Siłownia dla kobiety - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-01, 09:55   #1
women
Przyczajenie
 
Avatar women
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9
Smile

Siłownia dla kobiet??


Witam wszystkich,chciałabym dowiedzieć,gdzie w Poznaniu jest dobre i tańsze siłownie dla kobiet??
Czy w tym to pomoże mi schudnąć,w jakich ćwiczeniach mogę to zrobić??
Pozdrowienia dla wszystkich
women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 16:31   #2
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Siłownia dla kobiet??

Cytat:
Napisane przez women Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,chciałabym dowiedzieć,gdzie w Poznaniu jest dobre i tańsze siłownie dla kobiet??
Czy w tym to pomoże mi schudnąć,w jakich ćwiczeniach mogę to zrobić??
Pozdrowienia dla wszystkich
A gramatyka gdzie ?
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 09:08   #3
women
Przyczajenie
 
Avatar women
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9
Dot.: Siłownia dla kobiet??

Dzięki za to ze zwracasz na to uwagę.Ale nie potrzebnie takie coś.No niestety, mam tym problem od dziecka
women jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 12:26   #4
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Siłownia dla kobiet??

najbardziej pomoże Ci schudnąć odpowiedni sposób odżywiania, a siłownia będzie dużym dodatkiem i jak to pójdzie w parze będziesz

jeśli zamierzasz się wybrać i nie wiesz za wiele, naprawdę polecam Ci przejrzenie fitnessu i dietetyki, podwieszonych linków itp. poświęć troche czasu na to bo warto

ja jestem z tego samego województwa ale nie miasta, więc nie pomogę co do wyboru siłowni
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 08:39   #5
Forget_me_not_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Siłownia dla pań

Cześć! Czy któraś z Was chodzi/chodziła na siłownię dla pań? Sama się ostatnio nad tym zastanawiam i chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na ten tamat
Forget_me_not_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 21:00   #6
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Siłownia dla pań

Sporo z nas chodzi. Nie rozumiem pytania.. czego chcesz się dowiedzieć konkretnie ? Wykup pierwsze wejście i przekonaj się sama jak jest
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 10:42   #7
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Siłownia dla pań

Na każdej siłowni powinien być też trener, który Ci wszystko wyjaśni Jak ćwiczyć, jakie serie i ile powtórzeń itp
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 21:18   #8
00karolina00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 135
Red face siłownia dla kobiety

Ostatnio stwierdziłam, że dobrym pomysłem byłoby pójście na siłownię. Jednak nie jestem pewna czy dobrze wybrałam. Jest teraz tyle ćwiczeń, że trudno się w tym połapać - jedno lepsze od drugiego.
Chciałabym w końcu pozbyć się oponki, ogólnie wyrobić talię osy, ujędrnić ramiona i zgubic z nich tłuszczyk, chciałabym ujędrnić/podnieśc tyłek i wyrzeźbić brzuch (może byc nawet leciutki kaloryferek ) czyli prawie wszystko . Ogólnie chciałabym zyskac smukłe, wyrzeźbione ciało, zachowujac kobiece krągłośći . Tylko czy na to najlepsza będzie siłownia? Słyszałam np o calanetics, pilatesie,bieżni... wszystko wydaje się bardzo zachęcające. Szczerze mówiąc trochę się boję, że po siłowni będę za bardzo umięśniona. Może nie mam racji... Czy jakaś trenerka układa program odpowiedni do potrzeb ćwiczących kobiet czy po prostu muszę sobie radzić sama i ćwiczyć na wszystkim? Nigdy nie byłam w takim klubie fitness i nie wiem czy najpierw mam powiedzieć co chciałąbym zmienić, czy ktoś ogląda sylwetkę i doradza czy po prostu mam wykupić karnet ... No i nie wiem czy siłownia to na pewno dobry wybór. Proszę o jakąś poradę zorientowane osoby.
__________________
Biorę się za siebie

Edytowane przez 00karolina00
Czas edycji: 2011-03-21 o 21:20
00karolina00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 11:16   #9
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: siłownia dla kobiety

