Co ma wpływ na wyglad włosów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-01, 20:13   #1
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378

Co ma wpływ na wyglad włosów?


Witam,

Mam włosy nieco poza ramiona.
Mają tendencję do przetłuszczania się.
Są cienkie i delikatna.
Dwa lata temu obcięłam je na półdługie (jeszcze nigdy tak dużo nie skracałam włosów-jedynie mama podcinała mi końcówki).
Od tego czasu one sobie rosły i rosły.
Może urosły z 10 cm.
I teraz wyglądają tak, że od czubka małe cienkie włoski sięgają połowy głowy, wygląda to jakby ktoś uciął jedną warstwę włosów.

Czy rodzaj wody ma wpływ na stan włosów?
Jakich szamponów/używek/kosmetyków do stylizacji używać przy cienkich, przetłuszczających się, słabych włosach?
A jakich absolutnie nie używać?
Jak suszyć włosy?
Czym czesać włosy?
Co zrobić z tymi "młodymi" włoskami które wyrastają z czubka głowy? (nie ma mowy żeby była grzywka, bo ona po jednym dniu skręca się jak u barana i robi się bardzo tłusta)
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 22:42   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co ma wpływ na wyglad włosów?

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
Witam,

Mam włosy nieco poza ramiona.
Mają tendencję do przetłuszczania się.
Są cienkie i delikatna.
Dwa lata temu obcięłam je na półdługie (jeszcze nigdy tak dużo nie skracałam włosów-jedynie mama podcinała mi końcówki).
Od tego czasu one sobie rosły i rosły.
Może urosły z 10 cm.
I teraz wyglądają tak, że od czubka małe cienkie włoski sięgają połowy głowy, wygląda to jakby ktoś uciął jedną warstwę włosów.

Czy rodzaj wody ma wpływ na stan włosów?
Jakich szamponów/używek/kosmetyków do stylizacji używać przy cienkich, przetłuszczających się, słabych włosach?
A jakich absolutnie nie używać?
Jak suszyć włosy?
Czym czesać włosy?
Co zrobić z tymi "młodymi" włoskami które wyrastają z czubka głowy? (nie ma mowy żeby była grzywka, bo ona po jednym dniu skręca się jak u barana i robi się bardzo tłusta)
Stan zdrowia i dieta - na te co dopiero wyrastają.

Na te, co już wyrosły - woda, wilgotność powietrza, używane kosmetyki, sposób ich użycia, ewentualna stylizacja i rodzaj użytych narzędzi oraz temperatury, rodzaj fryzury, sposób postępowania z włosami w dzień i w nocy (fryzura, jak często dotykamy włosów, czy są narażone na urazy mechaniczne ze strony np suwaków, torebki, wiatru, słońca).

No i uwarunkowania genetyczne, jak ktoś ma włosy cienkie i miękkie z natury, to nie dorobi się nagle grubych i sztywnych. Ale jak ma rzadkie, to już może powalczyć o gęstsze.

Krótsze włoski to baby hair. Bywają niepodatne i sterczące albo skręcające się. Bo rozumiem, że włosy masz proste, ale te młode Ci się skręcają?

Nie napisałaś nic o swojej pielęgnacji, jak często myjesz włosy, czego dokładnie używasz, żeby można było coś napisać więcej. Nie licz też na to, że ktoś Ci tu przedstawi idealny zestaw kosmetyków, bo tak się nie da. Ale poradzić coś można, tylko napisz, co chcesz osiągnąć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-01, 22:51   #3
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Co ma wpływ na wyglad włosów?

Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
Czy rodzaj wody ma wpływ na stan włosów?
Jakich szamponów/używek/kosmetyków do stylizacji używać przy cienkich, przetłuszczających się, słabych włosach?
A jakich absolutnie nie używać?
Jak suszyć włosy?
Czym czesać włosy?
Co zrobić z tymi "młodymi" włoskami które wyrastają z czubka głowy? (nie ma mowy żeby była grzywka, bo ona po jednym dniu skręca się jak u barana i robi się bardzo tłusta)
1. Ma. Jednym służy woda twarda, innym woda miękka. Każde włosy reagują na dany rodzaj wody inaczej.
2. Tutaj musisz potestować sama - nie znamy Twoich włosów, nikt Ci nie poda listy kosmetyków, które sprawdzą się akurat u Ciebie. Każde włosy są inne - cienkie, przetłuszczające się włosy, cienkim przetłuszczającym się nierówne.
3. Ponownie - skąd mamy wiedzieć, co Twoje włosy lubią, a co nie?
4. Tym, co im bardziej odpowiada - wygodniej Ci czesać grzebieniem, włosy dają się tak rozczesać? Używaj grzebienia. Zwykle poleca się grzebienie drewniane. Jeśli grzebień Ci nie odpowiada - są szczotki. Poleca się szczotki z naturalnego włosia. Niektóre kręconowłose i falowane nie czeszą włosów, bo rozwala im to skręt. Włosy proste poleca się czesać na sucho (włosy mokre są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne), włosy kręcone / falowane poleca się czesać grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, kiedy mamy na nich odżywkę.
5. Dać im rosnąć. To tzw. babyhair, zawsze są niesforne Możesz spróbować okiełznać je przy pomocy serum, albo odżywki b/s albo nawet odrobinki lakieru do włosów - ponownie: musisz sprawdzić co się u Ciebie sprawdza.

