Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-11, 21:10   #4021
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Tak jak mówie, nie jestem w stanie powiedziec, bo nie ma informacji o tych dwóch emolientach z nowej wersji, a że nie ma tez za wielu recenzji, to musicie przetestować oba żeby wybrać ten lżejszy. Może jeszcze próbki starego mają w aptekach?
Tak, mamy próbki, jednak ona nie zauważa dużej różnicy, kolory minimalnie inne, ale nie ma dla niej znaczenia który to będzie. Ten z nowej ma niby lżejszą konsystencję, kryją tak samo. Tamten ma filtr spf 20, a ten nowy spf 25 ale wiadomo jak to z filtrami w podkładach jest, lepiej na nie nie liczyć i pod podkład koniecznie krem z filtrem. Sam już nie wiem, który Jej zakupić...

Dziewczyny własnie wypróbowałem Avene i co? Matuje, szybko się wchłania, ale jak chcę dołożyć kolejną "porcję" wszystko się wałkuje i odpada z twarzy, masakra :/ Narzeczona też go nałożyła, bo mamy próbkę jak pisałem i co? Po nałożeniu w niewielkiej nawet ilości i na to toleriane zaczęło się wałkować i odpadać z twarzy(:

hey chyba podawałaś wyżej skład kremu LRP Hydraphase UV Intense Legere, on podobnie jak Avene nie ma zapychaczy?

Edytowane przez dodus89
Czas edycji: 2011-08-12 o 10:51
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 11:03   #4022
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hey, DZIĘKI !!
Kawał dobrej roboty odwalasz
Wielkie pokłony dla Ciebie
chętnie jakiś pomnik bym Ci postawiła
Pojęcia nie miałam o istnieniu biochemii w ciąży - teraz juz wiem
Zmykam tam i nie zawracam głowy Tobie
Jeszcze raz dziękuję !!
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 12:15   #4023
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wskazałabym na bardzo suchą, jest to bardzo treściwy kremu, w której dominuje silnie okluzyjna wazelina. Retinolu jest napewno wystarczajaco, jego max. stężenie nie powinno być większe niż 1%, wiec nawet mniejsze da rade. Wydaje mei ei że nie bedzie to zbyt przyjemny w używaniu krem, jako że wazelina sie nie wchłonie. tylko zostawi tłusty film na skórze.
Dziękuję
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 13:04   #4024
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

zdecydowalam sie ostatni raz w zyciu zdradzic avene ho spf20
z tym oto filtrem:
bioderma PhotodermAnti-âge spf 30 uva 30

WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CYCLOME-THICONE, ALCOHOL DENAT., PTFE, C20- 22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, YEAST EXTRACT (FAEX), TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, DECYL GLUCOSIDE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN

po filtrach moja cera wyglada strasznie - mam mnostwo krostek (zapychaja sie pory) i jest podrazniona. mimo to robie ostatnie podejscie tylko prosze o odp na pyt:

1 czy krem nada sie dla cery mieszanej, czy jest ciezki zapychajacy pory
2 czy moge na niego nakladac makijaz bez obaw o destabilizacje filtra ( bo ma parsol)
3 krem nalezy reaplikowac co 2 h- jest to technicznie nie mozliwe: nie bede w pracy co 2 h wychodzic zmywac makijaz reaplikowac filtr i robic od nowa make up (czy ktokolwiek to robi?)
jak w tym wypadku wyglada ochrona? czy jestem chroniona tylko przez pierwsze 2 h? avene sfp20 nie trzeba nakladac co 2 h wiec moze ten eksperyment nie ma sensu...
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-08-12 o 13:06
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 13:44   #4025
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Tak, mamy próbki, jednak ona nie zauważa dużej różnicy, kolory minimalnie inne, ale nie ma dla niej znaczenia który to będzie. Ten z nowej ma niby lżejszą konsystencję, kryją tak samo. Tamten ma filtr spf 20, a ten nowy spf 25 ale wiadomo jak to z filtrami w podkładach jest, lepiej na nie nie liczyć i pod podkład koniecznie krem z filtrem. Sam już nie wiem, który Jej zakupić...

hey chyba podawałaś wyżej skład kremu LRP Hydraphase UV Intense Legere, on podobnie jak Avene nie ma zapychaczy?
Na filtry w podkładach nie ma co liczyć, w końcu im mniej podkłądu tym lepiej, co jest sprzeczne z filtrami.

