Staraczki 2023 - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-05-02, 06:45   #2191
laczupakabra
Rozeznanie
 
Avatar laczupakabra
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie nogi poniosą
Wiadomości: 708
GG do laczupakabra
Staraczki 2023

U mnie 9 dpo i na facellaku biało, temparatura super stabilna, teraz będę testować codziennie do 12 dpo

Carmelove zgadzam się, że warto sprawdzić jak tak się przejmujesz intensywnością kreski, przeliczysz na kalkulatorze i nie porównuj kresek! Te testy mają tylko powiedzieć, że jesteś w ciąży, a nie jak bardzo mocno trzymam kciuki za kropeczka!

Edytowane przez laczupakabra
Czas edycji: 2023-05-02 o 06:49
laczupakabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 07:08   #2192
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Staraczki 2023

A jest sens robić betę w dwóch różnych laboratoriach? W czwartek mogłabym podjechać do innego, bo jest dłużej otwarte, a w sobotę do tego niedaleko mnie, bo widzę, że w soboty też jest otwarte. Beta to beta chyba, nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 06:51 ----------

Cytat:
Napisane przez laczupakabra Pokaż wiadomość
U mnie 9 dpo i na facellaku biało, temparatura super stabilna, teraz będę testować codziennie do 12 dpo

Carmelove zgadzam się, że warto sprawdzić jak tak się przejmujesz intensywnością kreski, przeliczysz na kalkulatorze i nie porównuj kresek! Te testy mają tylko powiedzieć, że jesteś w ciąży, a nie jak bardzo mocno trzymam kciuki za kropeczka!
9 dpo to jeszcze jest szansa
Masz rację, że test wykrywa czy jest się w ciąży a nie jak bardzo, ale skoro beta rośnie to raczej test powinien ciemnieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 08:23   #2193
laczupakabra
Rozeznanie
 
Avatar laczupakabra
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie nogi poniosą
Wiadomości: 708
GG do laczupakabra
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
A jest sens robić betę w dwóch różnych laboratoriach? W czwartek mogłabym podjechać do innego, bo jest dłużej otwarte, a w sobotę do tego niedaleko mnie, bo widzę, że w soboty też jest otwarte. Beta to beta chyba, nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 06:51 ----------

9 dpo to jeszcze jest szansa
Masz rację, że test wykrywa czy jest się w ciąży a nie jak bardzo, ale skoro beta rośnie to raczej test powinien ciemnieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Carmelove, teoretycznie tak, ale to tylko test z drogerii, są różne partie, testy różnie się odbarwiają, a beta w moczu też zależy od tego ile wody wypiłaś itd.

Teoretycznie nie powinno to mieć znaczenia, że w różnych labach zbadasz, ale wiem, że dziewczyny starały się jednak badać w tym samym, nie do końca wiem dlaczego
laczupakabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 08:56   #2194
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Staraczki 2023

Któraś tu pisała o teście z krwi może on by był bardziej wiarygodny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 10:27   #2195
SzumFal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 448
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nawet nie wiem, czy jest mi przykro, czy nie. Staram się pogodzić z tym, że się nie uda bez żadnej interwencji, ale wiadomo, i tak jakoś tak... No lepiej by było, gdybym jednak nie musiała się operować ale najwidoczniej coś u mnie nie tak i inaczej się nie da.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kochana nie załamuj się niezależnie od tego jak jest trudno najważniejsze jest myśleć pozytywnie że się uda że wszystko będzie ok albo po prostu spróbować wyłączyć głowę tak jak wiele dziewczyn na forach które jak nagle przestają myśleć i dają sobie spokój z całą tą otoczka mierzeniem temperatury itd. to potem przychodzą z dobrymi informacjami chwalą się kreseczkami twierdząc że to był Cud bo przecież jak to..
Jesteśmy z Tobą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez laczupakabra Pokaż wiadomość
U mnie 9 dpo i na facellaku biało, temparatura super stabilna, teraz będę testować codziennie do 12 dpo

Carmelove zgadzam się, że warto sprawdzić jak tak się przejmujesz intensywnością kreski, przeliczysz na kalkulatorze i nie porównuj kresek! Te testy mają tylko powiedzieć, że jesteś w ciąży, a nie jak bardzo mocno trzymam kciuki za kropeczka!

