Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-19, 14:18   #2251
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
czy znacie cos BU na czerwone krostki po depilacji?
A jakie są te krostki?
Nie Bu ale taka rada.. Wyczytałam w książce takiej jednej że po depilacji przez co najmniej pół godziny( ja staram się jeszcze dłużej ) nie wolno się niczym smarować. Tylko np obmyć wodą i już. Ta dolegliwość się nawet jakoś profesjonalnie nazywa( mogę sprawdzić jak chcesz) i wiele ludzi na nią cierpi. Posmarowanie czymś skóry po depilacji powoduje zapalenie mieszków włosowych ( chyba) co objawia się czerwonymi krostkami.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-19, 14:23   #2252
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

no wlasnie ja sie niczym nie smaruje (wiem ze nie wolno) nawet ze strachu 2 dni zero totalne, a te czerwone krostki są i nie znikaja.
To wlasnie jest takie zapalenie mieszka czy cos w tym stylu i nie wiem jak chociaz to zmiejszyc
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-19, 15:21   #2253
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
no wlasnie ja sie niczym nie smaruje (wiem ze nie wolno) nawet ze strachu 2 dni zero totalne, a te czerwone krostki są i nie znikaja.
To wlasnie jest takie zapalenie mieszka czy cos w tym stylu i nie wiem jak chociaz to zmiejszyc
To o czym czytałam to folliculitis..
Schorzenie to, noszące łacińską nazwę folliculitis, jest tym, co niektóre kobiety określają mianem „pryszczy po goleniu". Istotnie, częste golenie lub inne drażnienie konkretnego obszaru skóry jest najczęstszym powodem tego schorzenia. Wiele kobiet doskonale zna objawy tej dolegliwości, choć nawet nie wiedzą, jak się nazywa - są to małe grudki lub ropne krostki w ujściach mieszków włosowych. U kobiet wykwity występują w tzw. okolicy bikini, to znaczy na udach, pachwinach i wzgórku łonowym, i są spowodowane goleniem szorstkich włosków, tarciem obcisłej bielizny i nadmiernym poceniem się w tej okolicy. Krostki występują także na nogach i w wielu przypadkach zaniechanie golenia powoduje samoistne ustąpienie zapalenia, jednak stale utrzymujące się schorzenie wymaga leczenia. Lekarz może zalecić stosowanie miejscowo kortykosterydów oraz miejscowe i doustne antybiotyki w celu zlikwidowania wszelkich towarzyszących zapaleniu infekcji.
Jedną z najczęstszych przyczyn szerzenia się folliculitis jest korzystanie z powszechnie dostępnych gorących kąpieli mineralnych; niektórzy lekarze używają nawet terminu „kąpielowe folliculitis" dla opisania wysypki pojawiającej się po gorącej kąpieli mineralnej. (Stosowany jest także termin „kąpielowe dermatitis" do określenia wysypki skórnej występującej po kąpielach.) Ciepło i wilgoć sprzyjają rozwojowi bakterii, zwłaszcza ich szczególnego rodzaju, czyli pseudomonas, które często są przyczyną folliculitis. Wtedy krostki pojawiają się najczęściej na torsie, nogach lub ramionach. W tym wypadku antybiotyki działają szybko, ale nie zawsze są potrzebne. Aby zapobiec infekcji, należy się upewnić, czy woda w wannie jest czysta, i wystrzegać się wody gęstej, tłustej lub pozostawiającej pianę na obrzeżach wanny, a także interesować się, czy personel zakładu kąpielowego utrzymuje urządzenia w czystości.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-19, 15:40   #2254
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
To o czym czytałam to folliculitis..
Schorzenie to, noszące łacińską nazwę folliculitis, jest tym, co niektóre kobiety określają mianem „pryszczy po goleniu". Istotnie, częste golenie lub inne drażnienie konkretnego obszaru skóry jest najczęstszym powodem tego schorzenia. Wiele kobiet doskonale zna objawy tej dolegliwości, choć nawet nie wiedzą, jak się nazywa - są to małe grudki lub ropne krostki w ujściach mieszków włosowych. U kobiet wykwity występują w tzw. okolicy bikini, to znaczy na udach, pachwinach i wzgórku łonowym, i są spowodowane goleniem szorstkich włosków, tarciem obcisłej bielizny i nadmiernym poceniem się w tej okolicy. Krostki występują także na nogach i w wielu przypadkach zaniechanie golenia powoduje samoistne ustąpienie zapalenia, jednak stale utrzymujące się schorzenie wymaga leczenia. Lekarz może zalecić stosowanie miejscowo kortykosterydów oraz miejscowe i doustne antybiotyki w celu zlikwidowania wszelkich towarzyszących zapaleniu infekcji.
Jedną z najczęstszych przyczyn szerzenia się folliculitis jest korzystanie z powszechnie dostępnych gorących kąpieli mineralnych; niektórzy lekarze używają nawet terminu „kąpielowe folliculitis" dla opisania wysypki pojawiającej się po gorącej kąpieli mineralnej. (Stosowany jest także termin „kąpielowe dermatitis" do określenia wysypki skórnej występującej po kąpielach.) Ciepło i wilgoć sprzyjają rozwojowi bakterii, zwłaszcza ich szczególnego rodzaju, czyli pseudomonas, które często są przyczyną folliculitis. Wtedy krostki pojawiają się najczęściej na torsie, nogach lub ramionach. W tym wypadku antybiotyki działają szybko, ale nie zawsze są potrzebne. Aby zapobiec infekcji, należy się upewnić, czy woda w wannie jest czysta, i wystrzegać się wody gęstej, tłustej lub pozostawiającej pianę na obrzeżach wanny, a także interesować się, czy personel zakładu kąpielowego utrzymuje urządzenia w czystości.
Bardzo przydatny post!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-19, 16:35   #2255
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

