Majówki 2016 - część szósta - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-09, 20:38   #4471
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Moja siostra nie ma ślubu i ochrzcila bez problemu córkę. Jest nawet chrzestna Tymka i nasz proboszcz też problemów nie robił aczkolwiek karteczki do spowiedzi dał, których później od nas i tak nie chciał )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-09, 20:48   #4472
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
my morfologię mieliśmy raz w szpitalu przed tenotomią i drugi raz w ramach badań do operacji, profilaktycznie nie robiliśmy, zwłaszcza, że wyniki zawsze po byku

a ja trochę tych księży odmawiających chrztu obronię...rodzice przynosząc dziecko do chrztu zobowiązują się, że wychowają je po katolicku, mają być pierwszymi nauczycielami wiary, być dla dziecka przykładem. A jaki dają przykład, kiedy nie mając przeszkód formalnych do ślubu kościelnego "żyją w grzechu"? Niestety, trochę słaby... W przypadku pary homoseksualnej chodzi o to, że u nich jest przeszkoda formalna nie do przeskoczenia a mimo to chcą wychowywać dziecko po katolicku. A osobiście to bym wolała, żeby Kościół jednak poszedł za przykładem protestantów i wprowadził świadomy chrzest dorosłych, zamiast zgadzać się na chrzest niemowląt.
Od razu uprzedzam argumenty (bo zwykle moje argumenty kończą się wytykaniem), że ja swoje dziecko ochrzciłam - kiedyś bardzo poważnie myślałam, żeby nie chrzcić tylko poczekać aż sam wybierze świadomie, ale w końcu ochrzciłam, tak trochę ze strachu. Jakoś miałam straszne ciary na plecach i różne myśli przelatywały przez głowę czytając informacje o ryzyku okołooperacyjnym, że różnie może być a dzieciak nieochrzczony i co będzie jeśli...Poza tym myśląc o tym ile mieliśmy szczęścia w nieszczęściu doszłam do wniosku, że doświadczaliśmy cudów na każdym kroku spotykając właściwych ludzi we właściwym momencie, że trzeba jednak usankcjonować obecność Boga w tym interesie.
Podnosząc kwestię wychowywania w wierze, to właśnie rodzice chestni mają, wg doktryny kościoła, sprawować "pieczę" że dziecko będzie wychowywane w wierze katolickiej. Dlatego to rodzice chestni muszą mieć np zaświadczenie ze spowiedzi itp a czego nie muszą mieć rodzice.
My nie możemy mieć ślubu kościelnego bo oboje jesteśmy po rozwodach i każde z nas miało ślub kościelny.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-09, 20:48   #4473
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Moja siostra nie ma ślubu i ochrzcila bez problemu córkę. Jest nawet chrzestna Tymka i nasz proboszcz też problemów nie robił aczkolwiek karteczki do spowiedzi dał, których później od nas i tak nie chciał )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Również jestem chrzestną mojej siostrzenicy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-09, 21:11   #4474
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

U nas też raz krwawiło dziaslo przy ząbkowaniu.

Zmieniając temat znacie jakis przepis na ketchup dla naszych dzieciaków???
Mam wrażenie,że to jedyna potrawa,którą lubi moj syn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-09, 21:38   #4475
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mona chyba cierpi bo ciągle wisi na mnie jak koala jedynie plac zabaw ja trochę rusza, więcej śpi i płacze przez sen czasami. Zeby ciągle smaruje i trochę chyba jej to pomaga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Iwonia to czwórka jest tak peknieta. Daje jej też spokój z jedzeniem robię jej koktajle i tylko miękkie rzeczy. Wczoraj trochę lodów smietankowych pod wieczór żeby jej ulżyć.
Najgorsze jest to że myślałam że coś jej się przykleilo tam i tarlam szczoteczka a ona płakała a ja myślałam że poprostu nie chce żeby jej szczotkowac a tu patrzę krew. U góry w okolicy 3 też lekko zaczelo krwawic.
Dentysta mówi że tak czasami się zdarza
Jak będzie płakać to dam lek przeciw bolowy a narazie noszę ile chce- wysiada mi kręgosłup od jej 13 kg😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Asiaczek a długo to trwało u was? U nas od wczoraj a teraz na wieczór doszło drugie miejsce😐

