Poznać kogoś w wieku pod 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-06, 15:42   #1
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337

Poznać kogoś w wieku pod 40


Mam 30 kilka lat.

Jak miałam 20 kilka lat to bardzo łatwo mi było poznać nowe osoby i wejść z nimi w związek, chociaż tak się złożyło, że nie wynikło z tego małżeństwo ani dzieci.

W Polsce to rzadko spotykane, ale ja długo mieszkałam za granicą.

Teraz wróciłam i trudno mi poznać wolnych facetów w moim wieku.

Jestem na sympatii, ale jest tam tak słabo, że przez rok aktywności spotkałam się na żywo z aż jednym facetem. Było ok, odezwał się też od razu potem, potem ja do niego. A potem kontakt umarł. Nie sądzę, żeby to była kwestia jakiegoś nieporozumienia.

Po prostu, to jest tak, poznaję mnóstwo facetów, którzy tak naprawdę nikogo nie szukają. Większość ma już swoje własne życie i nie ma w nim tak naprawdę miejsca na nikogo. Podgrupą tutaj są mężczyźni tak nastawieni na pracę, że nie ma u nich miejsca na nic innego.

Tracę już nadzieję. Jak te z Was, które były same po 30 znalazły kogoś?
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 18:17   #2
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Powiem straszny truizm, ale jedyna opcja to wychodzić na miasto lub poznawać przez znajomych, internet. Ja sama za miesiąc będę mieć 30 lat, od 2 miesięcy spotykam się z facetem poznanym na tinderze, on ma 36 lat. Musisz się nie poddawać, ale oprócz sympatii spróbuj innych portali, aplikacji. Też musiałam przebrnąć przez jakieś 10 spotkań z facetami żeby poznać kogoś, kto będzie mną zainteresowany, a ja nim. Inna sprawa czy będzie Ci przeszkadzać, że facet jest po rozwodzie, ma dzieci. Dla mnie spotykanie się z kimś teraz jest ciekawsze niż gdy miałam 20 lat i bałam się mówić co myślę czego oczekuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 19:16   #3
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Znam tylu ludzi, którzy ułożyli sobie życie na nowo w wieku 30, 40, 50 lat ( i więcej), że na Twoim miejscu w ogóle bym się nie przejmowała wiekiem. Trzeba być dobrej myśli i się nie poddawać. Bo przecież nie zamkniesz się w domu i nie przestaniesz rozmawiać z ludźmi, prawda?

Natomiast naprawdę na Sympatii jest tak słabo, że przez rok czasu byłaś tylko na jednej randce? Nie chce mi się w to wierzyć.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 19:23   #4
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;88120827]Znam tylu ludzi, którzy ułożyli sobie życie na nowo w wieku 30, 40, 50 lat ( i więcej), że na Twoim miejscu w ogóle bym się nie przejmowała wiekiem. Trzeba być dobrej myśli i się nie poddawać. Bo przecież nie zamkniesz się w domu i nie przestaniesz rozmawiać z ludźmi, prawda?

Natomiast naprawdę na Sympatii jest tak słabo, że przez rok czasu byłaś tylko na jednej randce? Nie chce mi się w to wierzyć.[/QUOTE]

Sama się dziwię, bo bywałam już wcześniej na zagranicznych portalach i statystki miałam znacznie lepsze.

Ale: nie spotykam się z osobami z pustymi lub prawie pustymi profilami a takich jest mnóstwo. W międzyczasie nie chce mi się marnować czasu na wypytywanie ludzi o podstawowe info i ignoruję maile z pustych profili (albo takich: jestem jaki jestem, napisz a się przekonasz).

Plus, jest mnóstwo chamskich profili.

Dodać do tego należy kilku facetów, z którymi praktycznie byłam umówiona, ale okazali się strasznymi dziwakami, w stylu jednemu zawsze coś wyskakiwało: jak mieliśmy się spotkać to "zgubił telefon", następnym razem miał dać znać czy będzie mógł, nigdy tego nie zrobił a ja miałam dość.

