Gronkowiec w nosie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-22, 09:02   #1
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951

Gronkowiec w nosie


Prawie rok temu pisałam tutaj o bardzo przykrych objawach, które odczuwałam tj. zatkany nos, wydzielina spływająca do gardła i zaburzenia węchu i smaku. Długo nie znałam diagnozy. Jeden lekarz sugerował nerwicę, a drugi.. guza mózgu, albo inne choroby układu nerwowego. Po prostu porażka.Zrobiłam testy alergiczne i nic nie wyszło. W grudniu trafiłam do kolejnego lekarza, który stwierdził przewlekły nieżyt nosa o nieznanej przyczynie. Dostałam steryd o nazwie dymista i zalecenie stosowania wody do nosa. I w końcu po kilku tygodniach odczułam dość dużą poprawę. Po prawie 4 miesiącach w końcu przypomniałam sobie jak smakuje pizza czy smażone mięso. Niesamowita ulga. Jednak lek się skończył do tego zrobiło się cieplej i wszystko zaczęło wracać...Poszłam do lekarza którego poleciła znajoma mojej mamy. Po wykonaniu u mnie testów bakteriologicznych wyszedł gronkowiec złocisty. Dostałam antybiotyk, ale za bardzo nie zadziałał. Coraz trudniej mi uwierzyć, że kiedyś uda mi się to wyleczyć.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 10:23   #2
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Gronkowiec w nosie

Gronkowiec należy do fizjologicznej flory nosogardła , ma go ok.30% populacji i nie należy go leczyć antybiotykiem .
Sterydu na stałe brać nie możesz, ale płukać nos wodą jak najbardziej i rób to stale , wypłukuj wydzielinę na okrągło .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-22 11:23:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.