Pytanie o schemat pielęgnacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-02, 10:59   #1
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065

Pytanie o schemat pielęgnacji


Jestem zupełnie zielona i początkująca na Biochemii. Troszkę poczytałam i poprzeszukiwałam, ale nie mogę znaleźć info które mnie interesuje.

Mam 28 lat, cerę naczynkową i delikatne zmarszczki pod oczami. Dotychczas nie stosowałam żadnych filtrów, ale od lat nawilżam skóre różnymi kremikami, tonikami, mleczkami itp.

Nie chodzi mi o jakieś konkretne kosmetyki a raczej o schemat działania jaki sie powinno stosować. Pomóżcie zrozumieć proszę albo podepnijcie linki jeśli cos już było .

1. po pierwsze nie moge się zorientować - kiedy używacie tych wszystkich rzeczy o których piszecie. Serów z "mazideł", na noc? bo w dzień rozumiem - filtry? Może ktoś mi pomóc zrobic z tego taki pseudo-harmonogram ?
rano: tonik/hydrolat + filtry?
wieczorem: tonik/hydrolat + serum?
dobrze kombinuję?

2. na stronie "mazideł" jest napisane, że filtry są niewystarczające i powinno się używać sera antyoksydacyjne dla wzmocnienia ochrony... co to są te sera antyoksydacyjne? nakłada się je pod filtr czy na noc zamiennie z filtrem?

3. czy w zimie tez używacie samych filtrów? chronią wystarczająco skórę przed skutkami zimna (np. wysuszeniem, pękającymi naczynkami na mrozie itp.) czy łączycie je z czymś? (z tego co piszecie kremy/fluidy z filtrami są dość tłuste ale nie wiem czy odżywcze czy tylko "świecące")

4. czy w ogóle jest możliwe choć trochę zniwelowanie tych moim zmarszczek pod oczami? czym? serum z wit. c?


z góry dziękuję za odpowiedź
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 11:52   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Witaj na BK

przejrzyj sobie watek o cerze naczynkowej

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=200750

Schemat

serum z vit.C moze byc stosowane na dzien pod filtry a to dlatego,ze wzmacnia ochrone.Filtrow nie stosujemy na noc.

Kremow z filtrami uzywam przez caly rok,zima szczegolnie dobrze mi sluza dlatego ze mam podobna cere do Twojej czyli naczynkowa.

Ze zmarszczkami mozesz walczyc za pomoca gotowych preparatow np.Diroseal z retinaldehydem.

Przede wszystkim polecam lekture watku,ktorego link wrzucilam wiecej napisze pozniej bo musze uciekac.

Pozdrawiam
Hexx
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 12:12   #3
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

witam
Też na poczatku troche nie mogłam sie połapać i czytałam, czytałam, czytałam.
Napiszę ci o serach antyoksydacyjnych - uzywa sie je pod filtry, naprzemiennie z serum z witamina c. Maja działanie antyoksydacyjne itp. Jeżeli poczytasz przepisy na mazidłach tam pod kazdym przepisem jest opis działania.
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 12:38   #4
Mimi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lipno k/Włocławka
Wiadomości: 163
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

fajnie ze powstal taki watek, ja tak jak ty Maju, nie rozumiem jeszcze tych biochemicznych pielegnacji, regul, itp itd bede z ciekawoscią sledzic twoj wąteczek
Mimi1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 22:43   #5
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Hexanno, Jonajona - dziękuję serdeczne za odpowiedź powoli mi sie rozjaśnia sprawa .
Hexanno, z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy a w międzyczasie wczytuję sie namiętnie w ten wątek o naczynkach.

Mimi1985 - fajnie, ze nie jestem sama
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-03, 23:54   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Maju,

od siebie napisze,czego ja uzywam

dzien:

-filtr Klorane lub Avene,zima siegam jeszcze po SVR 50 poniewaz zastepuje mi jednoczesnie podklad,ktory swietnie kryje naczynka

Nie uzywam zadnych mazidel poniewaz brakuje mi czasu i ogolnie leniwa jestem na krecenie samodzielne

-plyn micelarny lub zel micelarny Rosaliac LRP
-czasami tonik Benzacne,lubie go bo jest delikatny


noc:

-Diroseal Avene,teraz mam przerwe ale podczas kuracji to srednio 2-3 razy w tyg.

