Mamy Luty 2021 cz.V - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-11, 18:02   #1711
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Do mam które karmią mm: kupiłam podgrzewacz do butelek ale dojdzie w przyszłym tygodniu. Jak sobie radzić do tego momentu? W sensie zawsze mam gotować wodę i czekać aż wystygnie do 40 stopni? Wydaje mi się to bardzo długo. Są inne sposoby?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wytrzymałam chyba 2 dni bez podgrzewacza ciągły problem z temp wody. Grzałam cały czajnik, studziłam i przed samym wlaniem podgrzewałam trochę. Oczywiście najczęściej woda była za gorąca i kombinowałam z jej chłodzeniem. A dziecko przez ten czas płakało, bo głodne. Koszmar.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 19:40   #1712
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Paula i jak tam dzien Ci dzisiaj samej minal? I jak sytuacja z tżtem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:04   #1713
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie u ginekologa. Był samolot, USG i badanie piersi. Wszystko jest ok i nawet do sportu mogę szybciej wrócić.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
To świetna wiadomość
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:08   #1714
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Nosze mała własnie w kieszonce sie nosimy mała uwielbia od razu usypia a ja mam wolne rece i fajnie na brzuszek chusta działa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prosze przypomnij mi u kogo bylisxie z tym refluksem i to was skierował pediatra czy sama wyszukalas?jakie macie zalecenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Do mam które karmią mm: kupiłam podgrzewacz do butelek ale dojdzie w przyszłym tygodniu. Jak sobie radzić do tego momentu? W sensie zawsze mam gotować wodę i czekać aż wystygnie do 40 stopni? Wydaje mi się to bardzo długo. Są inne sposoby?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas mikrofala albo mamy stosują wodę w termosie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Dobra dziewczyny żarty się skończyły potrzebuje porady!postanowilismy z TŻ ze gdzieś musimy się udać do jakiegoś specjalisty z mała to nie jest śmieszne ona całymi dniami płacze ma rytm jak wam pisalam spi-je-placze i i tak w kółko na rekach jest źle na łóżku jeszcze gorzej maty bujaczki tez odpadają juz zalamujemy ręce bo naprawdę juz nawet smoczkiem nie idzie jej uspokoić,to nie wina ze jest głodna bo ona zje i placze myslalam ze ma za malo dorabialam a i tak był rykjuz nie wiemy co robićprosze podrzuccie pomysły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:10   #1715
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Paula i jak tam dzien Ci dzisiaj samej minal? I jak sytuacja z tżtem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, ze pytasz
Ogólnie spoko, chociaz kilka razy po prostu sobie poplakalam i trochę lżej mi sie zrobilo. Mała byla dzisiaj naprawdę grzeczna, owszem poplakala sobie vzasem ale przeciez to dziecko tylko. I nie wiem czy to zbieg okoliczności czy juz te nowe mleko zaczelo dzialac, ale podaje je od wczoraj od 18 i dzisiaj juz np nie plakala z bolu brzuszka ani nie prężyła sie tak jak to mialo miejsce wcześniej. Oby jej pomogło
A co do Tż to przeprosil mnie, powiedział, ze go stresuje jak Mala placze, ale ze postara sie juz tak tym nie denerwowac. Zobaczymy.
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:25   #1716
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Prosze przypomnij mi u kogo bylisxie z tym refluksem i to was skierował pediatra czy sama wyszukalas?jakie macie zalecenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

U nas mikrofala albo mamy stosują wodę w termosie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Dobra dziewczyny żarty się skończyły potrzebuje porady!postanowilismy z TŻ ze gdzieś musimy się udać do jakiegoś specjalisty z mała to nie jest śmieszne ona całymi dniami płacze ma rytm jak wam pisalam spi-je-placze i i tak w kółko na rekach jest źle na łóżku jeszcze gorzej maty bujaczki tez odpadają juz zalamujemy ręce bo naprawdę juz nawet smoczkiem nie idzie jej uspokoić,to nie wina ze jest głodna bo ona zje i placze myslalam ze ma za malo dorabialam a i tak był rykjuz nie wiemy co robićprosze podrzuccie pomysły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bylismy dzisiaj na kontroli u neurologopedy i powiedzialam ze mnie niepokoi to ze mała je nagle zaczyna sie prezyc i robi sie purpurowa i ryk a po chwili spokoj i ona powiedziala ze to moze byc refluks ukryty i poleciła nam pania radiolog ktora robi usg a pozniej przeczytałam ten artykul i wiele sie zgadza u nas http://vegannmuffins.blogspot.com/20...rozna.html?m=1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:26   #1717
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Prosze przypomnij mi u kogo bylisxie z tym refluksem i to was skierował pediatra czy sama wyszukalas?jakie macie zalecenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

