modowe porażki parę lat temu - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-11, 16:22   #151
Fas0lka
Raczkowanie
 
Avatar Fas0lka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 354
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Pamietam jak mama kupila mi chodaki. Jedne wsciekle pomaranczowe, drugie w malutkie kwiatki. Wszystkie dziewczyny mi zazdroscily
__________________
Zaryzykuj, aby zyc, jak w marzeniach.
Fas0lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 18:20   #152
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość

przypomianły mi się jeszcze te bluzy /sewtery z numerkiem na jednej z piersi, ręakwy były z materiału swetrowego, a reszta na tulów z polaru... jakie wtedy to piękne bylo haha a teraz bym nie nałożyła hahah
O tak, pamiętam te bluzo-swetry z numerkiem. Teraz wydają mi się okropne, ale wtedy musiałam mieć to 'cudo'.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 08:52   #153
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez manio Pokaż wiadomość
pamiętam spodnie jeansy i kurtki całe oblepione brokatem, oczywiście dzwony haha hit w gimnazjum pamięta, miałyscie ? u mnie w mieście to był zestaw obowiązkowy, klapki na koturnie imitujące materiał jeansowy, okropne torebki niby jeansowe z numerami jhaha i kurtki z futrem przy rękawach i kołnierzu haha mialam taką białą z orsaya

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------




hahah ja pamiętam i wstyd się przyzanć ale nosiłam kolanowki kabaretkowe do super starów i mega krótkiej mini+ bokseka kuferek z pumy do ręki (pamiętacie był w gimnazjum/lceum hitem mody) haha

przypomniały mi się jeszcze takie ażurkowe czpeki na glowę z cekinami, wiecie o co mi chodzi?

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

przypomianły mi się jeszcze te bluzy /sewtery z numerkiem na jednej z piersi, ręakwy były z materiału swetrowego, a reszta na tulów z polaru... jakie wtedy to piękne bylo haha a teraz bym nie nałożyła hahah
No tak! Sama taki nosiłam. Do tego jeszcze zwisały takie troczki z koralikami,imitacja kolorowych pasemek,czy sama nie wiem czego

A pamiętacie buty z rzemykami wiązane wokół łydki? Straszna wieś,ale wtedy chyba to było seksowne. Oczywiście buty to były sandałki/klapki na lekkiej platformie,dosłownie 4-5 cm. No i te rzemyki
Pamiętam jeszcze takie z allegro kilka lat temu,tylko wersji bardziej hardcorowej bo to były jakieś szpilki.
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 09:42   #154
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez Fas0lka Pokaż wiadomość
Pamietam jak mama kupila mi chodaki. Jedne wsciekle pomaranczowe, drugie w malutkie kwiatki. Wszystkie dziewczyny mi zazdroscily
Ja zadawałam szyku we wściekle żółtych, lakierowanych chodakach

Była też pod koniec lat 90 moda na dżinsy rozcinane po bokach, taka domorosła przeróbka prostych dżinsów na modne wówczas dzwony.

Do tej pory lubię dzwony i buty na platformie
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.

Edytowane przez linaya
Czas edycji: 2015-01-14 o 09:46
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 11:36   #155
Klementyna12
Zadomowienie
 
Avatar Klementyna12
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: modowe porażki parę lat temu

kurtki dżinsowe z futerkowym kołnierzem
Klementyna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 21:15   #156
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
i garsonki u pań 30+
sama mam juz 30 i nie wyobrażam sobie siebie w garsonce
hmm, czy garsonka to nie jest dawna nazwa na po prostu kostium - spódnica + żakiet?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;49321097]Ja miałam:
- dzwony - oj baardzo, długo, skapitulowałam dopiero ze 3 lata temu, gdy nie miałam już gdzie ich dostać kochałam te spodnie. Aczkolwiek uważam, że tak za 2-3 lata znowu wrócą (pojawiają się coraz szersze...)

