WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-18, 11:43   #91
lenciaaa9123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

dokładnie mam te same pytania co koleżanka
__________________

lenciaaa9123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 18:28   #92
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Jeśli chodzi o umowę zlecenie w której niema okresu wypowiedzenia to możecie nawet dziś zadzwonić, że jutro nie idziecie do pracy i nic wam nie grozi. Wszystko też zależy czy podpisywałyście osobno jakiś regulamin?
Jeśli chodzi o miesiąc wypowiedzenia to z tego co mi wiadomo składasz wypowiedzenie i przez ten miesiąc normalnie pracujesz.

Pokrycie szkody - u mnie czegoś takiego w firmie niema przynajmniej tak się nie nazywa. Mamy regulamin w którym jest paragraf który informuje, iż za niewstawienie się do pracy grozi kara finansowa (gdyż my również ponosimy straty finansowe). Może właśnie o to chodzi?
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 11:44   #93
Hildur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Dziewczyny,

mam wrażenie, że mylicie pojęcia. Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna a co za tym idzie nie podlega przepisom Kodeksu Pracy, czyli osoby pracujęcej na jej podstawie żadne regulaminy pracy nie obowiązują. Dotyczą one stosunku pracy a takowy nawiązuje się przez umowę o pracę, wybór, powołanie, mianowanie czy spółdzielczą umowę o pracę.

Umowa zlecenie to zupełnie inna bajka.

Nie słyszałam o umowach tego typu gdzie byłby okres wypowiedzenia. Nie ma czegoś takiego.

Sikorko, nie możesz mieć w swoim regulaminie pracy zapisu o karze pieniężnej za niestawienie się do pracy. Karę pieniężną można wymierzyć tylko za nieprzestrzeganie przepisów bhp lub przeciwpożarowych, opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia ( to co innego niż niestawienie się), stawienie się do pracy w stanie nietrzezwości lub spożywanie alkoholu w czasie pracy. To jest art 108 KP.

Niby nic, ty się o pokrywanie żadnych szkód nie martw (tu chodzi o wymierną, konkretną szkode za ktśra powoduje niewykonanie zlecenia). Napisz mi lepiej co to za praca, czyli co robisz bo łatwiej mi będzie powiedzieć co to za umowa zlecenie. W sensie czy prawdziwa czy po prostu pracujesz normalnie a szef dał umowę zlecenie bo tak jet taniej i wygodniej dla niego. Jeśli to drugie to kochana masz luz bo on to robi nielegalnie i to jemu grozi kara piniężna a nie tobie.

Genralnie Kochane umowa zlecenie i umowa o pracę to dwie różne bajki.

Podaje link to artykułu o różnicach między nimi i o tym co groszi pracodawcy za ich zawieranie http://zatrudnieniepraktycznie.blogspot.com/
Hildur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 12:57   #94
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Dziekuje bardzo za odpowiedz, wyslalam wiadomosc prywatna
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 15:27   #95
bestla
Rozeznanie
 
Avatar bestla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 628
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

A ja mam pytanie czy składając wypowiedzenie z umowy zlecenia przysluguje zaplata za przzepracowany czas (jesli umowa zostala zawarta na czas 3 miesiecy, ale wypowiedzenie jest złozone po 2)? Za pierwszy miesiac juz dostalam za 2 jeszcze nie.
bestla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 15:46   #96
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

ja czytalam, ze pracodawca ma obowiazek wyplacic pieniadze ze ten przepracowany okres, ale wiadomo ze w praktyce roznie to bywa
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 07:43   #97
lenciaaa9123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

do Hildur:

okres wypowiedzenia może być w umowie zlecenie tylko że musi być zawarty w umowie tego się dowiedziałam a co do tych szkód to też nie wiem.. ja mam umowę zlecenie na inwentaryzacje i mam w umowie że jeśli min. 7 dni przed inwent. nie zgłoszę faktu iż mnie nie będzie płacę karę umowną 200 zł. Odnośnie samego wypowiedzenia to nie wiem co znaczą szkody...
__________________

lenciaaa9123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-21, 23:41   #98
Hildur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Tak racja. Zle sie wyraziłam, dobrze że zauważyłaś. Okresu wyp. nie ma jeśli nie zostało zapisane w umowie i stosuje się przepisy KC Art. 746
§ 1. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.
§ 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.

