Cheat day - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-03, 15:55   #1
deszczykwiosenny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3

Cheat day


Hej, ogólnie chciałam poruszyć temat cheat dayów, co o nich myślicie? Ja osobiście pół roku temat robiłam je regularnie co tydzień przez jakieś 1,5 roku. Ogólnie to ograniczałam się w tygodniu, ale nie ćwiczyłam, jadłam niedużo ale nie byłam głodna. Więc jednego dnia jadłam tak ok 3000-4000kcal, głównie słodyczy. Powiem wam, że bardzo pozytywnie działało to na moją psychikę, dodam że nie tyłam, choć się nie ważyłam ale myślę że spalałam to przez cały tydzień samoczynnie. Ogólnie to można powiedzieć że nawet schudłam, dodam że podczas owych cheat dayów jedynie robiłam jakieś 10 minut ćwiczeń tak żeby się nie zastać. Przez ostatni czas nie robiłam ich, planuję do nich wrócić bo mi to odpowiada. Tylko robiłabym je raz na 2 tygodnie bo nie chcę przytyć, jednak trochę się u mnie pozmieniało i nie wiem czy mój organizm tak samo by reagował na takie ilości jedzenia raz na tydzień. Czy uważacie że raz na 2 tygodnie nie sprawi że utyję, dodam że nie głodzę się w tygodniu, a podczas cheat dayów nie obżeram się nad miarę śmieciami, jem po prostu więcej ale też dużo słodyczy. Jakie wy macie z tym doświadczenia?
deszczykwiosenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 12:31   #2
elfik_
Rozeznanie
 
Avatar elfik_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 593
Dot.: Cheat day

3tys kcal słodyczy?
Cheat day nie polega na zapchaniu się byle czym czy zacukrzeniu i... w takiej częstotliwości to należy się raczej tym ćwiczącym. Ale wiesz, zależy też czego Ty chcesz. My nie zgadniemy tutaj czy Ty utyjesz, ja sobie nie wyobrażam czegoś takiego na redukcji.

Edytowane przez elfik_
Czas edycji: 2018-01-04 o 12:32
elfik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 12:41   #3
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Cheat day

nie mam cheat days

śmieci mi nie służą:
po frytkach, majonezie, gotowych daniach, zapiekanym serze, paluszkach rybnych jest mi niedobrze,
domowa drożdżówka i zupa z kucharkiem "siedzą" na żołądku
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 16:19   #4
deszczykwiosenny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Dot.: Cheat day

Absolutnie nie jem 3000 kcal słodyczy, tylko tego dnia jem tyle. Ze słodyczy to będzie 1-1500 kcal
deszczykwiosenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 18:38   #5
Kyriana
Zadomowienie
 
Avatar Kyriana
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 339
Dot.: Cheat day

Cheat day zły pomysł, lepszy będzie cheat meal 1 na 2 tygodnie - jakaś pizza, chipsy. Day'e są mniej skuteczne, po jednym takim dniu zrezygnujesz z diety, gwarantuje Ci to
Kyriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 09:43   #6
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Cheat day

Jest coś takiego jak cheat meal. Cheat day to chyba zbyt hardcorowa wersja . Z tego co mi wiadomo słodycze są najgorszym wyborem. Podczas takiego posiłku wybiera się wysokie tłuszcze dlatego np hamburgery/pizze są tak popularne.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 11:23   #7
PaniJoker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 28
Dot.: Cheat day

Ile czasu nie poświęciłabyś na dietę i ćwiczenia to jeśli spędzisz cały dzień na jedzeniu niezdrowych rzeczy to niestety obawiam się, że Twoje wysiłki pójdą na marne. Mnie by było szkoda. Raz na jakiś czas można zjeść pizzę lub czekoladę ale nie rozumiem bezsensownego opychania się.
PaniJoker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-17, 08:26   #8
olciak_1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cheat day

Zdarzają się dni kiedy mam ochotę na coś niezdrowego, jednakże staram się aby był to jeden posiłek raz na tydzień. Cały dzień zapychania "śmieciówką" bardzo rozleniwia mój metabolizm. Ale wiadomo wszystko dla ludzi tylko z umiarem.
olciak_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 13:54   #9
mrs_prowitamina
Przyczajenie
 
Avatar mrs_prowitamina
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: Cheat day

Ja tam nie wierzę w cheat days i cheat meals. Najważniejsze jest zbilansowane odżywianie, w którym każda rzecz znajdzie swoje miejsce
mrs_prowitamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 14:42   #10
angellka876
Przyczajenie
 
Avatar angellka876
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Dot.: Cheat day

Wydaje mi się, że jesz za dużo słodyczy podczas cheat day i zdecydowanie za często. Na początku diety można robić częściej, bo trudno jest się powstrzymać od jedzenia niezdrowych i kalorycznych rzeczy i lepiej wprowadzać dietę małymi krokami. Ja wprowadziłam cheat day jak zgubiłam 2kg i później raz na miesiąc pozwalałam sobie na taki dzień, ale nie jadłam w mcdonaldzie ani dużo słodyczy, tylko jakiś obiad trochę bardziej tłusty i coś słodkiego później. Może i Twoja metoda też działa, ale na pewno o wiele wolniej
__________________
Nie chcę umierać. Za krótko byłam kochana.
J. Downham
angellka876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 17:47   #11
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Cheat day

W sumie ciekawa opcja. Cheat meals potrafią podkręcić metabolizm i pomóc ale cheat days hmm sama nie wiem. Mam wrażenie, że wtedy wszystko co się osiągnie w tygodniu nadrabia się tym jednym dniem
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 14:05   #12
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Cheat day

