Spirala - wątek zbiorczy cz. II - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-28, 14:47   #661
majcik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
GG do majcik
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Bardzo dziękuję Ci za potrzebne mi ogromnie pocieszenie bo zaczynam się powoli martwic czy może moje ciało nie odrzuca wkładki...
majcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 15:23   #662
Titina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez majcik Pokaż wiadomość
Kasia jak tam?
Ja tydzień po założeniu IUB midi. Nadal pobolewa- jakbym miała okresu dostać. Zakładałam w środę i w piątek mnie już nic nie bolało, ale chyba przeholowałam z seksem w weekend i od niedzieli znowu zaczęło boleć...
Plamienia są, jednego dnia większe, drugiego mniejsze, ale są co mnie zasmuca..
Idę w połowie grudnia na kontrolę do lekarza, zobaczymy.



Czy są tu osoby które nie mają problemów z plamieniami?
Majcik, miałaś jakiś problem z wyczuciem sznurków?
Titina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 15:32   #663
majcik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
GG do majcik
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Po założeniu wyczułam palcem, później nie czułam, ale kłuły mojego faceta, a teraz znowu mogę je wyczuć. a to ma znaczenie?
majcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 16:26   #664
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ja już po założeniu IUB, bolało bardzo mimo znieczulenia, po wszystkim było mi bardzo słabo, cała się trzęsłam. Mój ginekolog mówił, że założenie tak źle jak ja przechodzi jedna dziewczyna na sto, niestety trafiło na mnie. Kazał mi leżeć w gabinecie aż mi przejdzie.

Dostałam antybiotyk i leki przeciwbólowe. Dziś na szczescie jest juz lepiej, brzuch pobolewa jak przy gorszym okresie, czasem czuje skurcz. Mam lekkie plamienie, ale w moim przypadku to też koncówka okresu, więc ciężko stwierdzić czy to wkładka.

Zobaczymy jak będą wyglądać kolejne dni i pierwsza miesiączka z wkładką.
W moim przypadku założenie wkładki jest zakończeniem stosowania tabletek anty po 6 latach.
Dlatego jest to dla mnie podwójny stres, jak się będę teraz czuć po tak długim czasie stosowaniu tabletek i jak mój organizm przyjmie wkładkę.

Edytowane przez kasia_kuch
Czas edycji: 2018-11-28 o 16:42
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 17:09   #665
Titina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia_kuch Pokaż wiadomość
Ja już po założeniu IUB, bolało bardzo mimo znieczulenia, po wszystkim było mi bardzo słabo, cała się trzęsłam. Mój ginekolog mówił, że założenie tak źle jak ja przechodzi jedna dziewczyna na sto, niestety trafiło na mnie. Kazał mi leżeć w gabinecie aż mi przejdzie.

Dostałam antybiotyk i leki przeciwbólowe. Dziś na szczescie jest juz lepiej, brzuch pobolewa jak przy gorszym okresie, czasem czuje skurcz. Mam lekkie plamienie, ale w moim przypadku to też koncówka okresu, więc ciężko stwierdzić czy to wkładka.

Zobaczymy jak będą wyglądać kolejne dni i pierwsza miesiączka z wkładką.
W moim przypadku założenie wkładki jest zakończeniem stosowania tabletek anty po 6 latach.
Dlatego jest to dla mnie podwójny stres, jak się będę teraz czuć po tak długim czasie stosowaniu tabletek i jak mój organizm przyjmie wkładkę.
Majcik nie, pytam bo sama nie mogłam ich na razie wyczuć, ale robiłam to w trakcie dosyć mocnego krwawienia okresowego i niezbyt dokładnie, żeby nie naruszyć spirali.

Kasia, chyba jednak nie jest to takie rzadkie, ja miałam dokładnie to samo, prawie zemdlałam u gina + pół nocy zwijających z bólu skurczy. Tylko ja niestety zakładałam bez znieczulenia.
Titina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 17:51   #666
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Titina1 Pokaż wiadomość
Majcik nie, pytam bo sama nie mogłam ich na razie wyczuć, ale robiłam to w trakcie dosyć mocnego krwawienia okresowego i niezbyt dokładnie, żeby nie naruszyć spirali.

Kasia, chyba jednak nie jest to takie rzadkie, ja miałam dokładnie to samo, prawie zemdlałam u gina + pół nocy zwijających z bólu skurczy. Tylko ja niestety zakładałam bez znieczulenia.
Titina1 wiem co czułaś. U mnie na szczęście po wizycie było z godziny na godzinę coraz lepiej, noc przespałam normalnie.

