Grube uda- jak z tym walczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-12, 18:15   #1
medalinee
Przyczajenie
 
Avatar medalinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 16

Grube uda- jak z tym walczyć?


Wszystkie kobiety w mojej rodzinie moją grube uda, niestety ja również. Patrząc na zdjęcia mojej mamy gdy była moim wieku - wyglądała jak anorektyczna. To dlaczego ja wyglądam tak jak wyglądam? Ćwiczylam, dużo chodziłam, jadalam normalnie: bułka na śniadanie, zupa na obiad, kolacja owoc. Bez efektów. Sa jakieś sposoby czy muszę się z tym pogodzić? Czytałam, że genetycznie mało osób osób dziedziczy grube "coś". Ma ktoś ten sam problem? Aaa i chyba warto dodać ze moje łydki nie mają tłuszczu, tylko mięśnie, głupio to wygląda.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
medalinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 23:20   #2
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

Cytat:
Napisane przez medalinee Pokaż wiadomość
Wszystkie kobiety w mojej rodzinie moją grube uda, niestety ja również. Patrząc na zdjęcia mojej mamy gdy była moim wieku - wyglądała jak anorektyczna. To dlaczego ja wyglądam tak jak wyglądam? Ćwiczylam, dużo chodziłam, jadalam normalnie: bułka na śniadanie, zupa na obiad, kolacja owoc. Bez efektów. Sa jakieś sposoby czy muszę się z tym pogodzić? Czytałam, że genetycznie mało osób osób dziedziczy grube "coś". Ma ktoś ten sam problem? Aaa i chyba warto dodać ze moje łydki nie mają tłuszczu, tylko mięśnie, głupio to wygląda.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zwykle jak się chudnie, to tak całościowo, a nie w wybranym miejscu. Na pewno musisz unikać wszelkich ćwiczeń/sportów rozbudowujących mięśnie nóg, żeby nie powiększyć tych ud jeszcze bardziej.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 11:34   #3
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

Cytat:
Napisane przez medalinee Pokaż wiadomość
Wszystkie kobiety w mojej rodzinie moją grube uda, niestety ja również. Patrząc na zdjęcia mojej mamy gdy była moim wieku - wyglądała jak anorektyczna. To dlaczego ja wyglądam tak jak wyglądam? Ćwiczylam, dużo chodziłam, jadalam normalnie: bułka na śniadanie, zupa na obiad, kolacja owoc. Bez efektów. Sa jakieś sposoby czy muszę się z tym pogodzić? Czytałam, że genetycznie mało osób osób dziedziczy grube "coś". Ma ktoś ten sam problem? Aaa i chyba warto dodać ze moje łydki nie mają tłuszczu, tylko mięśnie, głupio to wygląda.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To mi sie pierwsze rzucilo w oczy. Mam nadzieje, ze to nie jest wszystko co jesz, bo do "normalnosci" sporo temu brakuje...

Tak, ja mam podobny problem - "rodzinnie" mocne uda. Chodzenie w moim przypadku skutkuje dodatkowym przyrostem tkanki miesniowej. Kompleksow na dobra sprawe sie wyzbylam, malo komfortowe jest dla mnie tylko kupowanie spodni (wie ktos, gdzie mozna dorwac fajne spodnie niebedace rurkami? :P) Moze pomoga Ci cwiczenia rozciagajace, typu joga czy pilates?
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:52   #4
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537
Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

Cytat:
Napisane przez medalinee Pokaż wiadomość
Wszystkie kobiety w mojej rodzinie moją grube uda, niestety ja również. Patrząc na zdjęcia mojej mamy gdy była moim wieku - wyglądała jak anorektyczna. To dlaczego ja wyglądam tak jak wyglądam? Ćwiczylam, dużo chodziłam, jadalam normalnie: bułka na śniadanie, zupa na obiad, kolacja owoc. Bez efektów. Sa jakieś sposoby czy muszę się z tym pogodzić? Czytałam, że genetycznie mało osób osób dziedziczy grube "coś". Ma ktoś ten sam problem? Aaa i chyba warto dodać ze moje łydki nie mają tłuszczu, tylko mięśnie, głupio to wygląda.
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
[COLOR="rgb(139, 0, 0)"]Iii...? Co z tego? Można odziedziczyć skłonność do tycia i z nią walczyć, mając figurę supermodelki. Tak samo z grubymi udami. One też nie biorą się z kosmosu, nie rodzisz się ważąc 10 kg, tylko dają o sobie znać skłonności do tycia.[/COLOR]

[COLOR="rgb(0, 100, 0)"]A można zapytać, co za ćwiczenia? SIę nie dziwię, skoro się:
uno: głodzisz
secundo: jesz gorzej niż mój kot
Zdrowe odżywianie nie polega na tym, by zjeść jak najmniej. Nie schudniesz obżerając się cukrami na wieczór. Owoce zawierają cukier, czyli fruktozę. Podstawą jest zbilansowana dieta i odpowiednie ćwiczenia. Efekt murowany. Po tygodniu zauważysz różnicę. Ale nie przy tak koszmarnym odżywianiu się.[/COLOR]
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 07:03   #5
medalinee
Przyczajenie
 
Avatar medalinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 16
Odp: Grube uda- jak z tym walczyć?

