ZBIORCZY: Uczulenie na słońce, fotoalergia - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-03, 12:30   #121
CarlaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 115
Dot.: Uczulenie na słońce raz jeszcze?

Ja tak samo mam to pierwszy raz. Opalałam się przedwczoraj i po opalaniu mi wyskoczyła masa takich małych plamek z krostkami jakby wypełnionymi wodą. Wczoraj tylko kilka minut pochodziłam po słońcu i to samo. TRAGEDIA!!! Ja uwielbiam się opalać i nie wyobrażam sobie że nie będę mogła tego robić POMOCY!!! Czy może to być właśnie związane z tym, że od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne??
__________________


CarlaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:35   #122
CarlaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 115
Dot.: uczulenie na słońce....

Ja tak samo mam to pierwszy raz. Opalałam się przedwczoraj i po opalaniu mi wyskoczyła masa takich małych plamek z krostkami jakby wypełnionymi wodą. Wczoraj tylko kilka minut pochodziłam po słońcu i to samo. TRAGEDIA!!! Ja uwielbiam się opalać i nie wyobrażam sobie że nie będę mogła tego robić POMOCY!!!
__________________


CarlaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:02   #123
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: uczulenie na słońce....

ja mam tam samo.widocznie musisz mieć bardzo wrażliwą skórę, która szybko reaguje na słońce.może dodatkowo masz np uczulenie na filtr który stosujesz?a jak skóra jest podrażniona,to dosłowanie wszystko może podrażniać ją jeszcze bardziej.ja byłam z tym u dermatolog i powiedział,żebym sprobowała czegoś z serii tzw dermokosmetyków i powiem ci,że po nich jest dużo lepiej,niż wtedy,kiedy używałam tych "zwykłych" filtrów.skóra nie reaguje już w ten sposób
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:46   #124
whyata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 132
GG do whyata
Dot.: uczulenie na słońce....

Nie byłam uczulona na owoce, tylko, jak zjadłam sobie pomidora i potem poszlam się bawić na słońce, to wyskakiwaly mi krosty, jak po pokrzywach i strasznie swędziały... a nie jedząc ich miałam mniejsze krostki. Ale do tej pory mam wrażliwą skórę i opalanie na plaży plackiem odpada, poza tym opalam się na buraczka, po kilki dniach i tak słabo widać opaleniznę....
whyata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 17:19   #125
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Uczulenie na słońce raz jeszcze?

Mam chyba coś podobnegokiedy siedzę na słońcu pojawiają mi się na dekolcie małe krostki,jak pryszczyki...nie pomaga za bardzo stosowanie kremów ochronnych przeciwsłonecznych,czy to może być od tabletek anty?I jak to coś w miarę szybko likwidować?Nie jest bardzo rzucające się w oczy,ale wiadomo,jest ciepło,chce sie człowiek odsłonić i ma ograniczenia...
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 09:59   #126
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Uczulenie na słońce raz jeszcze?

może trzeba zapytać lekarza,na przykład dermatologa czy jest jakiś związek pomiędzy opalaniem się i braniem tabletek anty. bo jak pojawiają się tak jak piszecie różne pęcherze, krostki to żeby nie zrobiło się z nich coś poważniejszego, na przykład poparzenia lub inne trwałe zmiany na skórze
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 15:31   #127
laktoza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 693
GG do laktoza
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

Dziewczyny pomozcie! Jakie sa teraz sposoby na uczulenie na slonce (w watku sa posty sprzed 3 lat)? Ja mam na dekoldzie wiem, ze sa tabletki na recepte, ktore pomagaja, ale dzis poszlam do dermatologa to okazalo sie, ze najblizszy wolny termin jest w lipcu Dziwne jest to ze mialam uczulenie dwa lata temu pierwszy raz, a rok temu nic.... Juz calkiem o tym zapomnilaam i mam teraz niespodzianke. Mam kilka takich wiekszych babli i jak sie szyja konczy to taka czerwona plame z malych czerwonych krostek. Wlasnie sie podrapalam to wyglada jeszcze gorzej, posmarowalam sie kremem nivea, takim uniwersalnym, nie wiem czy dobrze zrobilam, ale przynajmniej powstrzymuje mnie to przed drapaniem
Pije wapno, ale mi chyba w ogole nie pomoga.
laktoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-05, 20:23   #128
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

a posmarowałaś się czyms przed opalaniem?tak naprawdę może być milionów powodów tego uczulenia i bąbli..cięzko mi coś poradzić.a kremem nivea lepiej w takich przypadkach się nie smarować.musisz koniecznie isc z tym do dermatologa a jak masz termin dopiero w lipcu to może ktoś w aptece ci pomoże?niestety ze słońcem trzeba bardzo uważać.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 14:55   #129
idaalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na słońce raz jeszcze?

