Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-18, 08:30   #91
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Jaki slodziak Adas pewnie stwierdzil, ze musi sie jakos odegrac za gmeranie przy pupie, to puscil sika na doktorka

Pobralam mocz Alkowi, udalo sie Maz pojechal oddac do labo, mam nadzieje, zevwszystko ok bedzie Juz sie stresuje
A robicie z powodu płaczów? Czy są jakieś inne przesłanki?
Na pewno wszystko będzie dobrze

My w piątek idziemy do tego nieszczęsnego onkologa i już jestem sinozielona.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:33   #92
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość

Pobralam mocz Alkowi, udalo sie Maz pojechal oddac do labo, mam nadzieje, zevwszystko ok bedzie Juz sie stresuje
kiedy masz wyniki?
na pewno wszystko jest ok
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:36   #93
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
witam z rana

byliśmy w szpitalu na płukaniu ranki- Adaś grzeczny i obsikał wszyskto dookoła łącznie z lekarzem
nocka u nas spoko ale mały spał z nami bo właściwie zawisł na cycku, nie wiem czy to wrażenia czy stres ale spokojny był tylko pprzytulony do mnie.

A to moje dziecko po kąpieli
Super, że Adaś tak dobrze to zniósł. Śliczny i dzielny chłopiec
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:36   #94
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Zapomniałam Wam napisać że moje dziecko waży 4630g - ukluszczył mi się
a ziś znów ssak nie nażarty- je i je i je....
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:38   #95
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Dzien dobry! U nas nocka bardzo dobrze, powiem szczerze, ze uwielbiam zostawać z mala sama na noc, bo jakos lepiej sie we dwie organizujemy i bardziej wyspana jestem. Szkoda tylko, ze Amelia od kilku dni praktykuje rozpoczęcie dnia o 4 nad ranem, musze trochę powalczyć we własnym lozku z nią zeby chociaz troche dospać

Mam ostatnio zagwozdkę- dwóch lekarzy wywróżyło nam szybko ząbki jakis czas temu. Ja tez martwiłam sie, ze to pleśniawki i kazalam przyjaciółce oglądać a ta sie w glowe popukała i powiedziala ze dziadka juz aż białe są. Od kilku dni Amelka marudzi troszke wieczorami, ślini sie okrutnie, do buzi pcha raczki. Wczoraj posmarowałam bobodentem, dziaselka ciut rozpulchnione (jeden z lekarzy kazal juz wczesniej to stosować, ale nie widziałam potrzeby) i wieczór upłyną spokojnie. Wiem, ze u niektórych jest teraz na tapecie akcja pierwszy ząbek, ale kurcze to juz bobasy troszke większe od mojego u nas w sobotę skończy sie dopiero 8 tydzień. Chyba troche za wczesnie na to, ale z drugiej strony co sie w takim razie dzieje



Magnusia. Adas to słodziak dobrze, ze już w domku. Najlepiej u siebie, a jeszcze blisko mamy to prawdziwy luksus po szpitalu pewnie musi "odpocząć" w bezpiecznym miejscu i bezpiecznych ramionach
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:47   #96
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
Mam ostatnio zagwozdkę- dwóch lekarzy wywróżyło nam szybko ząbki jakis czas temu. Ja tez martwiłam sie, ze to pleśniawki i kazalam przyjaciółce oglądać a ta sie w glowe popukała i powiedziala ze dziadka juz aż białe są. Od kilku dni Amelka marudzi troszke wieczorami, ślini sie okrutnie, do buzi pcha raczki. Wczoraj posmarowałam bobodentem, dziaselka ciut rozpulchnione (jeden z lekarzy kazal juz wczesniej to stosować, ale nie widziałam potrzeby) i wieczór upłyną spokojnie. Wiem, ze u niektórych jest teraz na tapecie akcja pierwszy ząbek, ale kurcze to juz bobasy troszke większe od mojego u nas w sobotę skończy sie dopiero 8 tydzień. Chyba troche za wczesnie na to, ale z drugiej strony co sie w takim razie dzieje
U nas zaczęło się jak Emil miał 10 tygodni chyba. I cały czas jest w tym samym miejscu - zęby są tuż pod dziaslami, ale nie wychodza.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:47   #97
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Mezaga a co tak późno usypiasz?
Bo moje dzieci tak późno chodzą spać.
Ostatnie dzienne karmienie mamy o 22-22.30 Pół godziny jedzą a potem je półtorej godziny usypiamy - czasem dwie. Śpią potem do 6 rano.