U nas mikrofala albo mamy stosują wodę w termosie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Dobra dziewczyny żarty się skończyły potrzebuje porady!postanowilismy z TŻ ze gdzieś musimy się udać do jakiegoś specjalisty z mała to nie jest śmieszne ona całymi dniami płacze ma rytm jak wam pisalam spi-je-placze i i tak w kółko na rekach jest źle na łóżku jeszcze gorzej maty bujaczki tez odpadają juz zalamujemy ręce bo naprawdę juz nawet smoczkiem nie idzie jej uspokoić,to nie wina ze jest głodna bo ona zje i placze myslalam ze ma za malo dorabialam a i tak był rykjuz nie wiemy co robićprosze podrzuccie pomysły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My kiedyś byliśmy ze starszą bo też ciągle ryk. I co usłyszałam? Dzieci płaczą
Oczywiście zbadał ją, ale co to za badanie, ot osluchal

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-11, 20:30   #1718
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
My kiedyś byliśmy ze starszą bo też ciągle ryk. I co usłyszałam? Dzieci płaczą
Oczywiście zbadał ją, ale co to za badanie, ot osluchal

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
A to tylko u pediatry bylas?
Ja chce jutro dzwonić do pediatry i umówić wizytę u osteopaty bo podobno oni poamgaja nie wiem chce spróbować bo juz naprawdę sił nam brakuje i zal malej jak ciągle placze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:35   #1719
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
A to tylko u pediatry bylas?
Ja chce jutro dzwonić do pediatry i umówić wizytę u osteopaty bo podobno oni poamgaja nie wiem chce spróbować bo juz naprawdę sił nam brakuje i zal malej jak ciągle placze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez myslalam o osteopacie ale po rozmowie z neurologopeda na razie ogarniemy fizjo i ta pania radiolog zeby zrobiła usg i wtedy zobaczymy co dalej. Co do pediatry to ja im jakos nie ufam bo oni maja zawsze swoje racje albo kolka albo zmienic mleko albo poprostu takie dziecko i nie wymyslac a jak zaczynasz sama szukac to okazuje sie ze dziecko jednak ma problem i trzeba mu pomoc aby nie cierpiało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:36   #1720
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Bylismy dzisiaj na kontroli u neurologopedy i powiedzialam ze mnie niepokoi to ze mała je nagle zaczyna sie prezyc i robi sie purpurowa i ryk a po chwili spokoj i ona powiedziala ze to moze byc refluks ukryty i poleciła nam pania radiolog ktora robi usg a pozniej przeczytałam ten artykul i wiele sie zgadza u nas http://vegannmuffins.blogspot.com/20...rozna.html?m=1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki u nas właśnie mała dużo ulewala zmienilismy to mleczko na Ar ale pojawiły się zatwardzenia i mamy mieszać z profutura i teraz ulewa mniej Ale nadal ulewa i kurcze ja juz nie wiem co robić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Tez myslalam o osteopacie ale po rozmowie z neurologopeda na razie ogarniemy fizjo i ta pania radiolog zeby zrobiła usg i wtedy zobaczymy co dalej. Co do pediatry to ja im jakos nie ufam bo oni maja zawsze swoje racje albo kolka albo zmienic mleko albo poprostu takie dziecko i nie wymyslac a jak zaczynasz sama szukac to okazuje sie ze dziecko jednak ma problem i trzeba mu pomoc aby nie cierpiało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie dlatego chce szukać sama i umówić do specjalistów i właśnie ty pisalas o neurologopedzie ale oni zajmują się refluksem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:41   #1721
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
A to tylko u pediatry bylas?
Ja chce jutro dzwonić do pediatry i umówić wizytę u osteopaty bo podobno oni poamgaja nie wiem chce spróbować bo juz naprawdę sił nam brakuje i zal malej jak ciągle placze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, bo byliśmy pod opieką neonatologa i nefrologa i mieliśmy przebadane wszystko
Mała pięknie rosła, nie było żadnych powodów szukać dalej.
Ale czasami warto szukać bo wiadomo ze kazdy przypadek jest inny.
Życzę żeby u Was szybko się poprawiło.
Ale moja starsza pierwsze miesiące też ryczała wiecznie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-11, 20:50   #1722
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Madziq, biedna mala. Najgorzej że nie powie co jej jest. Może na początek udaj się do dobrego neurologopedy i może cię pokieruje dalej.

