Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-09, 20:38   #4351
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Fame co się stało?

Pierwsza prawidłowość zauważona ze snem zasypia 21/22 a potem 1/2.

Aaa mieliśmy dziś usg bioder. Robił ortopeda więc spoko. I wszystko jest ok kontrola za pół roku.
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 20:42   #4352
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

fajnie, że Wam się podoba mój nowy zakup - od razu chciałam alles, bo słyszałam same pozytywy na ich temat. Dawno nie kupowałam staników, więc 80 zł to chyba nie jest zła cena

co do kminku, to ja wypiłam wczoraj z pół łyżeczki i dzisiaj z całej i nie wiem na ile to działanie kminku, ale córa mi się dzisiaj mniej marudna zrobiła, mniej się spinała przed kupą itd.
z racji, że nie miałam za bardzo kminku w domu, kupiłam dziś 2 opakowania i chciałam zmielić, ale coś nie wyszło, bo część poszła w proszek, a reszta nic
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 21:00   #4353
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Rybka jak ja pilam herbatke na laktacje to wlasnie kminek tez byl w skladzoe

ja tez juz po mojej herbatce kminkowej
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 21:08   #4354
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
bambusiek pisze lewa reka i niechcacy dostalas buziaka za ladny biustonosz

aga_tka moj maz juz wlasnie wrocil do pracy, a pracuje duzo, wiec teraz juz nie bardzo moge na niego liczyc, a wczesniej tez zabieral corke na place zabaw, zakupy, czasem pol dnia ich nie bylo, ale skonczylo sie i teraz mam dwa etaty
Agatka slyszalam, ze przy trojce jest latwiej jak przy dwojce, bo starsze zajma sie soba a mlodszym moze wtedy mama? Bo przy dwojce to oboje potrzebuja mamy, bo sie razem na poczatku nie pobawia Prawda to czy falsz?
A w ogole podziwiam cie jak ogarniasz to wszystko i jeszcze masz czas i ochote piec tort mezowi
jeszcze do końca nie wiem... w zasadzie to moje starszaki są bardzo do siebie przywiązane i dużo się rzeczywiście razem bawią (czasem to super jest, a czasem generuje ich pokój wywrócony do góry nogami, bo się bawili w ukrywanie i musieli wszystko wyrzucić z pudeł, żeby tymi pudłami się pozasłaniać - jedno dziecko tyle by nie potrzebowało pudeł , albo np. przeniosą WSZYSTKIE zabawki w inne miejsce, bo jest "pożar" i trzeba wszystko uratować...) ostatnio się głównie bawią w dom - budują sobie z klocków postacie, albo biorą samochodziki i każdemu nadają rolę... ostatnio Ola krzyczała: mamo mamo gdzie jesteś? poleciałam do nich szybko, a Ola do mnie: ale nie Ty, mama samochodzik, a wczoraj myślałam że szukają męża i tłumaczyłam że wyszedł, a się okazało że tata z klocków im się zapodział... dziś z kolei Ola ze łzami w oczach przyszła z tekstem: Mamo, pomóż mi naprawić mamę, bo niechcący ją popsułam... poszłam wtykam te klocki w konstrukcję i się okazało że dołączyłam do mamy dzidziusia i Olę
i trzeba było odczepiać
ale bywają też chwile, że trójka to duży problem - np. usypianie, mamy ustalone, że najpierw czytam każdemu coś co wybierze, potem śpiewam po piosence, a potem jeszcze chwilę zostaję... to dość długo trwa przy dwójce a Basia jak nie śpi, to tyle z mężem nie wytrzyma i jest kłopot, bo oni nie chcą żeby mąż mnie zastąpił, a ja nie chcę im tego narzucać, żeby nie byli zazdrośni...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 21:30   #4355
robaczek-85
Rozeznanie
 
Avatar robaczek-85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 525
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Mam pytanko, a ściągasz tyle z jednej czy z dwóch piersi?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Z jednej tak duzo udało mi się raz ale z takiej pełnej na max, zazwyczaj żeby mieć tyle to mieszam z dwóch. Mam kiepskie cycuchy do odciagania.

Kinia dzien ma unormowany, zajada się równo co 3 godziny i to dokładnie tak jak ja jadlam w ciąży przez cukrzyce

Śmiać mi się chce z mojej tesciowej, jest nadopiekuncza i najlepiej jakby dzidzia nigdy nie płakała, ale Kinga to właśnie przy niej płacze Zaczyna robic to samo co przy wojtku (próbuje przejąć opiekę) musze znowu sprowadzic ją na ziemię i pokazać kto tu rządzi, a z tym przykrywaniem i ubieraniem to masakra Dobrze ze pomaga (jak męża nie ma to pomaga mi przy kąpieli zeby dwójkę ogarnac) ale ja sobie nie pozwalam na nadmierna ingerencję.
Dobra kobieta jest ale jej nadopiekunczosc doprowadza mnie do szału, wygadalam się
__________________
Wojtulek 29.01.2009

1.11.2012

Kingusia 18.06.2014
Moje rękodzieło

Kuchennie
robaczek-85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 21:44   #4356
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez robaczek-85 Pokaż wiadomość
Z jednej tak duzo udało mi się raz ale z takiej pełnej na max, zazwyczaj żeby mieć tyle to mieszam z dwóch. Mam kiepskie cycuchy do odciagania.