CruelOrchid dziękuje za bardzo szczegółowe wyjaśnienie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-19, 16:44   #2256
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
CruelOrchid dziękuje za bardzo szczegółowe wyjaśnienie
To z książki "uroda bez tajemnic" Laury Flynn McCarthy. W sumie nic odkrywczego w niej nie ma. Ja z nowości wyczytałam tylko właśnie o tych krostkach.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-19, 23:52   #2257
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

odkąd używam toniku z BHA nie mam ani krostek ani wrastających włosków po depilacji a było to moją zmorą
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-20, 13:42   #2258
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
odkąd używam toniku z BHA nie mam ani krostek ani wrastających włosków po depilacji a było to moją zmorą
Używasz, jak są już krostki czy zapobiegawczo pomiędzy depilacjami?
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-20, 16:26   #2259
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Używasz, jak są już krostki czy zapobiegawczo pomiędzy depilacjami?

zapobiegawczo
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-20, 18:20   #2260
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
odkąd używam toniku z BHA nie mam ani krostek ani wrastających włosków po depilacji a było to moją zmorą
co to jest? bo ja nie znam sie na tych skrótach
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-20, 22:40   #2261
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
co to jest? bo ja nie znam sie na tych skrótach
chodzi o tonik z kwasem salicylowym
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-20, 23:32   #2262
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
odkąd używam toniku z BHA nie mam ani krostek ani wrastających włosków po depilacji a było to moją zmorą
O, dobrze wiedzieć o takim działaniu tego toniku.

Już nie mogę się doczekać swojej paczuszki, ale została wysłana w czwartek, więc mam raczej marne szanse, że dojdzie przed Świętami (wiadomo jaki bałagan na poczcie w tym czasie).
A najgorsze jest to, że czytając ten wątek, jeszcze bardziej się nakręcam i już mam ochotę na kolejne zamówienie.
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 08:38   #2263
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
O, dobrze wiedzieć o takim działaniu tego toniku.

Już nie mogę się doczekać swojej paczuszki, ale została wysłana w czwartek, więc mam raczej marne szanse, że dojdzie przed Świętami (wiadomo jaki bałagan na poczcie w tym czasie).
A najgorsze jest to, że czytając ten wątek, jeszcze bardziej się nakręcam i już mam ochotę na kolejne zamówienie.
Moja paczka została wysłana w środę i w czwartek już była - masz spore szanse, że do świąt dotrze...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 10:12   #2264
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Również zamówiłam parę rzeczy na Biochemii i czekam na paczuszkę
A może któraś z Wizażanek stosowała coś z Biochemii na wypryski na ramionach i plecach i mogłaby polecić ?
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 13:39   #2265
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Moja paczka została wysłana w środę i w czwartek już była - masz spore szanse, że do świąt dotrze...
Wow, strasznie szybko!
W takim razie mam nadzieję, że moja przyjdzie już jutro.

