Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-03, 11:50   #1
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319

Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna


Witam, bardzo interesuje mnie ten kierunek, ale nie wiem na jaką uczelnię się zdecydować głównie interesuje mnie UMCS i tutaj moje pytania Trudno się dostać na ten kierunek i czy później trudno się utrzymać? Na stronie http://www.umcs.lublin.pl/articles.php?aid=4148 znalazłam 2 specjalności PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA oraz PEDAGOGIKA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLNA, czym one się różnią? Czytałam też że ten drugi dodatkowy kierunek wybiera się na 3 semestrze, czy jest jakiś problem z wybraniem specjalności (np. ograniczona ilość miejsc) czy dodatkową specjalność wybiera się od razu?
Chciałabym też wiedzieć czy na KUL-u jest taki kierunek? Bo niestety nie znalazłam ale może jednak i jakie jeszcze uczelnie właśnie z tym kierunkiem mogłybyście mi polecić? Prosiłabym o podawanie na jakim poziomie i z czego mniej więcej trzeba zdać maturę

__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 12:22   #2
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

Jest juz taki watek: studenci i studentki pedagogiki - zapytaj tam.

Ja nie znam zasad rekrutacji na KUL-u UMCS, ani opinii o tym kierunku na tej uczelni, jedno co moge Ci napisac to to, ze PWiP czy PPiW to to samo.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 12:25   #3
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

Czym te kierunki się różnią, tego Ci nie powiem, ale mam koleżankę na UMCS-ie na pedagogice.
Zdaje się, że liczyli jej polski, angielski i wos, z czego polski i wos pisała na rozszerzeniu i miała tak między 70 a 80 %, natomiast angielski podstawowy na ok 80%.
Ale wiadomo, to tylko przykład, w tym roku może sytuacja się zmienić.
Koleżanka jednak twierdzi, że wcale tak trudno nie jest, po sesji zimowej miała coś tylko jedną 3, reszta piątki i czwórki, mówiła nawet, że spora część grupy z powodzeniem ściąga
Więc jakiegoś hardcore'u nie ma
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 18:14   #4
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
mówiła nawet, że spora część grupy z powodzeniem ściąga
Rzeczywiscie jest sie czym chwalic, a potem takie niedouczone nauczycielki ucza i wychowuja dzieci, same nie potrafiac sie poprawnie wypowiadac...
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 18:57   #5
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

KUL pedagogika -> http://www.kul.pl/11713.html
UMCS http://www.umcs.lublin.pl/pip

Moja koleżanka skończyła pedagogikę na KUL, wg niej ciężko tam nie było, ale mnie dziwi zdawanie egzaminów z biblii - podobno wszystkie kierunki mają ten egzamin.

A co do UMCS to nie wiem, ja miałam tam iść na magisterkę, ale wolę nie iść bo co zrobię, gdy nie otworzą mojej specjalizacji A nie chciałabym być na tej przedszkolnej czy wczesnoszkolnej

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Rzeczywiscie jest sie czym chwalic, a potem takie niedouczone nauczycielki ucza i wychowuja dzieci, same nie potrafiac sie poprawnie wypowiadac...
Nie każdy nauczyciel = pedagog
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 07:37   #6
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Rzeczywiscie jest sie czym chwalic, a potem takie niedouczone nauczycielki ucza i wychowuja dzieci, same nie potrafiac sie poprawnie wypowiadac...
A kto tu sie chwali? Koleżanka mi tylko mowi jak jest,sama takich sposobów nie praktykuje. Najciekawsze jest to,ze sporo osob tak robi,zeby dostac stypendium za nauke...
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.