Zapalenie skóry wokół ust - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-11, 10:01   #1
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Angry

Zapalenie skóry wokół ust


Cześć Od dłuższego czasu mam problem ze skórą pod ustami. W czasie wakacji robiły mi się brzydkie czerwone plamy, które piekły. Po kilku dniach zaczynała się łuszczyć z tego skóra, po czym zaczerwienienie mijało i na tydzień był spokój. Potem zaczynało się od nowa. Po jakimś miesiącu odpuściło zupełnie. Niestety teraz znowu się zaczęło Miał ktoś coś podobnego, jakieś sugestie co to może być?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02121.jpg (53,7 KB, 229 załadowań)
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 15:05   #2
Miluuu
Rozeznanie
 
Avatar Miluuu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 990
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
Cześć Od dłuższego czasu mam problem ze skórą pod ustami. W czasie wakacji robiły mi się brzydkie czerwone plamy, które piekły. Po kilku dniach zaczynała się łuszczyć z tego skóra, po czym zaczerwienienie mijało i na tydzień był spokój. Potem zaczynało się od nowa. Po jakimś miesiącu odpuściło zupełnie. Niestety teraz znowu się zaczęło Miał ktoś coś podobnego, jakieś sugestie co to może być?
Ja tez mialam cos takiego non stop no i ostatnio sie nasililo i polowa gornej wargi do tego zrobila sie maksymalnie przesuszona i nie do nawilzenia, pozniej pieklo itp itd.. Meczylam sie 1,5 miesiaca i.. nasmarowalam maslem shea. Po 5h od posmarowania juz prawie nei bylo sladu, no i do teraz nie ma.

Wczesniej rozkruszalam witamine B (tabletki), mieszalam z mascia z witamina A i przechodzilo, tym razem przejsc nie chcialo, wiec sprobowalam masla shea.

Moze ktores z tych trzech Ci pomoze
__________________
Ćwiczę.
30 DS: 30/30
P90X: 22/90

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 16:21   #3
kasieni887
Wtajemniczenie
 
Avatar kasieni887
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 090
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

obstawiam ze mogla to byc zajady, szczegolnie to co piszesz ze mialas wczesniej - czerwone, piekace. kolezanka wyzej dobrze radzi, smaroj mascia z wit A i lykaj wit b(2 chyba:P). lepiej tez tego nie dotykaj za czesto ani rekami ani jezykiem, powinno sie szybciej goic
__________________

kasieni887 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 17:30   #4
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

A ja polecam także maść Tribiotic- jednocześnie zapobiega przesuszeniu i leczy. Jest przezroczysta więc jak najbardziej nadaje się na cały dzień i naprawdę działa
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 19:07   #5
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Dzięki za odpowiedzi |Tribiotykiem smarowałam i nie pomagał (myślałam że to bakteryjne) . Myślicie, że to mogą być zajady? Tak nisko? Zajady kojarzą mi się z rankami w kąciku ust. :p
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 19:42   #6
Miluuu
Rozeznanie
 
Avatar Miluuu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 990
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi |Tribiotykiem smarowałam i nie pomagał (myślałam że to bakteryjne) . Myślicie, że to mogą być zajady? Tak nisko? Zajady kojarzą mi się z rankami w kąciku ust. :p
No wlasnie, zajady sa raczej przerwaniem tkanki w kaciku, a to jest na chlopski rozum mowiac luszczace sie czerwone kolko w okolicy ust. Z zajadami ma to niewiele wspolnego..

Co do wypowiedzi kolezanki wyzej - ja nie lykalam tabletek, tylko kruszylam i laczylam z mascia ochronna z witamina A i taka mieszanke na to nakladalam na noc.

Sprobuj ten sposob, powinno pomoc.
__________________
Ćwiczę.
30 DS: 30/30
P90X: 22/90

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 20:47   #7
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