z tabletkami anty raczej nie ma to związku, bo takie same bąbelki wielkości łebka od szpilki napełnione wodą widywałam u swojego faceta; własnie wtedy, kiedy był już mocno opalony;
jemu to nie przeszkadzało i znikało po kilku dniach; mi nie przeszkadzało również
może to organizm daje znac, że już dosyć smażenia?
__________________
Idaalia
idaalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 15:09   #130
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: Uczulenie na słońce raz jeszcze?

Pozwolę sobie zacytować natii4
Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Nie wolno chodzi na solarium ani się opalać jeżeli bierze się tabletki anty-jeżeli nie wierzysz mi na słowo to poczytaj od deski do deski ulotkę. Tabletki anty są substancjami fotouczulającymi,czyli takimi po jakich można się dorobić przebarwień posłonecznych. Łykając tabletki powinnaś chronić swoją skórę wysokimi,fotostabilnymi filtrami,czyli latem nie musisz siedzieć w cieniu,ale musisz chronić skórę i absolutnie unikać solarium. Przebarwienia mogą się nie pojawiać od razu,ale np. za kilka lat i wtedy wydasz olbrzymie sumy na pozbycie się tego z twarzy,więc lepiej chronić skórę za wczasu,a opaleniznę zamienić na tą jaką daje balsam brązujący lub samooplacz.
i jeszcze jeden pomocny wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126702
i jeszcze: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=254718

Doda jeszcze, że trzeba na to uważać, żeby filtry były fotostabilne w innym wypadku uczulenie wyskoczy.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 16:05   #131
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Uczulenie na słońce raz jeszcze?

dokładnie nic nie wolono wyciskać bo może być tylko gorzej.w jakim stanie musi być skóra,jeżeli po opalaniu wyskakują pęcherze z wodą.coś strasznego.ze słońcem trzeba naprawdę uważać i używać odpowiednich dla naszego typu skóry kremów z filtrem.zawsze bedę to powtarzać
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-06, 21:36   #132
wma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
gorąco- plamki na skórze

Zrobiło się ciepło, więc jak co roku od paru lat, na plecach, ramionach i klatce pojawiły się małe i średnie czerwone plamki , niektóre z nich mają białe zakończenia. Raczej to nie jest uczulenie na słońce , ponieważ nie opalam się . Plamki znikają jak zrobi sie chłodniej. Czy ktoś mógłyby podpowiedzieć co to może być i i jak się tego pozbyć?
wma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 08:59   #133
Patkusia
Przyczajenie
 
Avatar Patkusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
GG do Patkusia
Dot.: Pomocy!!! Co To Jest??? ;(

Cześć Bardzo proszę Was o pomoc...ostatnio po depilacji pach (maszynką) wyskoczyły mi czerwone krostki...Po kilku dniach miejsce ich wyskakiwania powiększyło się. Teraz mam je dookoła pach i jest to bardzo krępujące gdyż jest gorąco a ja musze chodzić w bluzkach z krótkim rękawkiem żeby to ukryć. Czy są na to jakieś sposoby?
Patkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 15:00   #134
Płazik
Raczkowanie
 
Avatar Płazik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 440
Dot.: Pomocy!!! Co To Jest??? ;(

Patkusiu, to moze byc typowe , pogoleniowe [hehe]podraznienie (a powiekszyc sie moglo np. od chemii zawartej w dezodorancie lub od wejscia w reakcje z potem), ale na wszelki wypadek udaj sie do dermatologa
__________________
Postanowienie:
-dużo ćwiczyć z pazurkami i wizażem.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
Płazik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 13:44   #135
Patkusia
Przyczajenie
 
Avatar Patkusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
GG do Patkusia
Dot.: Pomocy!!! Co To Jest??? ;(