Jeden po wymianie długaśnych maili i intensywnej komunikacji przez kilka tygodni zaproponował spotkanie. Powiedzialam, że chętnie. Powiedział, że da znać. To było w kwietniu.

"Faceci z Sympatii" to temat na cały wątek.

Edytowane przez avocado77
Czas edycji: 2020-09-06 o 19:26
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 19:28   #5
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Sama się dziwię, bo bywałam już wcześniej na zagranicznych portalach i statystki miałam znacznie lepsze.

Ale: nie spotykam się z osobami z pustymi lub prawie pustymi profilami a takich jest mnóstwo. W międzyczasie nie chce mi się marnować czasu na wypytywanie ludzi o podstawowe info i ignoruję maile z pustych profili (albo takich: jestem jaki jestem, napisz a się przekonasz).

Plus, jest mnóstwo chamskich profili.

Dodać do tego należy kilku facetów, z którymi praktycznie byłam umówiona, ale okazali się strasznymi dziwakami, w stylu jednemu zawsze coś wyskakiwało: jak mieliśmy się spotkać to "zgubił telefon", następnym razem miał dać znać czy będzie mógł, nigdy tego nie zrobił a ja miałam dość.

Jeden po wymianie długaśnych maili i intensywnej komunikacji przez kilka tygodni zaproponował spotkanie. Powiedzialam, że chętnie. Powiedział, że da znać. To było w kwietniu.

"Faceci z Sympatii" to temat na cały wątek.
a skad wiesz kto ma pusty portfel?
pytasz ?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 19:33   #6
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

A ja mam wrażenie ze właśnie po rozwodzie ,a rozwiodłam się mając trzydzieści pare lat miałam większe powodzenie niż wcześniej .W tym wieku jest właśnie dużo wolnych facetów po rozwodach czy długotrwałych związkach ,ja przynajmniej mam takie spostrzeżenia,może nie wszyscy szukają poważnego związku ale na pewno znajda się i tacy .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 20:24   #7
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88120856]a skad wiesz kto ma pusty portfel?
pytasz ?[/QUOTE]

co?
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-06, 20:26   #8
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Ja mojego męża poznałam jak miałam 32 lata (on 6 lat starszy). Zostaliśmy zeswatani przez mojego szwagra i jego kolegę. Nie przeszkadzało mi, że facet jest po rozwodzie (nie miał z pierwszą żoną dzieci) i mieszka z rodzicami. No i się potoczyło.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 20:33   #9
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
co?
przeczytalam portfel nie profil hahaha
sorry
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 22:04   #10
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Spróbuj tindera, jest już na tyle popularny że i w interesującym cię przedziale będzie więcej wyboru niż na sympatii.
Podpytaj znajomych czy znają i polecają ci jakiegoś sensownego singla co jest w sytuacji podobnej do twojej i też nie może sobie kogoś na stałe znaleźć. Może uda się celowo ustawić mini domówkę, wyjście gdzieś np. on z kumplem a ty z koleżanką dołączycie i a nuż okaże się spoko.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 05:45   #11
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Mam 30 kilka lat.

Jak miałam 20 kilka lat to bardzo łatwo mi było poznać nowe osoby i wejść z nimi w związek, chociaż tak się złożyło, że nie wynikło z tego małżeństwo ani dzieci.

W Polsce to rzadko spotykane, ale ja długo mieszkałam za granicą.

Teraz wróciłam i trudno mi poznać wolnych facetów w moim wieku.

Jestem na sympatii, ale jest tam tak słabo, że przez rok aktywności spotkałam się na żywo z aż jednym facetem. Było ok, odezwał się też od razu potem, potem ja do niego. A potem kontakt umarł. Nie sądzę, żeby to była kwestia jakiegoś nieporozumienia.