Kinia dzien ma unormowany, zajada się równo co 3 godziny i to dokładnie tak jak ja jadlam w ciąży przez cukrzyce

Śmiać mi się chce z mojej tesciowej, jest nadopiekuncza i najlepiej jakby dzidzia nigdy nie płakała, ale Kinga to właśnie przy niej płacze Zaczyna robic to samo co przy wojtku (próbuje przejąć opiekę) musze znowu sprowadzic ją na ziemię i pokazać kto tu rządzi, a z tym przykrywaniem i ubieraniem to masakra Dobrze ze pomaga (jak męża nie ma to pomaga mi przy kąpieli zeby dwójkę ogarnac) ale ja sobie nie pozwalam na nadmierna ingerencję.
Dobra kobieta jest ale jej nadopiekunczosc doprowadza mnie do szału, wygadalam się
Dziękuję za odpowiedź, zastanawiałam się bo ja dziś w 10 minut ściągnęłam 100 ml ale z dwóch i nie wiem czy to dobrze czy nie ?
Nadopiekunczość skąd ja to znam tylko u mnie jest ona u mojej mamy i na dodatek nie można jej nic powiedzieć bo się obraża. Nie przejmuj się, musimy to jakoś przetrwać ;-) Ważne że możesz się wygadać ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
fajnie, że Wam się podoba mój nowy zakup - od razu chciałam alles, bo słyszałam same pozytywy na ich temat. Dawno nie kupowałam staników, więc 80 zł to chyba nie jest zła cena

co do kminku, to ja wypiłam wczoraj z pół łyżeczki i dzisiaj z całej i nie wiem na ile to działanie kminku, ale córa mi się dzisiaj mniej marudna zrobiła, mniej się spinała przed kupą itd.
z racji, że nie miałam za bardzo kminku w domu, kupiłam dziś 2 opakowania i chciałam zmielić, ale coś nie wyszło, bo część poszła w proszek, a reszta nic
Mam 2 staniki tej firmy i są rewelacyjne, będziesz zadowolona
Kminek ja dzisiaj zjadłam łyżeczkę ale ja lubię hi hi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 21:46   #4357
cinnilla88
Raczkowanie
 
Avatar cinnilla88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 309
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Chciałam wam powiedzieć że zostawiłam małą dzisiaj na 3 godziny z mamą, ściągnęłam mleko i pojechaliśmy na zakupy żeby jej nie męczyć bo marudzila cały dzień. No więc z sercem na ramieniu pojechałam z myślami że będzie wyła i marudzila mamie, a ona w najlepsze zasnela i spała cały czas jak nas nie było. Co za kobita z niej zwariowalam normalnie.
A ile łącznie sciagnelas jej mleka? Ja w poniedzialek musze swoją zostawic z rodzicami i nie wiem ile jej ściągnąć

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
__________________
PROSIMY O GŁOS! CODZIENNIE MOŻNA GŁOSOWAĆ NA LAURĘ TUTAJ
cinnilla88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 21:48   #4358
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
A ile łącznie sciagnelas jej mleka? Ja w poniedzialek musze swoją zostawic z rodzicami i nie wiem ile jej ściągnąć

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
100 ml ale było jej ciut mało więc myślę że 120 będzie ok ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-09, 23:04   #4359
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

mamaya o co chodzi z ta herbata koperkowa?
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 01:43   #4360
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

irsin, wrzucam link do artykułu: dziecisawazne.pl/dlaczego-nalezy-unikac-naparu-z-kopru-wloskiego/
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 02:57   #4361
cinnilla88
Raczkowanie
 
Avatar cinnilla88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 309
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
100 ml ale było jej ciut mało więc myślę że 120 będzie ok ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mojej ostatnio sciagnelam 120 ml i było jej mało. ...

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
__________________
PROSIMY O GŁOS! CODZIENNIE MOŻNA GŁOSOWAĆ NA LAURĘ TUTAJ
cinnilla88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-10, 03:47   #4362
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

100ml i malo? Kurde ciekawe ile moja zjada w czwartek tez.ja chcemy zostawic i sie zastanawiam ile musze sciagnac na jedno karmienie bo pozniej mamy zamiar wrocic. Zreszta mala dwa dni po rzad zasypia gdzies po 22 i budzi sie o 4:30 - mam nadzieje ze jej sie nie zmieni a jak sie zmieni to sie wydluzy
A teraz pytanie o mrozenie pokarmu - jak juz je zamrozicie to jak odmrazacie. Ja wyczytalam zeby zostawic na 24h w lodowce. Z podgrzewaniem tez.mam.problem bo niby mam z wyswietlaczem ale wiadomo wyswietlacz nagrzewa wode i niby napisane jest ile minut podgrzew 100ml mleka.ale mi sie nigdy nie chce.patrzec na zegarek

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 04:41   #4363
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Mojej ostatnio sciagnelam 120 ml i było jej mało. ...