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
witam z rana

byliśmy w szpitalu na płukaniu ranki- Adaś grzeczny i obsikał wszyskto dookoła łącznie z lekarzem
nocka u nas spoko ale mały spał z nami bo właściwie zawisł na cycku, nie wiem czy to wrażenia czy stres ale spokojny był tylko pprzytulony do mnie.

A to moje dziecko po kąpieli
Słodziak

My na 12 do lekarza idziemy. Dzieci mi się pochorowały Kichają, kaszlą, nosy pozatykane. Na szczęście temperatury wysokiej nie ma i chętnie jedzą. Tyle, że marudne od rana. W piątek je przegrzałam - woziliśmy je w kombinezonach misiowych po galerii. A mądra matka w pewnym momencie stwierdziła, że je rozbierze z tych kombinezonów zostały w samych bodach i spodniach sztruksowych + skarpetki. A że się w kombinezonach upociły to ich załatwiłam na cacy. A kombinezony miały na sobie bo jeszcze nie mieliśmy dla nich wiosennych kurtek. Dopiero po zakupach przebrałam je od razu w nowe kurtałki.
Tak poza tym, któraś z Was wrzucała zdjęcie płaszczyka ze smyka z materiałowym kwiatkiem - kupiłam Jadzi identyczny
Dodatkowo teściowie przeziębieni no i efekt tego wszystkiego taki, że musimy do lekarza iść
Wezmę od razu skierowanie do lekarki od szczepień do Krakowa, bo wizytę mamy już umówioną na przyszły wtorek.


Isia mój syn na Chrzcie będzie miał sztruksowe spodnie, koszulę i kamizelkę dzianinową. A jak będzie chłodno to kurteczkę sztruksową do tego.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 08:49   #98
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
U nas zaczęło się jak Emil miał 10 tygodni chyba. I cały czas jest w tym samym miejscu - zęby są tuż pod dziaslami, ale nie wychodza.
Mojemu Antkowi wyszły dwa ząbki już ponad dziąsło w tamtym tygodniu. U Jadzi chyba się wybija jeden jak na razie.
Dzieciaki jutro skończą 12 tygodni.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:57   #99
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Mojemu Antkowi wyszły dwa ząbki już ponad dziąsło w tamtym tygodniu. U Jadzi chyba się wybija jeden jak na razie.
Dzieciaki jutro skończą 12 tygodni.
Wow, to Antek jest chyba rekordzistą!

Współczuje choróbska
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:59   #100
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Czyli jednak możliwe, ze to zeby sie szykują.. W sumie to moze trwac i 2-3 miesiące, wiec bez paniki. Ale takie ślinienie kojarzyło mi sie z większymi brzdącami

Przyznam, ze troche boje sie zębów jesli chodzi o karmienie piersią :P
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 08:59   #101
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

kurde Adaś też się coś ślini.. chyba mu dziąsła obmacam, pod warunkiem że odklei się od cycka
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 09:05   #102
krolowa_nilu
Rozeznanie
 
Avatar krolowa_nilu
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 591
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Nela tak się ślini i pakuje piąchy do buzi (smoczek be, piącha cacy) od 3 tygodni, ale zębów ani widu, ani słychu.
krolowa_nilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:19   #103
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
witam z rana

byliśmy w szpitalu na płukaniu ranki- Adaś grzeczny i obsikał wszyskto dookoła łącznie z lekarzem
nocka u nas spoko ale mały spał z nami bo właściwie zawisł na cycku, nie wiem czy to wrażenia czy stres ale spokojny był tylko pprzytulony do mnie.