Po prostu, to jest tak, poznaję mnóstwo facetów, którzy tak naprawdę nikogo nie szukają. Większość ma już swoje własne życie i nie ma w nim tak naprawdę miejsca na nikogo. Podgrupą tutaj są mężczyźni tak nastawieni na pracę, że nie ma u nich miejsca na nic innego.

Tracę już nadzieję. Jak te z Was, które były same po 30 znalazły kogoś?

Ja jestem w podobnym wieku i też uważam że jest trudniej poznać ogólnie ludzi. Nawet koleżanki. Myślę że to wynika z tego że w wieku 20-paru lat jesteśmy bardziej otwarci, poznajemy typowo kogoś kogo lubimy i nie oceniamy przyszłościowo relacji (czy sie nadaje na męża, na przyjaciółkę etc) a żyjemy raczej tu i teraz, jest flow i nie martwisz się co będzie jutro. A jak masz już "jakiś" wiek to bombardujesz się właśnie takimi oczekiwaniami że powinnaś już mieć faceta, najlepiej narzeczonego, już planować dzieci etc. Po pierwsze faceci uciekają jak wyczują że są oceniani pod takim względem. Po drugie sama możesz oceniać surowiej ludzi od początku bo wiesz że to musi być ktoś na stałe.
Wiadomo że mniej zostało wolnych mężczyzn, tak samo koleżanek które nie są bardzo zajęte planowaniem ślubów, wychowywaniem dzieci itp. Chyba że nie wykluczasz młodszych. Jednak nadal nie warto tracić nadziei bo to że trudniej nie znaczy że w ogóle.
Nie znam recepty na te problemy. Sama szukam. Mogę polecić książki psycholożki kobiet Kasi Miller (np. "Daj się pokochać dziewczyno") która mówi że żeby znaleźć faceta to trzeba pogodzić się z tym że może takiego nie być. Trzeba cieszyć się swoim życiem a nie czuć że czegoś ci brakuje, i mężczyźni lgną do kobiet szczęśliwych a nie takich którym samym ze sobą jest nawet źle i potem te żale będą na niego przelewać.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-07, 06:05   #12
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88121009]przeczytalam portfel nie profil hahaha
sorry[/QUOTE]

kurna ja też
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 06:51   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Szczerze mowiac ja bym nie wrocila do Polski szukac faceta. Co Cie sprowadzilo nad Wisle?



Ale jak juz bardzo musisz, to szukaj mlodszych. Po co Ci faceci po przejsciach? No i najlepszy jest Facebook, tam jest duzo wypelnionych profili.



Inna sprawa, to Ty tez mozesz proponowac spotkania. Troche inicjatywy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 10:07   #14
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac ja bym nie wrocila do Polski szukac faceta. Co Cie sprowadzilo nad Wisle?



Ale jak juz bardzo musisz, to szukaj mlodszych. Po co Ci faceci po przejsciach? No i najlepszy jest Facebook, tam jest duzo wypelnionych profili.



Inna sprawa, to Ty tez mozesz proponowac spotkania. Troche inicjatywy.
Swego czasu tez szukałam przez internet trzeba być cierpliwym. Niestety ale wielu facetów mało sobą reprezentuje albo robili z siebie idiotów, glupieli bo pierwsza randka nie wiem. Kiedyś facet na pierwszym spotkaniu pytał mnie dosyć poważnie " czy wyciągałam kiedyś makaron nosem i że chciałby mieć dziurę w podniebieniu to mógłby tam gromadzić jedzenie. " Wydawał się z pisania normalny studiował dwa kierunki wtedy.
Co do proponowania spotkań. Jeśli facet jest zainteresowany sam zaproponuje i wtedy mam wrażenie bardziej jest zaangażowany.
Koło 40 jest sporo rozwodników kow ale też kawalerów, często takich którzy mają jakieś problemy w kontaktach damsko- meskich i też tacy którym zwyczajnie nie wyszło.