Testuj testuj ))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez wiki977 Pokaż wiadomość
Któraś tu pisała o teście z krwi może on by był bardziej wiarygodny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja kiedyś wspominałam o teście z krwi ale nie wiem czy to ty i szczerze mówiąc nie wiem jaka jest jego wartość
Jednak beta to beta
Ale możesz próbować jeśli masz do takiego dostęp


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SzumFal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 14:44   #2196
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
A jest sens robić betę w dwóch różnych laboratoriach? W czwartek mogłabym podjechać do innego, bo jest dłużej otwarte, a w sobotę do tego niedaleko mnie, bo widzę, że w soboty też jest otwarte. Beta to beta chyba, nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:08 ---------- Poprzedni post napisano o 06:51 ----------

9 dpo to jeszcze jest szansa
Masz rację, że test wykrywa czy jest się w ciąży a nie jak bardzo, ale skoro beta rośnie to raczej test powinien ciemnieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja pierwsza bete robiłam w Diagnostyce a druga w szpitalu i przyrost był ok. Mogą się różnic widełki, ale mysle, ze jeżeli przyrost będzie git to wszystko ok. W razie czego możesz zawsze powtórzyć jeszcze w poniedziałek w tym drugim labie żeby mieć pewność. Mi tylko gin powiedział, ze np. TSH jak chcę porównywać to tylko z tego samego labu, bo różnice mogą być nawet do 30% w zależności od sprzętu na jakim robią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 16:09   #2197
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 408
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
U mnie kolejny okres, jakże inaczej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Eh

Cytat:
Napisane przez Bezimienna2019 Pokaż wiadomość
Carmelove gratulacje
Ja witam się w pierwszym dniu cyklu. Przy okazji pierwszym dniu cyklu, w którym będziemy się starac. Nie czekam na to aż schudnę, po prostu będę się pilnować od dzisiaj z jedzeniem j tyle… po ciazy będę się martwic
Hej, powodzenia w staraniach
Co do chudnięcia też chyba zrobię tak jak piszesz bo waga mi znowu podskoczyła
Ale jakieś pilnowanie się jak najbardziej biorę pod uwagę ale bez ciśnienia na chudnięcie

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Hej, powtórzyłam test. Mąż mówi, że taki sam, ja mówię, że bledszy. Nawet jeśli taki sam to chyba źle świadczy, powinien być mocniejszy. Chyba biochemiczna... Laboratoria robią sobie majówkę, nie mam jak zbadać bety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak kolejne testy? Wybacz jeśli mi umknęło, dopiero nadrabiam ostatnie strony

Cześć Dziewczyny
7a2075bf2dce9ea818a59ff8ae1114964dbf5013_6466ae254f6c0 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-02, 16:20   #2198
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Staraczki 2023

[1=7a2075bf2dce9ea818a59ff 8ae1114964dbf5013_6466ae2 54f6c0;89570495]Eh



Hej, powodzenia w staraniach
Co do chudnięcia też chyba zrobię tak jak piszesz bo waga mi znowu podskoczyła
Ale jakieś pilnowanie się jak najbardziej biorę pod uwagę ale bez ciśnienia na chudnięcie



