Farby Khadi - opinie - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-18, 14:04   #181
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Tak jak obiecałam, wrzucam zdjęcia po umyciu, na ostatnim zdjęciu to mój naturalny odrost jak widzicie piękny chłodny brąz, reszta to włosy rozjaśniane, potem farbowane na rudo i dlatego reszta ma ciepły odcień, wiadomo, że aparat też trochę przekłamuje.
Powiem Ci, ze kolorek wyszedł bardzo ładny i naturalny I ten połysk w sumie to jak patrze na moje włosy jeszcze przed myciem szamponem to kolor jest bardzo podobny a ja użyłam henny jasny brąz.
W każdym razie jeśli chodzi o kolor który mi wyszedł to jest śliczny. Dość ciemny ale zapewne się niebawem rozjaśni (myje włosy codziennie). Włosy sa teraz co prawda dość sztywne i lekko sianowate ale jak umyje to powinno być OK. Najbardziej zachwyca mnie połysk który jest bardzo intensywny. No i super pokryte odrosty.
Do farbowania chemicznego raczej napewno nie wrócę bo kolorek bardzo mi podpasował., Za taką kasę (26zł) to mogę sobie nawet co miesiąc włosy henną farbowć
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 07:10   #182
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Farby Khadi - opinie

Mam pytanie co do farbowania. Jeśli zrobię mieszankę khadi jasny brąz z cassią to kolor będzie cieplejszy czy jaśniejszy? Czy to spowoduje że farba mniej chwyci?
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 09:00   #183
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Powiem Ci, ze kolorek wyszedł bardzo ładny i naturalny I ten połysk w sumie to jak patrze na moje włosy jeszcze przed myciem szamponem to kolor jest bardzo podobny a ja użyłam henny jasny brąz.
W każdym razie jeśli chodzi o kolor który mi wyszedł to jest śliczny. Dość ciemny ale zapewne się niebawem rozjaśni (myje włosy codziennie). Włosy sa teraz co prawda dość sztywne i lekko sianowate ale jak umyje to powinno być OK. Najbardziej zachwyca mnie połysk który jest bardzo intensywny. No i super pokryte odrosty.
Do farbowania chemicznego raczej napewno nie wrócę bo kolorek bardzo mi podpasował., Za taką kasę (26zł) to mogę sobie nawet co miesiąc włosy henną farbowć
To super Jak umyjesz sobie i odżywisz to wrócą do siebie, a nawet będą lepsze. Ten brąz to chyba najładniejszy ciemny brąz jaki miałam. Jasny też musi być super
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 23:22   #184
Murano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Dot.: Farby Khadi - opinie

Witajcie Dziewczyny
Ja rowniez zafarbowalam sobie wlosy Khadi, niestety mam dosc duzo siwych wlosow i w sumie slabo je pokryly....trzymalam henne dobre 3 godziny...i tak sie zastanawiam czy kolejne farbowanie cos pomoze? czy efekt bedzie taki sam?
Niestey Khadi szybko sie wyplukuje....
Farbowalam ciemnym brazem khadi plus dzien wczesniej nalozylam Khadi bezbarwna...wedlug zasady 2-stopniowego farbowania
Murano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 12:21   #185
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Murano Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny
Ja rowniez zafarbowalam sobie wlosy Khadi, niestety mam dosc duzo siwych wlosow i w sumie slabo je pokryly....trzymalam henne dobre 3 godziny...i tak sie zastanawiam czy kolejne farbowanie cos pomoze? czy efekt bedzie taki sam?
Niestey Khadi szybko sie wyplukuje....
Farbowalam ciemnym brazem khadi plus dzien wczesniej nalozylam Khadi bezbarwna...wedlug zasady 2-stopniowego farbowania
To nie było dwustopiniowe farbowanie. Nie wiem gdzie narodził się pomysł żeby w pierwszym farbowaniu kłaść cassię. Na początek daje się hennę. Inaczej to nie działa.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 13:22   #186
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Murano Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny
Ja rowniez zafarbowalam sobie wlosy Khadi, niestety mam dosc duzo siwych wlosow i w sumie slabo je pokryly....trzymalam henne dobre 3 godziny...i tak sie zastanawiam czy kolejne farbowanie cos pomoze? czy efekt bedzie taki sam?
Niestey Khadi szybko sie wyplukuje....
Farbowalam ciemnym brazem khadi plus dzien wczesniej nalozylam Khadi bezbarwna...wedlug zasady 2-stopniowego farbowania
Zgadzam się z Lisbeth.
Dwustopniowe byłoby, gdybyś nałożyła hennę a potem ciemny brąz. PRawdopodobnie kolor też dłużej by się trzymał.
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 15:19   #187
Murano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Lisbeth.
Dwustopniowe byłoby, gdybyś nałożyła hennę a potem ciemny brąz. PRawdopodobnie kolor też dłużej by się trzymał.
Hmm dzieki dziewczyny, bede sie dalej meczyc, rozumiem ze powinnam byla nalozyc henne dwa razy nawet ten sam kolor??tylko dzien po dniu?
czy ten sposob farbowania bedzie mnie juz dotyczyl zawsze czy tylko za pierwszym razem? na chlopski rozum zawsze ale moze jakies cuda sie zdarzaja