Cytat:
Napisane przez 00karolina00 Pokaż wiadomość
Ostatnio stwierdziłam, że dobrym pomysłem byłoby pójście na siłownię. Jednak nie jestem pewna czy dobrze wybrałam. Jest teraz tyle ćwiczeń, że trudno się w tym połapać - jedno lepsze od drugiego.
Chciałabym w końcu pozbyć się oponki, ogólnie wyrobić talię osy, ujędrnić ramiona i zgubic z nich tłuszczyk, chciałabym ujędrnić/podnieśc tyłek i wyrzeźbić brzuch (może byc nawet leciutki kaloryferek ) czyli prawie wszystko . Ogólnie chciałabym zyskac smukłe, wyrzeźbione ciało, zachowujac kobiece krągłośći . Tylko czy na to najlepsza będzie siłownia? Słyszałam np o calanetics, pilatesie,bieżni... wszystko wydaje się bardzo zachęcające. Szczerze mówiąc trochę się boję, że po siłowni będę za bardzo umięśniona. Może nie mam racji... Czy jakaś trenerka układa program odpowiedni do potrzeb ćwiczących kobiet czy po prostu muszę sobie radzić sama i ćwiczyć na wszystkim? Nigdy nie byłam w takim klubie fitness i nie wiem czy najpierw mam powiedzieć co chciałąbym zmienić, czy ktoś ogląda sylwetkę i doradza czy po prostu mam wykupić karnet ... No i nie wiem czy siłownia to na pewno dobry wybór. Proszę o jakąś poradę zorientowane osoby.
Zapisz się do dobrej siłowni. Takiej, gdzie amsz stały nadzór trenera. Ułoży Ci prgram treningowy. Najpierw ogólnorozwojowy, a później już na konkretne partie mięśni. Osobiście polecam.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 12:37   #10
Mary333
Zadomowienie
 
Avatar Mary333
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: dalekoo..
Wiadomości: 1 089
Dot.: siłownia dla kobiety

Cytat:
Napisane przez 00karolina00 Pokaż wiadomość
Ostatnio stwierdziłam, że dobrym pomysłem byłoby pójście na siłownię. Jednak nie jestem pewna czy dobrze wybrałam. Jest teraz tyle ćwiczeń, że trudno się w tym połapać - jedno lepsze od drugiego.
Chciałabym w końcu pozbyć się oponki, ogólnie wyrobić talię osy, ujędrnić ramiona i zgubic z nich tłuszczyk, chciałabym ujędrnić/podnieśc tyłek i wyrzeźbić brzuch (może byc nawet leciutki kaloryferek ) czyli prawie wszystko . Ogólnie chciałabym zyskac smukłe, wyrzeźbione ciało, zachowujac kobiece krągłośći . Tylko czy na to najlepsza będzie siłownia? Słyszałam np o calanetics, pilatesie,bieżni... wszystko wydaje się bardzo zachęcające. Szczerze mówiąc trochę się boję, że po siłowni będę za bardzo umięśniona. Może nie mam racji... Czy jakaś trenerka układa program odpowiedni do potrzeb ćwiczących kobiet czy po prostu muszę sobie radzić sama i ćwiczyć na wszystkim? Nigdy nie byłam w takim klubie fitness i nie wiem czy najpierw mam powiedzieć co chciałąbym zmienić, czy ktoś ogląda sylwetkę i doradza czy po prostu mam wykupić karnet ... No i nie wiem czy siłownia to na pewno dobry wybór. Proszę o jakąś poradę zorientowane osoby.
Ja uważam, ze siłownia to najlepszy sposób na uzyskanie ładnego, szczupłego i jędrnego ciała Po siłowni na pewno nie będziesz za bardzo umięśniona, bo do tego musiałyby ci urosnąć mięśnie, a te jak wiadomo rosną od dodatniego bilansu kalorycznego i potrzeba na to bardzo ciężkiej pracy, więc spokojnie. Jak zachowasz ujemny bilans kcal to mięśnie nie będą rosnąć, tylko tłuszczyk będzie się spalał. Tylko pamiętaj o zbilansowanej diecie, i nie żadne 1000 kcal, głodówki itp. tylko zdrowe odżywianie. Powodzenia
__________________
Mary333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:55   #11
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Siłownia dla kobiety