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
To glodomory małe ha ha. Myślę że u Ciebie to 150 ml będzie dobrze. Ja zakupiłam na wszelki wypadek 1 puszkę mleka Hipp i stoi jak by jej było mało to powiedziałam mamie ze może zrobić Zresztą położna mówiła mi że w 3,6 i 9 tygodniu możemy mieć mniej mleka i żeby się nie załamywać, a jak się dokarmi dziecko mm parę razy to się nic nie stanie ;-) więc kupiłam mleko na wszelki wypadek i niech stoi ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 05:34 ---------- Poprzedni post napisano o 05:30 ----------

Fame położna mówiła mi też o mleku Hipp Comfort na problemy z brzuszkiem i nietolerancją laktozy podobno b.dobre tylko cena odstrasza ale może warto ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 05:41 ---------- Poprzedni post napisano o 05:34 ----------

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
100ml i malo? Kurde ciekawe ile moja zjada w czwartek tez.ja chcemy zostawic i sie zastanawiam ile musze sciagnac na jedno karmienie bo pozniej mamy zamiar wrocic. Zreszta mala dwa dni po rzad zasypia gdzies po 22 i budzi sie o 4:30 - mam nadzieje ze jej sie nie zmieni a jak sie zmieni to sie wydluzy
A teraz pytanie o mrozenie pokarmu - jak juz je zamrozicie to jak odmrazacie. Ja wyczytalam zeby zostawic na 24h w lodowce. Z podgrzewaniem tez.mam.problem bo niby mam z wyswietlaczem ale wiadomo wyswietlacz nagrzewa wode i niby napisane jest ile minut podgrzew 100ml mleka.ale mi sie nigdy nie chce.patrzec na zegarek

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
Nie mrozilam jeszcze nigdy to nie pomogę, co do podgrzewania to narazie jak sporadycznie to mama podgrzewała w misce z gorącą wodą ale muszę podgrzewacz wyciągnąć z szafki mleko sprawdza na przedramieniu na wewn stronie bo tam wrażliwa skóra i lepiej czuć. Pokarm powinien mieć 37 stopni z tego co wiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 05:40   #4364
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Mam jeszcze jeden problem - intymny... zagladalam tam wczoraj i jestem przerazona... powiedzieli mi ze wszystko sie cofnie a to wyglada tak jak po porodzie... tak powinno byc? Jeszcze nie minely 3 tyg ale juz zaczynam swirowac. Kiedy wam wszystko powracalo na swoje miejsce?

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 06:28   #4365
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jeden problem - intymny... zagladalam tam wczoraj i jestem przerazona... powiedzieli mi ze wszystko sie cofnie a to wyglada tak jak po porodzie... tak powinno byc? Jeszcze nie minely 3 tyg ale juz zaczynam swirowac. Kiedy wam wszystko powracalo na swoje miejsce?

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
Dzis mija 7tydz a u mnie luzzzzno jak mnie to wkurza to szok no ale na to potrzeba czasu
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 06:29   #4366
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

JOANNA dzięki Ale kupię chyba zwykły Babilon

MALWISKA ja nawet nie wiem za bardzo o co Ci chodzi... Zaraz idę pogmerać


Moja niunia wstała dziś bez bólu brzuszka!!!
Obudziła się, zjadła mleko, walnęła kupę i poszła spać!!! Bez krzykow, lulania i noszenia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 06:59   #4367
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Jeśli chodzi o rozmrażanie to ja w lodówce zostawiałam albo do podgrzewacza jeśli w miarę szybko było potrzebne.

Dzis jedziemy do dziadka... Zobaczymy jak będzie bo oczywiście zbiegowisko rodzonne pewnie sie zrobi. Ehh

Edytowane przez Celebrinfea
Czas edycji: 2014-08-10 o 07:01
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 07:03   #4368
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jeden problem - intymny... zagladalam tam wczoraj i jestem przerazona... powiedzieli mi ze wszystko sie cofnie a to wyglada tak jak po porodzie... tak powinno byc? Jeszcze nie minely 3 tyg ale juz zaczynam swirowac. Kiedy wam wszystko powracalo na swoje miejsce?

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
Ja czekałam rok po porodzie sn żeby się zeszło wszystko.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
JOANNA dzięki Ale kupię chyba zwykły Babilon

MALWISKA ja nawet nie wiem za bardzo o co Ci chodzi... Zaraz idę pogmerać


Moja niunia wstała dziś bez bólu brzuszka!!!
Obudziła się, zjadła mleko, walnęła kupę i poszła spać!!! Bez krzykow, lulania i noszenia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fame to świetnie ;-) brawo dla Izy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 07:22   #4369
Caramel 85
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 631
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
Mojej ostatnio sciagnelam 120 ml i było jej mało. ...

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
Jedno dziecko w tym wieku zje 60ml i mu starczy inne 190ml jak mój, nie ma reguły. Jak masz wątpliwości czy starczy mleczka, to zostaw 2 porcje na wszelki wypadek.