Mój ginekolog powiedział, że niestety dziewczyny które stosowały tabletki anty przechodzą założenie wkładki najgorzej, bo tabletki powodują mniejsze miesiączki i macica się kurczy. Wkładka powoduje jej ponowne rozszerzenie, stąd ból.

Mam nadzieje, że u każdej z nas z dnia na dzień będzie coraz lepiej
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-28, 18:09   #667
Titina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia_kuch Pokaż wiadomość
Titina1 wiem co czułaś. U mnie na szczęście po wizycie było z godziny na godzinę coraz lepiej, noc przespałam normalnie.

Mój ginekolog powiedział, że niestety dziewczyny które stosowały tabletki anty przechodzą założenie wkładki najgorzej, bo tabletki powodują mniejsze miesiączki i macica się kurczy. Wkładka powoduje jej ponowne rozszerzenie, stąd ból.

Mam nadzieje, że u każdej z nas z dnia na dzień będzie coraz lepiej
Ja właśnie nigdy nie stosowałam hormonów. Do tej pory zabezpieczałam się prezerwatywami, a przez ostatni rok metodami naturalnymi.
Powoli kończy mi się okres i już kompletnie nic mnie nie boli w podbrzuszu. Zobaczymy, jak będzie dalej
Titina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-28, 18:18   #668
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ja się teraz najbardziej boję kolejnego okresu, bo to będzie pierwszy po odstawieniu tabletek😯.

W każdym razie jestem dobrej myśli, hormony mnie wykończyły i mam nadzieję, że wkładka okaże się dobrym wyborem.
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 06:14   #669
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia_kuch Pokaż wiadomość

Mój ginekolog powiedział, że niestety dziewczyny które stosowały tabletki anty przechodzą założenie wkładki najgorzej, bo tabletki powodują mniejsze miesiączki i macica się kurczy.
Yyy... ze co niby?
Macica się kurczy od tabletek antykoncepcyjnych:confuse d:

To niby dlaczego kobietom z niedorozwojem macicy ( za małą macicą) podaje się leczniczo właśnie antykoncepcję hormonalna na jej rozwój ( zwiększenie wymiaru)?

Coś chyba źle zrozumiałaś, co lekarz powiedział.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 08:23   #670
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Titina1 Pokaż wiadomość
Swoją drogą, IUB jest niedopuszczona do sprzedaży w Stanach. Wiecie może dlaczego? Natrafiłam tylko na coś takiego: https://www.2minutemedicine.com/low-...contraception/
.
W dzisiejszych czasach jeśli coś jest niedopuszczone lub dopuszczone na rynku, zazwyczaj jest to kwestia pieniędzy, jakie wyłożył producent. A w USA, gdzie panują korporacje, to już w ogóle...
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 10:09   #671
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Yyy... ze co niby?
Macica się kurczy od tabletek antykoncepcyjnych:confuse d:

To niby dlaczego kobietom z niedorozwojem macicy ( za małą macicą) podaje się leczniczo właśnie antykoncepcję hormonalna na jej rozwój ( zwiększenie wymiaru)?

Coś chyba źle zrozumiałaś, co lekarz powiedział.
Nie wiem jakich dokładnie użył słów bo nie kontaktowałam wtedy za dobrze.
Jednak niejednokrotnie czytałam, że hormony hamują wzrost błony śluzowej macicy. Staje się ona cieńsza i miesiączki są mniejsze.

kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-29, 15:45   #672
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia_kuch Pokaż wiadomość
Nie wiem jakich dokładnie użył słów bo nie kontaktowałam wtedy za dobrze.
Jednak niejednokrotnie czytałam, że hormony hamują wzrost błony śluzowej macicy. Staje się ona cieńsza i miesiączki są mniejsze.

Tak, endometrium się ścienia, ale to akurat zupełnie co innego i nie oznacza ze mniejsza jest cała macica.
Tak samo działają wkładki hormonalne.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 16:23   #673
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tak, endometrium się ścienia, ale to akurat zupełnie co innego i nie oznacza ze mniejsza jest cała macica.
Tak samo działają wkładki hormonalne.
Możliwe, nie jestem lekarzem . W każdym razie nie chodzi o nazewnictwo, dla mnie ważniejsza jest informacja jaki jest tego efekt.