Przepraszam, pomożecie mi?
Idę na siłownie która jest w pełni wyposażona; wioślarz, rowerek, orbitrek, steper, atlas, ławeczka i te różne.
Chcę wyrobić sobie ładne ramiona bo mam takie obrzydliwe flaczki oraz zrobić coś z pupą (mam OKROPNY cellulit) nie chcę chudnąć, znaczy się nie o to mi chodzi, chciałabym konkretnie poprawić wyrzeźbić trochę ramiona no i uratować tyłek...
Czy możecie mi coś polecić?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 22:13   #12
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Siłownia dla kobiety

ja polecam atlas, ławeczka i te różne
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 07:29   #13
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Siłownia dla kobiety

Masz takie same priorytety jak ja

Rozgrzewka ( ochrona stawów i wiązadeł)
trening siłowy( wzmocni i wyrzeźbi mieśnie)
trochę aeroby( bez spalenia tłuszczu rzeźba nie będzie widoczna)
DIETA!!!! Nie bój się, nie musi być nie wiadomo jak wymyślna. Po prostu bezbolesne wywalenie cukru, masła, sosów. Ograniczenie białego chleba, makaronów, ziemniaków( a najlepiej zamiana na ciemny chleb i ryż) i jedzenie go od rana. Generalnie na rzeźbę zasada: im bliżej wieczoru tym więcej białka a mniej węglowodanów. Jedz też tłuste ryby ( makrelka) bo tłuszcz jest potrzebny.

Podałabym Ci link do ćwiczeń na tyłek i ramiona ale nie wiem czy mogę, bo to jest link z innego forum( kulturystycznego) . Moge?

Generalnie musisz szukać ćwiczeń na :
wszystkie aktony barków
biceps
triceps ( u nas kobiet szczegolnie, bo to przez nierozwinięcie tego mięśnia wiszą nam takie"pelikany" na ramionach. Mięsień bardzo podatny na kształtowanie. U siebie widzę różnicę po 1,5 tygodnia)

przywodziciele ( to z kolei " pelikany" nóg, które też potrafią łopotać haha)
odwodziciele
mięsień wielki pośladkowy i mały pośladkowy

Do wyrzeźbienia ramion i pośladków w zasadzie wystarczy sztanga i hantle, cudów tu nie trzeba.Chętnie pomogę jeśli masz jakieś pytania a ja znam na nie odpowiedź

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2011-04-13 o 07:46
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 08:25   #14
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Siłownia dla kobiety

dodam od siebie,że prócz barków i treicepsów warto ćwiczyć rozpiętki na ławeczce- świetnie wpływają na kondychę biustu

na n dupkę to ja nieśmiertelnie będę polecać przysiady różnego rodzaju i wykroki ze sztangą lub hantlami- u mnie te ćwiczenia dały rewelacyjne efekty, przez rok bardzo się wzmocniły
Cellulit znika choć miałam prawdziwą tragedię - ale tutaj też się przyczyniła do tego dieta wysokobiałkowa połączona z hektolitrami wody mineralnej plus masaże bańką chińską i gąbką syrena
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 09:01   #15
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Siłownia dla kobiety

na posladki to mamy takie urzadzenie ze sie cwiczy jak na zdeciu, tylko stoi sie i opiera sie gorna czescia ciala, w zasadzie to sie pol lezy na gabkach

a ramiona j.w zobaczysz ze mezczyzni (jesli to mieszana silowna) cwicza ramiona to sie podlacz do nich. powinni ci pomoc wraz z intruktorem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2f.jpg (30,4 KB, 45 załadowań)
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:04   #16
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Siłownia dla kobiety

super bardzo wam dziękuję
tylko co do tego palenia tłuszczu - ja jestem raczej szczupła, no, moim zdaniem nie ma co spalać, mam szczupłe ale obwisłe ciało a na dietę przeszlam tak czy siak wyeliminowałam fast foody słodycze no i krok po kroku wprowadzam więcej warzyw, białka...
i proszę wklej może to z innego forum chyba nikt nas nie pobije

co do ćwiczen z hantlami i sztangą, to chyba dowiedziałam się wszystkiego o ich wykonywaniu z tematu na forum, powiedz mi tylko - na sam początek, ile minut itp?