[/QUOTE]

haha, ja mam - upolowałam ze trzy lata temu, i to jest fason, który na mnie dobrze leży, bo mam nieproporcjonalnie szczupłe łydki. A w takich dzwonach bardzo szerokich dwa razu się przewróciłam, zaplątały mi się nogi w nogawki - i nie było to tak dawno, z 10 lat temu

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;49321097]
- polarowe rękawiczki
- Opaski na włosy w stylu Milagros ze "Zbuntowanego anioła"
- ogromne kolczyki koła, im większe, tym lepsze

- tatuaże nad tyłkiem
[/QUOTE]

stanę w obronie rękawiczek - o ile nie mają być eleganckim strojem, to są genialne, bo polar to świetny w użytkowaniu materiał. Opaska - ech, nosiłam, dziś to super rzecz, żeby przytrzymać włosy do mycia twarzy. Tatuaże - ajć, pewnie że pamiętam, tzw tribal. I to jest potwierdzenie tego, żeby z tatuażami bardzo uważać...

Cytat:
Napisane przez rickybobby Pokaż wiadomość
Coś Wam tu opisze, ale to jest superżenada więc przestrzegam. Jak chodziłam do 2 albo 3 klasy to popularne zrobiły się takie spinki do włosów- kawal plastiku, skóry, drewna w kształcie elipsy albo prostokąta wygiętego, z takim metalowym odskakującym zapięciem.
jaaa, miałam taką spinkę, nosiłam, i to była naprawdę ładna rzecz - z drewienka, z czymś tam wymalowanym...

Cytat:
Napisane przez Funieczka Pokaż wiadomość
Były jeszcze kreszowe dresiki, jeansy gumki,
dziewczyny, przecież te gumki - bardzo niewiele różnią się od modnych teraz rurek

Mi się zdaje, że warto oddzielić modowe porażki - czyli to, co było naprawdę nietwarzowe, ale wszyscy nosili, bo modne, od po prostu trendów danego okresu. Teraz też mamy "hity", jak nieszczęsne rurki, w których naprawdę nie każdy wygląda dobrze, legginsy noszone przez dziewczyny niezależnie od tego, czy ich nogi się do tego nadają (spotkałam fryzjerkę - dziewczyna ładna, ale spokojnie 15 kilo nadwagi - i legginsy, i bluzeczka przed łono. ło rany...)

Ale żeby było w temacie:

Legginsy - błyszczące (dokładnie takie, jak rok temu sobie kupiłam przez net w UK) + wpódniczka - gumka- tuż za khe łono;
t-shirt z kapturem
kucyk na czubku głowy i utrwalona lakierem na beton grzywka na Alfa
- biała, perłowa szminka

hity 8-mej klasy, jestem rocznik 77
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 22:05   #157
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: modowe porażki parę lat temu

pamiętam białą perłową szminkę
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 08:12   #158
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez mała migotka Pokaż wiadomość
pamiętam białą perłową szminkę
W gimnazjum koleżanka poprosiła mnie,żeby dać jej taką na mikołajki
Kto pamięta kolorowe mascary do włosów? Były w opakowaniu jak tusz do rzęs,przeważnie brokatowe albo bardziej odważne-u mnie w wiejskiej kwiaciarni były żółte,niebieskie,czerwone . Kiedyś zrobiłam sobie do szkoły pasemko na grzywce tą czerwoną mascarą,szczyt buntu Albo taka moda na farbowanie rozjaśniaczem włosów na żółto,zwłaszcza u chłopaków,chociaż wiele koleżanek też takie miało. Do tego szeroka opaska i pasek z klamrą i można się lansować Skoro piszę o włosach,to jeszcze mi się przypomniało jak w podstawówce nauczycielki nas ścigały za farbowanie włosów-koleżanka zrobiła sobie jasny balejaż,dostała uwagę że ,,pofarbowała sobie włosy na różne kolory" i -50 pkt A ja w 6 klasie farbnęłam się szamponetką na bakłażan,przy moich ciemnych włosach nie wyglądało to jakoś wulgarnie,ale dostałam solidny opieprz od ,,Pani",bo przecież jesteś uczennicą szkoły podstawowej,nawet nie gimnazjum,jak mogłaś!
O,i jeszcze kolczyki na magnes-najbardziej niegrzeczna dziewczyna z gimnazjum taki nosiła w nosie

Edytowane przez ruda_grazyna666
Czas edycji: 2015-01-16 o 08:16
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 08:46   #159
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez mała migotka Pokaż wiadomość
pamiętam białą perłową szminkę
hehe, mi nawet pasowała - bo jasna, ale jak widzę swoje zdjęcia, to czuję się zażenowana.