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Agatka Fajnie ale to się nie zdarza często moja mama jest doświadczona, bo ma 5 wnuków, ale z drugiej strony nie zawsze ma czas dla moich dzieci.
Rybka oj dobrze Cię rozumiem z tym pójściem przed siebie...
__________________
Andrzejek
Witek
Paulinka
Caramel 85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-10, 08:01   #4370
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
No to wielorazowe pieluchowanie nie takie straszne. A tak sondowo czy mamy używające pampersów byłyby skłonne używać wielorazówek gdyby nie musiały ich prać?
jakby nie trzeba było prać, to by to były jednorazówki ;p właśnie to co najgorsze w wielorazówkach to ich pranie wg mnie... a to utrudniłoby mi życie.. no i tak jak agatka wspomniała, gdzie to trzymac do czasu prania
Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
ja na razie zostawałam kilka razy z dziećmi sama tylko na kilka godzin max, jak mąż coś załatwiał... najbardziej mnie martwi, że jak wróci do pracy, to nie mam co liczyć na to że codziennie je gdzieś wyciągnie na godzinkę, dwie, a to mi dawało najbardziej odpocząć - jakby codziennie ich zabrał na kilka godzin, to resztę doby mogę chyba nawet sama siedzieć z nimi...
a nie dajesz dzieciaków do przedszkola? Ja właśnie planuję przy kolejnym dziecku taką różnicę wieku, żeby móc oboje starszych dzieciaków posłać do przedszkola.. choć zdaję sobie sprawę, że z racji chorób przedszkole to nie musi być ułatwienie...
Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
[

Agatka slyszalam, ze przy trojce jest latwiej jak przy dwojce, bo starsze zajma sie soba a mlodszym moze wtedy mama? Bo przy dwojce to oboje potrzebuja mamy, bo sie razem na poczatku nie pobawia Prawda to czy falsz?
A w ogole podziwiam cie jak ogarniasz to wszystko i jeszcze masz czas i ochote piec tort mezowi
Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
jeszcze do końca nie wiem... w zasadzie to moje starszaki są bardzo do siebie przywiązane i dużo się rzeczywiście razem bawią (czasem to super jest, a czasem generuje ich pokój wywrócony do góry nogami, bo się bawili w ukrywanie i musieli wszystko wyrzucić z pudeł, żeby tymi pudłami się pozasłaniać - jedno dziecko tyle by nie potrzebowało pudeł , albo np. przeniosą WSZYSTKIE zabawki w inne miejsce, bo jest "pożar" i trzeba wszystko uratować...) ostatnio się głównie bawią w dom - budują sobie z klocków postacie, albo biorą samochodziki i każdemu nadają rolę... ostatnio Ola krzyczała: mamo mamo gdzie jesteś? poleciałam do nich szybko, a Ola do mnie: ale nie Ty, mama samochodzik, a wczoraj myślałam że szukają męża i tłumaczyłam że wyszedł, a się okazało że tata z klocków im się zapodział... dziś z kolei Ola ze łzami w oczach przyszła z tekstem: Mamo, pomóż mi naprawić mamę, bo niechcący ją popsułam... poszłam wtykam te klocki w konstrukcję i się okazało że dołączyłam do mamy dzidziusia i Olę
i trzeba było odczepiać
ale bywają też chwile, że trójka to duży problem - np. usypianie, mamy ustalone, że najpierw czytam każdemu coś co wybierze, potem śpiewam po piosence, a potem jeszcze chwilę zostaję... to dość długo trwa przy dwójce a Basia jak nie śpi, to tyle z mężem nie wytrzyma i jest kłopot, bo oni nie chcą żeby mąż mnie zastąpił, a ja nie chcę im tego narzucać, żeby nie byli zazdrośni...
No właśnie wczoraj doszłam do tych wniosków o których pisze rybka, czyli że przy 3 dziecku jest łatwiej bo dwoje starszych się razem bawi, wnioski miałam takie bo jest u nas 4,5 latka córka szwagierki i wczoraj dziewczyny cały dzień razem bawiły
Agatka z tego co piszesz, to teza rybki wydaje się byc prawdziwa z usypianiem faktycznie zamota trochę.. ja właśnie żeby sie ustrzec "wyłączności na mnie" jak zaszłam w drugą ciążę wciągnęłam męża do rytuałów usypiania.. na wypadek np mojej hospitalizacji... i teraz Matyldka akceptuje usypianie i przeze mnie i przez tatę
Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
100ml i malo? Kurde ciekawe ile moja zjada w czwartek tez.ja chcemy zostawic i sie zastanawiam ile musze sciagnac na jedno karmienie bo pozniej mamy zamiar wrocic. Zreszta mala dwa dni po rzad zasypia gdzies po 22 i budzi sie o 4:30 - mam nadzieje ze jej sie nie zmieni a jak sie zmieni to sie wydluzy
A teraz pytanie o mrozenie pokarmu - jak juz je zamrozicie to jak odmrazacie. Ja wyczytalam zeby zostawic na 24h w lodowce. Z podgrzewaniem tez.mam.problem bo niby mam z wyswietlaczem ale wiadomo wyswietlacz nagrzewa wode i niby napisane jest ile minut podgrzew 100ml mleka.ale mi sie nigdy nie chce.patrzec na zegarek

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
Ja zawsze wstawiam na 40 stopni i jeśli woda w podgrzewaczu jest ciepła to wstawiam na 5 minut a jeśli zimna to ok 15, no ale to tak plus minus, też nie patrzę na zegarek.. jak nie jestem pewna to polewam nadgarstek i sprawdzam czy jest ok, a jest ok jeśli polejesz i nie czujesz ani gorąca ani zimna
Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Fame położna mówiła mi też o mleku Hipp Comfort na problemy z brzuszkiem i nietolerancją laktozy podobno b.dobre tylko cena odstrasza ale może warto ;-)
Też miałam epizod z tym mlekiem przy Matyldce i wydawało mi się strasznie tłuste.. musiałam butelkę wyparzać bo była taka tłusta..