Ja mysle ze sa bardzo dobre. Sama praktykuje, ale glownie jesli chodzi o kolacje. Raz w tygodniu mamy dzien, a jest to piatek (czasem piatek i sobota), kiedy jemy na kolacje cos mniej zdrowego niz w tygodniu np fastfood, pizze, smazone na glebokim oleju itp. Albo jakis wiekszy deser do tego.
Choc nie wiem, jak to wyglada z kaloriami, bo osobiscie nie wydaje mi sie aby bylo to o wiele wiecej niz np talerz spaghetti, ktore u nas zalicza sie do normalnych dan. . Po prostu staramy sie w miare zdrowo, a wlasciwie normalnie jesc na codzien, ale taki jeden dzien na cos "extra" jest ok.
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 20:28   #13
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Cheat day

Ogólnie nie powinno się jeść słodyczy podczas cheatów. Wskazane są bardziej węglowodanowo-tłuszczowe posiłki jak np duży hamburger z prawdziwego mięsa wołowego
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 18:32   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cheat day

Cytat:
Napisane przez mrs_prowitamina Pokaż wiadomość
Ja tam nie wierzę w cheat days i cheat meals. Najważniejsze jest zbilansowane odżywianie, w którym każda rzecz znajdzie swoje miejsce
Ale to nie podlega wierze bądź niewierze. Trudno zaprzeczyć temu, że przy diecie taki cheat day czy cheat meal ułatwia w dużym stopniu psychiczne zaakceptowanie danego sposobu odżywiania się. Ciężko przestawić się na nowy sposób jedzenia, jeśli ma się świadomość, że przez bardzo długi czas albo nawet nigdy nie będzie wolno zjeść pewnych rzeczy, które bardzo lubimy.
Ja ograniczam węglowodany, zwłaszcza w postaci białych, glutenowych mąk i słodyczy i żadne z wymienionych a zwłaszcza słodycze nie mieszczą się w pojęciu zbilansowanej diety dla mnie, czyli takiej która mi służy i na której dobrze się czuję oraz mam mniej problemów gastrycznych. Ale byłoby mi o wiele trudniej ze świadomością, że nigdy nie będę mogła sięgnąć po czekoladę, ciastka, pszenne bułki czy pizzę.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-02-03 o 18:37
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 10:31   #15
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Cheat day

Cytat:
Napisane przez deszczykwiosenny Pokaż wiadomość
Hej, ogólnie chciałam poruszyć temat cheat dayów, co o nich myślicie? Ja osobiście pół roku temat robiłam je regularnie co tydzień przez jakieś 1,5 roku. Ogólnie to ograniczałam się w tygodniu, ale nie ćwiczyłam, jadłam niedużo ale nie byłam głodna. Więc jednego dnia jadłam tak ok 3000-4000kcal, głównie słodyczy. Powiem wam, że bardzo pozytywnie działało to na moją psychikę, dodam że nie tyłam, choć się nie ważyłam ale myślę że spalałam to przez cały tydzień samoczynnie. Ogólnie to można powiedzieć że nawet schudłam, dodam że podczas owych cheat dayów jedynie robiłam jakieś 10 minut ćwiczeń tak żeby się nie zastać. Przez ostatni czas nie robiłam ich, planuję do nich wrócić bo mi to odpowiada. Tylko robiłabym je raz na 2 tygodnie bo nie chcę przytyć, jednak trochę się u mnie pozmieniało i nie wiem czy mój organizm tak samo by reagował na takie ilości jedzenia raz na tydzień. Czy uważacie że raz na 2 tygodnie nie sprawi że utyję, dodam że nie głodzę się w tygodniu, a podczas cheat dayów nie obżeram się nad miarę śmieciami, jem po prostu więcej ale też dużo słodyczy. Jakie wy macie z tym doświadczenia?
Jeśli ktoś stosuje cheat day, to raczej nie częściej niż raz w miesiącu. Pomijam, że u Ciebie cheat day wygląda bardziej jak obżarstwo słodyczami.
Moim zdaniem taki cheat day jest bardziej dla osób, które mają sporo ruchu i potrafią z cheat day nie zrobić kompulsu.
Natomiast jeśli chodzi o cheat meal, to kiedyś czytałam, że przy redukcji może być stosowany nie częściej niż co 10 dni.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 13:14   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cheat day

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;8109576 1]Jeśli ktoś stosuje cheat day, to raczej nie częściej niż raz w miesiącu. Pomijam, że u Ciebie cheat day wygląda bardziej jak obżarstwo słodyczami.
Moim zdaniem taki cheat day jest bardziej dla osób, które mają sporo ruchu i potrafią z cheat day nie zrobić kompulsu.
Natomiast jeśli chodzi o cheat meal, to kiedyś czytałam, że przy redukcji może być stosowany nie częściej niż co 10 dni.[/QUOTE]

Ja robię albo cheat day albo wręcz kilka dni, z tym, że jeśli sięga to tygodnia, to wtedy juz zaczynam mieć problemy gastryczne i przestawienie organizmu na stare tory trwa potem dość długo i nie obywa się bez wsparcia farmakologicznego. Z tym, że nie mam jakiegoś ustalonego planu tych dni, z reguły związane one są ze świętami Bożego Narodzenia, urodzinami, większymi spotkaniami ze znajomymi i jakimiś wydarzeniami, kiedy się je dłużej poza domem np urlop. Powiedzmy, że raz na dwa miesiące coś takiego ma miejsce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 17:15   #17
Kamolka1989
Kamolka
 
Avatar Kamolka1989
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 64
Dot.: Cheat day

To dla ludzi o silnej woli i lepiej nie co tydzień a Góra co dwa tygodnie... lepiej zrobić sobie jedno wypasione danie niz caly dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kamolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-10 18:15:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.