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-09, 21:47   #4476
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Anulus u nas było lajtowo,bo tylko jednego wieczora trochę krwawiło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 04:52   #4477
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Podnosząc kwestię wychowywania w wierze, to właśnie rodzice chestni mają, wg doktryny kościoła, sprawować "pieczę" że dziecko będzie wychowywane w wierze katolickiej. Dlatego to rodzice chestni muszą mieć np zaświadczenie ze spowiedzi itp a czego nie muszą mieć rodzice.
My nie możemy mieć ślubu kościelnego bo oboje jesteśmy po rozwodach i każde z nas miało ślub kościelny.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u Was akurat nie powinien robić problemów, bo macie przeszkody formalne tak jak wspomniana para gejów Można próbować w innym kościele, ale też możecie mieć pod górkę - gdzie indziej mogą poprosić o zgodę z Waszej parafii na chrzest gdzie indziej i jak się ten Wasz uprze to znowu będzie robił problemy.

A tak tylko do obowiązków rodziców i chrzestnych:

– Prosząc o Chrzest dla Waszego dziecka przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania go w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłował Boga i bliźniego, jak nauczył nas Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku?
– Jesteśmy świadomi.

– A wy, Rodzice chrzestni, czy jesteście gotowi pomagać rodzicom tego dziecka w wypełnianiu obowiązku?

– Jesteśmy gotowi.
Zatem - rodzice mają obowiązek, chrzestni mają pomagać a w myśli Kan. 872:
Przyjmujący chrzest powinien mieć, jeśli to możliwe, chrzestnego. Ma on dorosłemu towarzyszyć w chrześcijańskim wtajemniczeniu, a dziecko wraz z rodzicami przedstawiać do chrztu oraz pomagać, żeby ochrzczony prowadził życie chrześcijańskie odpowiadające przyjętemu sakramentowi i wypełniał wiernie złączone z nim obowiązki.

Przepraszam, że drążę - lubię sobie czasem pogadać o takich sprawach, nie ma w tym złośliwości czy udowadniania, że mam rację. Po prostu księża są różni i to, że jeden jest postępowy i nie robi problemów a drugi już się czepia nie zawsze oznacza, że ten drugi jest wredny i lubi robić problemy - po prostu trzyma się względnie ściśle wytycznych "odgórnych". Tak jak w każdej pracy - jeden kierownik przymknie oko na cykliczne 5 minut spóźnienia, bo wystarczy mu, że tak ogólnie to robota zrobiona a inny mimo wszystko będzie się o te 5 minut za każdym razem pieklił.

Edytowane przez pluszowy_kot
Czas edycji: 2017-08-10 o 04:54
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-10, 06:30   #4478
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Oj, to u was ciężkie to ząbkowanie ulgi dla maluszków i cierpliwości dla Was!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 19:26   #4479
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

No_doubt jak po szczepieniu??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 20:13   #4480
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
No_doubt jak po szczepieniu??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też właśnie weszłam po to, żeby zapytać:P
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 20:18   #4481
no_doubt
Wtajemniczenie
 
Avatar no_doubt
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 041
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Dziewczyny dzięki za kciuki. Jak zawsze jesteście niezawodne 😘 po Szczepienie, niezapeszajac, póki co ok. Zasnęła ładnie, zobaczymy jak noc.
U nas szalała niesamowita wichura. Tylko co wyszlyśmy z przychodni rozpętało się piekło. Drzewo przed wejściem do przychodni wichura przewalila. Masakra....
Co do aspektów religijnych...uwazam, że ksiądz nie powinien odmawiać dziecku chrztu. I nie.rozumiem argumentu, że nie chrzcze, bo niech dziecko samo wybierze...najpierw niech pozna Boga, a jak ma to zrobić jak już na wstępie rodzice mu tego.odmawiaja.
Bona mam nadzieję że znajdziecie księdza, który udzieli chrztu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

TEN dzień: 09.08.2014
Nasze największe szczęście: 18.05.2016 r.
no_doubt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 20:43   #4482
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

No to są jakieś jaja, moja parafia to salezjanie, zadzwoniłam przezornie zapytać o warunki, odesłano mnie do poczynania co musimy przedstawić ( jakie dokumenty) na stronę internetową) a tam..
"...Udzielamy w☠II i IV☠niedzielę miesiąca o godzinie☠12.00.