Kwestia tej szkody jest rzeczywiście skomplikowana. Chodzi tu o szkodę do której bezpośrednio przyczynił się wykonująacy zlecenie. Między szkodą a twoim działaniem musi być związek przyczynowy a pracodawca musi te szkodę wykazać. Musi być to rzeczywista, konkretna szkoda. takie rzeczy ciężko udowodnić i ten obowiązek ciąży na pracodawcy bo on wywodzi z tego skutki prawne.

Powiedzmy, że przez naszą nagła rezygnację nie zostało wykonane zamówienie albo pracodawca stracił klienta. Mamy szkodę. Ale jeśli jedynym problemem będzie to, że trzeba szukać kogoś na nasze miejsce albo inni musza przejąć nasze obowiązki to nie ma problemu.

Mam nadzieje, że to wyjasnienie trzyma sie kupy ;-).
Hildur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 12:52   #99
lenciaaa9123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 20
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

wszystko wyjdzie przy wypowiedzeniu umowy(jeśli tak nastąpi) ale dziękuję za informacje pozdrawiam

aaa jeszcze jedno.. przy wypowiedzeniu umowy zlecenia muszę podawać powód wypowiedzenia? i ma ktoś może wzór takiego wypowiedzenia? bo nie mogę znaleźć na necie nic konkretnego
__________________

lenciaaa9123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 14:30   #100
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Cytat:
Napisane przez lenciaaa9123 Pokaż wiadomość
wszystko wyjdzie przy wypowiedzeniu umowy(jeśli tak nastąpi) ale dziękuję za informacje pozdrawiam

aaa jeszcze jedno.. przy wypowiedzeniu umowy zlecenia muszę podawać powód wypowiedzenia? i ma ktoś może wzór takiego wypowiedzenia? bo nie mogę znaleźć na necie nic konkretnego
nie, nie musisz podawać powodu.
W podaniu piszesz, że wypowiadasz umowę nr .... zawartą w dniu ... z dniem .... i już.
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 21:48   #101
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

Witam,
piszę tutaj z prośbą o poradę

Sprawa wygląda następująco:
*mam umowę na czas określony (pół etatu ) do 30.08.2012r.
natrafiła się szansa wyjazdu do pracy za granicę -praca na umowę zlecenie -2 miesiące (lipiec, sierpień) i później wracam do Polski oczywiście.

Może nie jest to skomplikowany problem ale dla mnie ważny bowiem mam wątpliwości co do tego:
1.czy należy mi się kuroniówka? zarabiam ok600zł (pracuję w zakłazie pracy ponad 2lata-staż +umowa o pracę)
2. jak rozwiązać umowę z pracodawcą aby ewentualnie należała mi się kuroniówka po powrocie do Polski ?? (gdybym nie mogła od września znaleźć pracy w Polsce, a wiadomo jak z tym teraz jest;/)
3. czy jest inna możliwość niż wypowiedzenie umowy o pracę ?? zakładając że od września mogłabym znowu tam pracować


Proszę o odpowiedzi,
Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez anusiakk_kk
Czas edycji: 2012-04-17 o 21:50
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 17:24   #102
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

jak Ty rozwiążesz umowę lub za porozumieniem stron to możesz się zarejestrować po jakims czasie, nie pamiętam chyba 3 miesiące. jak chcesz tam wrócić to może pogadaj z pracodawcą, może jakiś bezpłatny na ten czas... dużo zależy od pracodawcy i od charakteru pracy, czy jest dużo roboty w tym czasie czy nie...
napisz coś więcej, bo tak trochę trudno coś sensownego doradzić
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 17:53   #103
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

ogólnie luzy w pracy ma mnie kto zastąpić (szefowa)
tylko o to chodzi ze urlop bezpłatny hmmm.... ja za granicą bedę miała umowę zlecenie wiec nie wiem czy to może tak "współgrac" urlop +praca na umowę zlecenie na 2miesiące...