A to moje dziecko po kąpieli
Śliczności Jaki szczęśliwy

Kurczę, szybko te zęby wychodzą... aż jak strach pomyśleć jak takie uzębione dziecię się do piersi przystawia..

Le La brawa za mocz.
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:20   #104
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Ślinienie samo w sobie jest podobno normalne, bo ślinianki zaczynaja pracować na pełen etat i dziecko moze nie wyrabiać. Ale juz ślinienie i dodatkowe objawy są zastanawiające.

Na początku myslalam ze lekarz jeden z drugim glupoty gadają. Potem gdzieś wyczytałam, że ślinienie to objaw skoku (dziwne rzeczy w ogóle czytam ).

Tak jak pisalam, białe w buzi tłumaczyłam pleśniawkami, których nie ma.

A to wszystko do kupy daje obraz objawów przy ząbkach.





Magnusia ja zaglądam jak spi - czesto z otwartym pyszczkiem wiec tylko wargę podciągam do góry i mam poglad na uzębienie corki w calej okazałości
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:21   #105
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Dzis borys przewrocil sie z brzucha na plecy byl bardzo zaskoczony.
.
Borys jest cudowny


Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Muminek, fajnie, że Beni taki grzeczniutki jeśli te pryszcze to trądzik to możesz spróbować nawilżać, kąpać w emoliencie. U nas na brzydką skórę na buzi pomaga krem z hippa z zieloną nakrętką, podobnie jak u forester
To jest trądzik, położna potwierdziła. Kazała smarować swoim mlekiem,tylko on się potem klei

za skończone 2 miesiące

Lusso- biedna Inga . Oby szybko przeszło i myk do domku.


senira666- współczuję choroby.To wszystko przez te przesraną pogodę. Kuruj się


olenia1-
witamy
Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Dzięki wizażowi mam manię zmieniania pampka - poczytałam o Waszych dzieciaczków odparzeniach, przestraszyłam się i mu w gacie zaglądam przy najmniejszych sygnałach, że coś może być na rzeczy. I w kółko zmieniam pampki Ostatnio zmieniłam pampersa trzy razy w przeciągu jednego odcinka Dextera - mały pierdnął z malutkim kleksikiem, zmieniłam, znów pierdnął z kleksem, znów zmieniłam, znów pierdnął... Jakoś tak źle się czuję psychiczne z myślą że miałby leżeć w siuśkach itp, plus boję się odparzeń
Nie jesteś sama. Ja tez mojemu ciągle zmieniam. Wolę więcej kasy na pampki wydać niż na leczenie tyłka i patrzeć jak go boli. I też czasem wali kupki na raty co 5 minut, więc każda jest zmieniona. Takim sposobem ostatnio w nocy był 4 razy przebierany. Nie mam serca zostawić go w okupkanym i zasikanym pampku.

magnusia
- Adaś boski


A ja napisałam swój ranny post na poczekalni jeszcze . Ale witam się i tutaj.
U nas nocka dobra. Mały usnął po kąpieli po 19.Obudził się o 23, 2 na cycka, o 4 na kilka łyków bo go jeszcze pierdki bardzo męczyły, a potem o 7:30. Popatrzył trochę po bekał, po pierdział, i usnął sam pierwszy raz w koszu, jak myłam zęby . Tak więc wczoraj ranek pełen darcia, a dzisiaj cisza i spokój. Jak wstanie koło 11,12 to jedzonko, odbijanie ubieranie i idziemy na spacerek
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:24   #106
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Wow, to Antek jest chyba rekordzistą!

