laptop kobiecy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-07, 22:59   #61
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: laptop kobiecy

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;33411838]Kupowałam latem laptoczka. Dawno temu zachorowałam na serię sony vaio, bo mi się wizualnie podobała No i mam Granatowego, z fajną obudową A technicznie = patrzyłam na to, by miał więcej niż 3 wejścia usb (ciągle podpinam mp3, komórkę, aparat foto no i jedno na wszelki wypadek wolne - w poprzednim miałam tylko 3, do tego laptok nie miał wbudowanego wifi, więc miałam podpięte, szlag mnie trafiał), klawiaturę numeryczną chciałam koniecznie, wifi wbudowane - i w sumie tyle mnie interesowało.[/QUOTE]

Dokładnie o takim marzę

Mam toshibę satellite od kilku lat i wszystko jest ok - dobre głośniki, nie przegrzewa się mimo że chodzi całymi dniami. Przeszkadza mi trochę, że wejście do zasilacza jest z prawej strony i klawiatura "ciężej chodzi", w moim starym lapku wystarczyło leciutko nacisnąć i dzięki temu o wiele szybciej się pisało. Wizualnie jest brzydalem, w ogóle mi się nie podoba.

Zakochałam się w tych kolorowych sony vaio tylko na razie nie chcę jeszcze wymieniać laptopa na nowy, chyba zamiast tego kupię tablet.

Aha, drukarek hp też nie polecam a szczególnie urządzeń wielofunkcyjnych - bardzo mało wydajne. Chyba że ktoś drukuje nie więcej niż 100 stron rocznie, to wtedy może mu się przyda.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 14:45   #62
tyncia90
Raczkowanie
 
Avatar tyncia90
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 39
Dot.: laptop kobiecy

Proszę o radę Chcę zakupić laptopa, a jestem zielona w komputerach, parametrach itp. Z wymagań jakie mam, to żeby był w miarę lekki (ale nie netbook), nie za mały ekran (ale też nie największy, bo to zwiększa wagę i rozmiary, a chciałabym go nosić czasem ze sobą), główne wykorzystanie to pakiet office i inne edytorskie, przeglądarka internetowa, czasem jakiś specjalistyczny program. Z "rozrywek" to kamerka, jakiś głośnik by można było film puścić i by jakaś prymitywna gierka logiczna czasem zadziałała :P Funkcjonalność do pracy i nauki chyba najwazniejsza dla mnie, wygląd nie gra roli, tzn. nie musi być ozdobny. Pomoże ktoś?
tyncia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 21:03   #63
lunerin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez tyncia90 Pokaż wiadomość
Proszę o radę Chcę zakupić laptopa, a jestem zielona w komputerach, parametrach itp. Z wymagań jakie mam, to żeby był w miarę lekki (ale nie netbook), nie za mały ekran (ale też nie największy, bo to zwiększa wagę i rozmiary, a chciałabym go nosić czasem ze sobą), główne wykorzystanie to pakiet office i inne edytorskie, przeglądarka internetowa, czasem jakiś specjalistyczny program. Z "rozrywek" to kamerka, jakiś głośnik by można było film puścić i by jakaś prymitywna gierka logiczna czasem zadziałała :P Funkcjonalność do pracy i nauki chyba najwazniejsza dla mnie, wygląd nie gra roli, tzn. nie musi być ozdobny. Pomoże ktoś?
Ja mogę polecić swój, bo ejst mój wymarzony upatrzony dłuuuugo i w końću niedawno go kupiłam: http://pl.asus.com/Notebooks/Versati...ormance/K43SV/

14 cali, świetna rozdzielczość bo jest wystarczajaco duży, ale jednak mniejszy niż standardowe i jeszcze ma odtwarzacz DVD (13 calowe już nie mają), fajne bebechy ma (jestem inżynierem pracującym w branży IT i nie narzekam, chociać wiadomo, ze do dokładniejszej pracy podpinam się pod duży monitor). Bateria trzyma ponad 4 godziny, co jest świetnym wynikiem. Droga do domu pociągiem trwa u mnie prawie 4 godziny i filmy cały czas oglądam. Jest dość lekki, cienki co sprawia, ze się go wygodnie transportuje iii... Zielony No i ma obudowę z aluminium która jest mega trwała i bardzo ładna. Są jeszcze inne kolory jak niebieski, czerwony... Największą wadą są jego głośniki, bo są słabiutkie... Ja muzyki słucham na słuchawkach, a do filmów podłączamy głośniki TŻta, więc mi to nie przeszkadza, ale nie warto nastawiać się na super jakość.