Edytowane przez White_Dove
Czas edycji: 2020-09-07 o 10:11
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 10:22   #15
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac ja bym nie wrocila do Polski szukac faceta. Co Cie sprowadzilo nad Wisle?



Ale jak juz bardzo musisz, to szukaj mlodszych. Po co Ci faceci po przejsciach? No i najlepszy jest Facebook, tam jest duzo wypelnionych profili.



Inna sprawa, to Ty tez mozesz proponowac spotkania. Troche inicjatywy.

Z ciekawości - dlaczego nie szukałabyś w Polsce faceta?
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 10:04   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Z ciekawości - dlaczego nie szukałabyś w Polsce faceta?
Cenie u mezczyzn lojalnosc i stabilnosc emocjonalna.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 12:37   #17
Monika828282
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 054
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Cenie u mezczyzn lojalnosc i stabilnosc emocjonalna.
Czyli twierdzisz, że Polacy nie są lojalni ani stabilni emocjonalnie? Trochę krzywdząca teza.

Mnie też jest cieżko znaleźć faceta w Polsce (chyba się normalnie z tego powodu przeprowadzę) ale głównie dlatego, że tak rzadko widzę (nawet na ulicy) kogoś, kto mi się podoba, że szansa, że na takiego trafię i w dodatku oboje przypadniemy sobie do gustu jest pewnie podobna do wygranej w totka.

Edytowane przez Monika828282
Czas edycji: 2020-09-08 o 12:40
Monika828282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-08, 12:45   #18
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Kiedyś facet na pierwszym spotkaniu pytał mnie dosyć poważnie " czy wyciągałam kiedyś makaron nosem i że chciałby mieć dziurę w podniebieniu to mógłby tam gromadzić jedzenie. " Wydawał się z pisania normalny studiował dwa kierunki wtedy.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-09, 11:31   #19
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Czyli twierdzisz, że Polacy nie są lojalni ani stabilni emocjonalnie? Trochę krzywdząca teza.

Mnie też jest cieżko znaleźć faceta w Polsce (chyba się normalnie z tego powodu przeprowadzę) ale głównie dlatego, że tak rzadko widzę (nawet na ulicy) kogoś, kto mi się podoba, że szansa, że na takiego trafię i w dodatku oboje przypadniemy sobie do gustu jest pewnie podobna do wygranej w totka.

Słyszałam taką teorię że przez to że dużo mężczyzn zginęło podczas wojny i kobiety zostawały same/z dziećmi, straciły poczucie bezpieczeństwa. Chłopcy/mężczyźni byli deficytowi więc wychowywało się w poczuciu że są ważniejsi niż dziewczynki. Jednocześnie matki obarczały ich odpowiedzialnością emocjonalną, nie chciały dopuścić do pełnej samodzielności. I dopóki nie zmieni się podejście matek do wychowania chłopców teraz to będą rosły takie niestabilne emocjonalnie przypadki męskie (mamisynki, albo bez własnego zdania, robiące to co rodzice nakażą). Jest dużo lojalnych facetów ale głównie względem swoich matek... Myślę że w Polsce szacunek jest pomylony z posłuszeństwem podczas wychowywania.


Zresztą widzę takie skrajności- albo facet kompletnie nie interesuje się rodzicami i odcina się albo nie potrafi odróżnić pomocy (np. kupić leki i podwieźć rodzicom) od zależności emocjonalnej (np. ciągłe wysłuchiwanie narzekań i żali matki przez telefon kiedy jest ze swoją kobietą). Są normalni/zdrowi/rozsądni ale porównując do innych miejsc w których miałam okazje mieszkać to jest ich mniej.

Edytowane przez abercrombie&fitch
Czas edycji: 2020-09-09 o 11:36
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-11, 00:08   #20
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Podgrupą tutaj są mężczyźni tak nastawieni na pracę, że nie ma u nich miejsca na nic innego.

