Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-29, 20:26   #601
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

klasnoludka...ja miałam takich kilka....juz je wycięłam.....byłam u chirurga-onkologa...tak jak ten twoj moje miały nierowne brzegi i były brązowe a gdzieniegdzie prawie czarne...ja radze wyciąć....zbadają przynajmniej co to jest....a z tego moze byc czasami duzy kłopot...blizny są małe i po pewnym czasie niewidoczne...da sie przezyc...lepiej zapobiegac niz potem płakać...takie jest moje zdanie...moje na szczescie były niegrozne..ale juz niedaleko im było do czerniaka....w pore zdecydowałam sie wyciąc.
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 21:06   #602
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

Mo_niczka chyba jeszcze raz sie przejde do lekarza wlasnie w poniedzialek a moj to wyglada tak jak : po bokach wlasnie jak mowilas jest braz a w srdoku wlasnie u mnie jest CALY czarny.. to b. zle ?

ps : a myślisz, że moge isc sama do dermatologa jak mam 16 lat co byłam u niego z 3 razy ale z bratem. (bo juz nie chce moich rodzicow fatygować bo bez przerwy cos mi jest wiec wiesz :/ ...a brat mowi że nic ci nie jest bo lekarz mi oglądal pieprzyki i mowil ze jest okey, tyle ze nie ogladnal tego bo zapomnialam mu pokazac, qrde. ;/
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 10:32   #603
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

O jacie ja mam z 200 pieprzyków na całym ciele i tak czarnego nie mam. Taki trzeba wyciąc natychmiast. Idź do onkologa, chirurga i umów się na zabieg. Jest robiony na znieczuleniu miejscowym i trwa chwile. Poźniej pódzie na badania histopatologivzne i się wszytsko okarze.

Cytat:
Mo_niczka chyba jeszcze raz sie przejde do lekarza wlasnie w poniedzialek a moj to wyglada tak jak : po bokach wlasnie jak mowilas jest braz a w srdoku wlasnie u mnie jest CALY czarny.. to b. zle ?
Nie za dobrze, właśnie takie znamiona są nagorsze o nieregularnym zabawieniu i kształtach i nalezy je usuwać.

Cytat:
ps : a myślisz, że moge isc sama do dermatologa jak mam 16 lat co byłam u niego z 3 razy ale z bratem. (bo juz nie chce moich rodzicow fatygować bo bez przerwy cos mi jest wiec wiesz :/ ...a brat mowi że nic ci nie jest bo lekarz mi oglądal pieprzyki i mowil ze jest okey, tyle ze nie ogladnal tego bo zapomnialam mu pokazac, qrde. ;/
Oczywiście, ja też jak miałem 16 lat chodziłem sam, teraz mam 17 i też chodzę To nic strasznego ... tylko te kolejki, eh
Czym Ci to oglądał? Na oko czy używał dermatoskopu? Ogólnie pewnośc daje tylko badanie histopatologiczne.

Powodzenia
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 10:38   #604
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

dermatoskopu
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 10:47   #605
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

Cytat:
Napisane przez klasnoludka0092 Pokaż wiadomość
dermatoskopu
to bardzo dobrze, szoda tylko, że zapomniałaś i tym pieprzyku. Możesz udać się znów do dermatologa, żeby to obejrzał a następnie do chirurga i wyciąć dla pewności bo nie wiadomo kiedy znamię moze przejść w coś groźniejszego. Blizna jest naprawdę mała i zalezy od tego jak duży jest piperzyk i jakie szwy masz zakładane. Ja miałem na brzuchu jeden piperzyk wielkości około 2cm! 2 lata temu był zabieg i blizna jest całkowicie biała i kolorem podobna do reszt skóry, poczywiście jak się przyjrzy to ją widać ale nie załuje, bo jest o niebo lepiej niż było. Zrsztą mam trawnik trochę na brzuszku i nie widać :PP Mam też duzo blizn na szyi, miałem zabieg robiony ponad pól roku temu i już prawie nie widać. Kupisz sobie w aptece krem od blizn np cepan albo contratubex i po sprawie.