Cena nie wiem jak teraz wygląda, ja kupiłam swojego w grudniu za 1950 zł, ale to była duść bogata wersja. Są takie same laptopy tylko z gorszymi parametrami już za ok 1400 zł

Parę porad co do bebechów:
Jeśli chodzi o RAM - to minimum 4 Giga. Ja mam właśnie 4 i jest ok chociaż wolałabym więcej - szybciej komputer działa.
Procesor: ja mam Intel Core i3, dobry procek, jak ktoś ma większe ambicje to warto rozejrzeć się za i5, chociaż niekoniecznie bo jest droższy i w podstawowych czynnościach nie będzie w pełni wykorzystany.
Dysk - zalezy od gustu. Ja mam 500giga i jest super, wcześniej miałam 250 giga i też starczał...

Kurde, wygląda jak reklama ale ja na serio uwielbiam i polecam mojego lapciaka
__________________
'Oh, I wish I could, but I don't want to..'
20.01.12 - Pani Inżynier
10.02.12 - Pani Kierownica

Edytowane przez lunerin
Czas edycji: 2012-05-31 o 21:21
lunerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 10:24   #64
tyncia90
Raczkowanie
 
Avatar tyncia90
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 39
Dot.: laptop kobiecy

Dzięki poczytam sobie o tym Twoim modelu, bardzo fajnie też, że opisałaś mi trochę parametry, na które powinnam zwrócić uwagę, to mi też pewnie ułatwi sprawę
tyncia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 14:38   #65
tyncia90
Raczkowanie
 
Avatar tyncia90
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 39
Dot.: laptop kobiecy

Macie jeszcze jakieś pomysły? Zastanawiam się nad calami ekranu - jestem przyzwyczajona do bardzo dużego monitora stacjonarnego i nie chcę takiego szoku-małego prostokącika :P z drugiej strony boję się tyle dźwigać.
Lepiej takie 15.5 (bodajże?) czy ten 17? 14 cali w polecanym mi wyżej to jednak trochę mało chyba...
tyncia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 20:36   #66
lunerin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez tyncia90 Pokaż wiadomość
Macie jeszcze jakieś pomysły? Zastanawiam się nad calami ekranu - jestem przyzwyczajona do bardzo dużego monitora stacjonarnego i nie chcę takiego szoku-małego prostokącika :P z drugiej strony boję się tyle dźwigać.
Lepiej takie 15.5 (bodajże?) czy ten 17? 14 cali w polecanym mi wyżej to jednak trochę mało chyba...
ja pracuje na 24 calowym a prywatnie mam 14 cali i duuuuużo lepiej mi na małym. Serio. TŻ ma 23 i fajnie się ogląda filmy czy gra, ale praca na tym kompie mnie męczy i z uglą się przesiadam na 14. Kumpela ma 13 i dużo na nim pracuje, tworzy dokumenty gra i jest zadowolona bo jest wielkości i grubości zeszytu A4 i wszedzie go nosi. Dla mnie jest trochę za mały, ale już z 14 jestem zachwycona, że go kupiłam wczesniej mialam lapa 15.4 i nie widze zbyt wielkiej roznicy miedzy nim a 14 a za to rozmiar jest duuużo mniejszy i lżejszy.
__________________
'Oh, I wish I could, but I don't want to..'
20.01.12 - Pani Inżynier
10.02.12 - Pani Kierownica
lunerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 10:39   #67
tyncia90
Raczkowanie
 
Avatar tyncia90
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 39
Dot.: laptop kobiecy

oglądałam trochę różnych gabarytów laptopy i teraz już wiem, że 14' zupełnie wystarczy i do tego taka lekka
nie mogę nigdzie namierzyć tego asusa polecanego przez Lunerin...
z tych dostępnych dla mnie od ręki spodobał mi się DELL Inspiron N411z czy któraś ma i mogłaby go polecić? (bądź odradzić )
tyncia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-30, 09:37   #68
arsenallove
Raczkowanie
 
Avatar arsenallove
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 44
Dot.: laptop kobiecy