Co do LRP Hydraphase UV Intense Legere:
AQUA / WATER
OCTOCRYLENE
ISONONYL ISONONANOATE
GLYCERIN
ETHYLHEXYL SALICYLATE
HOMOSALATE
DIMETHICONE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE
SUCROSE TRISTEARATE
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
POLYSORBATE 61
PEG-12 DIMETHICONE
CARBOMER
TRIETHANOLAMINE
DIMETHICONOL
SODIUM HYALURONATE
SODIUM STEAROYL GLUTAMATE
DISODIUM EDTA
HYDROLYZED HYALURONIC ACID
CAPRYLYL GLYCOL
XANTHAN GUM
SODIUM BENZOATE
PHENOXYETHANOL
PARFUM / FRAGRANCE
Głównym emolientem jest ten pokreśliny. Nie wiem jakie są jego własciwości ale podejrzewam, ze przyjazne skórze. Dlalej jest gliceryna i lekkie składniki. Filtry pogrubione. Jest tez składnik matujący. Wyglada przyjemnie i lekko.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
zdecydowalam sie ostatni raz w zyciu zdradzic avene ho spf20
z tym oto filtrem:
bioderma PhotodermAnti-âge spf 30 uva 30

WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CYCLOME-THICONE, ALCOHOL DENAT., PTFE, C20- 22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, GLYCYRRHIZA GLABRA (LICORICE) ROOT EXTRACT, YEAST EXTRACT (FAEX), TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, DECYL GLUCOSIDE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN

po filtrach moja cera wyglada strasznie - mam mnostwo krostek (zapychaja sie pory) i jest podrazniona. mimo to robie ostatnie podejscie tylko prosze o odp na pyt:

1 czy krem nada sie dla cery mieszanej, czy jest ciezki zapychajacy pory
2 czy moge na niego nakladac makijaz bez obaw o destabilizacje filtra ( bo ma parsol)
3 krem nalezy reaplikowac co 2 h- jest to technicznie nie mozliwe: nie bede w pracy co 2 h wychodzic zmywac makijaz reaplikowac filtr i robic od nowa make up (czy ktokolwiek to robi?)
jak w tym wypadku wyglada ochrona? czy jestem chroniona tylko przez pierwsze 2 h? avene sfp20 nie trzeba nakladac co 2 h wiec moze ten eksperyment nie ma sensu...
Oparty na jednym emoliencie, o którym nie słyszałam żeby zapychał (ale z drugiej strony jest relatywnei nowy na rynku), na dodatek jest z gatunku "suchych" emolientów, poprawia smarowalność i właściwości użytkowe filtrów. Filtry powinny być bardzo stabilne, bo Parsol 1789 jest w towarzystwie Octocrylene jaki Tinosorbu M. To jak zdestabializuje sie Parsol zależy m.in. od intensywności naswietlania. http://www.laboratoriumurody.pl/foru...1789,t424.html Popatrz sobie w tym wątku na wykresy.
Makijażu lepiej nie robic, albo oddzielić go np. skrobią czy jedwabiem
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 14:17   #4026
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