A jak kolejne testy? Wybacz jeśli mi umknęło, dopiero nadrabiam ostatnie strony

Cześć Dziewczyny [/QUOTE]Kolejne testy dopiero będą Jutro następny. Dzisiaj nie robiłam kolejnego, bo pewnie wyszedłby jaśniejszy niż ten z porannego moczu (skoro zalecają tak robić) i w żaden sposób by mnie to nie uspokoiło. Także zrobię jutro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez carmelove_03
Czas edycji: 2023-05-02 o 16:35
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 17:34   #2199
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nawet nie wiem, czy jest mi przykro, czy nie. Staram się pogodzić z tym, że się nie uda bez żadnej interwencji, ale wiadomo, i tak jakoś tak... No lepiej by było, gdybym jednak nie musiała się operować ale najwidoczniej coś u mnie nie tak i inaczej się nie da.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ze swojej perspektywy bardzo namawiam na klinikę niepłodności i porządne działania. Ciąża może się zdarzyć naturalnie i za miesiąc, i za trzy, albo za trzydzieści trzy - większość par niepłodnych kiedyś może spotkać ten odpowiedni zbieg okoliczności. Ale koszt emocjonalny oczekiwania i starań naturalnych jest tak duży, że tak naprawdę jakiekolwiek działania w klinice niepłodności mogą być obarczone o wiele mniejszym kosztem psychicznym, niż się początkowo wydaje. Poza tym dochodzi wiek, pary obecnie na tyle późno decydują się na dzieci, że jeśli planują więcej niż jedno, to nie wiem czy warto zdawać się na zrządzenie losu.
Trzymam za Ciebie kciuki, myślę, że gdzieś momentami jest mi blisko do Ciebie w tym odczuciu - mi zajęło to rok i trzy miesiące, z pomocą medyczną, ale ten cały rok nie był łatwy, zważając też na mój wiek i obawę, że każde pół roku więcej to moja spadająca na łeb na szyję płodność.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 17:45   #2200
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez SzumFal Pokaż wiadomość
Kochana nie załamuj się niezależnie od tego jak jest trudno najważniejsze jest myśleć pozytywnie że się uda że wszystko będzie ok albo po prostu spróbować wyłączyć głowę tak jak wiele dziewczyn na forach które jak nagle przestają myśleć i dają sobie spokój z całą tą otoczka mierzeniem temperatury itd. to potem przychodzą z dobrymi informacjami chwalą się kreseczkami twierdząc że to był Cud bo przecież jak to..
Jesteśmy z Tobą
Dzięki
Do zabiegu miałam zrobić sobie wolne od starań, ale chyba się nie da... Strach przed zabiegiem sprawia, że mam jeszcze większą presję na zajście i podczas owulacji i okresu i tak wszystko się budzi. Mąż na razie nie daje po sobie poznać, ale coraz bardziej przewraca oczami, gdy wspomnę cokolwiek w temacie starań, więc chyba w końcu i jego zaczęło to dotykać. Boję się, że to trochę namiesza między nami.
Życie bez dzieci nie wydaje się wcale takie złe, ale właśnie nie wiem jak dalej popychać nasz związek do przodu. Na początku wszystko było proste:
1. Pierwsze spotkania, randki, zauroczenie.
2. Niesamowita fascynacja - każde spojrzenie, dotyk, słowo - takie elektryzujące...
3. Zakochanie - pierwsze wyznania miłości, poważniejsze deklaracje, plany na przyszłość.
4. Poznawanie swojego otoczenia - znajomi, rodzina, dowiadywanie się o ukochanym nowych rzeczy oczami innych ludzi.
5. Pewnego rodzaju stabilność.
6. Oświadczyny, okres narzeczeństwa, planowanie ślubu.
7. Zamieszkanie razem!
8. ŚLUB!!!
9. Miesiąc miodowy, podróż poślubna, urządzanie nowego, wspólnego gniazdka...
10. ???

Kochamy się, oczywiście chcemy być razem, ale odkąd się przeprowadziliśmy, mam wrażenie, że tak od mniej więcej roku wszystko wygląda tak samo... Wydaje mi się, że potrzebujemy nowych wyzwań, a nie wiem co jeszcze możemy zrobić, co by dało powiew świeżości naszemu związkowi.
Pewnie to niewłaściwy wątek na takie rozterki, jak coś to zignorujcie te smęty. Tak mnie naszło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 18:02   #2201
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Dzięki
Do zabiegu miałam zrobić sobie wolne od starań, ale chyba się nie da... Strach przed zabiegiem sprawia, że mam jeszcze większą presję na zajście i podczas owulacji i okresu i tak wszystko się budzi. Mąż na razie nie daje po sobie poznać, ale coraz bardziej przewraca oczami, gdy wspomnę cokolwiek w temacie starań, więc chyba w końcu i jego zaczęło to dotykać. Boję się, że to trochę namiesza między nami.
Życie bez dzieci nie wydaje się wcale takie złe, ale właśnie nie wiem jak dalej popychać nasz związek do przodu. Na początku wszystko było proste:
1. Pierwsze spotkania, randki, zauroczenie.
2. Niesamowita fascynacja - każde spojrzenie, dotyk, słowo - takie elektryzujące...
3. Zakochanie - pierwsze wyznania miłości, poważniejsze deklaracje, plany na przyszłość.
4. Poznawanie swojego otoczenia - znajomi, rodzina, dowiadywanie się o ukochanym nowych rzeczy oczami innych ludzi.
5. Pewnego rodzaju stabilność.
6. Oświadczyny, okres narzeczeństwa, planowanie ślubu.
7. Zamieszkanie razem!
8. ŚLUB!!!
9. Miesiąc miodowy, podróż poślubna, urządzanie nowego, wspólnego gniazdka...
10. ???