Wlasnie mijaja 2 tygodnie odkad nalozylam pierwszy raz henne, dzisiaj powtorze zabieg i zobacze do jutra czy cos lepiej wyszlo...na te wlosy ostatnio farbowane chyba powinno sie lepiej pokryc, tym bardziej ze myje je caly czas szamponem bez silikonow...
Chcialabym moc uzywac henny...ale jak to bedzie tak ciezko krylo to makabra...
Ostatnio farbowalam tez wlosy sanotintem light i w sumie pokrylo rewelacyjnie ale pewnie takich wlasciwosci odzywiajacych jednak nie mialo...a ja mam byle jakie wlosy i ta szorstkosc henny bardzo mi pasi, powoduje ze wlosow wydaje sie 3 razy tyle...
Murano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 14:55   #188
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Murano Pokaż wiadomość
Hmm dzieki dziewczyny, bede sie dalej meczyc, rozumiem ze powinnam byla nalozyc henne dwa razy nawet ten sam kolor??tylko dzien po dniu?
czy ten sposob farbowania bedzie mnie juz dotyczyl zawsze czy tylko za pierwszym razem? na chlopski rozum zawsze ale moze jakies cuda sie zdarzaja

Wlasnie mijaja 2 tygodnie odkad nalozylam pierwszy raz henne, dzisiaj powtorze zabieg i zobacze do jutra czy cos lepiej wyszlo...na te wlosy ostatnio farbowane chyba powinno sie lepiej pokryc, tym bardziej ze myje je caly czas szamponem bez silikonow...
Chcialabym moc uzywac henny...ale jak to bedzie tak ciezko krylo to makabra...
Ostatnio farbowalam tez wlosy sanotintem light i w sumie pokrylo rewelacyjnie ale pewnie takich wlasciwosci odzywiajacych jednak nie mialo...a ja mam byle jakie wlosy i ta szorstkosc henny bardzo mi pasi, powoduje ze wlosow wydaje sie 3 razy tyle...
Na ten sam kolor lub inny, ale chodzi o to, żeby czysta henna była pierwsza bo ona sama najlepiej wnika we włosy
I można podobno nawet dzień po dniu, a nawet w tym samym!
Tzn. kładziesz hennę czystą, zmywasz i nawet w ten sam dzień albo na kolejny możesz już położyć właściwy kolor, np. jasny czy ciemny brąz.
To prawda wydaje się ich więcej przez jakiś czas, lubię to
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 15:38   #189
maracuy
Raczkowanie
 
Avatar maracuy
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 115
Dot.: Farby Khadi - opinie

Ile można maksymalnie trzymać hennę na włosach? Dzisiaj pierwszy raz kładłam testowo na pasemku Khadi orzechowy brąz. Trzymałam ją na włosach 1,5h i jest tylko delikatna zmiana koloru, prawie niewidoczna!
Co mogłam zrobić źle? Włosy mam farbowane chemicznie na ciemny blond-kasztan, więc na pewno są jaśniejsze od orzechowego brązu
maracuy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:11   #190
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Może używasz silikonowych szamponów, odżywek? MAsek albo innych kosmetyków?
Jaką temperaturą wody zmieszałaś?
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 18:16   #191
maracuy
Raczkowanie
 
Avatar maracuy
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 115
Dot.: Farby Khadi - opinie

