Żabie udka, czy ktoś z was robił? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-13, 08:04   #1
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900

Żabie udka, czy ktoś z was robił?


Zastanawiałąm się ostatnio jak smakują żabie udka , czy w Polsce ktoś je robił, albo wie jak robi? Prawdopodobnie bardzo smaczne, ale chyba bym się nie odważyła zjeść ani robić, a wy?
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 08:31   #2
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Żabie udka, czy ktoś z was robił?

Smakuja podobnie do kurczaka, smaczne delikatne mieso, poza tym bardzo odzywcze i nietuczace, przyrzadzac mozna tak jak i kurczaka na wiele sposobow. Podam moj ulubiony przepis w kuchni francuskiej. Moze ktos sie odwazy. A tak na marginesie, mozna kupic zabie udka w Polsce? A jak jest z winniczkami? Ja winniczki tez lubie smakuja mi podobnie do grzybow.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-05-13 o 08:33
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 14:38   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Żabie udka, czy ktoś z was robił?

Kupic można wszystko np. w Makro jest spory wybór tego typu rarytasów - nie wime czy na stałe ale mozna zapytac jak z dostawami.
Może to i wykwintne ale ile tego trzeba narobić aby poczuć smak poodbnie jak z homarem, dużo skorupy-miesa mało ale efekt jest

Osobiście chyba bym nie tknęła żaby
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 15:15   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Żabie udka, czy ktoś z was robił?

jadlam i nie smakowaly mi, ja jadlam w sosie smietanowym zeszle wakacje w Burgundii, to ogolnie byl taki klimacik, ze restauracja byla tuz nad stawem pelnym zab i w tle bylo slychac wieczorne rechotanie tych zyjatek... moze faktycznie miekkie i biale jak kurczak, ale mialo taki dziwny posmak.

W kazdym razie nie jestem zainteresowana robieniem tego w domu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 10:06   #5
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Żabie udka, czy ktoś z was robił?

Ja kupuje mrozone, ktore wstarczy tylko rozmrozic, umyc i mozna smazyc, czy piec. Polkilowa torebka takiej mrozonki, kosztuje tu okolo 5 euro.

Trzeba liczyc minimum 4 na osobe dorosla (4 pary udek), bo one sa po dwa, potem zalezy ile kto moze zjesc.

Slyszalam, ze jedzenie we Francji zab i slimakow, pojawilo sie w momencie, kiedy byla bieda i glod we Francji, chyba w czasach Rewolucji Francuskiej, a przerwalo do dzis i zrobilo sie nawet wykwntne , ale nie wiem, czy jest to napewno prawda.

Najprostszy sposob ich przyrzadzania, to zetrzec pol cebuli i dwa zabki czosnku na tarce jak do plackow ziemniaczanych, dodac do tego umyte zabie udka, doprawic je sola oraz pieprzem i slodka lub ostra papryka, czy chilli (zalezy jak ostro ktos lubi), polac troche mlekiem, wszystko razem wymieszac. Pozostawic w takiej marynacie przez minimum 4 godziny w lodowce. Nastepnie rozbic jajko. Maczac zabie udka w jajku i obtaczc w bulce tartej (do bulki tartej mozna dodac troche tymianku), smazyc na patelni z dosc duza iloscia oleju i pod przykryciem. Jesc z zielona salata i bagietka lub gotowanymi ziemniakami lub ryzem. Mozna tez z frytkami.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 12:43   #6
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Żabie udka, czy ktoś z was robił?

Ja tez do zabich udek dlugo nie moglam sie przekonac. Winniczki i malze jem juz od dawna, od poczatku mojego tu pobytu, a to juz 14 lat. Zabie udka jem od bardzo niedawna. Dla mnie sa calkiem dobre. Poza tym bardzo odzywcze i nietuczace, bo jest to mieso, ktore ma bardzo duzo protein i praktycznie zero tluszczu. Czesto przyrzadzaja je tu na tlusto duzo masla i smietany i wtedy jest to danie kaloryczne przez te dodatki, bo samo mieso ma bardzo malo kalorii.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 09:24   #7
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Żabie udka, czy ktoś z was robił?

Ja bym spróbowała, ale nigdy chyba w skepie nie widziałam, a też bym się bała na pierwszy raz przyrządzać w domu, to trochę jak z sushi...
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-15, 09:26   #8
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Żabie udka, czy ktoś z was robił?

Mnie się zdarzało jadać żabie udka w orientalnych knajpkach, więc znam je w takiej wersji. Mięso faktycznie przypomina kurczaka, tylko delikatniejsze.
Sama nigdy nie próbowałam przyrządzać.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 21:11   #9
gabrielllla
Przyczajenie
 
Avatar gabrielllla
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3
Dot.: Żabie udka, czy ktoś z was robił?

Dzięki za inspirację, kiedyś zdarzało nam się robić udka- w białym winie, śmietance i czosnku albo w stylu azjatyckim z sosem sojowym i nutą słodyczy. Dzięki Wam wrócimy do tego żabiego tematu.
Paula 78 wspomniała o homarze- ostatnio go robiłam z masełkiem szafranowym, oto filmik z przygotowania:

http://www.kulinarnatv.pl/film.php?id=93
gabrielllla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 17:22   #10
Majka387
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 9
Dot.: Żabie udka, czy ktoś z was robił?

Wie ktoś gdzie można kupić żabie udka w Płońsku lub okolicach? Byłam z rodzicami w Limanowej w ferie i tam pierwszy raz jadłam żabie udka w restauracji Mekong i były bardzo smaczne Gdyby udało mi się kupić gdzieś to sama bym sobie takie przyrządziła
Majka387 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-07 18:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.