Witam mam zamiar kupić jakiegoś fajnego laptopa, do takiego codziennego użytku, głównie o serfowania po necie, może do oglądania filmów co jakiś czas. Wypatrzyłam już jeden model, ale nie znam się na tym i liczę na pomoc.Oto on: http://allegro.pl/asus-x401u-amd-dua...880524927.html
Może ktoś mógłby mi doradzić jakieś fajne modele.
arsenallove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 06:55   #69
kokosowa_nutella
Raczkowanie
 
Avatar kokosowa_nutella
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 247
Dot.: laptop kobiecy

Hej
Rowniez przylaczam sie do tematu.
Swojego netbooka oddalam mamie I poszukuje ciekawego laptopa do 1600zl.
Glownie do netu,ofisa,ogladania filmow,prostej edycji zdjec.

Co polecacie?
Z jakimi firmami mialyscie pozytywne doswiadczenia?Ktore odradzacie?

Z gory dzieki
__________________
Wymianka:
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=834898]
kokosowa_nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 11:56   #70
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: laptop kobiecy

Nie znam się na parametrach, ale czy ten laptop jest ok? Chodzi mi o procesor, rozdzielczosc, pamięc RAM.
http://www.ceneo.pl/17757019#tab=spec

Chodzi mi głównie o przeglądanie interentu, oglądanie filmów i używanie pakietu Office i może kilku multimedialnych programów.
Znajdę coś dobrego do 1500 zł?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 23:01   #71
kokosowa_nutella
Raczkowanie
 
Avatar kokosowa_nutella
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 247
Dot.: laptop kobiecy

Mysle,ze fajna propozycja jak za te cene,DELL z tego co slyszalam to bardzo solidna firma.
Wezme ten model pod uwage.
Najchetniej bym wziela jakis z procesorem od intela,niestety moj budzet pozwala tylko na modele z AMD.
__________________
Wymianka:
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=834898]
kokosowa_nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 23:15   #72
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez kokosowa_nutella Pokaż wiadomość
Mysle,ze fajna propozycja jak za te cene,DELL z tego co slyszalam to bardzo solidna firma.
Wezme ten model pod uwage.
Najchetniej bym wziela jakis z procesorem od intela,niestety moj budzet pozwala tylko na modele z AMD.
je tam, intel jest przereklamowany. ja mam amd i sobie chwalę. następny laptop też będzie z prockiem amd.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 10:02   #73
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
Dell Inspiron, ciekawe kolory, wg mnie ładny design ja mam granatowy

jeśli chodzi o parametry moge polecić taki jak mam bo wydaje mi się w zupełności wystarczający, Dell Inspiron N5110 Q15R
Ja mam bordo Ale inny modeliki niż ty
Ale chyba chodzi o parametry a nie wygląd.
Co to w ogóle znaczy laptop kobiecy?
Skoro jesteś zielona kup sobie jakiś zielony i już. Będzie kobiecy, a na pewno do neta i tworzenia dokumentów wystarczy.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Nie znam się na parametrach, ale czy ten laptop jest ok? Chodzi mi o procesor, rozdzielczosc, pamięc RAM.
http://www.ceneo.pl/17757019#tab=spec

Chodzi mi głównie o przeglądanie interentu, oglądanie filmów i używanie pakietu Office i może kilku multimedialnych programów.
Znajdę coś dobrego do 1500 zł?
Znajdziesz bo potrzebujesz zwyklaka, a nie jakiegoś wypasu.
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 21:21   #75
kokosowa_nutella
Raczkowanie
 
Avatar kokosowa_nutella
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 247
Dot.: laptop kobiecy

Uważam,że to jest dobra oferta: http://allegro.pl/lenovo-g585-e1-120...005846860.html

I chyba na tego się zdecyduje bo TŻ posiada Lenovo i fajnie się na nim pracuje.
__________________
Wymianka:
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=834898]
kokosowa_nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 17:47   #76
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że komputer dla kobiety nie może mieć "bajerów"
poza tym jak już kupujesz to raczej powinien mieć dobry procesor, sporo pamięci i porządną kartę graficzną. Moim zdaniem design to rzecz drugorzędna, ale co kto lubi
Czyli od jakich "rozmiarów" zaczyna się dobry laptop? Nie bardzo umiem w te parametry, niby wiem, że to jest ważne ale nic mi to nie mówi gdy czytam specyfikacje przed zakupem. A chciałabym wiedzieć w co celować.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 06:06   #77
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: laptop kobiecy