Stosuję raczej pielęgnację bezsilikonową, czasem zdarza mi się użyć odżywki z dimethicone, no i końcówki zabezpieczam jedwabiem CHI. Włoski myję Hippem.
Testowe pasemko przez nałożeniem henny umyłam szamponem oczyszczającym (Eva natura). Woda chyba była w temperaturze ok 50*, może trochę mniej, nie mierzyłam termometrem. Btw, jak najlepiej ocenić temp. wody?
maracuy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 18:24   #192
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez Murano Pokaż wiadomość
Hmm dzieki dziewczyny, bede sie dalej meczyc, rozumiem ze powinnam byla nalozyc henne dwa razy nawet ten sam kolor??tylko dzien po dniu?
czy ten sposob farbowania bedzie mnie juz dotyczyl zawsze czy tylko za pierwszym razem? na chlopski rozum zawsze ale moze jakies cuda sie zdarzaja

Wlasnie mijaja 2 tygodnie odkad nalozylam pierwszy raz henne, dzisiaj powtorze zabieg i zobacze do jutra czy cos lepiej wyszlo...na te wlosy ostatnio farbowane chyba powinno sie lepiej pokryc, tym bardziej ze myje je caly czas szamponem bez silikonow...
Chcialabym moc uzywac henny...ale jak to bedzie tak ciezko krylo to makabra...
Ostatnio farbowalam tez wlosy sanotintem light i w sumie pokrylo rewelacyjnie ale pewnie takich wlasciwosci odzywiajacych jednak nie mialo...a ja mam byle jakie wlosy i ta szorstkosc henny bardzo mi pasi, powoduje ze wlosow wydaje sie 3 razy tyle...
Na początku wyjaśnię co mam na myśli pisząc henna. Chodzi mi o roślinę lawsonia inermis. W pierwszym stopniu farbowania należy użyć samej lawsonii lub mieszanki z jej przewagą. W przypadku Khadi masz trzyma możliwości: czysta henna, henna z amlą, henna z amlą i jatrophą. Wszystko jedno której użyjesz. Polecam te ostatnie, bo dodatek amli od razu zakwasza papkę, co znacznie ułatwia przygotowanie.
Przy drugim farbowaniu używa się już mieszanki dającej brąc lub czerń. Mieszanki takie mają w składzie przewagę indygo. W ogóle składy farb roślinnych są podane zazwyczaj na stronach sklepów internetowych. Indygo lepiej trzyma się włosów kiedy jest już na nich lawson (barwnik z henny)
Na wizażu przyjęło się nazywanie wszelkich farb roślinnych henną i chyba właśnie to stwarza nieporozumienia.

Cytat:
Napisane przez maracuy
Ile można maksymalnie trzymać hennę na włosach? Dzisiaj pierwszy raz kładłam testowo na pasemku Khadi orzechowy brąz. Trzymałam ją na włosach 1,5h i jest tylko delikatna zmiana koloru, prawie niewidoczna!
Co mogłam zrobić źle? Włosy mam farbowane chemicznie na ciemny blond-kasztan, więc na pewno są jaśniejsze od orzechowego brązu
Możesz trzymać o wiele dłużej. Włosy na pewno się nie zniszczą, ale powstanie koloru nie jest pewne. Orzechowy brąz to właśnie kolor z przewagą indygo, a w przypadku takich farb najtrudniej przewidzieć kolor.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 19:14   #193
NeverGoAlone
Raczkowanie
 
Avatar NeverGoAlone
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 177
Dot.: Farby Khadi - opinie

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34249260]Na początku wyjaśnię co mam na myśli pisząc henna. Chodzi mi o roślinę lawsonia inermis. W pierwszym stopniu farbowania należy użyć samej lawsonii lub mieszanki z jej przewagą. W przypadku Khadi masz trzyma możliwości: czysta henna, henna z amlą, henna z amlą i jatrophą. Wszystko jedno której użyjesz. Polecam te ostatnie, bo dodatek amli od razu zakwasza papkę, co znacznie ułatwia przygotowanie.
Przy drugim farbowaniu używa się już mieszanki dającej brąc lub czerń. Mieszanki takie mają w składzie przewagę indygo. W ogóle składy farb roślinnych są podane zazwyczaj na stronach sklepów internetowych. Indygo lepiej trzyma się włosów kiedy jest już na nich lawson (barwnik z henny)
Na wizażu przyjęło się nazywanie wszelkich farb roślinnych henną i chyba właśnie to stwarza nieporozumienia.

