Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 14:52   #4201
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Znalazłam super zestaw na zaskórniki: najpierw peeling enzymatyczny z BU, pozniej nakładam ciepły ręcznik na twarz żeby otworzyć pory a później zielona glinka żeby pory oczyścić.
Po zmyciu glinki zaskórniki praktycznie wychodzą do połowy (nie wiem czy rozmuniecie- wychodzą białe główki tak na 1 mielimetr). Tylko nie wiem co z nimi póżniej zrobić. Wycisnąć czy zostawić je w takim stanie?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-15, 19:21   #4202
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej dziewczyny bardzo pięknie proszę.... czy możecie mi powiedzieć czy maść o następującym składzie może w jakiś pozytywny sposób wpłynąć na stan mojej skóry? Dermatolog kazał stosować miejscowo na dekolt który jest usiany ropnymi krostkami ale mam wątpliwości czy to dobry pomysł... Przecież nawet ja zupełnie się na tym nie znająca widzę tam zapychające składniki. Czy ta maść nie pogorszy jeszcze bardziej mojej skóry która już teraz jest w bardzo kiepskim stanie? Nawet producent opisuje ja jako:

Silnie natłuszczająca maść opracowana przy współpracy ze szwedzkimi dermatologami. Dla każdego do codziennej pielęgnacji skóry (dłonie, stopy, łokcie).

Hudosil Hud Salva
Aqua Purificata, Glycerin, Cetyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Methoxy PEG-22 Dodecyl, Glycol Copolymer, polysorbate 80, Cyclopentasiloxane, Cetyl Acetate, Acetylated Lanolin Acohol, Stearyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Steareth-21, Phenoxyethanol, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Bisabolol, Allantoin, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl Biguanide

Więc jak coś co jest przeznaczone do stóp i łokci ma pomóc na trądzik? Zaufać dermatologowi i używać czy trzymać tą maść z dala od mojego biednego dekoltu? Czy mogłybyście mi doradzić??
Na wątku ze składami nikt nie odpowiada.

Jak na razie robię maseczkę z czerwonej glinki i nawilżam mieszanką żelu hialuronowego z olejem z pachnotki a na noc vitella miejscowo.
nie wiem co zrobić z tą hudsalwą...
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-16, 17:57   #4203
whiskey
Zadomowienie
 
Avatar whiskey
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 700
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

czy polecacie jakiś peeling enzymatyczny oprócz tego z BU? np Ziaja Calma czy Flos-lek?
__________________

odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę.

blog.
whiskey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 12:08   #4204
agnszp
Rozeznanie
 
Avatar agnszp
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 851
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ja polecam peeling błotny z kwasami aha BingoSpa oczyszcza i wspomaga gojenie wyprysków
agnszp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 12:51   #4205
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja właśnie zalałam płatki owsiane wrzątkiem.
Odkąd garnier 3w1 rozsypał mi po twarzy wszystkie okropności, postanowiłam przerzucić się na metody naturalne.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 14:57   #4206
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mi ostatnio moja derma zaproponowala jakies leki/tabletki antyandrogeniczne lub ewentualnie (po zbadaniu hormonow) antykoncepcyjne, bo to nienormalne, ze ciagle mi ten tradzik dokucza, a juz na 22 wiosne mi leci. najrozniejsze leki nie pomagaja, a nie jestem tak "wypryszczona" by jakies izotrexiny brac.
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-17, 19:02   #4207
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny bardzo pięknie proszę.... czy możecie mi powiedzieć czy maść o następującym składzie może w jakiś pozytywny sposób wpłynąć na stan mojej skóry? Dermatolog kazał stosować miejscowo na dekolt który jest usiany ropnymi krostkami ale mam wątpliwości czy to dobry pomysł... Przecież nawet ja zupełnie się na tym nie znająca widzę tam zapychające składniki. Czy ta maść nie pogorszy jeszcze bardziej mojej skóry która już teraz jest w bardzo kiepskim stanie? Nawet producent opisuje ja jako:

Silnie natłuszczająca maść opracowana przy współpracy ze szwedzkimi dermatologami. Dla każdego do codziennej pielęgnacji skóry (dłonie, stopy, łokcie).