U nas dziś brak synchronizacji pomiędzy dzieciakami.. Matyldka pospała długo jak na nią bo do 6:30 a Ignaś 5:30 mama zombi... bo dodatkowo w nocy były dwie pobudki a nie jak ostatnio jedna...
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 08:06   #4371
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
JOANNA dzięki Ale kupię chyba zwykły Babilon

MALWISKA ja nawet nie wiem za bardzo o co Ci chodzi... Zaraz idę pogmerać


Moja niunia wstała dziś bez bólu brzuszka!!!
Obudziła się, zjadła mleko, walnęła kupę i poszła spać!!! Bez krzykow, lulania i noszenia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no to może już CI się zeszło :P

aby każdy dzień zaczynał się jak dzisiejszy
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 08:17   #4372
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

To i ja sie wyzale... :/
Strasznie bola mnie brodawki. Mam ostro pocharatane przez Marcelke :/ pieka zywcem nawet jak nie karmie. Nakladki malo pomagaja

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 08:37   #4373
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
To i ja sie wyzale... :/
Strasznie bola mnie brodawki. Mam ostro pocharatane przez Marcelke :/ pieka zywcem nawet jak nie karmie. Nakladki malo pomagaja

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To przejdzie tez tak mialam jak dostawialam malego to pierwsze jego zassanie to moj krzyk ale to mija. Musisz to przetrzymac,smaruj lanolina to pomaga.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 08:42   #4374
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
To i ja sie wyzale... :/
Strasznie bola mnie brodawki. Mam ostro pocharatane przez Marcelke :/ pieka zywcem nawet jak nie karmie. Nakladki malo pomagaja

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Agnes ma rację, dużo z nas miało ten problem i lanolina pomaga bardzo i nie trzeba jej zmywać przed kamieniem. Ja miałam czystą lanoline Lansinoh była świetna ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 08:54   #4375
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Agnes ma rację, dużo z nas miało ten problem i lanolina pomaga bardzo i nie trzeba jej zmywać przed kamieniem. Ja miałam czystą lanoline Lansinoh była świetna ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tez ja uzywalam zgadza sie bardzo pomaga i jest bardzo wydajna ja dkstalam mala tubke w szpitalu to jeszcze polowa zostala bo teraz to juz mi sie smarowac nie chce jak nie boli. Jeszcze uzywalam takich zelowych kompresow na piersi przy pieczeniu dawaly ulge bo ten zel byl taki zimny.

Edytowane przez agnes208
Czas edycji: 2014-08-10 o 08:55
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 09:07   #4376
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez agnes208 Pokaż wiadomość
Tez ja uzywalam zgadza sie bardzo pomaga i jest bardzo wydajna ja dkstalam mala tubke w szpitalu to jeszcze polowa zostala bo teraz to juz mi sie smarowac nie chce jak nie boli. Jeszcze uzywalam takich zelowych kompresow na piersi przy pieczeniu dawaly ulge bo ten zel byl taki zimny.
Mam też wkładki laktacyjne lansinoh są rewelacyjne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 09:12   #4377
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez agnes208 Pokaż wiadomość
Tez ja uzywalam zgadza sie bardzo pomaga i jest bardzo wydajna ja dkstalam mala tubke w szpitalu to jeszcze polowa zostala bo teraz to juz mi sie smarowac nie chce jak nie boli. Jeszcze uzywalam takich zelowych kompresow na piersi przy pieczeniu dawaly ulge bo ten zel byl taki zimny.
Avent Lansinoh i Nuk zdaje się miały je w swojej ofercie jak szukałam. Najtańszy był Avent zdaje się.
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 09:56   #4378
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez robaczek-85 Pokaż wiadomość
Z jednej tak duzo udało mi się raz ale z takiej pełnej na max, zazwyczaj żeby mieć tyle to mieszam z dwóch. Mam kiepskie cycuchy do odciagania.

Kinia dzien ma unormowany, zajada się równo co 3 godziny i to dokładnie tak jak ja jadlam w ciąży przez cukrzyce

Śmiać mi się chce z mojej tesciowej, jest nadopiekuncza i najlepiej jakby dzidzia nigdy nie płakała, ale Kinga to właśnie przy niej płacze Zaczyna robic to samo co przy wojtku (próbuje przejąć opiekę) musze znowu sprowadzic ją na ziemię i pokazać kto tu rządzi, a z tym przykrywaniem i ubieraniem to masakra Dobrze ze pomaga (jak męża nie ma to pomaga mi przy kąpieli zeby dwójkę ogarnac) ale ja sobie nie pozwalam na nadmierna ingerencję.
Dobra kobieta jest ale jej nadopiekunczosc doprowadza mnie do szału, wygadalam się
moja teściowa też fajna, ale ona z kolei przesadza w drugą stronę, choć jak mi 2x przemarznięte i trzęsące się dzieci ze spaceru przyprowadziła, to za pierwszym razem się poklocilysmy, bo ona twierdziła że dziecko może mieć chłodne dłonie(chlodne ok, ale nie przemarznięte....) i dlatego uznała że mu ciepło (a jej było ciepło przecież w nogi, a szybko jej marzną = akurat, nawet zimą nie nosi skarpetek, tylko cienkie rajstpy, albo rajstopowe skarpety i do tego dość cienkie zimowe buty), a za drugim przy córce to sama widziała, że przemarznięta i teraz mi mówi jak idzie z Olą gdzieś, żebym jej dała sweter bo Ola to dziwna jest i lepiej cos dla niej mieć....