No identyczna sytuacje mam obecnie...smaruje, smaruje i nic Miluuu a to maslo to takie do ust specjalne? I gdzie dostanie sie to malso?
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-11, 21:30   #8
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Masło Shea to naturalne masło otrzymywane z afrykańskiego drzewa zwanego masłoszem. Najlepsze jest to nierafinowane/niefiltrowane, ma takie lekko szarawe zabarwienie, raczej nie pachnie, w temp. pokojowej jest stałe ale po wzięciu na palce pięknie się topi. Faktycznie masło może Ci pomóc, ale to co masz wokół ust to nie żadne zajady a zapalenie wokół ust. Nie wiadomo skąd się bierze, ale u mnie np. z pewnością od pasty do zębów :|. Wiem, że brzmi niedorzecznie, ale tak jest, pasta bardzo wysusza a jak piana z pasty znajdzie się nie tylko w buzi i na zębach to właśnie takie są efekty. Ja smarowałam natłuszczającymi olejami i podczas szczotkowania zębów b. uważałam, żeby piana z pasty nie znalazła się wokół ust. Jeśli ją miałam to natychmiast zmywałam ją drugą ręką, bo jedna zajęta była szczoteczką . Pomogło i już nie mam tego paskudztwa. Spróbuj przez tydzień uważać podczas mycia zębów i zobaczysz czy pomoże. A masło shea kupisz na allegro, lub w sklepach internetowych z półproduktami kosmetycznymi jak naturalis, mazidła czy zrób sobie krem .
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-11, 22:12   #9
Miluuu
Rozeznanie
 
Avatar Miluuu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 990
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Ja tez to mam od pasty ale znalazlam ta jedna, ktora uczula mnie najrzadziej (jesli to mozna nazwac uczuleniem), taka z oriflame, co prawda smak zaden ale idzie sie przyzwyczaic i na prawde jest lepiej. Bratu tez pomoglo, bo tez to mial, od kad zmienil paste juz mu sie nie pojawia. Teraz uzywal jakiejs w bialym kartoniku z pomaranczowymi napisami (nie pamietam jak sie nazywa, elmex chyba) i tez jest ok. Blend-a-med i colgate to masakra, jak tylko moje usta je widza to juz mnie bola.. Wyjsciem tez moze byc zmiana pasty zatem

Co do maselka - mam maselko ze strony zrobsobiekrem.pl - akurat byla promocja na 200gramow to kupilam dwa opakowania jedno dla mnie drugie dla TZ'a. Sprawdza sie i na ustach i na stopkach Zapach ma taki, ze w sumie go nie ma, ale ma.. taki neutralny. Mozna sie przyzwyczaic, a dla efektow na prawde polecam.
__________________
Ćwiczę.
30 DS: 30/30
P90X: 22/90

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 05:47   #10
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Cytat:
Napisane przez Miluuu Pokaż wiadomość
Ja tez to mam od pasty ale znalazlam ta jedna, ktora uczula mnie najrzadziej (jesli to mozna nazwac uczuleniem), taka z oriflame, co prawda smak zaden ale idzie sie przyzwyczaic i na prawde jest lepiej. Bratu tez pomoglo, bo tez to mial, od kad zmienil paste juz mu sie nie pojawia. Teraz uzywal jakiejs w bialym kartoniku z pomaranczowymi napisami (nie pamietam jak sie nazywa, elmex chyba) i tez jest ok. Blend-a-med i colgate to masakra, jak tylko moje usta je widza to juz mnie bola.. Wyjsciem tez moze byc zmiana pasty zatem
Popieram, wszystkie colgate i blen-a-med są okropnymi wysuszaczami.
Ostatnio kupiłam Sensodyne i rzeczywiście jest dużo lepiej. Elmexowskie pasty także są łagodniejsze dla skóry. Co prawda ani Sensodyne ani Elmex nie pienią się aż tak bardzo jak te z koncernu Unilevera, ale to nie piana świadczy o pozytywnym działaniu pasty do zębów a ilość fluorku - tutaj zawsze wygrywa elmex.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 15:35   #11
Miluuu
Rozeznanie
 
Avatar Miluuu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 990
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Popieram, wszystkie colgate i blen-a-med są okropnymi wysuszaczami.
Ostatnio kupiłam Sensodyne i rzeczywiście jest dużo lepiej. Elmexowskie pasty także są łagodniejsze dla skóry. Co prawda ani Sensodyne ani Elmex nie pienią się aż tak bardzo jak te z koncernu Unilevera, ale to nie piana świadczy o pozytywnym działaniu pasty do zębów a ilość fluorku - tutaj zawsze wygrywa elmex.
ja zauwazylam u siebie, ze czym sie pasta wiecej pieni, tym jest gorzej z okolica wokol ust
__________________
Ćwiczę.
30 DS: 30/30
P90X: 22/90

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 11:57   #12
Tu_pak
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: szwędam się :)
Wiadomości: 150
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

mi się robi taka okolica czerwona jak za często oblizuję, póżniej łatwiej się wysusza szczególnie na mrozie. To ja na usta stosuję Panthenol w sprayu. Nie zauwazylam szczerze tej zaleznosci jesli chodzio stosowanie pasty do zębów,, nigdy bym nie przypuszczała...
Tu_pak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 13:37   #13
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Nad pastą też się zastanawiam, teraz na próbę kupiłam elmex, zobaczymy jak będzie Oblizywanie nie wchodzi w grę Bo o ile usta może i oblizuję, to tak nisko jęzorem nie sięgam
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:03   #14
Miluuu
Rozeznanie
 