Jednak radzę się ze specyfikacją zapoznać albo zapytać jakiegoś kolegę Kupowałam laptopa kilka miesięcy temu i dobre zaczynały się od 2500zl z tego co kojarzę, z tym że brałam pod uwagę HP i Della. Asusy można kupić taniej, ale właśnie wcześniej miałam Asusa i ciągłe problemy z nim, po trzeciej reklamacji oddali mi kasę, dołożylam i kupiłam Della.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 09:50   #78
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: laptop kobiecy

Dziękuję.
Ogółem to chodzi mi o jakieś parametry o których zaczyna się dobry laptop. Nie wiem, ramy, procesor, karta graficzna. Niby tutaj ktoś wypisał na co patrzyć ale nie napisał co świadczy o tym, że ten "składnik" jest dobry.
To tak jakby napisać "musi mieć dobrą kartę graficzną" i koniec.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 16:21   #79
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Ogółem to chodzi mi o jakieś parametry o których zaczyna się dobry laptop. Nie wiem, ramy, procesor, karta graficzna. Niby tutaj ktoś wypisał na co patrzyć ale nie napisał co świadczy o tym, że ten "składnik" jest dobry.
To tak jakby napisać "musi mieć dobrą kartę graficzną" i koniec.
Co się składa na sformułowanie/określenie że laptop jest dobry?

Procesor aktualnie 5 lub 6-tej generacji do 2000 i3 powyżej i5
Kultura pracy, jakość wykonania, serwis producenta bo też jest ważny
No i to do jakiej klasy należy czy do budżetowych, konsumenckich, biznesowych

Jak napisać prośbę o doradzenie odpowiedniego modelu laptopa: link (dopisz poniżej, nie podmieniaj)
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-07, 11:48   #80
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez dara85 Pokaż wiadomość
najpiękniejszy według mnie to lenovo yoga xxx
https://wizaz.pl/forum/search.php?searchid=59198501
Wielgachne dzięki pracowniku Sferis za twoją krypto reklamę
Usuń konto.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-07 o 12:10 Powód: link w cytacie
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 16:31   #81
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Ogółem to chodzi mi o jakieś parametry o których zaczyna się dobry laptop. Nie wiem, ramy, procesor, karta graficzna. Niby tutaj ktoś wypisał na co patrzyć ale nie napisał co świadczy o tym, że ten "składnik" jest dobry.
To tak jakby napisać "musi mieć dobrą kartę graficzną" i koniec.
A do czego zamierzasz używać tego laptopa? Wiadomo, że prawdopodobnie wszystko, co jest na rynku będzie się nadawało do używania Worda, czy oglądania filmów. Dobra karta graficzna to absurd - dla mojej mamy dobra jest wbudowana, bo najwyżej potrzebuje obejrzeć filmik z kotami. Dla mnie moja jest absolutnym minimum. Tylko ja gram, więc już to moje Lenovo y500 staje się pomału przestarzałe, więc pewnie za kilka lat i tak będę musiała go zmienić. Niestety w obecnej sytuacji potrzebuję przenośny komputer. W każdym razie to jest laptop, którego nie polecam - może ma przyzwoitą matrycę i wygodną klawiaturę, ale jego przenośność kończy się na możliwości przewiezienia go np. samolotem. Jak musiałam go razem z zasilaczem nosić na szkolenia, to myślałam, że się wścieknę - po prostu jest za ciężki do tego.

Jak szukasz laptopa, to ustal limit cenowy. Potem przejdź się do jakiegoś media marktu, czy innego salonu i pooglądaj te, które są wygodne. Jeśli nie masz wyśrubowanych oczekiwań, co do parametrów (jak mój laptop do gier), to to wystarczy. Nie musi być najładniejszy, ale musi być wygodny. Warto popatrzeć na głupie rzeczy, czyli wszystkie gniazda. Dobrze wiedzieć, czy możesz podłączyć monitor zewnętrzny, jeśli planujesz go używać. Podobnie dobrze wiedzieć wcześniej, że po podpięciu słuchawek kabel będzie sterczał tak, że przeszkadza. Zwłaszcza jeśli używasz zewnętrznej myszy, to interesuje Cię ile ma portów usb - jak musisz odpiąć mysz, żeby podpiąć pendrive, to jest to irytujące. Jak już znajdziesz te kilka wygodnych modeli, to poczytaj sobie jakieś opinie, czy dla Ciebie wystarczą i czy to nie jest jakiś trefny model. O parametry możesz pytać, albo po prostu szukaj jakiś porównań. Punktem wyjścia mogą być wymagania zalecane dla najbardziej obciążającego programu, którego zamierzasz używać i kup coś trochę lepszego (np. co ma 1.5x tyle pamięci - procesor jest trochę mniej ważny).

