Stanik a karmienie piersia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-26, 05:35   #1
kirsza
Raczkowanie
 
Avatar kirsza
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 471

Stanik a karmienie piersia


Mam do Was pytanie bo ja juz nie mam sily, mam duze piersi i zaden stanik nie jest w stanie mi podtrzymac ich zeby byly w gorze a nie opadaly na brzuch bo przez to jest mi bardzo pograco, czy ktoras moze polecic mi jakis stanik DOBRZE TRZYMAJACY???
__________________

MIŁOŚĆ JEST WTEDY GDY JEDNO SPADA W DÓŁ A DRUGIE CIĄGNIE GO KU GÓRZE....
kirsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 09:24   #2
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Bardzo dobrze trzymają biust staniki dla mam firmy Anita. Niestety są też bardzo drogie (ceny oscylują w okolicach 200 PLN). Mają szeroką rozmiarówkę zarówno jeśli chodzi o rozmiar pod biustem jak i samych miseczek. Można wybrać coś dla siebie. Biustonosz dla siebie znalazłam tylko u nich, z tym, że ja mam inny problem: jestem drobna i pod biustem noszę rozmiar 65 (miseczka E) lub 70 (miseczka D). Nigdzie nie mogłam znaleźć dla siebie biustonosza. W innych firmach rozmiar obwodu pod biustem zaczynał się od 75, a wtedy biust wylewa mi się dołem i coraz bardziej obwisa.

Ich produkty można zamawiać na tej stronie. Niestety jest drogo...
http://www.anita.sklep.pl/anita_kata...ernity&cVer=pl
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 12:36   #3
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Moim zdaniem dobry biustonosz to podstwa... kupiłam sobie na szybko biustonosz z TUI (nie jestem przekonana czy taka to firma) za 30 zł 75D bo tak mi wychdozi z rozmiarówki... i jest jakimś koszmarem!!!!!
porażka...
niedosyc ze paskudny, niewygodny... no jestem na NIE. na plus tylko to ze czysta bawełna...

amika kupiłaś biustonosz przez internet?? rozmiarówka ok??
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 15:13   #4
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Amika a można mieć biustonosz na fiszbinie przy karmieniu piersią? Mi położne mówiły że to zaburza laktację i nie powinno się nosić staników z fiszbinami. Słyszałyście coś na ten temat?
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-26, 20:49   #5
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Przy karmieniu piersią można mieć staniki z fiszbinami ale musza mieć dobrze dobrany rozmiar.
Przede wszystkim fiszbiny musza obejmować całą pierś i celować w środek pachy, w żadnym miejscu nie mogą leżeć na piersi.
Obwód musi być na tyle dopasowany/ ścisły, żeby cieżar biustu utrzymywał sie własnie na nim a nie na ramiączkach, ramiączka nie powinny utrzymywać więcej niż 10% ciężaru biustu i powinny służyć raczej do wymodelowania miseczki.
Zwykle najczęstszym błędem jest kupowanie stanika o za szerokim obwodzie który nie jest w stanie utrzymać ciężaru biustu, z tyłu podjeżdża pod kark a biust zwisa smętnie na brzuchu. Drugim błędem jest "literkofobia" D DEEEEEE niemożliwe przecież ja nie mam dużego biustu
Tymczasem rozmiar który sama noszę czyli 32G brytyjskie, polskie chyba 70L (rozmiarówka taka jak Triumpha) to średni, nie wyróżniający się biust, jaki posiada większosć kobiet dzieciatych, koło 30-tki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 08:07   #6
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Wszystkie moje biustonosze do karmienia kupiłam przez internet. Najpierw miałam Alles, ale okazało się, że 75 pod biustem to jednak nie dla mnie (w ciąży było ok). Ręcznie go sobie zwęziłam i teraz w nim śpię, a na co dzień mam na razie jeden Anita. Najważniejsze, to dobrze siebie wymierzyć.