siłownia 2 razy w tygodniu ale nieregularnie - w sensie nie wtorek i czwartek, tylko czasem poniedziałek i piątek, czasem wtorek i sobota, czasem środa i niedziela itp
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:52   #17
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Siłownia dla kobiety

aeroby są również na uelastycznienie ciała, wzmocnienie mięśni, nie tylko na odchudzanie.
Nie ma tak że ileś minut wykonujesz ćwiczenie Podziel sobie na początek powtórzenia na serie, czyli: robisz 3 serie ( ćwiczenia w jednym ciągu) po 15-20 powtórzeń. Między seriami rób króciutkie przerwy( do 30 sek). Obciążenie dobieraj tak, żebyś mogła zrobić ostatnią serię poprawnie technicznie, ale żeby mięśnie paliły.

Proszę link
http://www.kulturystyka.pl/atlas/default.asp
po lewo poczytaj o rozgrzewce,regeneracji, intensywności i zasadach treningowych. Zawsze się rozciągaj na koniec treningu. Po prawo masz konkretne ćwiczenia na maszynach, zapoznasz się z mięśniami i zobaczysz jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:00   #18
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Siłownia dla kobiety

super bardzo bardzo serdecznie dziękuję bardzo mi pomogłaś
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:06   #19
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Siłownia dla kobiety

Myszynianka - a nie masz na silowni instruktora, ktory Ci pomoze?
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 14:12   #20
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Siłownia dla kobiety

nie ma za co
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 09:40   #21
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Siłownia dla kobiety

Wydaje mi się - tylko wydaje, bo nie znam się na tym kompletnie. To moje własne obserwacje - że to wiszące to właśnie tłuszcz:/ Też tak miałam: "wchodzę w rozmiar 36, więc jest ok, nie jestem gruba." A byłam tłusta. Takie sflaczałe fuj, coś mi się tam bimbało, wisiało, trzęsło. Co z tego, że byłam chuda z braku mięśni. Teraz trochę się ruszyło i widzę zmianę - wcale nie jestem chudsza, tylko innej konsystencji
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 09:54   #22
powsinoga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 107
Dot.: Siłownia dla kobiety

Mam pytanie: optymalnie jak duże/małe musi być obciążenie przy ćwiczeniach siłowych, żeby jak najlepiej spalać tkankę tluszczową?
powsinoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:10   #23
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Siłownia dla kobiety

Sflaczałe tricepsy i przywodziciele są u kobiet nieuniknione jeśli nie będą wzmacniane. Taka nasza natura. Natomiast nie zawsze jest to tłuszcz, a częściej po prostu wiotki słaby mięsień, który wystarczy wzmacniać treningiem siłowym.

Moim zdaniem trening siłowy służy głównie wzmocnieniu mięśni.Owszem, spala się też tkanka tłuszczowa, zwiększa metabolizm , ale najlepiej jest połączyć trening siłowy z aerobowym jesli chce się spalić tłuszcz. Nie ma czegoś takiego jak " optymalne" obciążenie, bo każdy ma inną siłe, wytrzymałość i dla każdego ten optymalny ciężar będzie inny. nawet jedna osoba podczas treningów z miesiąca na miesiąc musi zwiększać obciążenia, bo przecież jej wydolność i siła też się zwiększa. To indywidualna sprawa. Ważne, żeby ciężar nie był za mały( tak, że nie czujemy mięśni) i nie za duży( żeby można było wykonywać ćwiczenia poprawnie technicznie).
"Optymalne" to można dobrać tempo na maszynach aerobowych na podstawie HR

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2011-04-14 o 12:19
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.