Buty-depeszki! Podobne trochę do martensów, na wierzchu na palcach miał trójkątną blaszkę. Miała takie tylko dość zamożna koleżanka...

Kolorowe mascary pamiętam, ale pamiętam, że niezbyt mi pasowały - włosy były po nich takie sztywne. W szkole podstawowej byłam grzeczna, malować się zaczęłam dopiero w 3 klasie liceum (jeszcze nie było gimnazjów) - i na całego, karnawałowy makijaż do szkoły...Dobrze się uczyłam, więc mnie nauczyciele nie gnębili, ale jak sobie przypomnę, to o rany. Ale to chyba nie kwestia mody tylko głupoty młodzieży, dziś też nastolatki chodzą wypacykowane jak z rewii
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 18:05   #160
GOśka T.
Zakorzenienie
 
Avatar GOśka T.
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Biały100k:)
Wiadomości: 4 774
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Fajny wątek

ja pamiętam:
- buty z prostokątnymi czubkami, a potem w szpic, zwłaszcza przesadnie wydłużony
- spodnie biodrówki z mocno obniżonym stanem, tzw. łonówki i wystające stringi w intensywnym kolorze
- kamizelki z koszul flanelowych powstałe poprzez wyprucie z nich rękawów, takie postrzępione
- plecak-kostka z mnóstwem napisów markerem/korektorem
- biżuteria plastikowa, wielkie pierścienie (były dołączane do szamponów Elseve, pamiętam, kolczyki-duże koła, bransotelki, koraliki na włosy)
- fryzura "na alfa" z mocno wylakierowaną, natapirowaną grzywką na boczek
- fryzura na pieczarkę, u obu płci
- po kilka kolczyków w uszach

o tak pamietam większosc znakomicie.Miałąm jedne buty z ostrym czubem i do tego biaałe i na krótkiej cienkiej szpileczce, jak się pare razy wygrzmotnęłam w nich to szybko wywaliłam

moje plecaki i torba na jedno ramie<duża cos a la na laptopa >zawsze byla popisana, albo markerami albo korektorem.Jakieś rysunki,myszki miki itp...

a tą "modę" z wieloma kolczykami w uchu obecnie widuję na ulicach, i nie tylko u nastolatek,ale również u starszych dziewczyn (30+).

perłową szminkę moją pierwszą miałam z Avonu

u mnie w liceum była jedna dziewczyna,która nosiła biodrówki,( mimo ze do grubych się nie zaliczała, to jej się wszystko wylewało,jakby miała za dwa rozmiary mniejsze te spodnie)jak siadała to jej cały tyłek było widać,zresztą jka chodizła równiez.Facetów to nie kręciło

Za moich czasów szkolnych nosiło się przewaznie za luźne rzeczy,spodnie szerokie, bluzy dresowe,albo za duże swetry(dziś oversize ;P ),Większość dziewczyn nosiło koszule flanelowe w krate-i do tego leginsy albo właśnie luźne spodnie. Na tamte czasy to było fajne , dzis jak patrzę na zdjęcia swoje zwłąszcza, to pytam siebie "gdzie ja miałam lustro?, chowałąm swoje nadprogramowe kg właśnie w luźnych swetrach i wyglądałam jak...nie powiem co...ale wtedy myślałam<jak załozę luźniejsza bluzkę,t shirt to nie bedzie widac.Teraz wiem zę sie myliłam..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3619293d0013be7944bd2954.jpg (9,2 KB, 18 załadowań)
GOśka T. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 19:19   #161
madisz
Zadomowienie
 
Avatar madisz
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 051
GG do madisz
Dot.: modowe porażki parę lat temu

- sandały na płaskiej podeszwie albo na obcasie i z takimi dwoma rzemykami, zakrecalo się je w okół nogi i wiązało pod kolanem
- misie kobisie, to tak odnośnie tamagochi
- czarne lakierowane buty, na takim wysokim czarnym koturnie, elegancja Francja przedszkola w połączeniu z legginsami
- sandałki z takimi kolorowymi lakierowanymi paseczkami

Edytowane przez madisz
Czas edycji: 2015-01-17 o 19:20
madisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 12:22   #162
Harmonia Mundi
Luzik
 