Hihi^^ dziękuję bardzo za radę Ale jeśli może to być podrażnienie od chemi z dezodorantu to mam przestać używać?! teraz jest bardzo cieplutko i nie wyobrażam sobie dnia bez dezodorantu :P
Patkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 18:49   #136
kicak91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Wysypka po opalaniu

mam problem....kilka dni temu poszlam sie opalac...i wczoraj na moich rekach i szyi pojawila sie pokrzywka....ktora mnie bardzo piecze i swedzi..tak ze nie moge wytrzymac....urzywalam do opalania balsamu Nivea z factorem 6...we wczesniejszych latach nic podobnego mi sie nie pojawialo,owszem byly czasami zaczerwienienia typowe po poparzeniu słonecznym ale nie była to wysypka...jestem osoba o bardzo jasnej karnacji i wrażliwej cerze...czy jest to mozliwe zeby uczulenie na słonce pojawilo sie dopiero w 17 roku życia??czy może jest to coś innego??z góry dziękuje za udzielenie mi rady..
kicak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 09:19   #137
olciaaa20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 22
Dot.: Wysypka po opalaniu

Witam! Tak to jest możliwe,że dopiero teraz wyszło Ci uczulenie na słońce miałam to samo kilka lat temu,ale zdarzyło się to tylko raz i mam nadzieję,że się już nigdy więcej nie powtórzy!!
Musisz pić dużo wapna i ja smarowałam się FENISTIL Żel (preparat o działaniu przeciwświądowym i przeciwuczuleniowym) POLECAM!
Kilka dni temu mojemu chłopakowi również wyszło uczulenie i pani w aptece poleciła mu Api Panten (żel który łagodzi skutki oparzeń słonecznych i termicznych-15zł)
Idź do apteki na pewno Ci coś doradzą,a jeśli nie to kup sobie to co poleciłam
pozdrawiam!
olciaaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 11:11   #138
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Wysypka po opalaniu

a ja się zastanawiam jak osoba o jasnej karnacji i wrażliwej skórze może używać kremu z filtrem 6? piszesz ze wczesniej tez mialas "zaczerwienienia typowe po poarzeniu". nie powinnas miec ich w ogole.robisz swojej skorze wielka szkodę, ale efekty moga byc widoczne dopiero po kilku latach. ja tez mam jasna karnacje i dla mnie podczas opalania filtr 35 to minimumw wysypka?moze po prostu twoja skóra już się buntuje...
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 10:02   #139
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Wysypka po opalaniu

ja mialam zawsze od dziecka...chociaz mam ciemna karnacje i badzo szybko opalam sie na braz...ale zawsze na ramionach wyskakiwala mi pokrzwka ale to mijalo a ja i tak nadal sie opalalam ...nie drap tego to bedzie dobrze...przemywaj kwasem borowym (borasol- okolo 3zl za 100ml ) i bedzie papu
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-30, 22:18   #140
angelikaw
Zakorzenienie
 
Avatar angelikaw
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 359
Dot.: Co na krosty na dekoldzie?

ja używam maść Vratizolin + okłady z szałwii (ekspresowa, dwie torebki na pół szklanki). Pomaga
__________________
Relax... it's coffee time
Nie dyskutuj z głupcem...
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem... pokona doświadczeniem
angelikaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 23:42   #141
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Co na krosty na dekoldzie?

Cytat:
Napisane przez angelikaw Pokaż wiadomość
ja używam maść Vratizolin + okłady z szałwii (ekspresowa, dwie torebki na pół szklanki). Pomaga
A na co tak konkretnie to pomaga?
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 00:01   #142
borntoboogie
Rozeznanie
 
Avatar borntoboogie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 865
Dot.: Co na krosty na dekoldzie?

a może to są tak zwane "potówki"? przy intensywnych ćwiczeniach i jak jest gorąco często wyskakują, raczej nie na długo.
ja nie zauważyłam jakiś zmian po opalaniu, ale jak mam czasem problem z takimi krostkami, to smaruje dekold kremem Dax Perfecta z gruszką i cynkiem. Kupiłam go do twarzy zanim poszłam do dermatologa i dostałam maści na recepte. Okazał się być dobry na takie krostki na dekoldzie w moim przypadku, był niedrogi, około 10 zł, więc możesz spróbować
__________________
8.01.09 -> egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
maturzystka - w oczekiwaniu na wyniki
AKCJA: będę ekstra laską na lato!
borntoboogie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 18:37   #143
angelikaw
Zakorzenienie
 
Avatar angelikaw
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 359
Dot.: Co na krosty na dekoldzie?