Pzdr
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 10:54   #606
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

marcinn12 .. kolo 200 pieprzyków to też jest sie czym martwić bo ja mam troche więcej jak z 40.
a nie które to takie pieprzyki brązowe co niggdy się nie urwią... a z tym znamieniem nic mi się nie dzieje mam go już od dziecinstwa? -tak mi sie wydaje... i ani nie rosnie, nie swędzi itp
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 10:55   #607
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

mi blizny nie przeszkadzają ale mama mi powiedziała, że to nie groźne.. postraram sie Ci zdjecie wyslac okey?
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-30, 11:05   #608
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

Cytat:
Napisane przez klasnoludka0092 Pokaż wiadomość
mi blizny nie przeszkadzają ale mama mi powiedziała, że to nie groźne.. postraram sie Ci zdjecie wyslac okey?
Ale po zdjęciach i tak można mało wywnioskować. Ogolądałem w necie zdjęcia czerniaka i niektóre wręcz nie róznią się niczym od zwykłych znamion. Tutaj trzeba robić dokładniejsze badania i dla pewności takie coś usuwać. Nawet gdy są to znamiona łagodne. Jeśli uważasz, że chcesz zostawić to zostaw. Ja bym usunął dla pewności i to właśnie czynnię tylko u mnie wycinka jesr rozłożona na lata tyle tego mam ;/

A masz to po mamie i tatusiu? Bo ja niestety mam to genetyczne. Co więcej jeśli ktoś u Ciebie kiedyś kolwiek chorował na czerniaka to nie wolno tego bagatellizować. Mowa o dziadkach, babciach, prababciach etc

Znamiona usuwa się z okolic które mogę być podrażniane typu bikini, piersi, na plecach gdzie zakłada sie stanik, dekolt. Ogólnie trzeba też unikać słonca i stosowac wysokie filtry :P
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 11:09   #609
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

nie nikt nie chorował na czerniaka, ani nie ma takiego znamienia chyba w ogole nie ma :P
ja mam ten jeden

http://server.activeweb.pl/images/znamie2.jpg - na google znalazłam te zdjęcie, mam podobny ten CZARNY na samej górze..
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 15:27   #610
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

ja tam jestem zadania, ze wszystkie podejrzane znamiona, pieprzyki powinnao sie usuwać. potem czlowiek nie musi sie denerwowac co moze sie znimi stac.dlatego skonsultuj sie jeszcze z dermatologiem i na pewno podejmiecie jakąś decyzję.przyk okazji dobrze, ze samrowalas je filtrem 50+ takie rzeczy trzeba dobrze zabezpieczac przed sloncem.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 16:37   #611
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

marcin to mądry facet ;-)..wie co pisze...zgadzam sie z nim w zupełnosci...lepiej wyciąc...i zbadac histopatologicznie...to jedyne wiarygodne badanie...chirurg-onkolog wycina taka zmianę z marginesem zdrowej tkanki...kilka szwów...w zaleznosci od tego jak duza to zmiana....a potem to juz z górki...goi sie szybko....i zoastaje tylko biały slad ledwie widoczny...ja miałam na brzuchu kilka...na plecach i na nodze...najmniej widac blizne po tym pieprzyku na nodze....pozdrawiam was
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 15:10   #612
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

nie wolno niczego bagatelizowac i co wazne, trzeba obserwowac siebie i swojeciało. ja tez mam duzo pieprzyków, znamion i po kazdych wakacjach wybieram się do dermatologa, aby mi je dokładnie obejrzał i sprawdził, czy nie są podejrzane. zawsze stosuję na nie najwyzszy filtr 50+. a jak podrazni się, czy zaczepi przypadkiem taki pieprzyk, znamię to wtedy moze zrobic sie nieciekawie.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 21:12   #613
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

Proponuje wizyte u dermatologa ,ktory powinien poddac ten pieprzyk badaniu tzw.dermoskopii.Dermoskop ia daje możliwość oglądania skóry w powiększeniu dziesięcio- do kilkudziesięciokrotnym i w oświetleniu, które pozwala na uwidocznienie głębszych struktur naskórka.
Dermoskopia daje ok. 95% szansy na to, że mały, rozwijający się czerniak zostanie wcześnie wykryty. Zawsze mogą pojawić się na skórze zmiany, które nie spełniają w dermoskopii wszystkich kryteriów czerniaka, ale z powodu niektórych cech charakterystycznych dla czerniaka budzą niepokój. Takie znamiona zawsze profilaktycznie się usuwa.
Cena badania dermoskopowego znamion barwnikowych zależy od liczby znamion barwnikowych i waha się od 150 do 500 zł.

