własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-15, 12:06   #1
katerina_kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10

własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)


Kochane forumowiczki!
Udało mi się uzbierać trochę pieniążków na start i chciałabym otworzyć jakiś własny interes. Myślałam o franczyzie,żeby otworzyć np jakiś lokal gastronomiczny. Może macie jakieś pomysły (sprawdzone lub nie) godne polecenia?
katerina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 12:16   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Cytat:
Napisane przez katerina_kasia Pokaż wiadomość
Kochane forumowiczki!
Udało mi się uzbierać trochę pieniążków na start i chciałabym otworzyć jakiś własny interes. Myślałam o franczyzie,żeby otworzyć np jakiś lokal gastronomiczny. Może macie jakieś pomysły (sprawdzone lub nie) godne polecenia?
To zależy gdzie mieszkasz, gdzie chcesz ten biznes otworzyć.
Myślę, że tanie, dobre jedzonko sprawdzi się w pobliżu akademików, uczelni.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 11:17   #3
eliza987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Fajny pomysł z tymi uczelniami i akademikami, popieram koleżankę w dużych miejscowościach pomysł jak znalazł. Moja kuzynka niedawno interesowała się ofertą Subwaya, wśród studentów to chyba teraz dość modny lokal Kuzynka na razie odkłada kapitał, z tego co mi wiadomo, ale oferta podobno opłacalna. Poczytaj, może Ci się spodoba
eliza987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 12:30   #4
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

na portalach z ofertami pracy pojawiają się też oferty franczyzy. Jeśli jesteś zainteresowana gastronomią warto porozglądać się za konkretnymi firmami lub restauracjami. Często na stronach są podane informacje z kim się kontaktować.
No i pytanie też jest czy myślisz o fast foodzie czy raczej restauracji. Bo jesłi to drugie to warto porozglądać się za jakimś lokalem, który sama lubisz i pogadać z kierownikiem/właścicielem czy jest opcja franczyzy.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 10:33   #5
katerina_kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Dziewczyny, dziękuję wam za podpowiedzi
Myślałam raczej o fastfoodzie niż o restauracji, wydaje mi się, że z restauracją jest za dużo zachodu i za dużo ewentualnych kłopotów z zatrudnieniem szefa kuchni itp. Poza tym restauracje, z tego co mi się wydaje, to z reguły jest otwieranie nowego lokalu, a w tym momencie musiałabym rozkręcać własna markę, a jeśli chodzi o fastfood, franczyzodawca ma już markę wyrobioną i nie musiałabym się tak martwić o całe kwestie reklamy.
Zorientowałam się trochę w ofertach za waszą poradą i rzeczywiśćie Subway wyglada całkiem sensownie. Z tego co widzę, mają lepszą ofertę niż taki McDonald, bo nie mają jakichś wydumanych wymagań co do lokalizacji i kapitału.
katerina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 12:12   #6
eliza987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Cytat:
Napisane przez katerina_kasia Pokaż wiadomość
Subway wyglada całkiem sensownie. Z tego co widzę, mają lepszą ofertę niż taki McDonald, bo nie mają jakichś wydumanych wymagań co do lokalizacji i kapitału.

Kasiu, o to właśnie chodzi, moja kuzynka opowiadała, że w przypadku Subwaya potrzebny jest o połowę mniejszy kapitał, w porównaniu do innych franczyzodawców
eliza987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 09:42   #7
katerina_kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Cytat:
Napisane przez eliza987 Pokaż wiadomość
Kasiu, o to właśnie chodzi, moja kuzynka opowiadała, że w przypadku Subwaya potrzebny jest o połowę mniejszy kapitał, w porównaniu do innych franczyzodawców
Eliza, mam pytanie. Dostałam od nich broszurę z ofertą i podobno można dostać zwrot połowy kosztów zakupu licencji. Czy to tak działa rzeczywiście? Jak Twoja kuzynka otwierała Subwaya to też jej się tak udało?
katerina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 13:34   #8
eliza987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Kasiu, warunek był bodajże taki, żeby otworzyć lokal w ciągu roku, ale owszem, dostała zwrot. A wybrałaś już jakąś lokalizację?
eliza987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 13:40   #9
katerina_kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Jeszcze nie wybrałam na sto procent, wybieram pomiędzy dwiema. Albo w centrum handlowym mogę wynająć stoisko, albo wynająć lokal tak po prostu na ulicy, w okolicach centrum w mojej miejscowości. Nie jestem pewna, gdzie Subway miałby większą siłę przebicia.
katerina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 09:47   #10
eliza987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Kasiu, musisz oczywiście pójść i porównać, ile wyniesie Cię wynajem w obu lokalizacjach. Nie wiem, jak to wygląda w Twojej miejscowości, jak duże jest to centrum, ale jeśli spore, to stawiałabym na tego typu lokal. Z kolei jeśli jest to mniejsza miejscowość, ty wydaje mi się, że prędzej przyciągniesz klientów w centrum handlowym, skoro i tak już się wybrali z celem zakupów. Ale to oczywiście tylko takie moje przemyślenia, a realia moga wyglądać u Ciebie inaczej A i zorientuj sięw konkurencji, jeśli otworzysz lokal po prostu "na ulicy" to zobacz co może być dla Subwaya w pobliżu konkurencją, no bo w centrach handlowych to wiadomo.
eliza987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 09:46   #11
KochamMode90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