/w uzasadnionych przypadkach możliwe jest ustalenie indywidualnego terminu/

Dziecko do chrztu w kancelarii parafialnej zgłaszają rodzice na 2 tygodnie przed planowanym terminem chrztu, przedstawiając: akt urodzenia dziecka, swoją metrykę ślubu kościelnego oraz zaświadczenie, że rodzice chrzestni są praktykującymi katolikami..."

Najbliższa parafia salezjan która udzieli chrztu na podstawie dokumentu zawarcia związku małżeństwa cywilnego jest. ....w Ełku :/
Nie chcę urazić czyiś uczuć religijnych, ale prościej już mi by było udzielić tzw chrzest z wody, we własnym domu nad umywalką.
Ludzie dlaczego ja mam taki problem, chyba nie jestem tu jedyna bez ślubu kościelnego, a Wasze wszystkie maluchy które miały być chrzczone, były bez problemów.
I dziwić się potem że ludzie odwracają się od kościoła, nie od wiary, ale od kościoła jako instytucji.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 21:51   #4483
Klara_85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 112
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

My nie mamy ślubu w ogóle i nikt nam nie robił z tego powodu problemu jeśli chodzi o chrzest, ale wiem że gdybyśmy chcieli ochrzic mała w naszej parafii to pewnie nie byłoby tak łatwo więc nawet nie próbowaliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Klara_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 22:16   #4484
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Bona, a nie możesz ochrzcic dziewczynek nie u salezjanów???

No_doubt dobrze,że po szczepieniu ok.
Co do chrztu zgadzam się z Tobą. Jakiś czas temu w podobnym temacie mieliśmy rozmowę z kolegą. Twierdził,że jego rodzina nie chodzi w niedzielę do kościoła żeby nie narzucać dzieciom takiego zwyczaju,żeby kazdy sam zadecydował czy chce wierzyć,praktykować itp. Wydaje mi się,że dzieci nie mające tradycji uczestniczenia w niedzielnej mszy z pewnością szybko nie pójdą same z wlasnej woli do kościoła, więc trudno mówić tu o świadomej decyzji. Uważam,że zarówno praktykowanie i niepraktykowanie wiary to narzucanie swojego zdania dziecku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 22:20   #4485
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez no_doubt Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o majowe kciuki jutro - szczepimy Misię na odrę, różyczkę, świnkę. Boję się jak nie wiem co......
My już 2 czy 3 tygodnie po tym szczepieniu. Nie było żadnej reakcji, nawet podwyższonej temp. Na pewno i u Was będzie ok 😊
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 22:20   #4486
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Bona, a nie możesz ochrzcic dziewczynek nie u salezjanów???

No_doubt dobrze,że po szczepieniu ok.
Co do chrztu zgadzam się z Tobą. Jakiś czas temu w podobnym temacie mieliśmy rozmowę z kolegą. Twierdził,że jego rodzina nie chodzi w niedzielę do kościoła żeby nie narzucać dzieciom takiego zwyczaju,żeby kazdy sam zadecydował czy chce wierzyć,praktykować itp. Wydaje mi się,że dzieci nie mające tradycji uczestniczenia w niedzielnej mszy z pewnością szybko nie pójdą same z wlasnej woli do kościoła, więc trudno mówić tu o świadomej decyzji. Uważam,że zarówno praktykowanie i niepraktykowanie wiary to narzucanie swojego zdania dziecku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odmówili mi w klasztorze w którym chciałam wstępnie ochrzcić i skierowali mnie do własnej parafii, a moja parafia to właśnie salezjanie. Będę szukała w jakimś innym kościele, ale jak znowu mi odmówią to jak bum cyk cyk napiszę do samego papieża Franciszka jakie tu są kłody pod nogi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-10, 22:27   #4487
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Odmówili mi w klasztorze w którym chciałam wstępnie ochrzcić i skierowali mnie do własnej parafii, a moja parafia to właśnie salezjanie. Będę szukała w jakimś innym kościele, ale jak znowu mi odmówią to jak bum cyk cyk napiszę do samego papieża Franciszka jakie tu są kłody pod nogi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem..
U nas na wsi ()to jest tak,że jeśli w naszej parafii ksiądz x się nie zgodził na chrzest to rodzice idą np do sąsiedniej wsi gdzie ksiądz ma mniej sztywne zasady,mówią w czym problem i sprawa załatwiona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 01:10   #4488
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
No to są jakieś jaja, moja parafia to salezjanie, zadzwoniłam przezornie zapytać o warunki, odesłano mnie do poczynania co musimy przedstawić ( jakie dokumenty) na stronę internetową) a tam..
"...Udzielamy w☠II i IV☠niedzielę miesiąca o godzinie☠12.00.

