Tworzenie Albumu -Krok po kroku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-16, 22:42   #1
madziek4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1

Tworzenie Albumu -Krok po kroku


Poszukuję prostego sposobu na stworzenie albumu na zdjęcia, czy ktoś ma może jakiś przepis będę bardzo wdzięczna
madziek4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 08:19   #2
nirshya.dwbh
CraftMod
 
Avatar nirshya.dwbh
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: kraina zwana podlasiem
Wiadomości: 14 054
GG do nirshya.dwbh
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Najprostszy sposób to kupic gotowy, typowo scrapbookingowy, albo supermarketowy, ostatnio np widziałam w Kauflandzie takie na sprężynie,sztywne karty z folijkami.
__________________
Galeria - naszyjniki
Papierowe próby.... ramka z szybką na szybko
Bloguję


nirshya.dwbh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 10:45   #3
monia88ino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Ja zrobilam album swojemu koledze...w bardzo prosty sposob tzn ja lubie proste a zarazem ogrinalne rzeczy,Postaram ci sie opisac jak to zrobilam ale niestety nie mam zdjecia.On byl robiony w stylu starodawnym a wiec: mialam karton i wycielam z niego prostokat (wiekszy niz zdjecie bo podspodem zawsze cos pisalam)to byl poczatek byl on twardy i czarny potem z bloku wzielam te szare ostatnie kartki i wycielam np tez 6 takich prost.zlozylam je razem i dziurkaczem zrobilam dziurki zawiazalam takim fajnym sznurkiem koloru cos jak te kartki i juz mialam...potem zdjecia wkleilam...a poczatkiem albumu byla wlasnie tem czarny twardy prost. i ja na niego nakleiłam zasuszonego liscia a na dole w rogu na naklejonej karteczce napisalm dla np.lukasza czy jak chcesz mam nadz ze choc troche ci pomoglam pozdrawiam
monia88ino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 13:07   #4
nela007
Zadomowienie
 
Avatar nela007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 409
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Ja tez jestem w trakcie robienia albumiku jeszcze dzis wkleje pare stron moze cos ci to pomoze w tworzeniu wlasnego
__________________
Przyjaźń jest najdelikatniejszym kwiatem, który rozwija się z wzajemnych kontaktów międzyludzkich.
Zapraszam do siebie

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=213640
i na papierniczy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post7247929
nela007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 21:43   #5
malgwa
Zadomowienie
 
Avatar malgwa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 1 076
GG do malgwa
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Cytat:
Napisane przez nirshya.dwbh Pokaż wiadomość
Najprostszy sposób to kupic gotowy, typowo scrapbookingowy, albo supermarketowy, ostatnio np widziałam w Kauflandzie takie na sprężynie,sztywne karty z folijkami.
Podpisuję się pod wypowiedzią nir. Takiego gotowca można dodatkowo ozdobić - samą okładkę lub też ze środkiem. Zrobić jakieś wiązanie całości...

Jeśli chcesz zajrzyj też na mój wątek - robiłam album dla małego dziecka z segregatora i kartek o gramaturze 300 - może sobie coś tam podpatrzysz...

Poza tym szukaj też na innych wątkach - pomogą Ci w tym tagi
__________________
Zapraszam na mój wątek --> TUTAJ
malgwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 12:23   #6
vokuro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 97
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Dziewczeta ja mam teraz podobny problem,
chcialabym zrobic album na zdjecia drewniany razem z moim TŻ. W środku czerpany papier powklejam zdjecia przyozdabiam karty....
jak to zrobic?
Pomoc TŻ jest więc bez problemu znajdą sie deski wkroi mi i złączy tylko jak zrobic to z papierem?