za porozumieniem stron nie należy mi sie później zasiłek dla bezrobotnych ;/ a pracy po powrocie na pewno nie znajde.. dodatkowo bede pisać pracę magisterską więc to pochłonie troche czasu


a jeśli chodzi o powrót do pracy.. szefowa na pewno bedzie chciała żebym wróciła, ale zobaczymy .. jutro z nią pogadam zeby to jakoś załatwić dobrze
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 18:08   #104
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

zarabiajac 600zl nie nalezy ci sie zasilek. zeby otrzymac zasilek trzeba otrzymywac ustawowe minimalne wynagrodzenie. starczy sobie na strone up zajrzec:/

Edytowane przez pepsikolakokakola
Czas edycji: 2012-04-18 o 18:09
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 19:24   #105
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

trzeba też mieć umowę na cały etat o ile dobrze pamiętam. No i oczywiście przepracowane 12 miesięcy w ciągu 18 ostatnich miesięcy. Rok równy. U mnie teraz kuroniówkę dają ponoć tylko na pół roku.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 21:49   #106
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

no to ja myslalam ze jak.na pol etatu czyli mniej niz najnizsza krajowa,przepracowane 3lata to dostane zasilek ale.np. nie odbrazu tylko po 3miesiacach ..jako tak.. musze w up dokladnie. spytac. ale dzieki za odp. pozdrawiam
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:07   #107
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

I zawsze jest szansa,że na kuroniówce urząd pracy szybciej znajdzie Ci jakieś zajęcie
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 17:22   #108
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Wypowiedzenie, prawo pracy ?

Wiem, ze pracodawca planuje zamknac dzial, w ktorym pracuje wiec mnie zwolni (wiem od pracownikow z innego dzialu - kwestia czasu).
Chcialabym sie dowiedziec od kogos kto sie na tym troche zna co zrobic, jezeli pracodawca zaproponuje mi rozwiazanie umowy na zasadzie porozumienia stron. nie chce sie na to godzic, bo potem musialabym sie tlumaczyc przed przyszlymi pracodawcami dlaczego umowa zostala w taki sposob rozwiazana.
w zwiazku z nieotrzymaniem wynagrodzenia za miesiac MARZEC! (tak tak mamy juz maj) moglabym zlozyc wypowiedzenie z powodu nie otrzymania wynagrodzenia. nic nie trace bo zasilku i tak nie dostane.
ale co zrobic, jezeli np. pracodawca przeleje za marzec wynagrodzenia np. 1 maja a wypowiedzenie da mi np. 5maja?
czy bede mogla rozwiazac z nim umowe z powodu nieterminowego otrzymywania wynagrodzenia? (a tak dostaje od kilku miesiecy:/)?
czy obowiazuje mnie wtedy okres wypowiedzenia? chyba nie, wiec powinno mi sie nalezec wynagrodzenie za niewykorzystany urlop tak?
czy podpisywanie aneksu o otrzymywaniu wynagrodzenia 20 dnia kazdego miesiaca za poprzedni miesiac jest "legalne"?(bo taki aneks kiedys podpisalam)?
i jeszcze jedno
jezeli pracodawca z nienacka wreczy mi swoje wypowiedzenia to czy bede mogla na nastepny dzien zlozyc swoje z w/w powodem?? jak uniknac takiej sytuacji?

Edytowane przez pepsikolakokakola
Czas edycji: 2012-04-27 o 18:20
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 18:45   #109
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Wypowiedzenie, prawo pracy ?

Po pierwsze, zwyczajnie nie zgadzaj się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. to szef likwiduje dział, więc to szefa wina. Po drugie, jest to jak najbardziej legalne że podpisywałaś na umowie ich wypłacalność do 20 dnia każdego miesiąca.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 18:55   #110
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wypowiedzenie, prawo pracy ?

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;33807875]Po pierwsze, zwyczajnie nie zgadzaj się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. to szef likwiduje dział, więc to szefa wina. Po drugie, jest to jak najbardziej legalne że podpisywałaś na umowie ich wypłacalność do 20 dnia każdego miesiąca.[/QUOTE]

a ten aneks to nie jest jakis kit :/? bo ten czlowiek do wszystkiego jest zdolny. kurcze, no wlasnie wydaje mi sie, ze wynagrodzenie powinno byc wyplacane za poprzedni miesiac najpozniej do 10 dnia nastepnego miesiaca.
tymczasem 20 np. maja dostane wynagrodzenie za kwiecien. mam umowe o prace.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 20:53   #111
silvercold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 233
Dot.: Wypowiedzenie, prawo pracy ?