/w uzasadnionych przypadkach możliwe jest ustalenie indywidualnego terminu/

Dziecko do chrztu w kancelarii parafialnej zgłaszają rodzice na 2 tygodnie przed planowanym terminem chrztu, przedstawiając: akt urodzenia dziecka, swoją metrykę ślubu kościelnego oraz zaświadczenie, że rodzice chrzestni są praktykującymi katolikami..."

Najbliższa parafia salezjan która udzieli chrztu na podstawie dokumentu zawarcia związku małżeństwa cywilnego jest. ....w Ełku :/
Nie chcę urazić czyiś uczuć religijnych, ale prościej już mi by było udzielić tzw chrzest z wody, we własnym domu nad umywalką.
Ludzie dlaczego ja mam taki problem, chyba nie jestem tu jedyna bez ślubu kościelnego, a Wasze wszystkie maluchy które miały być chrzczone, były bez problemów.
I dziwić się potem że ludzie odwracają się od kościoła, nie od wiary, ale od kościoła jako instytucji.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moim mieście rodzinnym też są salezjanie ale nikt nie miał problemów z chrztem.. . Kuzynka chrzcila bez ślubu... niby ksiądz wymusza na rodzicach zapewnienie o ślubie kościelnym że wezmą ale chrztu nie odmawia.. .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 04:23   #4489
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
No to są jakieś jaja, moja parafia to salezjanie, zadzwoniłam przezornie zapytać o warunki, odesłano mnie do poczynania co musimy przedstawić ( jakie dokumenty) na stronę internetową) a tam..
"...Udzielamy w☠II i IV☠niedzielę miesiąca o godzinie☠12.00.

/w uzasadnionych przypadkach możliwe jest ustalenie indywidualnego terminu/

Dziecko do chrztu w kancelarii parafialnej zgłaszają rodzice na 2 tygodnie przed planowanym terminem chrztu, przedstawiając: akt urodzenia dziecka, swoją metrykę ślubu kościelnego oraz zaświadczenie, że rodzice chrzestni są praktykującymi katolikami..."