W załącznikach przyklady prosze o odpowiedz !
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaalbum.jpg (77,2 KB, 106 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg album.jpg (63,6 KB, 109 załadowań)
vokuro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 16:03   #7
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Nie chciałam zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj
Chciałabym zrobić sobie sam album. Mam mnóstwo różnych małych i większych pamiątek z pierwszego roku studiów i chciałabym je dalej kolekcjonować dalej No i gdzieś je muszę umieścić
Czytałam już trochę i pewnie mi najłatwiej byłoby zrobić to na takiej bazie pod album. Zastanawiam się tylko nad paroma kwestiami.
Taka baza ma okładkę np koloru czarnego, jak moge ją ozdobić, tak żeby to nie było widać, że była czarna, np jak chciałabym żeby miała jakiś tam wzór. Intryguje mnie najbardziej to, jak mam ją wykończyć przy tych kółkach.
Ewentualnie jeśli chciałabym go robić sama, to jak co mogę wziąć za papier/tekturkę, żeby okładka była twarda. Zależy mi też, żeby w razie czego można było go rozłożyć i dodać kartki, jeśli się skończą. Wydaję mi się, że Mogłabym go zrobić sama, bo mogę go przecież oddać do bindowania i najwyżej zmienić potem sprężynki na jakieś fajniejsze.
i jeszcze jedno, czy taką bazę można dostać gdzie indziej niż w internecie? Może znacie jakieś fajne sklepy w Krakowie. Widziałam w Empiku taki dział z różnymi rzeczami do scrapbooking'u.
Jeśli jest gdzieś tutaj jakiś wątek, który mi pomoże to mnie przekierujcie, bo nie znalazłam jak na razie, ale bd buszować dalej
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 09:20   #8
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Z pewnością album zrobiony własnoręcznie da Ci i więcej satysfakcji i więcej możliwości. Jeśli planujesz dokładać do niego kartki to lepszym wyjściem jak bindowanie jest zastosowanie kółek - wtedy dowolnie możesz dokładać sobie kartki bo kółek jest kilka rozmiarów Tu masz przykład takich kółek:
http://sklep.scrap.com.pl/kolko-spin...mm-p-1046.html
Na okładkę dobra będzie tektura o grubości 1 mm, którą oklejasz wedle uznania papierem do scrapu lub wydrukowanym z drukarki, ozdabiasz wedle uznania. To najprostsza droga do własnego albumu
A tutaj masz podstawowe wiadomości jak zrobić album:
http://warsztat.pucia.pl/2010/01/18/...laczenie-kart/
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 10:47   #9
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Dziękuję bardzo Na pewno mi to pomoże
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 12:46   #10
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

W Krakowie jest super sklep dla plastyków, mają też rzeczy do scrapu - http://www.tuluz.pl/kategoria1196list.html i tektury wszelakie korzystałam z niego przez internet i to do decoupage więc nie podam Ci adresu, ale ustalenie adresu sklepu stacjonarnego nie powinno nastręczać problemu

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Adresy:
http://www.tuluz.pl/index.php?pasek=show&page=5
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 14:30   #11
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Dziękuję Ci bardzo. Popatrzyłam na mapę i sklep bliziutko rynku Na pewni tam zajrzę w październiku
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 16:20   #12
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Podbijam wątek Poszukuję bazy do albumu, najchętniej zbindowanej lub już z dziurkami. Znacie jakiś sklep stacjonarny w Warszawie lub interentowy z odbiorem osobistym?? bo chrzest w niedzielę, a ja nic nie mam.... uch, pomysł mi dopiero dziś przyszedł do głowy
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 09:16   #13
Chocolaterie_
Raczkowanie
 
Avatar Chocolaterie_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Katowice/Cieszyn
Wiadomości: 111
GG do Chocolaterie_
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Cytat:
Napisane przez nirshya.dwbh Pokaż wiadomość
Najprostszy sposób to kupic gotowy, typowo scrapbookingowy, albo supermarketowy, ostatnio np widziałam w Kauflandzie takie na sprężynie,sztywne karty z folijkami.
Też je widziałam i nawet kupiłam, cena jest bardzo przystępna a można go upiększyć.
Chocolaterie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 11:51   #14
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

A ja dostanę album. Właśnie taki sklepowy, z białymi kartkami, 100 stron . I ma być coś na nim wygrawerowane

Nie mogę się doczekać. To ma być album pamiątkowy. Od początku jak jestem z TŻtem to zbieram różne ☠☠☠☠☠☠☠ety, bilety - nigdy nie miałam czasu żeby to uporządkować będzie okazja
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 21:03   #15
maiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miejsce, w którym coś tworzę ;))
Wiadomości: 286
Dot.: Tworzenie Albumu -Krok po kroku

Hej dziewczyny odświeżam wątek. Chcę zrobić album 30x30 z 12-15 kart (bazy tekturowej) dwustronnie oklejonej papierem i dodatkami. Czy album spiąć kółkami czy spiralą do bindowania? Jaka średnica kół powinna być?Jeśli użyję kółek to chciałam dziurki zanitować tzw. oczkami.
maiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-02 22:03:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.