Avatar Harmonia Mundi
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 42
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Mi się zdaje, że warto oddzielić modowe porażki - czyli to, co było naprawdę nietwarzowe, ale wszyscy nosili, bo modne, od po prostu trendów danego okresu. Teraz też mamy "hity", jak nieszczęsne rurki, w których naprawdę nie każdy wygląda dobrze.
Fakt. Nie każdy stary trend jest porażką, a nie każdy nowy 8 cudem i skinny rurki są idealnym przykładem Za kilka lat dzisiejsze miłośniczki będą palić swoje zdjęcia i dziwić się jak mogły coś takiego i w taki sposób nosić?
Dobrze w nich wygląda wysoka modelka, góra 86 cm w biodrach i to wyłącznie w szpilkach.
Każda inna dziewczyna już wygląda jak marchewka - szeroka góra i cienkie pęcinki. Do tego jeszcze płaskie halówki (a dzisiejsze nastolatki mają duże stopy - zresztą tu każdy rozmiar powyżej 36 będzie za duży) - no po prostu marchewka w płetwach

Aż mi się moje bistory i duże, spiczaste, usztywniane kołnierze oraz dżinsy-pumpy, t-shirty z siateczkowymi wstawkami i nietoperze z takim kołnierzem - golfem asymetrycznie rozpinanym na jednym ramieniu już przy nich nie wydają tak tragiczne
Pamiętam jeszcze asymetrycznie noszone długie klipsy - tylko w jednym uchu.
A prawdziwą porażką butową były platformy na koturnie - noga w nich wygląda mniej lub bardziej źle ale nigdy nie wygląda dobrze i buty z takimi długimi noskami, jak ciżemki. Koszmar.
__________________
Nie przejmuj się ludźmi. W końcu i tak wszyscy umrą

Edytowane przez Harmonia Mundi
Czas edycji: 2015-09-10 o 12:10
Harmonia Mundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 15:40   #163
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 848
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Ooo sandały z rzemykami aż do kolan też pamiętam

A tak w ogóle musiałam coś napisać, aby potem bez problemu wrócić do wątku jak będę miała więcej czasu
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 19:53   #164
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: modowe porażki parę lat temu

sandały z rzemykami wiązanymi wokół kostki miałam niebieskie
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 21:14   #165
Nurella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 67
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Czarne botki z futerkiem z dość długim włosiem wokół kostki- szczyt marzeń w podstawówce. Szybko się wycierały od nogawek i już nie były takie ładne
Nurella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 10:22   #166
Dziki Kot
Przyczajenie
 
Avatar Dziki Kot
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Ja pamiętam tatuaże z brokatem co były np. w gazetach (miesięcznik MISS!!). Albo spodnie jeansy dzwony też z brokatem i do tego kurta jeansowa co teraz znów w modzie I naprasowanki na koszulki np. z Britney!

Nieśmiertelne chodaki, trampki z koronkową sznurówką i bluzy ze Spice Girls! Odsłonięte pępki i szwedy to był obowiązek!!

Z biżuterii to jeszcze bransoletki na ramionach A we włosach grube frotki aksamitne albo z drewnianymi koralikami. I przedziałek w zygzak :P Były jeszcze takie mini spineczki do włosów na zatrzask (jak koraliki na szprychy). Wpinało się jeszcze kolorowe pasemka do włosów, głównie z gazetek typu Bravo :P
Ech.... piękne czasy W liceum byłam metalówką, więc tylko glany i bluzy czarne :P Ale oczywiście dzwony, bo wszystkie nosiły

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kikaa1986 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy już zostało wymienione, ale dla mnie dramatem jest silikonowe ramiączko udające, że go nie ma. Osobiście widzę trzy drogi: nie zakładaj stanika w ogóle, załóż stanik bez ramiączek albo zrezygnuj z bluzki w której musisz obnażać kawałek bielizny. Byle nie robić silikonowej wiochy

kika
______
http://www.szafa-kiki.pl/
Takie ramiączka były jeszcze z brokatem I te bluzki na jedno ramię, szał,szał!
Dziki Kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 10:42   #167
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Dla mnie masakra, to naszywki na torebki, plecaki, kiedys pol szkoly mialo takie . Niektorzy moi znajomi do tej pory je nosza, co mnie strasznie bawi
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 11:15   #168
Harribetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 62
Dot.: modowe porażki parę lat temu

