domowe sposoby na pryszcze - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-12, 11:50   #421
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Kiedy miałam problem z trądzikiem to żadne domowe metody nie przynosiły efektów. Byłam nawet u kosmetyczki na usuwaniu, ale pryszcze ponownie się pojawiały. Spokój miałam dopiero wtedy, gdy zaczęłam korzystać z nawilżającego kremu na dzień i na noc LEROSETT Exclusive. Po kilku tygodniach w zasadzie trądzik ustąpił i tak mam już od dłuższego czasu całkowity spokój z tym tematem.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 16:58   #422
Justyna 1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Najlepsza jest maść cynkowa .
Dostępna powinna być w każdej aptece, większość dermatologów poleca maść cynkową i krem nivea.
Maść kosztuje 3-4 złote, a krem nawilżający każdy raczej w domu ma.
Smarujesz całą twarz na wieczór, bądź tylko punktowo na wypryski, a rano smarujesz kremem nivea, i po kilku dniach masz bardzo dobre efekty.
Mi to polecił dermatolog, aptekarka i sąsiadka, która kiedyś miała taki sam problem .
Justyna 1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 17:19   #423
aneczka828
Raczkowanie
 
Avatar aneczka828
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 376
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Mnie tam to niedużo daje...
aneczka828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 12:45   #424
MiszaJG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Tylko i wyłącznie mydło siarkowe (od 5 do 9zł w każdej aptece, drogeriach i marketach) + mycie twarzy i okolic w przegotowanej lub mineralnej wodzie. Na następny dzień widać już efekty, a za 4-5 dni problem pozostanie wspomnieniem. Używanie jakiś tabletek, maści i toników to bajki farmaceutów, którzy wysysają z nas grube pieniądze! Zastanówcie się dlaczego reklamy środków przeciwpryszczowych pojawiają się na wiosnę, gdy chcemy ładnie na wakacje wyglądać i pod koniec sierpnia, gdy idziemy do szkoły i trzeba się jakoś zaprezentować

Pamiętajcie jeszcze o zachowaniu odpowiedniej higieny i innych drobiazgach, tzn.
- częste mycie rąk żelem antybakteryjnym, np. Clarex
- obcinajcie często paznokcie, bo pod nimi gromadzi się brud i bakterie, które później przenosicie na twarz
- w miarę możliwości wycierajcie twarz w ręczniki jednorazowe
- pożegnajcie na jakiś czas czekoladę, smażone rzeczy i bardzo słodkie słodycze
- nie rozdrapujcie i nie wyciskajcie pryszczy, chyba że jest on już nie do zniesienia, to zróbcie to, ale pamiętajcie o przemyciu tego miejsca spirytusem salicylowym lub wodą utlenioną.

Jeżeli dostosujecie się do tego, zapewniam, że po kilku dniach będziecie czuli się jak nowo narodzeni
MiszaJG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 19:22   #425
inka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

hej ja osobiście używam 3w1 maseczka, peeling i żel myjący z Avonu z serii fioletowej Clearskin, jest bardzo dobry(przynajmniej mi pomaga). Jest podobny do pasty, ma mentolowy zapach. Używam go od 2 miesięcy i pryszczy nie mam w ogóle. Jedynie przed miesiączką czasem wyskakują czerwone kropeczki, które za niedługo znikają. A od niedawna używam też krem matująco-nawilżający z Under Twenty i moja twarz jest delikatna, gładka, nie mam żadnych krost. (Kiedyś robiłam maseczki z cynamonu, ale wyparzyłam sobie twarz do tego stopnia, że piekła jakiś czas i była czerwona, mimo że trzymałam do 5 minut, tak więc nie polecam). Jedyny mój problem to właśnie wągry. Na nosie są mało widoczne, ale w kącikach, na brodzie i czole mnie przerażają. Co waszym zdaniem jest najlepszym sposobem na wągry?
inka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 14:53   #426
Niewiarygodne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Witam moją zmorą również są pryszcze i wągry -.- na pryszcze polecam płyn Afronis który można kupić w aptece na pryszcze dobra jest również herbatka z bratka ( tego jednak jeszcze nie stosowałam, lecz słyszałam bardzo dobre opinie xd ). Sama stosuję Afronis i są efekty jeśli nie chcecie mieć pryszczy radzę odstawić czekoladę i ostre rzeczy ( typu papryczki chili ) pozdrawiam
Niewiarygodne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 15:59   #427
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