Edytowane przez Vrenth
Czas edycji: 2016-07-09 o 16:41
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 18:19   #82
matylenka
Przyczajenie
 
Avatar matylenka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 11
Dot.: laptop kobiecy

Mój laptop niestety padł,dzieci mi go załatwiły totalnie,połowa czści do wymiany aż się boję do serwisu zanieść...Podobało mi się kila z różnych stron,sklepów no i sie poradziłam chłopaków na pewnym forum. Zostałam zdeptana z błotem...Chciałam coś małego jak koleżanka,do oglądania filmów,przeglądania poczty ale procesor za słaby bo ma N a to że 4 gb a nie 8 gb,zła karta graficzna,a tu proszę:spójrz na ilość portów,jaka bateria itp no i to są potrzebne informacje dla kobiety.Po tych wszystkich poradach od chłopaków zastanawiam sie nad lapkiem polizingowym albo powystawowym. Co myślicie?
matylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 20:04   #83
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: laptop kobiecy

Ale czemu uważasz, że źle Ci doradzili? Chyba lepiej kupić dobry technicznie sprzęt niż jakieś badziewie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 20:24   #84
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez matylenka Pokaż wiadomość
Mój laptop niestety padł,dzieci mi go załatwiły totalnie,połowa czści do wymiany aż się boję do serwisu zanieść...Podobało mi się kila z różnych stron,sklepów no i sie poradziłam chłopaków na pewnym forum. Zostałam zdeptana z błotem...Chciałam coś małego jak koleżanka,do oglądania filmów,przeglądania poczty ale procesor za słaby bo ma N a to że 4 gb a nie 8 gb,zła karta graficzna,a tu proszę:spójrz na ilość portów,jaka bateria itp no i to są potrzebne informacje dla kobiety.Po tych wszystkich poradach od chłopaków zastanawiam sie nad lapkiem polizingowym albo powystawowym. Co myślicie?
Dobrze się domyślam, że 8GB pamięci? Do oglądania filmów? Ja do gier mam 4GB. Przyślij te, które Ci się podobały i powiedz, do czego potrzebujesz.

Polizingowy miałam kiedyś - mam wrażenie, że nikt go nie używał, bo nie był szczególnie porysowany. Ale to było 10 lat temu i kupowałam niezniszczalny model IBM-a z bardzo odporną obudową. Sprzętowo też mu nic nie było. Powystawowy - to musisz coś poczytać o kupowaniu tego typu w Polsce. Ostatnio kupiłam tablet i aparat cyfrowy w USA, oba "refurbished" - mogły być powystawowe, mogły być ze zwrotów. Tylko ja mam tutaj gwarancję, że serwis techniczny popatrzył na ten sprzęt i naprawił wszystko, co nie działało. Po obu nie widać śladów używania i działają tak samo, jakby były nowe.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 00:03   #85
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: laptop kobiecy

@matylenka jak masz mniej niż 1600zł to jak najbardziej używany

xxx

---------- Dopisano o 01:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Potem przejdź się do jakiegoś media marktu, czy innego salonu i pooglądaj te, które są wygodne.
W markecie szukać porządnych laptopów Może jeszcze na promocji?

ale musi być wygodny. Warto popatrzeć na głupie rzeczy, czyli wszystkie gniazda. Dobrze wiedzieć, czy możesz podłączyć monitor zewnętrzny, jeśli planujesz go używać. Podobnie dobrze wiedzieć wcześniej, że po podpięciu słuchawek kabel będzie sterczał tak, że przeszkadza. Zwłaszcza jeśli używasz zewnętrznej myszy, to interesuje Cię ile ma portów usb - jak musisz odpiąć mysz, żeby podpiąć pendrive, to jest to irytujące
Wytrzymały konstrukcji, jakość spasowania, wykonania. Jeśli brak ci USB kupuje się HUB USB. Są przedłużacze 2,0-0,5m.