-Effaclar K

-Vitella Ictamo
-Humektan
-Xerial 5
-Dax dla naczynkowcow

Nie uzywam zadnych maseczek poza aspirynowa,ktora zawiesilam w ostatnim czasie na rzecz Effaclaru K LRP;peelingi tylko enzymatyczne -bardzo polubilam sie z Ziaja Calma HLC,z tej samej serii sluzy mi tez zel do mycia twarzy choc ostatnio zdradzam go z Lirene kojaco-nawilzajacym.

Moze znajdziesz cos dla sienie tez tutaj w tym watku:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=167327

Gdybys chciala zadecydowac sie na filtry to polecam watek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192112

W razie pytan sluze pomoca

Pozdrawiam
Hexx
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 08:13   #7
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
1. po pierwsze nie moge się zorientować - kiedy używacie tych wszystkich rzeczy o których piszecie. Serów z "mazideł", na noc? bo w dzień rozumiem - filtry? Może ktoś mi pomóc zrobic z tego taki pseudo-harmonogram ?
rano: tonik/hydrolat + filtry?
wieczorem: tonik/hydrolat + serum?
dobrze kombinuję?

2. na stronie "mazideł" jest napisane, że filtry są niewystarczające i powinno się używać sera antyoksydacyjne dla wzmocnienia ochrony... co to są te sera antyoksydacyjne? nakłada się je pod filtr czy na noc zamiennie z filtrem?

3. czy w zimie tez używacie samych filtrów? chronią wystarczająco skórę przed skutkami zimna (np. wysuszeniem, pękającymi naczynkami na mrozie itp.) czy łączycie je z czymś? (z tego co piszecie kremy/fluidy z filtrami są dość tłuste ale nie wiem czy odżywcze czy tylko "świecące")

4. czy w ogóle jest możliwe choć trochę zniwelowanie tych moim zmarszczek pod oczami? czym? serum z wit. c?


z góry dziękuję za odpowiedź
1. u mnie rano:
-po prysznicu hydrolat lub woda termalna
-serum C zamiennie z innym antyoksydacyjnym (lubię z pine bark)
-filtr - jakiś anthelios - dermo pediatrics, creme fondante lub lait veloute, wszystkie 50+
wieczorem - różnie:
-mycie żelem lirene bez sls
-woda termalna
wymiennie:
-serum z mazideł - ale jakieś treściwsze, z olejem
-olej z mieszanka olejków eterycznych i dodatkiem kwasu hialuronowego, lub nmf lub hydromanilu, lub tego typu składników (patrz - mazidła, sera ekspresowe)
-effaclar k
-sporadycznie vitella ictamo

do złuszczania:
-peeling enzymatyczny ziaja calma hlc
-peeling z bromelainą (mazidła - ale ostrożnie, może podrażniać! Mnie ładnie oczyszcza, ale mam po nim zaczerwieniona twarz. Jeśli masz problem naczynkowy, to może być zła opcja)
-maseczka z aspiryną

2. patrz odp. 1 - ja daję pod filtr, ale początkowo serum C stosowałam na noc, bo nie wyobrażałam sobie smarowania się jeszcze czymś oprócz filtra

3. Tak, te same, ja tylko uważam żeby nie miały alkoholu - na co Ty jako naczynkowiec zdaje się powinnaś zwracać baczną uwagę.

4. Na pewno. Nawilzanie i retinoidy - ale w tym drugim przypadku jestem kompletnie zielona... bo moje 2 podejścia do ysthealu zakończyły się strasznym uczuleniem i mam uraz do tego tematu
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-04, 15:20   #8
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
noc:
-Diroseal Avene,teraz mam przerwe ale podczas kuracji to srednio 2-3 razy w tyg.
Hexxano, powiedz proszę, Direoseal nie można używać codziennie? i czy trzeba robić przerwy w jego uzywaniu (np. miesięczne) ? czy raczej chodzi o to, ze jest lato i dlatego przerwalaś?