Hudosil Hud Salva
Aqua Purificata, Glycerin, Cetyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Methoxy PEG-22 Dodecyl, Glycol Copolymer, polysorbate 80, Cyclopentasiloxane, Cetyl Acetate, Acetylated Lanolin Acohol, Stearyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Steareth-21, Phenoxyethanol, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Bisabolol, Allantoin, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polyaminopropyl Biguanide

Więc jak coś co jest przeznaczone do stóp i łokci ma pomóc na trądzik? Zaufać dermatologowi i używać czy trzymać tą maść z dala od mojego biednego dekoltu? Czy mogłybyście mi doradzić??
Na wątku ze składami nikt nie odpowiada.

Jak na razie robię maseczkę z czerwonej glinki i nawilżam mieszanką żelu hialuronowego z olejem z pachnotki a na noc vitella miejscowo.
nie wiem co zrobić z tą hudsalwą...
Na swoją twarz bym nie nałożyła
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 11:34   #4208
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

kascysko na twarz się nie odważyłam ;P na dekolt też się boję więc ląduje zwykle na stopy żeby jakoś wykorzystać ;P przeraził mnie trochę jej wygląd podczas rozsmarowywania. Zostawia taką świecącą się strasznie złotawo-białą powłokę. Mam wrażenie że coś sztucznego rozsmarowuję bo naturalnie to na pewno nie wygląda ;p Swoją drogą ciekawe jaki składnik może być za to odpowiedzialny
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 16:04   #4209
kasiuniaa93
Raczkowanie
 
Avatar kasiuniaa93
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Po zmyciu glinki zaskórniki praktycznie wychodzą do połowy (nie wiem czy rozmuniecie- wychodzą białe główki tak na 1 mielimetr). Tylko nie wiem co z nimi póżniej zrobić. Wycisnąć czy zostawić je w takim stanie?
Szczoteczka do zębów z miękkiego włosia powinna pomóc
kasiuniaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 21:31   #4210
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Hej Jestem bardzo bardzo początkująca w temacie naturalnej pielęgnacji. Mam trądzik od 8 lat, bywało lepiej i gorzej, stan na dziś to cera mieszana - tłusta T i bardzo wysuszone policzki, dużo zaskórników, rozszerzone pory. Chciałabym odstawić wszystkie drogeryjne kosmetyki (Garnier, Eveline itd) i jestem ciekawa, czy taki plan ma jakikolwiek SENS:
-do mycia: mydło aleppo 50% w ciągu dnia, na wieczór OCM z ol. winogronowym
-potem: hydrolat z oczaru/kocanki/czarnej porzeczki
-na noc: serum lemon z BU (kwas salicylowy i olejki)

brakuje mi jeszcze jakiegoś lekkiego nawilżacza na dzień i ew. poprawki. Z góry wielkie dzięki za uwagi.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-18, 22:11   #4211
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez whiskey Pokaż wiadomość
czy polecacie jakiś peeling enzymatyczny oprócz tego z BU? np Ziaja Calma czy Flos-lek?
Ziaja Ulga jest fajny, bardzo wydajny i dobry, tylko ciężko się zmywa, ale częściej kupuję Ziaja Nuno, bo jest łatwiej dostępny
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-19, 14:13   #4212
scarletswalks
Raczkowanie
 
Avatar scarletswalks
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 319
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość

brakuje mi jeszcze jakiegoś lekkiego nawilżacza na dzień i ew. poprawki. Z góry wielkie dzięki za uwagi.
Proponuję rossmannowy babydream + kropelka kwasu hialuronowego. U mnie takie połączenie na dzień zdziałało cuda już po tygodniu;-)
scarletswalks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 15:23   #4213
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aiwe Pokaż wiadomość
kascysko na twarz się nie odważyłam ;P na dekolt też się boję więc ląduje zwykle na stopy żeby jakoś wykorzystać ;P przeraził mnie trochę jej wygląd podczas rozsmarowywania. Zostawia taką świecącą się strasznie złotawo-białą powłokę. Mam wrażenie że coś sztucznego rozsmarowuję bo naturalnie to na pewno nie wygląda ;p Swoją drogą ciekawe jaki składnik może być za to odpowiedzialny
Gliceryna + zestaw silikonów i lanolina?
W każdym bądź razie dziwię się, że można to na jakąkolwiek postać trądziku polecić
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 16:13   #4214
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez scarletswalks Pokaż wiadomość
Proponuję rossmannowy babydream + kropelka kwasu hialuronowego. U mnie takie połączenie na dzień zdziałało cuda już po tygodniu;-)
Dzięki, kwas hialuronowy kojarzy mi się z kremami przeciwzmarszczkowymi ale mogę wypróbować.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-19, 16:57   #4215
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

o który babydream konkretnie chodzi?
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 11:24   #4216
scarletswalks
Raczkowanie
 
Avatar scarletswalks
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 319
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Dzięki, kwas hialuronowy kojarzy mi się z kremami przeciwzmarszczkowymi ale mogę wypróbować.

Zadaniem kwasu hialuronowego jest zatrzymanie wody ;-)
Zmarszczki z kolei powstają między innymi dlatego, że skóra nie jest właściwie nawilżona.
Poczytaj sobie troszkę na ten temat.Warto.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
o który babydream konkretnie chodzi?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html
lub
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html

Oba testowałam. Żaden nie zapycha, wchłaniają się oba do matu, więc spokojnie można walić na niego tapetę i co najważniejsze- skóra się po nic nie świeci. Do tego kropelka kwasu hialuronowego i skóra jak u dzidziusia ;-)
scarletswalks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 17:29   #4217
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Słuchajcie, ja dzisiaj byłam u dermatologa na kolejnej wizycie i przepisała mi Epiduo (jeszcze w swojej 6letniej karierze nie miałam). Ogólnie to powiedziałam babce wprost, że mam wątpliwości co do tych wszystkich maści, bo jedynie zaleczają problem - mimo, że stan zapalny i ropne pryszcze mijają to od środka pory wciąż się zapychają i grudki, nierówności, przebarwienia oraz kaszka ewentualna zostają. Ona na to, że od środka to po antybiotykach( u mnie już nie działają) albo Izotek, albo tabletki anty. Są jeszcze różne złuszczania kwasami, peelingami, dość skuteczne, ale dopiero na jesień i przy mojej cerze naczynkowej ogólnie jest to wątpliwy pomysł. Nie wiem, czy zrobić sobie przerwę od stosowania tego wszystkiego i zacząć pić bratka (po który miałam kłopoty z pęcherzem) za radą mojej mamy, czy spróbować z Epiduo.
Zdaje sobie sprawę, że ten specyfik okropnie wysusza i podrażnia i wtedy potrzebowałabym mega nawilżenia zarówno od środka jak i od zewnątrz. Od środka słyszałam, że dobry jest olej z ogórecznika, ale od zewnątrz... sama już nie wiem. Lekarka polecała gorąco Physiogel i Cethapil, ale wcześniej była tu mowa, że Cethapil ma okropny skład. Babka nawet w gabinecie dzisiaj dała mi trochę z tubki do przetestowania tego Cethapilu i że tak powiem tyłka mi nie urwało.

Wiem, że nawilżanie jest mega mega ważne szczególnie w moim przypadku ciągłego katowania cery chemią, ale co wybrać tak naprawdę, żeby skóra w końcu porządnie się napiła? Czuję poważny niepokój.
Tak jak napisała scarletswalks nawilżanie zapobiega zmarszczkomi w sumie to przetestowałabym ten kwas hialuronowy, ale czy pasuje to z Physiogelem? Dodatkowo ten nieszczęsny faktor. Miałam zamiar iść do apteki poprosić o coś w stylu tego Physiogelu tylko, że z faktorem , ale czy coś takiego dostanę?
kascysko - mi już Cethapil trzeci dermatolog poleca i w sumie sama zastanawiam się dlaczego. Nie odczuwałam, żeby to była taka typowa reklama tylko po prostu polecenie produktu dla mojej korzyści. Wiem, że skład niefajny, więc chyba na razie połaszczę się na Alterrę bądź Physiogel. Czy Alterra też ma takie właściwości silnie nawilżające?
Podobno kto pyta nie błądzi...