Tracę już nadzieję. Jak te z Was, które były same po 30 znalazły kogoś?
A przyszło ci do głowy , że oni niejako muszą być tak nastawieni na pracę , bo w Polsce trudno jest bardzo wielu ludziom zarobić na w miarę godne życie pracując 8 godzin ?

Nie mniej są przecież wieczory i weekendy , które można spędzać razem , ciekawie je organizując i może warto postawić na lojalnego , wartościowego faceta kosztem ograniczenia czasu spędzanego razem ?
Coś za coś .

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Ja jestem w podobnym wieku i też uważam że jest trudniej poznać ogólnie ludzi. Nawet koleżanki. Myślę że to wynika z tego że w wieku 20-paru lat jesteśmy bardziej otwarci, poznajemy typowo kogoś kogo lubimy i nie oceniamy przyszłościowo relacji (czy sie nadaje na męża, na przyjaciółkę etc) a żyjemy raczej tu i teraz, jest flow i nie martwisz się co będzie jutro. A jak masz już "jakiś" wiek to bombardujesz się właśnie takimi oczekiwaniami że powinnaś już mieć faceta, najlepiej narzeczonego, już planować dzieci etc. Po pierwsze faceci uciekają jak wyczują że są oceniani pod takim względem. Po drugie sama możesz oceniać surowiej ludzi od początku bo wiesz że to musi być ktoś na stałe.
Wiadomo że mniej zostało wolnych mężczyzn, tak samo koleżanek które nie są bardzo zajęte planowaniem ślubów, wychowywaniem dzieci itp. Chyba że nie wykluczasz młodszych. Jednak nadal nie warto tracić nadziei bo to że trudniej nie znaczy że w ogóle.
Nie znam recepty na te problemy. Sama szukam. Mogę polecić książki psycholożki kobiet Kasi Miller (np. "Daj się pokochać dziewczyno") która mówi że żeby znaleźć faceta to trzeba pogodzić się z tym że może takiego nie być. Trzeba cieszyć się swoim życiem a nie czuć że czegoś ci brakuje, i mężczyźni lgną do kobiet szczęśliwych a nie takich którym samym ze sobą jest nawet źle i potem te żale będą na niego przelewać.
Mądry post . Mogłabym się pod nim podpisać
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 12:30   #21
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
Czyli twierdzisz, że Polacy nie są lojalni ani stabilni emocjonalnie? Trochę krzywdząca teza.

Mnie też jest cieżko znaleźć faceta w Polsce (chyba się normalnie z tego powodu przeprowadzę) ale głównie dlatego, że tak rzadko widzę (nawet na ulicy) kogoś, kto mi się podoba, że szansa, że na takiego trafię i w dodatku oboje przypadniemy sobie do gustu jest pewnie podobna do wygranej w totka.
Pisalam o wolnych w wieku 30+ i 40, bo taki podala autorka. Zajeci moga byc bardzo fajni, ale co z tego skoro nie sa "do wziecia". Wyjatki sie zdarzaja w granicach bledu statystycznego. Lepiej wyglada to przed 30stka, bo Polacy baaardzo wczesnie sie zenia. Stad poradzilam jej by sprobowala z mlodszymi.

Mi sie prywatnie polski typ urody podoba. Bo na ulicy to chyba analizujesz czy sa przystojni.

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Słyszałam taką teorię że przez to że dużo mężczyzn zginęło podczas wojny i kobiety zostawały same/z dziećmi, straciły poczucie bezpieczeństwa. Chłopcy/mężczyźni byli deficytowi więc wychowywało się w poczuciu że są ważniejsi niż dziewczynki. Jednocześnie matki obarczały ich odpowiedzialnością emocjonalną, nie chciały dopuścić do pełnej samodzielności. I dopóki nie zmieni się podejście matek do wychowania chłopców teraz to będą rosły takie niestabilne emocjonalnie przypadki męskie (mamisynki, albo bez własnego zdania, robiące to co rodzice nakażą). Jest dużo lojalnych facetów ale głównie względem swoich matek... Myślę że w Polsce szacunek jest pomylony z posłuszeństwem podczas wychowywania.