Wypłacanie wynagrodzeń po 10 dniu następującym po przepracowanym miesiącu jest niezgodne z Kodeksem Pracy.
__________________

silvercold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 21:26   #112
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Wypowiedzenie, prawo pracy ?

dlaczego kit? Nie wiem jak ten aneks wyglądał w praktyce, ale jeżeli sam dał Ci taki aneks do podpisania wraz z umową, to musi się do niego zobowiązać.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 21:57   #113
silvercold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 233
Dot.: Wypowiedzenie, prawo pracy ?

Zgodnie z przepisami aneks jest nieważny. Zgodnie z artykułem 18 KP:
"§ 1. Postanowienia umów o pracę oraz innych aktów, na których podstawie powstaje stosunek pracy, nie mogą być mniej korzystne dla pracownika niż przepisy prawa pracy.
§ 2. Postanowienia umów i aktów, o których mowa w § 1, mniej korzystne dla pracownika niż przepisy prawa pracy są nieważne; zamiast nich stosuje się odpowiednie przepisy prawa pracy."
Umowy o pracę nie można dowolnie kształtować tak jak w przypadku umów cywilno-prawnych.
__________________

silvercold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 07:31   #114
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wypowiedzenie, prawo pracy ?

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;33810713]dlaczego kit? Nie wiem jak ten aneks wyglądał w praktyce, ale jeżeli sam dał Ci taki aneks do podpisania wraz z umową, to musi się do niego zobowiązać.[/QUOTE]

gdybym opowiedziala o jego przekretach to nikt by nie uwierzyl. wywiazywanie sie ze zobowiazan to ostatnia rzecz jaka robi

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Cytat:
Napisane przez silvercold Pokaż wiadomość
Wypłacanie wynagrodzeń po 10 dniu następującym po przepracowanym miesiącu jest niezgodne z Kodeksem Pracy.
dzieki
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 13:19   #115
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

dokladnie albo sama znajde. juz dosyc braku szacunkubze strony pracodawcy...a wyjazd tylko ulatwil mi decyzje
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 17:16   #116
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
trzeba też mieć umowę na cały etat o ile dobrze pamiętam.
Trzeba zarabiać więcej niż minimalna można to zrobić na 1/135 etatu. Weź urlop bezpłatny, nie ma przeciwwskazań żebyś w tym czasie dorobiła, albo zaległy wypoczynkowy + bezpłatny.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 11:39   #117
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

Więcej niż minimalna ? Ja miałam najniższą krajową umowę rok czasu i kuroniówkę po niej miałam.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 12:03   #118
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Trzeba zarabiać więcej niż minimalna można to zrobić na 1/135 etatu. Weź urlop bezpłatny, nie ma przeciwwskazań żebyś w tym czasie dorobiła, albo zaległy wypoczynkowy + bezpłatny.
dzięki za poradę, ale po ostatnich dniach sama złoże wypowiedzenie niesttey za porozumieniem stron, gdyby przyszli pracodawcy pytali dlaczego to wyłumaczenie: wyjazd za granicę

mam dość ...po prostu ;/
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 19:43   #119
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Więcej niż minimalna ? Ja miałam najniższą krajową umowę rok czasu i kuroniówkę po niej miałam.
Przydatny link: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Waru...h-1935899.html

To była umowa o pracę? Jak została rozwiązana?
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 19:59   #120
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wypowiedzenie umowy o pracę-pytanie

Umowa o pracę za najniższą krajową . Trzeba było mieć przepracowany rok w ciągu ostatnich 18 miesięcy na cały etat za minimum najniższą krajową. Tak wtedy było.
Z artykułu jasno wynika,że trzeba mieć rok przepracowany w ciągu 18 miesiecy i otrzymywać co miesiąc wynagrodzenie równe co najmniej najniższej krajowej. U góry w postach ktoś podobnie pisał, ze trzeba zarabiać najniższą.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2012-04-29 o 20:06
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-02 15:34:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.