Kochamy się, oczywiście chcemy być razem, ale odkąd się przeprowadziliśmy, mam wrażenie, że tak od mniej więcej roku wszystko wygląda tak samo... Wydaje mi się, że potrzebujemy nowych wyzwań, a nie wiem co jeszcze możemy zrobić, co by dało powiew świeżości naszemu związkowi.
Pewnie to niewłaściwy wątek na takie rozterki, jak coś to zignorujcie te smęty. Tak mnie naszło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To muszę Ci napisać, że ciąża magicznie nie nada powiewu świeżości związkowi. Może raz w miesiącu (raz na kilka tygodni) po wizycie i owszem, ale na chwilę dosłownie. Dalej pozostaje szara rzeczywistość w najlepszym wypadku. A w najgorszym wahania nastrojów, irytacja, nieporozumienia w związku plus ewentualne złe samopoczucie - wymioty, nudności...

My też się kochamy, chcemy być razem, ale to tak nie działa, przynajmniej u nas. Powiew świeżości był chwilowy przy pozytywnym teście i badaniach prenatalnych, a szara rzeczywistość zostawała. A im dalej w las, tym więcej drzew....
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-02, 18:05   #2202
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2023

Natalia nieustannie kibicuje aby zaskoczyło i u was w tym szczęśliwym wątku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 18:22   #2203
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
To muszę Ci napisać, że ciąża magicznie nie nada powiewu świeżości związkowi. Może raz w miesiącu (raz na kilka tygodni) po wizycie i owszem, ale na chwilę dosłownie. Dalej pozostaje szara rzeczywistość w najlepszym wypadku. A w najgorszym wahania nastrojów, irytacja, nieporozumienia w związku plus ewentualne złe samopoczucie - wymioty, nudności...

My też się kochamy, chcemy być razem, ale to tak nie działa, przynajmniej u nas. Powiew świeżości był chwilowy przy pozytywnym teście i badaniach prenatalnych, a szara rzeczywistość zostawała. A im dalej w las, tym więcej drzew....
Zdaje sobie sprawę, że ciąża i rodzicielstwo to nie są tylko fajerwerki i chóry anielskie i że to nie jest rozwiązanie na wszystkie problemy. Po prostu zaczyna brakować mi robienia czegoś wspólnie - dyskusji, sprzeczek, dreszczyku niepewności, szukania kompromisów... I się po prostu zastanawiam, co dalej. Jak sobie poukładać ewentualne bezdzietne życie. Bo zdecydowanie będzie trzeba coś zrobić, nie może wyglądać tak jak teraz. Może być na najbliższe kilka lat, ale na pewno nie kilkanaście ani dłużej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 18:45   #2204
moya995
Raczkowanie
 
Avatar moya995
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 32
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Dzięki
Do zabiegu miałam zrobić sobie wolne od starań, ale chyba się nie da... Strach przed zabiegiem sprawia, że mam jeszcze większą presję na zajście i podczas owulacji i okresu i tak wszystko się budzi. Mąż na razie nie daje po sobie poznać, ale coraz bardziej przewraca oczami, gdy wspomnę cokolwiek w temacie starań, więc chyba w końcu i jego zaczęło to dotykać. Boję się, że to trochę namiesza między nami.
Życie bez dzieci nie wydaje się wcale takie złe, ale właśnie nie wiem jak dalej popychać nasz związek do przodu. Na początku wszystko było proste:
1. Pierwsze spotkania, randki, zauroczenie.
2. Niesamowita fascynacja - każde spojrzenie, dotyk, słowo - takie elektryzujące...
3. Zakochanie - pierwsze wyznania miłości, poważniejsze deklaracje, plany na przyszłość.
4. Poznawanie swojego otoczenia - znajomi, rodzina, dowiadywanie się o ukochanym nowych rzeczy oczami innych ludzi.
5. Pewnego rodzaju stabilność.
6. Oświadczyny, okres narzeczeństwa, planowanie ślubu.
7. Zamieszkanie razem!
8. ŚLUB!!!
9. Miesiąc miodowy, podróż poślubna, urządzanie nowego, wspólnego gniazdka...
10. ???