Majcik, Titina1 jak sytuacja u Was? Ból nadal jest? Krwawienie?
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 17:01   #674
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Ech. U mnie nie wiem co. Albo jakiś okres powoli zaczyna się☠5 dni wcześniej albo plamienie powróciło w obwitości skąpego okresu Skurcze trochę okresowe, więc jednak liczę, że to to. Bo już zaczynałam się przyzwyczajać, że wszystko okej i nie odczuwałam wkładki wcale w żadnych warunkach. Na razie próbuję przetrawić zalecenie o noszeniu podpasek w czasie pierwszego okresu po założeniu Gynefixa. Od 10 lat nie używałam podpasek, od ponad roku tylko kubeczek. Ulotka mówi, że niby można tampony i podczas pierwszego okresu... Może poczytam na zagranucznych forach. Szkoda, że pewnie większość☠niemieckojęzycz na i nic z tego nie zrozumiem
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 06:12   #675
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia_kuch Pokaż wiadomość
Możliwe, nie jestem lekarzem . W każdym razie nie chodzi o nazewnictwo, dla mnie ważniejsza jest informacja jaki jest tego efekt.



Majcik, Titina1 jak sytuacja u Was? Ból nadal jest? Krwawienie?
Nie straszylabym innych kobiet takimi informacjami, bo to nie jest żadna stała.

Ja też zakładałam wkładkę od razu po tabletkach, które bardzo mocno ograniczyły moje bardzo nadmierne krwawienia, a nie było bólu i dramatu.
Zabieg nieprzyjemny, ale poza tym ze raz mnie na chwilkę coś średnio zabolało, to problemu nie było większego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 12:00   #676
majcik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
GG do majcik
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia_kuch Pokaż wiadomość
Możliwe, nie jestem lekarzem . W każdym razie nie chodzi o nazewnictwo, dla mnie ważniejsza jest informacja jaki jest tego efekt.



Majcik, Titina1 jak sytuacja u Was? Ból nadal jest? Krwawienie?

Melduję się
Od dwóch dni ból ustał, gdy minął równo tydzień, więc postęp jest. Zauważyłam też, że gdy boli wyczuwam nitki, a gdy nie boli - nie wyczuwam. Może to przypadkowa zależność, nie wiem.

Niestety plamienie nadal trwa
majcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 18:49   #677
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie straszylabym innych kobiet takimi informacjami, bo to nie jest żadna stała.

Ja też zakładałam wkładkę od razu po tabletkach, które bardzo mocno ograniczyły moje bardzo nadmierne krwawienia, a nie było bólu i dramatu.
Zabieg nieprzyjemny, ale poza tym ze raz mnie na chwilkę coś średnio zabolało, to problemu nie było większego.
Ja nikogo nie straszę. Dzielę się tylko swoimi przeżyciami jak każda dziewczyna tutaj...
chyba właśnie po to jest to forum.


Cytat:
Melduję się
Od dwóch dni ból ustał, gdy minął równo tydzień, więc postęp jest. Zauważyłam też, że gdy boli wyczuwam nitki, a gdy nie boli - nie wyczuwam. Może to przypadkowa zależność, nie wiem.

Niestety plamienie nadal trwa

U mnie mija 3 dzień, ból coraz mniejszy, ale nadal czuję lekkie kłucie co jakiś czas.
Co do plamienia...też niestety jest

Edytowane przez kasia_kuch
Czas edycji: 2018-11-30 o 18:55
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 13:28   #678
majcik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 53
GG do majcik
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia_kuch Pokaż wiadomość
Ja nikogo nie straszę. Dzielę się tylko swoimi przeżyciami jak każda dziewczyna tutaj...
chyba właśnie po to jest to forum.





U mnie mija 3 dzień, ból coraz mniejszy, ale nadal czuję lekkie kłucie co jakiś czas.
Co do plamienia...też niestety jest
No to jest światełko w tunelu, u mnie od czwartku brak plamień także dziewczynki jest nadzieja
majcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-01, 21:57   #679
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Dajcie znać co dalej.. jestem ciekawa, mimo, że dopiero ci założyłam zwykłą
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-02, 11:07   #680
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Dajcie znać co dalej.. jestem ciekawa, mimo, że dopiero ci założyłam zwykłą
Będę zdawać relacje na bieżąco

luffka A jak po założeniu zwykłej?
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 11:20   #681
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Założenie bolało, potem w pierwszym tygodniu delikatne skurcze. Plamień nie miałam. Teraz po 3 miesiącach czuje się normalnie, nic nie przeszkadza ani nie uwiera
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 17:46   #682
Titina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia_kuch Pokaż wiadomość
Możliwe, nie jestem lekarzem . W każdym razie nie chodzi o nazewnictwo, dla mnie ważniejsza jest informacja jaki jest tego efekt.