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, zastanawiałam się bo ja dziś w 10 minut ściągnęłam 100 ml ale z dwóch i nie wiem czy to dobrze czy nie ?
Nadopiekunczość skąd ja to znam tylko u mnie jest ona u mojej mamy i na dodatek nie można jej nic powiedzieć bo się obraża. Nie przejmuj się, musimy to jakoś przetrwać ;-) Ważne że możesz się wygadać ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------



Mam 2 staniki tej firmy i są rewelacyjne, będziesz zadowolona
Kminek ja dzisiaj zjadłam łyżeczkę ale ja lubię hi hi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja nie lubie i w domu nie mam, ale jak piszecie ze pomaga to sprobuje, bo wieczory zaczynają wygladac kolkowo - 3 dzień z rzedu był wczoraj, ale może to tylko moje jedzenie i kminek by pomogl...

Cytat:
Napisane przez cinnilla88 Pokaż wiadomość
A ile łącznie sciagnelas jej mleka? Ja w poniedzialek musze swoją zostawic z rodzicami i nie wiem ile jej ściągnąć

Sent from my GT-I9305 using Wizaz Forum mobile app
sciagnij do 2 sloiczkow, jeden zamroz... jak braknie to wyciagna i po 20min będzie...

Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
100ml i malo? Kurde ciekawe ile moja zjada w czwartek tez.ja chcemy zostawic i sie zastanawiam ile musze sciagnac na jedno karmienie bo pozniej mamy zamiar wrocic. Zreszta mala dwa dni po rzad zasypia gdzies po 22 i budzi sie o 4:30 - mam nadzieje ze jej sie nie zmieni a jak sie zmieni to sie wydluzy
A teraz pytanie o mrozenie pokarmu - jak juz je zamrozicie to jak odmrazacie. Ja wyczytalam zeby zostawic na 24h w lodowce. Z podgrzewaniem tez.mam.problem bo niby mam z wyswietlaczem ale wiadomo wyswietlacz nagrzewa wode i niby napisane jest ile minut podgrzew 100ml mleka.ale mi sie nigdy nie chce.patrzec na zegarek

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
ja odmrazalam z reguly od razu w podgrzewaczu, tylko ustawiałam dość niska temp na poczatek, żeby nie peklo

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
To glodomory małe ha ha. Myślę że u Ciebie to 150 ml będzie dobrze. Ja zakupiłam na wszelki wypadek 1 puszkę mleka Hipp i stoi jak by jej było mało to powiedziałam mamie ze może zrobić Zresztą położna mówiła mi że w 3,6 i 9 tygodniu możemy mieć mniej mleka i żeby się nie załamywać, a jak się dokarmi dziecko mm parę razy to się nic nie stanie ;-) więc kupiłam mleko na wszelki wypadek i niech stoi ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 05:34 ---------- Poprzedni post napisano o 05:30 ----------

Fame położna mówiła mi też o mleku Hipp Comfort na problemy z brzuszkiem i nietolerancją laktozy podobno b.dobre tylko cena odstrasza ale może warto ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 05:41 ---------- Poprzedni post napisano o 05:34 ----------



Nie mrozilam jeszcze nigdy to nie pomogę, co do podgrzewania to narazie jak sporadycznie to mama podgrzewała w misce z gorącą wodą ale muszę podgrzewacz wyciągnąć z szafki mleko sprawdza na przedramieniu na wewn stronie bo tam wrażliwa skóra i lepiej czuć. Pokarm powinien mieć 37 stopni z tego co wiem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a ja wyczytałam wczoraj na tej stronie co mamaya podawała że się nie powinno dokarmiać mm, bo w jelitach po mm i po kp jest zupełnie inna flora bakteryjna... i nawet po jednej butli mm dziecko wraca do stanu poprzedniego przez miesiąc... ale oczywiście nie wiem na ile to prawda

Cytat:
Napisane przez Caramel 85 Pokaż wiadomość
Jedno dziecko w tym wieku zje 60ml i mu starczy inne 190ml jak mój, nie ma reguły. Jak masz wątpliwości czy starczy mleczka, to zostaw 2 porcje na wszelki wypadek.

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Agatka Fajnie ale to się nie zdarza często moja mama jest doświadczona, bo ma 5 wnuków, ale z drugiej strony nie zawsze ma czas dla moich dzieci.
Rybka oj dobrze Cię rozumiem z tym pójściem przed siebie...
no ale zawsze jak masz blisko, to możesz poprosić jak potrzebujesz...
ja z osób które mogłyby zostać mam najbliżej siostrę na drugim końcu miasta (30-60min autobusem, albo 20-40samochodem) ale ona ma rocznego synka i teraz to byłoby jej bardzo ciężko zostać z 4 dzieci... ale wcześniej, to zostawała czasem Jak rodziłam Olę to Jeremi był u niej 2 dni... no i jeśli nie zafunduje sobie następnego dzidziusia, to za jakiś czas pewnie znów nie będzie problemu żeby została z całą gromadką.. jej mały już chodzi (tydzień temu miał roczek), ale jeszcze mało rozumny jest ale niedługo będzie lepiej rozumi zakazy/polecenia to też będzie łatwiej, zresztą sama wiesz a moje starsze dzieci też trzeba pilnować, bo ostatnio bardzo niegrzeczne są, ale też liczę że to minie, wraz z przyzwyczajaniem się do Basi...

