Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-25, 19:11   #31
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

No ta mikstirka to tez antybiotyk, prawie jak miodzio pitny
vivian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 19:29   #32
Króliczka
Rozeznanie
 
Avatar Króliczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 562
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Cytat:
Napisane przez vivian
No ta mikstirka to tez antybiotyk, prawie jak miodzio pitny
To raczej taki naturalny "antybiotyk", jak czosnek naprzykład, bo na trądzik to ja mam detromycynę (tez super sprawa daję tylko 5 zł bo to lek robiony i sprawdza mi się lepiej niz wszystkie kosmetyki i kremy ze sklepów)-i to jest prawdziwy antybiotyk-zeby było wszystko jasne.
Króliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 19:32   #33
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Hehe Króliczka ja nic złego na myśli nie miałam
vivian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 20:47   #34
Króliczka
Rozeznanie
 
Avatar Króliczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 562
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Uffff kamień z serca! To już nie będę pisać żeby nie pić tego "miodku".
Króliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 10:20   #35
Veni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 242
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

ja niestety kitu nie mam ale moze byc 'ekstrakt propolisowy'? i to pozniej tym spirytusem zalac czy to juz jest gotowe? bo to strasznie geste jest, z gory dziekuje
Veni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 10:53   #36
m-alinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 64
GG do m-alinka
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Tą detromycynę to można kupić bez recepty czy pani dermatolog ci to wypisala ??
m-alinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 17:04   #37
Króliczka
Rozeznanie
 
Avatar Króliczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 562
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Cytat:
Napisane przez m-alinka
Tą detromycynę to można kupić bez recepty czy pani dermatolog ci to wypisala ??
Na receptę. Pierwszy raz dostałam od dermatologa ale teraz wystarczy, że wezmę wtórnik i każdy lekarz rodzinny wypisze. Zreszta rodzinni tez mają swoje przepisy na takie miksturki. Moge napisac Ci cały skład:
detreomycini
azulani
resorcini aa 2,0
spir. vini 70%
aqua dest. aa ad 100,0
Króliczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 18:50   #38
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Moi Dziadkowie byli, a Rodzice są pszczelarzami, znam więc tę miksturę już jakiś czas. Jest dość skuteczna, aczkolwiek nie przepadam za nią.
Nie lubię jej, ponieważ bardzo skutecznie barwi skórę i całe otoczenie na żółto. (Twarz wygląda jak w ostrym stadium żółtaczki ) Niestety, trzeba zachowywać ostrożność przy smarowaniu, bo plamy z ubrania bardzo trudno wywabić.
W sprzedaży znajduje się już tonik propolisowy, maść i krem, może warto je wypróbować. Niestety nie miałam jeszcze okazji tego zrobić.

Podaję jeszcze kilka przepisów na kosmetyki z pasieki, z zastrzeżeniem, że PRODUKTY PSZCZELE MOGĄ UCZULAĆ. Jeśli zatem zdecydujecie się na cokolwiek, warto wcześniej sprawdzić, czy dany środek nie wywoła reakcji alergicznej.

Maseczki:
-Do jednego żółtka dodać łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę mąki owsianej. Po utarciu uzyskamy maseczkę oczyszczającą skórę. Stosować do kilku razy dziennie.
-Wymieszać trzy łyżki miodu z trzema łyżkami śmietany i z dwoma żółtkami (dla cery suchej).
-Wymieszać jedną łyżkę miodu z trzema łyżkami twarożku homogenizowanego i jednym żółtkiem. Nałożyć maseczkę na umytą rumiankiem skórę twarzy na pół godziny (dla cery suchej).

Do szorstkich rąk i stóp:
-Zmieszać dwie łyżki miodu z jedną łyżką soku z cytryny. Wcierać w szorstką skórę pięt, rąk.
-Zaparzyć w jednej szklance rumianek, dodać 2 łyżki miodu i 20 gramów gliceryny. Dobrze wymieszać. Wcierać w ręce.

Płyn przeciw wągrom
- Rozdrobnić jeden średni ogórek, zalać wrzątkiem, odstawić pod przykryciem na trzy godziny. Następnie napar wycisnąć i dodać łyżeczkę miodu, wymieszać. Za pomocą tamponu przemywać twarz, poczekać do wyschnięcia skóry, przemyć letnią wodą.


