Własna pizzeria. Może ktoś pracuje w pizzerii lub prowadzi swoja i mógłby mi pomóc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-23, 21:22   #1
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344

Własna pizzeria. Może ktoś pracuje w pizzerii lub prowadzi swoja i mógłby mi pomóc?


Witam wszystkich.
Planuję otworzyc własną pizzerię. Duzo na ten temat czytam, ale wolałabym otrzymac informacje praktyczne od kogoś, kto prowadzi podobną działalnośc gastronomiczną. mam kilka pytań:

1. Jaki jest zysk na jednej pizzy?
2. Jakie są wymagania sanepidowskie?
3. Ile trzeba byc na bezrobociu by móc starac sie o dofinansowanie pierwszej działalności z UE?
4. Jaki jest koszt ZUSU w pierwszym roku? Słyszałam, ze jest duzo tańszy niż normalnie?
Jak wyglada sprawa z załatwieniami rusznego rodzaju pozwoleń? O co muszę się dokładnie starac?

Może niektóre pytania wydadza się WAM banalne, ale w końcu to pierwszy biznes, za który się "łapię"
Będę bardzo wdzięczna za kazdą pomoc.
Pozdrowionka
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 08:31   #2
erere1223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Własna pizzeria. Może ktoś pracuje w pizzerii lub prowadzi swoja i mógłby mi po

Nie znam się na tych papierkowych robotach ale spróbuję ci pomóc.
1.Czy w Pobliżu nie ma jakieś pizzerni ?
2.Jak już otworzysz pizzernie musi ona być "widoczna".Wydrukuj ulotki o twojej Pizzerni musi tam być menu oraz telefon.
3.Musisz też zatrudnić pracowników kucharza,2 kolesi do rozwożenia pizzy i takie tam.Zatrudniaj odpowiedzialnych ludzi.
4.Czy masz odpowiedni sprzęt do pizzy ????
erere1223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 12:57   #3
barbareczka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Własna pizzeria. Może ktoś pracuje w pizzerii lub prowadzi swoja i mógłby mi po

Misiokoczka ZUS miesiecznie przez pierwszy rok to nie więcej niż około 400 PLN miesięcznie.

O dofinansowanie mozesz starac sie od razu z urzedu pracy. Co do UE to pamietaj, ze masz obostrzenia dotyczae konkretnej działalności.

Podejrzewam , ze zysk na pizzy jest bardzo duży, bo bardzo dużo powstaje tego typu biznesów
barbareczka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 06:20   #4
misiokoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 344
Dot.: Własna pizzeria. Może ktoś pracuje w pizzerii lub prowadzi swoja i mógłby mi po

Witam. Już dawno zakładałam ten watek. wszystko byłoby Ok gdybym znalazła fajny lokal w centrum. Jak na razie czekam na coś. Przerażaja mnie wymogi sanepidu i ilosci pieniędzy, jakie trzeba zainwestowac w sprzęt i wyposażenie. Sam piec to kupa kasy:-( Ale marzenia to marzenia. Czekam na fajny lokal jak na razie, bo to połowa sukcesu, ale nie ma jak na razie nic w okolicy o interesujacej mnie powierzchni. Wy też zakładacie jakąś działalnośc gastronomiczną?
misiokoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 10:48   #5
barbareczka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 9
Dot.: Własna pizzeria. Może ktoś pracuje w pizzerii lub prowadzi swoja i mógłby mi po

Ale piec to chyba największy wydatek. No, oczywiscie poza dobrze zrobioną reklamą - na to też trzeba odłożyć bo to ważne bardzo ważne. Ale najważniejsze to dobre miejsce bo to zadecyduje o powodzeniu. Wiec masz racje czekaj na okazje. I nie przegap jak bedzie. Chcialabym otworzyc pizzerie mysle ze to swietny biznes jest i coraz czesciej o tym mysle
barbareczka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:22   #6
erere1223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Talking Dot.: Własna pizzeria. Może ktoś pracuje w pizzerii lub prowadzi swoja i mógłby mi po

Zobacz na allegro zawsze kilka groszy zaoszczędzisz

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Znalazłem piecyk do pizzy 2 komorowy i koleś daje jeszcze kilka rzeczy do tego i kilka wskazówek zobacz sobie
http://www.allegro.pl/item964685315_...y_cuppone.html

Tylko cena trochę :/
erere1223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 10:24   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Własna pizzeria. Może ktoś pracuje w pizzerii lub prowadzi swoja i mógłby mi po

Teraz na topie jest dowozenie pizzy - w sensie roznosisz ulotki po blokach/firmach/urzedach itp. oczywiscie z menu, cennikiem i nr tel. A potem zbierasz zamowienia i dowozisz.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-27, 11:38   #8
erere1223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Lightbulb Dot.: Własna pizzeria. Może ktoś pracuje w pizzerii lub prowadzi swoja i mógłby mi po

Oki tak nie mam co do roboty dlatego poszperałem w necie i znalazłem kilka rzeczy co każda pizzernia powinna mieć:
_________________________ _________________________ ___
Oczywiście Torba do pizzy:
http://www.allegro.pl/item965612908_...z_usztywn.html
Szczotka do Pizzy
http://www.allegro.pl/item966421406_...wyprzedaz.html
Piec do Pizzy:Musi być specjalny ponieważ zwykłe piece rozgrzewają się do 250 stopni a Specjalne do pizzy 400 i w górę
http://www.allegro.pl/item951820176_piec_do_piz zy_2x4x32cm_blachy_gratis .html
Pudełka do Pizzy:Ponad 100o wymiarach 42x42
http://www.allegro.pl/item975770923_...zzy_42_cm.html

Jak coś znajdę to dodam Koszt jest duży ale pomyśl o zyskach
W tych pudełkach możesz na zlecenie dodać swój napis np:Moja pizzernia tel. 4234234324

Edytowane przez erere1223
Czas edycji: 2010-03-27 o 11:40
erere1223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.