Czy w ciąży można używać kremu z kwasem azealinowym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-04, 14:54   #1
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92

Czy w ciąży można używać kremu z kwasem azealinowym?


Jak w tytule - która z Was stosowała kremy typu Acne Derm czy Skinokrem w ciąży? Opinie dermatologów są różne. Nie wiem co robić, bo to początki ciąży, a przed straszny trądzik.
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 16:37   #2
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Czy w ciąży można używać kremu z kwasem azealinowym?

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Jak w tytule - która z Was stosowała kremy typu Acne Derm czy Skinokrem w ciąży? Opinie dermatologów są różne. Nie wiem co robić, bo to początki ciąży, a przed straszny trądzik.
a jak ja, anonimowa osoba z forum bez wykształcenia medycznego, ci powiem że można to będziesz używała?
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 17:28   #3
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Czy w ciąży można używać kremu z kwasem azealinowym?

A używałaś w ciąży? Moja dermatolog mówi, że można, a ja wszędzie czytam , że jest zabroniony

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2013-11-04 o 17:30
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 09:24   #4
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Czy w ciąży można używać kremu z kwasem azealinowym?

wydaje mi sei ze mozna bo to nei jets jakas silna masc nie antybiotyk a przenikanie do organizmu przez skore jest male , chociaz wiadomo musisz popytac lekarzy czy farmaceutow...na pewno masc aknefanbedzie bezpieczna bo jest na tle naturalnych skladnikow mydlo siarkowe cyz masc cynkowa...ale wiadomo musisz popytac kogos kto sie lepiej zna to sa moje przypuszczenia
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 16:59   #5
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Czy w ciąży można używać kremu z kwasem azealinowym?

Byłam dziś u ginekologa.
Niestety nie można, ponieważ nie określono bezpieczeństwa stosowania kwasu azelainowego u kobiet w ciąży tak, więc odstawiam, bo dziecko jest ważniejsze.
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 09:17   #6
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Czy w ciąży można używać kremu z kwasem azealinowym?

Lepiej nei ryzykowac poprobuj bardzej naturalnych skaldnikow pomysl o tych co wyzej wymienilam
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 20:15   #7
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Czy w ciąży można używać kremu z kwasem azealinowym?

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Byłam dziś u ginekologa.
Niestety nie można, ponieważ nie określono bezpieczeństwa stosowania kwasu azelainowego u kobiet w ciąży tak, więc odstawiam, bo dziecko jest ważniejsze.
Wiesz, też obecnie jestem w ciąży i znów mi trądzik powrócił. Też nic nie chciałam używać żeby nie zaszkodzić maluszkowi. Na szczęście doczytałam tu na forum że jedna dziewczyna leczyła się maściami od zielarek. wypytałam ją o to i skontaktowałam się z tymi zielarkami. Teraz od miesiąca stosuję tą maść i ja. Muszę powiedzieć że pomaga i dodatkowo nie ma przeciwwskazań dla kobiet w ciąży co mnie bardzo cieszy Poza tym nawet nie sądziłam że takie specyfiki mogłyby być lepsze od tych na receptę, a jednak. Z resztą tamta dziewczyna też tak pisała bo się wyleczyła skutecznie po bardzo długim czasie leczenia od dermatologa.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-10, 06:57   #8
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Czy w ciąży można używać kremu z kwasem azealinowym?

A co to za maść jeśli można wiedzieć?

A co do maści Acnefan to też nie jest polecana, ponieważ zawiera witaminę A. Jak pokazałam mojej ginekolog Acne Derm to nie pierwsze co zapytała czy zawiera witaminę A, bo jak tak to to mam odstawić.

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2013-11-10 o 07:01
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 10:09   #9
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Czy w ciąży można używać kremu z kwasem azealinowym?

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
A co to za maść jeśli można wiedzieć?

A co do maści Acnefan to też nie jest polecana, ponieważ zawiera witaminę A. Jak pokazałam mojej ginekolog Acne Derm to nie pierwsze co zapytała czy zawiera witaminę A, bo jak tak to to mam odstawić.
Ta maść nie ma nazwy. Robią ją zielarki. Zainteresowałam się jak pisała o tym jedna dziewczyna na forum. Zadzwoniłam wtedy do tych zielarek i opisałam swój przypadek. Za kilka dni przysłały maść. Fakt jest droga ale pomaga. Nie sądziłam że takie coś może pomóc. Ładnie pachnie ziołami i przede wszystkim jest bezpieczna dla kobiet w ciąży no i nie zawiera witaminy A
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.