stolik z alkoholami - praktyczne porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-22, 15:04   #1
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126

stolik z alkoholami - praktyczne porady


Nie znam się za bardzo na alkoholach, a chciałabym u siebie na weselu zrobić taki niby barek z kolorowymi trunkami. Bardziej tak symbolicznie 'dla spróbowania', bo głównym alkoholem będzie wódka. Może ktoś, kto ma w tym doświadczenie i się na tym zna, napisze, jakie alkohole kupić i mniej więcej w jakiej ilości. Wesele na ok 150 osób.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 16:03   #2
lis
Raczkowanie
 
Avatar lis
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 44
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Witam Ja również planuję taki stolik...i mam ten sam kłopot, co tam postawić? Oprócz wódki, która będzie na stołach, planuje mieć wino białe i czerwone, piwo. I kilka butelek różnych alkoholi, przyszedła mi do głowy gin (rodzina TZ lubi gin z tonikiem to nich mają), martini, może whiskey...i co dalej nie wiem...

Więc czekam na pomysły
lis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 17:41   #3
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

U nas na takim stoliku były wina (białe, czerwone, różowe), gin (do niego tonik), martini, grenadine (syrop dodawany do drinków, bezalkoholowy), blue curacao i brandy. Wszystko po jednej butelce (tylko win było więcej). I tak prawie nikt tego nie ruszał, większość piła wódkę.
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2008-11-22 o 17:42
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 18:06   #4
kasiaher
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiaher
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 874
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Kurcze też o tym myślałam, mam koleżankę która może mi załatwić dobre gatunkowo różne wódki, wesele też mam na 150 osób. Myślałam o whisky, koniak, brandy, itp. Zastanowie się jeszcze czy jest sens, ogólnie najlepiej sprawdza się wódka i parę butelek wina białego i czerwonego.Po co znowu wydawać na coś kasę skoro i tak tego nikt nie ruszy. Przemyślimy zobaczymy.
kasiaher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 20:20   #5
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

U nas stolik z alkoholem byl polaczony z ciastem kupilismy na 120 osob na weselu bylo 80 ale spozycie rozlozylo sie na 2 dni w tym na osoby nieijace wiec podam ze 120 tak jak bylo planowane:
- wino czerwone i biale (w tym slodkie) w sumie 10 butelek po 5 z kazdego koloru bodajze Sofia;
- martini 1 duza butelka
- 2 butelki 0,7l zubrowki + sok jablkowy
- gin 4 butelki 0,7 + tonic

Gin wyszedl caly, zubrowka tez poszla cala, a win zostalo ze 4
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 20:37   #6
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Byłam na weselu, gdzie był barek przy którym serwowano wyśmienite drinki. Oprócz tego na stołach wódka i wino. Więc gdybym miała wybierać zamiast stolika z alkoholami zdecydowałabym się na barmana.
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 22:05   #7
lis
Raczkowanie
 
Avatar lis
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 44
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Cytat:
Napisane przez olenkaa Pokaż wiadomość
Byłam na weselu, gdzie był barek przy którym serwowano wyśmienite drinki. Oprócz tego na stołach wódka i wino. Więc gdybym miała wybierać zamiast stolika z alkoholami zdecydowałabym się na barmana.
Ja też zastanawiałam się na d barmanem,wydaje mi sie to niezłym pomysłem ale to jest nieporównywalnie większy koszt (moja koleżanka wydała grubo ponad 1000zł na alkohole i dodatki które kazał przygotowac barman, a do tego przecież trzeba coś odpalić barmanowi za pracę).
I wiem, że na niektórych weselach barman był taką atrakcją, że ciągle ustawiała się dłuuuuga kolejka po driny...wesele kręciło się wokół kolorowych drinków.
Wiadomo, że wszystko zależy od gości, ale nie chciałabym żeby zamiast bawić się na parkiecie wszyscy skupiali sie przy barze...więc chyba zdecyduje się na stolik
lis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-23, 01:29   #8
pharba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: swietokrzyskie
Wiadomości: 27
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Witajcie,
Ja mialam na swoim weselu stolik z roznymi alkoholami i musze przyznac ze cieszyl sie wiekszym powodzeniem niz wodka na stolach. Wesele bylo na 120 osob, mielismy kilka butelek whiskey i brandy (poszly wszystkie), wino biale, rozowe i czerwone (tego nam duzo zostalo, poszlo moze z 5 butelek), likiery, alkohole wlasnej produkcji ( w tym wisniowka, cytrynowka, debówka i tradycyjny bimber), szampan oraz arak. Uwazam ze to jest bardzo dobry pomysl. U nas poszlo na calym weselu moze 30 butelek wodki, a przy barku alkoholowym ciagle ktos byl i czegos probowal, takze jak najbardziej moge polecic.
pharba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 08:55   #9
Samoa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 768
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