Kochamy się, oczywiście chcemy być razem, ale odkąd się przeprowadziliśmy, mam wrażenie, że tak od mniej więcej roku wszystko wygląda tak samo... Wydaje mi się, że potrzebujemy nowych wyzwań, a nie wiem co jeszcze możemy zrobić, co by dało powiew świeżości naszemu związkowi.
Pewnie to niewłaściwy wątek na takie rozterki, jak coś to zignorujcie te smęty. Tak mnie naszło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja Cię totalnie rozumiem. Też zastanawiam się jak to będzie jeżeli się nie uda. Przerobiliśmy te wszystkie etapy, pierwsze spotkania, zamieszkanie razem, kupno własnego mieszkania, ślub, potem miało być dziecko i dalsze życie w powiększonym składzie. Nie wiem jaki etap jeśli nie dziecko miałby być dalej. Mam nadzieję jednak, że nie będziemy musieli się nad tym zastanawiać chociaż dopuszczam myśli że możemy zostać tylko we dwoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moya995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 18:58   #2205
SzumFal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 448
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Dzięki
Do zabiegu miałam zrobić sobie wolne od starań, ale chyba się nie da... Strach przed zabiegiem sprawia, że mam jeszcze większą presję na zajście i podczas owulacji i okresu i tak wszystko się budzi. Mąż na razie nie daje po sobie poznać, ale coraz bardziej przewraca oczami, gdy wspomnę cokolwiek w temacie starań, więc chyba w końcu i jego zaczęło to dotykać. Boję się, że to trochę namiesza między nami.
Życie bez dzieci nie wydaje się wcale takie złe, ale właśnie nie wiem jak dalej popychać nasz związek do przodu. Na początku wszystko było proste:
1. Pierwsze spotkania, randki, zauroczenie.
2. Niesamowita fascynacja - każde spojrzenie, dotyk, słowo - takie elektryzujące...
3. Zakochanie - pierwsze wyznania miłości, poważniejsze deklaracje, plany na przyszłość.
4. Poznawanie swojego otoczenia - znajomi, rodzina, dowiadywanie się o ukochanym nowych rzeczy oczami innych ludzi.
5. Pewnego rodzaju stabilność.
6. Oświadczyny, okres narzeczeństwa, planowanie ślubu.
7. Zamieszkanie razem!
8. ŚLUB!!!
9. Miesiąc miodowy, podróż poślubna, urządzanie nowego, wspólnego gniazdka...
10. ???

Kochamy się, oczywiście chcemy być razem, ale odkąd się przeprowadziliśmy, mam wrażenie, że tak od mniej więcej roku wszystko wygląda tak samo... Wydaje mi się, że potrzebujemy nowych wyzwań, a nie wiem co jeszcze możemy zrobić, co by dało powiew świeżości naszemu związkowi.
Pewnie to niewłaściwy wątek na takie rozterki, jak coś to zignorujcie te smęty. Tak mnie naszło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

10.rozwijanie wspólnych pasji albo wspieranie partnera w jego/jej pasjach

Znajdźcie coś co wam obojgu sprawia radość coś czym będziecie zajmować się razem o czym będziecie mogli rozmawiać o chcieć czerpać z tego jak najwiecej
Wtedy nie będzie nudy i rutyny
Przynajmniej do czasu az pojawi się bobas
A jak zajmiecie głowę czymś innym skupiacie się na innych fazach wspólnego życia przyjdzie wam szybciej witać się z bobasem” niespodzianka”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Zdaje sobie sprawę, że ciąża i rodzicielstwo to nie są tylko fajerwerki i chóry anielskie i że to nie jest rozwiązanie na wszystkie problemy. Po prostu zaczyna brakować mi robienia czegoś wspólnie - dyskusji, sprzeczek, dreszczyku niepewności, szukania kompromisów... I się po prostu zastanawiam, co dalej. Jak sobie poukładać ewentualne bezdzietne życie. Bo zdecydowanie będzie trzeba coś zrobić, nie może wyglądać tak jak teraz. Może być na najbliższe kilka lat, ale na pewno nie kilkanaście ani dłużej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To zacznijcie rozmawiać o planach na czas jeśli miałby taki hyc „bezdzietny” tu pewnie tez będzie moc emocji i różnych zdań
Co chciałby robić ,podróże,nauka jazdy konno,może wspólne parcie na siłownie możliwości jest sporo
Musicie wspólnie znaleźć sposób na siebie
Bo tak jak już wspomniano dziecko nie zawsze jest tym co umacnia wiezy partnerstwa nie zawsze daje powiew świeżości taki stały
Częściej wkrada się frustracja ,zmęczenie,brak zrozumienia … zaczyna brakować czasu tylko dla siebie i wszystko zamyka się w domu
A pasja zawsze ciągnie do powrotu nawet jeśli w domu są dzieci