Współczuje choróbska
Ja się wystraszyłam jak zobaczyłam te małe kiełki wystające z dziąsła. Postukałam łyżeczką i wychodzi na to, że to zęby

Miałam Wam wrzucić zdjęcia zaproszeń na Chrzest maluchów ale jakoś tak ostatnio czasu nie było. Dzisiaj zrobiłam zdjęcia telefonem więc przepraszam za jakość. Gdzieś mi się zapodział kabel do aparatu i nie mam jak zgrać zdjęć na komputer.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0196.jpg (90,9 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0198.jpg (90,7 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0206.jpg (93,5 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0208.jpg (63,9 KB, 64 załadowań)
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:25   #107
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość




Nie jesteś sama. Ja tez mojemu ciągle zmieniam. Wolę więcej kasy na pampki wydać niż na leczenie tyłka i patrzeć jak go boli. I też czasem wali kupki na raty co 5 minut, więc każda jest zmieniona. Takim sposobem ostatnio w nocy był 4 razy przebierany. Nie mam serca zostawić go w okupkanym i zasikanym pampku.
amen
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:28   #108
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Sheperdess właśnie doczytałam na poczekalni- świetny wierszyk

Nemezis ja też nie używam wkładek laktacyjnych. Dosłownie kilka razy cokolwiek ze mnie pociekło.

Gosia cieszę się, że zostawiasz sobie furtkę do ewentualnego czwartego dziecka. Może kiedyś byś żałowała, że nie możesz go mieć? A tak, przynajmniej nie będzie żalu. A mężowie czasem są denerwujący ale świat bez nich jest do niczego

Iwantyou może zmienisz zdanie i kiedyś będziesz się udzielać w kolejnej poczekalni. Z resztą nawet jeśli nie zmienisz to życie lubi płatać figle
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:40   #109
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Sheperdess właśnie doczytałam na poczekalni- świetny wierszyk



Nemezis ja też nie używam wkładek laktacyjnych. Dosłownie kilka razy cokolwiek ze mnie pociekło.



Gosia cieszę się, że zostawiasz sobie furtkę do ewentualnego czwartego dziecka. Może kiedyś byś żałowała, że nie możesz go mieć? A tak, przynajmniej nie będzie żalu. A mężowie czasem są denerwujący ale świat bez nich jest do niczego



Iwantyou może zmienisz zdanie i kiedyś będziesz się udzielać w kolejnej poczekalni. Z resztą nawet jeśli nie zmienisz to życie lubi płatać figle

Nawet tak nie mów! Bo na sama myśl mam ochotę lecieć po nóż i widelec i wycinać co trzeba


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 09:47   #110
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
A robicie z powodu płaczów? Czy są jakieś inne przesłanki?
Na pewno wszystko będzie dobrze

My w piątek idziemy do tego nieszczęsnego onkologa i już jestem sinozielona.
Tak, z powodu placzu. Ciotka pediatra nam mowila, ze to nie jest normalne, zeby dziecko tak plakalo przez dluzszy czas calymi dniami i trzeba to zbadac. No i najpierw mocz, potem ew.usg brzuszka. Poza tym powiedziala, ze po wynikach bedziemy miec pewnosc, czy mozemy zaszczepic Alka kolejna dawka, ktora przypada na przyszly tydzien.

Na pewno bedzie dobrze u Was. Trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
kiedy masz wyniki?
na pewno wszystko jest ok
Dzisiaj po poludniu beda do sprawdzenia na steonie internetowej i przeslemy je od razu ciotce, zeby sprawdzila, bo ona niestety mieszka w innym miescie

mezaga wspolczuje chorobska maluchow. A zaproszenia piekne.
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:05   #111
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Jestem i ja....

a w ogóle to Dzień dobry
postaram sie poźniej odezwać więcej bo teraz usiłuje ubrać starsza córkę bo od rana w piżamie chodzi druga juz ubrana, uczesana.
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:06   #112
olenia1
Przyczajenie
 
Avatar olenia1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 8
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Dziękuje Wam bardzo za miłe przyjęcie.

Uff mój mały chyba przysnął, więc jest wolna chwila na sprzątanie i przygotowania do obiadu.

