Pomoc w urządzeniu mieszkania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-03, 16:46   #1
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793

Pomoc w urządzeniu mieszkania


Bardzo proszę o pomoc w urządzeniu mieszkania, do którego wkrótce się wprowadzimy.
Mamy kilka, a raczej sporo wątpliwości i im więcej nad tym myślę, tym mniej wiem.

Ściany w całym mieszkaniu będą jasnobeżowe/waniliowe.
Pierwsze pytanie dotyczy sypialni: znajdują się w nim dwie szafy (zdjęcie nr 1), które zostają w mieszkaniu i mam problem z dodatkami pod kolor tych szaf oraz łóżka. Jakie kolory będą pasować? Czy ze względu na szafy jestem skazana na łóżko typowo w tym kolorze? Nie ukrywam, że byłam nastawiona na łóżko tapicerowane. W sypialni będzie znajdować się też toaletka.
Salon: w salonie ma być skórzana czarna sofa (2+3) lub narożnik . Do tego szafka rtv i stolik (również czarne). Jednak w przyszłym roku lub za 2 lata myślimy o wyburzeniu ściany oddzielającej kuchnię od salonu i połączyć te dwa pomieszczenia. Kuchnia z aneksem zostaje w mieszkaniu, meble są w kolorze białym, póki co nie chcielibyśmy się tego pozbywać.
Szafka rtv z tv miałaby być na krótkiej ścianie, tej przy drzwiach (zdjęcie nr 2). Czy stół i krzesła byłyby dobrym rozwiązaniem pod oknem (zdjęcie nr 3)? Aby ściany nie były całkowicie puste myślałam o kamieniu dekoracyjnym tam, gdzie tv.
Kuchnia: jak ożywić to pomieszczenie? Myślałam o dodatkach w jednym kolorze + roleta w tym kolorze (zdjęcie nr 4)
Łazienka: remont będziemy przeprowadzać w ciągu najbliższych kilku lat (chcemy wymienić wannę na prysznic), więc póki co kolory w łazience zostają, ale przez ten kafelkowy misz masz mam problem z kolorem dodatków (zdjęcie nr 5).
Dodatkowo zamieszczam rzut mieszkania z szafami na wymiar, które zostają mieszkaniu(zaznaczone przeze mnie na granatowo).


Proszę o podzielenie się pomysłami i opiniami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27191-2146044834.jpg (72,0 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27191-2146044808.jpg (68,3 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27191-2146044788.jpg (81,4 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27191-2146044802.jpg (59,2 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27191-2146044820.jpg (67,1 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27191-2146044846.jpg (75,7 KB, 51 załadowań)
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.


Edytowane przez seduction
Czas edycji: 2015-09-03 o 16:50
seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 22:32   #2
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pomoc w urządzeniu mieszkania

Tak po krótce to szafy możesz przemalować farbami do drewna. Nie wyglądają na meble dla pokoleń, więc na tych parę lat można je stuningować. Możesz je okleić np. paskiem tapety, albo całkowicie wymienić płyty wypełniające drzwi przesuwne. Po co się męczyć z brzydkimi kolosami.
Kamień dekoracyjny jest passe. Żeby nie było pusto lepiej na ścianie powiesić obraz czy lustro, niż inspirować się jaskinią flinstonów
Remont zróbcie zanim się wprowadzicie. Za rok czy dwa, z nową kanapą w salonie i tuż po okrzepnięciu po przeprowadzce nie będzie się wam chciało kuć ściany, ani mieszkać na placu budowy. Jeśli to działówka, to procedura zgłaszania do wspólnoty i urzędu jest prosta i bezbolesna.
Dzięki wyburzeniu ścianki będziecie mieli więcej miejsca na stół. Od razu zamurujcie fragment ściany, gdzie są teraz drzwi do salonu, bo po wyburzeniu drzwi do toalety będą centralnie na widoku. Możecie w tym miejscu zrobić jakąś wnękę na regał z książkami czy coś w tym stylu. Nie musicie zamurowywać całej szerokości drzwi, ale chociaż częściowo warto oddzielić widok łazienki i toalety od salonu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 17:49   #3
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Pomoc w urządzeniu mieszkania

Dziękuję ślicznie za podpowiedzi
Tak, ściana to działowa, więc też myślę, że nie powinno być z tym problemów.
Co do szaf to brałam pod uwagę ich przemalowanie, więc na pewno się do tego zabiorę. W takim razie kamień wykluczam, poszukam jakiegoś ładnego obrazu, TŻ mocno protestuje jeśli chodzi o lustra. W szczególności przydatna rada o zamurowaniu drzwi, o tym bym nie pomyślała. Wkrótce się zabieramy za to
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 16:30   #4
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Pomoc w urządzeniu mieszkania