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SzumFal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 20:17   #2206
laczupakabra
Rozeznanie
 
Avatar laczupakabra
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie nogi poniosą
Wiadomości: 708
GG do laczupakabra
Dot.: Staraczki 2023

Natalia punkt 10. to bym powiedziała wspólne spełnianie marzeń jednym z nich może jest dziecko, ale na pewno macie całe mnóstwo innych
laczupakabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 21:07   #2207
wiki977
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 562
Dot.: Staraczki 2023

Oczywiście że trzeba sobie ustalać cele również bez dzieci może to być wymarzona praca, awans, podróże, poznanie lepiej siebie, nowa pasja, jakis patent np. żeglarski

Ja powiem na swoim przykładzie, bo dziś córka ma prawie rok, a ja nie przespalam od ponad roku żadnej nocy, pod koniec ciąży męczyła mnie mega zgaga i spałam na siedząco.
I tak szczerze to w dużej większości przypadków dziecko wcale nie poprawia relacji między partnerami, wręcz jest gorzej. Owszem mozna być super rodzicami i spełniać się w tej roli najlepiej na świecie ale te zmęczenie, frustracja wczensiej czy później dadza o sobie znać.

Oczywiście nie podważam pragnienia i chęci posiadania dziecka, ale na prawde z perspektywy czasu widzę, że warto robić coś dla siebie bo nawet jak sie pojawi dziecko to latwiej jest sie nie zatracić w tej codzienności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiki977 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 21:39   #2208
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Właśnie mam jakiś kryzys życiowy.
Niedługo kończy mi się dość istotny etap zawodowy i powinnam już mniej więcej wiedzieć co dalej, a kompletnie nie wiem, co gorsza czuję się już lekko wypalona, chociaż dopiero powinnam zacząć łapać ciąg.
Hobby mam, pasję chyba też, ale chyba jednak za mało. Do tej pory uważałam, że człowiek wcale nie musi mieć wyszukanego hobby i długo w tym trwałam, zajmowałam się tym czym się zachwycam już od kilkunastu lat, ale już czuję jakiś brak. Tyle, że innych pomysłów brak.
Jeździć, zwiedzać bym chciała, ale ogranicza ilość urlopu

I nie chodzi mi o poprawę stosunków między nami, bo ciągle jest dobrze - nie kłócimy się, ciągle sobie kotkujemy, drapiemy po pleckach, spijamy z dziobasków. Dbam o to, żeby starania nie pozbawiły seksu z emocji. Tyle, że widzę, że wkrada się rutyna, automatyzm, coraz więcej wieczorów wygląda tak samo, no i myślę, że to już czas, żeby zadziałać zawczasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-02, 22:17   #2209
SzumFal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 448
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Właśnie mam jakiś kryzys życiowy.
Niedługo kończy mi się dość istotny etap zawodowy i powinnam już mniej więcej wiedzieć co dalej, a kompletnie nie wiem, co gorsza czuję się już lekko wypalona, chociaż dopiero powinnam zacząć łapać ciąg.
Hobby mam, pasję chyba też, ale chyba jednak za mało. Do tej pory uważałam, że człowiek wcale nie musi mieć wyszukanego hobby i długo w tym trwałam, zajmowałam się tym czym się zachwycam już od kilkunastu lat, ale już czuję jakiś brak. Tyle, że innych pomysłów brak.
Jeździć, zwiedzać bym chciała, ale ogranicza ilość urlopu

I nie chodzi mi o poprawę stosunków między nami, bo ciągle jest dobrze - nie kłócimy się, ciągle sobie kotkujemy, drapiemy po pleckach, spijamy z dziobasków. Dbam o to, żeby starania nie pozbawiły seksu z emocji. Tyle, że widzę, że wkrada się rutyna, automatyzm, coraz więcej wieczorów wygląda tak samo, no i myślę, że to już czas, żeby zadziałać zawczasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wiec działaj szukajcie dla siebie czegoś na miejscu albo weekendowo chociaż
Czy nawet wieczory spędzajcie na szybkich wyjazdach odkrywaniu okolic czy nowych możliwości zeby każdy wieczór był inny
Nie da się żyć w ciągłych fajerwetlrkach
Do koła wszystkownyglada jakby się kręciło a my stoimy w miejscu ale bankowo 80%spoleczenstwa żyje tak jak wy
Normalnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SzumFal jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-02, 22:29   #2210
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Staraczki 2023