Na Twoje pytania już odpowiadano w podobnych wątkach, dlatego polecam poczytać pigułki (pierwsze posty) na początku przyklejonych tematów, jak i pozostałych - znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje na początek.

Edytowane przez 1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Czas edycji: 2014-03-01 o 22:52
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 09:02   #4
foxy313
Raczkowanie
 
Avatar foxy313
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 431
Dot.: Co ma wpływ na wyglad włosów?

-wszystko ma wpływ!
-to co jesz (warto dolaczyc suplementy do diety,jak wyciag ze skrzypu, czy cokolwiek na skore, wlosy i paznokcie), ważne żeby było dużo bialka w diecie, bialko odpowiada za wzrost paznokci i wlosow)
-poszukaj szamponów z KERATYNA to budulec Twoich wlosow
-jeśli rosna Ci nowe to się ciesz! innym nie rosna a tylko wypadaja
Ja pomimo ze farbuje co chwile to nie mam problemu z wypadaniem wlosow, nawet koncowek nie musze podcinac, bo sa tak ladne, jedynie kolory na glowie się pomieszaly i tylko z tym walcze
- rob maske z miodu (wygladza i piieknie nawizla wlosy)
kup miod naturnalny i i na umyte tylko szamponem wlosy i wysuszone lekko (żeby miod nie splywal), wetrzyj ten miod we wlosy od nasady po konce, zużyjesz pewnie pol małego słoiczka), owin folia i recznikiem i tak z godzinke potrzymaj, później spłucz i odzywka (ale pamiętaj ze odzywka tylko od polowy dlugosci wlosow po konce-nigdy wyżej!) i gotowe, kup koniecznie serum na koncowki, to kazda z nas powinna posiadac! i wetrzyj w wilgotne wlosy i potem susz, chodzenie spac z mokra glowa to na pewno gorsze jak wysuszenie suszarka, bo grzyb Ci się zrobi na glowie, nie można mieć długo mokrych wlosow i ich nie suszyc, ja susze od 15 lat i jakos moje wlosy sa ok
foxy313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 10:19   #5
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Co ma wpływ na wyglad włosów?

Cytat:
-poszukaj szamponów z KERATYNA to budulec Twoich wlosow

- rob maske z miodu (wygladza i piieknie nawizla wlosy)
kup miod naturnalny i i na umyte tylko szamponem wlosy i wysuszone lekko (żeby miod nie splywal), wetrzyj ten miod we wlosy od nasady po konce, zużyjesz pewnie pol małego słoiczka), owin folia i recznikiem i tak z godzinke potrzymaj, później spłucz i odzywka (ale pamiętaj ze odzywka tylko od polowy dlugosci wlosow po konce-nigdy wyżej!) i gotowe, kup koniecznie serum na koncowki, to kazda z nas powinna posiadac! i wetrzyj w wilgotne wlosy i potem susz, chodzenie spac z mokra glowa to na pewno gorsze jak wysuszenie suszarka, bo grzyb Ci się zrobi na glowie
A przeproteinowanie, jeśli włosy szanownej Autorki nie lubią protein w dawkach uderzeniowych?

Miód w zbyt dużych dawkach puszy, bo w zasadzie jest zbiorem humektantów.

Nie suszę włosów częściej niż 2-3 razy w roku, nie mam grzybicy
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-02, 13:46   #6
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Co ma wpływ na wyglad włosów?

Wątek o przetłuszczaniu się https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=4144&page=164

Sposoby na grubsze włosy https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=188208&page=76

Maski, odżywki itp https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=526631&page=64

No i wątek o cienkich, delikatnych włosach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=42093&page=7

Naprawdę, wystarczy użyć wyszukiwarki.
No i mnóstwo wątków zbiorczych, dotyczących twojego problemu.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-02 14:46:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:06.