Do lipca intensywnie pływałam, w sierpniu robiłam skalpel Ewy Chodakowskiej, po za tym energiczinie udzielam się na lekcjach w-fu, dużo chodze, baardzo często po górach. Co do odżywiania to się nie głodzę. Po prostu nie potrzebuje jeść więcej, ale tak czytając to co napisałam to rzeczywiście wygląda to jakbym się głodziła. Mam się zmuszać do jedzenia tych 5 posiłkow dziennie?
A chciałam dodac jescze ze brzuch mam płaski, także raczej aż tak dużej skłonności do tycia we mnie nie ma
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
medalinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 07:44   #6
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Odp: Grube uda- jak z tym walczyć?

A może wreszcie wziąć się za poważny trening, a niej jakieś hop siup z Ewką? Ze swojej strony polecam jeszcze jogę, ona dobrze rozciąga ciało, a wtedy wszystko wygląda na smuklejsze (mi ładnie wizualnie łydki się poprawiły (chociaż nie było to moim zamierzeniem)). A może balet dla dorosłych? We Wrocławiu coś takiego jest, amatorski, wiadomo, ale jednak balet. Przecież to duża praca nóg. A tak to trening siłowy pewnie na pomoc przyjdzie.
Co do jedzenia. Jeżeli już zaczynasz używać słowa zmuszać się to kiepsko to widzę. Pamiętaj: zmiany zaczynają się zawsze w głowie.

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Rule Britannia Pokaż wiadomość
[COLOR="rgb(139, 0, 0)"]Iii...? Co z tego? Można odziedziczyć skłonność do tycia i z nią walczyć, mając figurę supermodelki. Tak samo z grubymi udami. One też nie biorą się z kosmosu, nie rodzisz się ważąc 10 kg, tylko dają o sobie znać skłonności do tycia.[/COLOR]

[COLOR="rgb(0, 100, 0)"]A można zapytać, co za ćwiczenia? SIę nie dziwię, skoro się:
uno: głodzisz
secundo: jesz gorzej niż mój kot
Zdrowe odżywianie nie polega na tym, by zjeść jak najmniej. Nie schudniesz obżerając się cukrami na wieczór. Owoce zawierają cukier, czyli fruktozę. Podstawą jest zbilansowana dieta i odpowiednie ćwiczenia. Efekt murowany. Po tygodniu zauważysz różnicę. Ale nie przy tak koszmarnym odżywianiu się.[/COLOR]

Tu bym uważała. Owoce baaardzo się demonizuje, naprawdę. Są osoby, którym wręcz owoce pomagają schudnąć, np. mi. Nigdy, ale to nigdy nie tyłam od owoców. Miałam okresy zrywów kiedy nie jadłam słodyczy przetworzonych i jadłam wtedy słodycze i jakoś chudłam. Gdybym miała tyć od tej fruktozy to musiałabym jak balon wyglądać, a potrafiłam wciągnąć czasami na raz 2 banany i pół kilograma winogron, a za 5h poprawić czymś jeszcze.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 08:27   #7
medalinee
Przyczajenie
 
Avatar medalinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 16
Odp: Grube uda- jak z tym walczyć?

Koleżanki poleciły mi skalpel, ponieważ miał dobrze działać na nogi - nie w moim przypadku niestety. 2 razy zrobiłam turbo i padłam po. Rozumiem schudniecie to nie jest takie hop- siup i trzeba się pomeczyc...
medalinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 09:25   #8
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Odp: Grube uda- jak z tym walczyć?

Cytat:
Napisane przez medalinee Pokaż wiadomość
Koleżanki poleciły mi skalpel, ponieważ miał dobrze działać na nogi - nie w moim przypadku niestety. 2 razy zrobiłam turbo i padłam po. Rozumiem schudniecie to nie jest takie hop- siup i trzeba się pomeczyc...
Ale schudnięcie niekoniecznie coś da. Po pierwsze możesz być typem, co tyje na dole, wtedy trening siłowy naprawdę dużo da, po drugie warto tracić tłuszcz, a nie kilogramy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 18:15   #9
201701191353
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

Wypowiem się jako lekko doświadczona, bo ćwiczę od grudnia 2012 - moje uda mam po ojcu i one schodzą najwolniej i tyją najszybciej! Niestety, wypróbowałam wszelkie sposoby - czyli Mel B na nogi, ćwiczenia na zgrabne uda (gdzieś z yt), Skalpel I i II (po miesiącu każdy), nic nie pomaga. Mam mięśnie jak napnę, ale tłuszcz nie zeszedł z ud.