Majcik, Titina1 jak sytuacja u Was? Ból nadal jest? Krwawienie?
Melduję się!

Spiralę założyłam prawie tydzień temu, w 1 dzień okresu. Ból zniknął całkowicie dzień po założeniu, natomiast dalej mam okres. Są to plamienia, dla których wystarczy tylko założenie wkładki, no ale są i to krwiste, nie brązowawe. Mój okres bez spirali kończył się po maksymalnie 5 dniach, z czego dwa ostatnie dni były naprawdę skąpe, więc mam wrażenie, że ten trwa wieczność. Chciałabym już "wypróbować" spiralę
Moja mama mówiła, że kiedy ona miała spiralę, jej okres trwał 10 dni, więc prawdopodobnie mnie czeka to samo.

Poza tym wszystko super. Brak bólu, sznureczki wyczuwam.
Myślicie, że tylko pierwszy okres, w trakcie którego zakładałam spiralę będzie taki długi? Ew. pierwsze 2-3?
Titina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 19:35   #683
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Założenie bolało, potem w pierwszym tygodniu delikatne skurcze. Plamień nie miałam. Teraz po 3 miesiącach czuje się normalnie, nic nie przeszkadza ani nie uwiera
luffka a jak miesiączki? Bardziej obfite czy nic się nie zmieniło?

Cytat:
Napisane przez Titina1 Pokaż wiadomość
Melduję się!

Spiralę założyłam prawie tydzień temu, w 1 dzień okresu. Ból zniknął całkowicie dzień po założeniu, natomiast dalej mam okres. Są to plamienia, dla których wystarczy tylko założenie wkładki, no ale są i to krwiste, nie brązowawe. Mój okres bez spirali kończył się po maksymalnie 5 dniach, z czego dwa ostatnie dni były naprawdę skąpe, więc mam wrażenie, że ten trwa wieczność. Chciałabym już "wypróbować" spiralę
Moja mama mówiła, że kiedy ona miała spiralę, jej okres trwał 10 dni, więc prawdopodobnie mnie czeka to samo.

Poza tym wszystko super. Brak bólu, sznureczki wyczuwam.
Myślicie, że tylko pierwszy okres, w trakcie którego zakładałam spiralę będzie taki długi? Ew. pierwsze 2-3?
Titina1 ja też niestety czekam aż plamienie ustąpi
Jeśli chodzi o okres to nawet na ulotce IUB jest napisane, że może być dłuższy i bardziej obfity przez ok 3 miesiące, później powinno się to unormować.
Myślę, że każdy to przechodzi inaczej, nie ma żadnej zasady.
Trzeba przeczekać te najgorsze pierwsze miesiące.

Edytowane przez kasia_kuch
Czas edycji: 2018-12-02 o 19:36
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 19:48   #684
Titina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

kasia_kuch a w którym dniu cyklu miałaś zakładaną spiralę i ile dni już trwa okres?
Titina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 20:07   #685
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Titina1 Pokaż wiadomość
kasia_kuch a w którym dniu cyklu miałaś zakładaną spiralę i ile dni już trwa okres?
Titina1 wkładkę miałam założoną w 4 dniu okresu, tylko w moim przypadku to było krwawienie z odstawienia tabletek.

Krwawienie skończyło się tak jak zawsze 6 dnia i teraz od 3 dni mam już tylko brązowe plamienia (wystarczy wkładka).
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-02, 20:22   #686
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia_kuch Pokaż wiadomość
luffka a jak miesiączki? Bardziej obfite czy nic się nie zmieniło?

5 lat temu jak założylam Gynefix zaraz po odstawieniu tabletek, to pierwsze 3-4 okresy były bolesne i obfite- nawet bardzo jak na mnie... Potem to się unormowało, nie bolało prawie wcale, okres to max 3-4 dni i raczej taki bardziej skąpy... Teraz w sierpniu zmieniłam wkładkę i jak na razie nie widzę żadnych zmian. No może trochę bardziej bolało w pierwszych dwóch dniach okresu, ale jedna tabletka ibupromu załatwiała sprawę.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 19:06   #687
fullofjelly
Przyczajenie
 
Avatar fullofjelly
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Dziewczyny, dziękuję bo mnie trochę uspokoiłyście.