L

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 20:59   #1723
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Tak, bo byliśmy pod opieką neonatologa i nefrologa i mieliśmy przebadane wszystko
Mała pięknie rosła, nie było żadnych powodów szukać dalej.
Ale czasami warto szukać bo wiadomo ze kazdy przypadek jest inny.
Życzę żeby u Was szybko się poprawiło.
Ale moja starsza pierwsze miesiące też ryczała wiecznie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
My SE starsza nalezyny pod poradnie nefrologiczna...

Powiem ci to tak wyczerpuje psychicznie ze juz rady niedajemy nawet jak jesteśmy we dwojedlatego jak ona nie chce leżeć bo od razu drze się jak poparzona szukam ratunku w chuście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 21:11   #1724
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
My SE starsza nalezyny pod poradnie nefrologiczna...

Powiem ci to tak wyczerpuje psychicznie ze juz rady niedajemy nawet jak jesteśmy we dwojedlatego jak ona nie chce leżeć bo od razu drze się jak poparzona szukam ratunku w chuście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Doskonale Cię rozumiem bo nam starsza daje teraz takie jazdy, że oboje wysiadamy psychicznie i nerwowo. Bunt dwulatka i pojawienie się małej ja przerasta. Jest nie do wytrzymania. WYJE o wszystko, obraża się milion razy dziennie, na mnie jest obrażona za małą, przyklejona do TŻ. On nie może wyjść za próg drzwi na schody bo jest ryk na całego. Jesteśmy oboje w domu a nie możemy zrobić nic kompletnie, bo się nie da. Jest totalna MASAKRA, on musi wrócić do pracy od poniedziałku. A ja? Ja jestem przerażona, nie wiem jsk sobie poradzę. Będę wyć razem z nimi.
Nie wiemy w ogóle jak reagować, jak jej pomoc, żeby jej na głowę nie padło

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 21:33   #1725
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
U nas też stoi obok skrzynek ale tż codziennie wieczorem przynosi bo się boi że ukradną i w taczce będziemy jeździć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Wróciłam z rehabilitacji wszystko z małym dobrze, nie ma wzmożonego napięcia, bałam się o główkę bo mi się dziwna wydawała ale powiedział że jest idealna i nic nie trzeba kombinować (teściowa już poduszkę z tą dziurka nam chciała dawać). Pokazał jak nosić, jak wspierać jego rozwój i mamy przyjść jak będzie miał 5mies

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super wieści!

Aktogimka, dobrze, że poszłaś do dermatologa, też mnie to na pewno czeka. Gorzej, że trafiło się do wycięcia, ale dobrze, że tak szybko działasz i będzie z głowy. Ja do tej pory miałam jedno znamię wycinane, gładko i szybko poszło.

Marga i Nairobi, gratuluję pomyślnych wizyt u gin! Super, że wszystko ok i możecie działać z aktywnością

U nas była dziś położna środowiskowa ponownie. Cieszę się bardzo, że zmieniłam inną właśnie na nią. Fajna, kontaktowa babka, bez pierdo***ia głupot. Mówi, że maluch świetnie przybiera (faktycznie robi masę! A ja się przejmowałam, że mleka mam za mało...), fajnie się rozwija, wcześniej mówiła, że może wzmożone napięcie, ale teraz rzekomo już dużo lepiej. Zaleciła mimo wszystko wizytę u fizjo, bo mówi, że zawsze warto (ale to w 3. miesiącu) - i dla mnie u fizjo uroginekologicznego (już się zgłosiłam, miałam na razie teleporadę odnośnie do blizny, wizyta za jakieś 2-3 tygodnie).