Aha zapomniałabym- kacysko szczere dzięki za ten link, na pewno skorzystam.Wypatrzyłam też zestaw na krem z witaminami i filtrami oraz również zestawy na BU. Czy te mieszanki są na bank bezpieczne? Podoba mik się bardzo pomysł pielęgnacji naturalnej, ale czy nie zrobię sobie krzywdy takim majstrowaniem samodzielnym?
Czyli w tej chwilii mam rozumieć stosujesz Alterre w ramach kremu i OCM jako zmywanie?

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-05-21 o 17:50
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 18:20   #4218
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Tak jak napisała scarletswalks nawilżanie zapobiega zmarszczkomi w sumie to przetestowałabym ten kwas hialuronowy, ale czy pasuje to z Physiogelem? Dodatkowo ten nieszczęsny faktor. Miałam zamiar iść do apteki poprosić o coś w stylu tego Physiogelu tylko, że z faktorem , ale czy coś takiego dostanę?
kascysko - mi już Cethapil trzeci dermatolog poleca i w sumie sama zastanawiam się dlaczego. Nie odczuwałam, żeby to była taka typowa reklama tylko po prostu polecenie produktu dla mojej korzyści. Wiem, że skład niefajny, więc chyba na razie połaszczę się na Alterrę bądź Physiogel. Czy Alterra też ma takie właściwości silnie nawilżające?
Podobno kto pyta nie błądzi...

Aha zapomniałabym- kacysko szczere dzięki za ten link, na pewno skorzystam.Wypatrzyłam też zestaw na krem z witaminami i filtrami oraz również zestawy na BU. Czy te mieszanki są na bank bezpieczne? Podoba mik się bardzo pomysł pielęgnacji naturalnej, ale czy nie zrobię sobie krzywdy takim majstrowaniem samodzielnym?
Czyli w tej chwilii mam rozumieć stosujesz Alterre w ramach kremu i OCM jako zmywanie?
Sam kwas hialuronowy działa bardziej okluzyjnie.
Nie zrobiłam sobie do tej pory krzywdy naturalną pielęgnacją, czego o dermatologicznej powiedzieć nie mogę.
Sama Cethapilu nie używałam, ale moją bratanicę zapchało - po tym w końcu dojrzała do posłuchania ciotki
Obecnie używam OCM, własnokręconego micela, serum i kremu z Alterry.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 00:18   #4219
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Sam kwas hialuronowy działa bardziej okluzyjnie.
Nie zrobiłam sobie do tej pory krzywdy naturalną pielęgnacją, czego o dermatologicznej powiedzieć nie mogę.
Sama Cethapilu nie używałam, ale moją bratanicę zapchało - po tym w końcu dojrzała do posłuchania ciotki
Obecnie używam OCM, własnokręconego micela, serum i kremu z Alterry.
Czyli kwas hialuronowy polecałabyś ewentualnie solo? Ja używam obecnie płynu micelarnego AA do cery wrażliwej bo kiedyś go kupiłam i muszę wykorzystać. Wcześniej mnie uczulił, ale teraz po kilku miesiącach przerwy, spróbowałam ponownie i jakoś w miarę nic się nie dzieje. Wolę jednak zainwestować zamiast tego w olejki.

Trochę boję się tego Epiduo na lato, ale skoro mam receptę to warto by chociaż wykupić. Zobaczymy jaki to da efekt.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 14:18   #4220
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Czyli kwas hialuronowy polecałabyś ewentualnie solo? Ja używam obecnie płynu micelarnego AA do cery wrażliwej bo kiedyś go kupiłam i muszę wykorzystać. Wcześniej mnie uczulił, ale teraz po kilku miesiącach przerwy, spróbowałam ponownie i jakoś w miarę nic się nie dzieje. Wolę jednak zainwestować zamiast tego w olejki.