Co do filtr kupiłam właśnie na pierwszy ogień Anthelios XL Fluid Extreme. Od czegoś trzeba zacząć . Ale ten wątek na pewno się przyda na przyszłość . Ten z "piątką" tez super. Wypróbowane kosmetyki to jest to
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 15:52   #9
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Hexxano, powiedz proszę, Direoseal nie można używać codziennie? i czy trzeba robić przerwy w jego uzywaniu (np. miesięczne) ? czy raczej chodzi o to, ze jest lato i dlatego przerwalaś?

Co do filtr kupiłam właśnie na pierwszy ogień Anthelios XL Fluid Extreme. Od czegoś trzeba zacząć . Ale ten wątek na pewno się przyda na przyszłość . Ten z "piątką" tez super. Wypróbowane kosmetyki to jest to

Zauwazylam,ze w watku o Dirosealu dziewczyny juz Ci odpowiedzialy ze swojej strony moge dodac zeby ostroznie sie z nim obchodzic tzn.cienka warstwa nakladana co ktoras noc z rzedu bo moze poparzyc skore,o czym sama sie przekonalam jak niechcaco przesadzilam.
Warto przeprowadzic kuracje ok.6 m-cy i zrobic mala przerwe i znow wrocic do niego.
Zrobilam sobie przerwe poniewaz juz dosc dlugo go uzywam a mam zamiennie jeszcze serum z Vitaconem,ktore sama sobie mieszam.W watku o cerze naczynkowej o tym piszemy i akurat ampulki Vitaconu mieszam z oliwka Hipp.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 16:18   #10
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Tak, odpowiedziały Zapytałam tylko dlatego, że napisałaś, ze stosujesz co kilka dni. Twoja odpowiedź jest dla mnie bardzo pomocna - zachowam ostrożność.
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 08:57   #11
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

maja 79 - Ja uzywam na dzień serum z witamina c z lipodermina i kwasem ferulowym naprzemiennie z innymi serami, jakie czasem krecę, na to filtr Iwostin Solecrin 50 albo 40 - filtr Iwostinu był moim pierwszym filtrem i od razu zakochałam się w nim. Jako tonik hydrolat, ostatnio bławatkowy - z róży nienawidze strasznie brzydko dla mnie pachnie. Na noc używam toniku z kawasu mlekowego z kwasem hialirunowym i na to retin-A. Dotąd nie wiedziałam aby cokolwiek działało ( gdzieś już pisałam, ze ja to mam skórę jak nosorożec ) ale pocieszam się, że bez tego byłoby gorzej . Jako nawilżaczy używam balsamy Bubchena i mojego ukochanego EMOLIUM z 3% mocznikiem.
Mam nadzieję, że powoli już zaczynasz troche orietnować się w tym wszystkim, jak juz troszkę sie wgryziesz zobaczysz jakie to miłe i przyjemne i ani troche nie skomplikowane. Trzymam kciuki.
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-06, 11:57   #12
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Maja, też mam cerę naczynkową, ale na chwilę obecną zawiesiłam używanie Dirosealu, gdyż elementarnie nie mam gdzie go już wsadzić, a wytoczyłam świętą wojnę zaskórnikom i odwodnionej skórze!

W związku z tym używam:
1. na noc naprzemiennie jednego dnia Skinoren z kwasem azelainowym, a drugiego Avene - Hydrance,
2. na dzień Solercerin Iwostinu +50 i na to delikatnie Biodermę +50, która koloryzuje jak podkład, w związku z czym tylko przelecę nos skrobią, żeby się nie świcił i heja... ,
2. serum z wit. C co drugi dzień rano, a co drugi dzień serum z kwasem ferulowym (moje najnowsze odkrycie ). Wieczorem za to serum z ekstraktem z pestek wionogron,
3. w połowie dnia, po pracy odświeżam twarz zmieszanym hydrolatem różanym i oczarowym i nakładam cienką warstwę kremu Pharmaceris do cery naczynkowej - wzmacniająco nawilżającego z UVA 15 i tyle. Filtra już nie nakładam.