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
jakby nie trzeba było prać, to by to były jednorazówki ;p właśnie to co najgorsze w wielorazówkach to ich pranie wg mnie... a to utrudniłoby mi życie.. no i tak jak agatka wspomniała, gdzie to trzymac do czasu prania

a nie dajesz dzieciaków do przedszkola? Ja właśnie planuję przy kolejnym dziecku taką różnicę wieku, żeby móc oboje starszych dzieciaków posłać do przedszkola.. choć zdaję sobie sprawę, że z racji chorób przedszkole to nie musi być ułatwienie...



No właśnie wczoraj doszłam do tych wniosków o których pisze rybka, czyli że przy 3 dziecku jest łatwiej bo dwoje starszych się razem bawi, wnioski miałam takie bo jest u nas 4,5 latka córka szwagierki i wczoraj dziewczyny cały dzień razem bawiły
Agatka z tego co piszesz, to teza rybki wydaje się byc prawdziwa z usypianiem faktycznie zamota trochę.. ja właśnie żeby sie ustrzec "wyłączności na mnie" jak zaszłam w drugą ciążę wciągnęłam męża do rytuałów usypiania.. na wypadek np mojej hospitalizacji... i teraz Matyldka akceptuje usypianie i przeze mnie i przez tatę

Ja zawsze wstawiam na 40 stopni i jeśli woda w podgrzewaczu jest ciepła to wstawiam na 5 minut a jeśli zimna to ok 15, no ale to tak plus minus, też nie patrzę na zegarek.. jak nie jestem pewna to polewam nadgarstek i sprawdzam czy jest ok, a jest ok jeśli polejesz i nie czujesz ani gorąca ani zimna

Też miałam epizod z tym mlekiem przy Matyldce i wydawało mi się strasznie tłuste.. musiałam butelkę wyparzać bo była taka tłusta..

U nas dziś brak synchronizacji pomiędzy dzieciakami.. Matyldka pospała długo jak na nią bo do 6:30 a Ignaś 5:30 mama zombi... bo dodatkowo w nocy były dwie pobudki a nie jak ostatnio jedna...
mój syn chodzi do przedszkola, ale nie lubi - tzn. od września wróci, bo w wakacje go nie dawałam - w lipcu nasze było nieczynne i musiałby chodzić do innego, a to by nas na pewno dużo nerwów kosztowało, a w sierpniu najpierw urodziłam i byliśmy z mężem w domku (wydaje mi się że łatwiej mu będzie zaakceptować Basię jak nie chodzi, tak jak Ola, skoro nie lubi) a jak teraz będę sama, to ciągać 2x dziennie całą gromadkę na konkretną godzinę to mi się wydawało skomplikowane jak o tym myślałam w czerwcu...
Oli nie udało mi się zapisać, bo choć ma 2,5 roku teraz i teoretycznie mogłaby chodzić, to Pani powiedziała że nie mam co składać podania, bo oni nie mogą go rozpatrywać bo nie ten rocznik (niby miasto nie pozwala, co nie jest prawdą, bo w innych rozpatrywali - ale pewnie i tak by się nie dostała bo jak rozpatrywali, to jeszcze nie byliśmy rodziną wielodzietną (3 i wielodzietność, to mi się absurdalne wydaje, ale skoro jest to warto korzystać ) a u nas było 2x tyle chętnych co miejsc...) do innego przedszkola nie chcę jej dawać, bo nie wyobrażam sobie że jak będzie środek zimy to z niemowlakiem będę ganiać od przedszkola do przedszkola żeby dzieciaki poodstawiać a potem poodbierać...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 10:06   #4379
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
jakby nie trzeba było prać, to by to były jednorazówki ;p właśnie to co najgorsze w wielorazówkach to ich pranie wg mnie... a to utrudniłoby mi życie.. no i tak jak agatka wspomniała, gdzie to trzymac do czasu prania

a nie dajesz dzieciaków do przedszkola? Ja właśnie planuję przy kolejnym dziecku taką różnicę wieku, żeby móc oboje starszych dzieciaków posłać do przedszkola.. choć zdaję sobie sprawę, że z racji chorób przedszkole to nie musi być ułatwienie...



No właśnie wczoraj doszłam do tych wniosków o których pisze rybka, czyli że przy 3 dziecku jest łatwiej bo dwoje starszych się razem bawi, wnioski miałam takie bo jest u nas 4,5 latka córka szwagierki i wczoraj dziewczyny cały dzień razem bawiły
Agatka z tego co piszesz, to teza rybki wydaje się byc prawdziwa z usypianiem faktycznie zamota trochę.. ja właśnie żeby sie ustrzec "wyłączności na mnie" jak zaszłam w drugą ciążę wciągnęłam męża do rytuałów usypiania.. na wypadek np mojej hospitalizacji... i teraz Matyldka akceptuje usypianie i przeze mnie i przez tatę

Ja zawsze wstawiam na 40 stopni i jeśli woda w podgrzewaczu jest ciepła to wstawiam na 5 minut a jeśli zimna to ok 15, no ale to tak plus minus, też nie patrzę na zegarek.. jak nie jestem pewna to polewam nadgarstek i sprawdzam czy jest ok, a jest ok jeśli polejesz i nie czujesz ani gorąca ani zimna

Też miałam epizod z tym mlekiem przy Matyldce i wydawało mi się strasznie tłuste.. musiałam butelkę wyparzać bo była taka tłusta..