Najbliższa parafia salezjan która udzieli chrztu na podstawie dokumentu zawarcia związku małżeństwa cywilnego jest. ....w Ełku :/
Nie chcę urazić czyiś uczuć religijnych, ale prościej już mi by było udzielić tzw chrzest z wody, we własnym domu nad umywalką.
Ludzie dlaczego ja mam taki problem, chyba nie jestem tu jedyna bez ślubu kościelnego, a Wasze wszystkie maluchy które miały być chrzczone, były bez problemów.
I dziwić się potem że ludzie odwracają się od kościoła, nie od wiary, ale od kościoła jako instytucji.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A byłaś osobiście czy tylko przez telefon rozmawiałaś? Na stronie są wytyczne "ogólne", tak jak mają "odgórnie" narzucone. Idźcie oboje i pogadajcie, że Wy po prostu nie możecie wziąć kościelnego ślubu, gdybyście mogli to byście wzięli, ale życie potoczyło się jak potoczyło, to nie jest Wasz wybór, że mogąc wziąć ślub kościelny wybraliście "tylko" cywilny. Ewentualnie zasięgnij języka gdzie w okolicy są parafie z mniej restrykcyjnymi proboszczami. W zeszłym roku koleżankę na taką nakierowałam - chcieli wziąć ślub kościelny i ochrzcić dziecko a w parafii zamieszkania tak im dali czadu, że byli gotowi walnąć tym wszystkim.
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 08:52   #4490
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Zaraz mija tydzien u tesciowej i odziwo jeszcze kobieta zyje. Jest tak zajeta gotowaniem dla swoich dzieci (Boszzz) ze nie za wiele nas sie "czepia". Za to wczoraj jej powiedzialam ze dzis po drzemce ide do swoich rodzicow to po godzinie wymyslila ze dzis ja mam robic obiad bo takie fajne wymyslam dla Igora (alaantkowe) ze i dla nich cos wymysle. (Taaa juz koniom starym bede wymyslac, spaghetti zrobie i nara).
Spoko loko mysle bede sprytniejsza stoje dzis od 8 w garach i i tak wyjde tak jak planowalam i tak hihi
Mowi do mnie dwa dni temu czy mam cos do prania to jej dalam moje krotkie spodenki. Dzis chciałam je ubrac bo wczoraj widzialam tamto pranie sciagala a ona do mnie ze mi nie wyprala bo uwaga- TO NIE TAKI ODCIEN NIEBIESKIEGO jakie wtedy byly prane i dalej sa w brudach.😳 Noz kurde ona jednak nie jest normalna zeby prac ubrania ODCIENIAMI jednego koloru. 😱


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 08:57   #4491
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia moja szwagierka też tak pierze może nie odcieniami ale każdy kolor osobno, ja bym w życiu nie uzbierała prania. Mają 2 dzieci może im łatwiej ale ja np mam może 1 czy 2 żółte rzeczy to chyba bym rok zbierala😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 10:06   #4492
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Iwonia moja szwagierka też tak pierze może nie odcieniami ale każdy kolor osobno, ja bym w życiu nie uzbierała prania. Mają 2 dzieci może im łatwiej ale ja np mam może 1 czy 2 żółte rzeczy to chyba bym rok zbierala😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez nie haha. Kolorowe to kolorowe i biale osobno piore. Ale np ciemniejszy czerwony i jasniejszy czerwony osobno toz to sie na jakies demotywatory nadaje w sieci haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Kupilam Igorowi pieluszke wielo do zabawy w wodzie czy plazy zalozylam teraz jak to sie sprawdza bo w sumie to od srodka material frotte to za duzo nie wpije.
No i siku jedne i of kors mokre. Z zewnatrz tez tyle ze po nogach nie pocieklo. No ale to ma nie przepuscic do wody kupy i ew chronic tamte okolice przed piaskiem w zabawie. No i podobno ma nie nabierac wody w zabawie jak jednorazowka i nie sciagac dziecia na dno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 10:09   #4493
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja piore białe, jasne ciemne i ewentualnie czarne osobno jak mam dużo i takie lepsze rzeczy, ale każdy kolor osobno? Mówiłam szwagierce że są takie chusteczki jak bardzo się boi zafarbowania, sama je używam do dziecięcych bo tam to w ogóle prawie nie segreguje 🙄
A tak w ogóle to w Polsce mała miała prane w dorosłych proszkach i zastanawiam się czy jest sens prac osobno. Jedyny powód do chyba to że mam jeszcze 3 płyny dla dzieci w zapasie 4 paczki płatków mydlanych i 2 płyny do plukania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 10:38   #4494
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Ja piore białe, jasne ciemne i ewentualnie czarne osobno jak mam dużo i takie lepsze rzeczy, ale każdy kolor osobno? Mówiłam szwagierce że są takie chusteczki jak bardzo się boi zafarbowania, sama je używam do dziecięcych bo tam to w ogóle prawie nie segreguje 🙄
A tak w ogóle to w Polsce mała miała prane w dorosłych proszkach i zastanawiam się czy jest sens prac osobno. Jedyny powód do chyba to że mam jeszcze 3 płyny dla dzieci w zapasie 4 paczki płatków mydlanych i 2 płyny do plukania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co ja tez juz piore w doroslych tylko sensitive. Tu piore mu osobno bo jeszcze tego mi brakuje zeby z innymi majtasami domownikow sie kałatały jego ciuszki. 😉 w domu z reguly tez wychodzi osobno bo piore dopiero az sie sporo nazbiera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 11:12   #4495
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Ja sobie pralam nasze rzeczy osobno u rodzicow meza też jakoś dziwnie by mi było prac z rzeczami teściów więc u moich rodzicow też pralam osobno ze względu na meza😉 ewentualnie ja coś swojego dorzucalam u mojej mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 13:15   #4496
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Iwonia moja szwagierka też tak pierze może nie odcieniami ale każdy kolor osobno, ja bym w życiu nie uzbierała prania. Mają 2 dzieci może im łatwiej ale ja np mam może 1 czy 2 żółte rzeczy to chyba bym rok zbierala😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ha ha no są tacy ludzie co tak piora. Ja to bym dostała miano huj..ej Pani domu za pranie bo czasami to aż głupio mi wieszać na ogrodzie oczywiście staram się prac jasne i ciemne osobno ale czasami mi się biała skarpetka w ciemnych znajdzie ))