dla mnie ten watek to tylko posty z reklamami......
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 15:08   #428
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Mydła do twarzy radziłabym nie używać - mydło ma odczyn zasadowy, skóra nie. Poprzez nadmierne wysuszanie jej - wzmagamy produkcje łoju. U mnie (pomimo tłustej cery) sprawdziło się nawilżanie Wszelkie oleje. Myłam twarz płatkami owsianymi, nie stosowałam toników kupnych, przemywałam twarz mlekiem, wodą z cytryną, zieloną herbatą.
Suplementy jak nic! Pokrzywa, skrzyp, bratek, dużo cynku. Odstawienie alko.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 10:11   #429
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Również odradzałabym mycie twarzy mydłem...jego odczyn powoduje wysuszenie naszej skory. Przeczytałam też tutaj o maseczkach z soli Jest to moim zdaniem dobry sposób na maksymalne podrażnienie twarzy i większy wysyp wyprysków. Maseczka z cynamonu niesamowicie podrażnia. Ktoś tez pisał o przemywaniu twarzy własnym moczem. Mocznik jest dobry dla skóry, ale tylko mocznik, w moczu oprócz niego znajdują się ogromne ilości toksyn, których organizm chce się pozbyć, więc nie wiem dlaczego miałybyśmy pakować je w naszą skórę. Owszem wypryski może zniszczyć, ale kosztem naszej cery.
Ja polecam pietruszkę pod każdą postacią. Robię raz na tydzień wywar z pietruszki ( i z korzenia i z natki) wodę z wywaru wlewam do słoiczka i daję do lodówki. Przemywam takim tonikiem twarz zamiast jej mycia wodą 2 x dziennie - rano i wieczorem. Żeby nie zmarnować pietruszki wkładam ją do blendera, dodaję kilka łyżek jogurtu naturalnego miksuję i mam maseczkę Trzeba pamiętać, że te produkty trzeba wymieniać co tydzień i robić nowe!! No i maseczka oraz wywar muszą stać w lodówce!!
Do pietruszki używam też UWAGA! rano i wieczorem smaruję ewentualne zmiany PŁYNEM DO IRYGACJI POCHWY! Jest bakteriobójczy, przeciwzapalny, łagodzący...do naszej cery idealny. Bardzo polecam, z efektów jestem w 100% zadowolona.
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 12:32   #430
karolina32900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Bardzo dobrym sposobem na trądzik i pryszcze jest cynamon. Mieszam go z wodą, tak aby utworzyła się taka masa aby wygodnie się ją kładło na pryszcze. nie polecam na całą twarz, bo bardzo piecze i potem zostają takie czerwone plamy ale to tylko na chcwile potem wszystko wraca do normy, po jakiś 15 minutach. Tylko ostrzegam piecze bardzo.

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Obecnie używam garnier 3 in1 czysta skóra. Na wągry się wgl nie sprawdza, nie widać efektów. To chyba tylko jedna wada, po za tym widocznie mniej wyprysków na twarzy i doskonale wygladza, daje poczucie świeżości, Doskonale sprawdza się jako maseczka, świetnie matuje, a przede wszystkim ma bardzo przyjemny zapach, troche wybiela skóre ale po za tym jest doskonały. polecam
karolina32900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 16:06   #431
AlaKalicinska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

3 łyżeczki sody oczyszczonej i łyżeczka ciepłej wody przegotowanej do szklanki, przykładać taką papkę wacikiem na pojawiające się krosty. 3-4 razy w tygodniu i buzia jak pupa niemowlaka
AlaKalicinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 11:07   #432
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