U nas dziś brak synchronizacji pomiędzy dzieciakami.. Matyldka pospała długo jak na nią bo do 6:30 a Ignaś 5:30 mama zombi... bo dodatkowo w nocy były dwie pobudki a nie jak ostatnio jedna...
Pytam pod kątem firmowym. Tak jak na zachodzie są firmy które odbierają wkłady (tetra etc) piorą i przywożą zapas na np. tydzień.
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 10:18   #4380
kularek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 328
Dot.: Ciężarówki już na mecie, rozładunek będzie w lecie - mamy lipiec 2014 cz. VI

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
A co do siusiaka, to jaką przyjęliście taktykę odciągania napletka czy nie? Nam położna zaleciła namaczanie watką zmoczoną ciepłą wodą i delikatne odciąganie i tak sukcesywnie po troszku codziennie. Wydaje mi się to rozsądne. Jak wy robicie mamy chłopców?
......................... ....
Zważyliśmy wczoraj Ignasia i waży 4200
dla Ignasia
ja czekam jeszcze a potem ściągam powolutku tak jak przy Jasiu - tylko już bez tych wszystkich "atrakcji" które nas spotkały
z taką watką to chyba kłopot - przy kąpieli najlepiej jak troszkę namoknie
i właśnie polecam ściąganie też ze względu na czystość - bo przy Jasiulu jak zapomne to sam mi przypomina żeby ściągnąć siusiaka a czasem samemu mu się już udaje - a w rodzinie mam chłopczyka 6 letniego który nie miał nigdy ściąganego siusiaka i teraz mają problem bo nawet się tam mamie nie pozwala dotknąć i nie ma jak umyć

przedszkole - Jasiul teraz w wakacje nie chodzi bo chciałam żeby chociaż te 2 pierwsze miesiące był zdrowy - narazie się udaje (odpukać) potem martwię się po pierwsze chorobami/zarażaniem - bo jestem z nimi sama na codzień i nie mogę Jasia zostawić samemu sobie zawsze ma bardzo wysoką gorączkę (ponad 39) przez pierwsze 2-3 dni dodatkowo marudny przy chorobie i potrzebuje przytulania
a po drugie - z kim zostawiać małego jak jadę Jasiula zawieźć do tego przedszkola i potem przywieźć ? jeszcze tego nie wymyśliłam a czasu coraz mniej

Cytat:
Napisane przez aga__tka Pokaż wiadomość
Dzień dobry
z siusiakiem miałam podobną taktykę, myjąc delikatnie odciagnac...
na tej konferencji ten lekarz mowil, ze lepiej naciagac, ale jakby się miało naderwać, to lepiej nic nie robić, a w razie czego operacyjnie, bo wtedy jest kontrolowane i się zrosty nie robią, bo najgorsze co może być to naderwanie, a niestety nawet niektórzy lekarze wg starych metod nadrywają, więc trzeba pilnować swoje dzieci żeby im lekarz krzywdy nie zrobił...
starszemu synusiowi też taka pseudo lekarka naderwała i nawet nie zdążyłam się odezwać tak szybko to zrobiła i też nie pytała o zgodę dużo problemów przez to potem mieliśmy - uraz synusia do lekarza ogromny - na szczęście mija powoli

u Ciebie pożar u mnie najczęściej jest powódź i zabawki i wszystko inne musi być na kanapie bo inaczej zatonie albo buduje statek (w tej roli też kanapa) wkłada na niego wszystko co zdoła i płynie na wyspę Kubę
najlepiej jak ktoś płynie z nim wtedy synuś jest kapitanem a dodatkowa osoba majtkiem

Fame - a teściowa wcale Ci nie pomaga ? bo przecież na co dzień to ją masz najbliżej



robaczek - o mojej teściowej to ja nawet nie piszę bo takie farmazony plecie ale my mieszkamy z moimi dziadkami którzy mają ponad 80 lat - i czasem jest naprawdę ciężko dziadkowi często jest zimno i jak muszę coś zrobić to proszę czasami żeby popilnował wózka jak mały śpi i największy problem bo małemu zimno i ciągle go przykrywa zaraz synuś się budzi bo mu gorąco - ale wytłumaczyć się tego niestety nie da



ja dziś po ciężkiej nocy :/ wczoraj Jasiula znowu bolał ząb - miał w nim lekarstwo i przyjechała mądra ciocia dała mu żelki jak nie widziałam a nie mógł ich jeść ani gum rozpuszczalnych żeby nie wypadło ..... i wypadło rano :/ od południa płacz - wieczorem wizyta - 2 ząbki zrobione - tylko mogły jeszcze potem trochę boleć i właśnie bolały przeszło dopiero po ibumie ale w nocy po spaniu jak Jasiu usnoł to Franulek się obudził z gigantyczną kupą

i właśnie skończylam śniadanie jeść - mój tata wzioł starszego synka więc mam troszkę luźniej - chociaż malutki nie śpi :/ - tż jak zwykle w pracy
u Was też tak gorąco ?
kularek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-20 13:13:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.