Zastanawiam się nad tym płynem micelarnym, o którym pisała Hexxana, jak myślicie, można nim zmywać twarz rano po zastosowaniu wieczorem kwasu azelainowego? Bo nie ukrywam, że zauważyłam, że mycie twarzy dwa razy dziennie żelem, nawet dopasowanym do stanu cery, jej nie służy. Tyle, że skoro stosuję już Skinoren, to wolałabym go rano usunąć....
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 09:18   #13
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Dziewczyny, jesteście super powoli mi się rozjaśnia sprawa. Zrobiłam sobie taki plan na początek:

rano:
- hydrolat różano(3/4)-oczarowy(1/4)
- serum-żel z wit. C z BU
- filtry (kupiłam LRP XL Fluid Extreme 50+)
- skrobia kukurydziana do zmatowienia (jeśli będzie potrzebne)

wieczorkiem:
- olejek do mycia buzi z BU
- woda termalna (chyba kupię Avene lub LRP)
- Diroseal Avene (ewentualnie zamiennie z serum z wit.C)

co o tym myślicie? powinnam coś zmodyfikować lub coś dodać, czy jest ok?
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 10:46   #14
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

LRP FE zawiera wysoko w składzie alkohol. Nie boisz się o swoje naczynka?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 11:16   #15
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
LRP FE zawiera wysoko w składzie alkohol. Nie boisz się o swoje naczynka?

Naczynka to nie najgorszy problem,u mnie migrowal tak do oczu,ze mialam problem aby zalagodzic podraznienie.Uzywalam go przez jakis czas zima ale omijalam okolice oczu i nic zlego sie nie dzialo z naczynkami.Podobnie jak lubie siegac czasami po filtry Vichy-lubie zapach alkoholowej goryczki no ale wszystko zalezy od cery.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 11:36   #16
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

witam:

moja pielegnacja: cera mieszana w kierunku tlustej, rozszerzone pory i zaskorniki strefa T i policzki, na platakach nosa i w okolicach oczy pojedyncze naczynka

Pielegnacja na lato:
Rano:
-woda termalna, tonik octowy/aspirynowy
-serum z vit C (nie znalazaam jeszcze mojego antyoksydanta )
-filtr LPR DP
-skrobia

*mi rowniez na naczynka nie przeszkadza, chociaz w seum alkoholu nie uzywam, ale okropnie migruje do oczu podzielam zdanie Hexxany

W ciagu dnia:
-woda termalna i bibulki matujace

Wieczor:
-zel oliwkowy ziaji
-tonik z kwasem L-mlekowym i kwasem salicylowym z mazidel

*rowniez nie daje alkoholu do toniku
__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.
hałas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 11:37   #17
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.

Edytowane przez hałas
Czas edycji: 2007-08-07 o 11:39 Powód: dubel
hałas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 12:18   #18
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jesteście super powoli mi się rozjaśnia sprawa. Zrobiłam sobie taki plan na początek:

rano:
- hydrolat różano(3/4)-oczarowy(1/4)
- serum-żel z wit. C z BU
- filtry (kupiłam LRP XL Fluid Extreme 50+)
- skrobia kukurydziana do zmatowienia (jeśli będzie potrzebne)

wieczorkiem:
- olejek do mycia buzi z BU
- woda termalna (chyba kupię Avene lub LRP)
- Diroseal Avene (ewentualnie zamiennie z serum z wit.C)