Avatar Miluuu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 990
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
Nad pastą też się zastanawiam, teraz na próbę kupiłam elmex, zobaczymy jak będzie Oblizywanie nie wchodzi w grę Bo o ile usta może i oblizuję, to tak nisko jęzorem nie sięgam
To daj znac czy widzisz jakas roznice po pascie a masc z witamina A kupisz w aptece za jakies 3zl
__________________
Ćwiczę.
30 DS: 30/30
P90X: 22/90

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 18:16   #15
Muffka_
Zakorzenienie
 
Avatar Muffka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 069
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Oprocz pasty zauwazylam, ze wszytsko jest jako tako dopoki nie umyje twarzy zelem...wtedy to skora mi sie sypie z tych miejsc...czyli to on mi tak wysusza Zauwazylyscie cos podobnego?
__________________
"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu..."



Muffka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 23:14   #16
Miluuu
Rozeznanie
 
Avatar Miluuu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 990
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Cytat:
Napisane przez Muffka_ Pokaż wiadomość
Oprocz pasty zauwazylam, ze wszytsko jest jako tako dopoki nie umyje twarzy zelem...wtedy to skora mi sie sypie z tych miejsc...czyli to on mi tak wysusza Zauwazylyscie cos podobnego?
Moze masz skladnik jakis w zelu, ktory Cie drazni i wysusza. Ja mam tak czesto z roznymi kosmetykami. Jak nie zapychaja, to wysuszaja nawet pasta do zebow mnie nie lubi
__________________
Ćwiczę.
30 DS: 30/30
P90X: 22/90

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 08:43   #17
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

to i ja się podpinam...

kiedyś mnie to trapiło, ale odeszło.. nie wiem czym leczyłam, wiem tylko że dermatologiczne leki , ale niepamiętam!

ale wzoraj, zaczęłao sie od zaczerwienienia skóry warzy- myślałam że może to alergia na podkład... mam od miesiaca nowy. potem miałam lekką gorączkę, dreszcze; a dzis rano wstałam z identyczną zmianą. swędzącą, zaczerwienioną, sięgającą prawie do brody! wczoraj posmarowałam zinafaltem- bo na zaczerwienienia.. ale nic nie dało.. a wiec zakupię ten kompleks witaminowy i zadziałam, może poskutkuje.

bo dostanie sie do dermatologa graniczy z cudem- jestem dopiero zapisana na marzec; a do alergologa na maj
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 20:30   #18
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Od dwóch tygodni używam elmexu i nie mam problemu ze skórą Zobaczymy na jak długo, ale wyleczyło się to ślicznie, żadnego zaczerwienia
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 05:49   #19
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
Od dwóch tygodni używam elmexu i nie mam problemu ze skórą Zobaczymy na jak długo, ale wyleczyło się to ślicznie, żadnego zaczerwienia
Cieszę się, że Tobie też przeszło . Dopóki nie będziesz używać tych przereklamowanych dziadostw do mycia zębów pieniących się sztucznie Twojej skórze pewnie nic się nie stanie. W sumie nawet jeśli zmienisz pastę i okaże się, że nie możesz jej stosować to zawsze można ją oddać komuś innemu do mycia.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 15:14   #20
Aberracja_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 5
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

Widze, że nikt nie wstawił tu diagnozy od lekarza co to może być. Ja się z takim świństwem męczę od kilku lat, raz na jakiś czas wraca, potem znika. Niestety mam to wokół nosa, na policzkach i wokół ust. Zajmuje to 1/3 twarzy
U wielu dermatologów byłam... Najlepiej skutkowały maści na bakterie. Ale to cholerstwo wciąż wraca.
Aberracja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 21:53   #21
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

U mnie to była reakcja alergiczna na pasty do zębów. Od tamtej pory używam tylko elmexu i nawet krótkotrwałe "zdrady" kończą się łuszczeniem i zaczerwienieniem. Ze swojej strony mogę Ci polecić krem La roche Cicaplast http://www.laroche-posay.pl/produkty...-B5-p6220.aspx . Mi on pomaga na wszelkie alergiczne problemy ze skórą.
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 12:58   #22
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Zapalenie skóry wokół ust

U mnie sprawdza się retimax 1500...zawsze powtarzam, że to tani ale skuteczny sposób - lek na całe zło
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.