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A na co tak konkretnie to pomaga?
szałwia ma właściwości odkażające, ściągające, przeciwzapalne i przeciwpotne
__________________
Relax... it's coffee time
Nie dyskutuj z głupcem...
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem... pokona doświadczeniem
angelikaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 01:16   #144
hermajona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 598
Dot.: Co na krosty na dekoldzie?

też mam ten problem, z tym, że jak mi wyskoczyły krostki po opalaniu 2 lata temu, tak do dziś nie mogę ich wyleczyć (pojawiają się punktowo na dekolcie, a wcześniej nic takiego się nie działo:/). robię piling kilka razy w tygodniu, trochę pomaga. Najgorsze jest to, że nawet jak nie rozdrapuję tych krostek to zostają mi po nich blizny! mało widoczne, ale zawsze
hermajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 07:03   #145
kaniula
Przyczajenie
 
Avatar kaniula
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
GG do kaniula
Dot.: Co na krosty na dekoldzie?

Ja mam ten problem od roku,pojawił się latem,ale wysypy miałam cały rok,rzutami,też myślałam,że to od słońca,potem że jednak jakaś alergia.Cała twarz,dekolt,i góra pleców...tragedia.smaru ję hydrokortyzonem,tormentio lem,i elocomem,na zmianę,najlepiej działa elocom,ale ponoć jest mocny,nie można długo się tym leczyć...
kaniula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 21:09   #146
kozickil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

Witam mam bardzo duży problem od kilku lat ze słońcem i nie wiem co z tym zrobić. Moje uczulenie od słońca wyglonda takie same wodniste krosty jak w przypadku ospy a do tego wszystkiego jak by było mało po jakimś czasie jeszcze na słońcu ta woda która w tych krostach jest zamienia się w krew i to wszystko bardzo swędzi i boli i piecze. Bardzo prosze o pomoc
kozickil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 22:38   #147
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

chyba powinienies udac sie do dermatologa bo nie brzmi to dobrze...slonce,tak jak pisalam moze powodowac najrozniejsze rzeczy.trzeba z nim bardzo uwazac, smarowac się wysokimi filtrami.i jesli masz jakis powazny problem-zawsze idz do lekarza,to jest najlepsze wyjscie.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 15:44   #148
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

wydaje mi sie ze dobrym rozwiazaniem bylo by zaczac jesc pomidory jakis czas przed pojawieniem sie silniejszego slonca. kiedys ogladalam program w ktorym robili badania jaki wplyw ma jedzenie pomidorow na skore.I okazalo sie ze regularne zjadanie pmidorow zwieksza wytrzymaosc skory na promienie loneczne.wiec wydaje mi sie ze przy uczuleniu na sloncepomocne bylo by jedzenie pomidorow lub lykanie tabletek z beta karotenem.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 08:28   #149
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

jezeli ktoś ma wrażliwą skórę i do tego jasną karnację, to tabletki i pomidory na niewiele się zdadzą. tak jest w moim przypadku.warto przygotowac skórę na ekspozycję na słońce, ale nie jest to łatwe.naprwdę warto czasem udać się do dermatologa,on zawsze coś poradzi.i jezeli ma się uczulenie na słońce, trzeba robić wszystko, żeby chronic swoją skórę.a wiadomo, że nie jest łatwo
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 22:29   #150
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Co na uczulenie na słońce??

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
wiec wydaje mi sie ze przy uczuleniu na slonce pomocne bylo by jedzenie pomidorow lub lykanie tabletek z beta karotenem.
Z autopsji wiem ze i to nie pomaga
Sama mam (tak mi sie wydaje!) uczulenie na wlasnie pierwsze opalanie - od ponad miesiaca lykam beta karoten i wysypka na dekoldzie mimo wszystko dopadla pije pare razy dziennie calcium duo alergic i smaruje Bambinem, na chwile jest dobrze, ale niech no tylko sie zapomne i sie dotkne to potem juz drapie sie jak oszalala do tego stopnia ze wysypka zlewa sie w jedna ogromna opuchlizne na dekoldzie
W tym tygodniu ide po skierowanie do alergologa i bede rzadac ponownych testow (poniewaz mam rowniez obiekcje uczulenia na niektore chemikalia)
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.