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
Również zamówiłam parę rzeczy na Biochemii i czekam na paczuszkę
A może któraś z Wizażanek stosowała coś z Biochemii na wypryski na ramionach i plecach i mogłaby polecić ?
Może tonik z BHA? Wprawdzie jeszcze go nie stosowałam, bo złożyłam dopiero pierwsze zamówienie, ale czytałam, że pomaga. Zamówiłam go właśnie na krostki na plecach i dekolcie.
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 17:11   #2266
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
Również zamówiłam parę rzeczy na Biochemii i czekam na paczuszkę
A może któraś z Wizażanek stosowała coś z Biochemii na wypryski na ramionach i plecach i mogłaby polecić ?
Ja używam toniku BHA na krostki na ramionach i bardzo mi pomogło Także po depilacji przecieram sobie nim skórę i nic brzydkiego mi się nie robi żadnych zaczerwienień czy ropnych wyprysków.
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 18:52   #2267
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
chodzi o tonik z kwasem salicylowym
czy ktos moze podac mi link do tego produktu?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 19:14   #2268
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Interesuję się ostatnio kwasami zawartymi właśnie w tonikach.
Mam jeden od dermatologa (z detromycini i kwasem salicylowym), następnym pewnie będzie tonik BHA 2% z BiochemiiUrody. (po salicylu piękna skóra, dermatologa już nie trzeba)

Mam tylko jedno pytanie:
Czy po goleniu mogę/powinienem używać tego toniku?
Obecny bardzo piecze i szczypie przez minutkę od nałożenia - czuje podrażnienie, dlatego nie stosuję.
Pytam, bo coś mignęło mi przed oczami, że zaraz po goleniu zamyka pory i zapobiega powstawaniu zaskórników.

Pozdrawiam.

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2008-12-21 o 19:21
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 19:15   #2269
dudkaaa
Raczkowanie
 
Avatar dudkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
czy ktos moze podac mi link do tego produktu?
a prosze:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html


Czy po goleniu mozna go stosowac to nie wiem, ale warto zapytac w BU. Zawsze szybko odpowiadaja, no i znaja sie na rzeczy

Edytowane przez dudkaaa
Czas edycji: 2008-12-21 o 19:17
dudkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-21, 21:45   #2270
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez dudkaaa Pokaż wiadomość
a prosze:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html


Czy po goleniu mozna go stosowac to nie wiem, ale warto zapytac w BU. Zawsze szybko odpowiadaja, no i znaja sie na rzeczy

ja stosuje jak już minie podrażnienie/zaczerwnienie po depilacji czyli na 2 dzień i potem za kilka dni. na początku stosowałam częsciej - teraz profilaktycznie
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 22:15   #2271
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Modraszka Pokaż wiadomość
Wow, strasznie szybko!
W takim razie mam nadzieję, że moja przyjdzie już jutro.



Może tonik z BHA? Wprawdzie jeszcze go nie stosowałam, bo złożyłam dopiero pierwsze zamówienie, ale czytałam, że pomaga. Zamówiłam go właśnie na krostki na plecach i dekolcie.
Cytat:
Napisane przez dudkaaa Pokaż wiadomość
Ja używam toniku BHA na krostki na ramionach i bardzo mi pomogło Także po depilacji przecieram sobie nim skórę i nic brzydkiego mi się nie robi żadnych zaczerwienień czy ropnych wyprysków.
dziękuję za odpowiedź ten kwas to dobry pomysł, w następnym zamówieniu na pewno się znajdzie
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 10:48   #2272
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

a ja dzisiaj dodałam do maseczki morskiej z perłami z BU( spirulina + mleko kozie + masa perłowa) dwie krople olejku eterycznego Bergamotowego + jedna kropla cytrynowego ( oba Dr Beta) i calkowicie zabiły smród spiruliny nie zabijając jej właściwości;D nic nie uczula, jak dla mnie rewelka;D
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-23, 19:58   #2273
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Wczoraj dostałam paczkę!
Przygotowanie kosmetyków poszło łatwo, szybko i przyjemnie - to całkiem fajna zabawa.
Napiszę więcej jak potestuję trochę dłużej, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-24, 10:48   #2274
marli
Raczkowanie
 
Avatar marli
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 369
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Zastanawiam się nad pewną kwestią. Mam hydrolat z róży damasceńskiej. Jest tam napisane że nadaje się do cery naczynkowej. Ale należy go trzymać w lodówce. Czy taki zimny hydrolat dobrze wpływa na cerę naczynkową? Ja tam za bardzo się nie znam , ale wydawałoby mi się, że takie zimno to chyba na naczynka nie najlepsze... Jak sądzicie bioczemiczki???
marli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 11:57   #2275
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Mam pytanie do dziewczyn, ktore uzywaja zelu hialuronowego, ja mam wersje z alantoiną i pantenolem 5%. Zel ma nawilzac skore, ale u mnie dziala jakos dziwnie, sciaga ja, a nawilzenia prawie wcale nie odczuwam. Moze zle uzywam? Zmieszalam wszystko wg instrukcji, nie dodaje zelu do kremow czy olejkow.
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 12:34   #2276
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez martalady83 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, ktore uzywaja zelu hialuronowego, ja mam wersje z alantoiną i pantenolem 5%. Zel ma nawilzac skore, ale u mnie dziala jakos dziwnie, sciaga ja, a nawilzenia prawie wcale nie odczuwam. Moze zle uzywam? Zmieszalam wszystko wg instrukcji, nie dodaje zelu do kremow czy olejkow.
Ściąga, bo sam żel tak działa,stosowany solo raczej wysusza a nie nawilża.
Żeby tego uniknąć, musisz go używać wymieszanego z olejem lub choćby jakimś kremem.