Mam pytanie do mam, które nie jedzą mleka: czym zastąpiłyście śmietanę np w zupach? Piotrek ma najprawdopodobniej alergię na mleko i do końca 3 miesiąca pediatra zaleciła jego odstawienie. Dla mnie dramat, więc szukam zamienników żeby nie zwariować.
olenia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:06   #113
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
roszeń na Chrzest maluchów ale jakoś tak ostatnio czasu nie było. Dzisiaj zrobiłam zdjęcia telefonem więc przepraszam za jakość. Gdzieś mi się zapodział kabel do aparatu i nie mam jak zgrać zdjęć na komputer.

ale super!! piękne
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:25   #114
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Witam mamuśki Mały śpi więc zajrzałam a tu już witam się na odchowalni ! Jak ten czas szybko leci !
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:29   #115
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Jestem i ja
Doris przysnęła-mam nadzieję że chwila dla mnie.
U nas dziś już tak nie wieje więc spacer mam w planach.
Oczywiście rano była kupa w myśl zasady "ranek bez kupy, rankiem straconym"
Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Sto razy wole kupska niz zgage
Swoja droga, widzialam zdjecia ze chrzcin - ale Doris urosla, az trudno uwierzyc ze moment temu byla jeszcze taka kruszynka
Ja zgagę w ciąży miałam raz ale mdłości...na samą myśl o nich aż mnie trzęsie
Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Nie wierze.... Najdłużej czekałam na ten wątek i stało sie...
Hehe, plasuję się tuż za Tobą i Świtezianką
Też nie zamierzam się więcej udzielać na poczekalni (chyba że anty zawiodą, ale skoro przez tyle lat nie zawodziły, to licze na to że nadal tak będzie).
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:41   #116
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość

Mam ostatnio zagwozdkę- dwóch lekarzy wywróżyło nam szybko ząbki jakis czas temu. Ja tez martwiłam sie, ze to pleśniawki i kazalam przyjaciółce oglądać a ta sie w glowe popukała i powiedziala ze dziadka juz aż białe są. Od kilku dni Amelka marudzi troszke wieczorami, ślini sie okrutnie, do buzi pcha raczki. Wczoraj posmarowałam bobodentem, dziaselka ciut rozpulchnione (jeden z lekarzy kazal juz wczesniej to stosować, ale nie widziałam potrzeby) i wieczór upłyną spokojnie. Wiem, ze u niektórych jest teraz na tapecie akcja pierwszy ząbek, ale kurcze to juz bobasy troszke większe od mojego u nas w sobotę skończy sie dopiero 8 tydzień. Chyba troche za wczesnie na to, ale z drugiej strony co sie w takim razie dzieje
moja córa pierwszego zęba miała w wieku 2ipół miesiąca,drugi dwa tygodnie później....mnie już chyba nic nie zdziwi
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 10:43   #117
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Z cyklu "podzielę się mądrościami":
1. Testuję tescowe Huggisy. Uważam że są lepsze na noc niż pampersy-o wiele bardziej chłonne i nie muszę rozbudzać małej nad ranem by ją przewinąć. Spokojnie robię to jak ona wstanie (pupa nawet nie jest wilgotna czy czerwona). Do tej pory też nie zdarzyło mi się żeby kupa wyciekła w nich.
Z racji tego że kupiłam pampki w promocji obecnie używam ich na dzień, a huggiesów tylko w nocy, ale później pewnie zrezygnuję całkiem z pampków.

2. Nie kupię więcej bodziaków z Ewa Klucze. Są dobre, ale nie opłacalne. Dlaczego? Mam bodziaki z H&M rozmiar 56 i 68 oraz z Klucze 62. Dorotka obecnie nosi z H&M zarowno jeden jak i drugi rozmiar (ta bawełna jest fajna, rozciągliwa a jednocześnie fajnie przylega, nie kurczy się) - powiedziałabym że te body rosną razem z dzieckiem. Natomiast z Klucze oczywiście 62 już jest małe i w sumie jak przyłożę je do 56 z tej firmy to praktycznie nie ma różnicy (niby bawełna fajna ale po kilku praniach maleje i przestaje być taka miła jak na początku). Tym samym-lepiej wydać więcej za bodziaki w H&M i mieć na dłużej niż teoretycznie zapłacić mniej ale krócej się nimi cieszyć.
Poza tym królują u nas nadal lumpkowe