Zresztą widzę takie skrajności- albo facet kompletnie nie interesuje się rodzicami i odcina się albo nie potrafi odróżnić pomocy (np. kupić leki i podwieźć rodzicom) od zależności emocjonalnej (np. ciągłe wysłuchiwanie narzekań i żali matki przez telefon kiedy jest ze swoją kobietą). Są normalni/zdrowi/rozsądni ale porównując do innych miejsc w których miałam okazje mieszkać to jest ich mniej.
Wojna w Polsce byla juz dosc dawno, wiec to chyba jakas stara teoria.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2020-09-11 o 12:31
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 12:44   #22
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Polacy baaardzo wczesnie sie zenia. Stad poradzilam jej by sprobowala z mlodszymi.
Wedlug mnie to jest glowny problem. Na Zachodzie zupelnie inaczej to wyglada i jest duzo wiecej wolnych starszych facetow.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 15:23   #23
szara_bluzka
Raczkowanie
 
Avatar szara_bluzka
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 330
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość



Wojna w Polsce byla juz dosc dawno, wiec to chyba jakas stara teoria.
Co nie zmienia faktu, że kobiety traktując synów jak książeta wychowują nieporadne życiowo piz**. Niestety jako 33 letnia ogarnięta życiowo singielka widzę jak wielu jest nieporadnych facetów. Niestety, duża część z nich została wychowana w przeświadczeniu, że są wyjątkowi i zasługują na gwiazdkę z nieba, oraz pełną obsługę.

Bardzo ciężko znaleźć fajnego faceta, który jest ogarnięty.
szara_bluzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 16:17   #24
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Ja znam fajnych ogarniętych facetów około 40. Są ogarnięci w pracy, podczas wyjazdów, są mądrzy, inwestują w siebie, w swój rozwój, są fajnymi kolegami... I to w sumie wszystko. Bo w sprawach damsko-męskich to totalne pipy i tu ogarnięcia brak :/ Nie wiem czego chcą i czego szukają. Podejrzewam, że zupełnie nie wiedzą jak się za to zabrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2020-09-11 o 16:18
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 16:31   #25
szara_bluzka
Raczkowanie
 
Avatar szara_bluzka
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 330
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja znam fajnych ogarniętych facetów około 40. Są ogarnięci w pracy, podczas wyjazdów, są mądrzy, inwestują w siebie, w swój rozwój, są fajnymi kolegami... I to w sumie wszystko. Bo w sprawach damsko-męskich to totalne pipy i tu ogarnięcia brak :/ Nie wiem czego chcą i czego szukają. Podejrzewam, że zupełnie nie wiedzą jak się za to zabrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o to właśnie też mi chodziło
szara_bluzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 19:23   #26
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja znam fajnych ogarniętych facetów około 40. Są ogarnięci w pracy, podczas wyjazdów, są mądrzy, inwestują w siebie, w swój rozwój, są fajnymi kolegami... I to w sumie wszystko. Bo w sprawach damsko-męskich to totalne pipy i tu ogarnięcia brak :/ Nie wiem czego chcą i czego szukają. Podejrzewam, że zupełnie nie wiedzą jak się za to zabrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam w ciągu ostatnich kilku tygodni 2 randki - to bardzo dużo, zwykle mam mniejszą częstotliwość:

1. Ten facet wspomniany w poprzednich postach. Było ok. Fizycznie nie bardzo mi się podobał, ale też nie odpychał a mieliśmy sporo wspólnego. Nie miłość od pierwszego wejrzenia, ale sądziłam że jakieś perspektywy były.