przeczytałam wszystkie posty i sporo rzeczy mi się przypomniało Z wieloma miałam bezpośrednią styczność:
skarpety "z palcami",
torebka piesek,
białe legginsy przed kolano noszone do dżinsowej spódniczki,
również dżinsowe ( a jakże) kamizelki, często za ciasne, wpychane na t shirt i noszone do dżinsowych spodni,
ten sweterek złożony z dwóch warstw: jedna jakby bluzka a na to druga, z tego samego materiału, rozpinana (wydaje mi się, że były ze sobą zszyte) - u mnie to się nazywało "wieśniaczek" haha, ciekawe dlaczego nikogo nie zastanawiała ta nazwa,
oczywiście białe lub baardzo blado różowe perłowe błyszczyki,
gigantyczne klamry do włosów, nieproporcjonalnie wielkie do ich ilości - sama w takiej chodziłam, mama robiła mi rulonik z włosów, przypinała spinkę wielką jak moja głowa, a od góry zwisały końcówki włosów, mające zasłonić tę spinkę xD,
fryzura "palma" - ulizane włosy upięte ciasno na czubku głowy i na tym milion gumek żeby ten kucyk sterczał pionowo jak maszt,
dziwnym lookiem były dla mnie takie jakby adidaso-klapki, tzn przód był jak w sportowym bucie, ale tył był mocno wycięty, zostawał taki brzeg może na pół cm i do tego oczywiście skarpeciochy,
bluzki na jedno ramię lub z rękawami szerokimi jak w dzwonach,
hit! moje ukochane czerwone bojówki dzwony! nosiłam je non stop aż się potargały, a że były od wujka z Niemiec to trzymały się długo,
takie zgniłozielone kurtki sięgające do bioder z obszernym kapturem obszytym futerkiem - porażka, u góry masywne a na dole taki szeroki ściągacz do tego wielka torba zwisająca na wysokości kolana lub plecak na jedno ramię,
pamiętam też modę na takie czapki zimowe, które zasłaniają uszy a dalej zwisają z nich jakby dwa warkocze, namówiłam na taką nawet brata XD, albo takie czapki jak od smurfa zwisające z tyłu głowy (czasem ludzie w dredach jeszcze takie noszą),
wszechobecna wakacyjna moda na żółto-zielone ubrania z napisem "Brasil",
moro,
wyskubane prawie do zera brwi, brylancik w nosie i do tego włosy ulizane i przyciśnięte opaską xD lub cieniutkie warkoczyki na całej głowie...,
biała elegancka bluzka koszulowa zapinana na suwak xD,
A z takich świeższych obciachowych rzeczy (moim zdaniem) przede wszystkim emu, gumowce noszone po mieście, crocsy i takie dziwne, obszerne płaszcze często w neonowych kolorach, to jest akurat aktualna moda, ale nigdy jej nie pojmę , do tego sportowe buty na koturnie, trampki na koturnie, a wiele lat temu widziałam nawet w sklepie adidasy na obcasie x_X
__________________
Zapuszczam włosy- 20 07 2009
Dbam o włosy- 20 07 2009
Robię maseczki domowej roboty- 22 07 2009
Zwiedzam ciucholandy- 25 07 2009
(Zmotywowana przez Wizażanki)

Ćwiczę ciągle swoją kreatywność

Optymistycznie do pesymizmu

Edytowane przez Harribetka
Czas edycji: 2015-04-16 o 11:25
Harribetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 15:01   #169
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Crocsy nadal ludzie noszą bo firma wprowadziła baleriny, no to niektórzy w tym śmigają całe lato.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 16:35   #170
mononoke
Raczkowanie
 