Lojalnie uprzedzam, że do tej pory wypróbowałam tylko przepisy, dotyczące pielęgnacji rąk i stóp, wspomnianą miksturę i maść propolisową (i żyję Niestety ich przygotowanie jest trochę kłopotliwe, prościej użyć kosmetyków gotowych.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 18:55   #39
vivian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 385
GG do vivian
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Dziekuje za te przepisy napewno z nich skorzystam A co do tych żółtych plam to moge polemizowac, ponieważ gdy twarz sie dobrze umyje tonikiem, bądź przetsze nawilżającymi chusteczkami to schodzi wspaniale i nawet śladu nie nie ma
vivian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 19:03   #40
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Zmycie propolisu z twarzy nie stanowi problemu. Gorzej z całą resztą - glazurą, ręcznikami bawełnianymi. Siostra w ubiegłe wakacje zachlapała mi ty dwie bluzeczki - obie nie nadają się do noszenia.

Aha, można jeszcze sporządzić miodowy kompres dla spierzchniętych warg. Z jego usuwaniem nie ma żaaadnych problemów.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 21:40   #41
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Ja miałam tonik propolisowy firmy Korana. Kupiłam w aptece zielarskiej za 6 czy 8 zł i był bardzo fajny.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-27, 16:06   #42
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Angel@, a zetknęłaś się może z Kremem egipskim tejże firmy?
Intryguje mnie

Może jeszcze słowo odnośnie przepisu:

Cytat:
Do butelki wsypać 100g kitu pszczelego i zalać go 0,5l spirytusu. Pozostawic w zamknieciu przez ok.2, 3 tygodni. Przechowywać w chłodym i zaciemnionym miejscu. Odcedzić. Po otwarciu mozesz nim smarować buzię z wypryskami, bliznami i innymi przykrymi dolegliwościami. Nie wysusza ani nie natłuszcza, idealnie nadaje sie do każdej nawet tej wymagajacej cery. Ja jestem bardzo zadowolona i gorąco polecam tą miksturkę
Skład propolisu jest zmienny, zależy bowiem od źródła jego pochodzenia (rodzaj roślinności, miejsce w ulu, gdzie został wytworzony etc.).
Kitu pszczelego nie należy oczyszczać z domieszek, takich jak wosk czy pyłek kwiatowy, domowymi sposobami, gdyż w ten sposób pozbawia się go cennych właściwości biochemicznych. Wydaje mi się także, że filtrowanie, przynajmniej dokładne, uzyskanego płynu jest zbyteczne. Robiąc to, tracimy wiele wartościowych substancji (choćby olejków eterycznych, wosku, pyłku), a tym samym, osłabiamy jego działanie. Zawsze jednak, przed użyciem należy wstrząsnąć.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 19:03   #43
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Nie mentha, ale zaciekawiło mnie co to za krem?
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 16:52   #44
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Super mikstura na dolegliwości skórne i trądzik;)

Specyfik nazywa się Krem Egiptu (przepraszam za pomyłkę). Podobno ma działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające, nadaje się do cery suchej, normalnej i mieszanej. Zawierać ma wosk pszczeli, olejek migdałowy i wyciąg z kwiatu lotosu.
"Krem Egiptu", he, he - dobry chwyt marketingowy, działa na wyobrażnię; ciekawe, co producent miał na myśli, nazywając go tak.

Post vivian przypomniał mi o miksturze. Użyłam jej wczoraj i dzisiaj i nie polecam cerom wrażliwym - alkohol robi swoje, wysusza, a podrażnioną skórę pali żywym ogniem. Będę się trzymać raczej maści propolisowej (7%), choć stosowanie jej nie należy do najprzyjemniejszych, a to z racji konsystencji i jej zabarwienia, które nieodparcie kojarzą mi się z woszczyną No i jest przecież krem propolisowy i tonik bezalkoholowy.


Przy okazji polecam stronę, dotyczącą apiterapii trądziku

http://luskiewnik.strefa.pl/acne/PRY...2_apiterap.htm
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 13:19   #45
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Unhappy wysyp..;(

Ostatnio dopadł mnie jakis nagly wysyp pryszczy. I zupelnie nie wiem od czego to moglo wystapic.. Kosmetykow nie zmienialam a dwa podejrzane osobniki odstawiłam, ale pryszcze dalej powstaja a mam tradzikowa cere tylko ze juz tradzik ujarzmilam i to juz dosc dawno nie mialam zadnego pryszcza, tylko pojedyncze od czasu do czasu no i zaskorniki mialam. A teraz codziennie pojawia sie jakis nowy! Nie wiem co z tym robic, bo wiosna slonce wyszlo to myslalam ze cera mi sie poprawi a nie na odwrot ;( za kilka dni planuje kupic sobie porzadny filtr to moze mi to pomoze ( jesli mnie nie zapcha) i jesli sie wogole zdecyduje bo nie moge znalesc zadnego odpowiedniego ;( ehh musialam sie wyzalic pozdrawiam
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 14:01   #46
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: wysyp..;(