co o tym myślicie? powinnam coś zmodyfikować lub coś dodać, czy jest ok?
Jak dla mnie, to trochę za dużo tej wit.C.
W opisach serum z wit. C pisze, że "należy stosować ją 1 x dziennie, najlepiej rano, na twarz (również pod oczy),szyję, dekolt i dłonie. Serum można stosować pod filtry przeciwsłoneczne (po aplikacji serum i przed aplikacją filtrów należy odczekać minimum 15 minut) lub aktualnie używany krem pielęgnacyjny.
Przez pierwszy tydzień stosowania serum należy aplikować je codziennie, następnie co drugi dzień (witamina C kumuluje się w skórze), na zmianę z innymi serami antyoksydacyjnymi".
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 13:10   #19
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
LRP FE zawiera wysoko w składzie alkohol. Nie boisz się o swoje naczynka?
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Naczynka to nie najgorszy problem,u mnie migrowal tak do oczu,ze mialam problem aby zalagodzic podraznienie.Uzywalam go przez jakis czas zima ale omijalam okolice oczu i nic zlego sie nie dzialo z naczynkami.Podobnie jak lubie siegac czasami po filtry Vichy-lubie zapach alkoholowej goryczki no ale wszystko zalezy od cery.
Szczerze mówiąc nie wiem - czytałam wątek naczynkowy i kilka innych o filtrach. Dziewczyny nie skarżyły się, żeby podrażniał naczynka. Co do tłustości, migrowania itp. to co Wizażanka to inne preferencje. Pomyślałam po prostu, ze od czegoś trzeba zacząć . Nigdy nie używałam filtrów - jak nie popróbuję, to nie znajdę swojego. Może będzie u mnie ok. Ja nie - to zmieni na coś innego

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Jak dla mnie, to trochę za dużo tej wit.C.
W opisach serum z wit. C pisze, że "należy stosować ją 1 x dziennie, najlepiej rano, na twarz (również pod oczy),szyję, dekolt i dłonie. Serum można stosować pod filtry przeciwsłoneczne (po aplikacji serum i przed aplikacją filtrów należy odczekać minimum 15 minut) lub aktualnie używany krem pielęgnacyjny.
Przez pierwszy tydzień stosowania serum należy aplikować je codziennie, następnie co drugi dzień (witamina C kumuluje się w skórze), na zmianę z innymi serami antyoksydacyjnymi".
Masz racje Utrapienie. To moja wersja na zupełny początek. Będę musiała z czasem znaleźć zamiennik serum z vit. C i prawdopodobnie Diroseala (tylko dlatego wpisałam tam to serum - ale dobrze, że mówisz że nie stosuje się go na wieczór. Będę pamiętać ).
Jako, że żadnej z tych rzeczy jeszcze nie stosowałam czeka mnie spory wydatek na początek - chodzi mi o taki zestaw must have na pierwszy ogień .
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-07, 14:11   #20
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Będę musiała z czasem znaleźć zamiennik serum z vit. C i prawdopodobnie Diroseala (tylko dlatego wpisałam tam to serum - ale dobrze, że mówisz że nie stosuje się go na wieczór. Będę pamiętać ).
Jako, że żadnej z tych rzeczy jeszcze nie stosowałam czeka mnie spory wydatek na początek - chodzi mi o taki zestaw must have na pierwszy ogień .
Maju,
jeśli samodzielne mieszanie kosmetyków Ci nie straszne, to jako antyoksydant polecany jest wyciąg z pestek winogron - można robić serum "dzienne", które działa i antyrodnikowo i uszczelnia naczynka.
http://mazidla.com/index.php?option=...d=202&Itemid=2
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 07:08   #21
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Maju,
jeśli samodzielne mieszanie kosmetyków Ci nie straszne, to jako antyoksydant polecany jest wyciąg z pestek winogron - można robić serum "dzienne", które działa i antyrodnikowo i uszczelnia naczynka.
http://mazidla.com/index.php?option=...d=202&Itemid=2
Mi ekstrakt z pestek winogron też służy.
Na pewno też Maja dołożyłabym do twojej listy jakiś nawilżacz, no i maseczkę aspirynową. Jest ekstra, nawet dla cery naczynkowej!
Przejrzyj też na mazidłach formulacje, bo może się okazać, że jednorazowo, robiąc większe zakupy możesz dokupić tylko jeden element, a specyfiki masz dwa!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 10:02   #22
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Utrapienie, Schaetchen - nigdy takich kosmetyków (robionych od początku samemu) nie miałam. W sumie się nie boję , tylko na pewno na początku zajmie mi to sporo czasu - no i muszę kupić te przyrządy do robienia... Ale myślę, że popróbuję w takim razie to serum jak takie fajne

Utrapienie, nawilżacz w sensie kremu? czy chodzi ci np. o kwas hialuronowy (czy jak to tam się pisało ) - coś było takie go tyko nie pamiętam czy na BU czy na mazidłach?