Mysle,ze zanim podejmiesz decyzje o ewentualnym usunieciu pieprzyka powinnas poddac sie wlasnie takiemu badaniu.Nie mozna tego bagatelizowac i nalezy naprawde mocno rowazyc wraz z dermatologiem-onkologiem
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 11:44   #614
marcinn12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 128
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

Ja to robiłem prywatnie ale czy dermatoskop jest fundowany przez NFZ? Chyba w lepszych placówach powinni mieć to na chodzie?
marcinn12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 12:21   #615
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

ja mam nie więcej jak 6mm znamię, znamion mam 2...
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:24   #616
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

ja miałam sprawdzane pieprzyki miedzy innymi w szpitalu w warszawie na oddziale dermatologicznym.maja tam wszystko jak trzeba dlatego jak cos wydaje sie podejrzane to od razu trzeba isc, zeby lekarz to obejrzał. lepiej byc zapobiegliwym
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 19:36   #617
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

Dobrze Ci tu wszyscy radzą. Idź do onkologa (nie potrzeba skierowania). Niech Cię obejrzy i zdecyduje. Ja mam parę podejrzanych (wg mnie) pieprzyków, jeden mi się nawet kiedyś zadarł i pokrwawiał. Powiedział dermatolog, kazała pójść do onkologa i wyciąć. Onkolog po pierwsze kazał mi się rozebrać, żeby obejrzeć, jakie mam znamiona na ciele, ile ich, jak wyglądają, wypytał się o moja rodzinę pod względem onkologicznym, potem powiedział, że ta dermatolog to głupia jakaś, i nie mam się czym przejmować. a ile nerwów się najadłam. Powiedział, że z tym pieprzykiem nic podejrzanego się nie dzieje, a wyciąłby mi go, gdyby był trochę większy i był w miejscu narażonym na ocierania, no i oczywiście w każdym przypadku, jakby się paprał. a tak to nie ma potrzeby.

Mi ulżyło po tej konsultacji, bo dermatolog wykończyła mnie prawie nerwowo swoimi podejrzeniami.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 13:36   #618
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

no wlasnie, najwazniejsze to nie wpadac w panikę. trzeba sie obserwować i jak nas cos zaniepokoi trzeba od razu isc do lekarza. mi tez jedno moje znamię bardzo sie nie podobało i juz sie bałam, ale lekarz dermatolog sprawdził je i powiedział, ze wszystko jest dobrze
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:38   #619
Nelkaa
Zadomowienie
 
Avatar Nelkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 199
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

ja też muszę się w końcu wybrać do lekarza, bo mam co najmniej 4 pieprzyki "odstające", chciałabym je usunąć. Z jednym to będzie problem bo "schował' się nad lewym uchem pod włosami i boję się że przy usuwaniu będę musiała troszeczkę tam te włosy ogolić
__________________
..połamane skrzydła, zgubiona aureola - taki ze mnie Anioł....



MOJE TWORY BIŻUTERYJNE
Nelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-03, 16:06   #620
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

ale wiesz, na przyklad jak bedziesz czesac włosy to mozesz przypadkiem zahaczyc o ten pieprzyk.a wtedy cos moze zaczac sie z niego saczyc,moze zaczac sie babrać.dlatego lepiej wybrac się do dermatologa na konsultację i załatwic sprawę.i trzeba pamietac, ze nie kazdy pieprzyk który wedlug nas jest dziwny naprawde taki musi byc.dlatego lepiej pokazac je lekarzowi dla swietego spokoju.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 17:48   #621
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

a mam do was pytanie czy waszym zdaniem pieprzyk wymairu 6mm to raczej normalny no nie ?
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 19:05   #622
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

normalny. pieprzyk staje się podejrzany kiedy ma nieregularny, poszarpany kształt, nierownomierny kolor- kiedy jest czarna, a nawet lekko niebieski.a juz na pewno kiedy cos sie z niego sączy. w takim wypadku trzeba jak najszybciej udac się do dermatologa.i tak jak pisalam, ja chodze do swojego dermatologa po kazdych wakacjach i ten oglada wszystkie moje pieprzyki, znamiona.nawet stopy od spodu mi oglada
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 20:21   #623
Nelkaa
Zadomowienie
 
Avatar Nelkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 199
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

Cytat:
Napisane przez zuzek85 Pokaż wiadomość
ale wiesz, na przyklad jak bedziesz czesac włosy to mozesz przypadkiem zahaczyc o ten pieprzyk.a wtedy cos moze zaczac sie z niego saczyc,moze zaczac sie babrać.dlatego lepiej wybrac się do dermatologa na konsultację i załatwic sprawę.i trzeba pamietac, ze nie kazdy pieprzyk który wedlug nas jest dziwny naprawde taki musi byc.dlatego lepiej pokazac je lekarzowi dla swietego spokoju.
fakt, będę musiała w końcu wybrać się do dermatologa, a jeśli chodzi o zachaczenie to raczej nie,bo mam go od urodzenia i jestem przyzwyczajona. W ogóle to ja ten pieprzyk nazywam "rodzinnym" bo ja, moja siostra i kuzynka mamy takie same w tym samym miejscu
__________________
..połamane skrzydła, zgubiona aureola - taki ze mnie Anioł....