Cytat:
Napisane przez marli Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad pewną kwestią. Mam hydrolat z róży damasceńskiej. Jest tam napisane że nadaje się do cery naczynkowej. Ale należy go trzymać w lodówce. Czy taki zimny hydrolat dobrze wpływa na cerę naczynkową? Ja tam za bardzo się nie znam , ale wydawałoby mi się, że takie zimno to chyba na naczynka nie najlepsze... Jak sądzicie bioczemiczki???
Przecież jak już wylejesz trochę hydrolatu na płatek i zanim go nałożysz na twarz, zdąży się ogrzać i nabierze temperatury pokojowej, albo przynajmniej mocno zbliżonej i napewno nie zaszkodzi naczynkom.
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 20:50   #2277
Visska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Oberschlesien ;)
Wiadomości: 9
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Witam!
Mam pytanie dot. serum z wit. C. W jakiej postaci jest kwas askorbinowy? Proszek? Płyn w ampułce? Boję się na początek dowalić 15% i chciałabym zmniejszyć stężenie. Poza tym, które będzie lepsze do tłustej, problemowej cery traktowanej kwasami Amla C czy Flavo C?
Pozdrawiam!
Visska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-27, 21:20   #2278
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez Visska Pokaż wiadomość
Witam!
Mam pytanie dot. serum z wit. C. W jakiej postaci jest kwas askorbinowy? Proszek? Płyn w ampułce? Boję się na początek dowalić 15% i chciałabym zmniejszyć stężenie. Poza tym, które będzie lepsze do tłustej, problemowej cery traktowanej kwasami Amla C czy Flavo C?
Pozdrawiam!
Witaj

nie czuję się taką ekspertką jak inne forumowiczki ale postaram sie odpowiedzieć.

Kwas askorbinowy to biały proszek (proponuję abyś weszła na BU w opis produktu który chcesz zakupić i możesz tam przeczytać o zawartości zestawu który Ci przysyłają - jest tam informacja o każdym składniku dość szczegółowa).

Ja nie próbowałam zmieniać stężenia, używałam obu wersji serum (flavo c i amli) i uważam że oba są świetne. Nadmieniam iż mam cerę raczej tłustą w sferze T a na policzkach miejscowo naczynkową. Stsowałam najpierw flavo c (tak ok przez rok) a ostatnio zakupiłam z amlą.

Ten pierwszy sprawił że po 1 zniknęły moje wszystkie pryszcze (i co ważniejsze nie mam nawrotów co wcześniej się zdarzało) oraz zmniejszyły się blizny potrądzikowe rozjasnił ładnie cerę. Nie zapycha, stosuję go rano pod filtry,ale kiedyś jak byłam jeszcze nieuświadomiona to stosowałam wieczorkiem i też było dobrze

Amlę stosuję w sumie jako kontynuację. Zmówiłam to serum z ciekawości i też jestem zadowolona. Wyprysków nadal niet, też nie zapycha jak poprzednik i chyba jest łagodniejszy dla moich szlejących miejscowo naczynek. Stosuje ją również pod oczy. Ładnie rozjaśnia.

pozdrawiam
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-28, 17:36   #2279
Visska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Oberschlesien ;)
Wiadomości: 9
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Dzięki za odp. ewi762 . No właśnie po napisaniu tego postu wlazłam na BU i zauważyłam opis składników dla mnie - przepraszam. Jeszcze raz dzięki za Twoją opinię. A co inne wizażanki sądzą o Flavo C vs. Amla C?
Visska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-29, 21:46   #2280
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?

Zauważyłam, że ze wszystkich olejków myjących ten bezzapachowy najlepiej nadaje się do mojej twarzy. Zaczęłam używać tego pomarańczowego, ale chyba ten składnik aromatyczny zaczął mi pograszać stan cery. Pojawiły się pryszcze... Przy bezzapachowym wszystko jest super! Czy ktoś również coś podobnego u siebie zauważył?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.