Pisze następnego dnia. Odpowiadam. Następnego dnia ja do niego piszę. Odpowiada. Potem tydzień ciszy i jakiś super ogólny sms potem. Odpisałam równie ogólnie. On nie.


2. Facet poznany na spotkaniu hobbystycznym. Już wtedy wydawał mi się dosyć narcystyczny: mało pytań, tylko opowiadanie o sobie, ale hej, może miał zły dzień?

Spotykamy się na kolacje. Przychodzi 10 minut spóźniony. Spoko oboje jesteśmy zajęci. Podczas kolacji opowiada mi historię swojego życia, nie daje dojść do słowa. W ciągu całego spotkania zadaje mi może z 3 pytania i przerywa odpowiedź po 2 zdaniach.

W rozmowie rzuca sformułowania typu: "What you're trying to say is probably that...", "But you know what ... [coś czym zajmuję się zawodowo a on nie] is, right?".

Pyta się na końcu czy go jeszcze spotkam. Biorąc pod uwagę, że znamy te same osoby i nie chcę palić mostów mówię dyplomatycznie, że raczej nie. Dzień później pisze mi sms: jestem piękna, ale między nami są bardzo wielkie różnice (mu musiałam się uśmiechnąć biorąc pod uwagę, że facet nic o mnie nie wie), ale bardzo chętnie będzie się ze mną spotykał w czasie wolnym jako przyjaciel.

Odpowiadam, że pewnie będzie okazja podczas jednego czy drugiego spotkania na siebie wpaść.

Odpowiada z wątami.

x__X

Edytowane przez avocado77
Czas edycji: 2020-09-11 o 19:27
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 19:34   #27
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Miałam w ciągu ostatnich kilku tygodni 2 randki - to bardzo dużo, zwykle mam mniejszą częstotliwość:

1. Ten facet wspomniany w poprzednich postach. Było ok. Fizycznie nie bardzo mi się podobał, ale też nie odpychał a mieliśmy sporo wspólnego. Nie miłość od pierwszego wejrzenia, ale sądziłam że jakieś perspektywy były.

Pisze następnego dnia. Odpowiadam. Następnego dnia ja do niego piszę. Odpowiada. Potem tydzień ciszy i jakiś super ogólny sms potem. Odpisałam równie ogólnie. On nie.


2. Facet poznany na spotkaniu hobbystycznym. Już wtedy wydawał mi się dosyć narcystyczny: mało pytań, tylko opowiadanie o sobie, ale hej, może miał zły dzień?

Spotykamy się na kolacje. Przychodzi 10 minut spóźniony. Spoko oboje jesteśmy zajęci. Podczas kolacji opowiada mi historię swojego życia, nie daje dojść do słowa. W ciągu całego spotkania zadaje mi może z 3 pytania i przerywa odpowiedź po 2 zdaniach.

W rozmowie rzuca sformułowania typu: "What you're trying to say is probably that...", "But you know what ... [coś czym zajmuję się zawodowo a on nie] is, right?".

Pyta się na końcu czy go jeszcze spotkam. Biorąc pod uwagę, że znamy te same osoby i nie chcę palić mostów mówię dyplomatycznie, że raczej nie. Dzień później pisze mi sms: jestem piękna, ale między nami są bardzo wielkie różnice (mu musiałam się uśmiechnąć biorąc pod uwagę, że facet nic o mnie nie wie), ale bardzo chętnie będzie się ze mną spotykał w czasie wolnym jako przyjaciel.

Odpowiadam, że pewnie będzie okazja podczas jednego czy drugiego spotkania na siebie wpaść.

Odpowiada z wątami.

Przedszkole po prostu.

Dosłownie.

A to właśnie o nas kobietach (singielkach w wieku średnim) mówią, że jesteśmy niezdecydowane, wymagające i nie wiemy czego chcemy
Serio?
A dlaczego nikt bliżej nie przyjrzy się poczynaniom panów w naszym wieku?
To jest dopiero kosmos.
Ja przynajmniej wiem czego NIE chcę.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2020-09-11 o 19:35
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-11, 20:22   #28
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

Dosłownie.