Oparty na jednym emoliencie, o którym nie słyszałam żeby zapychał (ale z drugiej strony jest relatywnei nowy na rynku), na dodatek jest z gatunku "suchych" emolientów, poprawia smarowalność i właściwości użytkowe filtrów. Filtry powinny być bardzo stabilne, bo Parsol 1789 jest w towarzystwie Octocrylene jaki Tinosorbu M. To jak zdestabializuje sie Parsol zależy m.in. od intensywności naswietlania. http://www.laboratoriumurody.pl/foru...1789,t424.html Popatrz sobie w tym wątku na wykresy.
Makijażu lepiej nie robic, albo oddzielić go np. skrobią czy jedwabiem
niestety hey potwierdzilas moje obawy
ja Ciebie traktuje w biochemicznych sprawach jak kosmetyczna wyrocznie .... musze sie malowac bo chce w pracy wygladac nieskazitelnie ... odpada pofiltrowe swiecenie czy skrobia .. jestem skazana na przedwczesne pomarszczenie sie ale bede go uzywac w wolne tj w nd jak nie musze robic makijazu i moge chodzic z biala twarza
dziekuje Ci za pomoc ponownie
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 18:57   #4027
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
niestety hey potwierdzilas moje obawy
ja Ciebie traktuje w biochemicznych sprawach jak kosmetyczna wyrocznie .... musze sie malowac bo chce w pracy wygladac nieskazitelnie ... odpada pofiltrowe swiecenie czy skrobia .. jestem skazana na przedwczesne pomarszczenie sie ale bede go uzywac w wolne tj w nd jak nie musze robic makijazu i moge chodzic z biala twarza
dziekuje Ci za pomoc ponownie
Pokrzywa miałem wszystkie filtry z Biodermy, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania nie byłabyś z tego zadowolona, na prawdę, właśnie sprzedałem ostatnią sztukę za 30 zł

A Avenka lekka spf 20 wałkuje się na mojej twarzy, co tu robić?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-12, 19:06   #4028
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Pokrzywa miałem wszystkie filtry z Biodermy, biorąc pod uwagę Twoje oczekiwania nie byłabyś z tego zadowolona, na prawdę, właśnie sprzedałem ostatnią sztukę za 30 zł

A Avenka lekka spf 20 wałkuje się na mojej twarzy, co tu robić?
mialam juz kiedys jakies filtry biodermy to byl dramat po prostu....
moja skora nie jest tego w stanie wchlonac .. chcialam ten przetestowac bo tak jak hey napisala ma 1 emolient niezapychajacy...

jesli mowisz o avene hydrance optimale to moj sposob jest taki: dodaje do kremu (mieszam na dloni) kilka kkropli oleju - np skwalan lub rokitnik i wtedy naprawde moge nalozyc sporo kremu. nakladam ten krem w duzych il jak standardowy filtr
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 19:13   #4029
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
mialam juz kiedys jakies filtry biodermy to byl dramat po prostu....
moja skora nie jest tego w stanie wchlonac .. chcialam ten przetestowac bo tak jak hey napisala ma 1 emolient niezapychajacy...

jesli mowisz o avene hydrance optimale to moj sposob jest taki: dodaje do kremu (mieszam na dloni) kilka kkropli oleju - np skwalan lub rokitnik i wtedy naprawde moge nalozyc sporo kremu. nakladam ten krem w duzych il jak standardowy filtr
No ja nie stosuję żadnych olejów więc problem, wałkuje się Avene przeokropnie. LRP nie wałkuje się, moge dużo nałożyć, ale po 1. jest za drogi (min.78zł), a po 2.LRP testuje na zwierzętach i przyczynia się do kalectwa,męki braci mniejszych
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 19:22   #4030
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
No ja nie stosuję żadnych olejów więc problem, wałkuje się Avene przeokropnie. LRP nie wałkuje się, moge dużo nałożyć, ale po 1. jest za drogi (min.78zł), a po 2.LRP testuje na zwierzętach i przyczynia się do kalectwa,męki braci mniejszych
wyprobuj te metode- oleje sa b tanie na bu czy mazidlach 10zl /15ml i baaaardzo wydajne. skwalan nie zapycha i bdb sie wchlania (mi przynajmniej) sama bylam zdziwiona na poczatku nie moglam sie przekonac- jak to olej na twarz...