Kasiu słoneczko, mnie też ostrzegano (na szkole rodzenia) przed stanikami z fiszbinami w okresie karmienia. Podobno zwiększa się ryzyko zatorów itd. Natomiast jak się przestrzega wytycznych opisanych już przez Rzabbę, to wszystko jest ok. Więcej sobie można poczytać na gazetowym forum biuściastych oraz na wizażu w modowym wątku o biustonoszach.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 09:16   #7
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Ja do karmienia nosiłam bawełniane na fiszbinach, nie pamiętam jakiej firmy, ale na A, polska. Nawet ich nie mierzyłam, bo kupił mi je na gwiazdkę TŻ jak byłam w ciąży, ale były idealne. Piersi nie zwisały, były ładnie podniesione. Z tym, że ja przy karmieniu nie miałam wcale piersi większych niż normalnie. Urosły mi za to po i w tej chwili z B zrobiło się małe D. Nie wiem czemu tak.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 12:43   #8
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Staniki z fiszbinami to kiepski pomysł w początkach karmienia. Bo biust wrażliwy, obolały, przepełniony pokarmem, zdarzają się nawały. A brodawki na ogół są mocno podrażnione. Wtedy najlepsze są staniki bawełniane, najlepiej grubsze nieco, by chronił przed podrażnieniem przez ubranie.
No i do spania najwygodniejszy jest bawełniany.
Gdy później się już wszystko unormuje, według mnie, nie ma jak dobrze dopasowany stanik z fiszbinami. Nawet średniej wielkości piersi są bardziej podatne na wpływ grawitacji ze wzgledu na znajdujący się w nich pokarm A opróżnione z pokarmu tym bardziej potrzebują ładnego modelowania i dobrego podparcia.
Ja mam bawełniany stanik Mothercare - bardzo go lubię. Pomimo braku "rusztowania" bardzo ładnie trzyma piersi - jest dość mocno zabudowany. Prócz tego koronkowe Alles (http://www.shees.pl/5/2,1.php taki w kwiaty i czarny) i Anity (http://www.biust.pl/pasaz/foto/anita...Kod=NIT0004318). Z tym, ze ten ostatni jest bez fiszbin i niestety okazał się zbyt szeroki w obwodzie, więc czeka na zwężenie.
Acha, nie polecam kupowania tanich, chińskich staników na bazarkach. Ja się nieopatrznie skusiłam. Chciałam mieć do spania taki zwykły, miękki bawełniaczek. Niestety nie mogę w nim wytrzymać - każdy szef obszyty jest jakimś takim materiałem, który koszmarnie mnie drażni i drapie.
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 21:38   #9
sylwiapce
Przyczajenie
 
Avatar sylwiapce
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z Pabianic
Wiadomości: 26
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Witam..ja co prawda nie jestem osobą karmiącą, ale również mam problem z doborem dla siebie stanika..zamówiłam taki http://melissa.nazwa.pl/melissa/kole...nu=Melissa0138 przyznaje że właśnie czekam na wymianę na większy ale rozmiarówka jeszcze jest więc ok polecam zajrzeć na tę stronkę.jak tylko przyjdzie mój rozmiar to napisze jak sie nosi..zamówiłam70L
sylwiapce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 21:41   #10
sylwiapce
Przyczajenie
 
Avatar sylwiapce
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: z Pabianic
Wiadomości: 26
Dot.: Stanik a karmienie piersia

jeszcze jedno ceny są też w miarę ok a warto zainwestować
sylwiapce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 09:47   #11
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Wygrzebałam ten wątek, ponieważ nie wiem jaki stanik kupic, a dokladnie jaki rozmiar. Jestem w 13tc 3d , moj biust jaki byl , taki jest. Jedynie brodawki urosły, mam 75B i wlasnie zastanawiam się jaki kupic stanik do karmienia. Ktoras z dziewczyn na poczekalni pisała,żeby kupic o 2 rozmiary wiekszy niz teraz....no wlasnie nie wiem ile w tym prawdy?
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-25, 10:00   #12
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Wygrzebałam ten wątek, ponieważ nie wiem jaki stanik kupic, a dokladnie jaki rozmiar. Jestem w 13tc 3d , moj biust jaki byl , taki jest. Jedynie brodawki urosły, mam 75B i wlasnie zastanawiam się jaki kupic stanik do karmienia. Ktoras z dziewczyn na poczekalni pisała,żeby kupic o 2 rozmiary wiekszy niz teraz....no wlasnie nie wiem ile w tym prawdy?
Przede wszystkim wymierz sie dokladnie, bo rozmiar 75B jest naturze rzadko spotykany, choc stanikow w tym rozmiarze jest najwiecej - taki paradox
bardzo ciasno pod biustem i luzno w biuscie.
W 13 tc nie ma co jeszcze kupowac stanika do karmienia bo rozmiar biustu w tym momencie jest nieprzewidywalny. Poczekaj do kilku tygodni przed porodem.