A ja choć ostatnio nie mam z tym problemów polecam zwykłą pastę , nigdy nie wierzyłam w to że może zadziałać a ostatnio gdy zaczął pojawiać się wielki , czerwony bolący ropny pryszcz nałożyłam pastę na kilka godzin przed zaśnięciem , na noc również zostawiłam a rano po zmyciu została tylko lekko czerwona mała plamka
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 15:38   #433
zona_dyrektora
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Witam. Podam dość nietypową metodę, znalazłam ją na jakimś zagranicznym forum i zastosowałam z powodzeniem. Otóż przestałam robić cokolwiek z twarzą. Odstawiłam wszelkie kosmetyki(makijaż też) i leki. Nie dotykam twarzy i jej nie myję. Tak, nie myję twarzy od kilku miesięcy. Rezultat: czysta skóra.
Najgorszy jest pierwszy miesiąc, cera była przesuszona i ściągnięta i do tego pokryta szarą warstwą martwych komórek. Ale powstrzymałam się od ruszania tego. Dopiero po miesiącu można umyć twarz samą wodą i delikatnie palcami usunąć cały ten syf. Pod spodem skóra była odnowiona i gładka. W następnych tygodniach twarz nadal była dość sucha, ale w końcu wyregulowala się. Nigdy nie miałam takiej ładnej cery jak teraz. Nadal nic nie robię, nadal nie myjęe, nie naruszam bariery ochronnej skóry, nie pomagam ścierac martwego naskórka, nie nakładam kremów i pozwalam swojej cerze, żeby sama się o siebie troszczyła. Aha, przed tą "kuracją" miałam średnio zaawansowany trądzik, którego nie mogłam się pozbyć przez 15 lat.

Edytowane przez zona_dyrektora
Czas edycji: 2013-07-16 o 15:50 Powód: poprawić polskie litery
zona_dyrektora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 12:29   #434
pozytywnadaria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Ciekawy sposób zona_dyrektora. Myślę, że to może być skuteczne, tylko ja nie jestem w stanie tak się poświęcić. Ja opracowałam sobie działający na mnie sposób na pryszcze. Mianowicie stosuję maseczkę z drożdży i dietę o niskim indeksie glikemicznym. Muszę przyznać, że jestem zadowolona ze swojej cery.
pozytywnadaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 16:52   #435
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Cytat:
Napisane przez zona_dyrektora Pokaż wiadomość
Nie dotykam twarzy i jej nie myję. Tak, nie myję twarzy od kilku miesięcy.
Ja bym nie wytrzymała... A tak zapytam z ciekawości. Twoja twarz nie pachniała brzydko?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 17:55   #436
zona_dyrektora
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Nie było żadnego nieprzyjemnego zapachu.
zona_dyrektora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 23:46   #437
eybitches
Przyczajenie
 
Avatar eybitches
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 23
Odp: domowe sposoby na pryszcze

Musze sie za siebie zabrac. Bede stosowac paste punktowo (na swieze pryszcze na noc), rumianek,zielona herbate, mysle o kupnie masci benzacne. Aktualnie stosuje 2x dziennie zel 3w1 z avonu oil control

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
eybitches jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 09:40   #438
luiza1234432
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Talking Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Nie dawno przeczytałam o zielonej herbacie, wspaniała! Ja jednak korzystam również z innego sposobu, codziennie myję twarz tonikiem, potem przecieram płynem dezynfekującym. Na wacik pryskam tym płynem, trę aż zacznie piec. To oznacza, że miejsca gdzie pryszcze były wyciśnięte są już wyczyszczone i zostaje tylko krew. Takim sposobem po tygodniu pozbylam się trądziku i wągrów!
luiza1234432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 09:00   #439
kaspaza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

z mojego doświadczenia najskuteczniejsze sposoby na pryszcze to epiduo, okłady z rumianku, naświetlanie skóry niebieskim światłem. Mi to pomaga najbardziej
kaspaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 23:43   #440
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

a dla mnie najskuteczniejszym pomocnikiem w walce z pryszczami, a właściwie z wągrami jest mój chłopak - lubi je wyciskać i często robi mi "zabiegi"
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 12:19   #441
marmollade
Raczkowanie
 
Avatar marmollade
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 45
Dot.: Domowe sposoby na wągry

Twój chłopak? Ehe...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
marmollade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 22:56   #442
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
a dla mnie najskuteczniejszym pomocnikiem w walce z pryszczami, a właściwie z wągrami jest mój chłopak - lubi je wyciskać i często robi mi "zabiegi"
omg, zartujesz? :P nie dalabym chyba. to obrzydliwe :P
ja uzywam sporo maseczek na twarz, np. maseczka z zieloną glinką z bielendy. ogolnie zielona glinka i masc cynkowa sa dobre
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 18:29   #443
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
a dla mnie najskuteczniejszym pomocnikiem w walce z pryszczami, a właściwie z wągrami jest mój chłopak - lubi je wyciskać i często robi mi "zabiegi"

jeny, to oblesne dla mnie najlepsza i najtansza jest masc cynkowa z kwasem salicylowym <3
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 08:17   #444
Panalpinka
Szukanie dziury w całym
 
