Jak teraz sobie pomóc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-11, 22:08   #1
kruszynka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 92

Jak teraz sobie pomóc?


A więc...mam wielki problem z włosami...Jestem młodą osobą nawet bardzo... bo mam jedynie 17 lat... Od 2010 (końca)...nie rosna mi włosy-znaczy hm...bardziej się łamią i wypadają niż nie rosną bo mam odrost...Zawsze myślałam że to od moich eksperymentów z kolorami...Ale zmartwił mnie fakt ,że od 2011 - w grudniu , zaprzestałam ich farbować i tak często prostować... i nic. Totalnie są takiej samej długości. Robiłam wszystko, odżywiałam, maski, olejki,jedwabie-nic. I kiedyś (nie dawno bo w grudniu 2012 na początku) z ciekawości zrobiłam takie ogólne badania - krew i mocz. Mocz wszystko okey ale krew...wykryto u mnie anemie...i to dość poważną , bo pani doktor powiedziała ,że mało brakowało to doszło by do zastrzyków(ostrzegła że jeśli nie pomogą leki które mi zapisała - nie unikne zastrzyków ;c) i moja tarczyca jest na pograniczu normy...Kurcze ... troche nie fajnie w tak młodym wieku, bo odczuwam straszne przemęczenie...i tutaj odkryłam CHYBA najprawdopodopniej problem włosów co powoduje u mnie czesto takie ... hm...depresje strszną przykrośc , po prostu jest to mój straszny problem. Przez to ,że mam za mało żelaza mam problem z włosami ;c ... I co teraz robić? Jaką stoswać diete?? Co pić ? Jeść ? Na co uważać ? Bo wiem,że same tabletki nie wystarczą. A może jeszcze jakiś lek zastosować? Przyjmuje 2x dziennie hemofer , i 1x kwas foliowy Dziewczyny bardzo proszę o pomoc , chociaż i tak jestem już szczęśliwa że odkryłam co było powodem Pozdrawiam!
P.s . Jeśli coś nie tak z wątkiem prosze o przeniesie czy coś
kruszynka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 10:16   #2
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jak teraz sobie pomóc?

Jak masz niedoczynność to raczej niewiele zrobisz, włosy wypadają na potęgę i są bardzo słabe. Zmień ogólnie dietę, więcej warzyw, owoców, możesz popijać drożdże, łykać skrzyp. Przejrzyj wątek fryzjerski, znajdziesz tam multum porad.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 10:19   #3
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Jak teraz sobie pomóc?

Mowisz, ze uzywałaś sporo pielęgnacji zewnętrznej, ale nie mowiłas nic o wnętrzu. Dużo dziewczyn łyka np. merz special, skrzyp, pije glut z siemienia lnianego, może warto spróbować - poczytaj wątki na forum włosowym - znajdziesz tam miliony rad.

A jeśli chodzi o brak żelaza to warto jeść więcej szpinaku, pestek dyni, fasoli, czerwonego mięsa [ + wątroba jak lubisz ], wujek google na pewno Ci opowie o produktach zawierających żelazo i takich które pomagają w jego przyswajaniu.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 17:59   #4
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Jak teraz sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez kruszynka007 Pokaż wiadomość
A więc...mam wielki problem z włosami...Jestem młodą osobą nawet bardzo... bo mam jedynie 17 lat... Od 2010 (końca)...nie rosna mi włosy-znaczy hm...bardziej się łamią i wypadają niż nie rosną bo mam odrost...Zawsze myślałam że to od moich eksperymentów z kolorami...Ale zmartwił mnie fakt ,że od 2011 - w grudniu , zaprzestałam ich farbować i tak często prostować... i nic. Totalnie są takiej samej długości. Robiłam wszystko, odżywiałam, maski, olejki,jedwabie-nic. I kiedyś (nie dawno bo w grudniu 2012 na początku) z ciekawości zrobiłam takie ogólne badania - krew i mocz. Mocz wszystko okey ale krew...wykryto u mnie anemie...i to dość poważną , bo pani doktor powiedziała ,że mało brakowało to doszło by do zastrzyków(ostrzegła że jeśli nie pomogą leki które mi zapisała - nie unikne zastrzyków ;c) i moja tarczyca jest na pograniczu normy...Kurcze ... troche nie fajnie w tak młodym wieku, bo odczuwam straszne przemęczenie...i tutaj odkryłam CHYBA najprawdopodopniej problem włosów co powoduje u mnie czesto takie ... hm...depresje strszną przykrośc , po prostu jest to mój straszny problem. Przez to ,że mam za mało żelaza mam problem z włosami ;c ... I co teraz robić? Jaką stoswać diete?? Co pić ? Jeść ? Na co uważać ? Bo wiem,że same tabletki nie wystarczą. A może jeszcze jakiś lek zastosować? Przyjmuje 2x dziennie hemofer , i 1x kwas foliowy Dziewczyny bardzo proszę o pomoc , chociaż i tak jestem już szczęśliwa że odkryłam co było powodem Pozdrawiam!
P.s . Jeśli coś nie tak z wątkiem prosze o przeniesie czy coś

