogłaby się przydać, zwłaszcza na wypad w góry który planujemy... Mam miesiąc czasu na opanowanie sztuki chustowania

No, nadrobione pobieżnie, dzieci śpią, idę spać
ja poprzednio wiązałam tzw. kieszonkę a później już tylko podwójny krzyż...
na youtubie znalazłam mnóstwo filmików, w tym takie wydane przez polskie firmy sprzedające chusty... moim zdaniem najlepiej obejrzeć jakiś taki, załapać jak to wiązać, a potem obejrzeć jak ktoś wiąże na żywym dziecku... bo te pokazowe przygotowane do nauki wiązania, są fajne, bo wszystko wyjaśnione po kolei, ale lalkę jednak zupełnie inaczej się trzyma/wkłada niż żywe dziecko i to widać na tych filmach ja wpisuję "wiązanie chusty tkanej kieszonka" i mi wyskakują zawsze na pierwszym miejscu te pokazowe, ale potem jak ten filmik przeleci, to warto pooglądać te pozostałe propozycje... trzeba sobie zdawać że filmiki nakręcone przez "zwykłe" mamy mogą nie przedstawiać idealnego wiązania, bo taka mama może nakręcić filmik, nawet jak niezbyt dobrze wie jak się wiąże chustę (widziałam też takie), ale jednak jak kilka pooglądasz, to będziesz widziała różnice - dlatego warto zerknąć najpierw na filmik od specjalistów , a warto zobaczyć jak "machają" żywym dzieckiem... ja zawsze szukam żeby znaleźć małe dziecko, bo takich filmików jest dość mało

co do typów wiązań to są chyba 3 podstawowe z przodu: kangurek, kieszonka i ten krzyżowy...
mnie kangurek nie podpasował, bo mi się wydawało trudno jednocześnie od początku walczyć z chustąi wiercącym się dzieckiem - Ola nie chciała współpracować przy zakładaniu...
potem jest kieszonka - wkładasz dziecko do zawiązanej wstępnie chusty - ogólnie fajna metoda, ale dużo dociągania chusty... jako że Ola się wierciła = zaczynałam jak miała już 2-3 miesiące i mi się ciągle wychylała do Jeremka, który stał z którejś strony, to ciężko mi szło dociąganie, ale mimo wszystko na początku używałam tej metody...
potem kilka razy wypróbowałam ten krzyżowy sposób wiązania i to jest dla mnie hit - najpierw wiążesz chustę a potem wkładasz dziecko... łatwo się wkłada, w sumie łatwo dociągać choć trzeba po chwili poprawić drugi raz, bo się "naciąga" ale co najważniejsze, przy mojej budowie i wielkości Oli miałam wrażenie że zawiązana pozycja się potem dobrze trzyma (tzn dziecko siedzi cały czas w pozycji właściwej... a w tych pozostałych Ola prostowała mi jak się złościła nóżki)
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 12:56   #4090
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

No u nas tylko kangurek dostał akceptację rehabilitantki młoda trochę sie złości przy wkładaniu ale potem błogi spokoj
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 13:13   #4091
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Właśnie myślałam o tym żeby zostawić tżta z córką u wtedy zobaczy ile jest roboty nawet dlatego poruszałam ostatnio ten temat na forum
Z tym że ja, gdy Młoda śpi jeszcze gotuję, sprzątam, prasuje itp.
Może wybiorę się na szoping w niedzielę

Co do uśmiechów to moja też od urodzenia, a teraz od jakiegoś tygodnia to reaguje na mnie i śmieje się świadomie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 13:18   #4092
Iza188
Rozeznanie
 
Avatar Iza188
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 625
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Wlasnie zauwazylam jakie odparzenie ma moje dziecko w faldce na szyi... chcialam jej wytrzec brudy ktore tam siedziały. Jak wycieralam to krew sie pojawila. Moge to odparzenie posmarowac linomagiem ktorego uzywam tez na odparzenia do tylka?

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
Zgadzam sie z agatka w temacie. Linmag polecają do natluszczania a odparzen nie powinno sie natluszczac.

Jesteś pewna, ze to odparzenie a nie zadrapanie, zatarcie od jakiegoś kołnierzyka, waciki itp...?

Na duże odparzenia mam maść tormentiol, ale to jest jak juz na prawdę sie cos odparzy a tak to zalecają wietrzenie...

Dziewczyny jesteście zarejestrowane w ZiPie? Sprawdziłam dzisiaj ile kosztował moj porod i za 9 dniowy pobyt razem z innymi "atrakcjami" szpital dostaje 6800 zł.
Chętnie bym porównała jak to u was jest?