Jak już znajdziesz te kilka wygodnych modeli, to poczytaj sobie jakieś opinie, czy dla Ciebie wystarczą i czy to nie jest jakiś trefny model.
http://www.notebookcheck.net - recenzje

Co ważne dysk SSD kupić samodzielnie z listy polecanych modeli

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-14 o 18:33 Powód: Link.
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 00:18   #86
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: laptop kobiecy

Cytat:
Napisane przez Zakopek9
W markecie szukać porządnych laptopów Może jeszcze na promocji?
A znasz jakieś inne miejsce, które ma dużą ilość modeli, którą można oglądać? Większość firm w Krakowie mogła jedynie zamówić, a po zdjęciach z internetu nie miałam jak wiedzieć, czy np. klawiatura jest wygodna.
Uściślając - idź gdzieś obejrzeć, czy potencjalnie interesujący model Ci odpowiada. I oczywiście kup go gdzieś, gdzie będzie najlepsza cena - to chyba jest jasne.

Cytat:
Napisane przez Zakopek9
Wytrzymały konstrukcji, jakość spasowania, wykonania. Jeśli brak ci USB kupuje się HUB USB. Są przedłużacze 2,0-0,5m.
Wiesz, że laptop to jest komputer przenośny, nie? Są ludzie, którzy go po użyciu chowają na półkę i nie chcieliby odłączać miliona kabli. Ja w przynajmniej połowie przypadków rezygnuję z posłuchania muzyki w kuchni, bo nie chce mi się odłączać trzech kabli. A, już pomijając fakt, że masa urządzeń nie daje się podłączyć przez hub, bo dostaje za małe napięcie - np. dysk zewnętrzny.

Po prostu podkreśliłam kilka rzeczy, które mogą nie być oczywiste dla osoby mało obeznanej z komputerami. Jak i to, że są duże szanse, że może sobie wybrać taki laptop, który jej się podoba i będzie miał znośne parametry. Dla większości kobiet to jest ważny czynnik.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 00:23   #87
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: laptop kobiecy

Ja w przynajmniej połowie przypadków rezygnuję z posłuchania muzyki w kuchni, bo nie chce mi się odłączać trzech kabli.
Głośniki BT lub przystawka BT do głośników

Ja wolę modele biznesowe ze stacją dokującą
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 10:47   #88
matylenka
Przyczajenie
 
Avatar matylenka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 11
Dot.: laptop kobiecy

Chłopacy na forach proponowali mi x-com,morele-czy to tylko w internecie czy też stacjonarne sklepy? Komputronik,Sferis-mają fajne oferty też tylko zauważyłam,że ogólnie trzeba zwracać uwagę czy system jest wgrany. On-serwis mi zaproponował powystawowego,bo ma na allegro ale sprowadzą na stoisko. Te experty,Euro Agd itp no nie mam zaufania już kompletnie,jakoś tak...zraziłam się do nich.Może dlatego,że sklepy takie wielkie i jakieś dziwne rachunki mi wystawiali...nikt mi ubezpieczenia dodatkowego nie polecił a potem się okazało,ze jakbym je miała to by mi wymienili telewizor-dziecko po 2 dniach porysowało ekran gwoździem...taka sytuacja...
matylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 11:17   #89
Zakopek9
PRO
 
Avatar Zakopek9
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 127
GG do Zakopek9
Dot.: laptop kobiecy

kuzniewski.pl lub x-kom.pl - jak laptopy w PL, żadne inne sklepy się nie liczą
Morele czy sferis to tylko komputery pc
Zakopek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 11:26   #90
matylenka
Przyczajenie
 
Avatar matylenka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 11
Dot.: laptop kobiecy

Sferis ma dużą ofertę laptopów w sieci,w sklepie jeszcze nie sprawdzałam ,bo nie miałam kiedy ale te na które sie natknęłam w dobrych cenach były bez systemu a ja wolę z systemem. Xcom też miał tańsze bez systemu Ja wiem,ze można wgrać system alee mam pecha i pewnie coś pójdzie nie tak...
matylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 18:16:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.