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
LRP testuje na zwierzętach i przyczynia się do kalectwa,męki braci mniejszych
nie bylam tego swiadoma
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-13, 04:36   #4031
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć Dziewczyny,
czy możecie mi pomóc rozszyfrować ten krem? Nada się do wrażliwej skóry czy są ukryte niespodzianki?

Oceanic, AA Eco Krem łagodzący

Skład: Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Parfum, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Citric Acid, Glyceryl Caprylate.
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-13, 06:37   #4032
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez tajik girl Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
czy możecie mi pomóc rozszyfrować ten krem? Nada się do wrażliwej skóry czy są ukryte niespodzianki?

Oceanic, AA Eco Krem łagodzący

Skład: Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Parfum, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Citric Acid, Glyceryl Caprylate.
Powienien sie nadac do skóry suchej, oparty jest na maśle shea. Pozostałe emolienty czy humektanty (gliceryna) sa w niewielkiej ilości. Z ciekawszych rzeczy - olej z rokitnika, działający antyoksydacyjnie i regenerujacy oraz ekstrakt z pestek dyni o podobnych wlaściwościach.
Niespodzianką jest zapach - to musi byc konserwant, ale nie wiadomo jaki i jak wrazliwa skóra na niego zareaguje.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-13, 09:18   #4033
tajik girl
Raczkowanie
 
Avatar tajik girl
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 423
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Powienien sie nadac do skóry suchej, oparty jest na maśle shea. Pozostałe emolienty czy humektanty (gliceryna) sa w niewielkiej ilości. Z ciekawszych rzeczy - olej z rokitnika, działający antyoksydacyjnie i regenerujacy oraz ekstrakt z pestek dyni o podobnych wlaściwościach.
Niespodzianką jest zapach - to musi byc konserwant, ale nie wiadomo jaki i jak wrazliwa skóra na niego zareaguje.
Dziękuję bardzo

Też mnie zdziwiły te perfumy tak wysoko w składzie, jak spojrzałam moim niewprawnym okiem. Szczególnie, że tester wcale nie pachniał Zaryzykuję i skuszę się na ten krem. bo lubię AA i ufam, że zastanowili się co za parfum wrzucają

Edytowane przez tajik girl
Czas edycji: 2011-08-13 o 09:19
tajik girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-13, 09:38   #4034
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Na filtry w podkładach nie ma co liczyć, w końcu im mniej podkłądu tym lepiej, co jest sprzeczne z filtrami.

Co do LRP Hydraphase UV Intense Legere:
AQUA / WATER
OCTOCRYLENE
ISONONYL ISONONANOATE
GLYCERIN
ETHYLHEXYL SALICYLATE
HOMOSALATE
DIMETHICONE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE
SUCROSE TRISTEARATE
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
POLYSORBATE 61
PEG-12 DIMETHICONE
CARBOMER
TRIETHANOLAMINE
DIMETHICONOL
SODIUM HYALURONATE
SODIUM STEAROYL GLUTAMATE
DISODIUM EDTA
HYDROLYZED HYALURONIC ACID
CAPRYLYL GLYCOL
XANTHAN GUM
SODIUM BENZOATE
PHENOXYETHANOL
PARFUM / FRAGRANCE
Głównym emolientem jest ten pokreśliny. Nie wiem jakie są jego własciwości ale podejrzewam, ze przyjazne skórze. Dlalej jest gliceryna i lekkie składniki. Filtry pogrubione. Jest tez składnik matujący. Wyglada przyjemnie i lekko.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------