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

moj Mikoś sie jeszcze nie śmieje świadomie. Nieświadomie to sie cieszy, często jak kope zrobi, albo jak cyca je, albo we śnie..a do matki nie chce!!!
Iza188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 13:22   #4093
cinnilla88
Raczkowanie
 
Avatar cinnilla88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 309
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

To na pewno odparzenie bo jest na calej długości faldki. Teraz byly te upaly, mala przecież szyi nie prostuje... jutro będzie polozna u nas to ja zapytam czym smarowac.
Dzisiaj w takim razie delikatnie posmaruje sudokremem.



Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
__________________
PROSIMY O GŁOS! CODZIENNIE MOŻNA GŁOSOWAĆ NA LAURĘ TUTAJ
cinnilla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 13:22   #4094
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

IZA a jak można to sprawdzić?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 13:25   #4095
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Iza dokładnie gdzie się rejestrujesz na stronie czy urzędzie?
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 13:40   #4096
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

agatka dzięki! w ogóle nie wpadłam na to żeby youtuba prześledzić, tylko miałam zamiar korzystać z instrukcji "dostanej" z chustą... także tego

Ale pospałam
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 13:42   #4097
Iza188
Rozeznanie
 
Avatar Iza188
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 625
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/use...@info?view=001


O tu: zip.nfz.gov.pl

Tylko niestety dane do logowania trzeba odebrać osobiście w swoim oddziale NFZ... :/ ja to juz jakis czas temu robiłam i sobie zaglądam z ciekawości czasem

Tam tez widać w jakiej przychodni macie polozna itp.

Teraz jeszcze muszę w Zusie sie zarejestrować bo tez zrobili cos takiego do kontroli składek.

Dziewczyny wyszły mi leukocyty 50-70 w moczu...czy fakt ze jeszcze sporadycznie krwawie mógł aż tak podnieść ten wynik?? Norma jest do 5.
Przed oddaniem sie podmylam, po nocy na wkładce za duzo wydzieliny nie było...
Iza188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 14:38   #4098
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
https://zip.nfz.gov.pl/ap-portal/use...@info?view=001


O tu: zip.nfz.gov.pl

Tylko niestety dane do logowania trzeba odebrać osobiście w swoim oddziale NFZ... :/ ja to juz jakis czas temu robiłam i sobie zaglądam z ciekawości czasem

Tam tez widać w jakiej przychodni macie polozna itp.

Teraz jeszcze muszę w Zusie sie zarejestrować bo tez zrobili cos takiego do kontroli składek.

Dziewczyny wyszły mi leukocyty 50-70 w moczu...czy fakt ze jeszcze sporadycznie krwawie mógł aż tak podnieść ten wynik?? Norma jest do 5.
Przed oddaniem sie podmylam, po nocy na wkładce za duzo wydzieliny nie było...
Widocznie masz zapalenie dróg moczowych a takie rzeczy często się dzieją w połogu. Dostaniesz leki i będzie dobrze, ja też miałam infekcje po cewnikowaniu w szpitalu ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 14:44   #4099
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Padam ze zmeczenia, mala dopiero zasnela od rana... a tak to jadla, kupala i rozgladala sie... cyckki mam mam jak flaczki... jeszcze sie tak dzisiaj z rana po nocy objadla ze ulala 2 razy najgorsze jak zasypia przy cycu nie polyka mleka i sie dlawi jak puszcza

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 14:47   #4100
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Padam ze zmeczenia, mala dopiero zasnela od rana... a tak to jadla, kupala i rozgladala sie... cyckki mam mam jak flaczki... jeszcze sie tak dzisiaj z rana po nocy objadla ze ulala 2 razy najgorsze jak zasypia przy cycu nie polyka mleka i sie dlawi jak puszcza

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
To się masz. Ja jak karmię małą to podkladam sobie pod rękę na której leży poduszkę żeby miała wyżej głowę to mi nie ulewa więc może spróbuj ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 15:12   #4101
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
agatka dzięki! w ogóle nie wpadłam na to żeby youtuba prześledzić, tylko miałam zamiar korzystać z instrukcji "dostanej" z chustą... także tego

Ale pospałam
zobacz to:
http://www.youtube.com/watch?v=033aqJmwtBs
albo:
http://www.youtube.com/watch?v=0yhmor-rtVg
tzn nie polecam oglądać całości,ale efekt końcowy
ja tak nosiłam po domu czasem Jeremka i Olę razem żeby im frajdę sprawić...
a na wyprawy to chustę nosiłam głównie dla Oli, ale polecam Ci też przetestowanie plecaka na Matyldzie ja czasem jak zabierałam dwójkę sama gdzieś, to Olę do wózka a Jeremka na plecy... albo Jeremka do wózka a Olę na plecy, jednak dwulatek to jeszcze czasem potrzebuje odpoczynku na dłuższej wyprawie.. Ola teraz jest starsza bo ma 2,5 i widać wyraźnie że mniej takiego wsparcia potrzebuje, ale jeszcze nie wiadomo czy się nie przyda

na początek sobie poszukaj instrukcji np. takich:
http://www.youtube.com/watch?v=FpsPolqntLA
albo takich:
http://www.youtube.com/watch?v=R92x0CHgAiQ
wczoraj znalazłam taki fajny filmik po ang. 19min trwał i pokazywał na jednym wiązaniu kilka metod wkładania i dziś nie mogę go znaleźć a nie zapisałam bo mi mąż przeszkodził i zapomniałam... może w historii poszukam, bo bym sobie na Oli potestowała za 2 tygodnie już bym chyba mogła 12kg dźwignąć...