Znalazłam ostatnio zdjęcie dziewczyny, która w ciągu 10 dni zrzuciła tak uda, że doznałam szoku - a ćwiczyła to: http://www.fitnessblender.com/v/work...gh-Workout/a2/

i sama chcę wypróbować, mimo, że to tak długo trwa Może w końcu się uda!!
201701191353 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 22:38   #10
medalinee
Przyczajenie
 
Avatar medalinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 16
Odp: Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

Cytat:
Napisane przez fdhgfhjhkghgfdh Pokaż wiadomość
Wypowiem się jako lekko doświadczona, bo ćwiczę od grudnia 2012 - moje uda mam po ojcu i one schodzą najwolniej i tyją najszybciej! Niestety, wypróbowałam wszelkie sposoby - czyli Mel B na nogi, ćwiczenia na zgrabne uda (gdzieś z yt), Skalpel I i II (po miesiącu każdy), nic nie pomaga. Mam mięśnie jak napnę, ale tłuszcz nie zeszedł z ud.

Znalazłam ostatnio zdjęcie dziewczyny, która w ciągu 10 dni zrzuciła tak uda, że doznałam szoku - a ćwiczyła to: http://www.fitnessblender.com/v/work...gh-Workout/a2/

i sama chcę wypróbować, mimo, że to tak długo trwa Może w końcu się uda!!
Boję się że jescze bardziej rozbuduja mi się mięśnie, ale warto spróbować, może nie będą mi się trzęsły podczas chodzenia w krótkich spodenkach.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
medalinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 10:51   #11
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

nie jadłaś normalnie to raz, a skoro piszesz takie rzeczy to pewnie grube uda są wytworem Twojej wyobraźni
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 21:29   #12
medalinee
Przyczajenie
 
Avatar medalinee
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 16
Odp: Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

Cytat:
Napisane przez maszToCoChcesz Pokaż wiadomość
nie jadłaś normalnie to raz, a skoro piszesz takie rzeczy to pewnie grube uda są wytworem Twojej wyobraźni
Oj nie, to nie wytwór mojej wyobraźni. ;D Siostra mi powiedziała, że muszę jeść więcej, bo moj organizm gromadzi tłuszcz, ponieważ jem za mało i robi "zapasy". Także od jakiś kilku dni jem 5 posiłków dziennie. Może problem jest rzeczywiście w odżywianiu (?).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
medalinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 22:15   #13
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Odp: Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

ja mam gdy zaniedbam takie uda, ze jedno by Etiopie od głodu uratowalo... Bardzo pomagaja modelujace masaze, wieczorem przeszczyp uda z kazdej strony, wylacznie w kierunku serca. Na poczatku beda siniaki i bedzie to nieprzyjemne, ale pozniej przywykniesz, siniaki znikna, przy okazji cellulit i kilka cm w obwodzie. Poza tym bieganie po schodach, rower na lekkim obciazeniu i tzw vacuum, znajdziesz w centrach fitness. Cwiczenia w wodzie, niekoniecznie plywanie, raczej podskakiwanie, gimnastyka. No i duzo wody, na wieczor białko i malo cukru w ogole. Unikaj tez soli, bo zatrztymuje wode w nogach, nad kolanami.

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2013-10-07 o 22:17
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 08:57   #14
barsawia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 37
Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

Może jesteś typem gruszki. Genetyczne uwarunkowania mogą stanowić pewien problem. Popraw proporcje na siłowni. Zadbaj też o "górę" ciała wtedy się poprawią.
barsawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 12:36   #15
s_w_a_g
Raczkowanie
 
Avatar s_w_a_g
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 58
Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

Cytat:
Napisane przez barsawia Pokaż wiadomość
Może jesteś typem gruszki. Genetyczne uwarunkowania mogą stanowić pewien problem. Popraw proporcje na siłowni. Zadbaj też o "górę" ciała wtedy się poprawią.
mam identyczną figurę i "górę" jest wręcz niemożliwe poprawić, bo żeby zrobiły się mięśnie, trzeba więcej jeść. a jak więcej jesz to tyjesz. gdzie? w najgorsze mankamenty twojej figury, w naszym przypadku akurat uda
s_w_a_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 12:11   #16
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Grube uda- jak z tym walczyć?

Cwiczenia rozciagające jak Callan czy Pilates też dużo pomagają.
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.