[QUOTE=Elfia4;52643396] Tak po krótce to szafy możesz przemalować farbami do drewna. Nie wyglądają na meble dla pokoleń, więc na tych parę lat można je stuningować. Możesz je okleić np. paskiem tapety, albo całkowicie wymienić płyty wypełniające drzwi przesuwne. Po co się męczyć z brzydkimi kolosami.
Kamień dekoracyjny jest passe. Żeby nie było pusto lepiej na ścianie powiesić obraz czy lustro, niż inspirować się jaskinią flinstonów
Remont zróbcie zanim się wprowadzicie. Za rok czy dwa, z nową kanapą w salonie i tuż po okrzepnięciu po przeprowadzce nie będzie się wam chciało kuć ściany, ani mieszkać na placu budowy. Jeśli to działówka, to procedura zgłaszania do wspólnoty i urzędu jest prosta i bezbolesna.
Dzięki wyburzeniu ścianki będziecie mieli więcej miejsca na stół. Od razu zamurujcie fragment ściany, gdzie są teraz drzwi do salonu, bo po wyburzeniu drzwi do toalety będą centralnie na widoku. Możecie w tym miejscu zrobić jakąś wnękę na regał z książkami czy coś w tym stylu. Nie musicie zamurowywać całej szerokości drzwi, ale chociaż częściowo warto oddzielić widok łazienki i toalety od salonu. [/QUOTE

Zgadzam się z tym , zwłaszcza z zamurowaniem drzwi/ wydłużeniem ścianki.
Lepsze będzie całkowite zasłonięcie drzwi do wc od strony salonu, bo tv jest na tej ścianie i kanapa będzie zwrócona przodem w tym kierunku, więc i osoby na niej siedzące będą

Cytat:
Napisane przez seduction Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w urządzeniu mieszkania, do którego wkrótce się wprowadzimy.
Mamy kilka, a raczej sporo wątpliwości i im więcej nad tym myślę, tym mniej wiem.

Ściany w całym mieszkaniu będą jasnobeżowe/waniliowe.
Pierwsze pytanie dotyczy sypialni: znajdują się w nim dwie szafy (zdjęcie nr 1), które zostają w mieszkaniu i mam problem z dodatkami pod kolor tych szaf oraz łóżka. Jakie kolory będą pasować? Czy ze względu na szafy jestem skazana na łóżko typowo w tym kolorze? Nie ukrywam, że byłam nastawiona na łóżko tapicerowane. W sypialni będzie znajdować się też toaletka.
Salon: w salonie ma być skórzana czarna sofa (2+3) lub narożnik . Do tego szafka rtv i stolik (również czarne). Jednak w przyszłym roku lub za 2 lata myślimy o wyburzeniu ściany oddzielającej kuchnię od salonu i połączyć te dwa pomieszczenia. Kuchnia z aneksem zostaje w mieszkaniu, meble są w kolorze białym, póki co nie chcielibyśmy się tego pozbywać.
Szafka rtv z tv miałaby być na krótkiej ścianie, tej przy drzwiach (zdjęcie nr 2). Czy stół i krzesła byłyby dobrym rozwiązaniem pod oknem (zdjęcie nr 3)? Aby ściany nie były całkowicie puste myślałam o kamieniu dekoracyjnym tam, gdzie tv.
Kuchnia: jak ożywić to pomieszczenie? Myślałam o dodatkach w jednym kolorze + roleta w tym kolorze (zdjęcie nr 4)
Łazienka: remont będziemy przeprowadzać w ciągu najbliższych kilku lat (chcemy wymienić wannę na prysznic), więc póki co kolory w łazience zostają, ale przez ten kafelkowy misz masz mam problem z kolorem dodatków (zdjęcie nr 5).
Dodatkowo zamieszczam rzut mieszkania z szafami na wymiar, które zostają mieszkaniu(zaznaczone przeze mnie na granatowo).

Proszę o podzielenie się pomysłami i opiniami
W kuchni pasuje wszystko.
W łazience jasna szarość, jaśniutki błękit (to kolorystycznie pasowałoby do podłogi i przeniosło ten kolor wyżej) lub biel.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2015-09-05 o 16:32
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 22:18   #5
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Pomoc w urządzeniu mieszkania

Ja mam kamień dekoracyjny w swoim głównym pokoju (saloonie ) i jeszcze długo nie przestanie być passe. A montowałam niedawno.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 22:45   #6
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Pomoc w urządzeniu mieszkania

Kamień i to jeszcze gipsowy....
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 17:59   #7
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Pomoc w urządzeniu mieszkania

Cytat:
Napisane przez Inka1982 Pokaż wiadomość
Ja mam kamień dekoracyjny w swoim głównym pokoju (saloonie ) i jeszcze długo nie przestanie być passe. A montowałam niedawno.
Tu akurat masz racje Wątpię, żeby kiedykolwiek przestał być passe
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-21, 19:32   #8
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Pomoc w urządzeniu mieszkania

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Tu akurat masz racje Wątpię, żeby kiedykolwiek przestał być passe


Teraz raczej jest wielka akcja ściągania tego kamienia, który kilka lat temu był kładziony w co drugim domu.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 13:40   #9
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Pomoc w urządzeniu mieszkania

Po co zdejmować coś co się cały czas podoba? U mnie leży minimalistyczny kamień o nazwie jura, a minimalizm jest stale modny od kilku jak nie kilkunastu lat. Poza tym nie każdy chce zmieniać wyglądu pokoi raz na kilka lat.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 14:40:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.