Czekam na naukę chustonoszenia, na wiosnę, na wspólne spacery z psem i dzieciem zamotanym (oby to polubił!), na dłuższe dni i więcej słońca. A tymczasem śnieg dziś sypnął


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 23:29   #1726
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Ale konkretnie cie ten zastój trzyma
Dobrze że idziesz na usg i do dermatologa.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez CharlotteSK Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za pomyślne wyniki usg a miałaś kiedyś już jakiś pieprzyk wycinany? Brzmi strasznie
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na usg potwierdził się zastój, oprócz tego który czuć podskórnie, widać było też dodatkowe skupiska od spodem i generalnie w całym tym kwadrancie. Liczę, że to niebawem puści, bo ileż mogę łykać ibuprofen. Chociaż plus taki, że sutki tak nie bolą dramatycznie jak go biorę.

Z pieprzykiem to ja mam ogromną tendencję do takich zmian, mam milion pieprzyków i kolejny milion wyszedł mi w ciąży. Kontroluję je u dermatologa raz w roku, nigdy nic nie było do wycięcia. A ten z pępka to taki dziad, bo jak pępek miałam przed ciążą zwinięty, to było delikatnie widać, że coś tam jest, ale nie dało się go obejrzeć. Dlatego muszę działać, póki pępek jest dalej rozlany i wypłaszczony.

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie u ginekologa. Był samolot, USG i badanie piersi. Wszystko jest ok i nawet do sportu mogę szybciej wrócić.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Ja tez po wizycie. Wszystko jak w najlepszy porzadku mialam pobrana cytologie moge pomalu wracac do cwiczyc teraz czekam na wizyte u fizjouroginekologicznego . Zapisalam mala na usg zeby sprawdzic podejrzenie tego refluksu kurde dopiero termin na 14 kwietnia ale Pani mowila zeby za tydzien zadzwonic bo moze sie cos zwolni i zeby sie jej przypominac. A jutro bede dzwonic do fizjo bo jeden polecany nie przyjmuje nowych pacjentow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O proszę, super wieści z popołogowych wizyt!
Nairobi, fajnie że działacie dalej z diagnostyką przy badaniach takich bobasów warto dzwonić często, bo terminy lubią się zwalniać

Charlotte, a kiedy odciągasz mleko na zapas? Zaraz po karmienia czy inną metodę wybrałaś? I jak długo ściągasz?

BTW, jechałam na to usg, a w okolicach porodu skończył mi się bilet okresowy na mpk, więc powtarzałam sobie w głowie "kup bilet, kup bilet", kupiłam i mialam kontrolę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 05:57   #1727
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Juz drugi raz w tygodniu krew z nosa mi poszła będę musiała zrobić morfologię i zobaczyć czy hemoglobina się podwyższyła

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 06:32   #1728
CharlotteSK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 516
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Szoszo, super ze trafiłaś na świetna położna. Taka osoba to nieoceniona pomoc, tez jestem ze swojej zadowolona

Akto, ja na razie ściągnęłam dosłownie tylko przez 20 minut i wyszło mi 40ml bo wczoraj malutka wieczorem ciagle chciała jeść a potem już byłam tak zmeczona ze poszłyśmy spać. Moja położna mówiła ze jeśli dziecko naje się z jednej piersi to można ściągnąć z drugiej. Chce tez spróbować metodę 7-5-3.

Wczoraj karmiłam ją chyba ze 3h wieczorem w kółko jedna piers, wrzask i druga. Wydaje mi się ze jak przysypia to nieefektywnie ssie, a ja tez już bylam zmeczona i przysypiałam i nie pilnowałam czy dobrze łapie. Ale przespalysmy chyba 7 czy 8h, dwa razy wzięłam ją w nocy na karmienie na śpiocha, ani razu nawet nie zapłakała. Teraz mieliśmy problem zeby ją obudzić do zmiany pieluszki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:32 ---------- Poprzedni post napisano o 06:12 ----------