W warszawie gruby benek ma lokal do sprzedania franczyzobiorcy A zainteresowanie jest szalone
KochamMode90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 09:51   #12
iks111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 16
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Pizzerie są zawsze oblegane, nie ważne ile ich jest w danym mieście Jeśli wyróżnisz się dodatkowo fajną, nieco inną ofertą, przebijesz pozostałe. Pizza nie jest droga, jest smaczna i skuszą się na nią i młodzi i starsze osoby
__________________
Wybieram grupę Black!
iks111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 14:26   #13
katerina_kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Forumowiczki,dziękuję wam za tak liczne odpowiedzi

Miejscowość nie jest liczna, więc chyba sensowniej bedzie otworzyć się w centrum handlowym. Zwłaszcza, że tak jak mówi iks111, pizzerie mają duże wzięcie, a tam gdzie ja myślalam o subwayu jest kilka pizzerii.
Jeśli chodzi o grubego benka i w ogóle o franczyzodawców, chyba zatrzymam się ostatecznie na subwayu. Powód jest bardzo prosty, według rankingów ta sieć jest największa i najszybciej się rozwija. Skoro to mam większą gwarancję,że nie trafię ze swoim biznesem "kulą w płot".
katerina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 10:43   #14
eliza987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

W takim razie możemy chyba tylko życzyć powodzenia Zaczęłaś już coś załatwiać? Orientowałaś się jakie są koszta licencji subwaya itp?
eliza987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 00:23   #15
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

A ja szczerze polecam, żebyś się bardzo dobrze zastanowiła i 10 razy przeliczyła kasę. Jak policzysz ile musisz mieć na początek tj wynajem lokalu, zakup sprzętu, pensję pracowników, zakup spożywki, opłatę franczyzową, remont, szyldy itd ... dodaj do tego, że przez pół roku interes się rozkręca i co miesiąc do niego dokładasz, oprócz tego co wykładasz na początek, przez kilka miesięcy nie zarabiasz.
Czy pracowałaś kiedyś w restauracji, fastfoodzie, pizzerii ? Masz pojęcie jak się prowadzi taki interes, żeby w to wejść to trzeba tego typu branże poznać najpierw od kuchni, inaczej można łatwo się przejechać. Nie mówię oczywiście, ze tak będzie, ale wiem, że jest ciężko z gastronomią.
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 10:14   #16
katerina_kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: własny biznes franczyzowy- szukam pomysłów :)

Przez jakiś czas, jeszcze jako studentka, pracowałam i na barze i jako kelnerka, więc wiem mniej więcej, jak wygląda taki biznes. Zresztą jeśli chodzi o franczyzę, to się nie obawiam, bo przecież będę miała dostępne szkolenia i pomoc. Każdy biznes jest ciężki, ale przecież nie usiądę ze złożonymi rękami tylko dlatego, że może być mi ciężko

Eliza, dowiadywałam się, napisałam do nich i dostałam broszurkę w odpowiedzi. Licencja 7,5tys, ale jeśli otworzy się lokal w ciągu roku, to potem sieć zwraca połowę licencji. Zabieram się za załatwianie lokalizacji, żeby sprężyć się ze wszystkim i wyrobić w terminie- w końcu jeśli jest taka okazja wydać na licencję mniej, to grzech nie skorzystać
katerina_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-04 11:14:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.