Avatar mononoke
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 268
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Ja na crocsy dałam się namówić, ale tylko jako obuwie do pracy w ogrodzie
A z takich dawniejszych:
- z czasów jeszcze przedpodstawówkowych - nieśmiertelne chodaki, wszyscy w rodzinie takie mieliśmy i dżinsowe spódniczki lambadówki takie falbaniaste, z białą koronką przyszytą na brzegu
- wczesna podstawówka (pierwsza połowa lat 90-tych) - legginsy noszone do dłuższej bluzy, jakby tuniki, całe mnóstwo tego miałam, najwięcej fioletowych w białe "gumowe" nadruki (dalmatyńczyki? dziewczynki?); kolorowe dresy zielono-czerwone z kapturem albo dresy ortalionowe
- późna podstawówka - wśród chłopaków bardzo popularne były dresy ortalionowe, szczególnie białe (wyjściowe?); sofisto twist we włosach; czapki zimowe a la święty mikołaj, pamiętam, że jeździłam w takiej na nartach
Pamiętam też, jak bardzo chciałam mieć taką maskarę do włosów, ale nie było mnie na nią stać. Kosztowała jakieś 15 zł.
Oprócz tego opaski na rękę z muliny albo pasemka włosów oplecione taką kolorową muliną. Jak ja zazdrościłam ich koleżance (tych we włosach)!
- liceum - wszędobylskie buty żelazka (jestem ze Szczecina...) oraz buffalo/baflo (na zdjęciach). Wśród chłopaków po wakacjach - rozjaśnione na żółto włosy postawione na żel, okropność! Sama nosiłam t-shirt na bluzkę z długim rękawem, rozpiętą bluzkę koszulową z rękawem do łokcia na bluzkę z krótkim rękawem, asymetryczną spódnicę na rozszerzane dżinsy, a na to jeszcze pasek z ćwiekami Ale to ostatnie akurat to był mój "bunt", do tego miałam króciutkie, nastroszone z tyłu włosy. Z mody studniówkowej - szalenie modne były suknie z gorsetami, buty w szpic i opalenizna na skwarkę. Ile ja się naszukałam normalnych butów! Nie znalazłam, musiałam kupić te z czubami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg żelazka.jpg (16,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buffalo.jpg (2,1 KB, 35 załadowań)
__________________
Komm in mein Boot
ein Sturm kommt auf
und es wird Nacht

Edytowane przez mononoke
Czas edycji: 2015-04-27 o 16:48 Powód: dopisek
mononoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 17:28   #171
Karolina Maria
Zadomowienie
 
Avatar Karolina Maria
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 1 469
GG do Karolina Maria
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Super wątek, odzyskałam mnóstwo wspomnień z czasów gimnazjum (byłam pierwszym rocznikiem gimnazjum).
Mi się kojarzyły przede wszystkim spodnie z brokatem.
Karbownica jako obowiązek na dyskotekę i wyskubane brwi, ze aż wstyd teraz. Makijaż z brokatem...
Tyle rzeczy mi przypomniałyście, bezcenne
__________________
Mój kochany TŻ
Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post48241365
Karolina Maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 06:26   #172
Harribetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 62
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Crocsy nadal ludzie noszą bo firma wprowadziła baleriny, no to niektórzy w tym śmigają całe lato.
Niestety gumowce i nawet emu czasem jeszcze też noszą... gumowce widziałam już w tym roku, 15 stopni, słońce, ale czarna guma niemal do kolana na spacerze musi być xD Dodam, że panna przechadzała się po chodniku, nie wyglądała jakby szła szukać grzybów... było też sucho i raczej dość ciepło, mnie łydki w trampkach nie zmarzły
__________________
Zapuszczam włosy- 20 07 2009
Dbam o włosy- 20 07 2009
Robię maseczki domowej roboty- 22 07 2009
Zwiedzam ciucholandy- 25 07 2009
(Zmotywowana przez Wizażanki)

Ćwiczę ciągle swoją kreatywność

Optymistycznie do pesymizmu
Harribetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 11:25   #173
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Moda powraca, i tak znowu wracają do łask spodnie dzwony (bardzo je lubiłam), spodnie z wysokim stanem (już miałam dość wszechobecnych biodrówek, w których jedynie dziewczyny o szczupłej talii dobrze wyglądają) czy buty na platformie.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 11:57   #174
Harmonia Mundi
Luzik
 
Avatar Harmonia Mundi
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 42
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Moda powraca, i tak znowu wracają do łask spodnie dzwony (bardzo je lubiłam), spodnie z wysokim stanem (już miałam dość wszechobecnych biodrówek, w których jedynie dziewczyny o szczupłej talii dobrze wyglądają) czy buty na platformie.
Bo bootcuty (to właśnie one pojawiają się znowu na sesjach modowych - nie wiem, czemu zwane dzwonami, to o wiele szersze pojęcie), to bardzo "twarzowy" fason. Doskonale równoważą słowiańskie biodra. Cała sylwetka (również gruszka) wygląda w nich bardzo harmonijnie i proporcjonalnie. Nieprawda, że są tylko dla chudzielców.