Możesz trzymać o wiele dłużej. Włosy na pewno się nie zniszczą, ale powstanie koloru nie jest pewne. Orzechowy brąz to właśnie kolor z przewagą indygo, a w przypadku takich farb najtrudniej przewidzieć kolor.[/QUOTE]

Wtrącę się jeśli można Wnioskuję, że jesteś obeznana w tym temacie, więc może odpowiesz mi na moje pytanie: jak ma się stopniowe farbowanie henną do odrostów? Bo nie wiem czy nałożyć hennę na same odrosty, czy na całość, jako pierwszy etap. Chciałam zafarbować czarną khadi. Odrost bardzo mi się odróżnia od reszty farbowańców i chciałam się go wreszcie pozbyć
NeverGoAlone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 19:34   #194
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez NeverGoAlone Pokaż wiadomość
Wtrącę się jeśli można Wnioskuję, że jesteś obeznana w tym temacie, więc może odpowiesz mi na moje pytanie: jak ma się stopniowe farbowanie henną do odrostów? Bo nie wiem czy nałożyć hennę na same odrosty, czy na całość, jako pierwszy etap. Chciałam zafarbować czarną khadi. Odrost bardzo mi się odróżnia od reszty farbowańców i chciałam się go wreszcie pozbyć
Nie zaszkodzi nałożyć henny na całość. Dużo też zależy od tego jaki masz teraz kolor włosów. Na jasnych włosach trudno uzyskać czerń henną/indygo. Z ciemnymi na pewno jest łatwiej. Po swoich doświadczeniach polecałabym farbowanie dwustopniowe z ciemnym brązem.
Nie wiem czy to pomoże, ale opiszę swoją historię :
Naturalnie mam włosy koloru szary blond. Taki typowo polski i pospolity. Bardzo długo farbowałam to na rudo różnymi fabrami Khadi. Raz kupiłam próbkę ciemnego brązu i położyłam na kilka pasemek. Efekt - nieśmiertelny ciemny i zimny kolor. Nie ociepliły go ani nie rozjaśniły nawet wielokrotne kolejne farbowania henną. Potem przez ponad rok nie farbowałam włosów w ogóle (ciemne pasemka to przetrwały) aż w końcu użyłam Khadi czarnej. Efekt - przyciemnione włosy do średniego brązu. Delikatnie ciepły odcień na odrostach. Właściwie ta czarna mieszanka tylko przyciemniła mi trochę kolor. Farbowana wcześniej część włosów nadal bardzo przebija na rudo. Niewiele ma to wspólnego z czernią
Oczywiście moje doświadczenia w ogóle nie muszą znaleźć zastosowania na innych włosach. Tak to już niestety jest z farbami roślinnymi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 04:12   #195
NeverGoAlone
Raczkowanie
 
Avatar NeverGoAlone
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 177
Dot.: Farby Khadi - opinie

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34250984]Nie zaszkodzi nałożyć henny na całość. Dużo też zależy od tego jaki masz teraz kolor włosów. Na jasnych włosach trudno uzyskać czerń henną/indygo. Z ciemnymi na pewno jest łatwiej. Po swoich doświadczeniach polecałabym farbowanie dwustopniowe z ciemnym brązem.
Nie wiem czy to pomoże, ale opiszę swoją historię :
Naturalnie mam włosy koloru szary blond. Taki typowo polski i pospolity. Bardzo długo farbowałam to na rudo różnymi fabrami Khadi. Raz kupiłam próbkę ciemnego brązu i położyłam na kilka pasemek. Efekt - nieśmiertelny ciemny i zimny kolor. Nie ociepliły go ani nie rozjaśniły nawet wielokrotne kolejne farbowania henną. Potem przez ponad rok nie farbowałam włosów w ogóle (ciemne pasemka to przetrwały) aż w końcu użyłam Khadi czarnej. Efekt - przyciemnione włosy do średniego brązu. Delikatnie ciepły odcień na odrostach. Właściwie ta czarna mieszanka tylko przyciemniła mi trochę kolor. Farbowana wcześniej część włosów nadal bardzo przebija na rudo. Niewiele ma to wspólnego z czernią
Oczywiście moje doświadczenia w ogóle nie muszą znaleźć zastosowania na innych włosach. Tak to już niestety jest z farbami roślinnymi.[/QUOTE]

