Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-14, 16:49   #1
megal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38

Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?


Od dawna mam bardzo niskie libido. Kilka lat temu, gdy nie miałam chłopaka i później na początku, gdy już byliśmy razem miałam naprawdę wysokie libido. Niestety w pewnym momencie zaczął się stres związany ze strachem przed ciążą. Zaczęłam brać tabletki po odstawieniu, których mój organizm nie wrócił do normy. Generalnie wydaje mi się, że nie mam prawidłowych hormonów. Od 2 lat muszę brać tabletki m.in. przez to, że mój organizm po pierwszych tabletkach sfiksował. Przez jakiś czas miałam niskie libido ze względu na stresy ciążowe. Dzisiaj jednak moje stresy minęły, a moje libido nadal stoi. Jeszcze niedawno miałam chociaż ochotę kilka dni przed krwawieniem lub zaraz po. W tej chwili nawet w przerwach nie czuję potrzeby. Generalnie w ogóle mi się o tym myśleć nie chce. Wiadome jest, że sex zbliża ludzi i robi dobrze dla związku, dlatego wiem, że to ważna kwestia i chcę coś z tym zrobić i dla siebie i dla partnera. Jednym z problemów jest też to, że jestem po prostu "sucha". Bez względu na to, czy jestem ze swoim partnerem czy sama. Muszę sobie pomagać lubrykantami, ale na dłuższą metę to jest uciążliwe i mało skuteczne. Wszystko to powoduje, że początek sexu zawsze zaczyna się bólem i to jest kolejny powód, który mnie blokuje. Zapewniam Was, że problemem nie jest mój chłopak. To ja jestem ciężkim przypadkiem.
Czy miałyście kiedyś podobne problemy? Jak sobie z tym poradziłyście? Nie wiem czy powinnam iść do jakiegoś lekarza, czy wystarczy jakiś środek z apteki na zwiększenie libido (jeśli taki jest).
megal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 16:59   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

Ja miałam niskie, ale tylko i wyłącznie przez tabletki anty, które po prostu znienawidziłam i odstawiłam. Po około 3 miesiącach wszystko wróciło do normy i można rzecz, że mam chyba jeszcze wyższe niż przed ich braniem. U mnie była więc to kwestia tylko i wyłącznie tabletek.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 17:03   #3
megal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

Z tym, że u mnie odstawienie tabletek w tej chwili nie wchodzi w grę niestety.
megal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 17:05   #4
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez megal Pokaż wiadomość
Z tym, że u mnie odstawienie tabletek w tej chwili nie wchodzi w grę niestety.
Słyszałam, że sa jakieś suplementy na wzrost libido u kobiet, ale na ile skuteczne i bezpieczne- nie mam pojęcia. Musiałabyś poczytać w internecie albo po prostu spytać ginekologa.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 17:16   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

Kupcie sobie porządny żel do higieny intymnej. Wtedy problem suchości zniknie.
Rozumiem, że na masturbację też nie masz ochoty?

Proponuję robić coś miłego we dwoje, ale nie z nastawieniem "ojej, za chwilę pewnie będzie seks, a ja nie mam znowu ochoty" tylko " ooo, jaki fajny masaż, bardzo mi przyjemnie". Może ochota sama przyjdzie Kieliszek wina, jakiś film erotyczny, przytulanie nago, jakaś gra erotyczna. Próbowaliście coś w tym stylu?
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 17:48   #6
megal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 38
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

Na masturbację też niezbyt...
Muszę porozmawiać z nim, żeby właśnie tak do tego podejść. Może jakoś dietę zmienię, albo zacznę ćwiczyć. Może akurat dobre samopoczucie wpłynie na moje nastawienie.
megal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 11:56   #7
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja miałam niskie, ale tylko i wyłącznie przez tabletki anty, które po prostu znienawidziłam i odstawiłam. Po około 3 miesiącach wszystko wróciło do normy i można rzecz, że mam chyba jeszcze wyższe niż przed ich braniem. U mnie była więc to kwestia tylko i wyłącznie tabletek.
Miałam identycznie. Jak odstawiłam tabletki i zaczęłam korzystać z komputera cyklu, to libido wróciło do normy
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-05, 02:10   #8
legowicz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

Mnie się tak porobiło, kiedy poszłam do pracy. Nie jest łatwo, dużo pracuję i to w stresie. Łapię się na tym, że sex zaczynam traktować jak kolejny obowiązek na który nie mam ochoty. Chcemy mieć dziecko a ja mam problem. Jak czytam ten wątek to wyskakują mi jakieś reklamy preparatów chyba na libido. Wolałabym jakieś bezpieczne suplementy.
legowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 20:19   #9
lidwina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 18
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

A nie myślałaś o jakimś delikatnym, ziołowym wsparciu ? Wiem, że mówi się dużo o wsparciu w tych sprawach dla facetów, tak jakby to tylko oni miewali z tym problem, jak widać kobitki może bardziej potrzebują, tylko mniej o tym mówią.
lidwina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 20:50   #10
madeleine91
Zadomowienie
 
Avatar madeleine91
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 272
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

Zrób badania hormonalne, tarczyca, prolaktyna, moze w tym rzecz
madeleine91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 11:56   #11
zeglarka25
Raczkowanie
 
Avatar zeglarka25
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 75
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

Może masz źle dobrane tabletki, a prócz niskiego libida masz jeszcze jakieś inne skutki uboczne? Wg mnie powinnaś udać się do swojego gin, zrobić badania i zmienić środek antykoncepcyjne. Ja miałam podobnie i przerzuciłam się na plastry z niską ilością hormonów i czuję się po nich świetnie. Żadnego bólu głowy czy piersi a libido bardzo wysokie
zeglarka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-19, 10:25   #12
nobowiepani
Przyczajenie
 
Avatar nobowiepani
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 17
Dot.: Jestem zmęczona moim niskim libido. Jak mogę sobie pomóc?

Nie ma środka na zwiększenie libido..., w ogóle słabo jest z lekami proseksualnymi dla kobiet, są leki przeciwdepresyjne, które mogą nieco podwyższyć libido, no ale to są mocne środki...

Na libido u kobiet wpływ ma ogromnie dużo czynników, podobnie jak na procesy pożądania i podniecenia.

Hormony, stres - jak najbardziej; przyzwyczajenie do partnera - to też bardzo ważny czynnik... niestety...

Jest też takie powiedzenie..., że nie ma oziębłych kobiet, są nieudolni kochankowie...

Seksualność kobiet różni się od seksualności mężczyzn i przez to czasami trudno dopasować się "w łóżku"
__________________
www.nobowiepani.wordpress.com seksuologia i psychologia
nobowiepani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-19 11:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.