Dzisiaj zakładałam wkładkę IUB. Ból był przeokropny! Na fotelu myślałam, że zwymiotuję. Kręciło mi się w głowie, nie wiedziałam co się dzieje, miałam silne skurcze, drżenia, spociłam się jak przy +40 stopniach. Utrzymywało się to długo, aż lekarka chciała żebym jechała na pogotowie po zastrzyk przeciwbólowy i rozkurczowy. Ale kazałam chłopakowi zawieść się do domu, bo musiałam się położyć, podobno w drodze z bólu trochę majaczyłam. xD
Ale teraz mijają 3h od założenia i jest już lepiej. Więc to pewnie kwestia organizmu, u jednych szybciej przechodzą pierwsze objawy u innych wolniej. U mnie stan krytyczny trwał tak z godzinę. Później już po prostu "ból jak przy bardzo bolesnym okresie". Teraz już mam tylko skurcz brzucha i ból w plecach.

Na razie jestem po dwóch poltramach i antybiotyku.

Mam nadzieję, że jutro już będę mogła przynajmniej "trochę normalnie" funkcjonować

Taki sobie sprawiłam prezent na urodziny...gdybym wcześniej przeczytała wasze wpisy, nie poszłabym tam dzisiaj. A tak nasłuchałam się tylko opinii lekarek, że "nie będzie bolało" i "szybko pójdzie" i taki urodzinowy fail. :/
fullofjelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 20:13   #688
Titina1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

fullofjelly zakładanie przeżywałam identycznie. Dla pocieszenia powiem, że później było tylko lepiej, a 24h od założenia skurcze i ból minęły prawie całkowicie.

Okres i plamienia mi się już skończyły, dokładnie 7 dni od rozpoczęcia cyklu. Spirali nie wyczuwam w ogóle w codziennym życiu, nic nie kłuje mojego partnera, nie mam plamień po stosunkach. Sznureczki wyczuwam za każdym razem, kiedy chcę sprawdzić, czy spirala jest na miejscu. Na ten moment jestem bardzo zadowolona
Titina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 21:21   #689
fullofjelly
Przyczajenie
 
Avatar fullofjelly
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Super! Dzięki za uspokojnie

No już na ten moment czuję się dużo lepiej (5h po założeniu).
Co prawda leżę, ale skurcz jest już taki lekki, co jakiś czas odzywa się taki silniejszy ale trwa parę sekund, więc już dużo lepiej.

A jak miałyście dziewczyny z krwawieniem po samym założeniu? Ja miałam dzisiaj ostatni dzień okresu, wręcz takie "resztki". A teraz bardzo silne krwawienie. W zasadzie od momentu zakładania wkładki.
fullofjelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 18:31   #690
kasia_kuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 39
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

Dziewczyny czy którejś z Was zdarzyło się zapalenie/infekcja po założeniu wkładki?

Było już wszystko ok po założenia IUB, ale od wczoraj czuję lekki dyskomfort, pojawił się dziwnie gęsty śluz (przezroczysto-żółty) i czuję co jakiś tak jakby ciepło, pieczenie.

Nie wiem czy to ma związek z wkładką czy to zbieg okoliczności, ale nie wiem co robić.
Pomóżcie proszę jeśli miałyście podobną sytuację.

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez fullofjelly Pokaż wiadomość
Super! Dzięki za uspokojnie

No już na ten moment czuję się dużo lepiej (5h po założeniu).
Co prawda leżę, ale skurcz jest już taki lekki, co jakiś czas odzywa się taki silniejszy ale trwa parę sekund, więc już dużo lepiej.

A jak miałyście dziewczyny z krwawieniem po samym założeniu? Ja miałam dzisiaj ostatni dzień okresu, wręcz takie "resztki". A teraz bardzo silne krwawienie. W zasadzie od momentu zakładania wkładki.
Nie przejmuj się, ja po założeniu i na następny dzień też krwawiłam mimo, że idąc do lekarza miałam końcówkę okresu.
Minęło i pojawiło się jeszcze przez kilka dni samo plamienie.

Edytowane przez kasia_kuch
Czas edycji: 2018-12-05 o 18:29
kasia_kuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 08:20:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.