Powiedziałabym nawet, że przy dziecku już tym bardziej dnie i wieczory wyglądają tak samo, a i nie ma wielkiego pola do popisu, bo jeśli chce się wyjść z domu z mężem, to trzeba załatwić opiekę dla dziecka.

Karmienie, odbijanie, usypianie, spacery, zabawy, przebieranie. I tak ciągle, przez pierwszy okres życia dziecka.
Do tego dochodzi zmęczenie, wyczerpanie, że czasem już nawet o byle co można się pokłócić z mężem. Serio, w okresie chorób czy ząbkowania czasami potrafiliśmy warknąć na siebie, chociaż generalnie nigdy się nie kłócimy.


Oczywiście posiadanie dziecka jest też pięknym doświadczeniem, przecież wszystkie tutaj chcemy mieć potomstwo, do tego dążymy. Jednak jeśli chodzi o związki, to naprawdę rodzicielstwo potrafi dać w kość i sprawdzić każdą relację.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Właśnie mam jakiś kryzys życiowy.
Niedługo kończy mi się dość istotny etap zawodowy i powinnam już mniej więcej wiedzieć co dalej, a kompletnie nie wiem, co gorsza czuję się już lekko wypalona, chociaż dopiero powinnam zacząć łapać ciąg.
Hobby mam, pasję chyba też, ale chyba jednak za mało. Do tej pory uważałam, że człowiek wcale nie musi mieć wyszukanego hobby i długo w tym trwałam, zajmowałam się tym czym się zachwycam już od kilkunastu lat, ale już czuję jakiś brak. Tyle, że innych pomysłów brak.
Jeździć, zwiedzać bym chciała, ale ogranicza ilość urlopu

I nie chodzi mi o poprawę stosunków między nami, bo ciągle jest dobrze - nie kłócimy się, ciągle sobie kotkujemy, drapiemy po pleckach, spijamy z dziobasków. Dbam o to, żeby starania nie pozbawiły seksu z emocji. Tyle, że widzę, że wkrada się rutyna, automatyzm, coraz więcej wieczorów wygląda tak samo, no i myślę, że to już czas, żeby zadziałać zawczasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skup się na sobie, na hobby, rozrywkach, na robieniu czegoś wspólnie z mężem.
Mówiłaś, że postarasz się lekko odpuścić, do czasu zabiegu. Wiem, że łatwo mi mówić, bo wiadomo, że z każdym nieudanym cyklem smutek rośnie. Jednak zrób coś dla siebie, oderwij głowę i myśli od tego. Teraz przyszła wiosna, idealny czas by coś zmienić.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-03, 06:53   #2211
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Staraczki 2023

Hej, melduję się po kolejnym teście. Druga kreska jest, blada jak wczoraj (ale to test innej firmy, więc nie powinnam porównywać). W piątek lub sobotę pojadę na betę, powtórzę we wtorek i będzie czarno na białym czy ciąża się dobrze rozwija. Bo po tych testach to nie wiadomo co myśleć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 04:59 ----------

Jednak ciąża biochemiczna, właśnie zaczęło się krwawienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-03, 07:14   #2212
laczupakabra
Rozeznanie
 
Avatar laczupakabra
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie nogi poniosą
Wiadomości: 708
GG do laczupakabra
Dot.: Staraczki 2023

Carmelove już na całego czy tylko plamienie?
Przykro mi

U mnie 10 dpo i biel, ale temp ciut w górę
laczupakabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-03, 07:19   #2213
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez laczupakabra Pokaż wiadomość
Carmelove już na całego czy tylko plamienie?
Przykro mi

U mnie 10 dpo i biel, ale temp ciut w górę
Raczej na całego
Trzymam dalej kciuki za Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-03, 07:58   #2214
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Hej, melduję się po kolejnym teście. Druga kreska jest, blada jak wczoraj (ale to test innej firmy, więc nie powinnam porównywać). W piątek lub sobotę pojadę na betę, powtórzę we wtorek i będzie czarno na białym czy ciąża się dobrze rozwija. Bo po tych testach to nie wiadomo co myśleć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 04:59 ----------