Oparty na jednym emoliencie, o którym nie słyszałam żeby zapychał (ale z drugiej strony jest relatywnei nowy na rynku), na dodatek jest z gatunku "suchych" emolientów, poprawia smarowalność i właściwości użytkowe filtrów. Filtry powinny być bardzo stabilne, bo Parsol 1789 jest w towarzystwie Octocrylene jaki Tinosorbu M. To jak zdestabializuje sie Parsol zależy m.in. od intensywności naswietlania. http://www.laboratoriumurody.pl/foru...1789,t424.html Popatrz sobie w tym wątku na wykresy.
Makijażu lepiej nie robic, albo oddzielić go np. skrobią czy jedwabiem
To pewnie kupię sobie ten LRP, mimo że testują, bo juz nie wiem co ja mam robić
Teraz znów mi kilka dużych pryszczy wyskoczyło, ale wątpie że to ten LRP, sama hey napisałaś, że wygląda lekko i nie powinien zapychać, a ja aż takich wielkich skłonności do zapychania to nie mam.
Widocznie taka moja uroda, że wyskakują niespodzianki w tym wieku.......
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 20:20   #4035
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A czy to nie jest tak, że składniki po "parfum" są w śladowej ilości i ich obecność nie ma znaczenia dla działania kremu? Kiedyś o tym czytałam na biochemicznym forum, ale dawno temu. Ten krem certyfikatu nie ma, więc dla mnie mało jest wiarygodny. Poza tym, zdaje się na wątku o kosmetykach naturalnych dziewczyny dyskutowały o tym składniku oraz próbowały się dowiedzieć w firmie Oceanic, cóż to takiego, ale tajemnicy im nie ujawniono.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-14, 20:58   #4036
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez czikuś Pokaż wiadomość
A czy to nie jest tak, że składniki po "parfum" są w śladowej ilości i ich obecność nie ma znaczenia dla działania kremu? Kiedyś o tym czytałam na biochemicznym forum, ale dawno temu. Ten krem certyfikatu nie ma, więc dla mnie mało jest wiarygodny. Poza tym, zdaje się na wątku o kosmetykach naturalnych dziewczyny dyskutowały o tym składniku oraz próbowały się dowiedzieć w firmie Oceanic, cóż to takiego, ale tajemnicy im nie ujawniono.
Śladowa ilość to w takim przypadku, powiedzmy, <1% i o ile dla jakiś cennych olejów to faktycznie mało i nie ma znaczenia, ale większość składników aktywnych, jak Q10, HA itp (tzw. kosmeceutyków). czy suchych ekstraktów roślinnych działa na takim poziomie i to jest jak najbardziej normalne i ma znaczenie dla działania kremu.
A co by zmienił certyfikat - kolejność?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-14 o 21:00
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 12:03   #4037
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jej funkcja jest przyspieszania gojenia ran - wysusza i działa bakteriostatycznie. Wg mnie pomoże zlikwidować i zagoić jakieś wulkany szczególnie rozdrapane/wycisnięte
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej maści TORMENTIOL, czy może ona zapychać i czy mogę używać na cała twarz jak nigdzie nie wychodzę ?

Dla przypomnienia podam jeszcze raz skład:
Substancje czynne:
Tormentillae rhizomae extractum fluidum (Wyciąg płynny z kłącza pięciornika) 2g
Ichthammolum (Ichtamol) 2g
Borax (Boraks) 1g
Zincum oxydatum (Cynku tlenek) 20g
oraz substancje pomocnicze: wazelina biała, lanolina, wanilina
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 12:09   #4038
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej maści TORMENTIOL, czy może ona zapychać i czy mogę używać na cała twarz jak nigdzie nie wychodzę ?