Avatar Panalpinka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 864
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Ja czytałam, że pasta do zębów wyciąga wypryski, tzn. można je później bez problemu wycisnąć. Tak było w moim wypadku. Faktycznie przyspiesza proces powstawania pryszcza.
Panalpinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 12:38   #445
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Cytat:
Napisane przez Justyna 1996 Pokaż wiadomość
Najlepsza jest maść cynkowa .
Dostępna powinna być w każdej aptece, większość dermatologów poleca maść cynkową i krem nivea.
Maść kosztuje 3-4 złote, a krem nawilżający każdy raczej w domu ma.
Smarujesz całą twarz na wieczór, bądź tylko punktowo na wypryski, a rano smarujesz kremem nivea, i po kilku dniach masz bardzo dobre efekty.
A jak działa ta maść cynkowa? Ona po prostu wysusza pryszcze? I czy można ją stosować np na już wyciśnięte pryszcze, aby przyspieszyć proces gojenia?

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
omg, zartujesz? :P nie dalabym chyba. to obrzydliwe :P
ja uzywam sporo maseczek na twarz, np. maseczka z zieloną glinką z bielendy. ogolnie zielona glinka i masc cynkowa sa dobre
Też używałam tej maseczki z zieloną glinką kiedyś i naprawdę daje rade, pomaga pozbyć się niedoskonałości.
A co do wyciskania tych pryszczy to nie mówię o jakichś wielkich obleśnych krostach, tylko o malutkich wągrach, niektórzy lubią to wyciskać, tak jak niektórzy lubią np pęsetką skubać sobie brwi, itd...

Edytowane przez Patrycjaa99
Czas edycji: 2014-08-13 o 12:35
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 07:21   #446
Panalpinka
Szukanie dziury w całym
 
Avatar Panalpinka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 864
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
A jak działa ta maść cynkowa? Ona po prostu wysusza pryszcze? I czy można ją stosować np na już wyciśnięte pryszcze, aby przyspieszyć proces gojenia?


Maść cynkowa wysusza i przyspiesza gojenie. Często jest stosowana, by nie było blizn. Przykładowo kiedyś podrapał mnie na buzi psiak i smarowałam to miejsce maścią i nie zostało ani śladu- a tak się bałam o blizny.

---
Panalpinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 12:33   #447
senesuu
Przyczajenie
 
Avatar senesuu
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 14
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

o moicg sprawdzonych, domowych sposobach piszę na blogu Moim ulubionym jest chyba metoda OCM. Jakieś maseczki domowej roboty z kurkumy itp
__________________
mój blog urodowy :

Senesu blog

Zapraszam wszystkich
senesuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 22:44   #448
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Cytat:
Napisane przez asfourtek Pokaż wiadomość
dawno nie pisałam, a chciałabym zrobić 'update' moich sposobów na pryszcze. Niestety maseczki z płatków, miodu i inne domowe papki które kładłam na twarz nie pomagały (tzn. po chwilowej poprawie potem i tak wszystko wracało).

okazało się, że słusznie, że nie pomagały, bo przyczyną mojego trądziku nie była wcale skóra, tylko kandydoza. już od dawna wiedziałam, że skóra jest tylko jak papierek lakmusowy który pokazuje stopień zanieczyszczenia organizmu (dla zainteresowanych długi, ale bardzo ciekawy artykuł: http://www.eioba.pl/a77701/grzybica_...niez_drozdzyca)

tak więc moim domowym sposobem stała się restrykcyjna dieta przeciwgrzybicza (praktycznie żadnych gotowych produktów sklepowych), mieszanki ziołowe (jest jedna taka paskudna, gorzka ale rewelacyjna) plus zastrzyki z echinacei compositum. I teraz nareszcie trądzik ustępuje (ale ja nie miałam pojedynczych krostek, tylko naprawdę poważny problem estetyczny).
Odkopałam stary wątek, przeczytałam cały i zaczynam podejrzewać, że asfourtek była chyba najbliżej prawdy z tym zanieczyszczeniem organizmu jako przyczyną trądziku.

