Pomocy !!:((( biale plamy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-30, 11:14   #1
Paulaaa18
Przyczajenie
 
Avatar Paulaaa18
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 26
Question

Pomocy !!:((( biale plamy


Witam
mama wielkii problem..
Kilka miesiecy temu uzywalam srodkow na tradzik i od tego czasu mam bardzoo sucha skore twarzy.
Ostatnio opalam sie dosc intensywnie ale po kazdym opalaniu bardzo nawilzalam twarz ale mimo tego mialam takie suche miejsca na twarzy w ktorych skora byla az szorstka.
dzis gdy umylam twarz w tych miejscach zobaczylam biale plamy!!

Co mam zrobic zeby zniknely??
zejda same wraz z opalenizna? a moze jest jakis sposob zeby cala opalenizna zeszla szybciej.

Prosze o pomoc bo to wyglada strasznie biale plamy przy mocno opalonej twarzy (
__________________
Jak Kochać To Księcia Jak Kraść To Miliony !!!
Paulaaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 12:43   #2
Fides
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 32
Dot.: Pomocy !!:((( biale plamy

Podejrzewam, że może to być bielactwo. Skóra w danych miejscach nie produkuje melaniny - barwnika odpowiedzialnego za odcień opalenizny, wytwarzanego przez skórę m.in. podczas opalania. Stąd blamy bielacze. Do czasu wizyty u dermatologa, a ta jest absolutnie konieczna, chroń skórę twarzy filtrami o odpowiednio wysokim faktorze (min. 50, 60) oraz unikaj opalania.

Plamy staną się bielsze, gdy opalenizna zmieni odcień na mniej intensywny, ale do tego potrzeba czasu. Doraźnie możesz stosować pudry, fluidy mocno kryjące lub samoopalacze i za pomocą make-upu zatuszować białe plamy.

Co do szybszego pozbycia się opalenizny, to nie znam takich sposobów. Niegdyś słyszałam, aby często robić peelingi. Dzięki czemu opalenizna "zejdzie", ale ponoć jest to nieprawdą, gdyż opalenizna nie znajduje się w naskórku, który usuwamy podczas peelingu, lecz w skórze właściwej, więc peelingi nic nie dadzą. Nie wiem, czy to prawda. Słyszałam wiele różnych opinii na ten temat.
Fides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 08:46   #3
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Pomocy !!:((( biale plamy

dokładnie. idz koniecznie do dermatologa.z takimi sprawami on na pewno pomoże. i tak jak zostało powiedziane.jak to tylko mozliwe- unikaj słońce, nie opalaj się bo może byc tylko gorzej.i koniecznie stosuj filtry 50+ bo słońce dopadnie nas wszędzie.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 10:34   #4
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: Pomocy !!:((( biale plamy

Nie latwo jest sie pozbyc wszelkich przebarwien skory.Udaj sie do dobrego dermatologa,ktory napewno temu jakos zaradzi.Staraj sie unikac slonca i uzywaj kremow z wysokimi filtrami,wzbogacone jednoczesnie witaminami i nalepiej zeby mocno nawilazaly.A dobrych sposobow na pozbycie sie opalenizny to chyba nie ma
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 18:44   #5
Paulaaa18
Przyczajenie
 
Avatar Paulaaa18
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 26
Dot.: Pomocy !!:((( biale plamy

dziekuje wszystkim za odpowiedzi
__________________
Jak Kochać To Księcia Jak Kraść To Miliony !!!
Paulaaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.