Echme jak pierwsza noc w domku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
CharlotteSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 06:48   #1729
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Hej
Ja potrzebuje wyjść z domu dzisiaj mija trzy tygodnie od porodu. A przed porodem już miesiąc nie wychodziłam, bo było ciężko i z dzieckiem w domu... Choć jakiś krótki spacer zawsze staraliśmy się zrobić. Z dwójka spacery są jak walka o przetrwanie, zanim ubiore jedno drugie już mokre, nie mówiąc o sobie... Poza tym Młody musi prowadzić wózek, potyka się rozgląda. Myślałam, że już mnie nie dopadnie ten stan przytłoczenia i płaczu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-12, 07:06   #1730
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

My z Ania miałyśmy naprawdę dobra noc. Mala tylko 2 razy sie przebudzila na jedzenie i zmiane pieluchy a tak to spala

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Dzisiaj leżę sobie w pokoju Małej, bo zaraz maja przyjechac meble do kuchni nam kończyć
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 07:10   #1731
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Prosze przypomnij mi u kogo bylisxie z tym refluksem i to was skierował pediatra czy sama wyszukalas?jakie macie zalecenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

U nas mikrofala albo mamy stosują wodę w termosie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Dobra dziewczyny żarty się skończyły potrzebuje porady!postanowilismy z TŻ ze gdzieś musimy się udać do jakiegoś specjalisty z mała to nie jest śmieszne ona całymi dniami płacze ma rytm jak wam pisalam spi-je-placze i i tak w kółko na rekach jest źle na łóżku jeszcze gorzej maty bujaczki tez odpadają juz zalamujemy ręce bo naprawdę juz nawet smoczkiem nie idzie jej uspokoić,to nie wina ze jest głodna bo ona zje i placze myslalam ze ma za malo dorabialam a i tak był rykjuz nie wiemy co robićprosze podrzuccie pomysły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cos musi byc na rzeczy , jak czytam to normalnie jak o sobie dwa tygodnie temu , mała tak się darła na rękach , no wszędzie nic nie działało , nie spała praktycznie nic , tylko 5 min i wszystko , okazało się, że palec ja bolał od zastrzału , więc cos było na rzeczy ewidentnie, na początku to do pediatry wiadomo niech cie gdzieś wysle , zleci badania , może mocz niech zleci, do uszu zajrzy, mój młodszy syn miał zapalenie uszu jak miał 7 tygodni też mi się tak darł , no musi ją lekarz zbadać , bo tak sama z siebie to nie możliwe rzeczy tak ciągle płakała i nic jej nie pomagało, a próbowałaś podać lek przeciwbólowy ?

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

madziq jak tam dzisiaj ?, jak nocka ?
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 07:15   #1732
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Muszę zadzwonić do urzędu pracy. Na samą myśl już mi niedobrze. Miałam zadzwonić 23 lutego ale nie miałam ochoty po porodzie dzwonić a potem zapomniałam. Tz zaciągnął informacji i nie jestem jeszcze wykreslona

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 07:20   #1733
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Doskonale Cię rozumiem bo nam starsza daje teraz takie jazdy, że oboje wysiadamy psychicznie i nerwowo. Bunt dwulatka i pojawienie się małej ja przerasta. Jest nie do wytrzymania. WYJE o wszystko, obraża się milion razy dziennie, na mnie jest obrażona za małą, przyklejona do TŻ. On nie może wyjść za próg drzwi na schody bo jest ryk na całego. Jesteśmy oboje w domu a nie możemy zrobić nic kompletnie, bo się nie da. Jest totalna MASAKRA, on musi wrócić do pracy od poniedziałku. A ja? Ja jestem przerażona, nie wiem jsk sobie poradzę. Będę wyć razem z nimi.
Nie wiemy w ogóle jak reagować, jak jej pomoc, żeby jej na głowę nie padło

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
tylę mocno , domyslam się co przeżywasz , człowiek się zawsze martwi i ma wyrzuty do starszego dziecka , mam nadzieję, że malutka szybko zrozumie
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 07:25   #1734
CharlotteSK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 516
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Adhoc ja się boje tego o czym piszesz, nagle zdałam sobie sprawę z tego ze przez kp mogę być uwiązana w domu właściwie w lutym za często nie wychodziłam bo nie miałam siły przez ta ciąże.