Dla przypomnienia podam jeszcze raz skład:
Substancje czynne:
Tormentillae rhizomae extractum fluidum (Wyciąg płynny z kłącza pięciornika) 2g
Ichthammolum (Ichtamol) 2g
Borax (Boraks) 1g
Zincum oxydatum (Cynku tlenek) 20g
oraz substancje pomocnicze: wazelina biała, lanolina, wanilina
Niestety może, bo to raz - maść czyli produkt bezwodny, automatycznie wszystkiego jest więcej, dwa - ma treściwe, mocno okluzyjne podłoże
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 12:28   #4039
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Niestety może, bo to raz - maść czyli produkt bezwodny, automatycznie wszystkiego jest więcej, dwa - ma treściwe, mocno okluzyjne podłoże
No to trochę mnie zasmuciłaś, bo poprzedni krem, który używałam na dzień tak mnie zapchał i spowodował wysyp, że mam całe policzki w ropnych pryszczach i myślałam, że może tą maścią sobie wyleczę
Tylko teraz to nie ma sensu, bo jak posmaruje takie duże powierzchnie maścią, która też zapycha to będzie jeszcze gorzej.
Ogólnie to po niezbyt miłych przejściach z różnymi kremami przerzuciłam się na lotion z Babydreama, bo Korah go tak poleca, dobrze zrobiłam ? Nie pogorszy sprawy ?
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-15, 13:49   #4040
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No to trochę mnie zasmuciłaś, bo poprzedni krem, który używałam na dzień tak mnie zapchał i spowodował wysyp, że mam całe policzki w ropnych pryszczach i myślałam, że może tą maścią sobie wyleczę
Tylko teraz to nie ma sensu, bo jak posmaruje takie duże powierzchnie maścią, która też zapycha to będzie jeszcze gorzej.
Ogólnie to po niezbyt miłych przejściach z różnymi kremami przerzuciłam się na lotion z Babydreama, bo Korah go tak poleca, dobrze zrobiłam ? Nie pogorszy sprawy ?
Mozesz spróbować tej masci i sam sie przekonasz, możesz też kupić sobie np. żel Benzacne 5% (kosztuje jakies 9 zł) - on działa antybakteryjnie może troche pomoże opanować te pryszcze.
A jakiego to kremu na dzień używałaś?
Patrzyłam na składy trzech lotionów BD i sporo zapychaczy wysoko w składzie mają, ale nie znaczy to automatycznie za zapchają, ale jesli Ci służy i nie zauważasz zanieczyszczania sie cery to stosuj dalej
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 14:57   #4041
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Mozesz spróbować tej masci i sam sie przekonasz, możesz też kupić sobie np. żel Benzacne 5% (kosztuje jakies 9 zł) - on działa antybakteryjnie może troche pomoże opanować te pryszcze.
A jakiego to kremu na dzień używałaś?
Patrzyłam na składy trzech lotionów BD i sporo zapychaczy wysoko w składzie mają, ale nie znaczy to automatycznie za zapchają, ale jesli Ci służy i nie zauważasz zanieczyszczania sie cery to stosuj dalej
Wcześniej tego z Ziaji ogórkowego, ale nie był za dobry i później z Daxa Perfecta No Problem matujący i przez pierwsze dni było dobrze, ale później zaczęło mi pełno pryszczy wyskakiwać
A ten Lotion z BD kupiłam wczoraj, bo ma dużo pozytywnych opinii i kiedyś używałam kremu z tej serii i byłam bardzo zadowolona, nie zapychał mnie itp., więc postanowiłam teraz przy problemach z cerą wrócić do tych kosmetyków i zdecydowałam się na lotion, bo jest lżejszy od kremu.
Posmaruje na noc sobie dzisiaj olejkiem z drzewa herbacianego te pryszcze, jeżeli nic nie pomoże to kupię ten żel Benzacne jak pisałaś

W każdym razie dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź i za wszelkie porady jakie mi udzieliłaś. Jestem Ci wdzięczna
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 19:14   #4042
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam pytanko, kupiłam mojej córeczce do pupy krem Nivea Baby, Krem przeciw odparzeniom, jednak nie może ona go używać, dlatego chciałam się Was dziewczyny zapytać, czy mogę go stosować do twarzy na niemiłe niespodzianki ? Zawiera tlenek cynku, który jak wiadomo wysusza różne niedoskonałości, jednak nie wiem czy reszta składników nie pogorszy sprawy i czy czasami nie zapcha ?


Skład: cera microcristallina, zinc oxide, lanolin, paraffinum liquidum, talc, aqua, polyglyceryl - 3 dilsostearate, triticum vulgare, panthenol, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum


Z góry dziękuję za opinię
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 19:41   #4043
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
czy mogę go stosować do twarzy na niemiłe niespodzianki ? Zawiera tlenek cynku, który jak wiadomo wysusza różne niedoskonałości, jednak nie wiem czy reszta składników nie pogorszy sprawy i czy czasami nie zapcha ?