Tutaj mozesz poczytac troche o stanikach do karmienia
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 13:55   #13
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Wygrzebałam ten wątek, ponieważ nie wiem jaki stanik kupic, a dokladnie jaki rozmiar. Jestem w 13tc 3d , moj biust jaki byl , taki jest. Jedynie brodawki urosły, mam 75B i wlasnie zastanawiam się jaki kupic stanik do karmienia. Ktoras z dziewczyn na poczekalni pisała,żeby kupic o 2 rozmiary wiekszy niz teraz....no wlasnie nie wiem ile w tym prawdy?
Ja napisze jak było/jest u mnie:

1. Biust w czasie ciazy i karmienia rozmiarowo mi sie nie zmianił, no moze tak minimalnie a rozmiar z przed, w trakcie ciąży i teraz jak karmie kupuje ten sam.
2. W ciazy moje stare staniki miały zbyt wazki obwód i nie moglam sie zapiąć. Nie kupowałam nowych tylko kupiłam w pasmanterii poszerzacz do obwodów stanika. To taka gryba gumka z haftkami i petelkami.
3. 2 staniki do karmienia kupiłam na 2 tygodnie przed rozwiązaniem (ob 75D) i w formie niezmienionej tylko nosiłam je w szpitalu. 2 dni po porodzie obwód pod biustem zmalał do przed ciążowej 70 i musiałam zwężać obwody. Te 2 bez fiszbinowe cienkie bawełniaki nosiłam przez 2 miesiace a pożniej kupiłam sobie ładne porzadne i seksowne dopasowane idealnie do biustu. Przez te 2 miesiace stabilizowała mi sie laktacja i jak długo młoda nie jadła to sobie potrafił niezle napecznieć.
4. W momencie nawałów pokarmu miałam takie Pamelony ze w zaden stanik ich nie wepchnełam to sobie robiłam stanik z bandaza elastycznego bo coś musiało trzymać wkładki laktacyjne.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 06:10   #14
anka1900
Zakorzenienie
 
Avatar anka1900
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 618
Smile Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Wygrzebałam ten wątek, ponieważ nie wiem jaki stanik kupic, a dokladnie jaki rozmiar. Jestem w 13tc 3d , moj biust jaki byl , taki jest. Jedynie brodawki urosły, mam 75B i wlasnie zastanawiam się jaki kupic stanik do karmienia. Ktoras z dziewczyn na poczekalni pisała,żeby kupic o 2 rozmiary wiekszy niz teraz....no wlasnie nie wiem ile w tym prawdy?
o karminikach zaczęłam dopiero myśleć pod koniec ciąży, obwód pod mi sie nie zmienił, za to w biuście przeskoczyłam o kilka miseczek do przodu, najpier uzywałam ciasnych mothercare 75, ale niezbyt dobrze wspominam układanie sie biustu w bezfiszbinowcach, potem podczas normowania sie laktacji zaczęłam przeróbki 70 fiszbinowe na karminiki, tylko żałuję, że tych zapięć click clack, nie mogłam dostać w pasmanteriach, wciąż musze kombinować, obecnie po 8 m-cach karmienia nadal przerabiam, bo obwód w biuście spadł znowu, a ssak nadal ciągnie w dzień

radzę tak nie szaleć z obwodem, zostać przy swoim stałym,w końcu jest przecież regulacja dwu-trzy-stopniowa, a miseczki dopasować niedługo przed rozwiązaniem
a co do zakupu to potrzebne min dwa biustonosze, chyba, że kupujemy szybkoschnący
jeśli kupimy jakis firmowy, to potem zawsze można go odsprzedać na all, a co do ceny to w zależności od zasobności portfela, taki za 12 zł nadaje sie co najwyżej do spania bo o podtrzymywaniu biustu to raczej nie ma mowy, bo rozciągają sie niemiłosiernie
__________________
i
anka1900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 09:26   #15
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Ja napisze jak było/jest u mnie:

1. Biust w czasie ciazy i karmienia rozmiarowo mi sie nie zmianił, no moze tak minimalnie a rozmiar z przed, w trakcie ciąży i teraz jak karmie kupuje ten sam.
2. W ciazy moje stare staniki miały zbyt wazki obwód i nie moglam sie zapiąć. Nie kupowałam nowych tylko kupiłam w pasmanterii poszerzacz do obwodów stanika. To taka gryba gumka z haftkami i petelkami.
3. 2 staniki do karmienia kupiłam na 2 tygodnie przed rozwiązaniem (ob 75D) i w formie niezmienionej tylko nosiłam je w szpitalu. 2 dni po porodzie obwód pod biustem zmalał do przed ciążowej 70 i musiałam zwężać obwody. Te 2 bez fiszbinowe cienkie bawełniaki nosiłam przez 2 miesiace a pożniej kupiłam sobie ładne porzadne i seksowne dopasowane idealnie do biustu. Przez te 2 miesiace stabilizowała mi sie laktacja i jak długo młoda nie jadła to sobie potrafił niezle napecznieć.
4. W momencie nawałów pokarmu miałam takie Pamelony ze w zaden stanik ich nie wepchnełam to sobie robiłam stanik z bandaza elastycznego bo coś musiało trzymać wkładki laktacyjne.
Cytat:
Napisane przez anka1900 Pokaż wiadomość
o karminikach zaczęłam dopiero myśleć pod koniec ciąży, obwód pod mi sie nie zmienił, za to w biuście przeskoczyłam o kilka miseczek do przodu, najpier uzywałam ciasnych mothercare 75, ale niezbyt dobrze wspominam układanie sie biustu w bezfiszbinowcach, potem podczas normowania sie laktacji zaczęłam przeróbki 70 fiszbinowe na karminiki, tylko żałuję, że tych zapięć click clack, nie mogłam dostać w pasmanteriach, wciąż musze kombinować, obecnie po 8 m-cach karmienia nadal przerabiam, bo obwód w biuście spadł znowu, a ssak nadal ciągnie w dzień

radzę tak nie szaleć z obwodem, zostać przy swoim stałym,w końcu jest przecież regulacja dwu-trzy-stopniowa, a miseczki dopasować niedługo przed rozwiązaniem
a co do zakupu to potrzebne min dwa biustonosze, chyba, że kupujemy szybkoschnący
jeśli kupimy jakis firmowy, to potem zawsze można go odsprzedać na all, a co do ceny to w zależności od zasobności portfela, taki za 12 zł nadaje sie co najwyżej do spania bo o podtrzymywaniu biustu to raczej nie ma mowy, bo rozciągają sie niemiłosiernie
dziekuje za rady!!obecnie moj biust troszke podrósl, ale miseczeki starczaja sa bardziej wypelnione, tylko wiekszosc stanikow obecnie mnie uciska pod biustem.........chyba zakupie te przedluzki w pasmanterii!!
a stanik do karmienia kupie jak radzicie pod koniec ciazy!!
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 11:12   #16
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259
Biustonosz do karmienia

Witam

Jaki polecacie biustonosz do karmienia? W necie znalazłam, że super są staniki Anita - w tym mają rozmiar 70 d, którego trudno dostac w sklepie (większośc rozmiaru to 75).
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 13:23   #17
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Biustonosz do karmienia

Anita robi rozmiarówkę do I, a tak naprwadę to 70D jest łatwo znalezc bo mnóstwo firm produkuje. A ty juz jestes po porodzie?
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:22   #18
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Biustonosz do karmienia

właśnie...jeżeli jesteś przed porodem to pamiętaj, że rozmiar może się zmienić....
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:02   #19
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Biustonosz do karmienia

Kilka informacji było zamieszczonych w tym wątku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=256393
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 20:28   #20
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Wygrzebałam ten wątek, ponieważ nie wiem jaki stanik kupic, a dokladnie jaki rozmiar. Jestem w 13tc 3d , moj biust jaki byl , taki jest. Jedynie brodawki urosły, mam 75B i wlasnie zastanawiam się jaki kupic stanik do karmienia. Ktoras z dziewczyn na poczekalni pisała,żeby kupic o 2 rozmiary wiekszy niz teraz....no wlasnie nie wiem ile w tym prawdy?
Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
dziekuje za rady!!obecnie moj biust troszke podrósl, ale miseczeki starczaja sa bardziej wypelnione, tylko wiekszosc stanikow obecnie mnie uciska pod biustem.........chyba zakupie te przedluzki w pasmanterii!!
a stanik do karmienia kupie jak radzicie pod koniec ciazy!!
Najlepiej stanik do karmienia kupic pod koniec ciaży - jak będziesz pakowac/kompletowac torbę do szpitala.
Napisze Ci jak było z biustem u mnie.
Ciążę zaczełam z 75C a skończyłam na 85F. Do karmienia na poczatek miałam 2 staniki 80G. Po 3 tyg kupiłam sobie dobrze dobrany 80H, a po 2 miesiącach od porodu okazało się ze mam 75I.
Na początek (do szpitala) warto kupic jakis tani bawełniany, a dopiero potem warto kupi dobrze dopasowany.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:52   #21
Adrenalina77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 20
Spanie w staniku??