Monika jak tak wynik testu na covida, macie już?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
CharlotteSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 07:52   #1735
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez CharlotteSK Pokaż wiadomość
Adhoc ja się boje tego o czym piszesz, nagle zdałam sobie sprawę z tego ze przez kp mogę być uwiązana w domu właściwie w lutym za często nie wychodziłam bo nie miałam siły przez ta ciąże.

Monika jak tak wynik testu na covida, macie już?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wczoraj mąż miał test o 12 robiony , jeszcze czekamy na wynik :/

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

u mnie dzisiaj nocka cudo (tfu,tfu) , mała poszła spać o 19 i wstała dopiero o 2 na karmienie , potem o 6:30 się obudziła szczęśliwa , przewinęłam ją , nakarmiłam i poszła spać znowu , śpi od 7:30

wasze dzieciaki też w dzień spia o wiele gorzej niż w nocy ? , moja wczoraj praktycznie nic, zaraz jak odłożę to się budzi , nie moge jej uśpic na dłużej niż 30 min , całe szczęscie , że nie jest jakaś bardzo marudna przy tym , bo potrafi poleżeć nawet z godzine czasem dwie
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 07:55   #1736
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez CharlotteSK Pokaż wiadomość
Adhoc ja się boje tego o czym piszesz, nagle zdałam sobie sprawę z tego ze przez kp mogę być uwiązana w domu właściwie w lutym za często nie wychodziłam bo nie miałam siły przez ta ciąże.

Monika jak tak wynik testu na covida, macie już?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No właśnie, a tu nawet już nie chodzi o odciaganie. Tylko ona płacze jak mnie nie słyszy, dwa razy wyszłam do sklepu i mąż miał Armagedon, a gdy przekraczałam próg mieszkania i zaczynałam rozmawiać to nagle się robiła cisza j spokój...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 08:05   #1737
monika 1985
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2 067
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez adhoc Pokaż wiadomość
No właśnie, a tu nawet już nie chodzi o odciaganie. Tylko ona płacze jak mnie nie słyszy, dwa razy wyszłam do sklepu i mąż miał Armagedon, a gdy przekraczałam próg mieszkania i zaczynałam rozmawiać to nagle się robiła cisza j spokój...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie jest to samo :/
monika 1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 08:23   #1738
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez monika 1985 Pokaż wiadomość
u mnie jest to samo :/
Mnie zaczyna to przytłaczać wiem, że to minie szybciej niż mi się wydaje, ale jakiś zjazd psychiczny mnie dopadł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 08:29   #1739
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Madziq neurologopeda to głównie sprawdza wędzidełko, odruchy ssania i wymiotne i u nas patrzyła czy mała dobrze chwyta butelke a to podejrzenie refluksu wyszło podczas rozmowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-12, 08:50   #1740
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez monika 1985 Pokaż wiadomość
Wczoraj mąż miał test o 12 robiony , jeszcze czekamy na wynik :/

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

u mnie dzisiaj nocka cudo (tfu,tfu) , mała poszła spać o 19 i wstała dopiero o 2 na karmienie , potem o 6:30 się obudziła szczęśliwa , przewinęłam ją , nakarmiłam i poszła spać znowu , śpi od 7:30

wasze dzieciaki też w dzień spia o wiele gorzej niż w nocy ? , moja wczoraj praktycznie nic, zaraz jak odłożę to się budzi , nie moge jej uśpic na dłużej niż 30 min , całe szczęscie , że nie jest jakaś bardzo marudna przy tym , bo potrafi poleżeć nawet z godzine czasem dwie

Zazdro ogromne, nasz synek w nocy śpi sporo gorzej, częściej się budzi, a dziś to w ogóle przeszedł samego siebie. Pobudki co 1,5 godziny i jęki, trochę niby chciał jeść, ale potem odrywał się od piersi i tak w kółko. Wczoraj nocka jak marzenie, dziś dramat, nigdy nie wiadomo, co się wylosuje


Adhoc, współczuję zjazdu, ściskam Cię mocno! U mnie też dziś 3 tygodnie i zaczęłam wczoraj mieć marzenia, żeby wyjść sama chocby do Biedronki albo śmielej, może na paznokcie... to drugie na razie odpada, ale pomarzyć można też mam serdecznie dosc siedzenia w domu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-04 22:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.