Przypomniały mi się jeszcze biodrówki z wylewającymi się schabami batonolubnych nastolatek i obowiązkowa do nich proca ze stringów, z gumką udającą tatuaż na kręgosłupie lędźwiowym.

Parę lat temu spodnie z obniżonym krokiem dla chłopaków, a teraz tzw. alladynki. Koszmarek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f-incitari-mini-stringi-tyl-tatuaz-st-07.jpg (8,2 KB, 66 załadowań)
__________________
Nie przejmuj się ludźmi. W końcu i tak wszyscy umrą

Edytowane przez Harmonia Mundi
Czas edycji: 2015-09-10 o 12:07
Harmonia Mundi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 12:15   #175
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 798
Dot.: modowe porażki parę lat temu

może już było....


Piramidy - jeansy z lampasami z boku
kowbojki do tych piramid - cud miód .....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 12:26   #176
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Mi się przypomniała jedna modowa porażka straszna, teraz bym tak się nie ubrała nawet gdyby mi płacili.
Cały strój kąpielowy, z głęboko wyciętymi plecami a na to tylko krótkie spodenki do połowy uda, klapki na stopy i tyle.
Nosiłam się tak jak miałam 10-14lat, a potem przyszedł wstyd, szłam tak ubrana do sklepu lub na pocztę, nikt nic nie mówił, nie zwracał uwagi że to "wyuzdany strój" nikt mi nie powiedział że tak się na plaży tylko nosi, no ale człowiek młody mało wie.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 13:58   #177
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Pamiętam getry we wzór wężowej skóry w gimnazjum nosiła moja koleżanka i cała szkoła się z niej śmiała. Podstawówka czasy noszenia getrów czarnych lub białych a na nich spódniczek dżinsowych .
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 21:09   #178
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Świetny wątek. Ja pamiętam, że hitem były jeszcze jeansowe komplety: spodnie + kurteczka. Jeju jak to lubiłam … dramat . Teraz też jest to modne, ale jest to fajnie dopasowane. Wtedy te kurtki były takie jakby odstające, lekko przyduże albo za małe.

Wśród chłopaków fryzura na beckhama albo te paskudnie malowane włosy na żółto .

Hitem były też dresy i ortalion.

Torebka z jakimś sztucznym futerkiem.

A z butów to oczywiście trepy, czuby i buty na takiej podwyższonej podeszwie z kwadratowymi przodami.

Edit: Jeszcze te brylanciki w uszach u chłopaków

Edit2: A pamiętacie serial Sabrina nastoletnia czarownica?
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.

Edytowane przez besciara
Czas edycji: 2015-05-04 o 21:21
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 11:16   #179
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Ja pamietam takie okropne kurtki - jeansowa kamizelka i do tego doszyte "swetrowe rękawy". Jeszcze welurowe dzwony, brokatowe ciuchy jeansowe kiedyś mamy koleżanka przyszła w takiej kurtce a po jej wyjściu mama od razu wyjela odkurzacz Jeansowe zakiety - pamiętacie? Chyba nikt o tym jeszcze nie wspominał. A do terazniejszych pomyłek modnych zaliczylabym spodnie "z pielucha" i legginsy galaxy - cos czuje ze za pare lat bedzie z tego niezła polewka
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 14:58   #180
weronikawroblewska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 68
Dot.: modowe porażki parę lat temu

Pamiętam, że w gimnazjum był taki moment, że oprócz dzwonów nosiło się też szwedy - spodnie szerokie niemalże na całej wysokości. Totalna masakra, dziewczyny prześcigały się w tym, która ma szersze spodnie. A zdarzało się, że szwedy były nie tylko dżinsowe, ale też sztruksowe i to z licznymi kieszonkami po bokach. To była dopiero porażka tamtych czasów
weronikawroblewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-01 18:09:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.