Trochę boję się tego Epiduo na lato, ale skoro mam receptę to warto by chociaż wykupić. Zobaczymy jaki to da efekt.
Kwas hialuronowy polecałabym w mieszance jednak, może znajdziesz coś na necie, a ja zrobię małą kryptoreklamę KLIK!
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 15:53   #4221
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Kwas hialuronowy polecałabym w mieszance jednak, może znajdziesz coś na necie, a ja zrobię małą kryptoreklamę KLIK!
Oo bardzo ciekawe to jest. Niżej w komentarzach widzę, że poleciłaś jednej z dziewczyn zamiast ekstraktu przeciwtrądzikowego elastynę i kolagen. Mi w sumie też przydałoby się coś co napięło by mi skórę. Tylko czy nie byłoby za dużo tego wszystkiego? Epiduo, krem na dzień, olejki do zmywania i serum? Popróbuję, ale trochę się obawiam, że twarz będę mieć przeciążoną. Mimo to ten kwas hialuronowy by się przydał jednak.

A i jeszcze jedno: czy zmywając twarz z makijażu itd. olejkami można już ją uznać za oczyszczoną, czy oprócz tego jeszcze ją czymś przetrzeć? Może jakieś mleczko do demakijażu np. z Alterry lub Ziaji wcześniej? Próbuję sobie dobrać ewentualny zestaw pielęgnacyjny, ale w ten sposób, żeby tych wszystkich specyfików było możliwie jak najmniej.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-05-22 o 15:58
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 17:52   #4222
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Oo bardzo ciekawe to jest. Niżej w komentarzach widzę, że poleciłaś jednej z dziewczyn zamiast ekstraktu przeciwtrądzikowego elastynę i kolagen. Mi w sumie też przydałoby się coś co napięło by mi skórę. Tylko czy nie byłoby za dużo tego wszystkiego? Epiduo, krem na dzień, olejki do zmywania i serum? Popróbuję, ale trochę się obawiam, że twarz będę mieć przeciążoną. Mimo to ten kwas hialuronowy by się przydał jednak.