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Ja piore białe, jasne ciemne i ewentualnie czarne osobno jak mam dużo i takie lepsze rzeczy, ale każdy kolor osobno? Mówiłam szwagierce że są takie chusteczki jak bardzo się boi zafarbowania, sama je używam do dziecięcych bo tam to w ogóle prawie nie segreguje 🙄
A tak w ogóle to w Polsce mała miała prane w dorosłych proszkach i zastanawiam się czy jest sens prac osobno. Jedyny powód do chyba to że mam jeszcze 3 płyny dla dzieci w zapasie 4 paczki płatków mydlanych i 2 płyny do plukania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już piore w normalnym proszku bo te dziecięce nie dopieraly naszych rzeczy ( był czas że przez wysypke Tymka pralam wszystko w dziecięcym proszku). Też mi zostały i proszek i płyn ale leży i czeka nie wiem na co. Może dam komuś kto potrzebuje a jak nie to wyrzuce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 13:23   #4497
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

A ja się zrobilam jakas eko przez Mateusza alergię i planuję kupić składniki na wlasny proszek
Ja w sumie dziecięce ciuchy piorę bez sortowania z chusteczką wyłapującą kolor a nasze oddzielam na czarne,kolorowe i białe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 19:20   #4498
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Mam jeszcze wewnętrzną potrzebę, żeby Alicji prać oddzielnie 😉 czyli jeszcze nie dorosłam do tej decyzji.

Pranie dzielę na: "biale", "jasne", "czerwone i odcienie różu", "kolorowe", "błękitne/niebieskie", "ciemne" 😁 Dopiero teraz to sobie uswiadomiłam Stąd ciągle stosy prania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 20:23   #4499
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Mam jeszcze wewnętrzną potrzebę, żeby Alicji prać oddzielnie 😉 czyli jeszcze nie dorosłam do tej decyzji.

Pranie dzielę na: "biale", "jasne", "czerwone i odcienie różu", "kolorowe", "błękitne/niebieskie", "ciemne" 😁 Dopiero teraz to sobie uswiadomiłam Stąd ciągle stosy prania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestes moja teściową???
Mamusia tutaj? 😍
😉😉😉😉😉😂😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
A ja się zrobilam jakas eko przez Mateusza alergię i planuję kupić składniki na wlasny proszek
Ja w sumie dziecięce ciuchy piorę bez sortowania z chusteczką wyłapującą kolor a nasze oddzielam na czarne,kolorowe i białe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Duzobz tym motaniny? W sensie z proszkiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Ja sobie pralam nasze rzeczy osobno u rodzicow meza też jakoś dziwnie by mi było prac z rzeczami teściów więc u moich rodzicow też pralam osobno ze względu na meza😉 ewentualnie ja coś swojego dorzucalam u mojej mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jakies tam spodenki sukienki moge dorzucic u tesciowej no ale bielizny to sobie jakos nie wyobrazam. 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-11, 20:35   #4500
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Majówki 2016 - część szósta

Iwonia, według moich "wewnętrznych zasad prania", to i tak, gacie vel spodenki, teściowa powinna Ci uprać 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-17 16:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.