W moim przypadku oprócz wódki na stołach będzie stało też wino białe i czerwone, planuję kupić 30 butelek na 100 os. Co do stolika z alkoholami to gdybym robiła, postawiłabym tam mocniejsze alkohole typu whiskey czy brandy. Nie bawilabym się w grenadinę czy inne drinkowe specjały - kto to bedzie mieszał? Nie każdy zna odpowiednie proporcje i skończy sie tak, że ludzie to bez sensu rozleją. Myślę, że alkohol w typie whiskey jest odpowiedni o ile ma sie wśród gości osoby go lubiące, które z chęcia wypija parę szklanek zamiast wódki w innym przypadku nie polecam, bo jednak do takich mocniejszych alkoholo trzeba miec zamiłowanie - nie kazdy je lubi.
Fajnym pomysłem sa alkohole domowej produkcji, o których pisała Pharba - jakos tak bardziej mi pasują do wesela i faktycznie będa tak na smaka

A jeszcze teraz mi przyszło do głowy, że mozna zrobic stolik z samym whiskey - szkocką, irlandzką i amerykańską - opisać czym sie różnią (jest różnica w destylacji a co za tym idzie różnica w smaku) i goście będą sobie spróbować jak smakuja poszczególne rodzaje, taka mini zabawa
Samoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 10:20   #10
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Ja miałam taki plan, że jak będziemy robić ten stolik, to wydrukuję przepisy na jakieś dobre drinki i zostawię w segregatorach przy tym stoliku. Jak goście będą w miarę trzeźwi to sobie poradzą.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 10:45   #11
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Cytat:
Napisane przez lis Pokaż wiadomość
Ja też zastanawiałam się na d barmanem,wydaje mi sie to niezłym pomysłem ale to jest nieporównywalnie większy koszt (moja koleżanka wydała grubo ponad 1000zł na alkohole i dodatki które kazał przygotowac barman, a do tego przecież trzeba coś odpalić barmanowi za pracę).
I wiem, że na niektórych weselach barman był taką atrakcją, że ciągle ustawiała się dłuuuuga kolejka po driny...wesele kręciło się wokół kolorowych drinków.
Wiadomo, że wszystko zależy od gości, ale nie chciałabym żeby zamiast bawić się na parkiecie wszyscy skupiali sie przy barze...więc chyba zdecyduje się na stolik
Moja siostra zapłaciła za wszystko 800 zl i żadnych kolejek przy barze nie było. Kto chciał to próbował. U nas się sprawdziło

Cytat:
Napisane przez wistar Pokaż wiadomość
Ja miałam taki plan, że jak będziemy robić ten stolik, to wydrukuję przepisy na jakieś dobre drinki i zostawię w segregatorach przy tym stoliku. Jak goście będą w miarę trzeźwi to sobie poradzą.
Pomysł z przepisami na drinki myślę, że nie byłby trafiony. To co działoby się przy stoliku kiedy goście byliby pod wpływem % odstrasza. Alkohol porozlewany, pomieszany, drinki też nie byłyby rewelacyjne (bo kto pijany zechce czytać i stosować proporcje :p ) Nie wyglądałoby to estetycznie.
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-23, 10:46   #12
andziat
Zakorzenienie
 
Avatar andziat
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 305
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

u mnie na takim "bocznym" stoliku oprócz whisky, brandy, piwa w but. 0,33 l, zóbrówki będzie na pewno tekila bo moi znajomi ją uwielbiają, może jeszcze rum bacardi zobaczymy
ale bardzo mi sie takie stoliki podobają i z waszych opinii widze, że się sprawdzają
andziat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 20:22   #13
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Ja jeszcze widzialam oprocz tego o czym pisalyscie Malibu + mleko
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 08:34   #14
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

wina/różne rodzaje, ajerkoniak, rum, jakiś likier- co kto lubi
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 16:58   #15
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

My chcemy kupić tylko wina (białe, czerwone) i może jakiś likier. Nie będziemy kupować przeróżnych alkoholi, bo to spory wydatek. Wiadomo, że nie kupi się małej butelki z każdego, tylko trzeba więcej tego alkoholu na tyle osób. Moi rodzice w ogóle są przeciwni takiemu stolikowi, ale oni są tradycjonalistami. Zrobię po swojemu
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 19:56   #16
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Ja chyba też ostatecznie z tego zrezygnuję. Do takiego stolika przydałby się barman, a to spory dodatkowy koszt. Poza tym, wyszedłby niezły mix alkoholowy.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 20:22   #17
anuulaa
Wtajemniczenie
 
Avatar anuulaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 636
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Poza tym takie mieszanie alkoholu może się źle skończyć dla niektórych
anuulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 20:54   #18
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

Poza tym, sami przygotowujemy całe wesele a ten stolik to byłby dodatkowy koszt i dodatkowa praca. Ale wiem, że jak w restauracji jest taki barek to zwykle cieszy się dużym zainteresowaniem.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 12:25   #19
00euphoria00
Raczkowanie
 
Avatar 00euphoria00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 327
GG do 00euphoria00
Dot.: stolik z alkoholami - praktyczne porady

moja propozycja na kolorowe alkohole:

Malibu z mlekiem z kokosa
Bols blue z sokiem ananasowym
Whisky z colą
Absynt (polecam gorąco zielona miętowa wódka - pita jako przypalana)
żubrówka z sokiem jabłkowym
/gin z tonickiem
wina białe złodkie i półskłodkie
wina czerwone weytrawne i półwytrawne
00euphoria00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.