A to właśnie o nas kobietach (singielkach w wieku średnim) mówią, że jesteśmy niezdecydowane, wymagające i nie wiemy czego chcemy
Serio?
A dlaczego nikt bliżej nie przyjrzy się poczynaniom panów w naszym wieku?
To jest dopiero kosmos.
Ja przynajmniej wiem czego NIE chcę.
Wąty tego drugiego zupełnie zabawne: Jak na siebie wpadniemy to on pewnie już nie będzie tak otwarty i uśmiechnięty wobec mnie jak wcześniej Bo on ogólnie nie ufa ludziom a mi zaufał i go zawiodłam

Facet podchodzi pod 40, jest profesorem uniwersyteckim.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-12, 16:49   #29
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Miałam w ciągu ostatnich kilku tygodni 2 randki - to bardzo dużo, zwykle mam mniejszą częstotliwość:

1. Ten facet wspomniany w poprzednich postach. Było ok. Fizycznie nie bardzo mi się podobał, ale też nie odpychał a mieliśmy sporo wspólnego. Nie miłość od pierwszego wejrzenia, ale sądziłam że jakieś perspektywy były.

Pisze następnego dnia. Odpowiadam. Następnego dnia ja do niego piszę. Odpowiada. Potem tydzień ciszy i jakiś super ogólny sms potem. Odpisałam równie ogólnie. On nie.
Trzeba bylo sie umowic jeszcze na spotkaniu na kolejna randke.

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
2. Facet poznany na spotkaniu hobbystycznym. Już wtedy wydawał mi się dosyć narcystyczny: mało pytań, tylko opowiadanie o sobie, ale hej, może miał zły dzień?

Spotykamy się na kolacje. Przychodzi 10 minut spóźniony. Spoko oboje jesteśmy zajęci. Podczas kolacji opowiada mi historię swojego życia, nie daje dojść do słowa. W ciągu całego spotkania zadaje mi może z 3 pytania i przerywa odpowiedź po 2 zdaniach.

W rozmowie rzuca sformułowania typu: "What you're trying to say is probably that...", "But you know what ... [coś czym zajmuję się zawodowo a on nie] is, right?".

Pyta się na końcu czy go jeszcze spotkam. Biorąc pod uwagę, że znamy te same osoby i nie chcę palić mostów mówię dyplomatycznie, że raczej nie. Dzień później pisze mi sms: jestem piękna, ale między nami są bardzo wielkie różnice (mu musiałam się uśmiechnąć biorąc pod uwagę, że facet nic o mnie nie wie), ale bardzo chętnie będzie się ze mną spotykał w czasie wolnym jako przyjaciel.

Odpowiadam, że pewnie będzie okazja podczas jednego czy drugiego spotkania na siebie wpaść.

Odpowiada z wątami.

x__X
Jestes pewna, ze on tez myslal ze to randka? Moim zdaniem szuka znajomych to wspolnego spedzania czasu, dokladnie tak jak Ci powiedzial.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-13, 09:07   #30
avocado77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 337
Dot.: Poznać kogoś w wieku pod 40

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość

Jestes pewna, ze on tez myslal ze to randka? Moim zdaniem szuka znajomych to wspolnego spedzania czasu, dokladnie tak jak Ci powiedzial.
To nie ma w tym momencie znaczenia, ale: jeśli ktoś mi mówi, że jestem piękna, opowiada mi o swojej przeszłej narzeczonej i całą historię życiową, pyta mnie o przeszłość związkową, pyta jakie wrażenie na mnie zrobił, plus chce się umówić na kolację a nie np. na sport albo coś podobnego to tak, sądzę, że to wszystko sugeruje, że to była randka. Dziwny komentarz.
avocado77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-07 19:14:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.