Czy któraś mogłaby polecić jakieś niedrastyczne kroki w kierunku oczyszczania organizmu?
Niestety, jestem żarłoczna z natury i nie rzucę tak o np. węglowodanów, tym bardziej, że np surowe warzywa w ogóle mi nie smakują
Do zabiegów typu lewatywa nie dojrzałam psychicznie
Aaaa, noszę się z zamiarem zbadania nietolerancji pokarmowej, ale to dość droga impreza, więc też jeszcze trochę poczeka.

Jedyne, co robię na razie, to picie wody z cytryną, pokrzywy, zielonej herbaty + łykanie ekstraktu z liścia oliwnego, ale jakoś nie widzę poprawy. W kolejce czeka bratek, drożdży jednak wolałabym uniknąć

Co jeszcze można robić na co dzień, właśnie w domu, żeby organizm się oczyszczał i trądzik uciekał?
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 12:42   #449
danana
Zadomowienie
 
Avatar danana
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 295
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

Cytat:
Napisane przez MiszaJG Pokaż wiadomość
Tylko i wyłącznie mydło siarkowe (od 5 do 9zł w każdej aptece, drogeriach i marketach) + mycie twarzy i okolic w przegotowanej lub mineralnej wodzie. Na następny dzień widać już efekty, a za 4-5 dni problem pozostanie wspomnieniem. Używanie jakiś tabletek, maści i toników to bajki farmaceutów, którzy wysysają z nas grube pieniądze! Zastanówcie się dlaczego reklamy środków przeciwpryszczowych pojawiają się na wiosnę, gdy chcemy ładnie na wakacje wyglądać i pod koniec sierpnia, gdy idziemy do szkoły i trzeba się jakoś zaprezentować

Pamiętajcie jeszcze o zachowaniu odpowiedniej higieny i innych drobiazgach, tzn.
- częste mycie rąk żelem antybakteryjnym, np. Clarex
- obcinajcie często paznokcie, bo pod nimi gromadzi się brud i bakterie, które później przenosicie na twarz
- w miarę możliwości wycierajcie twarz w ręczniki jednorazowe
- pożegnajcie na jakiś czas czekoladę, smażone rzeczy i bardzo słodkie słodycze
- nie rozdrapujcie i nie wyciskajcie pryszczy, chyba że jest on już nie do zniesienia, to zróbcie to, ale pamiętajcie o przemyciu tego miejsca spirytusem salicylowym lub wodą utlenioną.

Jeżeli dostosujecie się do tego, zapewniam, że po kilku dniach będziecie czuli się jak nowo narodzeni

ja sie od zawsze do tego stosuje, a mimo to w zime zeszłego roku miałam niezły wysyp,głównie na policzku ale tez mniejsze przypadki na reszcie twarzy,był to dla mnie szok tym bardziej ze nie miałam problemów z cera(owszem cos tam sporadycznie i nieraz wyskoczyło) no ale poszłam do derma,zapisała mi acne-derm i chyba physiogel do mycia,generalnie chodzilo o o to żeby myc twarz czyms delikatnym(co zawsze starałam sie robic ale wtedy bardziej sie przykładałam) no i ta masc.
Po krótkim czasie uspokoiło sie (co przeczuwałam ze przejdzie)podejrzewam ze to hormony czy stres nie wiem taki przejściowy tradzik,troszke ślady mam ale znowu używam acne mysle ze sie pozbede wcześniej tez miałam kilka zabiegów kwasami na wiosne tamtego roku.Ogólnie teraz bardziej uważam,używam nie zapychających kremów itd
danana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-24, 18:38   #450
Madeline007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 7
Dot.: domowe sposoby na pryszcze

ja bardzo lubię maseczki domowej roboty, czy właśnie drożdżową, czy z sody oczyszczonej. do tego piję zieloną herbatę, ale i ziołową ze skrzypu i pokrzywy. A tak poza tym staram się minimalizować pielęgnację, nie szaleć z wymyślnymi kremami czy jakimiś wysuszającymi żelami. mam swój ulubiony 'mini' zestaw i tego się trzymam
Madeline007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-26 17:03:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.