Dziękuję bardzo Zdecydowałam się na czerń, bo farbowałam już henną Khadi na ciemny brąz dwa razy (wtedy nie dwuetapowo) i odrosty były dalej widoczne, a po jakimś czasie kolor sprał się do rudości, a tego nie chcę... Marzy mi się zimny odcień. Odrosty mam koloru jasny brąz podchodzący pod mysi blond, a reszta to sprany ciemny brąz, więc wyglądam idiotycznie
NeverGoAlone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 08:25   #196
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez maracuy Pokaż wiadomość
Ile można maksymalnie trzymać hennę na włosach? Dzisiaj pierwszy raz kładłam testowo na pasemku Khadi orzechowy brąz. Trzymałam ją na włosach 1,5h i jest tylko delikatna zmiana koloru, prawie niewidoczna!
Co mogłam zrobić źle? Włosy mam farbowane chemicznie na ciemny blond-kasztan, więc na pewno są jaśniejsze od orzechowego brązu
Hennę Khadi jasny brąz trzymałam na włosach 2,5 h i nie jestem łysa temp. wody mierzę termometrem do herbaty.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 09:10   #197
Murano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Dot.: Farby Khadi - opinie

Dziewczyny dzieki za podpowiedzi.
otoz w niedziele drugi raz zafarbowalam wlosy, tym razem wyszlo znacznie lepiej...sama sie zastanawiam dlaczego? moze wlosy zaczely lepiej chlonac henne?
przyznam ze to 2 -stopniowe farbowanie mnie nieco odstrasza....ale sprobuje zrobic jeszcze jedno podejscie i zobacze teraz jak szybko beda mi sie wyplukiwac wlosy po nalozeniu jednokrotnym khadi ciemny braz.
Dzisiaj umyje wlosy pierwszy raz od niedzieli...
Tak mysle ze moze nastepna farbe zamowilabym jakas czarna...i tutaj pytanie, ktora? raczej wolalabym miec taki ciemny kolor cieply...nie kruczo czarny...po tej hennie widze ze moje wlosy nabraly takeigo kasztanowego polysku a to chyba nie jest to co chce....
Ja trzymam henne 4 godziny

Edytowane przez Murano
Czas edycji: 2012-05-22 o 09:15
Murano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 09:32   #198
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

Kiedyś spotkałam się też z takim stwierdzeniem, że bardzo zdrowee włosy ciężko chłoną naturalne barwniki, ponieważ są dobrze podomykane, itd. Nie wiem jak się to w praktyce sprawdza, moje są bardzo zniszczone a nie fsarbują się aż tak jak bym chciała, może to ta wieloletnia chemia?

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez maracuy Pokaż wiadomość
Stosuję raczej pielęgnację bezsilikonową, czasem zdarza mi się użyć odżywki z dimethicone, no i końcówki zabezpieczam jedwabiem CHI. Włoski myję Hippem.
Testowe pasemko przez nałożeniem henny umyłam szamponem oczyszczającym (Eva natura). Woda chyba była w temperaturze ok 50*, może trochę mniej, nie mierzyłam termometrem. Btw, jak najlepiej ocenić temp. wody?
ja kiedyś wyczytałam, że np. po odczekaniu 10min w szkalnym naczyniu woda osiąga ileś tam stopni,a le teraz tego nie pamiętam, używam gorącej, ale takiej, która już nie parzy
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 10:15   #199
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Farby Khadi - opinie

Niby po 10 minutach woda osiąga temp. ok.70 czyli taką do parzenia zielonej herbaty
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 10:49   #200
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Kiedyś spotkałam się też z takim stwierdzeniem, że bardzo zdrowee włosy ciężko chłoną naturalne barwniki, ponieważ są dobrze podomykane, itd. Nie wiem jak się to w praktyce sprawdza, moje są bardzo zniszczone a nie fsarbują się aż tak jak bym chciała, może to ta wieloletnia chemia?
Moje zdrowe "podomykane" włosy chłoną lawson bardzo dobrze Nie wiem do końca od czego to zależy, ale niektóre włosy po prostu są nieco oporne.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 11:10   #201
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Farby Khadi - opinie

Dziewczyny są włosy które nie przyjmują farb chemicznych tzn. farba trzyma się na nich tylko 2-3 mycia i to bez względu czy samemu się farbuje czy robi to fryzjer. Czasem tak jest.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:16   #202
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34260409]Moje zdrowe "podomykane" włosy chłoną lawson bardzo dobrze Nie wiem do końca od czego to zależy, ale niektóre włosy po prostu są nieco oporne.[/QUOTE]

Zazdroszczę Może samą hennę moje też by pięknie łapały, ale z mieszankami gorzej, szybko się wypłukują, cóż zrobić, wolę to niż znów ratować je po chemii
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:30   #203
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Może samą hennę moje też by pięknie łapały, ale z mieszankami gorzej, szybko się wypłukują, cóż zrobić, wolę to niż znów ratować je po chemii
Wydaje mi się, że przy Khadi to szybkie wypłukiwanie ciemnych kolorów jest winą dodatku amli. Indygo lepiej działa w zasadowym środowisku, a amla jest kwaśna. Może rozwiązaniem jest farbowania dwustopniowe z samym indygo w drugim etapie.
No i są też inne ziołowe farby poza Khadi
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:32   #204
adele18
Przyczajenie
 