Skład: cera microcristallina, zinc oxide, lanolin, paraffinum liquidum, talc, aqua, polyglyceryl - 3 dilsostearate, triticum vulgare, panthenol, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum
Kolejny okluzyjny tłuścioch - wosk parafinowy, lanolina i olej mineralny. Więc może pogorszyc, ale zawsze mozesz spróbować na małym fragmencie twarzy i sam zobaczysz jak to znosisz.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 19:52   #4044
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kolejny okluzyjny tłuścioch - wosk parafinowy, lanolina i olej mineralny. Więc może pogorszyc, ale zawsze mozesz spróbować na małym fragmencie twarzy i sam zobaczysz jak to znosisz.
Dziękuję

Chyba odpuszczę, wolę uniknąć pogorszenia, lepszy będzie ten olejek herbaciany
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 20:00   #4045
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, to znowu ja....
Mam 2 pytania/prośby.

1. Czy mogłybyście (głównie pytanie do hey) polecić jakiś dobry podkład kryjący, nie zatykający porów, żeby można było nakładać na filtr? Narzeczonej chcę kupić Toleriane, ale nie wie czy Jej nie szkodzi i ewentualnie może zamiennika bym poszukał.....

2. Czy ten krem po goleniu rzeczywiście może powodować, że zarost będzie stopniowo mniej odrastał? Czy jest coś wart??

Oriflame, Krem do twarzy zmniejszający zarost North For Men

Składniki:
AQUA, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, CYCLOPENTASILOXANE, BUTYLENE GLYCOL, UREA, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, OLUS OIL, CYCLOHEXASILOXANE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/ VP COPOLYMER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SALICYLIC ACID, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PROPYLENE GLYCOL, HYDROLYZED SOY PROTEIN, ALLANTOIN, SODIUM HYDROXIDE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT, ARNICA MONTANA EXTRACT, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, SALIX ALBA BARK EXTRACT, PHENOXYETHANOL, SODIUM CITRATE, MENTHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID

Dodam, że nie preferuję marek katalogowych,szczególnie jeśli chodzi o pielęgnacje mojej kapryśnej cery, jednak krem zainteresował mnie obietnicami.....

Edytowane przez dodus89
Czas edycji: 2011-08-15 o 20:02
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 20:23   #4046
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam, to znowu ja....
Mam 2 pytania/prośby.

1. Czy mogłybyście (głównie pytanie do hey) polecić jakiś dobry podkład kryjący, nie zatykający porów, żeby można było nakładać na filtr? Narzeczonej chcę kupić Toleriane, ale nie wie czy Jej nie szkodzi i ewentualnie może zamiennika bym poszukał.....

2. Czy ten krem po goleniu rzeczywiście może powodować, że zarost będzie stopniowo mniej odrastał? Czy jest coś wart??

Oriflame, Krem do twarzy zmniejszający zarost North For Men

Składniki:
AQUA, GLYCERIN, OCTYLDODECANOL, CYCLOPENTASILOXANE, BUTYLENE GLYCOL, UREA, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, OLUS OIL, CYCLOHEXASILOXANE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/ VP COPOLYMER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SALICYLIC ACID, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PROPYLENE GLYCOL, HYDROLYZED SOY PROTEIN, ALLANTOIN, SODIUM HYDROXIDE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT, HYPERICUM PERFORATUM EXTRACT, ARNICA MONTANA EXTRACT, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, SALIX ALBA BARK EXTRACT, PHENOXYETHANOL, SODIUM CITRATE, MENTHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID

Dodam, że nie preferuję marek katalogowych,szczególnie jeśli chodzi o pielęgnacje mojej kapryśnej cery, jednak krem zainteresował mnie obietnicami.....
1. Nie znam sie na podkładach, nigdy żadnego nie używałam (poza mineralnym Lumiere pare razy)
2. Raczej wątpie, jedyne składniki jakie znam o takim działaniu to dihydromirycetyna i olej z krokosza. To pierwsze to flawonoid obecny w ekstrakcie wierzby, ale jest to jeden z baaaaardzo wielu składników ekstraktu, a sam ekstrakt jest zapewne w malutkiej ilości. Nie wydaje mi sie żeby zwykły ekstrakt zrobił różnice
Jeśli byś kiedyś chciał sie bawić w merdanie własnych mazideł to zerknij na to http://mazidla.com/index.php?option=...=296&Itemid=10
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 20:30   #4047
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
1. Nie znam sie na podkładach, nigdy żadnego nie używałam (poza mineralnym Lumiere pare razy)
2. Raczej wątpie, jedyne składniki jakie znam o takim działaniu to dihydromirycetyna i olej z krokosza. To pierwsze to flawonoid obecny w ekstrakcie wierzby, ale jest to jeden z baaaaardzo wielu składników ekstraktu, a sam ekstrakt jest zapewne w malutkiej ilości. Nie wydaje mi sie żeby zwykły ekstrakt zrobił różnice
Jeśli byś kiedyś chciał sie bawić w merdanie własnych mazideł to zerknij na to http://mazidla.com/index.php?option=...=296&Itemid=10
Rozumiem, to nie kupie tego.

A ten Telocapil będzie nadawał się na twarz męską , w dodatku z takimi problemami jak moje?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 21:53   #4048
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej dziewczyny,wyszukiwarka powiedziała mi że analizowałyście skład tego kremu,dziwne ale w sumie tego konkretnego postu z recenzją mi nie znalazła
Mam więc małą prośbę jeśli ktoś pamięta,czy ten krem zawiera w sobie kwasy?

Herba Studio, Best, Krem do cery trądzikowej

Aqua, Verbascum Thapsus & Helianthus Annuus & Bellis Perennis & Sambucus Nigra & Primula Veris Extract, Dimyristyl Tartrate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Sorbitan Stearate, Squalane, Panthenol, C12-15 Pareth-7, PPG-25-Laureth-25, Farnesyl Acetate, Farnesol. Panthenyl Triacetate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben. Propylparaben, Allantoin, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Salicylate, Linalool, Alpha Isomethylionone, Geraniol, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, Perfume.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-08-15 o 21:59
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 21:57   #4049
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,mam małą prośbę,czy ten krem zawiera w sobie kwasy?

Herba Studio, Best, Krem do cery trądzikowej
Aqua, Verbascum Thapsus & Helianthus Annuus & Bellis Perennis & Sambucus Nigra & Primula Veris Extract, Dimyristyl Tartrate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Sorbitan Stearate, Squalane, Panthenol, C12-15 Pareth-7, PPG-25-Laureth-25, Farnesyl Acetate, Farnesol. Panthenyl Triacetate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben. Propylparaben, Allantoin, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Salicylate, Linalool, Alpha Isomethylionone, Geraniol, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, Perfume.
Hej, nie jestem dziewczyną ale mogę Ci odpowiedzieć, nie ma kwasów ten krem (moim zdaniem), na prawdę nie zauważyłem, żeby miał, ale cudownego działania to tez raczej posiadał nie będzie.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 22:06   #4050
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Hej, nie jestem dziewczyną ale mogę Ci odpowiedzieć, nie ma kwasów ten krem (moim zdaniem), na prawdę nie zauważyłem, żeby miał, ale cudownego działania to tez raczej posiadał nie będzie.
Dzięki za odzew,w sumie to mnie ucieszyłeś,bo potrzebuję prostego,nietłustego nawilżacza który po prostu mnie nie zapcha,a dużo osób dobrze się o nim wypowiada.

Może w takim razie niech ktoś jeszcze zerknie czy aby na pewno nie ma tam żadnych kwasów?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-08-15 o 22:08
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.