Ja nie wiem jakiej firmy mam staniki, bo zawsze odcinam metki. Jeden mam koronkowy czarny (wyjsciowy), drugi zwykły bawełniany biały. Odpinanie miseczek jest super, szczególnie , ze wtedy tez biust jest podtrzymywany od dołu. Mam pytanie do matek karmiacych - czy spicie w biustonoszach?
Adrenalina77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 23:37   #22
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Spanie w staniku??

Ja już od 3 tygodni nie-karmiąca. Ale że karmiłam rok, pozwolę sobie odpowiedzieć. Tak, długo spałam w staniku, ponieważ w innym przypadku trzeba by Męża i mnie ewakuować z łóżka z powodu ryzyka podtopienia. Dopiero jak Tycia ograniczyła ssaczenie przed pierwszymi urodzinami, zrezygnowałam najpierw z wkładek, a potem ze stanika na noc (a może odwrotnie? ).
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 06:06   #23
anka1900
Zakorzenienie
 
Avatar anka1900
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 618
Dot.: Stanik a karmienie piersia

jejku piszecie ze obwód pod biustem wam sie zmienia i to drastycznie, jak to mozliwe że jest różnica az 10 cm? trzeba pamiętac że kazdy biustonosz sie dość rozciaga, chyba ze jakis ściśliwiec jest, a jesli faktycznie bardzo ciasno na najluźniejsze haftce, to albo przedłużka ratuje sytuacje, albo nowy nabiustnik, ale tez dość ścisły bo piersi ciężkie pod koniec ciązy i podczas karmienia
ja karmię juz 8 m-cy i od jakiegos siódmego nie spię w biustonoszu, laktacja unormowana, nie ma potoków mleka jaki był przez kilka pierwszych miesiecy, podobnie z używaniem wkładek, nie używam, bo juz nie ma potrzeby, czasami cos moze skapnie jak mały possie tylko chwilkę cyca jak smoczek to potem go rozbudzi
no ale to normalnych staników trudno powrócić bo jednak czasami mój mlekopij sobie życzy w ciągu dnia pocmoktać cyca, tak więc przerabiam co sie da, bo to wygodniej
a tak ogólnie to lobby biuściastych, lub stanikomania chętnie służy pomocą odnośnie prawidłowo dobranch biustonoszy-karmników
__________________
i
anka1900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 06:45   #24
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez anka1900 Pokaż wiadomość
jejku piszecie ze obwód pod biustem wam sie zmienia i to drastycznie, jak to mozliwe że jest różnica az 10 cm? trzeba pamiętac że kazdy biustonosz sie dość rozciaga, chyba ze jakis ściśliwiec jest, a jesli faktycznie bardzo ciasno na najluźniejsze haftce, to albo przedłużka ratuje sytuacje, albo nowy nabiustnik, ale tez dość ścisły bo piersi ciężkie pod koniec ciązy i podczas karmienia
No niestety mi się zmienił o 10 cm z 75na 85. A jak to możliwe? Przytyłam 16 kg, brzuch miałam ogromny, na dodatek nosiłam w sobie duzą córę (4400). Pod koniec ciąży, jak obnizył się brzuchol to miałam 80, ale juz nie kupowałam nowych staników bo szkoda mi było kasy, tylko przerobiłam stare.
Haftki się nie sprawdziły bo przez cały czas rósł mi biust.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 18:35   #25
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Ja kupiłam firmy biustonosz z firmy canpol używałam go może tydzień, wygodniejszy był dla mnie normalny, może dlatego ze dużo lepiej podtrzymywał biust.
Info dla kupujących biustonosze:
tufi (28-32zł) jest taki sam jak canpol(ok35-38zł) tyle ze ma szersze ramiączka wiec można zaoszczędzić.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 20:03   #26
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Spanie w staniku??

