Trądzik a tabletki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-24, 10:34   #1
givemesummer
Raczkowanie
 
Avatar givemesummer
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 46

Trądzik a tabletki


Witam, nie wiem czy umieściłam ten wątek w dobrym miejscu, jeśli nie to proszę o przeniesienie
Więc mam problem z trądzikiem głównie w okolicach żuchwy, na brodzie koło ust. Reszta mojej twarzy oczywiście też nie jest idealna, ale w porównaniu do brody to naprawdę mały problem. Ostatnio znajoma powiedziała mi, że trądzik umiejscowiony właśnie w takich okolicach może świadczyć o problemach hormonalnych. I zastanawiam się czy nie zacząć przyjmować tabletek antykoncepcyjnych, żeby zwalczyć ten problem, wyrównać poziom hormonów itd. Tylko główny problem w tym, że mam 18 lat i nie zamierzam w najbliższym czasie rozpoczynać współżycia więc tabletki służyłybymi tylko i wyłącznie do problemu z trądzikiem. Co o tym sądzicie? Czy nie jestem za młoda i czy to rzeczywiście może pomóc?
givemesummer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 11:09   #2
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Trądzik a tabletki

Witaj . Ja mam prawie 17 lat i też byłam u lekarza by poradzić się w sprawie takich tabletek, konkretnie Diany Bo naczytałam się o niej cudów, niestety niekorzystnych, takich że po odstawieniu trądzik wraca. Ale były też przypadki że cudownie zniknął Lekarze stanowczo mi ją odradzili i powiedzieli, że jestem za młoda. Ale coś mi pomogło. Co Ci moge polecić, to wizyta na oczyszczaniu u kosmetyczki (dobrej kosmetyczki, doświadczonej) oraz tabletki Colostrum, do kupienia w Naturze lub czasem w aptece. Wiem że do tabletek często wiele osób jest sceptycznie nastawionych, ale te naprawdę zdziałały dużo, moge powiedzieć że cuda Po czyszczeniu i braniu tabletek miałam spokój przez 2 miesiące, teraz znów jestem po kosmetyczce, bo troszkę przesuszyłam skórę i zaczęła się przetłuszczać, efekt - cera troszkę w gorszym stanie, ale nie było źle. Byłam też u dermatologa i zapisał mi antybiotyk + maść Finacea (to samo co Skinoren) i maść również dobrze działa. Z maści to polecam jeszcze zwykłą za 10 zł - Acnefan (w aptece). A co do nawilżania - mam olej konopny , zamówiłam na mazidla.com i na razie sprawuje się bardzo dobrze, nie zapycha i wchłania się przez noc do matu praktycznie. Pozdrawiam i kup Colostrum, uwierz mi.
Edit: Zapomniałam, bo pisałaś że w okolicach żuchwy - faktycznie może to byc na tle hormonalnym, mi w badaniu hormonów wsyzstko wyszło dobrze. Może masz nadmierne owłosienie? Mogłoby to wskazywać na hirsutyzm. Zrób badania hormonalne, to na pewno, tabletki anty chyba odradzam, chociaż doświadczenia jak widzisz nie mam

Edytowane przez Ewelina_94
Czas edycji: 2011-06-24 o 11:12 Powód: cos sę przypomniało
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 14:04   #3
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Trądzik a tabletki

Pierwsze co zrób to idź do lekarza i zbadaj hormony. Jeśli masz niedobór/nadmiar któregoś z hormonów to tylko tabletkami to wyrównasz, więc wyjścia nie będziesz za bardzo miała, że się tak wyrażę.

Nie, nie jesteś za młoda, czasem nastolatki a nawet dzieci są chore i muszą przyjmować hormony i rady na to nie ma.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 18:59   #4
trusssssssskaweczka
Raczkowanie
 
Avatar trusssssssskaweczka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 357
Dot.: Trądzik a tabletki

Za młoda nie jesteś ale powinnaś się skonsultować z lekarzem czy to aby na pewno z tego powodu jest trądzik. Osobiście hormony brałam już w wieku 16 lat bo była taka potrzeba.
trusssssssskaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 23:28   #5
Kyo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 20
Dot.: Trądzik a tabletki

Ja też brałam tabletki, dwa razy. Pierwszy raz na trądzik, Diane właśnie, a drugi raz już z powodów antykoncepcyjnych. Za pierwszym i za drugim razem wszystko wróciło po odstawieniu, więc tabletki nie są cudownym lekarstwem. Sztucznie regulują poziom hormonów, a potem jak nagle odstawiasz "regulator" to organizm jest skonfudowany i robi się jeszcze większy bałagan hormonalny niż był. Potrzeba czasu, żeby wszystko spowrotem weszło na swoje tory i po tym czasie trądzik powinien minąć. U mnie tak było.
Kyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 07:40   #6
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Trądzik a tabletki

Cytat:
Napisane przez Kyo Pokaż wiadomość
Ja też brałam tabletki, dwa razy. Pierwszy raz na trądzik, Diane właśnie, a drugi raz już z powodów antykoncepcyjnych. Za pierwszym i za drugim razem wszystko wróciło po odstawieniu, więc tabletki nie są cudownym lekarstwem. Sztucznie regulują poziom hormonów, a potem jak nagle odstawiasz "regulator" to organizm jest skonfudowany i robi się jeszcze większy bałagan hormonalny niż był. Potrzeba czasu, żeby wszystko spowrotem weszło na swoje tory i po tym czasie trądzik powinien minąć. U mnie tak było.
To czy trądzik wraca lub nie po odstawieniu anty, to sprawa indywidualna.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.