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Padam ze zmeczenia, mala dopiero zasnela od rana... a tak to jadla, kupala i rozgladala sie... cyckki mam mam jak flaczki... jeszcze sie tak dzisiaj z rana po nocy objadla ze ulala 2 razy najgorsze jak zasypia przy cycu nie polyka mleka i sie dlawi jak puszcza

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
Też mi dziś mała ulewała, a normalnie nie ulewa wcale... nawet rożek mi zalała i musiałam wyciągnąć trzeci (bo ten pierwszy upaprała kupą...) dobrze że mam 3 bo przy moim zmarzluchu to bym musiała kocyk w poszewkę od poduszki ubierać - tak robiłam przy starszych dzieciach... a znam mamy, które rożka ani raz nie prały, a u mnie to stały "zajmowacz" pralki
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 15:22   #4102
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
To się masz. Ja jak karmię małą to podkladam sobie pod rękę na której leży poduszkę żeby miała wyżej głowę to mi nie ulewa więc może spróbuj ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
zawsze robie tak że główkę ma wyżej pospała 20 minut i znów oczy jak 5 zł... chyba muszę ją opatulać tetrą bo rączkami macha i się wybudza
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 15:47   #4103
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

a moja Niunia wynagradza mi dzisiaj ostatnie kilka dni śpi cały dzień i tylko budzi się na jedzenie aż nie mam co robić
teraz powinna się obudzić koło 17 to będzie 4 h od ostatniego jedzenia, potem wezmę ją na spacer. kąpiel ok 20.30, butelka i znowu spanie
ciekawe czy wyjdzie tak jak sobie zaplanowałam
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 16:41   #4104
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
a moja Niunia wynagradza mi dzisiaj ostatnie kilka dni śpi cały dzień i tylko budzi się na jedzenie aż nie mam co robić
teraz powinna się obudzić koło 17 to będzie 4 h od ostatniego jedzenia, potem wezmę ją na spacer. kąpiel ok 20.30, butelka i znowu spanie
ciekawe czy wyjdzie tak jak sobie zaplanowałam
mam nadzieje że się uda...
moja nie chciała spać to co zrobiła moja mama? wzieła ją w rożek i na dwór... dziecko śpi jak aniołek... moje dziecko lubi być opatulone
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 16:48   #4105
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

nieźle dziś fajnie młoda śpi mogłam wreszcie zaległe prasowanie zrobić
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 16:52   #4106
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
nieźle dziś fajnie młoda śpi mogłam wreszcie zaległe prasowanie zrobić
To chyba się telepatycznie umówiliśmy bo właśnie skończyłam prasować hi hi ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 17:07   #4107
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

U nas zmiana planów. Zamiast spaceru ból brzuszka i płacz

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 17:59   #4108
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
mam nadzieje że się uda...
moja nie chciała spać to co zrobiła moja mama? wzieła ją w rożek i na dwór... dziecko śpi jak aniołek... moje dziecko lubi być opatulone
Fajnie miec w poblizu mame i to taka ktora wyreczy

A ulewanie to chyba nie koniecznie z przejedzenia... U nas w pierwszym tygodniu czesto ulewal, a teraz to przewaznie tylko wtedy jak sie nie uda go odbic, wiec mysle ze to tez z niedojrzalosci ukladu pokarmowego.

O rany, ja jutro pierwszy raz zostaje sama z dwojka dzieci
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 18:29   #4109
Iris1988
Rozeznanie
 
Avatar Iris1988
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia
Wiadomości: 508
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Melduje ze 05.08.2014 o godzinie 10.30 urodzil sie nasz syn Igor. Porod przez cc bo maly zle zareagowal na probe wywolania porodu. Mialam chwile grozy ale jest ok. Punktow 9/10 51cm waga 3050. Wszystko mnie boli:-(


Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
Iris1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 19:05   #4110
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
hej
Ja dzś sama z dzieciakami na placu boju... będzie się działo i jeszcze w dodatku jestem totalnie niewyspana mimo że dziś porównaniu z innymi nocami spałam sporo ehhhh
miłego dnia

a co do tytułu wątku chyba wraz z ciążą zniknęła moja wena.. a Wasze tytuły super

Wasze dzieciaki już się śmieją, a Ignaś jeszcze nie, no chyba że na nieświadomce we śnie... Matyldka miala 3 tyg jak się pierwszy raz uśmiechnęła..
slyszalam, ze te usmiechy pojawiaja sie jak maluch puszcza gazy
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-20 13:13:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.