Cytat:
Napisane przez Adrenalina77 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jakiej firmy mam staniki, bo zawsze odcinam metki. Jeden mam koronkowy czarny (wyjsciowy), drugi zwykły bawełniany biały. Odpinanie miseczek jest super, szczególnie , ze wtedy tez biust jest podtrzymywany od dołu. Mam pytanie do matek karmiacych - czy spicie w biustonoszach?
Już 3,5 miesiąca karmienia a śpię ciagle, tak naprawde to juz w ciąży od 5 m-ca musiałam spac.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 13:16   #27
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Przed ciaza nosilam staniki w roziarze okolo 75DD.
W ciazy postanowilam zaszaleci po lekturze Lobby Biusciastych kupilam stanik Cassie firmy freya- rozmiar 34GG- bo taki byl moj biust pod koniec 2 trymestru.
Stanik do karmienia kupilam tydzien po porodzie- nie wiedzialm ile mi urosnie, a w przypadku moich rozmiarow roznice moga byc znaczne- niestety nosilam go 1 dzien , bo nie podtrzymywal- do tej pory chodze w staniku ciazowym- bo piersi znow wrocily do tego rozmiaru. Takze ten ciazowy bedzie tylko na "wyjscia". Doszlam do wniosku, ze po cholere produnecni rezygnuja z fiszbin przy karmnikach, w koncu te druty powinny byc pod biustem, a zatem nie uciskac piersi ( tylko je objemowac).

Nie kupie karmnika bez fiszbin.

Spie bez biustonosza, bo mi niewygodnie, ale musze cos podkladac i zmienac gore od pizamy, bo mi czasmi cos podcieka.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014





memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 13:57   #28
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
Przed ciaza nosilam staniki w roziarze okolo 75DD.
W ciazy postanowilam zaszaleci po lekturze Lobby Biusciastych kupilam stanik Cassie firmy freya- rozmiar 34GG- bo taki byl moj biust pod koniec 2 trymestru.
Stanik do karmienia kupilam tydzien po porodzie- nie wiedzialm ile mi urosnie, a w przypadku moich rozmiarow roznice moga byc znaczne- niestety nosilam go 1 dzien , bo nie podtrzymywal- do tej pory chodze w staniku ciazowym- bo piersi znow wrocily do tego rozmiaru. Takze ten ciazowy bedzie tylko na "wyjscia". Doszlam do wniosku, ze po cholere produnecni rezygnuja z fiszbin przy karmnikach, w koncu te druty powinny byc pod biustem, a zatem nie uciskac piersi ( tylko je objemowac).

Nie kupie karmnika bez fiszbin.

Spie bez biustonosza, bo mi niewygodnie, ale musze cos podkladac i zmienac gore od pizamy, bo mi czasmi cos podcieka.

No u mnie o spaniu bez biustonosza to nawet nie ma mowy...bo w nocy to nawet nosząc w cycniku pieluchy tetrowe potrafię wyjąc całą mokrą tą pieluchę...zazdroszczę a co do cyckonosza bez fiszbin....całe życie chodziłam w usztywnianym...jednak do karmienia kupiłam bez fiszbin....i bardzo dobrze....nic mnie nie uciska!!A kiedy stanik poszedł do prania i założyłam taki z fiszbinami to ciągle mi przeszkadzały...także jak widać wiele zależy od nas
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 13:04   #29
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Ja kupiłam biustonosz krórko przed porodem i okazał sie za maly. Szczgólnie ze prakycznie cały okres karmienia piersią nie mogłam obyć sie bez wkładek. Oalf jadł z jednaj piersi a z drugiej leciało . Do końca karmienia spałam tez w biustonoszu własnie z powodu tych wkładek. nie pamietam juz z jakiej firmy miałam, ale na noc zakładałam taki typowy do karmienia, miekki, bez fiszbin, natomiast na dzień prawdziwy biustonosz, bez tych klapek, z fiszbinami i przede wszystkim ładny!
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 14:29   #30
melixsa
Raczkowanie
 
Avatar melixsa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 53
Dot.: Stanik a karmienie piersia

Ja kupiłam dwa rozpinane z przodu z fiszbinami, innych nie noszę, bo żal patrzeć na to co mam

A jakby się coś gabarytami zmieniło, to szybko po porodzie wymierzę i zamówię przez internet.
__________________


13 kwietnia 2009r. zostanę mamą Kubusia !
melixsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-21 19:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.