czy to może być coś poważnego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-15, 11:05   #1
nanax
Raczkowanie
 
Avatar nanax
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203

czy to może być coś poważnego?


cześć!
zacznę od tego że mam 22 lata, i przez 8 miesiecy brałam tabletki anty JAsminelle, przypisane przez ginekologa w celu leczenia pęcherzyków torbielowatych. Po tym czasie powiększyły się one i przypisał mi nowe tabletki, Yasminy, kitóre brałam, przez 1 miesiąc, później przerwałam bo czułam się ciągle jakbym miała okres, pomiojam to że po tych lekach mocno przytyłam. Rzuciłam i tabletki i lekarza w diabły.
Dostałam krwawienie z odstawienia, i później okres dostałam po 34 dniach później po 48 i przez 5 miesięcy nie miałam. 4 maja 2011r. dostałam okres który trwał 2 dni, i do tejk pory nie mam, czyli 3 miesiąc. Wybrałam się w końcu do lekarza.
Stwierdził niewielką nadżerkę, na usg wyszło że :
1. powiedział że nmie może mi dać tabletek na wywołanie okresu bo mam za cienką błonę (3mm).
2. może mi przypisać tabletki anty. ale po nich bede miec krwawienie z odstawienia a nie prawdziwą miesiączkę, wiec bez sensu
aż w końcu dał mi skierowanie na 5 badań (tsh, progesteron, estrogen, reszty nie pamietam.)
Powiedział że miesiaczki prawdopodobnie nie mam ze wzgledu na to ze moj organizm wytwarza bardzo niewielką ilośc żeńskich hormonów.

mam do was pytania, bo jestem ciekawa, a nóż może się znacie. Ginekologowi zadam je na kolejnej wizycie:
1. czy to może być coś poważnego?|jestem bezpłodna?
2. czy brak zainteresowania mezczyznami / brak checi na seks, brak zainteresowania moja osoba u męążczyzn jest powodem tego ze moj organizm nie wytwarza zenskich hormownow? wlasnie od jakiegos czasu jest totalna klapa w tej kwestii! ciekawi mnie to, moze mnie wysmiejecie a moze sluszna diagnoze postawiłam
dziekuje za odpowiedzi!
__________________
Edyta Draus - Piękna papryczka uwodzi kształtem

Polecam!
nanax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 13:24   #2
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: czy to może być coś poważnego?

Cytat:
Napisane przez nanax Pokaż wiadomość
cześć!
zacznę od tego że mam 22 lata, i przez 8 miesiecy brałam tabletki anty JAsminelle, przypisane przez ginekologa w celu leczenia pęcherzyków torbielowatych. Po tym czasie powiększyły się one i przypisał mi nowe tabletki, Yasminy, kitóre brałam, przez 1 miesiąc, później przerwałam bo czułam się ciągle jakbym miała okres, pomiojam to że po tych lekach mocno przytyłam. Rzuciłam i tabletki i lekarza w diabły.
Dostałam krwawienie z odstawienia, i później okres dostałam po 34 dniach później po 48 i przez 5 miesięcy nie miałam. 4 maja 2011r. dostałam okres który trwał 2 dni, i do tejk pory nie mam, czyli 3 miesiąc. Wybrałam się w końcu do lekarza.
Stwierdził niewielką nadżerkę, na usg wyszło że :
1. powiedział że nmie może mi dać tabletek na wywołanie okresu bo mam za cienką błonę (3mm).
2. może mi przypisać tabletki anty. ale po nich bede miec krwawienie z odstawienia a nie prawdziwą miesiączkę, wiec bez sensu
aż w końcu dał mi skierowanie na 5 badań (tsh, progesteron, estrogen, reszty nie pamietam.)
Powiedział że miesiaczki prawdopodobnie nie mam ze wzgledu na to ze moj organizm wytwarza bardzo niewielką ilośc żeńskich hormonów.
dlaczego nie dał Ci tabletek na wywołanie okresu? Te tabletki spowodowałyby pogrubienie endometrium z 3mm do kilku więcej i dostałabyś okresu. Moim zdaniem powinnaś zrobić te badania i trzymać się jednego ginekologa.

Cytat:
Napisane przez nanax Pokaż wiadomość
mam do was pytania, bo jestem ciekawa, a nóż może się znacie. Ginekologowi zadam je na kolejnej wizycie:
1. czy to może być coś poważnego?|jestem bezpłodna?
2. czy brak zainteresowania mezczyznami / brak checi na seks, brak zainteresowania moja osoba u męążczyzn jest powodem tego ze moj organizm nie wytwarza zenskich hormownow? wlasnie od jakiegos czasu jest totalna klapa w tej kwestii! ciekawi mnie to, moze mnie wysmiejecie a moze sluszna diagnoze postawiłam
dziekuje za odpowiedzi!
1. Może być coś poważnego a może i nie. Trzeba zbadać hormony , może się okazać, że to zwykły niedobór jakiegoś hormonu spowodowany przejściowymi zaburzeniami, a są problemy hormonalne spowodowane nawet guzami przysadki (w mózgu) także trzeba badać !
2. to raczej odwrotnie - przez to, że organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości hormonów nie interesujesz się seksem ani mężczyznami. W drugą stronę to nie działą

Niestety nic nie wyczytamy z Twojego postu. Musisz zrobić badania - każdy przypadek jest inny
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.