A i jeszcze jedno: czy zmywając twarz z makijażu itd. olejkami można już ją uznać za oczyszczoną, czy oprócz tego jeszcze ją czymś przetrzeć? Może jakieś mleczko do demakijażu np. z Alterry lub Ziaji wcześniej? Próbuję sobie dobrać ewentualny zestaw pielęgnacyjny, ale w ten sposób, żeby tych wszystkich specyfików było możliwie jak najmniej.
Ja mam taki zestaw: rano mój micel, na to serum, na to krem i make-up. Wieczorem olejki, hydrolat, serum, krem. Nic nie mam przeciążonego.
Pamiętaj, że nikt oprócz Ciebie nie sprawdzi, czego potrzebuje Twoja skóra i w jakiej ilości.
Nie sądzę, żeby kolagen i elastyna kłóciły się z ekstraktem przeciwtrądzikowym.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 19:08   #4223
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Zachęcający ten przepis tylko..kurcze, każdą z tych rzeczy trzeba kupić, nawet jeśli zużywa się minimalne ilości to początkowo koszty spore. Niemniej dzięki za rady z k.hialuronowym, kusi mnie jescze słynne Savon Noir ..
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 21:58   #4224
hoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 27
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Widzę, że nikt nie spróbował mi pomóc, albo nikt nie zauważył mojego wpisu. W takim razie, umieszczam go jeszcze raz i proszę o jakąś pomoc.
Cytat:
Witajcie ponownie. Jakiś czas temu przestałem brać antybiotyk Tetralysal, ze względu na złe wyniki wątrobowe. Cały czas używam kosmetyków Cetaphil(mam emulsję do mycia twarzy oraz krem intensywnie nawilżający)oraz mydła i kremu Bambino. Co byście mi jeszcze polecili do tej trądzikowej twarzy, nie drogiego, ale przynoszącego zamierzone rezultaty.
Pozdrawiam serdecznie
hoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 22:37   #4225
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
Widzę, że nikt nie spróbował mi pomóc, albo nikt nie zauważył mojego wpisu. W takim razie, umieszczam go jeszcze raz i proszę o jakąś pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Z mojego doświadczenia (niedrogie):
Acnederm, tonik z kwasem salicylowym (wg.przepisu z Mazideł), olejek z drzewa herbacianego (punktowo), pasta cynkowa
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-22, 23:04   #4226
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
Widzę, że nikt nie spróbował mi pomóc, albo nikt nie zauważył mojego wpisu. W takim razie, umieszczam go jeszcze raz i proszę o jakąś pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
ja bym uważała, a najlepiej zmieniła na coś innego Cethaphil - zawiera SLS i krem Bambino zawiera parafinę, która potrafi zapychać.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 08:04   #4227
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez hoo Pokaż wiadomość
Widzę, że nikt nie spróbował mi pomóc, albo nikt nie zauważył mojego wpisu. W takim razie, umieszczam go jeszcze raz i proszę o jakąś pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Nie bardzo wiem, jak Ci doradzić, skoro cały wątek jest temu poświęcony, nikt Ci nie wymieni wszelkich możliwych kosmetyków polecanych przy trądziku. Jeśli chodzi o Twoją pielęgnację to zatrzymałabym jedynie emulsję do mycia, o ile Cię nie zapycha i nie szkodzi. Krem Cetaphil dla mnie nie nadaje się w ogóle, bo po jakimś czasie zamiast nawilżać, wysusza i zapycha. Biorąc pod uwagę, że masz emulsję do mycia to po co Ci mydło? Powszechnie wiadomo, że takie zwykłe mydła wysuszają i zostawiają osad. Jeśli chodzi o krem bambino to nie widzę jego zastosowania przy skórze trądzikowej i skłonnej do zaskórników - na niektórych rzeczywiście może dobrze wpływać, ale może też bardzo porządnie zapchać. Poczytaj ten wątek trochę.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 09:00   #4228
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Zachęcający ten przepis tylko..kurcze, każdą z tych rzeczy trzeba kupić, nawet jeśli zużywa się minimalne ilości to początkowo koszty spore. Niemniej dzięki za rady z k.hialuronowym, kusi mnie jescze słynne Savon Noir ..
Savon Noir też tanie nie jest Nikogo nie namawiam, ale w porównaniu z tym, co wcześniej wydawałam na pielęgnację twarzy, to obecne fundusze schodzą znacznie mniejsze Kiedyś już tu liczyłam, ile kosztuje materiał na półtorej roku tego serum, ale kurczę teraz szukanie mi nie wychodzi
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 11:22   #4229
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

No wiem, dlatego kupię go za miesiąc lub dwa - ale bardzo mnie kusi już od dawna. ;D Póki co przecieram twarz octem jabłkowym na noc i zaczęła się ładnie wygładzać..
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-23, 12:59   #4230
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Ja mam taki zestaw: rano mój micel, na to serum, na to krem i make-up. Wieczorem olejki, hydrolat, serum, krem. Nic nie mam przeciążonego.
Pamiętaj, że nikt oprócz Ciebie nie sprawdzi, czego potrzebuje Twoja skóra i w jakiej ilości.
Nie sądzę, żeby kolagen i elastyna kłóciły się z ekstraktem przeciwtrądzikowym.
No będę sama na razie próbowała coś pokombinować. To serum, to można użyć jako zamiennik kremu na przykład, albo maseczki?

Ja w tej chwili tak jak pisałam wyżej mam płyn micelarny do cery wrażliwej z kwasem hialuronowym z AA Ultranawilżanie. Poniżej podaję jego skład:

aqua, propylene glycol, sodium coco-amphoacetate, glycerin, polysorbate 20, betaine, sodium hyaluronate, peg-12 dimethicone, panthenol, tetrasodium edta, allantoin, parfum, durvillea antartica extract, polyaminopropyl biguanide, citric acid

I jak to wygląda?
na początek na pewno spróbuję olejków, Alterry, może z Ziaji jakiś micel lub tonik, a potem może połaszczę się na jakieś serum.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-05-23 o 13:01
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.