Używałaś kiedyś Effaclar, polecam na noc. Fajnie zwęża pory, poradzi sobie z zaskórnikami i syfkami okazyjnymi .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 15:32   #47
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: wysyp..;(

Lolitka od słonca to się cera nie poprawi, tylko wręcz odwrotnie. Następuje chwilowa poprawa skóry, a potem się odbija.
Tak jak Paula mówi - zaopatrz sie w Effaclar, ja bym dorzuciła jeszcze tonik Lysanel.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 15:32   #48
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: wysyp..;(

Lolitka od słonca to się cera nie poprawi, tylko wręcz odwrotnie. Następuje chwilowa poprawa skóry, a potem się odbija.
Tak jak Paula mówi - zaopatrz sie w Effaclar, ja bym dorzuciła jeszcze tonik Lysanel.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 17:39   #49
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: wysyp..;(

ale jaki Effaclar?? bo na KWC jest kilka tego : krem, tonik, zel itd. I mozna go stosowac jak ma sie problem z naczynkami?
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-30, 18:27   #50
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: wysyp..;(

Mowa o Effaclar K
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 19:03   #51
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: wysyp..;(

Effaclar K to kwas BHA, więc mozna
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 19:13   #52
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: wysyp..;(

A Effaclac K złuszcza skórę?? I ile mniej wiecej kosztuje?? I jeszcze co dokładnie polecacie: krem, tonik, czy zel??
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 19:20   #53
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: wysyp..;(

Zel do mycia to Effaclar
Tonik to tez Effaclar
krem w tubce z BHA to Effaclar K
a zel punktowy na wypryski do Effaclar A.I.



Krem Effaclar K z BHA dziala bardzo lagodnie i nastepuje mikrozluszaczanie, czyli bez obaw - nie bedzie schodzic z Ciebie skora platami Najprawdopodobniej nie zauwazysz schodzacej skory, za to wygladzona twarz. Kwasy BHA (tak jak i PHA) mozna stosowac na skore z problemami naczniowymi. Jesli dobrze sie orietnuje, to nie laczymy naraz kwasow BHA z witamina C. Kwasy lepiej stosowac na noc.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 19:24   #54
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: wysyp..;(

Czyli jak dobrze zrozumialam nie powinno być żadnych przebarwien??
Czy myślisz, ze sam krem by pomógł bez uzywania tonika czy żelu??
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 19:35   #55
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: wysyp..;(

Chezzy, żel czy tonik tylko przygotowują skórę do działania kremów, więc jeżeli chcesz zainwestować tylko w jeden kosmetyk, to krem. Z drugiej strony, Effaclar K jest dość łagodnym kosmetykiem, więc nie należy się spodziewać cudów, w szczególności, jeżeli chce się tym leczyć trądzik W tym przypadku trzeba dużej cierpliwości i - moim zdaniem - zawsze kooperacji z dermatologiem.
Tonik Effaclar jest dość mocno alkoholowy, więc może wususzać.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 19:38   #56
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: wysyp..;(

Dziekuję za odpowiedz....
Poza tym ja na szczescie nie mam zbyt wielu pryszczy, tylko ostatnio tez mam jakis napad na strefę T bo policzki mam gładziutkie....jestes poza tym ciągle na etapie poszukiwania dobrego kosmetyku na krostki

Aha i jeszcze jedno: Czy on nie powoduje uczuleń?? Bo na tym punkcie jestem bardzo przewrażliwiona...
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 19:47   #57
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: wysyp..;(

No, tego to Ci nikt nie zagwarantuje Jeżeli wiesz, na co jesteś uczulona, to będzie łatwiej "powróżyć" - effaclar zawiera kwas salicylowy (BHA), a wiele osób bywa uczulonych na salicylany. Jeżeli Ty do nich należysz, to niestety effaclar nie dla Ciebie.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 19:49   #58
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: wysyp..;(

Kwas salicylowy mówisz??!! Używam teraz Garniera czysta skóra A i tez ma ten kwasek....czyli chyba nie jestem na niego uczulona... dzieki za rady
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 20:10   #59
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: wysyp..;(

Cheezy, nie będziesz miała przberwien po Effaclarze K jesli będziesz stosowała fltry. Jesli nie, jest rzeczą bardzo prawdpowobną, że mogą Ci one wyjść za jakiś czas, szczególnie jesli podczas kuracji będziesz się intenswynie oplać
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-30, 22:09   #60
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: wysyp..;(

ale na lato chyba lepiej porzucic chwilowo kwasy? zeby sie nie nabawic przebarwien..
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.