MOJE TWORY BIŻUTERYJNE
Nelkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 21:23   #624
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

zuzek85... Ja nie mam poszarpanego, nic mi się nie sączy, ale on jest taki hmmm.. na nodze jest i taki jakby nie, że takie 'kółko' - bo jak o to chodzi że jest regularny, ale przecież widzę u dużżżo osób że mają takie pieprzyki. no jest czarny. 'brąz-czar' ...
to jest typowe 'znamie'

pozdrawiam was gorąco i mocno.
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 13:56   #625
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

nie ma co sie stresowac bez powodu. nie kazdy pieprzyk, nawet ten nieregularny musi byc od razu podejrzany. ja wlasnie mialam watpliwosci co do jednego na przedramieniu. bylam pewna, ze cos jest z nim nie tak bo byl jakis dziwny. poszlam do dermatologa i dowiedziałam się, ze to nic podejrzanego. dlatego ja zawsze jak mam jakies watpliwosci- ide do dermatologa.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 14:40   #626
klasnoludka0092
Raczkowanie
 
Avatar klasnoludka0092
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

aha, dzieki
__________________
Życie każdego z nas polega na tym, aby móc znaleźć swój cel życia. Dążyć do swoich marzeń. Szukać powołań. Nie powinniśmy żyć, aby tylko żyć .


Carpe diem

>>>>>>>>>>>>>>
klasnoludka0092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 17:30   #627
falka19
Raczkowanie
 
Avatar falka19
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 71
Dot.: Pieprzyki .. pomóżcie

a jak są wystające to coś z nimi jest nie tak? Mam kilka takich niezbyt dużych ale wystają tak ze 3-4 milimetry i są na brzuchu. I są bardzo ciemne. Boję się że jak kiedyś będę w ciąży albo przytyję to coś się z nimi stanie. Kilka razy się koleżanki pytały na basenie czy byłam z tym u dermatologa to może przydałoby się pójść... Jak myślicie?
A do dermatologa trzeba skierowanie?
falka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 20:05   #628
ewe11
Raczkowanie
 
Avatar ewe11
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Pieprzyk

witam mam problem chciałabym usunąc sobie pieprzyk z twarzy metodą laserową tylko tyle ze jak mowie o tym mojej mamie to mnie nie chce sluchac i nie pozwala mi na to. ona nie wie jak ja sie czuje poniewaz ten pieprzyk mnie oszpeca jest na policzku. mama ma karte do prywatnych klinik za darmo wiec chcialabym skorzystac i pozbyc sie tego czuje sie z tym okropnie dordzcie mi cos. Chciałabym sie tego pozbyc i poczuc sie inaczej
ewe11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 20:38   #629
natalia88
Rozeznanie
 
Avatar natalia88
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 682
GG do natalia88
Unhappy Powiększający się pieprzyk... Problem:(

Witam
zacznę od tego, że od kilku lat, nie wiem od ilu, mam taki oto pieprzyk. Na początku był on całkiem płaski, taki, jakich jest wiele na ciele i w niczym nie przeszkadzał. Któregoś razu zauważyłam, że pod tym pieprzykiem zrobiła się krosta i niestety ją wycisnęłam. Potem z biegiem czasu pieprzyk zaczął się robić wypukły i wygląda jak wygląda. Zaczął mi już przeszkadzać, bo jest dość widoczny. Wiele o tym czytałam i nie mogę zdecydować się na zabieg Boję się, że będzie bolało, chociaż podobno zamrażają to miejsce i usuwają. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji, nie wiem czego się spodziewać

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1020338.JPG (31,9 KB, 84 załadowań)
__________________
Siła jest Kobietą!
natalia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 16:06   #630
maltusia87
Rozeznanie
 
Avatar maltusia87
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 657
Dot.: Powiększający się pieprzyk... Problem:(

powinnas jak najszybciej udac sie do lekarza. Jesli jest to pieprzyk i powieksza sie to moze rozwianac sie czerniak. aha i jeszcze jedno pieprzykow nie powino sie zamrazac tylko wycinac, zeby mozna bylo sprawdzic czy nie ma zmain rakowych. Takze jak najszybciej wybiesz sie do dermatologa.
maltusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.