Avatar adele18
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 18
Dot.: Farby Khadi - opinie

Ja właśnie niedawno farbowałam włosy tą henną i powiem szczerze ze nie zamienie na nic innego ! Moje włosy odżyły! Mam porównanie przed i po
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg efekt kopia.jpg (18,5 KB, 311 załadowań)
__________________
Mój mały WŁOSOWY świat...

Włosomaniactwo od 3.03.2012
Cel: Zdrowe włosy do pasa
adele18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:54   #205
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez adele18 Pokaż wiadomość
Ja właśnie niedawno farbowałam włosy tą henną i powiem szczerze ze nie zamienie na nic innego ! Moje włosy odżyły! Mam porównanie przed i po
Noo różnica jest znaczna Piękne włosy
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 12:58   #206
adele18
Przyczajenie
 
Avatar adele18
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 18
Dot.: Farby Khadi - opinie

Dziękuje najważniejsze jest to ze blask uzyskałam dzięki hennie na stałe - zrobiłam zdjęcie po tygodniu od farbowania by zobaczyć czy to nie taki "jednodniowy" efekt
__________________
Mój mały WŁOSOWY świat...

Włosomaniactwo od 3.03.2012
Cel: Zdrowe włosy do pasa
adele18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 13:45   #207
blackmarta
Raczkowanie
 
Avatar blackmarta
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 225
Dot.: Farby Khadi - opinie

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34262421]Wydaje mi się, że przy Khadi to szybkie wypłukiwanie ciemnych kolorów jest winą dodatku amli. Indygo lepiej działa w zasadowym środowisku, a amla jest kwaśna. Może rozwiązaniem jest farbowania dwustopniowe z samym indygo w drugim etapie.
No i są też inne ziołowe farby poza Khadi [/QUOTE]
właśnie nad tym myślałam! ale czy jak w 1 etapie naałożę hennę a potem indygo czyste, to wystarczająco się czerwień z niebieskim utleni?

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez adele18 Pokaż wiadomość
Ja właśnie niedawno farbowałam włosy tą henną i powiem szczerze ze nie zamienie na nic innego ! Moje włosy odżyły! Mam porównanie przed i po
looo ktory to kolor?
__________________
Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało.

dbam o włosy.
57-58-59-60-61-62-...-za biust -...-do talii
Moje włosy
blackmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 16:31   #208
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
właśnie nad tym myślałam! ale czy jak w 1 etapie naałożę hennę a potem indygo czyste, to wystarczająco się czerwień z niebieskim utleni?
Tego jeszcze nie wiem na pewno, czyste indygo dopiero mam w planach. Narazie wiem, że brązy lepiej trzymają się do hennowanych włosów niż naturalnych.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2012-05-22 o 16:38
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 20:03   #209
adele18
Przyczajenie
 
Avatar adele18
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 18
Dot.: Farby Khadi - opinie

Cytat:
Napisane przez blackmarta Pokaż wiadomość
właśnie nad tym myślałam! ale czy jak w 1 etapie naałożę hennę a potem indygo czyste, to wystarczająco się czerwień z niebieskim utleni?

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------


looo ktory to kolor?
Ciemny brąz trzymany 1,5 h dodałam tylko odżywkę
__________________
Mój mały WŁOSOWY świat...

Włosomaniactwo od 3.03.2012
Cel: Zdrowe włosy do pasa
adele18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 20:16   #210
mephala2
Raczkowanie
 
Avatar mephala2
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 345
GG do mephala2
Dot.: Farby Khadi - opinie

Hej! Zachęcona naturalnymi sposobami farbowania włosów chciałam i ja spróbować. Właśnie jestem po 2 godzinnej sesji z khadi odcień orzechowy. Wszystko by było fajnie, bo na farbowanych wcześniej na brąz henna chwyciła pięknie, natomiast moje blond naturalne odrosty wyszły zielonkawe i prawie wogóle nie przyciemnione Czy to już tak zostanie, czy jest szansa, że ta zieleń się wypłucze? Bo nie wiem czy zostawić to tak na razie czy kupić farbę chemiczną i jednak nią włosy potraktować?
mephala2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 09:46:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.