Też mam od wczoraj problem z logowaniem i wylogowaniem się z wizażu. To chyba coś na ich serwerze.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 11:03   #118
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Mojemu Antkowi wyszły dwa ząbki już ponad dziąsło w tamtym tygodniu. U Jadzi chyba się wybija jeden jak na razie.
Dzieciaki jutro skończą 12 tygodni.
Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Bo moje dzieci tak późno chodzą spać.
Ostatnie dzienne karmienie mamy o 22-22.30 Pół godziny jedzą a potem je półtorej godziny usypiamy - czasem dwie. Śpią potem do 6 rano.



Słodziak

My na 12 do lekarza idziemy. Dzieci mi się pochorowały Kichają, kaszlą, nosy pozatykane. Na szczęście temperatury wysokiej nie ma i chętnie jedzą. Tyle, że marudne od rana. W piątek je przegrzałam - woziliśmy je w kombinezonach misiowych po galerii. A mądra matka w pewnym momencie stwierdziła, że je rozbierze z tych kombinezonów zostały w samych bodach i spodniach sztruksowych + skarpetki. A że się w kombinezonach upociły to ich załatwiłam na cacy. A kombinezony miały na sobie bo jeszcze nie mieliśmy dla nich wiosennych kurtek. Dopiero po zakupach przebrałam je od razu w nowe kurtałki.
Tak poza tym, któraś z Was wrzucała zdjęcie płaszczyka ze smyka z materiałowym kwiatkiem - kupiłam Jadzi identyczny
Dodatkowo teściowie przeziębieni no i efekt tego wszystkiego taki, że musimy do lekarza iść
Wezmę od razu skierowanie do lekarki od szczepień do Krakowa, bo wizytę mamy już umówioną na przyszły wtorek.


Isia mój syn na Chrzcie będzie miał sztruksowe spodnie, koszulę i kamizelkę dzianinową. A jak będzie chłodno to kurteczkę sztruksową do tego.
Gratulacje za ząbki
I zdrówka dla Jadzi i Antka.
A do chrztu planuje tez tak Miłosza ubrać bo nowy garniturek kosztuje sporo.

Cytat:
Napisane przez celin10 Pokaż wiadomość
moja córa pierwszego zęba miała w wieku 2ipół miesiąca,drugi dwa tygodnie później....mnie już chyba nic nie zdziwi
To moim dziewczynom wychodzimy jak miały 9 m-cu urodzeniowych.


MAGNUSIA ciesze, ze tej przetoki nie ma, i że Adaś jest taki dzielny. A wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. A fotka cudna

ISIA my też mamy chrzest w ten sam dzień.

w piątek jak byliśmy u pediatry to nam Miłosia ważyli i wazyl 5600g no ale nic dziwnego, bo je co dwie godziny i zazdroszcze Wam tych w miarę przespanych nocek.
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 11:04   #119
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

em ma popieram jeśli chodzi o body z H&M są super ja mam rozxmiar 56 a mój mały nosi 62 i nadal w nie wchodzi i z racji , że ma długie rączki to są jedyne body które leża na nim idealnie i rękawy nie są za krótkie /długie .
A co do Huggisy w jakiej są cenie ? Ja teraz jadę na zielonych i pomarańczowych pampersach mam dużo zapasu ale bardzo szybko mi 3 schodzą . Dady jakoś mi średnio odpowiadają ( nie wiem czemu ale nie umiem dobrze ich założyć może mój jest jeszcze za mały do nich mają strasznie szerokie te paski boczne )
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 11:07   #120
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.1

Jozefina tutaj znajdziesz kolor http://www.womar.com.pl/section2.php...2=chusty&zm3=1 szare kwiatki
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-01 17:47:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.