Jednak ciąża biochemiczna, właśnie zaczęło się krwawienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bardzo mi przykro
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-03, 08:16   #2215
SzumFal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 448
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Hej, melduję się po kolejnym teście. Druga kreska jest, blada jak wczoraj (ale to test innej firmy, więc nie powinnam porównywać). W piątek lub sobotę pojadę na betę, powtórzę we wtorek i będzie czarno na białym czy ciąża się dobrze rozwija. Bo po tych testach to nie wiadomo co myśleć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 04:59 ----------

Jednak ciąża biochemiczna, właśnie zaczęło się krwawienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przykro mi kochana

Ale może jeszcze nie wszystko stracone na początku pojawiają się „miesiączki”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SzumFal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-03, 09:42   #2216
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Hej, melduję się po kolejnym teście. Druga kreska jest, blada jak wczoraj (ale to test innej firmy, więc nie powinnam porównywać). W piątek lub sobotę pojadę na betę, powtórzę we wtorek i będzie czarno na białym czy ciąża się dobrze rozwija. Bo po tych testach to nie wiadomo co myśleć...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 04:59 ----------

Jednak ciąża biochemiczna, właśnie zaczęło się krwawienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooooo nieee tak mi przykro.
No ale przynajmniej wiadomo, że jest jakiś potencjał, więc jest nadzieja na kolejne cykle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-03, 10:22   #2217
Cruxia
Raczkowanie
 
Avatar Cruxia
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 248
GG do Cruxia Send a message via Skype™ to Cruxia
Dot.: Staraczki 2023

Bardzo mi przykro. to jest właśnie minus wczesnego testowania - jakby doczekać te 3-4 dni po planowanej miesiączce, to nawet nie wiedziałoby się, że był biochem.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Cruxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-03, 11:18   #2218
carmelove_03
Zakorzenienie
 
Avatar carmelove_03
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 672
Dot.: Staraczki 2023

Mimo wszystko cieszę się, że wiem o tej ciąży biochemicznej. Wiadomo, jest mi mega smutno, bo zdążyłam się ucieszyć z tej ciąży, a ją straciłam. Tylko miesiąc temu myślałam sobie, że kolejny nieudany cykl za nami, nie mogę zajść w ciążę i nie wiem czy kiedykolwiek zajdę. A teraz się udało, czyli mogę zajść w ciążę, tylko po prostu coś się stało, że się nie utrzymała. Więc i tak czuję się lepiej niż miesiąc temu, jakoś tak bardziej optymistycznie patrzę w przyszłość na te starania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carmelove_03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-03, 11:22   #2219
SzumFal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 448
Dot.: Staraczki 2023

Cytat:
Napisane przez carmelove_03 Pokaż wiadomość
Mimo wszystko cieszę się, że wiem o tej ciąży biochemicznej. Wiadomo, jest mi mega smutno, bo zdążyłam się ucieszyć z tej ciąży, a ją straciłam. Tylko miesiąc temu myślałam sobie, że kolejny nieudany cykl za nami, nie mogę zajść w ciążę i nie wiem czy kiedykolwiek zajdę. A teraz się udało, czyli mogę zajść w ciążę, tylko po prostu coś się stało, że się nie utrzymała. Więc i tak czuję się lepiej niż miesiąc temu, jakoś tak bardziej optymistycznie patrzę w przyszłość na te starania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

I bardzo dobrze
Najważniejsze ze można zajść w ciąże
Potem kwestia ustawienia planu jak ja utrzymać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SzumFal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-05-03, 14:52   #2220
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Staraczki 2023

Dziewczyny według mojego kalendarza/cyklu jutro powinnam mieć owulację. Dzisiaj pierwszy raz zrobiłam test na owu, ale jestem zielona w sensie instrukcja jest trochę niejasna. Bo jest, że jeśli nie ma kreski albo jest blada to nie ma hormonów LH i trzeba ponowić test kolejnego dnia, a jeśli jest mocniejsza niż ta w okrągłym okienku to znaczy, że w ciągu 24-36h będzie owulacja. Według mnie ta kreska nie jest mocniejsza ale nie jest też blada... Nie umiem w testy .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-23 21:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.