A ta maseczka aspirynowa to na co jest?

--------------------------
Dzis mój pierwszy dzień z filtrami - wczoraj doszła przesyłka z Anthelios XL Fluid Extreme 50+.

Muszę powiedzieć, że na razie czuję się ok. Nic mnie nie podrażniło (to a propos alkoholu) i mimo że byłam przerażona jak wchłonie się te 2,5ml, to wchłoneło się bardzo szybciutko . Minimalnie się zrolował na dole szyi - ale to chyba wina kremiku, który pod niego nałożyłam (miałam go dziś też po raz pierwszy) Prawie nie miałam błyszczącego filmu na twarzy a po nałożeniu skrobi to już mam mat absolutny i zero lepienia. Aksmitna skórka . Zobaczymy jak będzie się sprawował na dłuższą metę.

Cieszę się, że filtr dotarł teraz kilka dni przed moim urlopem, bo jadę w góry a tam wiadomo słoneczko szaleje...

Jak odmierzacie te 2,5ml filtrów?
(ja zapełniłam 1/4 opakowania 10ml po próbce hydrolatu )
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 01:09   #23
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Podbijam pytanie o odmierzanie
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 01:36   #24
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Najłatwiej strzykawką.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 07:06   #25
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Utrapienie, nawilżacz w sensie kremu? czy chodzi ci np. o kwas hialuronowy (czy jak to tam się pisało ) - coś było takie go tyko nie pamiętam czy na BU czy na mazidłach?

A ta maseczka aspirynowa to na co jest?

Jak odmierzacie te 2,5ml filtrów?
(ja zapełniłam 1/4 opakowania 10ml po próbce hydrolatu )
Odnośnie mazideł, to powiem ci, że sama nie robię zbyt skomplikowanych formuł z dodawanymi do siebie kilkunastoma fazami bo po prostu nie mam czasu.
O maseczce aspirynowej przeczytałam na wizażu i nawet Akszeinga przysłała mi fotki całego cyklu produkcyjnego:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...200750&page=41
Osobną stronę masz tutaj, ale ja osobiście nie buszowałam tam:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=91607

Mówiąc o nawilżaczu miałam na myśli krem i ja po prostu takiego potrzebuję. Mam odwodnioną cerę i nie wyobrażam sobie swojej pielęgnacji bez nawilżania.

A filtry 2,5 ml??? Tylko na urlopie tyle używałam. Wiem, że słońce, że świadoma pielęgnacja itp. Ale pod tym względem podpisuję się pod opinią Erato, że "jakiś czas temu powiedziałam sobie "pal sześć" i przestałam się zmuszać do wcierania w paszczę na siłę tych 2 ml. Może będę miała więcej zmarszczek za 20 lat, ale za to lepsze samopoczucie teraz!"
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 07:56   #26
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Cytat:
Napisane przez Waniencja Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie o odmierzanie
Łyżeczką z mazidel
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 14:09   #27
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Dzięki za podpowiedź. Akurat przymierzam się do zakupów w Mazidłach i BU
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 23:05   #28
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Pytanie o schemat pielęgnacji

Na noc :
1. ystheal / jak sie skonczy ->diroseal
2. effaclar k
3. (nawilzanie) Hauschka olejek, weleda z irysem, sadze ze tutaj powinnam wybierac cos neutralnego dla skory
...
Na dzien
- SVR 50b tonujący poza domem
- Redermic XL w domu

Toniki, mleczka:
Sensibio H20, Johnsons PH 5,5 3 w 1

Maseczki - co wpadnie w rece, lubie eksperymentowac

Prosze o weryfikacje

Dodatkowe pytanie: lubie mieszac sobie perfumy z balsamami pielegnacyjnymi. Co sadzicie o takich mieszankach? Warto ryzykowac z Xerialine?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.