Ja bym na Twoim miejscu zrobiła sobie jeszcze hormony płciowe.Tzn zbadała ich poziom w organizmie

U mnie problemy z włosami były właśnie od tego.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 22:32   #5
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Jak teraz sobie pomóc?

Moja babcia, która jest już sędziwa miała operację na główce. Po operacji włosy zaczęły wypadać jej garściami, a teraz wydaje mi się, że kudełki ma w lepszej kondycji od mojej Także nie załamuj się, stosuj rady od dziewczyn, ode mnie to powiem tylko tyle:

- pić siemię lniane,
- pić wywar z pokrzyw (syf, ale działa),
- stosuj olejowanie na włoski, dużo tego jest na blogosferze,
- szampony koniecznie z dobrym składem, im krótszy tym moim zdaniem lepszy,

Będzie dobrze. Najlepsze są naturalne sposoby. Stosuj też maseczkę na włosy np. z jajek.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 00:46   #6
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak teraz sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez Usmiechnietazakrecona Pokaż wiadomość
Moja babcia, która jest już sędziwa miała operację na główce. Po operacji włosy zaczęły wypadać jej garściami, a teraz wydaje mi się, że kudełki ma w lepszej kondycji od mojej Także nie załamuj się, stosuj rady od dziewczyn, ode mnie to powiem tylko tyle:

- pić siemię lniane,
- pić wywar z pokrzyw (syf, ale działa),
- stosuj olejowanie na włoski, dużo tego jest na blogosferze,
- szampony koniecznie z dobrym składem, im krótszy tym moim zdaniem lepszy,

Będzie dobrze. Najlepsze są naturalne sposoby. Stosuj też maseczkę na włosy np. z jajek.
Zgadzam się w 100%, od siebie dorzucę jeszcze tylko naftę kosmetyczną
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 19:25   #7
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Jak teraz sobie pomóc?

siemię lniane bardzo polecam, tanie i bardzo zdrowe
włosy po nim rosną jak szalone, piję je już rok czasu.. i nie przestanę
troszkę o nim pisałam:
http://kolorowoipachnaco.blogspot.co...esiecznej.html
http://kolorowoipachnaco.blogspot.co...m-lnianym.html
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-13, 22:58   #8
kruszynka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 92
Dot.: Jak teraz sobie pomóc?

Dziewczynki kochane bardzo wam dziękuje ;*!! Na bank zastosuje przez was podane sposoby Co do stosowania wewntąrz, stosowałam skrzyp , ale było mi po nim nie dobrze-może zła firma? Spórbuje jeszcze raz A co do badań hormonów ? Trzeba zgłosić się do ginekologa co nie ;/? A ja jeszcze w życiu nie byłam ;c
kruszynka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 15:06   #9
magda_lena123
Raczkowanie
 
Avatar magda_lena123
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
Dot.: Jak teraz sobie pomóc?

Ja proponuję tak jak poprzedniczki pić siemię (bardzo dobre na włosy i na żołądek), skrzypopokrzywa lub drożdże, łagodne szampony, olejowanie włosów i wcierki ( ja bardzo chwalę joanne wcierkę z rzepy, farmona jantar jest dobra, green pharmacy olejek łopianowy ze skrzypem), proponuję też płukanki ziołowe (skrzypopokrzywa, zioła z dodatkiem octu winnego bądź jabłkowego), pomocna może okazać się maseczka z nafty kosmetycznej. Wypróbuj sobie te sposoby, określ, które pomagają twoim włosom i bądż systematyczna, a na pewno zobaczysz poprawę.

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

aaa i możesz spróbować bardzo modnej na blogosferze i podobno skutecznej wcierki z kozieradki
__________________
Z butów sterczy słoma, literaturę zna z opracowań lektur, buraczana dama. Kto rodzi się prostakiem, prostakiem przemija, choćby słoma w butach ze złota była.





Była plama, nie ma bluzki, bo ten proszek był od ruskich
magda_lena123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.